Weekblad van Dender- Dnrme - en Seheldestreek DRIEKONINGENFEEST ZETTE VOOR KARNAVAL AALSTERSE GANGSTERS TE DENDERMONDE OP HET ÉANKJE- Openbaar Ministerie vroeg strenge straffen ONTPLOFFING SEIN OP GROEN IN HOOGSPANNINGSCABINE mare de roeck OUD VROUWTJE WINT 100.000 F BESCHERM ONS TEGEN ONSZELF Oudegem schoonheidssalon pedicure-sauna visagisme capucijnenlaan 23, 9300 aalst - tel. 053 270.46 wat is sauna sauna is een bad in hete, droge lucht afwisselend met afkoelings-relaxperioden fysiek reinigend en stimulerend geestelijk ontspannend en kalmerend sauna is geen luxe, maar voor heel het gezin gezin een middel om fit te blijven. sauna gezondheid VRIJDAG 18 JANUARI 1974 - 27e JAARGANG - Nr. 3 - 12 F EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ - UITGEVERIJ A. DE CUYPER - ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER PR. 115692 (DeCuyper) Burelen Oude Vest 34 - Dendermonde 052/240.60 Pontstraat 64 - Aalst 053/741.19 Jaarabonnement 545 F Halfjaar 280 F Trimester 145 F Zeg nu nog eens dat het lot niet rechtvaardig kan zijn... Uit de tienduizende loten, die de Wie wint Wat-aktie gratis uitdeelde kwam het nr. 265.201 te voorschijn, dat moedertje Antoinette Pannekoek, wonende op de Lokeren baan had gekregen bij beenhouwer Eddy Vehent. xHet vrouwtje dat op 9 fe- brauri a.s. 84 jaar oud was, bleef kalm gelukkig. Het was haar zoon Remi De Loose, die de loten bewaarde en tot de ont dekking kwam dat zijn moeder 100.000 fr. rijker geworden was. Aanvanke lijk kon het vrouwtje het niet geloven en ze had een goede bril opgezet om de lijst van de win naars te kontroleren met haar gekregen biljet. De laatste twijfel werd weggenomen toen de h. Paul Famelaer vergezeld van gans de inrichtende staf van de Zeelse mid denstand ten huize van de winkelier die het biljet had overhandigd tot de uitreiking overging van het gewonnen bedrag. B Als wroetende mollen leven de Aalsterse karnavalgroepen de jongste weken zich uit, werkend en sleutelend aan hun wagens in de karnavalhalle of in diverse garages en berg plaatsen. En tussen al het gesleur met kippegaas, papier deeg, verf, kwam er toch alvast een voorsmaakje van hun waar gelaat, of moeten wij hier maskers zeggen, want vrij dagavond jl. tijdens het Driekoningenfeest in de Madeion, had je ze d'er weer, de matrozen, de 19de eeuwse galante burgers, de jeannetten en ja, we zijn voor iets in de olie- krisistijd... de talloze sjeiks Ali ben Zine, Ali ben Mazoet, tot miss Mazoet toe. Met dit denderend feest is karnaval weer in Aalst voor bijna twee maanden, tenminste karnaval in zijn volle glorie, want Aalst mag geen onrecht aangedaan worden... karnaval is er altijd. «LIEF ZIJN VOOR ELKAAR» In de onbeschrijfelijke drukte en warmte deden met de gekende ritmische muziek de Gillis met bezem en holleblokken hun intre de, Gustaaf De Stobbeleir voorop, een Gillis-dansen de zaal voor gevolg. In een snel tempo, geleid door feestkomiteevoorzitter Fons Singelijn steeds vm Waar zich zowat iedereen aan verwachtte, Ls dan toch gebeurd. Of tenminste, deze week werd er voor het eerst «een vlieger opgelaten». Nu de ergste spanning en de grootste drukte over de petroleumkrisis ietwat luwt, de Ibramco-troubles niet te na gesproken, komen de gevolgen van de uitwerking die de ons welbekende bezuinigingsmaatregelen hebben, voor de dag. Stilaan maar zeker nemen zij vastere vorm aan. Begin deze week verklaarde minister van Verkeerswezen De Raedemaecker een blijvende snelheidsbeperking te overwegen. Cijfers werden reeds naar voor geschoven de huidige limieten van tachtig en honderd kilometer zouden evenwel een ietsje verruimd worden naar honderd op de gewone wegen en honderdtwintig voor de snelwegen. Volgens deze eerste gegevens zou de normale minimale snelheid van negentig km/u op de gewone wegen opgegeven worden voor honderd kilometer. Dat dergelijke maatregelen uit de bus komen ook de beperking op de autostrades zal wel niemand meer verbazen. De periode van de uitzonderlijke bezuinigingsmaatregelen vormt inderdaad een ideaal studieterrein om de uitwerking van matige snelheden op het verkeer na te gaan. Waar iedereen zich mocht verwachten aan een daling van het doden- en zwaargewondencijfer, is uit zeer recent statistisch materiaal gebleken dat dit zwarte cijfer net eender Ls gebleven als voor de bcperkingsmaatregelcn, zeker voor wat de ongelukken in de stadscentra betreft. Autoloze zondagen uiteraard daarbuiten gelaten. Dit houdt geen aansporing voor snelheidsmaniakken in. De nefaste invloed van snelheid hoeven wij hier niet meer te bewijzen. Deze beperkende maatregelen zijn beschermingsmaatregelen. De kollektieve groep van weggebruikers dient beschermd te worden tegen de individuele piraten. Rijst de vraag, hoe zal de reaktie van de automobilisten zijn wanneer de bezuinigings verordeningen opgeheven zullen worden en de nieuwe richtlijnen van kracht worden Zullen onze nu reeds meer dan twee maand lang gefrustreerde bestuurders feestelijk hun voeten vegen aan de nieuwe honderd- en honderdtwintig-beperking De uitzonderlijk zware boeten vervallen immers... Zal het inderdaad blijken dat onze verantwoordelijkheids- en sociale zin niet verder reikt dan schrik en portefeuille De maatregel om het dragen van de veiligheidsgordel verplichtend te maken zal daarentegen wel niet zo gemakkelijk geslikt worden. Gaat het hem inderdaad om een aanslag op de persoonlijke vrijheid, waarbij men verplicht wordt zichzelf «in te binden», dit waar het al bij al toch om uw bloedeigen persoontje gaat, of dienen wij ons akkoord te verklaren met het uitgangspunt dat de mens, ook als individu, dient beschermd te worden, ook wel eens tegen zichzelf JOHAN VELGHE Dank zij het knappe speurders- werk van de BOB te Aalst werden de zonderlinge karna- valvierders ontmaskerd en aangehouden. Zij verschenen voor de rechtbank van Dender monde, onder het voorzitter schap van rechter Hoorens. Het waren Fernand Vermeiren, mecanicien. 25 jaar. wonende Rossevaalstraat te Erembode- gem. Roger Verbeeren. lasser. 28 jaar. Nieuwbeekstraat. Aalst. Jean Ruyssinck. textielarbeider. 22 jaar. Albrechtlaan. Aalst en Jean-Pierre De Backer, schil der. 23 jaar. Meuleschettestraat eveneens te Aalst. Fernand Vermeiren is de man die het revolverschot afVuurde op bier handelaar Roelandt. Ter zitting bleek dat de vier mannen nog andere misdrijven op hun aktief hadden. Enkele dagen voor de mislukte overval bij Roelandt kenden ze mekaar slechts van zien doch toen ze de gelegenheid hadden nader met mekaar kennis te maken, besloten zij een sterke bende te vormen. De banciieterij verste vigde de vriendschapsbanden. Zij begonnen dadelijk in het groot. Voor zij de overval op de bierhandelaar begonnen, oefen den zij zich in met een inbraak bij Lucien De Groeve in Aalst en bij Oscar Props te Impe. Bij deze laatste braken ze zelfs tweemaal binnen, twee nachten na elkaar om een opgezette ekster en dierenhuiden te roven. Bij Désirc Bracke uit Erembo- degem roofden ze ongeveer 40.000 fr, ze 'opereerden» in Mere, weer in Aalst bij Eddy Dè rommelend in een geheim zinnige doos kreeg het podium andere groepen te verduren. De bonte rij, gaande van de Gaa Lowies, d'Elementen, d'Elastieke Sjinjippen... wisselden el kaar af. Beslist te onthou den zijn de volgende lol broeken, die de zaal tot en met op hun hand kregen. Noig, het matrozenkoor van het feestkomitee met een Frans Wauters als voorzan ger van een Vlaamse Leeuw persiflage, ex-prins karna val Jean-Paul met zijn jong ste karnavalplaat «'t Stro- muziekske» en de onver getelijke keerzijde «Kom vanoavend beoi meoi», lees door blz. 3 Toen bierhandelaar Guilhelmus Roelandt op zaterdag 3 maart 1973 om zes uur 's ochtends in pyjama de voordeur van zijn woning opentrok, dacht hij dat een late karnavalvierder hem een poets wou bakken. Want de onbekende had een revolver getrokken en zei «Wees nu zeer braaf en geef mij al uw geld». Roelandt zei dat hij niet van plan was zoveel vrijgevigheid aan de dag te leggen, ook al was het karnaval en wilde de deur sluiten. Op dat moment merkte hij dat de onbekende het ernstig meende en met zijn voet belette dat de voordeur dicht ging. De bierhandelaar duwde uit alle macht waarop de onbekende een revolverschot loste. De kogel vloog rakelings langs het hoofd van de bierhandelaar. Zijn haren werden verschroeid. Het was een wonder dat de man niet doodgeschoten werd. Vrouw Roelandt, gewekt door het lawaai, begon door het open venster luidkeels om hulp te roepen. Daarop nam de onbekende de vlucht, liet bleek toen dat hij gekomen was in gezelschap van drie vrienden. Grauwe, bij de firma Beton en Wegenbouw. Ze vervalsten daarenboven enkele checks en ontvreemdden een partij juwe len. Over dat laatste zijn ze nu zeer boos. Ze achten zich bedrogen door de eigenaar. Ze oordeelden dat de juwelen vals waren. Ten slotte werden ze gevat toen ze in Opwijk bij Georges Minne een kleuren-TV en een bandopnemer hadden gestolen. Toen Vermeiren bij de voorzit ter zijn beklag maakte over het feit dat hij slechts valse juwelen had gestolen, antwoordde de h. Hoorens hem «Dat zijn de risico's van de stiel Substituut W. Vande Sype eiste als openbaar ministerie strenge straffen tegen deze gevaarlijke bandieten. Hij vorderde 5 jaar tegen Vermeiren. vier jaar voor Verbeeren en voor Ruyssinck. driejaar voor De Backer. Nadat al de burgerlijke partijen hun nood hadden geklaagd en herstel hadden gevraagd, pleitte de verdediging verzachtende omstandigheden. De rechtbank zou later vonnis vellen. UITSPRAAK De rechtbank verleende woens dagmorgen vonnis. Fernand Vermeiren werd wel even zenuwachtig, toen hij zich door voorzitter Hoorens hoorde ver oordelen tot een gevangenisstraf van 3 jaar en 4 maand, en een geldboete van 3000 fr. Van de hoofd gevangenisstraf kreeg hij wegens zijn blanco strafregister I jaar voorwaardelijk. lees door blz. 3 Dinsdagmorgen rond 6.45 uur werden de bewoners van de Stationsstraat (over de Spoor weg) te Oudegem opgeschrikt door twee krachtige knallen. Deze werden veroorzaakt door een geweldige ontploffing in de hoogspanningscabine van 15.000 Volt in de Stations straat tussen de woningen nr. 147 en 149. Door de ontplof fing bleef van de kabine niet Gevaarlijk was het wel als een Joodse leeuw in het Driekoningenhol vol Arabieren, zo zat de laatste Klein-Aalst burgemeester er met zijn abrahambaard bij.(lb) veel meer over. HEt betonnen dak was gedeeltelijk ingestort en de dikke muren kwamen op het fietspad en op de rijweg terecht. Hoge vlammen sloe gen naar buiten. De brand was van korte duur. Als gevolg van deze ontploffing kwamen verschillende gemeenten zon der elektriciteit. Dit was het geval voor Oudegem, Dender monde, Schoonaarde, Gijze- gem, Hofstade en Lede. Door het snel optreden van de Interkommunale Edas kreeg men reeds na een uur werken op de meeste plaatsen terug stroom. De rijkswacht van Dendermonde deden de nodi ge vaststellingen. Volgens één der verantwoordelijken der electriciteitsmaatschappij kan de oorzaak een kortsluiting in de kabine geweest zijn.

De Voorpost | 1974 | | pagina 1