STERKE WERKKACHT Lm het veld TE Topper K.A.V.D. WILLEBROEK ORANJEHEMDEN DOEN NOG MEI Topkonditie Tweemaal in WEINIG Dank zij uitstekende De Coster VW HAMME - K.A.V.D. 0-1 - ïaM/ vm Lsghfl 2ePR0VIHGlALE ST.iGILLIS - TERJODEN 0-1 1® PROVINCIALE S.K. LEBBEKE - BAZEL 4-0 Voetbal- (kalender I voor zondag 13-2-1974 SK Aalst -(SK Geraardsbergen 3-1 Ninove - Sparta Buggenhout 0-0 SP. APPELS - NIEUWERKERKEN 2-2 22- 1/2/74 - De Voorpost Dendermonde was zondagavond in feeststemming. De derbywinst tegen Hamme heeft immers voor de Ros Beiaardzonen iets wat speciale betekenis, en mag zowat vergeleken worden met de vroegere „hurenkampen" te gen Eendracht Aalst, die misschien weer in het ver schiet liggen. Lange slierten auto's met KAVD-supporters tuften zon dagnamiddag naar het stadion van VW Hamme, waar de penningmeester in de handen wreef. Naar schatting zou den zowat 2000 Dendermondenaars de verplaatsing heb ben gemaakt. Geen wonder dan ook dat de Hamse diri genten verklaarden dat het reeds jaren geleden was dat men nog zoveel toeschouwers begroette. Werd het een goede zaak voor de Hamse kas, met de 0-1 zege was men bij KAVD in zijn nopjes omdat paars-blauw afgete kend aan de leiding blijft. Av *f# shop De overwinning werd be haald na een wedstrijd waarin KAVD overduidelijk heeft aangetoond, vooral dan in de eerste speelhelft dat ze meer klasse bezit ook op een zeer sterke werkkracht stoelde. Niet temin was men er vooraf niet al te gerust in. Men herinnerde zich nog de heenwedstrijd en had ver der wel oog voor het feit dat VW Hamme, bedreigd, er dolgraag de Dender- mondse leidersploeg een eerste nederlaag had toe gediend. Die angst is in het Dendermondse kamp overbodig geweest. De Ros Befaardzonen hebben on danks de afwezigheid van Van Belle en De Bock in het middenveld, resoluut 't initiatief genomen. Ze wis ten zich in de eerste speel helft minstens een drietal reële doelkansen te schep pen, die door overhaasting of overdreven zenuwachtig heid werden gemist. Den dermonde ging in de eer ste speelhelft vooral fel drukken en teisterde de lokale defensie langs vleu gelspelers De Weirdt en Nijs. Toen Nijs even na de herneming op voorzet van Van Craenenbroeck de lo kale goalie tegenvoets nam zag het er bepaald slecht uit voor de thuisploeg. Een doeltjeskermis is het niet geworden, omdat VW Ham me zich hierna tenvolle 'in zette om de achterstand op te halen. De plaatselijke voorwaartsen botsten ech ter op de onverzettelijkheid van de gereputeerde Den dermondse defensie, amper 6 doelpunten tegen uit 19 wedstrijden, en ook omdat het middenveld een beetje afzwakte. Van Meerbeek, die zich tijdens de week had gekwetst werd immers reeds aan de rust door De Looze vervangen. Daardoor kwam De Bleeckere op nieuw in het middenveld. Wanneer dan ook Van Craeynenbroek naar zijn tweede adem moest zoe ken werd, hij uit het veld gehaald voor Moruaux. Ge lukkig hield Dré Temmer man het hoofd koel. De olijke Lebekenaar zou zich in het Hamse sportstadion zelfs opwerpen als de fi guur van de wedstrijd. Al bij al betekent zulks voor KAVD de 19e wed strijd zonder nederlaag. Zondag a.s. te 15 u. krij gen we misschien het sluit stuk van de kompetitie. Het bezoek van Willebroek zal de grote sportmassa naar de Grembergse voet baltempel loken. Een even tuele zege zou meteen weieens de titel kunnen betekenen. VC D'Haeseleer (Hamme) ontzet de bal voor Verhelst. "SST Wittevrongel (KAVD) in strijd met de Hamse verdediging. Hoeft het gezegd dat de niet zo talrijke Terjoden supporters I veld van St.-Gillis opgetogen verlieten. Ze hadden namelijk e onversneden antwoord gekregen op de vraag of Terjoden zij| nog in het titeldebat zou mengen. Na de recente zege, die v meer afgetekend had kunnen zijn, twijfelt Fons Lockefeer r meer aan een voor Resocub gunstige afloop van de kompetitj Sedert meerdere weken immers speelt Terjoden vooral in de aar val meer beweeglijk en kan zich uiteraard ook meer kansj scheppen. Vorige zondag vielen er trouwens zes of zeven wa^ van er slechts een benut werd. Men had ook wel enig pech in I afwerking want het doelhout redde Cooremans tweemaal van 1 ondergang. Het doelpunt van Beerens was merkwaardig. Beerens had Mei St.-Gillis verdediging omspeeld, de doelman inkluis en schoj toen de bal pardoes tegen de staak. Alvorens er een tegenstan der zijn voet tegen het leder had kunnen zetten had Beerens! zegevierend hernomen. In het derde kwartier kreeg de TerjodJ i verdediging het wel eens lastig, maar verder dan de rand van Ij strafschopgebied kwamen de akties van de thuisploeg toch nij De Terjoden doelman sleet een rustige namiddag. Nu zondj^ wordt uiteraard de aandacht toegespitst op het derby-numrtw Terjoden - S. Denderleeuw. Deze wedstrijd komt net op tijd ojL dat de beide ploegen een zeer gunstige periode doormaken. vraag rijst of Terjoden bij machte zal zijn de reeks van we* strijden zonder nederlaag van de rood witten te stoppen. ÖJ j.vf Op een tamelijk zwaar veld kregen we gedurende 90 minuten éénrichtingsvoetbal. De Lebbekenaars speelden zo sterk dat ze hun inspanningen afrondden met vier doelpunten in de eerste speelhelft. Bazel kwam er niet veel bij te pas. Dit gebeurde om dat reeds na twee minuten de bezoekende doelman zich diende om te draaien en Bazel een morele klap kreeg, die ze nooit meer te boven kwamen. Deeerste aanval bracht De Vlegelaer in schietpositie. Zijn schot was zo hard dat- doelman Mathyssen het diende te lossen. Het leder kwam terug in de voeten van Vanderstraeten die op de lat knalde. Het lot wilde dat de bal op het hoofd kwam van de ge volgde Van der Jeught die nummer één scoorde. Zeven minuten later kwam Leb- beke opnieuw dicht bij 'n doel punt, toen Delsin werd gehaakt in de strafschopzone, doch de scheidsrechter liet doorspelen. Tien minuten waren gespeeld toen Pissens uit een geharre war voor de bezoekende muit een kans zag en nummer twee tegen de touwen tikte. Op dat ogenblik besefte Bazel dat er iets diende gedaan doch de inspanningen werden niet beloond, omdat de voorspelers 5 E. AALST - E. ZELE S Meulebeke - JGNG LEDE I KAVD - Willebroek I Petegem - SK LEBBEKE f Appelterre - SK AALST I BUGGENHOUT - Kemzeke I Nieuwerkerken - Baasrode 1 Gerda - SP. APPELS 1 TERJODEN - ST. Denderl. 2 SERSKAMP - Lokerse 2 Meerbeke - SK EREMBODE- f 5 GEM S DOGGEN - W. MOORSEL 1 ROBUR - Melsele 2 Excelsior - SK GREMBERG. I 2 Kalken - OVERMERE J SCHELLEBELLE - Destelber- 2 J gen I OUDEGEM - Vlierzele I GIJZEGEM - HOPSTADE J I MELDERT - Erondegem 5 Mere - WIEZE HERDERSEM - BERLARE I SCHR. MOORSEL - WICHE-J 1 LEN Sombeke - E. St.-Gillis I j HEIK. ZELE - OPSTAL SHoogeinde - E. Grembergen k ZANDST. APPELS - Meer- 2 2 donk k j Eksaarde - BOONWIJ op een ijzersterke verdediging stuitten. Bazel stelde de buitenspelval open. De Lebbeekse voorspe lers liepen er een paar malen in. Van der Straeten gaf ver door naar Van der Jeught, die een beetje aarzelde, omdat de bezoekende defensie voor bui tenspel riep, doch de grens rechter deed teken voort te spelen. Het werd dan een koud kunstje voor Mare om de doel man voorbij te gaan en de der de roos te maken. Na 33 minuten geraakte Van der Jeught opnieuw door. Hij liep de lijn af en gaf een pass naar de muit, waar Van Cleem- put het leder wilde wegtrap pen, doch in eigen netten ver werkte. Op dat ogenblik beseften de spelers van Bazel dat hun lot bezegeld was Wat er voor de rust ook nog ondernomen werd, het werd allemaal boter aan de galg. Na de herneming namen de jongens van afgevaardigde Mes- kens het een beetje rustiger op. Er werd nog degelijk gevoet bald, doch met minder risico's. De bezoekers namen twee spe lers van het veld met de hoop toch iets te forceren, maar het mislukte. De Lebbeekse defensie kreeg het tweemaal warm. De eerste keer ontzette Huygens gepast terwijl de tweede keer doelman Murphy op de goede plaats stond. Er kwamen nog een paar po gingen van Pissens en Van der Jeught, doch met veel te zwak ke schoten. Van der Jeught vroeg zelf om vervangen te worden. Johan Meert nam zijn plaats in, doch de wedstrijd was op dat ogen blik gespeeld. Men wil met dergelijke inzet de verdere kompetitie afwerken, want het licht staat toch nog altijd op groen om te promo veren. Men is er zich nochtans van bewust dat toch geen en kel puntje meer mag verloren worden. Zondagnamiddag ligt opnieuw een zware karwei te wachten. De komst van Petegem bete kent gevaar, indien de jongens van oefenmeester De Vlegelaer aantreden met dezelfde topkon ditie als nu. zal men niet bang hoeven te zijn. AVDS Had doelman Roland De Coster al in het topnummer met Loven- degem aangetoond dat de forme er was, dan had hij nu wellicht het ruimste aandeel in de zege die S.K. Aalst in de wedstrijd met het toch niet te onderschatten S.K. Geraardsbergen verwierf. De Coster heeft immers ongeveer halfweg de tweede speelhelft en op het ogenblik da de bezoekers die een 30 achter stand tot een 31 hadden omgebogen druk uitoefenden op de Aalsterse verdediging, zijn elftal van een onbeslist of wie weet van een nederlaag gered. De Coster die voordien een drie tal prachtparades had verwezenlijkt en aldus zijn mogelijkheden duidelijk onderstreepte, stopte toen een strafschop en belette aldus dat de tegenstander tot 32 terugkwam. Door dit feilen van Hernou lieten de bezoekers de armen hangen en Aalst stevende resoluut naar een, alles bij elkaar genomen, toch verdiende zege. Hernou werd als de zondebok van de nederlaag aangewezen door de Geraardsbergse sup porters, die met klem zijn ver wijdering uit het fanion elftal eisten. Het is immers zo dat deze linkerflankverdediger door de snellere Aalsterse aanvallers meermaals in de wind werd ge zet. Hij was naar ons gevoelen aansprakelijk voor de twee Aalsterse doelpunten, terwijl hij de strafschop uitlokte die de aanloop naar de derde Aalster se treffer was. Van den Dun- gen was Hernou opnieuw voor bijgegleden en deze laatste greep dan maar naar de nood rem. Van Royen zette de elf- metertrap feilloos om. Hebben we De Coster als uitblinker in een goed spelend Aalsters ge- Zo'n emotievolle ontknoping hebben we nog nooit meege maakt, vertelden de Buggenhoutse dirigenten na afloop van de ontmoeting Ninove-Buggenhout. Wat er gebeurd was De Buggenhoutse doelman Luc Preveniers die briljant speelde, werd tot tweemaal toe gekwetst met het gevolg dat de wed strijd wel een vijftal minuten stillag. De scheidsrechter floot evenwel na de reglementaire 45 minuten de tweede time af. De Spartaspelers liepen juichend naar de kleedkamers en maakten reeds aanstalten om zich te gaan verfrissen toen ze door de ref opnieuw in het veld werden gehaald. Op aandringen van de lokale klubleiders en na raadpleging van zijn grens rechters, nam hij de beslissing nog een viertal minuten te laten voetballen. Ook tijdens die epiloog dijkte Sparta de stormloop der lokalen in, zodat het beoogte punt toch werd meegenomen. Dat Sparta Buggenhout niet meer dan de halve inzet op het oog had, was slechts nor maal. Palmers en Rochtus ge kwetst, Schepens gestraft en Cauwertberghs forfait. Dit be tekende een handicap van for maat, en de verplichting tot ploegwijzigingen over te gaan. Zo kwam verdediger Turneer in de spits van de aanval te recht, terwijl de „achterste vier" werd gevormd door Van der Troost, Ceuninckx, Sam Coeck en René Vereecken. Sparta ging dan ook uiterst voorzichtig van start en legde vanaf de aftrap het aksent op de defensie, zodat Ninove zo wat doorlopend drukte. De Spartanen speelden evenwel met volle overgave, boden hun tegenstrevers niet de minste ruimte en streden voor elke bal. Luc Preveniers, die zich wel eens de banbliksems van het Buggenhoutse publiek over het hoofd had gehaald, werd de grote figuur. Hij was niet te kloppen, aarzelde nooit en ging onvervaard in de voeten wat tot tweemaal toe kwet suren tot gevolg had. Luc was na afloop evenwel een geluk kig man en met hem de ganse Spartaploeg. Er werd zelfs bij vergeten dat ondanks het feit dat Ninove de ganse wed strijd had gedrukt, de beste scorekans er nog voor Sparta gekomen was op een aanval langs Turneer, waarbij Dries mocht hernemen. Er kon zelfs nog een strafschop voor Bug genhout zijn uit voortgevloeid. In het Buggenhoutse kamp stoorde men zich hieraan ech ter niet zo zeer, gelukkig als heel aangewezen dan dient ins gelijks de loftrompet te worden gestoken voor de middenveld speler Albert Michiels. Eens te meer heeft hij een opmerkens waardige verlichting weggege ven en was zowat de draai schijf van de Aalsterse forma tie. Hij werd uitstekend bijge staan door Van Royen, terwijl De Neef niet zo overtuigend was als in de wedstrijd met Lovendegem. Dat Dirk Welle- kens nog steeds een gevaarlijk heerschap is, en daarbij zwaar op een verdediging weegt, werd nogmaals duidelijk. Jans- sens die de gekwetste Nevens verving deed het voortreffelijk en in de achterste linie was Timmermans de figuur. J.V.H. men was om het behaalde resultaat. Het werd trouwens de vierde opeenvolgende wed strijd zonder nederlaag. Met de komst van Kemzeke a.s. zondag en de daaropvolgende verplaatsing naar Bazel in uit zicht, is men zelfs optimist. Het feit dat Cauwerrberghs bij de opwarming verzocht niet te moeten aantreden tegen De Lentdecker en co zou een naklank kunnen hebben. Ho pelijk komt alles wel voor elkaar. Freddy Keppens die zich door Jef Van Hoeymissen moest laten vervangen we gens lendepijn, is wellicht fit voor de komende kracht meeting. Een verheugend feit is alvast dat Sparta Buggen hout met eerder bescheiden mogelijkheden hard blijft voortvechten voor het behoud. Dat de jeugd hierbij een groot aandeel heeft in het sukses der jongste weken is geen toeval. VC Juui Van Hoorde (Sparta Appek wilskrachtig als altijd, ook tetfe) Nieuwerkerken zeer moedig (tev Met die drawn had Sparta net niet genoeg om een heel kilte, stukje van de achterstand op Denderleeuw en Serskamp wegj^ knagen die twee voorgangers en mede-kandidaten voor gt wenkende degradatie pikten immers beiden eveneens een pufy mee. Tegen koplopers dan nog wel, want én Standaard We^jj ren én Baasrode zien nog brood in deze kompetitie. n Hoe ook, de prestatie van roodwit mag om die reden niet zomie als onverdienstelijk en nutteloos weggewuifd. De leerlingen vQe Flor Vereecken bewezen immers dat ze er nog altijd kunriLe voor vechten. Sportief vechten met de inzet van alle kracht morele weerbaarheid die na de menigvuldige tegenslagen r|)Q resten, hebben ze Nieuwerkerken aangepakt. ,e| Wat nog niet zo heel dikwijls geschiedde tijdens de voo,\g weken, gebeurde ditmaal wél Sparta scoorde. Eerst schoot De Swaef raak. Maar heel lang moest men eigenlijk niet op antwoord wachten. Een treffer van Karei Ringoet na een uur vo^n bal, zette het sein voor de tweede maal op groen. Tien minut^ voor affluiten stelde De Blander gelijk... Een puntje te weinig düs voor een ènder Sparta Appels dat mC. gen voor de sleutelmatch van dit seizoen staatmen reist n2 Gerda Sint-Niklaas. En die ex-Eerste Provincialer is uitgereka, de onverwachte tegenvaller van het jaar en tevens rode lantaa drager. Voor Sparta betekent verliezen een zeer slechte zal Winnen zet de deur op een reddingskans wel niet wagend open, doch biedt toch bepaalde perspektieven. Als de drawn tegen Nieuwerkerken dan toch de «wedergeboorf zou inluiden, mag men op de Bevrijdingslaan hopen met \r doende inzet en de werkelijke zegewil van afle akteurs moet vierde zege de aanloop worden van een spektakulaire remoir Het zit erin, doch men moet er onvoorwaardelijk durven in ge? ven- ier Voor KAVD kondigt de komende wedstrijd tegen runner- up Willebroek zich als zeer belangrijk aan winnen be tekent voor de paars-blauwen een optie op de titel. Ver liezen speelt vanzelfsprekend in de kaart van de oranjen die te Grembergen hun laatste troeven op tafel gooien. Rekening houdend met het feit dat de Dendermondse defensie op stevige benen staat, wordt de taak van de Willebroekse aanvallers vrij ondankbaar een gordel doorboren die tijdens de voorbije 19 kompetitiedagen^, slechts zes keer werd uit elkaar gehaald, is geen lachertje. Nu is het wel zo dat Willebroek over raak treffende schutters beschikt, al moeten we er onmiddel lijk aan toevoegen dat het achteraan niet zo best vlot. De goal-average liegt er trouwens niet om. Volledigheids halve dient ook gezegd dat KAVD geen doelpunten aan de lopende band op het scorebord spijkert. Hoe ook het wordt een evenwichtige en vooral open strijd, waarin meeval en tegenslag, en ook de zenuwen, een beslissen de rol kunnen spelen. Zenuwen moet KAVD niet hebben een drawn volstaat om de virtuele voorsprong van vier punten veilig te stellen. Dat de KAVD-kassier werk zal hebben om de centen te tellen, staat als een paal boven water. Men verwacht minstens 4.000 kijkers. Het bestuur rekent op de talrijke supporters die, als zej er niet van houden lang in het rijtje te staan aan dr loketten, op verschillende plaatsen toegangstickettei kunnen kopen KAVD-lokaal 't Moleken - Lokaal suppor tersklub café Antiekens - Roger Buyle, café Casino -I Georges De Looze, café De Heizei - Walter Reydt, Po- tiaulaan - Juliette, Café Sport te Grembergen en op zon dag 3 februari vanaf 10 u. op het terrein Grootzandstraat en Bakkerstraat te Grembergen.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22