IEUGDKLUB INFO JEUGD C OCARINA PAVACO De platenzaak voor jong en oud Dus ook voor joul! SINT-JORIS 'T FABRIEKSKEN ZEN TH JOHO BERLRRE T TOREKEN KULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM Irish Coffee, Orchid, Free Podium, Kandahar met Aalstenaar Karel Bogaert. 1 JOME- GIJZEGEM KREJA LEEUWERIK 19 Zaterdag 12 januari gaat vanaf 19 uur het Vrij Podium door alle genres zijn toegelaten en het hoeft daarom niets met muziek te maken te hebben. Wie een volle zaal aan het lachen kan brengen, een pint zonder te slikken kan uitdrinken, op één hand de zaal rondhuppelen of gewoon een liedje zingt en op een gitaar tokkelt komt maar af. Bovendien heb je de garantie dat er geen BRT- mensen zijn of platenbonzen, zodat je nadien weer rustig in het leven verder kan. Vrijdag IS januari gaat de Kernvergadering door. dit is de plaats waar bedisseld wordt wat er op de andere dagen van de week zal gebeurem Zaterdag 19 januari ben je reuzewelkom op de T-Dan- sant ingericht door de voetbalploeg. Wees echter gerust, het elftal heeft beloofd voor deze gelegenheid plastiek dopjes onder hun schoenen te schroeven in plaats van ijzeren. De filmliefhebbers gaan sa men de volgende dag naar de filmavond van de jeugdklub Kreja. DISCO-CENTER Vlasmarkt 1-3 9330 Dendermonde Tel. 052-262.75 Sinds 5 januari is de judoklub tig verhuisd naar haar nieuwe ogi lokalen in de Zonnestraat. De 1 ti trainingsuren zijn echter zjji dezelfde gebleven, deze vind je s wel in een vorig nummer weer. Dat betekent dat we binnen rot kort nog maar eens een D plechtige opening mogen ve' meemaken. aka jns In de vroegere lokalen van de YgiJudoklub zullen nu het Trietwerkatelier. de naaiklub ,'en het pottenbakkenatelier een onderkomen vinden. Om ^u'de lokalen aanv te passen '9® zullen de vergaderingen van t D dezc hobbyklubs voorlopig r lij vervangen worden door werk- am- vergaderingen. Iedereen is dan ook reeds met verfkwast en schroevendraaier bezig de lokalen aan het in orde brengen. Vrijdag 11 januari wordt er om 19 uur in het stadspark getraind. Dit in voorbereiding op de jeugdcross te Dilbeek op 19 januari. Zaterdag 12 januari om 20 uur filmavond: «A Space Odyssey». Zondag 13 januari om 10 uur volleybal en om 14 uur voetbal. De open klubraad gaat door op woensdag 16 januari om 20 uur met op de agenda het programma van februari maart. karnaval en varia. Zondag 13 januari om 14 uur vertrek per fiets aan het Station te Aalst voor een winterwandeling en deelname aan de waterwildtellingen in het gebied Honegem-Erpe. Meer bepaald zullen deze keer de turfputten bezocht worden. Zaterdag 19 januari gaat in het Apostelekn om 15 uur de jaarlijkse algemene vergade ring van de WJ.A.-Dender- land door. Zondag 20 januari vertrekt men om 8.30 uur aan het Station per bus naar het Braakmangebied in Zeeuws Vlaanderen. Op het program ma staan waarnemingen van waterwild. Voor meer inlichtingen over een van deze aktiviteiten kan men zich richten tot Norbert De Meester. Doornstraat 109 te Aalst 9300. Het CSV (Centrum voor SanienlevingsVernieuwing) of in de wandeling 't Fabriek- sken is bijna aan zijn opening toe. Nog tot 27 januari wordt er aan de afwerking gelabeurd en dan moet de voormalige fabrieksruimte afgewerkt en omgevormd zijn tot thuis en oord voor de buurtwerking en de diverse verenigingen die er onderdak vonden. Intussen kan wie nog wat wil helpen of gewoon even kennis wil maken iedere dag terecht in 't Fabrieksken. Wellekensstraat te Aalst. Op 11 januari gaat in deze ïde jeugdklub waar blijkbaar hui steeds voldoende interesse is roe voor maatschappijkritische gesprekken een debatavond door over «Petroleum én wat liet in de toekomst?». In ieder geval een prangende vraag, 'oa want is de hele petrol-historie detgeen lepe truk van de floliemaatschappijen om de VOlP"jzen te doen stijgen en rosspelen de oliesjeiks niet Bewoon dat spelletje mee Wordt op binnenlands vlak Ibramco goed gepraat door het huidige tekort Je ziet een interessant debat wordt het zeker, zorg dat je'r bij bent. Zaterdag 12 januari wordt de volleybalwedstrijd Dido-Nij- versele gespeeld, en 's avonds worden de lessen van de danskursus hervat vanaf 6 uur. De animatieploeg verga dert zondag 13 januari om 15 uur. Huis DE NIL Fonoplaten Brusselsestraat 118 DENDERMONDE Tel. 052/211.54 Alle muziekinstrumenten en piano's Zaterdag 12 januari Voetbal. Zenith trekt naar Merchtem voor de heenwedstrijd tegen JK Ifigineia uit Merchtem. hopelijk verloopt de heenwed strijd even briljant als de thuiswedstrijd en wordt het weer een overwinning voor Zenith. Spelers en supporters verzamelen aan de klub te 13.30 uur. Vervoer met de wagen. We blijven daarna in Merchtem. Zondag 13 januari Toneel «Jij en hij. Ik en zij». Een dolle komedie van Noël Coward. Vertaling en regie Werner Kopers. Vertrek aan de klub te 13.30 uur. Daarna verblij ven we een tijdje in Gent. We zijn terug in Zenith rond 23.30 uur. Donderdag 17 januari Redaktieraad Zenithkrant te 20 uur. Alle bijdragen tegen deze dag binnen brengen op de redaktieraad of bij Maria De Geyter. Potiaulaan 85. Zaterdag 19 januari Bingo-avond, een fantastisch spannend spel met als eerste prijs een vliegtuigreis naar de Costa Brava - Costa Dorada. voor 1 juli of na 15 augustus 1974 geschonken door reizen Belgotra. De Vrieze-Mere- mans. Sint-Gillislaan 102. :t. qUit het kasverslag is gebleken Jienjüat onze jeugdklub een winst riieiheeft gemaakt van c.a. lijlO.OOO fr. gedurende het onAverkjaar 1973. -stafTijdens de bestuursvergade- ni»ring werd er een evaluatie nen opgemaakt van de voorbije an (aktiviteiten. Gevraagd werd konwat meer verantwoordelijk- n in heidszin op te brengen, jteneinde de samenwerking ier^met andere bewegingen te ^verbeteren. Optredens van de 1 ^discobar dienen beter ver- pradzorgd te worden minder t '"improvisatie. Ook werden de iogd leden verzocht om rekening te ^houden met de aktiviteiten die uunin de parochiezaal plaats i. zfvinden; dit om «burengerucht» mc«ot een minimum te beperken. OP DJ. KLUB vergadering op :ns jzaterdag 12 januari. 15 uur. erst^Judo reeds een 30-tal jpersonen zijn ingeschreven. Alles is in kannen en kruiken. De deelnemers worden verwit tigd voor een eerste vergade ring. Zaterdag 12 januari wordt er verder gewerkt aan het bovenlokaal. Zet je ook eens in en kom rond 9 uur naar het lokaal. Gezien de verscheidenheid van keuze worden er taalkur- sussen in Spaans. Frans en Engels ingericht. Start zeer binnenkort. Laatste inschrij vingen Broekstraat 81 Lidkaarten 1974 zijn beschik baar in het lokaal alsook nieuwe stickers. Verbroedering met J.C. El Paso te Gent op zaterdag 19 januari. Vertrek 1.30 uur aan het lokaal. Terugkeer voorzien rond 11.30 uur (bus beschik baar). 's Namiddags wedstrij den pingpong en minivoetbal, 's Avonds T-Dansant. SOLDATENDIENST Omdat er vele mensen van de jeugdklub op een dag eens zullen te maken hebben met het leger, de grote boeman, is het nodig dat er voldoende informatie gegeven wordt om hen degelijk voor te bereiden op een periode van hun leven, die wel heel belangrijk is. In het leger namelijk moet je alleen, zonder hulp van thuis, je eigen problemen leren oplossen. In het leger wordt je man. wordt wel eens gezegd. In het leger leer je drinken, en geraak je op het slechte pad. In het leger maak je de mooiste tjd van je leven door. Allemaal uitspraken van mensen die het meegemaakt hebben. Wat is er nu juist Is het nodig dienst te weigeren uit morele of religieuze overwegingen Is het nodig zomaar de dienst te aanvaar den en er het beste van te maken Allemaal vragen die jonge mensen zich stellen, en die moeten opgelost worden, 't Toreken wil deze mensen helpen. Er wordt gewerkt aan een informatievergadering voor iedereen, samen met mensen die onderlegd zijn in de problematiek van het leger. Tevens zal uitleg gegeven worden over het zo gehate plan Van den Boeynants. Daar zulk een vergadering veel tijd eist om op punt gesteld te worden, kunnen we nog geen datum vastleggen, maar er zijn in de jeugdklub mensen genoeg die er iets over weten, die informatie kunnen geven, die folders ter beschik king hebben, of die eens kunnen -praten met een dienstplichtige over alle as- pekten van de legerdienst. Tevens beschikt de jeugdklub over een uitgebreid arsenaal tijdschriften, werken, folders, informatie over het leger en de nevenaspekten. Jeugdklub 't Toreken heeft ook een soldatendienst, jon gens die in Duitsland zitten krijgen regelmatig het maand blad, krijgen informatie over Lebbeke en bij gelegenheid ook eens een geschenk. Er wordt geen onderscheid ge maakt tussen leden en niet-leden. Soldaten kunnen gratis een lidkaart krijgen. Ben je dienstplichtig, breekt de tijd aan dat je op het matje geroepen wordt, kom eens naar 't Toreken. men zal er je wegwijs maken. Je kunt al je adres geven, zodat je later, in dienst, nieuws krijgt, geschen ken en veel moed. AVDS Zoals beloofd deze week wat informatie die gericht is tot de jobstudenten. We komen er wel wat laat mee want de kerstvakantie is alweer achter de rug maar nu weet je meteen of je baas je geen loer gedraaid heeft. Uiteraard kan het vakantiewerk heel verschillend zijn en variëren van een dagje thuis meehelpen tot twee maanden brieven typen het is duidelijk dat we ons tot enkele vormen zullen moeten beperken. VOOR KOST EN INWOON Meer en meer jongelui gaan jaarlijks naar een of ander land om er de taal te leren. Ze helpen dan wat in de huishouding met als enige tegenprestatie hun kost en inwoon... Deze vorm van vakantie-werk is echter niet bepaald in het arbeids- of bediendenkontrakt en het is dan ook nodig zelf en liefst schriftelijk vooraf overeen te komen waaruit het werk zal bestaan en welke de arbeids duur is. Ook doe je er goed aan wanneer je uw pleegouders nog niet kent langs de officiële instanties om na te gaan wie ze zijn. Wanneer je ouders toegewezen krijgt via een organisatie die zich hiermee bezig houdt, is dat echter vaak overbodig. In ieder geval mag je nooit vergeten dat je bij een ander volk met andere levensge woonten terecht komt en jijzelf je vooral dient aan hen aan te passen. EIGENLUK VAKANTIEWERK Wie tijdens de zomermaandezn hier of daar wat poen wil verdienen valt als werkstudent onder het stelsel van het dienstverhuringskontrakt en van de wetgeving van de arbeidsongevallen. Het stelsel van de maatschappe lijke zekerheid is echter enkel van toepassing als het werk meer dan één maand duurt of wanneer je reeds aan dit stelsel verbonden bent door een andere job die je tijdens het jaar uitoefent. JE KONTRAKT Gewoonlijk zal je baas het kontrakt zelf opstellen en hoef je dus alleen te tekenen. Dit kontrakt moet driedubbel opgesteld zijn waarvan ook jij een deel krijgt. LEES ALLES GOED Ook de kleine druk aangaande salaris, duur van het kontrakt. uurregeling, begin en einddatum De uurregeling moet bijvoorbeeldovereen komen met deze van het algemeen arbeids- of bedien denkontrakt waarover we het verleden week hadden. Hierop zijn echter afwijkingen voorzien bij de zogenaamde seizoenge bonden ondernemingen zoals de verhuurders van ligstoelen aan de kust. Deze afwijkingen zijn dat de dagelijkse arbeidsduur 11 uren mag duren, behalve voor jongens minder dan zestien jaar oud en minderjarige meisjes, waarbij de duur beperkt is tot 10 uur. de totale wekelijkse arbeids duur mag tot 57 uur bedragen. Let echter dat er dagelijks een werkonderbreking moet zijn tussen het einde van de arbeid en het hervatten van ten minste 10 uur voor wie ouder is dan 18 en van 11 uur voor wie jonger is. Wanneer je ouders een vermindering van het kinder geld vrezen, kan je hen gerust stellen, want je aktiviteiten hebben daar geen invloed op. STAGIAIRS Als slot voor deze keer willen we het nog even hebben over de stagiairs. Meer bepaald over hen die een stage doen die vereist is door het studiepro gramma dat ze volgen of wanneer een stage deel uitmaakt van de toelatings voorwaarden tot een bepaald beroep. Voor dergelijke stage mag behoudens voor logies, voeding en dergelijke geen vergoeding voorzien zijn. Het werk mag echter niet pro*uktief zijn in die zin dat men door jouw stage arbeiders zou kunnen uitspa ren. Het is echter voor jezelf belangrijk dat je een stage kiest die erg leerrijk is en dus gewoonlijk niet het gemakke lijkste uit te zoeken. LIEVEN Een goede honderdvijftig, voornamelijk studenten en scholieren waren er zaterdag jongstleden samen om te luisteren naar Wim De Cracne. Het voorprogramma dat verzorgd werd door Dirk Walgraef viel bij eenieder in de smaak en we zijn er van overtugd dat deze Erembodegemse folksingcr die nog veel met plankenkoorts af te rekenen heeft, beslist verder mag werken in dezelfde stijl. Hoewel het vooral werk van andere folksingers was dat hij bracht, bleef de aandacht tot op het laatste werkelijk enorm, zodat hij voor een bisnummertje terug op het podium moest. DERDE INTERJEUGDTORNOOI VOETBAL HALF WEG Het is dan zover, we staan halfweg in de derde uitgave van het interjeugdtornooi der jeugdklubs uit het Aalsterse. Graag hadden we hierbij een uitslag gepubliceerd waarbij we naast elke ploeg eenzelfde cijfer konden schrijven voor het aantal gespeelde wedstrijden, spijtig genoeg moeten er echter nog drie matchen ingehaald worden. Deze maal was het echter niet de fout van de ploegen daar Kuklos en Mei 65 (wat een echte topmatch zou zijn geworden) tevergeefs een plein zochten. Studentico en Terlinden moesten hetzelfde ondervinden, terwijl de wedstrijd Terlinden- Kuklos uitgesteld werd tot na Karnaval. In ieder geval hopen we dat de ploegen tijdens het tweede gedeelte van de kompetitie wat meer stiptheid aan de dag zullen leggen en zo vlug mogelijk de nog in te halen wedstrijden spelen, zodat we week na weck een overzichtelijke uitslag kunnen opnemen. De leider in de rangschikking is nog altijd Mei '65, de ploeg die van de acht wedstrijden die ze reeds speelde nog geen enkele verloor. We beginnen er trouwens aan te twijfelen dat dit nog ooit zal gebeuren, eventueel kan de uitgestelde wedstrijd Mei '65-KukIos hierin verandering brengen, mJar tenslotte speelden deze laatste Immerzeelse jongens reeds éénmaal gelijk en verloren ze éénmaal. Anderzijds zal er heel wat moeten gebeuren om Kuklos nog van haar tweede plaats te verdrijven daar de eerstvolgende geklasseerde ploeg met een wedstrijd meer gespeeld, nog altijd een punt achter staat. Best interessant wordt de strijd om de vijfde plaats waar Sint-Joris, Tuf-Tuf en Kreja eikaars gelijken zijn. Ocarina mag van geluk spreken dat 't Satellietje forfait gaf voor de laatst gespeelde wedstrijd, want hierdoor staan ze nu op de achterste plaats terwijl voor Satellietje een mooie kans verloren ging om Studentico voorbij te gaan. We hopen alvast nog vele mooie wedstrijden tijdens het tweede gedeelte te mogen meemaken in een geest van echte sportiviteit. In dit verband verheugt het ons dat men de suggestie die we destijds naar voor brachten op deze jeugdbladzijde in het reglement heeft opgenomen. Vanaf dit tweede gedeelte wordt namelijk door een speciale ploeg gezorgd voor de scheidsrechters zodat het niet meer de thuisploeg is die hiervoor instaat. Hierdoor wordt partijdigheid uitgesloten en is het én voor de scheidsrechter én voor de spelende ploegen veel aangenamer. Indien evenwel vijftien minuten na het vooropgestelde aanvangsuur de scheidsrechter van de inrichters van het tornooi nog niet zou zijn komen opdagen, is het iemand van de thuisploeg die de wedstrijd fluit. Ten slotte vestigen we er de aandacht op dat er affiches werden gedrukt met het programma van de tweede speelhelft, waarop je week na week de uitslagen kunt invullen. Wie dergelijke affiches wil om in de school of in de jeugdklub op te hangen, kan deze bekomen op ons redaktieadres. Pontstraat 64, 9300 AALST. LIEVEN MATTHIEU DE STAND 1. Mei '65 8 8 0 0 38 8 16 2. Kuklos 7 5 1 1 13 5 11 3. Studentico 8 5 3 0 42 14 10 4. Satellietje 9 5 4 0 20 19 10 5. Sint-Joris 9 4 4 1 31 32 9 6. Tuf Tuf 9 3 3 3 21 21 9 7, Kreja 9 3 4 2 27 37 8 8. Ocarina 9 2 5 2 12 40 6 9. Terlinden 7 2 5 0 15 19 4 10. Timarcha 9 0 8 1 9 32 In zijn eerste optreden bracht Wim De Craene van wie eind deze maand een tweede LP verschijnt, liedjes van het zachtere genre om een beetje in de lijn van Dirk te blijven. Wat hij bracht was voor ons een beetje nieuw, omdat wij hem alleen'kenden van zijn vlaamse popopera «De bende van Jan de Lichte». Zijn werk staat op een hoog muzikaal peil en is op zijn zachtst uitgedrukt sociaal geën gageerd. Koningshuis, hoeren lopers en rijken moeten het voortdurend ontgelden. Spijtig genoeg hadden we de indruk dat veel verloren ging in de oren van het, voor dergelijke onderwerpen, wellicht te jonge publiek. Over deze opmerkelij ke zanger volgt zéker nog een interview. Zaterdag 12 januari is het de beurt aan Irish Coffee, waar over je elders in dit blad een uitgebreide reportage vind. Samen met Irish Coffee treedt de Erembodegemse popgroep Orchid op. met vooraf een Free Podium. De bedoeling van dit eerste Free Podium is onze streekgenoten hun beste werk te laten brengen voor het vaste publiek in e K.K.. Jazz- en Popzaal van het kultureel centrum. Dit publiek heeft reeds heel wat kunnen horen en zien en is dus goed gevormd. Bovendien zullen er een paar lui aanwezig zijn van platenfir ma's. teaterbureau's en gespe cialiseerde bladen, of de mensen die voor een stukje het goed of het slecht weer van een nieuw opkomende groep kun nen bepalen... Ten slotte kunnen we ook reeds een Free-Jazz avond aankondi gen die doorgaat begin februari. Kandahar met de Aalstenaar Karei Bogaert komen alvast. Wie inlichtingen wenst in verband met deze aktiviteiten of de gehele werkgroep, kan steeds terecht bij L. De Block (algemeen koördinator). Koke rij 5. Meldert 9392. Daar kan je ook kaarten in voorverkoop aan een gevoelig verminderde prijs bekomen. LIEVEN MATTHIEU De gewone weekaktiviteiten doedblijven op woensdag de ai" 'repetitie van de skifflegroep dfli#en op donderdag het atelier, pod" na V* Vrijdag 11 januari is er de der maandelijkse belottingsavond. ar is niet uiteraard weer mooie "aturaprijzen. Op zaterdag vinden de danslustigen beslist hun gading tijdens de dansinstuif en op zondag blijft het alles kalm zodat de buren rustig kunnen slapen. Op 20 januari wordt gestart met de tweede reeks filmvoor stellingen. met als inzet een fijne griezel, dit van R. Po- lanski, «Bal der Vampieren». LM Zaterdag 12.1.1973 Muziek- beluisteren. U hoort onver poosd prachtige muziek van de Beatles. Aanvang 20 uur. Vrijdag 18 januari 1974 Film «De Grote Kuis» met o.a. Bourvil en Tissier. Slaperige leerlingen in de klas gevolg van de televisie zegt de professor, en hij zal daar iets aan veranderen. Een kluchtige satire over de nadelen van het overdadig TV-kijken van de kinderen. Begin 20 uur in het patronaat. Zaterdag 19.1.1974: Gewone klubavond. Zondagnamiddag 20.1.1974 te 14.30 uur Sport. Men verzamele in het lokaal op het vermelde uur. Buiten de doordeweekse akti viteiten zoals voetbal, volley en basket kan je zaterdag 12 januari een filmavond bijwo nen. Op het programma «Schilder je wagen», een komische film. De volgende week op zaterdag 19 januari dus. wordt de hele avond naar ANDERE muziek geluisterd. Dat wil gewoon zeggen dat eens niet al te populaire plaatjes gedraaid worden. Deze maand kan je ook nog een- kleinkunstavond met Dimitri Van Toren bijwonen, en dit op zondag 27 januari. LM Hetjeugdheem Sint-Benediktus (oude abdijboerderij) met een volledige uitrusting voor eten en slapen staat het ganse jaar'door ter beschikking van jeugdbe wegingen. (Ongeveer 35 bed den.) Wie een rustige omgeving zoekt voor een vormingsweek end zal er zich best thuis voelen. Zich richten tot Luk Peynaert of Rik De Wit. tel. 053/67025.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19