Dendermonde 14 - 1/2/74 - De Voorpost BIBLIOTEEK Vanaf zondag 3 februari zal de biblioteek opnieuw normaal open zijn de zondagvoor middag van 9 tot 11.30 uur. LEDENFEEST BD L.S.W. In het lokaal bij Oscar Fieremans. waar elke crh2 oppervlakte door de 135 aanwezigen werd ingenomen, had het feest plaats voorbehouden aan de leden van de Liberale Sociale Werken. Volksvertegenwoordiger Louis D'Haeseleer, voorzitter, werd er in gezelschap van zijn medewerkers onthaald door PVV-voorzitter Marcel Delgouffe, zijn bestuursleden en organiserend komitee van dames. In een toespraak bracht O. Van Liedekerke de werkelijke reden naar voor waarom de socialisten het tot een regeringskrisis lieten komen. In haar gelegenheidstoespraak deed mevr. Diane Van Renterghem-D'Haeseleer beroep op de aanwezigen voor hulp bij haar kampanje ten voordele van de gehandicapten. Daarop dankte volksvertegenwoordiger D'Haeseleer de talrijke aanwezige leden en vrienden en had daarbij een bijzonder woord van lof voor de inrichters van het feest. Tot slot werd hulde gebracht en geschenken overhandigd aan de echtparen Philips-De Maeseneer, die hun diamanten bruiloft hebben gevierd en aan het echtpaar De Maeseneer-Van de Meersche die 50 jaar gehuwd zijn. Eretekens voor jarenlang trouw lidmaatschap bij de vakbond werden nog overhandigd aan Taelemans Petrus, Jacobs Victor, V. Der Cruyssen Petrus. Door het inrichtend komitee en de partijafdeling werd aan Volksvertegenwoor diger Louis D'Haeseleer een geschenk aangeboden als dank voor zijn 25jarig parlementaire aktiviteiten in dienst van de bevolking en aan mevr. Diane Van Renterghem-D'Haeseleer bloemen voor het werk dat zij presteert voor de gepensioneer den en de gehandicapten. UITREIKING FIETSPLATEN Op donderdag 7 februari van 14 tot 15.30 uur, uitreiking van de nieuwe fietsplaten. Prijs: 100 fr. B.GJ.G.-STERAKTIE Hoofdprijs 156950 (res. 030917-275120). Verder 116124 215831 087488 148440 000940 128460 270042 246619 143999 Winnende nummers in te brengen in het sekretariaat van de B.G.J.G., Br. De Saedeleerstraat 75. PRINS KARNAVAL De verkiezing van prins Karnaval heeft plaats op zaterdag 16 februari in de zaal Brouwerhuis, Rosselstraat. Kandidaturen dienen vóór 31 januari a.s. ingediend bij de voorzitter van het feest- en sportkomitee, Julien De Cremer, Kasteeldreef 1 of in het sekretariaat bij Roger Van Daele, Kerkevij- verstraat 23. Leedse groeperingen die wensen deel te nemen aan karnaval moeten hun aanvraag schriftelijk indienen vóór 15 februari. GEBOORTEN Stephaan Troch, Grote Kapellestraat 35. Nancy Bliki, Openveldstraat 7. Joeri Mertens, Wichelsesteenweg 108. Tom Matthijs, Bremenhulweg 2A. Sabine Ar.naert, Hoog straat 74. OVERLUDENS Alfons Rutsaert, 90 j., Bosstraat 1. Francois Schouppe, 22 j.» Serskamp. Alida De Groeve, 74 j., Keiberg 11. Maria Bourgeois, 72 j.. Vijverstraat 34. Celestine Van den Bergen, 85 j., Broeder de Saedeleerstraat 31. Oscarine De Winne, 68j., Suikerstraat 1. Weduwe Alfons Van Pamel, 92 j., Overimpe 74. Katrien De Lannoy, 12 dagen, Smesweg 15A. Petrus Goeman, 80 j., Jezuiëtenstraat 2A. Jean Cooremans, 35 j., Langeweestraat 31. HUWELIJKEN Francois Temmerman, Suikerstraat 60 met Rita Van Impe, Mere. Jean-Claude Buys, Kasteeldreef 44 met Véronique Pezycki, Sint-MartenspLatem. Guido Cobbaut, Bel- laert 93 met Annette Mertens, Sart-lez-Spa. Eddy De Wilde, Hoogstraat 125 met Marleen Keppens, Bellaert 49. Eddy Cobbaut, Impe met Linda Van Hauwe, Reymeersstraat 62. Marc Wachtelaer, Meerbeke met Jenny Verhofstadt, Wichelsesteenweg 151. Jean- Pierre Verhelst, Berlare met Monique D'Herde, Langewee 1. Mare Nijs, Kleine Ommegang 9 met Julia Verbeeck, Ternat. Etienne Michiels, Suikerstraat 106 met Linda Schelfhout, Stokstraat 3. Paul Annaert, Stationsstraat 12 met Lutgarde De Knijf, Wichelen. A.C.V. - C.M. Zaterdag 2 februari om 20 uur in de zaal Volkskring, Feestavond van A.C.V.-C.M. met toespraak door Willy De Turck, verbondssekretaris A.C.V. en ontspanning met «The Family Band». BREUGELFEEST Zaterdag 2 februari om 20 uur in het klubhuis van V.C. Jong Lede, Openveld straat, Breugelfeest. Deelname 100 fr. Inschrijven bij de spelers of bestuursleden. NIEUW RUSTHUIS De minister van Volksgezondheid, de heer De Saeger, heeft het beginselakkoord getekend voor het bouwen van een rustoord voor bejaarden ter vervanging van het rusthuis der Boonwijk. De C.O.O. kan dus nu beginnen met het opmaken van een voorontwerp teneinde een volledig nieuw rusthuis te maken in de Boonwijk, ter vervanging van het huidige. BAL VAN DE ZANDSTUIVERS Zaterdag 2 februari geeft voetbalklub FC Zandstuivers zijn jaarlijks bal in de zaal Concordia, Zandstraat 78 te Appels. Het orkest «The Bluelines» speelt ten dans. Begin 21 uur. Eenieder die met de sport en dan de voetbal iets te maken heeft, weet hoe moeilijk het is voor een kleine klub om het hoofd boven water te houden. Een probleem dat zich niet alleen in onze gemeente stelt. Daarom roepen wij de sportliefhebbers op om zeker aanwezig te zijn op het bal van de Zandstuivers. Het bestuur en de spelers zullen er U zeker dankbaar om zijn. CENTRUM VOOR TECHNISCHE OPLEIDING Zondag 3 februari 1974 zal in het V.T.I., E.V.Winckellaan 6, Dendermonde, te 10 uur, een voordracht gehouden worden met als onderwerp «Elektronisch gestuurde benzine inspuiting». Deze voordracht, gegeven door de heer P. Nolf, leraar aan het V.T.I.-Veurne, zal geïllustreerd zijn met lichtbeelden en demonstratiematerieel. In deze voordracht zal de heer Nolf handelen over Probleemstelling die leidde tot toepassing van benzine-inspuiting. Invloed van benzine-inspuiting op uitlaat gassen. Gepaste carburatie. Opbouw van de installatie. Werking. Schema van de aansluiting. Aanslagzuigers bij gebrek en kontrole. De korte inhoud* van deze voordracht is ter plaatse te verkrijgen. VLAAMS VERBOND VOOR GEPENSIONEERDEN Afd. Dendermonde-Grembergen Onze maandelijkse bijeenkomst kende eens te meer een reuze-sukses: een gezellige sfeer en een zeer grote opkomst van de leden. Bij afwezigheid van de sekretaris, verontschul digd wegens familiale aangelegenheden, deed de voorzitter enkele administratieve medede lingen. Nadien kon iedereen opnieuw genieten van de geurige koffie of chocolade melk met smakelijke koeken. Tussenin werd veel gezongen en enkele sketches werden opgevoerd, die veel bijval genoten. Ook werd praktisch iedereen opnieuw met een waardevol geschenk bedacht. De V.V.V.G. wil langs deze weg nogmaals de talloze neringdoeners bedanken voor deze geschen ken. Het is trouwens opvallend hoe het dagelijks bestuur van de V.V.V.G. er telkens weer in slaagt de maandelijkse bijeenkomst der Vlaamse gepensioneerden op een zeldzaam hoog niveau te houden. Ook het ledenaantal stijgt voortdurend. Volgende bijeenkomst werd gepland voor woensdag 27 februari in het klublokaal. K.A.V. ST.-GILLIS Door de Sint-Gillisse KA V-afdeling wordt op donderdag 7 februari met een nieuwe zwemkursus gestart. Dit gedurende 13 weken voor de prijs van 300 fr. Inschrijvingen worden nog aanvaard bij mej. E. Van Hove, Koning Albertstraat 149, Dendermonde. Öp donderdag 7 februari staat eveneens een fabrieksbezoek op het programma. Verzame ling aan de hoofdingang van fabriek Desso te 18.45 uur. Ook de echtgenoten worden verwacht. Het is wenselijk vooraf ingeschre ven te zijn bij mevr. Moonen, Em. Hielstraat 92 of via een kernlid. Op donderdag 14 februari richt de klub belangstellingsgroep een voordracht- en debatavond in rond het onderwerp «Ouders met vrijende jeugd», dit in het kultureel Centrum, Sint-Gillislaan te 19.30 uur. E.H. Rombout zal het gesprek leiden dat ten zeerste is aanbevolen aan allen vanaf 16 jaar. AMERIKAANSE FIRMA GEÏNTERESSEERD AAN INVESTERING TE DENDERMONDE Op het Stadhuis te Dendermonde verscheen regelrecht uit de States een Amerikaans industrieel om inlichtingen in te winnen over een gebeurlijke investering van een nieuw bedrijf te Dendermonde. De streek van Dendermonde werd hem door Amezrikaanse zakenvrienden aangeduid omwille van de ideale ligging tussen de driehoek Antwerpen- gent-Brussel en in de onmiddellijke omgeving van de E3. Naar we vernomen hebben zou deze Amerikaanse industrieel zich interesse ren aan de produktie van kleine platte lucifersdoosjes en acht hij het mogelijk niet alleen de Belgische maar gans de Europese markt te veroveren met zijn «vuurstokjes». Vanwege het Dendermonds stadsbestuur werd hem gewezen op de mogelijkheid een leegstaande textielfabriek te Dendermonde- St.-Gillis voorlopig in gebruik te nemen. U.S.-industrieel nam ijverig nota van de hem geboden kansen en toonde zich na hét onderhoud met de Dendermondse topamb tenaren uiterst tevreden over de sympatieke ontvangst welke hem te beurt viel in de Denderstede. STERAKTIE SUKSESVOL BESLOTEN TE DENDERMONDE Zaterdagavond werd in de lokalen van het A.S.L.K.-agentschap te Dendermonde een punt gezet achter de Steraktie 1973 ingericht door de neringdoeners van de Brusselse straat en Vlasmarkt ter gelegenheid van de eindejaarsfeesten. Tijdens een gezellige receptie werden de hoofdprijzen nl. een viertal auto's en vijf bromfietsen overhandigd aan de gelukkige^ winnaars. Schepen Hoornaert-Maes voor middenstandszaken, alsmede tal bestuursleden van de v.z.w. Steraktie overhandigden de sleutels van de wagens aan de hl Geeurinck (Opwijk) Van Nuffel (Dendermonde) - hoofdpolitiekommissaris Pelemarf (Dendermonde) en de h. De Vos (Dendermonde). Bromfietsen gingen naar de h. Swennen (Dendermonde) De Backer (Lebbeke) Mej. Quisquater (Dendermonde) en de hj^z Verhaevert (Dendermonde). De winnaar van een vijfde bromfiets is totnogtoe onbekendst gebleven. Ook blijven nog talrijke aankoopbons van 5.000 F ter beschikking vanlenc onbekende winnaars, zodat het geraden is dat bezitters van loten nog eens extra de lijstjwoi van de winnende nummers doormaken. De h. David, sekretaris van de plaatselijke!01^ Steraktie, dankte tijdens bijeenkomst in het biezonder al de bestuursleden van het ijverig^ komitee. Hij verklaarde dat deze 4e eindejaarsaktie, die meer en meer bewondering gaat,'rdt afdwingen, ook bij de geïnteresseerden in grotere centra, langzaam van stapel liept ingevolge de barre weersomstandigheden, maar daarna zodanig ging versnellen dat alleuzil rekords van vorige jaren in gruizelementen vielen. Hij wenste de winnaars een auto zondeitizie blutsen of een bromfiets om in de heerlijke zon rond te snorren. Volgens de inrichters vanniei de Steraktie zal volgend jaar nog een grootsere organizatie gepresenteerd worden teijfrre gelegenheid van het eerste lustrum. Duivenkampioen in lokaal "De Reisduif" bij P. Daman te Dendermonde (r) Te Dendermonde werden de hh. JozefP' Van Steen, Isidoor Biesemans en ProspJ-^ Daman gehuldigd voor 50 jaar duivenmeltyF] K.S.A. DENDERMONDE De plaatselijke K.S.A.-afdeling heeft naar jaarlijkse gewoonte haar Bonte Avond, een kreatie van de ouders, gehouden. Naar jaarlijkse traditie brengen ze ook deze vierde uitgave op het toneel in het Aymonshof. De avond gaat door voor alle oudjes van de stad. Ook niet-inwoners kunnen steeds een kijkje komen nemen in het Aymonshof en dit op 23 februari e.k. BAL VAN HET JEUGDKOMITEE APPELS Op zaterdag 9 februari, kleine kermis, geeft het jeugdkomitee zijn 8ste Groot Bal ten voordele van de jeugd. Dit jaar zal het doorgaan in zaal Concordia, Zandstraat 78 te Appels. Dit met het gekende orkest «Harry Smith» dat reeds eerder te Appels optrad. Eerstdaags zullen de leden van het bestuur van het jeugdkomitee zich ten huize aanbieden met kaarten, mogen zij door de bevolking goed ontvangen worden. De prijs der kaarten is 40 fr. De eerste dans is om 21 uur. In naam van het bestuur reeds bij voorbaat dank. REYNOUT Naar aanleiding van de dagen van het Vlaamse Lied richt de Dendermondse Volkskunstgroep Reynout op zondag 10 februari in hun lokaal - Zaal Sportparadijs - een Volksdans- en Zanginstuif in te 14.30 uur. Iedereen is welkom. FIETSPLATEN Op het vroegere gemeentehuis van Appels zal overgegaan worden tot de uitreiking van fietsplaten, op donderdag 7 februari 1974 van 14 tot 16 uur, prijs 100 fr. PVV-VROUWEN Door de PVV-vrouwenbond Sint-Gillis wordt op dinsdag 5 februari te 19 uur in de zaal Welkom, Sint-Gillislaan, een voordracht avond ingericht rond het onderwerp «De kleding door de eeuwen heen». De voordracht wordt gevolgd door de les die iedere dinsdag van 19 tot 21.30 uur wordt gegeven. WAFELENBAK CHIRO DENDERMONDE Op 9 en 10 februari houdt de Dendermondse Chiro naar traditionele gewoonte haar wafelenbak ten voordele van de Chiromeisjes. Om echt van te proeven. In de loop van deze week kunt u de leidsters thuis verwachten naar aanleiding van hun ronde. Bij afwezigheid kunt U zich nog steeds wenden voor wat betreft bestellingen bij de h. Rosseel K., Boudewijnlaan 10, Dendermonde of bij de h. Rogiers, Leopold II laan 55, Dendermonde. Smakelijk en dank bij voorbaat. Te Dendermonde had een voordracht plaats, ingericht door de Kamer van Koophandel, over "Onze toekomst en de industrie in 1980". Spreker was voorzitter Hendrik Seghers. (r) Voorzitter van de Kamer van rvout/iiaiiu<f en Nijverheid, de h. Hendrik Seghers, het woord (r) Nieuwe verkeerslichten op de Leopoldlaan te Dendermonde druk maar op het knopje, misschien wordt het groen (jo) Naast het politiebureau te Dendermonde bevindt zich het kantoor van de V.V.V. aangeduid voor het bordje (jo)

De Voorpost | 1974 | | pagina 14