ROOD EN GEEL TROEF IW.I.K. LEDE! BBiBijna Zeelse stunt IWniïÜW I Eigen potentieel i troef voor Strijdlust bekroond S N lltT VOETBAL 4ePR0VINCIALE i Beker van België - 1/I6e finale Diepenbeek - VK Aalst 2-3 Cauterj an lok< belant VDK LOVENDEGEM - SPRINGBOKKEN ZELE 3—2 Het week-end der Inhaalwedstrijden la voor Springbokken bijna op een succes uitgedraaid. Lovendegem, verzwakt door de afwe zigheid van Verstraeten (liesbreuk) klampte In de eerste set steeds goed aan doch kon In de beslissende fasen niet de nodi ge kalmte aan de dag leggen (1416). Daarna ging het al beter. Als typische buitenptoeg moest geel-blauw het meer hebben van duw- en legballen en daartegen konden de bezoekers niet on middellijk tegenaan (156). Lovendegem ging wel op zijn lancé verder, nam enkele punten voorsprong en stond deze niet meer af aan een opdringerig Springbokken. Met 1510 nam VDK optie op een uiteindelijke totaalzege. Nochtans zag het er niet meer goede kombinaties opbouwden zo rooskleurig uit voor de be- (1—7). Het beterde er niet op zochten die herhaaldelijk aan toen de Springbokken gecon- het krasselen gingen en geen centreerd bleven doorspelen en i VVi h hM h I I S Voor Willen is Kunnen Lede start binnen enkele maanden f Sde nieuwe kaatskompetitie. Het vertrouwen in de spelers 2 die vorig seizoen gedurende ettelijke maanden het beste 5 S van zichzelf gaven is in geen geval geschonden. Dure J S transferts waren niet uitvoerbaar en zo zal Lede met Gas- J I ton Van Hauwermeiren, Willy Van Hauwermeiren, Leon I 1 Van Neck, Willockx Tony, Jozef Vlaemynck, Remi D'Haese- I leer, Patrick Van Leuven en Alfons Van Leuven trachten mooie resultaten te spelen vooral gebaseerd op een kol- lektiever samenspel. Meedingen met de kopgroep, oppert men zelfs te Lede en dat zou wel eens een stoot in de h goede richting kunnen betekenen voor de Leedse jeugd die k eerder passief staat tegenover deze sympatieke zomer- 2 sport. 2 Het bestuur van Willen is Kunnen is gevormd door de g j heren André Vermeiren (voorzitter), Alfons Van Leuven J J (secretaris-penningmeester), De Smet Romain, Roger Uyt- J I tenhove, Alois De Coensel en Adolf Herssens (leden). I De oefenstonden hebben plaats op het Dorpsplein te Lede I I en dit elke donderdag van 18 tot 20 uur. I Volgende week ADEC SPORT BAASRODE. GDP I 24 - 1/2/74 - De Voorpost van elke thuismisverstand ge bruik maakten om te scoren. Met afgetekende 415 cijfers gingen beide ploegen de rust in. Die bracht raad en kalmte voor de titelkandidaten die weer het oude recept uitspeelden en tenslotte nog vrij afgeschei den over de eindmeet kwamen (15-6). Lovendegem is nu ook thuis al kwetsbaar gebleken. We kun nen wel begrijpen dat de kwet suur van topspeler Verstraeten een leemte laat doch de min dere prestaties tegen Berlare en Springbokken Zele duiden toch op andere tekorten... waarbij een gebrek aan inzet waarschijnlijk wel het voor naamste is. Springbokken nam door deze nipte nederlaag toch afscheid van het peleton der rode lantaarndragers doch moet zich nog alles behalve ge rust voelen. De eerstvolgende weken ontmoet het Bergougnan Evergem, ondanks de kwetsu ren van twee basisspelers voor eigen publiek toch nog meer waard, Hades Temse en Adec Baasrode en mits een paar ne derlagen zou de situatie er zeer bedenkelijk gaan uitzien... te meer daar de andere degrada tiekandidaten het ook heet voe len worden en met verdubbel de ijver aan de wedstrijden be ginnen... St.-Laureins bijvoor beeld is daarin zeker geen uit zondering VRIENDSCHAPPELIJK Kangoeroes Aalst en Adec Sport Baasrode speelden zater dagnamiddag te Aalst een vriendschappelijke wedstrijd die kwalitatief wel het aankijken waard was. De bezoekers moesten even naar aanpassing zoeken in de enge Kangoeroeszaal (159) doch beten zich dan duchtig vast (815). Een kleine inzin king bij de paarshemden kostte in de derde set enkele punten (60) doch eens gelanceerd was er weinig houden aan (11 15). Spannend treffen in de vierde set met Adec winnaar (10—15). Zondagvoormiddag trad Adec aan in de gevangenis te Den- dermonde tegen derde provin- cialer Sport Dendermonde. Weer werd het verlies in de eerste set (159) doch daarna was Adec weer de beste om te zegevieren met 13. VOORUITZICHTEN Dit week-end gaat de volleyak- tiviteit weer in volle hevigheid verder. Kangoeroes Aalst tuft naar Sport St.-Jan waartegen het in de heenronde glansrijk zege vierde (32). Ondanks de be narde situatie moest er toch de kans in zitten om de beide punten naar de ajuinenstede te transporteren. Sport St.-Jan Hemelveerdegem is de afgelo pen weken ook niet zo overtui gend zodat winnen er altijd in zit Juvenes Ze!e ontvangt Margos Gent, ook al een team dat naar frisse lucht snakt wat voor de gelanceerde Zeienaars de ge legenheid moet zijn om eens alles te geven wat er in zit. Gilvoc mag het bezoek ont vangen van Lovendegem wat aanleiding zal geven tot een spannend duel waarin we de St.-Gillissenaars aan 't langste eind zien trekken wanneer ze tenminste de nodige mentale gerichtheid kunnen vinden zo als we ze dit seizoen nog maar enkele malen hebben gezien. Lovendegem zal ook wel weten wat het in het Dendermonds Bastion te wachten staat, zo dat ze ook wel verwittigd zul len zijn. Doet Thunderballs Berlare weer een walk-over... tegen Spectrum Moerbeke zal dat wel zeer moeilijk zijn want de suikermannen hebben na de klinkende 30 zege tegen Lo vendegem het nodige vertrou wen in eigen kunnen terugge vonden zodat Berlare wel hard zal op de tanden moeten bij ten. willen ze iets bereiken. Bergougnan Evergem - Spring bokken Zele is voor de bezoe kers een sleutelmatch naar een betere rangschikking. De thuis- spelers zitten echter ook in een benarde situatie zodat alles mogelijk blijft. Ook Hades Tem se - Adec Baasrode blijft een vraagteken. Voordeel is echter voor de paars-witten dat Karei Derveaux en De Braeckeleir weer paraat zullen zijn om de grote slag mee te betwisten. In derde provinciale zijn wed strijden als VK Dendermonde - Wieze en Sport Dendermonde - Rumbac Waasmunster ontmoe tingen die door de thuisploe gen niet kunnen verloren wor den. Ook de wedstrijd Dender leeuw Leeuwerik Lede moet op een 03 zege van de bezoe kers eindigen. Het enige vraag teken blijft echter Kuk'os Aalst - Wichelen waar beide teams gelijke kansen op de eindzege behouden Bij de dames ontmoet Gilvoc Exclusiv Ronse wat voor de thuismeisjes wel puntenwinst kan betekenen. Ook Beriare thuis tegen Gazellen kan een voortzetting van de goede kri tieken betekenen. Een 32 zit hier zeker tussen de mogelijk heden. In tweede provinciale zal Adec Baasrode op weinig dienen te rekenen bij Kabaz Bazel ter wijl ook Juvenes Zele eerder kansloos vertrekt tegen Vravo- ron Vrasene. Nog even een nagekomen be richt in verband met de Beker van België De wedstrijd VK Gilvoc - VK Dendermonde wordt betwist op zaterdag 23 februari te 17 uur in het Bastion Sas, Dendermonde Voor de wedstrijd Adec Baas rode - Wetteren (3e prov.) wordt de datum van zondag 24 februari te 16.30 u. vooruitge zet Hierover kon nog geen be vestiging bekomen worden. Wedstrijden voor het week-end zaterdag 2 februari 14 30 Aalst - Mariakerke (D) Op de match Wieze-Oudegem was de te Grembergen wonende Oudegemse ref De Vriendt grens rechter. Hij deed het prima. (R) Overmere echt jammer dat een waardevol element als Phile mon De Schrijver er voorlo pig (en misschien voor een hele tijd) niet bijloopt om me dische redenen. Hopelijk wordt de blonde rasvoetballer op nieuw de „oude". Een talent als De Schrijver moeten mis sen betekent immers een se- rieuse handicap. WICHELEN-HERDERSEM is uit gedraaid op een débacle voor de thuisploeg die door een vroegtijdige kwetsuur van doelman William Van Gijze-, ghem niet op haar volle waarde werd geklopt. Kwam daar nog bij dat er op be paalde momenten vrij nerveus gespeeld werd en zelfs twee rode kaarten tevoorschijn kwamenéén voor bezoeker Van der Weeën en een voor de Wichelaar Heynderickx. Geel moest de ref ook al uit zijn vestzak halen. Hoe ook Herdersem won, doch hoog moet men met die zege niet van de toren blazen omdat gelegenheidskeeper Haentjens zich wel naar bestvermogen verdedigde, doch nooit de ge- evakueerde titularis kon doen vergeten. Intussen was het te Herdersem feestal na af trapte men een half dozijn doelpunten bij elkaar. En dit waren naar voorspeler De Ridder ons wist te vertellen niet eens overdreven cijfers. Wel gaf hij toe dat het uitval len van hun doelman, in de tweede speelhelft, een handi- kap betekende voor Wichelen. Met vier doelpunten promo veerde de Herdersem aanval ler De Rider tot top scorer van de speeldag. Het waren Janssens en Ruyssinck die het half dozijn hielpen vervolle digen. Jammer genoeg had deze markante zege toch nog een enigszins bitter smaakje met de uitsluiting van Van der Weeën. Nu zondag speelt Herdersem op eigen veld met Berlare als gast. Hopelijk staart men zich bij SK niet blind op de recente zege. Men doet er zelfs best aan Ber lare niet te onderschatten wil het geen ontgoocheling rijker worden. Te HOFSTADE was men vorige zondag trouwens ook ontgoocheld. Men diende immers een punt aan MOOR- SEL af te staan en dit klopte beslist niet met de rekening. Men kan niet eens beweren dat „Schroevers" een onver diend gelijkspel haalden. De bezoekers bezetten trouwens 'beter het middenveld, eens te meer met Beeckman als draaischijf, en waren zelfs iets meer gevaarlijk in de aanval. Hofstade kwam im mers slechts sporadisch voor de bezoekende doelman, die overigens een rustige namid dag sleet. Er lag geen ver rassing en geen diepgang ge noeg in de akties. Men mag er zich aan verwachten dat speler trainer W. De Vos wel een paar pionnen zou kunnen verschuiven voor het derby dat nu zondag te Gijzegem wordt gespeeld. Wil Hofstade in voeling bfifven met de koplopers dan geldt het pa rool winnen te Gijzegem. MELDERT en BERLARE drawn- den in de puitengemeente. Vooral na de pauze waren de bezoekers baas, doch het doelpunt van de bezoekers had Arbijn voor de rust prompt beantwoord, zodat achteraf nog alles mogelijk was. Zoals gezegd drukte Meldert tijdens de laatste 45 minuten. Rood wit verdedigde zich met man en macht en ontsnapte meer dan op zijn beurt aan een doelpunt. De uitbraken van de thuisploeg waren echter niet van gevaar ontblootBracke en Arbijn puilden er nog eens gevaarlijk uit en scoorden tegen de logika in bijna de winning-goal. Te WIEZE kwam eveneens 'n 1-1 op de bordjes. De brou wers trokken zich op aan een door Werner Verest ge trapte penalty. Nadien stelde Oudegem, dat met man en macht de aanval predikte, ge lijk. Noch Wieze noch Oude gem zal kunnen glimlachen Jean Chriatiaen» (Oudegem) loopt achter de bai aan. De «Filosofen» wilden Immers te Wieze Verder dan een drawn brachten ze het echter niet. Voor de twee „groten" van Vierde B was er zondagavond een lach en een traan. SCHELLEBELLE met de volle buit uit Merel- beke huistoe, doch te OVERMERE was niemand opgetogen over de weinig overtuigende prestatie die de Boerenkrijgers tegen het bezoekende Bottelare hadden geleverd. Schellebelie, dat in een echte modderpoel moest opereren en er geen momentje had aan getwijfeld dat de scheidsrechter het terrein onbespeelbaar zou verklaren, heeft het tegen Union Merelbeke niet breed gehad. De Gentenaars schoten tijdens de eerste time zelfs twee keer tegen het doelhout en bovendien was keeper Gale na afloop van de match de meest gefeliceerde akteur. Wat toch iets te betekenen heeft. Hoe ook aan de rust stonden de paarsjes er blijkbaar goed voorze mochten naar de koffietafel met een schijnbaar veilige 0-2 voorsprong Na de pauze werd de kloof zelfs nog breder (0-3). Hugo De Cooman met twee voltreffers en Etienne Van den Abbeele zorgden voor die stand van zaken. Merelbeke sloeg terug (1-3) en toen twaalf minuten voor affluiten zelfs een 2-3 score op de bordjes kwam, werden sommige Schellebelse supporters een beetje bleek rond de neus. Met man en macht heeft SOS die minieme voorsprong toen verdedigd. Dat men in die opdracht slaagde, bewijst het resultaat. OVERMERE is een beetje door pech tijdens de eerste time en ook wel door het opportu nisme en de snelheid van de piepjonge Bottelaarse aanval ler De Canck (een 17-jarige die twee keer scoorde) de das omgestrikt. Speelde de fusieploeg acht dagen tevo ren uitstekend en leek men aardig op weg om een „grote periode" door te maken, dan vlotte het heel wat minder tijdens de jongste match. Bot telare liep uit tot 0-1 en toen Overmere terugsloeg (1-1), ge loofde iedereen dat men naar een nieuwe en vlotte zege toegleed, zege die vooral in de laatste periode vaste vorm zou krijgen. Het is helemaal anders uitgevallen en men be seft maar al te best dat de „grote middelen" zullen moe ten aangewend worden om niet uit de top te zakken. Die grote middelen De legenda rische strijdlust en voorbeel dige fisische inzet van alle pionnen. Intussen is het voor HEIKANT ZELE werd een tieve derby, met de sfeer deze konfrontaties en uiteindelijk een slag, die beide bevredigen omdat Zele reeks zonder nederlaag zes kon verlengen en de drachter hun smadelijkt derlaag tegen Opstal lopen gedeeltelijk konde wissen. De nevralgieke de lag tussen de 61 i min. toen Luc Van een bal afsnoepte van verdediger en gepast aan De Geest, die terug aanknopen met het van een doelpunt. Kort mocht kapitein Goossens vrijschop nemen, die bij drie opspringende Martin Van den Broeck het leder weg en het bij Leon De Keyzer die het bereik van Boeykens sloot. De verdere werden door de redelijk gemakkelijk liseerd. 15.00 Vravoron Vrasene - Juve nes Zele (D) 15.00 Kabaz Bazel - Adec Baas rode (D) 15.00 Spectrum Moerbeke - Berlare 15.00 Kuklos Aalst - Wichelen 15.30 Gilvoc - Excl. Ronse (D) 16.00 Avanti Lebbeke - SC Lo keren 17.00 Hades Temse - Adec Baasrode 17.00 Dilbeek - .VK Aalst 17.30 Gilvoc - VDK Lovendegem Zondag 3 februari 9.30 Sport Dendermonde - R. Waasmunster 10.30 SSJ Hemelveerdegem Kangoeroes Aalst 10.30 Juvenes Zele - MargoJ Gent 10.30 Bergougnan Evergem I Springbokken Zele 10.30 VK Dendermonde - Wi« 10.30 Berlare - Gazellen G tenberge 11.00 Denderleeuw - Lede Neen. op papier had VK Aalst, vierde nationaler, weinig kans tegen de ongenaakbare leider in derde nationale Diepenbeek. Voor do thuisspelers is het echter een grote ontgoocheling geworden. Na twee uur spannend volley van hoge kwaliteit gingen de azuurblauwen met de zege naar huis. Dan zag het er aanvankelijk nochtans niet zo roos kleurig uit voor de Oost-Vlamingen die na een goede re pliek met 1614 en 1816 op achterstand kwamen. Niettegenstaande deze nipte verliescijfers was VK vooral in de blokvorming reeds outstanding. Dat verbeterde er trouwens nog op in de volgende sets toen de thuisspe lers zich bleven botslaan op de uitstekende bloks van de bezoekers Daarbij speelde ook de Aalsterse aanval op een hoog peil zodat het met nog vrij afgetekende 7—16, 416 en 1016 cijfers was dat VK Aalst zich plaatste voor de 1/8e finales van de Beker van België. Uitblinkers noemen bij Aalst is schier onmogelijk omdat alle spelers zich uitermate inspanden om de reus in eigen nest te kloppen. De laatste sets nam Aalst onmiddellijk een vijftal punten voorsprong zodat het voor gelegenheidscoach De Waege- neer nog zo'n moeilijke avond niet werd alhoewel ook aan hem een groot deel van de zegebloemen toekomen. V.K. Aalst René De Smet, Guido De Pessemier, Jacques Rasschaert, Jan Bruyneel, Rony Lauwers, Paul Philips, Mare Philips, Denis Van Landuyt, Gilbert Van Schandevijl. ik h rkz die slai et-; n v n c In. rt b du int Ort d i is (M) Hoekschop, maar ook die fase blijft zonder konkreet resultaat. om deze halve nederlaag beiden hadden de volle buit nodig om zich om nog ern stig te mengen in het titel- debat. Intussen loopt het „on verwachte" Mere, op de voet gevolgd door enkele runners- up, steeds verder weg van het achtervolgerspeleton. Niets Het voorzien dat ook op BOONWIJK rood en geel troef zouden worden. De onbetaal bare Pierre Van der Meers- sche schoot de leiders zelfs op achterstand (1-0). Tot aan de rust bleef die stand op het bord staan, doch de steeds bij de zaak zijnde Beek knalde op het uur een penalty tegen de touwen. Die zelfde Beek stond ook achter het kanon toen Hoogeinde aan een 1-2 voorsprong kwam. Bij Boonwijk vocht men dit doel punt aan, doch de ref bleef bij zijn standpunt. In de aller laatste minuut moest De Fey- ter eruit, doch dat viel bij deze speler niet in goede aar de. Volledlgheidshavle moet ook gezegd dat Hoogeinde met tien man naar het einde moestreeds vrij vroeg werd immers ook een bezoeker de laan uitgestuurd. ZANDSTUIVERS APPELS beeft aan Kallo een kwade tegen strever gehad. De Waaslan- ders, prima voor eigen pu bliek. scoorden langs Van Mieghem en Van Wemmei. Moedig als steeds tornden de paarsjes tegen die achterstand op. De kloof volledig dempen konden ze echter nietmen strandde op een nipte 2-1 stand. EENDRACHT ST. GILLIS kreeg De Klinge op bezoek. De blauwhemden werden nooit door hun op papier sterkere gasten overdonderd, doch het ontbrak de schutters aan pre ciesheid in het besluiten. Raak schieten deden De Klin genaars wel. 'Drie keer zelfs en dat was voor de Een- drachters van het slechte te veel. EENDRACHT GREMBERGEN- Ook die kopstoot leidde niet tot een doelpunt.

De Voorpost | 1974 | | pagina 24