H.B.C. Ajax en EV. Aalst: redding nog mogelijk? 1 Albert Van Damme het grote vraagtekeif Z HANDBAL Dameshandbal Aalst Sportief wint tegen Ambiorix ó-mêêèSêèè FIRMA P. SCH0LLAERT Setok voetbaltornooi der stad Aalst Dag van de drawn£ in tweede klasse Jeugdhandbal 26 -1/2774 - De Voorpost Twee Oost-Vlaamse ploegen, H.B.C. Ajax en E.V. Aalst verkeren in de onderste regionen van eerste nationale afdeling. Aange zien er drie ploegen degraderen wordt het tijd dat beide clubs hun puntentotaal beginnen op te drijven. E.V. Aalst maakte wei nig kans tegen Mechelen maar H.B.C. Ajax had wel een theore tische kans op het terrein van Int. Herstal. Beide clubs kregen de kous op kop en nu de terugronde begonnen is moeten er dringend punten verzameld worden. Het is nog niet te laat maar wel vijf voor twaalf I Avanti Lebbeke won na een rustige wed strijd van Elsene terwijl in tweede nationale Sparta Aalst op ver plaatsing won tegen Jemeppe. Brabo Denderbelle ontgoochelde ons evenals S.K. Grembergen dat verloor op het terrein van Ganshoren. Rosis Aalst won afgetekend te Turnhout. Bij de da mes, de opvallende overwinning van Aalst Sportief tegen kam pioen Ambiorix en het rustig meesterschap van het gehandicapte Avanti te Evere. Eigenlijk, de overwinning van Aalst Sportief niet te na gesproken, een weinig opvallend handbalweekeinde. 1e NATIONALE ELSENE 12 AVANTI LEBBEKE 17 Avanti Lebbeke heeft zich echt niet moeten overtreffen om de verwachte overwinning binnen te halen. Wel was het duide lijk dat de Lebbekenaars na hun clubbal de avond voordien, de zaken eerder rustig aanpak ten. De verdediging beheerste de situatie maar in aanval kon den Koen Verhofstadt en Lucien De Nil moeilijk hun normaal rendement bereiken. Keeper Ladhari zou met enkele fraaie tussenkomsten zijn klasse on derstrepen. Avanti, zeker van de overwinning, deed een paar experimenten in verdediging die eigenlijk een bewijs waren van hun superioriteit. Dirk Verhof stadt was eens te meer topsco rer met tien doelpunten waar van drie strafworpen. Met deze tien doelpunten verhoogd Dirk zijn voorsprong in het schut- tersklassement dat hij nu, zon der kwetsuren, nog moeilijk kan verliezen. De wedstrijdaanhef zag een vlot Lebbeke dat voor al met snelle tegenaanvallen dra een 15 voorsprong had opgebouwd. Eens deze voor sprong bereikt, namen de Avan ti spelers de zaken wat rustiger op. Toen bij de rust de score 610 aanwees was het duidelijk dat Avanti er genoegen mee nam de wedstrijd te kontroleren. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte bleek dit nog duidelij ker. Een alles gevend Elsene werd steeds rustig terecht ge wezen. Even naderden de pseudo-Brusselaars nog tot 12 15 maar even doordrukken was voldoende voor Avanti om de eindstand vast te leggen. Elsene blijkt niettemin een goe- - de versterking gevonden te heb ben in de Duitse aanwinst die wellicht bepalend kan zijn in het beslechten van het degra datiedebat waar Elsene in be trokken is. Doelpunten Dirk Verhofstadt 10; Kepens 1; De Nil 2; Moonen 3; L. De Lathou wer 1. J.S. Herstal 16 MECHELEN 20 E.V. AALST 9 Ondanks Mechelen het moest doen zonder de geschorsten El Hafsi en Wuyts en dat ook hoogspringer De Preter niet van 'de partij was, heeft E.V. Aalst op geen enkel ogenblik de indruk gewekt deze wed strijd te kunnen winnen. Het ontbreken van J. Van Den Eyn- de bleek voor de Eendracht- ploeg eens te meer een zware handicap. Neem daarbij nog dat de Mechelse verdediging bik kelhard toesloeg en dat de Aalsterse topschutter Welle- kens met een speciale bewa king bedacht werd en U hebt onmiddellijk een verklaring voor de eerder afgetekende neder laag. Toen na amper 10 min. spel Mechelen reeds leidde met 60 was de wedstrijd in feite reeds gespeeld. De Mechelse keeper Nincovic liet tijdens deze periode een uitstekende indruk en vooral in het lanceren bleek de Joegoslaaf een spe cialist. Aalst moest wachten tot de 13e minuut vooraleer het scoorde. Van 61 werd het 63 na 17 min. spel, maar nog voor de rust dreef Mechelen, met een krachtige Liekens als de grote mijnheer, zijn voor sprong op tot 12—3. De twee de speelhelft kende een ver rassend goede start. Onder im puls van een alles gevende C. Van Goethem, werd aan de achterstand geknaagd. Met nog 20 min. te spelen zou Een dracht naderen tot 12—8. Deze stand bleef op het scorebord tot 15 min. voor het einde. Daarna echter zou Eendracht volledig begeven. Mechelen, waarbij Liekens zeer sterk ak- teerde doch die regelmatig aan vallende fouten beging die door de anders goed leidende scheidsrechter over het hoofd werden gezien, stevende toen .iog naar een afgetekende over winning. Doelpunten Welle- kens 2; Van Goethem 4; Bayens 1; Petré 1; Rimbaut 1 H.B.C. Ajax 12 De Lebbekenaars, die tijdens de heenwedstrijd een gelijkspel behaald hadden tegen J.S. Herstal, hadden een stille hoop deze maal de twee punten in de wacht te slepen. Het is hele maal anders uitgevallen. Niet dat de Lebbekenaars abnor maal slecht zouden gespeeld hebben, neen, het bleek ge woon dat J.S. Herstal sterker was. Ajax startte nochtans zeer hoopgevend deze wedstrijd. Luc Van Cauwenbergh die het wedstrijdbegin zou beheersen, scoorde drie maal en meteen leidde Ajax met 03. Deze goe de start bleek echter slechts strovuur. Het vlotter kombine- rende Herstal kwam terug ge lijk (33) en nam een paar mi nuten later zelfs voorsprong. Ajax, dat in verdediging opval lend flaterde, bleek gedurende de eerste helft niettemin min stens even sterk als de Wapen makers. Toen bij de rust de stand 77 aanwees bleek dit een juiste weerspiegeling van het geleverde spel. De start van het tweede wedstrijdgedeel te bleek fataal voor Ajax. De Nederlander Philips scoorde drie maal achtereenvolgens in een tijdspanne van 10 min. zon der dat Ajax kon replikeren. Meteen was de kloof geslagen. Hoe Luc De Decker en zijn maats ook trachtten de bakens nog te verzetten, het was al bo ter aan de galg. Nog even gaf Ajax de indruk te zullen aan pikken (108) maar even later was alles verloren voor de Leb bekenaars (128). De wed strijd verliep verder, zoals de einduitslag het weerspiegelt, terug zeer gelijkopgaand maar het was duidelijk dat de Leb bekenaars op geen punten meer moesten rekenen. Als sa menvatting deelde men ons mede dat H.B.C. Ajax geen al te beste wedstrijd speelde en het vooral in verdediging man gelde aan eendracht. Met nog een terugronde voor de boeg waarin de thuiswedstrijden de bovenhand hebben, kan Ajax zich niettemin nog redden. Doelpunten L. Van Cauwen bergh 4; De Batselier 2; Luc De Decker 3; Vermeir 1Mare De Decker 1. lie Nationale SPARTA AALST OP HET JUISTE PAD Jemeppe 13 Sparta Aalst 17 Sparta is na 'n aarzelend kom- petitiebegin reeds opgeklom men tot de vijfde plaats in de algemene rangschikking. Tegen Jemeppe speelden de Sparta nen gedurende de eerste 20' zelfs schitterend. Langs het duo Verbestel-Troch, leidden zij met 37 en het zag er naar uit dat de thuisploeg een afgetekende nederlaag niet kon vermijden. Toen Sparta even uitblies wist Jemeppe tot 58 te naderen, doch toen ook Mens zijn duit in het zakje kwam doen werd het onmiddellijk 512. Bij de rust bleek de wedstrijd dan ook gespeeld. Ruststand 613. Het tweede wedstrijdgedeelte begon Sparta opnieuw aan een exhi bitie. Verbestel, die in totaal acht maal scoorde, dreef de Sparta voorsprong op tot 716. Toen Mens op de 42e minuut de score op 8—17 bracht, had niemand ooit kunnen denken dat dit het laatste Aalsterse doelpunt was tijdens deze wed strijd De scheidsrechters ble ken de wedstrijd niet meer in de hand te kunnen houden en Jemeppe begon met alle mid delen aan en geweldige remon te. Sparta vond zijn draai niet meer en 10' voor het einde was het 1117. Tijdens de laatste 10' zou Jemeppe nog tweemaal scoren op penalty. De herop- tredende H. Van Der Meersch deelde gouden passen uit. Doel punten Verbestel 8, Troch 5, Mens 4. Montegnée 21 Brabo Denderbelle 11 Brabo Denderbelle heeft moe ten vrede nemen met een, naar ons gevoel, abnormaal zware nederlaag. De Denderbellenaars blijken en groot gedeelte van hun concentratievermogen ver loren te hebben. Hoe anders te verklaren dat een sterke ver dediging als die van Dender belle 21 doelpunten toestaat. De zwakke arbitrage werd door clubleider Van Vossole wel aangehaald, maar niet als ver ontschuldiging ingeroepen. Aan het kwartier had het sterk Mon tegnée een 52 voorsprong bereikt en 10' later bleek het duidelijk dat het ontgoochelen de Brabo op geen puntje zou moeten rekenen. Montegnée leidde toen met 93 en de rust brak aan met een 114 stand. Tijdens de tweede helft zou Denderbelle zich enigszins hervatten maar toen was het kalf reeds lang verdronken. De stand van de tweede helft (10 7) bewijst dat Brabo ergens een gebrek aan concentratie vertoont dat hen wel een paar verwachte overwinningen zou kunnen kosten. Over een an dere boeg gooien jongens. Doelpunten Beeckman 2; Van Hout 1; De Mol 1; Van Der Veken 7. volbracht. Negen doelpunten aantekenen tegen titelkandidaat Lepage is zeker meer dan ver wacht. Bij de rust leidden de Brusselaars met 214 en Jo- chewoa verzwakte zeker niet tijdens de tweede helft. Het sa menspel is er sterk op verbe terd en wij geloven wel dat de Brusselaars oprecht waren toen zij na de wedstrijd beken den op een hogere eindscore gerekend te hebben. Voor Aalst waren Redant, De Ketelbutter, Fonck, De Boeck en Diepen- daele de scoorders. E.V. Aalst 21 H.B.C. Lebbeke 3 De vooruitgang die de Aalster se meisjes dit seizoen maken is werkelijk opvallend. E.V. Aalst, tot einde verleden sei zoen nog enigszins een zwak zusje in de dameshandbalkom- petitie, kan nu aanspraak ma- stelde J. Melis gelijk. Opnieuw kwam Uilenspiegel op voor sprong maar na 9' spel stelde Melis opnieuw gelijk. Jammer genoeg voor de Dendermondse meisjes bleek deze goede wed strijdaanhef slechts strovuur. Gedurende de volgende 40' scoorden zij geen enkel doel punt meerVolgende week te gen E.V. Aalst zal er uit een ander vaatje dienen getapt te worden. Ambiorix Femina 12 Aalst Sportief 15 In wat men gemakkelijk de wedstrijd van de laatste kans kan noemen heeft Aalst Spor tief bewezen nog niet afge schreven te zijn voor het titel- debat. Na de recente neder laag tegen Avanti Lebbeke, mochten de Aalsterse meisjes niet verliezen tegen kampioen Ambiorix, zoniet was alle kans op de titel definitief verzwon den. Sportief besefte dit ten volle en vatte de wedstrijd zeer geconcentreerd aan. Na amper 5' spelen leidden de Aalste- se meisjes reeds met 14 en meteen was het vertrouwen er. Op geen enkel ogenblik slaag de Ambiorix er nog in deze achterstand goed te maken zo dat bij de rust Aalst Sportief Handbalklub Rosis Aalst: op weg naar Derde Nationale? Bevordering Turnhout 9 Rosis Aalst 27 Tegen het zwakke Turnhout heeft Rosis Aalst zich slechts een goeie 20' langs de beste zijde laten zien, de Aalste- naars leidden toen met 120. J. Meert, die eens te meer het dozijn doelpunten zou over schrijden, had na 10' drie maal gescoord. Later deden J.P. De Jaegher, G. De Jaegher en Wil- fried De Boeck hem dit na zo dat de rust aanbrak met 3-12 stand. Tijdens de tweede helft zouden de Rosis spelers de za ken heel wat rustiger aanpak ken zodat Turnhout zich echt nog mag tevreden achten dat de score niet nog hoger op liep. Het begin van de tweede helft kwam het trio Van Impe, De Smedt, Van Snieck aan bod en tijdens de laatste 15' kreeg men opnieuw een festival J. Meert. Keeper Van Snieck stop te drie penalty's en bewees hiermede (voor zover nog no dig) welke uitstekende kracht Rosis aan hem heeft. Trainer Willy De Boeck merkte terecht op dat gelijk welke ploeg tegen een te zwakke tegenstander nogal vlug geneigd is de zaken te licht op te nemen. Doelpun ten Wilfried De Boeck 3; Meert 13; De Smedt 2; G. De Jaegher 3; Van Impe 2; J.P. De Jaegher 2; Van Snick 2. Mechelen 15 E.V. Aalst 6 Tegen het onverslagen Meche- .'en hebben de Eendracht re- serven zich moeten beperken tot een eervol verweer. De Doncker, Van Boxtael en J.P. Moens zorgden voor de Een dracht doelpunten. Reserven Jemeppe 5 Sparta Aalst 8 De Spartanen kenden niet te veel moeite om hun gastheren de nederlaag toe te dienen. Tij dens een eerste helft, waarin de verdedigingen de toestand beheersten, wisten de Sparta nen een 24 voorsprong op te bouwen. De verdedigingen ble ven baas tijdens de laatste der tig minuten zodat een 58 eindstand een logische eind stand bleek. Abnormaal zwaar voor Brabo Grnshoren 21 S.K. Grembergen 16 De Grembergenaars hebben, na een eens te meer incident rijke wedstrijd, vooral gedu rende het eerste kwartier ge- flaterd. Keeper Van Damme, erg gehinderd door de felle zon, kon niet vermijden dat de rumoerige Brusselaars reeds na één vierde van de wedstrijd met 70 leidden. Dit betekende uiteraard dat het eindresultaat reeds gekend was. Het verdere verloop van de eerste helft verliep gelijkopgaand zodat bij de rust Grembergen met 124 in het krijt stond. De tweede helft zou dan Grembergen win nen met 912 cijfers. Men zag toen inderdaad het echte Grem bergen aan het werk maar de katastrofale wedstrijdaanhef konden zij uiteraard niet meer goedmaken. H. Trienpont bleek in zijn beste dag en scoorde geen enkel velddoelpunt terwijl Seghers met vijf goalen Grem- bergse topschutter werd. Sol daat Van Houte scoorde drie maal. Ploeg en doelpunten F. Seghers 5; H. Trienpont 3; J.P. Buyje 2; Dauwe 2; Tolitt 1; Van Houte 3: Van Hecke en Van Damme ken op een plaats in de mid denmoot. Het werk van trainer W. Rimbaut zal hier zeker niet vreemd aan zijn maar vooral de nieuwe geest die in de ploeg heerst zorgt voor deze ommezwaai. Onder leiding van kapitein L. Wauters, die zich op het terrein volledig in dienst stelt van haar ploegmaats, ko men de jongere speelsters meer en meer opzetten. Neem daarbij dat E.V. Aalst met Si- mal-Devin over een duo be schikt dat de goal weet staan en U begrijpt onmiddellijk dat het jonge H.B.C. Lebbeke geen schijn van kans maakte. De Lebbeekse meisjes, het was wel een paar maand geleden dat wij hen aan het werk za gen, lieten ons ondanks de af getekende nederlaag, een vrij goede indruk. Met het trio De Bondt - L. Quidé - G. De Sitter als tweede lijn, is het nog slechts een kwestie van tijd 9n ervaring vooraleer de resulta ten zullen volgen. De overige piep-jonge speelstertjes moe ten nog een paar jaar geduld oefenen vooraleer zij tegen hun tegenstrevers die gemiddeld een jaar of zes ouder zijn, met succes kunnen kampen Een zaak is duidelijk, indien H.B.C. Lebbeke deze normale leerpe riode kan doorbijten, blijven de resultaten niet uit. Over de wed strijd zelf is weinig te vertel len. E.V. Aalst nam onmiddel lijk het wedstrijdverloop in han den en bij de rust leidde een zeer degelijk Aalst met 9—1. Tijdens de tweede helft zou Aalst, waarbij debutante Mer- geay, een veelbelovende indruk maken. Bij H.B.C. Lebbeke zou keepster M. Bockling nog ver schillende gemaakte doelpun ten verhinderen. Het Aalsterse keepersduo Mey- hi-Buyle. hadden wel minder werk maar lieten eveneens een goede indruk. Ploegen en doelpunten E.V. AALST Mey- hi-Buyle, Simal 6; Wauters 2; De Smedt 1, Devin 8; Bayens. De Schrijver 1; Cooreman, De Bruyne 1 en Mergeay 2. H.B.C. LEBBEKE: Bockling, Vermeir, Sanders, Vermeir, Ver- beeck, De Sitter, Sanders D C. De Bondt 1 en Quidé 2. (EVA) steeds met twee doelpunten leidde. Ambiorix zoals steeds fysisch zeer sterk maar in ver dediging eerder zwak, verzette wel hemel en aarde maar een schitterende keeper Sterck hield zowat alles. Maria Van Delsen kwam toen op de prop pen en met haar linkse onder handse worp wist zij steeds de Brusselse verdediging te ver schalken. Ook Van Laer en Hutsebaut droegen hun steen tje bij maar deze overwinning blijkt in de eerste plaats het resultaat van de geest waar mee gans de ploeg bezield was. Doelpunten Lowie 1 Van Delsen M. 6; Hutsebaut 3; Steenhaut 1Van Laer 4. Avanti 15 De Lebbeekse meisjes die uit stekend geklasseerd zijn om dit kampioenschap te winnen, waren met een eerder ongerust gemoed naar Evere afgereisd. Inderdaad, hun goalie L Hau- welaert was onbeschikbaar en hierdoor waren zij verplicht C. Moonen, hun uitstekende spel- verdeelster. te doen plaats ne men tussen lat en palen C. Moonen deed het in het doel, zoals verwacht, echt schit terend, maar op het veld werd haar afwezigheid zeer sterk aangevoeld. De Lebbeekse meisjes, wat onwennig in deze opstelling, kenden een moei lijke eerste helft. Het vlotte niet zoals normaal en ondanks ze bij de rust een 57 voor sprong telden, was het duide lijk dat de puntjes lang niet binnen waren. De razend snelle Sonja Muylaert zou echter het Avanti schip uit de wind plaat sen en dank zij haar uitsteken de tegenaanvallen dreef Avan ti zijn voorsprong stelselmatig op. Eens een veilige voor sprong bereikt, konden zij er zich mee vergenoegen het wed strijdverloop te kontroleren Magda Van Den Borre bewees met zes doelpunten, eens te meer welke vooruitgang zij de laatste maanden boekte. Doel punten Muylaert 6, Verhof stadt 3; Van Den Borre 6. zij niet te veel moeite om hun tegenstander kansloos te la ten. Bij de rust leidden zij reeds met 94 en zij vervol ledigden hun demonstratie door het tweede wedstrijdgedeelte te winnen met 71 cijfers. De ploeg Van Goethem, Bay ens, Vinck, De Bruyne, De Let ter, Van Nuffel, Cooreman, Nys, Van Cauwenberghe en Bayens. den. Het theoretisch sterke? Olse Merksem zou bij de i met 69 in het krijt staan. 1 dens de tweede helft kon Aj# zijn uitstekende prestatie v;e£ de eerste 25 min. niet bevesfri gen. Olse Merksem kwam oln zetten en met nog 10 min. fta spelen was alles te herdojge (1313). Ajax begaf het m moest na een degelijke we4e groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 Olse Merksem 14 Ajax 10 Tegen leider Merksem hebben de Ajax miniemen meer ge daan dan zich verdedigd. De Lebbekenaars leidden op zeker ogenblik zelfs met 14, Sterk benadeeld in gestalte moesten zij nog voor de rust hun voor sprong prijsgeven zodat het sterkere Merksem bij de rust leidde met 86. De tweede helft konden zij deze achter stand nooit meer ophalen. In elk geval een bemoedigende prestatie. ScoordersDe Vil der 2; Huyck 4; Van Medegael 3; Van Belle 1. Olse Merksem 18 H.B.C. Ajax 14 Ajaxkeeper Simoen die een schitterend wederoptreden deed zou Ajax tijdens de eerste helft op voorsprong weten te hou- strijd vrede nemen met een 14 nederlaag. Scoordei Keppens 5; De Bruyn 4; V« meir 3; Merckx 1; Holbrecht! Wedstrijden voor het weekeinde Zaterdag 2-2 20.15 u. Avanti - Eupen 15.00 u. Ros Beiaard - E.V. Aalst 16.00 u. H.B.C. Lebbeke - Ambiorix 2100 u. Elsene - H.B.C. Ajaxf Zondag 3-2 Ne 18.00 u. Mont s/Marchienne-»>0 Is 50C bei ,JP' E.V. Aalst 15.00 u. Sparta Aalst- Montegnée 15.00 u. Rosis Aalst - Jochei 15.00 u. Aalst Sportief Anderlecht CYCLOCROSS Het gaat niet goed met ALBERT VAN DAMME, de national veldritkampioen sukkelt op een heel slecht moment met ee hardnekkige verkoudheid. Van Damme crosste te Irum Spanje en bracht er heel weinig van terecht: hij was vierdPr£ In het Zwitserse Ziirich-Weid verging het hem nog slechtei® F hij geraakte verder achterop dan hij had gevreesd en finisht D op een voor hem ongewone achtste plaats. 8 jee Een en ander heeft er Albert toe aangezet zich te verzorgen apn niet een, in de hoop zondag, wanneer te Beernem voor d>u1 trikolore trui moet gestreden worden, fit te zijn. Hijzelf twijf#e< eraan of hij in het bezit van al zijn krachten aan de startlijn #n kunnen verschijnen. Gaat het echt niet, dan geeft Albert g woon forfaithij zal dan alles toespitsen op het wereldkaifog pioenschap waarin hij, normaliter als de topfavoriet vertrekt. Intussen crosste broer Danny eveneens de Overmeerse Vi Damme was te Handzame bij de A-renners tiende. Brü Heel veel nieuws van onze andere veldrijders sijpelde nifcg< doorde gelegenheidscrossers denken immers stilaan aan hbg wegseizoen. gj ucl ike In de hoogste afdeling mocht men van een vrij vlakke voetbi dag gewagen al kwam bij de wedstrijd Amicale-Honda en D( Broeck-Manchester een merkwaardig resultaat uit de bus. I eerste geciteerde ontmoeting die beslist het aankijken waat was, werd gekruid met liefst acht voltreffers. In de eersl periode en mede door het windvoordeel kon de thuisploeg zii offensief uitleven. Dit bracht haar een 2-0 voorsprong op n doelpunten van Schorreel en Geessens. Toen begon Amict risiko's te nemen en moest dit met een tegendoel van Coppet bekopen. Uilenspiegel 13 Jochewoa 9 Léon Lepage 31 Trainer Cloof was tevreden over zijn jonge dicipelen. De Aalsterse debutanten hadden de opdracht, op balbezit spelen, op de best mogelijke manier Beiaard z De Dendermondse meisjes heb ben te Antwerpen een eerder zwakke wedstrijd gespeeld Hoe dit mogelijk is nadat zij een week geleden tegen Ambiorix een opvallende wedstrijd speel den, blijft een open vraag. Toen de rust anbrak met 62 cijfers was het reeds duidelijk dat het Ros Beiaard een moei lijk wedstrijdeinde tegemoet ging. Het begon nochtans goed voor de Dendermondse meis jes. Uilenspiegel opende wel de score maar één minuut later H.C. Mechelse 5 De jongste Eendracht spelers hebben eens te meer bewezen over heel wat mogelijkheden te beschikken Ondanks Eendracht wellicht het jongste en het «kleinste» ploegje is uit de reeks, halen zij regelmatig de bovenhand. Dit danken zij voor al aan een uitstekende techniek en aan het feit dat er in dat ploegje enkele jongens zitten die over een aangeboren hand baltalent beschikken. Ook za terdagnamiddag ondervonden In de tweede periode kwamen de meest behoorlijke akties van de bezoekers die zich op trokken aan twee doelpunten van Cindy. Nog even laaide de hoop van de thuisploeg op toen Roeland gelijkstelde, doch de broers Verleysen zet ten de Amicale verdediging nog flugs tweemaal voor schut In de tweede afdeling eindig den haast alle wedstrijden op een drawn. Sportiva-Stabyl vormde de uitzondering. Deze ontmoeting werd gekenmerkt door de produktieve bevlieging van de Sportiva aanvaller Slots die liefst viermaal scoorde terwijl Bosteels het zware vonnis hielp voltrekken. Sta- byl kon trouwens slechts tweemaal terugslaan. Espag- noUM. Shoe was uitstekend van stapel gelopen voor eerst genoemde dat zijn overwicht met twee doelpunten - Herera en Flores (strafschop - onder streepte. Na de kampwisseling warden de bordjes echter ver hangen en langs Matthijs en Van Bossuyt kwamen de gas ten flink terug. In de derde afdeling liet FC Moerstraat op eigen veld dan nog, een steek vallen. FC Safir behaalde er een onverhoopte doch zeker niet onverdienstelijke drawn. Verstrekkende gevolgen heeft dit falen voor de leider echter niet vermits rivaal D'Hondt insgelijks in gebreke bleef. St. Anna (b) hield het meer gunstig geklasseerde M.D.V. in bedwang al kwam het dank zij een own goal van Van Pottelbergh op gelijke hoogte. Dit gebeurde pas na de rust en voordien had Van Haul'. M.D.V. al even verdiend <rirl< winst gezet. Ereklasse Uitslagen Amicaled-londa J. Welle-FC Hoek Kamigas-Blauw Wit 0- R D. Denderl.-Leeuwerik St Anna-OC Aalst Den Broek-Manchester Tweede klasse Snas-Mijlbeek Stylor-Blauw Wit (b) Espagnol-M. Shoe SK Dendel -BMW Sportiva-Stabyl Derde klasse Zoro's-Jaca VK D'Hondt-Voskes MDV-St Anna (b) FC Outer-Ressegem FC Moerstraat-FC Safir Het programma voor zaten 2 februari Ereklasse Blauw Wit-FC Hoek C Hofstade-Honda OC Aalst-E Welle J. Welle-Manchester Den BroekyRD Denderl, Tweede klasse M. Shoe-Snas BMW-Espagnol Blauw Wit (b)-SK Dendel. Stylor-Stabyl Mijlbeek-lntercom Derde klasse Voskes-Jaca St Anna (b)-Groen Wit Ressegem-MDV FC Safir-FC Outer Zoro's-FC Moerstraat ien /ar esu jchi Jij >i) If ■'•liet 1-fct

De Voorpost | 1974 | | pagina 26