EDDY PEELMAN DROOMT VAN HET BELGISCH KAMPIOENSCHAP OPNIEUW TE BORNEM WEDSTRDDEN WINNEN VOOR NIEUWBOUW LUIS OCANA STUURDE HEM EEN NIEUWJAARSKAARTJE 20- 1/2/74 - De Voorpost EEN REKORD Het voorbije seizoen was voor de Baasrodenaar bijzonder ge slaagd. Hij behaalde elf over winningen. Zeven daarvan wer den in Spanje betwist. Het Iberisch schiereiland schijnt Eddy enorm goed te liggen. Reeds drie achtereenvolgende jaren haalt Eddy puike uitsla gen in de Spaanse ronden. Twee ritoverwinningen in de Ronde van Levante. drie in de Vuelta en twee in de Catalaanse week werden dit jaar zijn deel. «Vlak voor de vuelta reed ik in België vrij slecht, maar toen we ginder van start gingen voelde ik al dadelijk dat het stukken beter vlotte en ge ziet het resultaat. Een verklaring voor dat Spaans sukses kan Eddy niet zo vlug geven. «Ik hou natuurlijk wel enorm van de warmte, maar dat kan niet alles zijn. Ik geloof dat het veeleer een kwestie is van vertrouwen. Ik ben het nu zo gewoon geraakt dat ik ginder goed rijd, dat iedere keer als wij naar Spanje gaan, ik mezelf overtuig dat ik weer ritten zal winnen en het lukt keer op keer. Ik moet er eerlijkheidshalve aan toevoegen dat ik mij hier in de kermiskoersen nooit zo goed kan concentreren. Ginder rijd ik om het prestige en om het kontrakt dat er vaak op volgt. Hier bij ons in de kermiskoer sen komt het er vooral op aan dat je langs de kas passeert en wie er wint heeft niet zoveel belang». BUNA NAAR SPANJE Het scheelde dit jaar bitter weinig of Peelman verhuisde dit jaar met vrouwtje en de kleine Inge naar het warme Spanje. «Ik had al enkele malen een vrij interessant aanbod ontvangen van een Spaanse firma, telkens echter sloeg ik het af. Dit jaar echter was het geweldig goed. Ik zou het aanvaarden. Na de vuelta zou men mijn kontrakt opsturen. Ik had ondertussen ook een aanbod gekregen van Maurice Demuer, de sportdi recteur van Bic. Ik keek de kat uit de boom, want het Spaanse aanbod was nog interessanter. Toen het echter binnen de gestelde termijn niet bij mij was, besloot ik toch maar het zekere voor het onzekere te nemen en het ook erg mooie kontrakt van Demuer te aan vaarden. Ik ga naar Parijs om te tekenen en kijk, twee dagen later ligt er een telegram van Kas in mijn bus dat ik bij hem mag komen tekenen. Is dat niet om dood te vallen? Maar achter alles ben ik toch nog erg tevreden. Ik heb een goeie zaak gedaan. zaak. Ik voelde al vrij vlug in het seizoen aan dat het niet boterde. Ik heb dan ook niet geaarzeld om elders te tekenen. Het heeft mij natuurlijk mijn selektie voor de Ronde van Frankrijk gekost, maar dat had ik ervoor over. Vlak voor we naar de Tour gingen moesten we immers ons kontrakt met Rokado vernieuwen. Ik kon dat niet doen, want ik had toen al getekend bij Bic. Toen moest ik wel kleur bekennen. OPJACHT In de winterperiode houdt Eddy Peelman zich doorgaans erg rustig. Ik ben tamelijk veel op jacht geweest. Dat is gezond en het kalmeert me bovendien. Ook op de piste ben ik nogal bedrijvig geweest. Regelmatig een meeting in Gent en ook de Gentse zesdaagse. Het blijft er trouwens niet bij. Ik rijd nu ook nog Rotterdam en daarna Antwerpen. Is die grote bedrijvigheid op de winterbanen niet schadelijk voor je wegseizoen Nee, helemaal niet- Kijk, vorige week rijd ik met enkele renners uit de streek op training. We geven goed door. Op een gegeven ogenblik begint het hard te regenen. Je wordt doornat, gevolg een flinke verkoudheid. Dat heb je niet op de winterbanen. Je rijdt er steeds in dezelfde omstandig heden en toch doe je heel wat kilometers. Ik vind dat hele maal niet slecht. Ik ben ervan overtuigd dat ik vlug mijn normaal koersgewicht, namelijk 80 kilogram, zal wegen. Toen je vorig jaar de Franse ploeg Gan verliet, zegde je ons datje in feite tevreden was want datje als enige Vlaming in zo wat de klassiekers betreft blijf ik hopen dat het lot mij eens wel gezind zal zijn in Parijs-Rou- baix of Parijs-Tours. Ieder jaar rijd ik erg goed in die koersen en ik geloof echt dat ze binnen mijn mogelijkheden liggen. KAMPIOENSCHAP Toen we Eddy vroegen of hij ook al aan het kampioenschap had gedacht dat net als twee jaar terug te Bornem z$l betwist worden, begonnen de ogen van de rijzige Baasroodse atleet toch wel even te tintelen. Twee jaar terug leverde hij in dat kampioenschap immers een buitengewone prestatie. Op 20 kilometers, van het einde maakte hij nog deel uit van het kopgroepje en hij had op dat moment nog geen duw teveel moeten geven. Een domme bandbreuk in de wedstrijd finale kwam toen stokken in de wielen steken. «Ik mag daar niet meer aan denken,» zegt Eddy, «toch ben ik dit jaar al eens terug gaan kijken naar het parcours en het bevalt me terug fantastisch. Ik zal afwachten wat het wordt natuurlijk. Ik sta er dit jaar weer helemaal alleen, want ik ben de enige Belg in de formatie van Bic. Jc bent er echter niet de enige spurter Inderdaad, Bic heeft al enkele jaren geen snelle man meer, maar dit jaar hebben ze er zich twee aangeschaft. Het toeval wil dat die andere Gerbcn Karstens is. een ploegmaat van mij vorig jaar. Ik kan mij met de Nederlander echter goed ver staan. Weet ge dat ik vorig jaar twee ritten meer had kunnen Insiders beweren van hem dat hij de grote klasse heeft. Klassieke overwinningen behaalde hij tot nog toe nochtans niet. Toch is en blijft Eddy Peelman één van de meest gegeerde Belgische beroeps renners. Op een ogenblik dat vele van zijn collega's nog met de angstige gedachte rondlopen dat zij dit jaar geen werkgever zullen vinden en bijgevolg in een witte trui zullen moeten starten, is Eddy zich in alle gemoedsrust aan het voorbereiden op een nieuw seizoen. Dit jaar aan de zijde van Luis Ocana. Met nieuwjaar ontvingen de Peelmans een vriendelijk briefje van Ocana, waarin de Spaans- Franse kampioen zijn tevredenheid uitspreekt dat Peelman nu in zijn ploeg zal rijden. «Zoiets doet altijd wel genoegen,» zegt Eddy. Eddy Peelman geen moeite om werkgever te vinden. De h. en Mevr. Peelman. ROKADO Waarom vlotte het niet bij Rokado Er waren wellicht verschillende oorzaken. Teveel kampioenen in de ploeg was er zeker één van en teveel sportbestuurders was wellicht nog een tweede oor een Franse ploeg toch ook niet volledig aan je trekken kwam. Nu teken je een kontrakt bij Bic, waar toch ook uitsluitend Franse renners zitten Ja, dat is waar. Maar laat me vooraf stellen dat ik het bij Gan eigenlijk nooit volledig tegen Pisterijdertis goed mijn zin heb gehad, anders was ik er trouwens niet zoveel jaren gebleven. Van Rokado had ik mij veel voorgestéld, maar het werd een ontgoocheling. Kijk, ik vind het erg belangrijk dat er in een ploeg een goede geest hangt. Het is algemeen bekend dat die geest bij Ocana's ploeg uitstekend is. De toffe mentali teit van Luis zelf zit daar allicht voor iets tussen. Staat er al iets vast wat het programma betreft Wel, ik weet nu al dat ik zeker al de Spaanse ronden moet rijden, waaraan mijn ploeg deelneemt. Verder is er ook deelname aan de ronde van Frankrijk ofwel de giro. Eigen lijk zou ik dit jaar wel eens graag naar de Italiaanse ronde gaan. Ik heb die nog nooit gereden en hoewel de Tour financieel interessanter is. wil ik de giro ook wel eens meemaken. Wat wordt het voornaamste objectief voor Eddy Peelman in 1974? Ik ben een beroepsrenner en ik meen dat het voornaamste objectief voor een beroepsren ner altijd is zoveel mogelijk geld verdienen. Ik heb een gezin en ik wil dit jaar ook een nieuw huis bouwen hier te Baasrode, daar zijn wel nogal wat centen voor nodig. Ik hoop natuurlijk weer op enkele suksessen in Spanje en winnen in de vuelta, indien Gerben er niet was geweest. Hij trok mij telkens bij de trui. Omdat het een ploegmaat was en omdat het uiteindelijk toch hetzelfde geld in hetzelfde bakje bracht heb ik daar uiteraard nooit over gepraat. Dat is kenschetsend voor de beroepsrenner Eddy Peelman. Het enige wat voor hem belangrijk is is het slijk der aarde, waarin wij hem trouwens enkel gelijk kunnen geven. Het tekort aan beroepsijver dat hem soms wordt aangewreven, was echter een jeugdzonde, waar men Eddy nu absoluut niet meer kan van beschuldigen. Zonder een trainingsmaniak genoemd te worden, mag m) van Eddy toch zeggen dat I een ambitieus renner is gew den. die absoluut niet gespeef is van talent. Dat hij dat in I? komende wielerseizoen wed overvloedig zal bewijzen, dajet twijfelt te Baasrode geen m#P meer aan. MARCHEYMAlg fn dc sprint vóór Merckx. Drie spurtzeges in vorige Vuelta.

De Voorpost | 1974 | | pagina 20