aVeel zenuwen einig inzet! S. Aalst verliest (kompetitie) en wint (beker) 1 ALLEN FAALT PANTERS ONTVANGT LEIDERS Verenigde Vrienden vieren hun jubilaris PUIK VERWEER VAARWEL BEKER MOEILIJK VOLLEY iBeker van België - 1/16 finales ivanti Lebbeke - K Tuinwijk ^Hachelen 0-3 BASKET S. AALST-FRESH AIR 88-109 BAZEL-THE TOWER 52-59 BBC «ENT50N-BBC VLINDERS 114-70 Beker van België - dames S. AAL5T-C. W01UWE 54-53 - De Voorpost -1/2/74 - 25 Aantal toeschouwers 100 scheidsrechters de hh. Van der Auwera - Van Schoorde ploegen: VC Avanti LEB BEKE: Hom, Huau, Roger De Decker, Peter De Decker, Herman Van Praet, Leo Rogiers, Mark De Smedt, Ronny Van den Broeck. MACHELEN De Mey, Noliet, Maes, Van Landegem, Jots, Paul Mestdagh, Radu Ganciu, Vital De Prins, Van Lokeren, Hugo Van Damme. Bijzonderheden bij Machelen werd Roger Mestdagh niet opgesteld we gens handkwetsuur. jjj/anti Lebbeke had voor de bekerwedstrijd wel enkele selektie- roblemen zodat met enige spanning de uiteindelijke opstelling erd afgewacht. teindelijk kwam Antoine Horn in de ploeg samen met Roger i Peter De Decker, Ronny Van den Broeck, Louis Van Bree- n en Herman Van Praet. irtegenover stelde de Machelse coach Maes zijn zestal Noliet, ifilly Van Lokeren, Radu Ganciu, Van Landegem, Paul Mestdagh j Vital De Prins. bezoekers akteerden met de roemeen Ganciu als enig spel- ïrdeler en moesten in de eerste spelfasen wel even opkijken gen 'n goed blokkend Avanti dat dank zij de twee punten voor- Tft tot 32 de leiding hield. Door het falen in blok van Van indegem en prachtige smashes van Peter De Decker en Horn leef Lebbeke met 43 en 54 leiden. i kwam de Machelse ma- 'iine even in gang speelde ge- Ist alle passes door naar Van Jkeren die zonder veel moei- over en naast het L-blok ka- jnneerde (611). Ronny Van i Broeck trachtte tevergeefs li bakens te verzetten doch de rvanging van Van Praet door tau bleek geen vooruitgang —13). Roger De Decker was de bezieler van een thuis- ;tie die toch nog enkele opbracht (9—14) doch bezoekende dode tijd en >sende kombinaties Gan- Lokeren lieten weinig omtrent het eindre- t ontstaan (12—17). anti startte de tweede set goed in verdediging, doch jlde volkomen met de servi- Zo kwam het ook dat het bliek een hard zwoegend bbeke aan het werk zag zon der echter tastbare resultaten op het bord (2—4). Een kort optreden van Mark De Smedt aan de service was een gok van coach De Decker toen de bezoekers een inzetloos Leb beke van 44 naar 412 speel de. Horn, slechts in de eerste set opvallend met enkele smas hes, bracht er niets meer van terecht zodat zijn vervanging zich opdrong... iets wat ge woon niet gebeurde. Dat de ge broeders De Decker, Louis Van Breedam en Van Praet dan ook voor een voldongen feit stonden is licht te begrijpen te meer daar de achterveld verde diging niet altijd klopte zoals het hoort. Een korte heropflak kering bracht even spanning in de zaal (915) doch de rou- tinerijkere bezoekers eindigden tenslotte nog zonder moeite (10-17). Enige beroering in het publiek wanneer bij aanvang van de derde set Ronny Van den Broeck uit de ploeg gaat, Leo Rogiers EINDELIJK zijn kans krijgt en Horn wat meer krediet krijgt toebedeeld. Tot 44 was het spektakel nog enigszins het bekijken waard, doch een pres send Machelen haait 411. Een vervanging van Peter De Decker door Ronny Van den Broeck werd uiteindelijk ge volgd door die van Horn door Huau doch de 612 stand kon digde een nakend einde aan. Leo Rogiers intercepteerde eerst gepast op een pas van Roger De Decker en scoorde onmiddellijk daarna met een drop achter het blok van Van Damme. Voor de rest werd hij weinig bediend. 817 was de eindstand van de derde set. Ook de eerste nationalers lie ten zich niet langs hun beste zijde bewonderen, doch dat was helemaal niet nodig. Slechts sporadisch werd er een inge studeerd nummertje «op zijn japans» ten tonele gevoerd en daartegen bleven de Lebbeke- naars stom. Een mindere re ceptie en ongevarieerde aanval maakte heel wat punten voor de Brabanders die zeker de schuld niet kunnen gegeven worden dat deze lang verbeide «propagandawedstrijd» tenslot te uitliep tot een parodie, een sisser GDP mnti haalde het niet tegen Machelen. it was de simpatieke voorzitter van de duivenvereniging de h. "'ré Van Coppenolle die ons op de hoogte bracht dat de kam men hulde zou gepaard gaan met een hulde van Maurits ininck die 50 jaar reeds in dienst staat van de duivensport, kampioenenhuldiging van de verenigde vrienden was ook de orgaande jaren steeds tot in de puntjes verzorgd, want na een irkelijk feestmenu dat alle kampioenen met hun dames werd jjj, ngeboden lagen er steeds waardevolle prijzen op de kam- >enen te wachten en voor de ontspanning werd er een orkest gehaald zodat men zich op een breugels feest waande. Dit is ook zaterdag het geval waar wij door de bestuursmensen endelijk ontvangen werden. De zaal van het lokaal was ruim zet door de feestende duivenmelkers en tussen hen in zat lurits Heunick, die met zijn familie naar de kampioenendag tomen was en totaal onwetend was van het huldigingsinitiatief i zijn vereniging. lurits is 72 en van bij de chting van de duivenvereni- ig was hij op de bres. Hij et het nog steeds nauwge- en vervult in het bestuur de k van secretaris, maar laat hier niet bij. Tevens is hij rkzaam bij de inkorvingen en Sien bij het opmaken van de slagen, kortom een duivel- t-al. De hulde die hem door vrienden gebracht werd is n ook zeker verdient te noe- n. Moge hij nog vele jaren beste krachten wijden aan duivensport en dat kan wel. wt zegt men niet de dulven- ort is een sport waar men d bij wordt. Vriend Maurits vele jaren in onze sport, is de wens van uw bestuur vrienden maar tevens van A.D.W. DE DUIVENVERENIGING DE REISDUIF HIPIOENENHULDE -Dendermonde in het lokaal 'e Reisduifgingen even- is de kampioenen dagen XSP0'- Dit jaar was daar tevens een hulde in het vooruitzicht gesteld. Het was de h. Van Der Steen die om zijn vijftig jaar duivenliefhebberij in de bloe men werd gezet. Maar tevens de lokaalhouder de h. Pros per Daman werd in de hulde betrokken om zijn jarenlange dienststaat in de sport. Aan bei de laureaten bieden wij dan ook onze felicitaties aan. Door de h. Daman werd ons tevens gevraagd een rechtzet ting te geven aan een vroeger verschenen uitslag over de kampioenschappen op de fond De schaal der vriendenkring die te winnen was op de beide Ca- horsvluchten van 16 en 30 juni 1973 werd gewonnen door de h. Gilbert Van Der Putten van Schoonaarde en niet door de h. Notaris Van Den Bossche zo als ons vroeger medegedeeld werd. DUIVENVERENIGING DE BIE APPELS ZATERDAG 2 FEBRUARI IN FEEST Op zaterdag 2 februari te 19 u. 30 zal de Appelse duivenver eniging overgaan tot haar jaar lijkse kampioenenhulde ge paard met een feestmaal. Ter dezer gelegenheid werd de pers uitgenodigd om getuige te zijn van de huldiging en tevens van de werking van de vereniging die op deze feestavond door de voorzitter zal worden uit de doeken gedaan. De duivenmaat- schappij «De Bie» is de oudste vereniging uit het Dendermond- se en gaat nu naar haar zestig ste jaar van intense werking toe. Vele jaren was zij op dit gebied een der toonaangevers in de duivensport en stond be kend als een vereniging die steeds vele duiven mocht in- korven. De stiptheid waarmede steeds werd gewerkt zal daar zeker niet vreemd aan geweest zijn. Onbaatzuchtig stonden de Appelse bestuursleden steeds ten dienste van de duivenlief- hebbers niet alleen voor deze van eigen gemeente maar ook voor de liefhebbers van de aan palende gemeente die graag naar het scheldedorp kwamen afgezakt. De jongste jaren ver minderde dit echter gevoelig, misschien is het nu een gele genheid om hieraan eens een diepere studie te wijden, of om hieraan een oplossing te geven. Mensen zoals de voorzitter Ri chard Ydens zijn zeker voor een open gesprek bereid, voor suggesties is het dan zaterdag wel een gelegenheid, hopen we. Voor wat het feestmaal betreft willen we er nog aan toevoe gen dat de echtgenoten deze maal niet hoeven thuis te blij ven, «Wachten zal men tijdens de zomermaanden wel doen Zaterdag is de afspraak dan bij Frans Van Spitael, aan de kerk. A.D.W. Ging de rust van de wedstrijd met R. Molenbeek met een toch niet zo afgetekende 3744 stand in, dan kon men gelet op wat die eerste speelhelft bracht reeds gissen dat Sunshine regel recht naar de nederlaag schreedt. De bezoekers hadden niet eens een grote verrichting moeten opbrengen om het scorebord reeds na amper tien minuten voor het eerst maar ook voorgoed in hun voordeel te zetten. R. Molenbeek faalde iets minder in de afwerking en kon beletten dat Steveniers en Eaton scherven maakten. Eerstgenoemde werd een paar keer de bal afgesnoept van een goed intercepterende Hennes, terwijl hij ook de bal een paar keer tegen de dakgoot gooide. Het in het veld brengen van Dubois na zes minuten betekende meteen ook boni voor de gas ten. Niet alleen stoorde Dubois de akties van Eaton maar wierp op de koop toe nog veertien pun ten bij mekaar. De te persoon lijke nummers van het duo Ste- veniers-Eaton brachten na de rust ook al niets op. Wat meer is toen Aalst 'n dertienpunten achterstand tot vijf eenheden had herleid, miste Eaton op het kruciale moment twee inleg gers. Uiteindelijk bezweek Sun shine dan met 7986. Daar waar Steveniers had ge hoopt in deze wedstrijd de kaap van de 10.000 punten te bereiken hij moest hiervoor de bal nog achttien keer door de korf jagen beperkte men hem tot een voor hem schame le twintig punten. Zondagmor gen stond Sunshine dan op het niet overdekte terrein van Was- muel in het gelid voor een be- kertreffen. De vrees dat de handikap van de «open lucht» te spelen doorslaggevend zou kunnen zijn, bleek ongegrond al hield Aalst op de valreep toch niet zoveel punten over. Wasmuel is immers meerdere minuten gunstig in strijd ge weest voor de overwinning en lag zelfs na de rust in een win nende positie (6463). Op dit kritieke moment liet Sunshine dan een 8 op 8 shotprestatie noteren en hiermee was toch de kous af voor de energieke walen. Nu zaterdag beginnen de eindronden van de kompeti tie. Vorig seizoen was het zo dat de spanning er toen voor de eerste zes al lang uit was, waar in de onderste regionen daartegen nog duchtig «om den brode» werd gestreden. Nu is het net andersom, tenware dat E. Gent en R. White er toch nog zouden in slagen hun herop standing in te luiden. Nu zater dag speelt Aalst een uitwed strijd bij C. Brugge en afgaan de op de prestatie opgebracht in de jongste thuiswedstrijd moet men niet op puntenwinst hopen. s J.V.H. Deze oefenpartij is beslist geen meevaller voor Aalst. Men kan deze afgetekende nederlaag inderdaad niet volledig op de reke ning schrijven van de afwezigen, Pottiez, De Schrijver en Van Gijseghem, die trouwens noodgedwongen belet moesten geven. Veel meer is het tot de kijkers doorgedrongen dat Sun Charm beneden zijn mogelijkheden bleef. Vooral de inbreng van zijn Amerikaan Allen was eerder pover, en de, vooral in verdediging zwakke prestatie van de kleurling, die nochtans reeds uitsteken de wedstrijden speelde ging zeker niet onopgemerkt voorbij. Laten we echter de nederlaag niet volledig in de schoenen van de Amerikaan schuiven. Er is immers ook het feit dat Aalst op bepaalde momenten slordig speelde. Het leed balverlies en gaf daarbij een reeks slechte voorzetten, waarvan de bezoekers die een opmerkenswaardige verrichting afbrachten, dan ruim profi teerden. Een positief punt voor Sun Charm was de alles bij el kaar genomen toch nog goede prestatie van de jongere spelers I. D'Herdt, Van der Maelen en Bonner die bewezen heel wat in hun basketmars te hebben. Bij de bezoekers die uitstekend geleid worden door John Huysecom was er een opportunistische Ritzen- thaler (32 p.) en een vooral in de tweede speelhelft flink afwer kende Ger Kok, die voor de Aalsterse basketballliefhebbers ze ker geen onbekende is. De topscorers van Sun Charm noemden Allen (22 p.), Michelet (26 p.), en I. D'Herdt (12 p.). J.V.H. Zondag 3 februari ontvangt Panters een ploeg die beter is dan het merendeel der 2de klassers, en die zelfs in 1ste beslist niet zou misstaan. Inderdaad, Fresh Air Heimet komt op bezoek. Het is de ongeslagen leider in de reeks die kwasi zeker naar de titel toe gaat. Dit seizoen moest het enkel op het terrein van Waregem, toen nog een ernstig titelkandidaat, een puntje prijs geven. Fresh Air Helmet is natuurlijk een heel sterke partij. Niet alleen staat het ongeslagen aan de leiding in 3de, in oefenmatchen nam het ook al de maat van verschillende eerste klassers o.m. van Bus Lier en Sunshine Aalst. Het is een sterk geheel met liefst 5 spelers van 1,97 m. en meer. Toch teert de ploeg niet enkel op gestalte. Fresh Air heeft ook verschillende spelers die reeds langs hun sporen in eerste klasse hebben verdiend, die bij gebeurlijk falen van het voor opgezet verdedigings- of aanvalsplan, de wedstrijd door hun on dervinding een gans andere kant kunnen uitsturen. Vergeten we daarbij niet dat de coach een zekere John Huysecom is, die er ook al verschillende eerste klassers heeft opzitten. The Tower is er te Bazel in geslaagd zich te handhaven voor de Beker van Oost-Vlaanderen. Het had, als puntje bij paaltje kwam, de reglementaire voorgift van vijf punten zelfs niet nodig. De Aalstenaars voerden die voorgift vrij vlug op tot acht eenheden en bij de rust was het 2735. Nadien poogden de Waaslanders de kloof te dempen, doch verder dan vier verliespunten kwamen ze niet. Integendeel The Tower, met De Neef (18 punten) en Van Schandevijl (13 punten) als topscorers, bleef flink van zich afbijten en blijft in de bekerstrijd. De Neef en Van Schandevijl werden uitstekend bijgestaan door Van Gijseghem (8 p.), Du- mont (7p.), De Schaepdrijver (4 p.), en Gijsbrecht (4 p.). Al na al een puik resultaat voor deze simpatieke ploeg. De Vlinders stonden werkelijk voor een onmogelijke taak. On danks het feit dat ze erg goed speelden konden ze het gewel dige Gentson niet de baas. De warme zaal vormde zeker niet de ideale speelomstandighe- den voor de bezoekers die gewend zijn buiten te spelen. Van Gucht, die nog steeds uit geschakeld is met een voet kwetsuur, werd erg gemist. Gentson was werkelijk sterker daar zij over een goede bank klassespelers beschikken. Voor al door hun fantastisch shot blonken zij uit doch ook in snel heid moesten de vlinders mees tal onderdoen. BBC Vlinders mocht starten met 5 punten voorsprong. Die voorsprong wa ren ze echter al gauw kwijt. Bij de rust was de stand 5630. Na de pauze leken de vlinders zich te herpakken, doch de score van Gentson was niet bij te houden. De Bondt, die Van Gucht verving in de basisvijf, heeft zich heel goed aangepast. Hij speelde heel voortreffelijk. Scoorden Vlinders Van Ingelgem 23; Goubert 010; Mahieu 62; De Bondt 05; Aelbrecht 66; De Smet 1114. Zondag 3 februari komt Oostak ker op bezoek. Reserven 9 u. 30 1e ploeg 11 u. GVDP Het heeft een degelijke Ameri kaan Thomas Ritzenthaler, maar de sterkte van de ploeg is juist dat het niet staat of valt met die speler. Inderdaad stemden sommige ploegen hun verdediging wel eens speciaal op Ritzenthaler af, slecht bekwam het hen. Im mers, dan pas kwam er steeds 'n zekere Gerd KoK (ex-Racing White en Okapi), nog steeds heel sterk hakend, op het voor plan, terwijl een Beguine, heel goed shottend, een Netels (exr Racing Mechelen en ex-top schutter bij Strombeek), een Vergeylen (heei goed jumpshot), een De Prins (ex-Royal-4, en ex-Cora City), maar afwachten tot het hun beurt was om toe te slaan. Kortom, Panters ontvangt een top-ploeg, eerste klasse waar dig. In die omstandigheden wordt op een overwinning dan ook niet gerekend. Wel hopen we dat Panters zich niet laat af slachten, en dat het tenminste tot de rust een degelijke re pliek geeft. Wellicht dragen de supporters die nu toch wel iets talrijker worden verwacht dan vorige wedstrijd, hun steentje daartoe bij. Op Were Di St.-Niklaas speelde Panters een oefenwedstrijd die we liefst spoedig vergeten 80 68. Na een redelijke eerste helft (35—43) moest Panters in de 2e een 4525 toestaan. Slechts Moens en Jan De Smet waren verdienstelijk. Voor Pan ters skoorden Colpin 8; De Block 23; Borremans 2; Hiel 5; Moens 10; De Smet 10; Van Den Broeck 6; Florkin 4; Piron. Panters' reserven deden het heel wat beter. Van als naar de man-verdediging was over geschakeld, stevenden de Pan ters naar een heel vlotte zege die uitliep op 5489-cijfers. Scoorders Borremans 22; Hiel 12; Moens 7; D'Hooge 19; De Smet J. 17; Florkin 12. Zaterdag gaan Panters' kadet- ten naar Bavi Vilvoorde voor de 1/32-finale van de Coop-beker voor kadetten. Beslist een zwa re dobber voor Moens en Co. Vertrek lokaal 14.30 u. Zondag 3 februari Panters - Fresh Air Heimet. Res. 9.45 u. 1e ploeg 11.15 u. Lag in de vorige bekerwedstrij den de jongste aanwinst Van Wijnsberge aan de basis van de Basketbalwedstrijd Cabrita Zele - Waasmunster Jan Van Bossche die even rond de zone dribbelt zal doorgeven aan Luc Hinders (19). opeenvolgende suksessen, dan waren het nu de pas herstelde Ringoir en De Luyck die er voor zorgden dat Sim mag voort «bekeren». Dat de Aalsterse meisjes het niet breed zouden krijgen had men reeds in de recente kompetitiewedstrijd kunnen ervaren. Toen noemde i de tegenstander ook C. Wolu- we en men had dan toch nog een zevenpunten boni. Nu hield men op de valreep nog net een eenheid over. De start van de Aalsterse meis jes was nochtans voortreffelijk en liet het beste verhopen. Bij een (70) stand vonden de gasten nochtans de gepaste te genzet zodat de wedstrijd on gemeen spannend werd. Woluwe kwam immers terug tot 1514 dank zij een betere shotprestatie en bereikte de rust met een 2323 stand. De tweede speelhelft werd vooral gekenmerkt door een agressief Woluwe die daarbij een paar keer verrassend en snel terug sloeg (4546). Toen lukte Gh. Ringoir een 3 op 3 en meteen stond de zege vast voor Sim. De doelpunten Ringoir 14; De Luyck 17; Malchi 8; Stockx 4; De Schrijver 2; Caigneau 3; Van Wijnsberghe 6. De Nul nog steeds gehinderd door een voet kwetsuur kwam slechts gedu rende een paar minuten in de wedstrijd. J.V.H.

De Voorpost | 1974 | | pagina 25