OP DE VALREEP KSC Denderstreek te Aalst voorgesteld Derby E. Aalst- z. E. Zele STUG VERWEER VEEL KANSEN WESEMAEL UITSTEKEND, DOCH OOK WEER PUIKE ROELS EN LERN0! ^PROVINCIALE "BAASRODE - SERSKAMP 1-1 KRUIBEKE - ROBUR 3-1 WINNIK - DOGGEN 2-1 W.IMOORSEL- MEERBEKE 2-0 KLASSEMENT ADECBAL POLEN EDDY GOOSSENS ONDER DAK beukte Baasrode tijdens de tweede time op de Serskampse defensie. 23 j.vf Baasrode vorige week medeleider geworden In tweede rovinciale B had zich voorgenomen die positie te verstevigen Ijdens de ontmoeting tegen Serskamp. Dat de beste voor emens verkeerd kunnen uitvallen hebben Dré Heyman en zijn naats zondag ervaren. Zonder Segers, zes weken schorsing en Aannaert, één zondag op de bank, vonden de geel-blauwen Tij moeilijk de gepaste tred. Magerman op de linkerflank en ioelandt in de achterste vier brachten er weinig positiefs van ^erecht. Laatstgenoemde liet zich trouwens opmerken door een eeks onnodige fouten die hem dan ook de gele kaart bezorg den. Reeds na een kwartier kreeg doelman De Vroe het na- Ijken. De Scheldejongens poogden wel de bakens te verplaat- in, maar er werd telkens te lang met het leder gedreven, en inslotte botste men steeds op een werkelijk briljante centrale rdediger Bové. Het enige te vermelden schot in de eerste eelhelft kwam van Peelman, maar dit werd door de dwarslat istult. Jet was opvallend dat de jasroodse defensie door de /ezlgheid van Segers haar ilfzekerheid had verloren. In- jller Roelandt, zoals we seds hoger citeerden kon de ippeken maar bemoeilijken. Dré teieyman mocht zich In de ge- (teven omstandigheden zeker let veroorloven de aanval te Mteurten. Baasrode heeft nlet- ^fcmin voor de halve inzet, die or et op de valreep veroverde, 3urkl gestreden. Gans de tweede Veilft zette Etlenne Van Keer n co de bezoekende defen sie onder druk. De meeste n pelpogingen werden evenwel '"/Verhaast genomen, want men :htjilde zo snel mogelijk op de 1 1>ogte van de bezoekers ko- Toen Peelman dan ook onklaar geraakte en ver en werd door Fr. Van waagde Verberckmoes paar maal zijn kans, maar k de schoten van de ex- ,VD-er misten de goede :hting. Bij het ingaan van laatste vijf minuten werd lies op alles gezet. Enkel Heyman bleef achteraan, toch geloofde er niemand ïr in, al verdiende FC lQrfaasrode voor zijn tweede ^eelhelft alvast de halve in- t ^et. Het zou uiteindelijk dan l0(pch nog gebeuren op de voor zatste minuut na de zoveel- te spannende faze voor het lerskampse doel. Tegen het 'lot van De Beuker had de (zoekende doelman geen irhaal. Een zeer bedrijvige ienne Van Keer poogde in remis de volle inzet binnen rijven, maar schoot een van een seconde te kort om ook dit nog waar te maken. Op de valreep 'is FC Baasrode dus ontsnapt aan de eerste thuisnederlaag. Het zou onverdiend zijn geweest, maar het heet toch zo dat we vooral in de eerste speel-, helft weinig te zien hebben gekregen van de kandidaat- eerste provincialers. Na de kampwisseling was het wel al Baasrode wat de klok sloeg maar de aanvalsakties misten de nodige kracht om de ver sterkte Serskampse verdedi ging uit verband te halen. Wil len Heyman en co werkelijk de poort naar eerste provin ciale forceren, dan zullen ze in de komende speeldagen niets aan het toeval mogen overlaten, en mogen jongens als Roelandt zich alvast niet langer laten verleiden tot on nodige fouten die weieens zeer nadelig voor de ploeg zouden kunnen uitvallen. En nog maar oen tussenkomst van match te Baasrode. uitblinker Bové (Serskamp) in de (R) jen, Eendracht Zele kan de punten best gebruiken. Dat mag eveneens gezegd van de Aalsterse Eendrachters. Beiden hebben echter een totaal andere betrachting de fusie- klub is nog niet bedreigd, doch na de nieuwe nederlaag die dit door tegenslagen geteisterde team op eigen ter rein tegen de Wolven uit La Louvière moest inkasseren, wordt het de hoogste tijd dat het aktief een beetje wordt aangedikt. Anders zakt men stilaan af. Eendracht Aalst is uit het spoor van de leiders geslagen. Dat de koplopers niet onkreukbaar zijn, is acht dagen ge leden nog bewezen. Zwart-wit integendeel klopte Vorst, nu niet precies een „grote" voor zijn eigen Brussels publiek en mag dus nog hopen op promovering als men niet al te veel steken meer laat vallen. Wordt het een open kamp Zorgt Zele voor de verras sing Op papier hebben de bezoekers geen schijn van kans. Doch een derby zit soms vol onvoorstelbare mo gelijkheden. hetp. e Het zit er allemaal in de beste ploeg zijn, het mooiste spektakel opvoeren en bij momenten de tegenstrever van het kastje naar de muur sturen, en nog verliezen. Dat overkwam Robur zondag namiddag te Kruibeke. Voor beide teams was de konfrontatie van uitzonderlijk belang verliezen betekende voor de Waaslanders niet alleen een dikke streep door de rekening, doch waarschijnlijk, mede door de mo rele gevolgen, het bijna definitief opdoeken van de titelkansen. De Moerzekenaars ijihands huistoe sturen, zou een totaal andere situatie in het leven roepen. Men kent de uitslag Robur trok, qua cijfertaal dan toch, aan het kortste koordje. En toch had het net andersom kunnen lopen. Al dient toegegeven dat, na een prachtige poging van Lelie, wiens inzenden slechts in extremis kon gered worden, Kruibeke tijdens de eerste time dichtst tegen een doelpunt kwam twee minuten voor de pauze werd een handfout in de gevaarlijke zone met een penalty afgestraft, doch Verbeeck knalde naast. Na de herneming zag het er naar uit dat Kruibeke het niet zou kunnen waarmaken. Pech voor Robur, toen noch Pauwels noch Jef Roels mooie aanvallen tot doelpunten afrondden, hield echter de blanke score op het bord. Tot overmaat van ramp kreeg Robur een twintigtal mi nuten voor inrukken de boe merang op de neusLardon klopte de Moerzeekse goalie met een lobbal. Met nog één kwartiertje voor de boeg blun derde de bezoekende defensie, zodat diezelfde Lardon er 20 van maakte. Robur, dat niets meer te verliezen had, moest toen wel huizengrote risiko's nemen. Dat resulteerde in een derde trefferVerbeeck ging 6r op zijn eentje vandoor toen nog amper tien minuten moest ge voetbald worden. De kous was af en het late eerreddertje van Jef Roels verzachtte de wonde alleen een beetje. Na dit eerder onverwachte en vooral onlogische resultaat, heeft zich aan de top een duo koplopers gevormd. Robur heeft weliswaar een punt voorsprong op Kruibeke, doch geruststel lend is dat niet. Excelsior en Rupelmonde mogen trouwens evenmin reeds afgeschreven Doggen heeft op het veld van de leider een voortreffelijke eerste helft gespeeld, ofschoon het beroep moest doen op drie inval lers. Het was immers zo dat de titularissen Saegeman, Kempe- neers en De Greve om diverse redenen verstek moesten laten. Drie spelers vervangt men zo maar niet in een handomdraai maar gelukkig beschikt Doggen toch over een paar waardevolle in vallers. Van deze deed vooral Johan Van Nieuwenhove die trou wens aan zijn maidenwedstrijd toe was het uitstekend. In die eerste periode kreeg de leider trouwens weinig greep op de wedstrijd. Eenieder had zich reeds met het onbeslist verzoend toen Kestens net voor het inrukken nr. twee voorbij de Doggen portier schoot. De eerste speelhelft werd trouwens met een 11 stand afgesloten en dat was de logika zelf. Win- nik had een slippertje van de Doggen doelman nodig om op winst te komen, doch na een vloeiende kombinatie rondde Binnemans af. Nu zondag wordt op het Doggen-veld een belang rijke wedstrijd gespeeld. De gastploeg is W. Moorsel die vo rige zondag opnieuw de kop opstak. Deze wedstrijd zal ui teraard ook wel de belangstel ling van andere klubs wekken en dan inzonderheid van Win- nik dat moest ondervinden dat Doggen tot een stug verweer in staat is. J.V.H. worden. Feit is dat voor blauw wit zondag een op papier ge makkelijke opdracht volgtMel- sele moet normaal het gelag betalen. Omdat noch Excelsior (thuis tegen Grembergen) noch Kruibeke (naar Laarne) voor een lachertje staan, kan het slippertje van vorige week al vergeten zijn en de voorsprong van Robur te kwart voor vijf opnieuw aangedikt. Heeft W. Moorsel vorige zondag een verdiende zege behaald dan is het toch eens te meer gebleken dat Wilskracht meer dere kansen moet krijgen om een doelpunt te kunnen lukken. Het eindresultaat was immers niet in verhouding tot het aan tal zeer bruikbare score-kan sen die Moorsel genoot. Een pluspunt was nochtans het we- deroptreden van De Troyer die in het middenveld opnieuw de grote figuur was. De Troyer kon niet alleen meer dere bezoekende tegenaanval len neutralizeren maar was daarbij ook een steun voor de aanvallers. Hij deelde de goe de voorzetten kwistig uit maar er werd dan toch niet te veel gebruik van gemaakt. Ook Van Goethem deed het zeer behoor lijk, terwijl de heroptredende De Meyer, de aanval toch al iets meer punch schonk. Schor reet lukte de beide doelpunten. Naar het einde toe moest Wils kracht doelman Simoen door veldspeler Roeland vervangen. Laatstgenoemde kreeg echter geen werk meer op de plank omdat de verdediging flink in- tercepteerde. Moorsel staat nu zondag voor een niet gemakke lijke taak. Doggen betekende voor Wilskracht steeds een moeilijk te nemen hindernis. In de heenwedstrijd haalde het zelfs een onbeslist. Misschien vindt trainer Staf Blanckaert nu de gepaste tegenzet J.V.H. Het klassement in de tweede provinciale 8 ziet er nu als volgt uit. rekening houdend met de twee inhaalwedstrij den lovendegem-Springbokken Zele 3-2 en Lovendegem- Hades Temse 2-3: 1. Sifrano St.-Niklaas 14-27 p.; 2. Spectrum Moerbeke 14-25 p; 3. Adec Sport Baasrode 14- 25 p.4. Hades Temse 14- 25 p 5. Lovendegem 14-24 p.; 6. Gilvoc 14-20 p.7. Kevers St.-Niklaas 14-19 p.; 8. Thun- deiballs BerJare 14-18 p; 9. Springbokken Zele 14-18 p.; 10. SV Lokeren 14-17 p.; 11. Bergougnan Evergem 14-17 p; 12. St.-Laureins 14-17 p. GDP Vandaag zaterdag 2 februari te 20 uur organiseert Kaats- club Adec Sport haar jaarlijks bal ditmaal met zanger Joe Harris. Deze avond gaat door in de sporthal! Adec Sport te Baas rode. Tijdens deze avond worden aan het publiek voorgesteld Kaatsclub Adec Sport Baas rode 1974, VolleybaHklub Adec Sport Baasrode. Geert Van Keer, Nicole Vten den Broeck en... Serge Reding. GDP Op dinsdag 12 februari heeft te Gent in de Zaal van de Universiteit, Watersportbaan- laan, de international volley- ontmoeting BBLGIE - POLEN voor Dames plaats. Aanvang van deze wedstrijd 20 uur. Kaarten in voorverkoop te ver krijgen bij de heer Wiifried Van Mol, Schooldreef 4, 9001 Gentbrugge (tel. 09-30.01 £7) of bij de hr. Bague,- Slauw- straat 10, 9030 Wondelgem (tel. 09-53.96.33) aan de prijs van 60 fr. GDP Deze week liep het bericht officieel binnen dat de Baas- roodse renner Eddy Goossens opgenomen ïs in de Belgische groep van flandria, waarin ook Walter Godefroot en Freddy Maertens volgend sei zoen zuilen fungeren. De nieuwe wielerploeg die K.S.C. Denderstreek voor 1974 in lijn wil brengen is sterk. Toen voorzitter Willy Vernimmen in de zaal van Black Boys honderden mensen en een massa renners be groette, wist men dat de inspanningen die erop gericht waren K.S.C. Denderstreek weer als leidinggevende club uit te bouwen, volledig geslaagd zijn. De voorstelling van de ploeg 1974, die door B.W.B.-afgevaardigde generaal Roger Dierickx en de Oostvlaamse ondervoorzitter Louis Hemmerijckx werd bijgewoond ook burgemeester De Bisschop was er was tevens een jubileum voor André Lootens, de extra- sportieve vennoot en een van de steunpilaren van de trofee der Denderstreek. Twintig jaar geleden was André Lootens de eerste extra-sportieve vennoot van K.S.C. Denderstreek. Alle renners kregen een volle dige uitrusting met training en waren onder de indruk van de inspanningen die de nieuwe be- stuursploeg zich had getroost. Het past dan ook de namen van deze mensen te citeren voorzitter Willy Vernimmen, Paul Borms, André Lootens, Geor ges De Jonghe, André De Dec ker, Herman Van Nieuwenbergh 'Wet bestuur van de Eddy Peelmanvrienden: ere-voorzitter Pierre Jacobs, voorzitter Pierre Cleemput, se- retaris Fans Moens, penningmeester Frans Spiessens, bestuursleden Maurlts Van den Troost, Petrus 'skemans en Cesar Van der Biest, de vriend en fotograaf van alle renners. (Cesar) Het is erg jammer dat Wiifried WESEMAEL, een renner die het vooral van de piste moet heb ben en steeds spektakel biedt voor zijn kontrakt, ai te weinig werkgelegenheid kreeg tijdens het stifaan naar zijn einde glij dend winterseizoen. In het na tionaal kampioenschap koppel- rennen, waarin tussen haakjes het duo Peelman-Vrijders niet onaardig presteerde, nam hij het samen met de piepjonge Zelck tegen de «groten» op. Hij kon het vanzelfsprekend niet bolwerken tegen de «super stars» Sercu-Merckx en Ste vens-Van Linden. Doch in de schaduw van die «meesters» deed Wiifried het uitstekend en werd met een fraaie zesde plaats beloond. PATRICK LERNO is een pittig plsterennertje geworden, ook al toert hij slechts op het ovaal om fit te blijven het wegsei- zoen primeert Immers voor de Berlarenaar. Te Antwerpen won hij de finale van een eigen kracht voor juniores. Amateur Etienne VAN DER HELST was vijfde In een Inter nationale koppelrit voor ama teurs, wedstrijd waaraan ook Frans CAETHOVEN (zevende) deelnam. Caethoven was ne gende in een afvalren en Jos VAN MUYLDER twaalfde. We mogen evenmin de twaalfde plaats vergeten van Peelman- Vrijders in het nationaal prof kampioenschap. Te Gent, waar de «Nacht der Vedetten» plaats had, noteer den we eveneens mooie pres taties van onze streekrenners Rik ROELS won het snelheids- tornooi voor juniores en Etien ne VAN DER HELST was derde In een puntenkoers voor ama teurs. Dirk HEIRWEG was even eens op het appèl de Zeienaar veroverde eveneens een derde plaats in een puntenkoers. Dep. GERARD VAN STEEN* Lange Dijkstraat, 145 DENDERMONDE Tel.: 241.07 Frans Van den Eede, Omer Schollaert, Edmond Van der Ve- ken, Frans Neirinckx, Jozef Vermoesen, Frans Melken- beeck, Victor Neulant, Gaston Van der Beken, Robert Cooman en Louis Hemmeryckx. De renners zijn Lucien Van Impe, Mare Eeman, Gaston Foubert, Pierre Praet, Uytendaele, Jean-Pierre Van Eeckhout, Rudy De Jonge, Mare De Deyn, Luc De Troyer, Dirk Souffriau, Dirk Foncé, Edmond Van Delsen, Freddy Van Del- sen, Johan Dhollander, Frank Van Impe, Luc Heylenbosch, Francois Lauwereys, Dirk Wij- nant, Ernest Bösmans, Erwin Van der Biest, Eddy De Decker, Etienne Van Wesemael. Mare Ruyssinck, Erik De Troyer. Erik Van den Brande, Marc Van den Brande, Dirk Van den Berghe, André Spruyt, Maurits De Smet, Daniel Braeckman, Jan Bayens. Rudy Goossens. Pierre Neulant. Rudy De Coninck, Jean-Pierre Janssens, Gerald Stuer, Achiel Beeckman, Rudy De Kocker, Luc Van der Linden, Patrick De Thaeye, Herman Van Gent, Re- mi De Bruycker, Daniël Van de Zype, Dirk De Croock, Luc De Croock, Fernand Janseghers. Marc Van Hauwe, Fernand Gau- disiabois, Larry De Spiegeleer, Emiel Coppens, Freddy Hey- mans. Eddy Temmerman, Pa- trick"Van den Broeck, Van den Driessche, Willy Adam, Eddy De Brouwer. Florent Van den Steen Johnny Cooman, Walter Eeck hout en Alain De Smet Het ziet er alvast naar uit dat in 1974 een massa zegebloe- men door de «poulains» van de Aalsterse wielerfans zullen veroverd worden. J.V.H.

De Voorpost | 1974 | | pagina 23