Patrick pieters ROGER DE VOGEL REDT EER FREDDY VAN WEYENBERGHE STIJGENDE KONDITIE •Fr. De Feyter en JP Lelon gewoontegetrouw ZEGEVIERT TE HAMME Wielerderby Zele-Berlare te Zele-Avermaat Bij A.C. Baasrode Hans Van Lyssebettens en Luc De Kimpe winnaars Bij A.C. Denderland 3ij A.C. Lebbekei T |A.C. Uitbergen Atletiekkern Overmere Bravo voor Patrick Van De Sijpe AC GREMBERGEN TE HAMME A.C. Wieze puik te Laarne en Hamme r s De Voorpost -1/2/74 - 27 \jiEen felle wind en heel wat modder maakten van de omloop vieen lastige wedstrijd. In de Ie reeks pupillen kregen we een esfraaie prestatie van Luc Van De Voorde, met een 9e plaats, cln dezelfde reeks werd Gino Staljanssens 21e. In de 2e reeks i. had André Bauwens halfwedstrijd een paar meter voorsprong losgenomen doch na een spijtige wegvergissing zette André de wedstrijd verder in 8e positie hij geraakte uiteindelijk nog in ve4e positie. Jan Van Den Breën eindigde op de 22e plaats. In 1e reeks miniemen liep Joris Merckx, in het begin van de istrijd, mee vooraan. Joris kon echter zijn goede plaats let behouden en werd uiteindelijk 14e. In de 2e reeks gebeur- net hetzelfde met Peter Coninckx, ook hij liep aanvankelijk iraan maar legde uiteindelijk beslag op de 10e plaats. Bij kadetten scheiden zich onmiddellijk na het startschot vier leten af met onder hen Marc Van De Voorde. voor halfwedstrijd waren n 3r nog drie kanshebbers doch erMarc had heel wat moeite om Vaet tempo te volgen, wat rit trouwens maar heel normaal is als men tot laat in de nacht feest viert. Op zowat >00 m. van het einde pro beerde Mare dan toch eens haar veel bracht het niet op. |)e eindspurt begon in feite )l op 300 m. van bet einde en Ie Baasrodenaar diende met len 10-.tal meter het onder uit te delven en werd 2e. Ne hopen dat hij zo spoedig 5 .hogelijk revanche zal nemen, forige week al. leverde de 'istelnaar Frangois Peleman, in opgemerkte wedstrijd. Te imme werd hij zeker de re- ilatie van de wedstrijd. Voor eerste maal dat hij in een :iciële wedstrijd startte sed hij het op een uitste lde manier. Hij ging goed ee vooraan, en legde be- op de 10e plaats. Bij de iholieren liep Rudy Veyt op- ieuw een schitterende wed- :rijd. Na de 1e ronde kwam hij in 5e positie door en ach ter hem passeerden enkele atleten die we regelmatig voor hem in de uitslag aantreffen. Tijdens de 2e wedstrijdhelft kon Rudy nog één plaatsje inwinnen en legde alzo be slag op de 4e plaats. Jean- Pierre De Bleser maakt heel wat vooruitgang. Een plaats bij de eerste tien had zeker zijn deel geweest, ware hij niet hard ten gronde gegaan. Jean-Pierre legde nu beslag op de 14e plaats. Bij de juniors won Roger De Vogel zoals hij wou. Reeds na de kleine aan- vangsronde had Roger een 20-tal meter voorsprong op zijn dichtste achtervolger. Na het beëindigen van de 1e grote ronde was Roger's voor sprong al tot 80 m. uitge groeid. Een ronde verder, even over halfwedstrijd dus. was het al bijna 200 m. Zonder nog werkelijk door te drukken in de laatste ronde had Roger ter aankomst, zowat om en bij de 400 m. voorsprong op de 2e Roger behaalde hiermee zijn 2e overwinning van het seizoen en bewees nogmaals in uitstekende konditie te zijn Bij de veteranen kregen we een flinke wedstrijd van Fr. Van Daele, we zagen hem steeds in de voorste gelede ren en bfj het ingaan van de laatste ronde telden we hem in 7e positie. Het moet zijn dat Frans zich een beetje ver- galopeerde want hij diende nog een paar plaatsjes prijs te geven, niettemin een goede uitslag voor Frans die 9e werd. Op de 29e plaats vinden we Theo De Smedt. Bij de seniores kregen we eveneens een fraaie prestatie van Lau rent Vrancken. De tenoren liet hij ditmaal hun gang gaan hij passeerde na de 1e ronde toch nog in 3e positie doch een ronde verder kwam hij door in 4e en nog een rondje later (halfwedstrijd) in 6e po sitie. Laurent liet nu echter meer voorbij en hield hard nekkig stand op deze 6e plaats. Achter hem kwam het tot een strijd tussen Louis Spitael, die de start miste en helemaal achteraan de groep diende te vertrekken, en Piet Roels die goed mee vertrok ken was. Halfwedstrijd had Louis Piet bijgehaald en het werd nu een strijd om de 2de Baasrodenaar te worden. Louis Van Spitael toonde zich op 't laatst de sterkste en werd 17e, Piet Roéls volgde op zijn hielen en werd 18e. Verder nog Gilbert Van Den Bosche 38e, Leo Hermans 39e en A. Debbaut 60e. De seniors leg den beslag op de 6e palats in het clubklassement. Hans Van Lijsebetten (A.C. Zele) won driemaal en was één keer tweede. (BVW) Het gaat steeds beter bij de AC Zele-atleten. want tot vorige week was he alleen Hans Van Lyssebet tens die als overwinnaar kon ge vierd worden, maar nu kreeg hij reeds medehulp van Luc Oe Kim pe om bekers naar Zele te bren gen. Het staat nu wei vast dat Hans Van Lyssebettens een cross belofte wordt want op vier offi ciële optredens werd bij drie maal winnaar en eenmaal tweede. In de cross te Hamme behaalde Luc De Kimpe in zijn miniemen- reeks een schitterende overwin ning. Andere in bet oog springen de prestaties van Zeienaars zijn zeker de verdienstelijke plaats van Luc Van Hecke bij de ju niores en een hoopgevende tien de plaats van Jan Van Cauteren bij de scholieren. UITSLAGEN: Pupillen: 1e reeks: 4) D'Heer Bart 2e reeks 9) Geert Geerlnck; 14) Joris Stilten: 22) Raoul Vebent Miniemen: 1e reeks 1) Cesar Van Lysse bettens: 3) Joris D'Heer; 15) Gui- do Roels16) Bart Plaetinck: 18) Fritz Heirman. 2e reeks: 8) Kristiaan Van Hes pen: 11) Jos Permentier; 22) Hu- bert Pletinck. 3e reeks 10) Franky Saerens; 11) Robert Van Hollewinckel. 4e reeks: 1) Luc De Kimpe: 17) Patrick Westelinck. Kadetten 19) Raoul De Wilde: 35) Martin Clayé; 48) Luc Berck- moes; 49) Chris Plaetinck: 53) Gilbert Pletinck; 59) Luc Clayé. Scholieren- 10) Jan Van Caute ren: 23) Peter Van Eetvelde; 40) Piet Symoens; 46) Robert Coore- man; 48) Rudy Van Kerckhove. Juniores: 4) Luc Van Hecke. Seniores. 15) Eugeen De Kimpe; 19) Etienne Clement; 20) Etienne Uytterschaut; 33) E. Van Hecke. BENO De jongste weken waren de Denderlandatleten weer bijzonder aktief en dat op verschillende fronten. Bij de seniores zorgden Eric De Saedeleer en Freddy Van Weyenberghe weer voor op gemerkte prestaties. Junior Putteman weer van de partij toonde ons eveneens dat hij van zijn crosskwaliteiten nog niet verloren heeft. De veteranen A. Van Herreweghe en F. Van Ransbeeck schitterden te Hamme, terwijl de jongeren Marc Van Den Berghe (4e en 7e) Van Den Bosch (4e en 6e) Van Houdt (2e en 3e) Vercammen (4e en 5e) en De Steuver (2e) voor de ereplaatsen zorgden. na r. De Feyter opende de feestelijkheden met een schitterende ,rJjrste plaats terwijl J.-Pierre Van de Voorde tiende werd bij 'te|0 pupillen. -J De Feyter was ook bij de koplopers te vinden zij het dan in tweede reeks. Hij eindigde zeer verdiend derde. Van der jeersche (12e), Van Stappen (15e), Van de Voorde (18e) en i aön Buggenhout (21e) waren heel verdienstelijk. Stefaan Calle- - cput kon ook al beslag leggen op de primus plaats doch ver- jjffpeelde in de laatste meters de zege in de eerste reeks minie- <arP9 ereplaatsen voor AC Leb- kt.pke vinden we bij de twee- V# reeks miniemen met de erde plaats van Jacobs, de e van De Waegeneir en de nijgende van Macharis. Dat is hög niet alles. Fr. De Feyter Igde er in de derde reeks iichtig de pees op doch sneu- ■■^slde op enkele meters. Van- er Meersch (4e) miste op 'n haar het ereschavotje terwijl Putteman (8e). Steeman (13e). De Kimpe (16e). Syoefs (27e) en Peyteir (29e) mogen geci teerd als voldoende. De 4de reeks miniemen was wat de mooie plaatsjes betreft weer een zekere Lebbeekse aan gelegenheid. De Zeienaar De Kimpe won doch Van de Voor de (3e). Putteman (4e), Van de Voorde (10e), Van Stappen (11e) en Lelon (15e) waren niet veraf te vinden. Boodts had wel tegenslag bij de kadetten dat de eerste plaats hem ontglipte. Hij werd derde wat zeker het vermel den waard is. Andere Leb beekse stormers waren Van Herreweghe (7e), Tilburgh (13e), Verhaven (14e) Van der Vorst (24e) Van den Abeele (30e) Meskens (31e): Van Brempt (40e)M. Van Brempt (46e) en Van der Straeten (60e). Een tweede plaats in de in- terklub was hun beloning. De beker der scholieren kon ACL onmogelijk ontsnappen. Een zege, een derde en een negende plaats waren heel wat punten waard om tweede Grimbergen ver op de punten te plaatsen. JP Lelon won zo als hij wou terwijl Van Dam me met de derde plaats de grendel op de poort schoof. Van den Eede (9e) vervolle digde het succes terwijl Van Buggenhout (25e). Moens (33) en De Ridder (47e) ook in de eer deelden. Met de seniors werd het een derde plaats in de interclub zonder dat de Lebbeekse atleten doorslaan de argumenten bovenhaalden. Amper drie puntjes scheelde het inderdaad met de winnen de ploeg Boomse en één met Halestra. Frangois Joos (7e). J. Joos (8e). Claessens (13e), Eugene De Kimpe (15e), Et. Clement (19e), Van Nieuwenhove (29e), Van der Meersche (31e), Em. Van Hecke (33e), Ben. De Ridder (35e), Moens (55e), Karei Tilley (58e) en Peeters (67e) zorgden voor dit resul taat. Om te eindigen doch dat was toch genoeg om Lebbeke de totaal overwinning in de wacht te slepen... de zoveel ste dit seizoen. Volgende zondag is er ver plaatsing naar Smeerhebbe- Vloerzegem voor de heren, terwijl de dames naar het Provinciaal Veldloopcriteripm trekken waar Miet Vermeir haar Oost-Vlaamse titel dient te verdedigen... hopen we maar met succes GDP Dei ndag trokken de V.S. ker- tn van Uitbergen. Overmere Berlare naar Hamme. De *$st van Vlierzele Sportief was G^raardsbergen aan de Bij de pupillen 1973 was ize Wichelenaar Floris Ver- traeten mooi derde. Ook on- miniemen deden het zeer d een vijfde plaats voor lirk De Coninck, een zesde Danny Van de Putte en zevende voor Paul de tartelaer is zeker een pracht- esultaat. Bij de miniemen 1961 hijnt Luc De Coster ook ';ker te schieten een ne- 2(1" gende plaats beteeknt voor Luc een flinke vooruitgang. Bij de kadetten zorgden onze jon gens er eens te meer voor dat de beker van het clubklasse ment meeging naar Vlierzele. Het feit dat hun kameraden in Geraardsbergen eveneens het klassement veroverden bewijst dat Vlierzele momenteel over een zeer sterke kadettenploeg beschikt. Patrick Pieters heeft de smaak van de zege biljk- baar te pakken. Te Hamme versloeg hij niemand minder dan de gekende Marc Van de Voorde van Baarsrode. Robert De Palmenaer was vijfde, zijn broer Jan zesde en Chris Van Eeckhout wist na een formi dabele eindsprint op de zeven de plaats beslag te leggen. Mare De Coster eindigde veer tiende. Bij de scholieren was onze enige vertegenwoordiger Dirk Van de Velde zestiende, en bij de seniores was het een 51ste plaats voor Robert De Ghucht. Volgende zondag is het voor onze jongens rustdag De meisjes hebben het pro vinciaal criterium te Wetteren op hun programma. slfdeling Grembergen ging met haar atleten naar de veldloop te lamme, daar waar AC Denderland naar Oudenaarde reisde, lij de jongsten werd het voor pupil Delcaert een 15e plaats 1-in voor Van Acker in de volgende 'reeks was het Iets beter, 0-MJ werd 10e. Chris Van Cauwenberghe liep hier op de 19e 1-Haats. Miniem Delcaert kon ondanks zijn volledige inzet het 2«et verder brengen dan een 23ste prijs. Bij de kadetten was 1-tat Inzé G. die aan de start verscheen en zich in de uitslag rdatfs 51ste liet optekenen voor zijn klubmakker Karei Verstraeten lie 66e werd. wee scholieren van AC rembergen verdedigden zich Ink in hun reeks het waren Irk Inzé (27) en Patrick Vel- Bman (49). Bij de juniores am André Van Riet het op n zijn 17e plaats mogen we Ivast met een goed bestem eien. Herman Wageman die Ich op een niet onaardige 9e plaats nestelde. In een nder artikel vermelde we eeds de prima prestaties die 'an Herreweghe (3e) en Van ansbeeck (4e) in deze wed- trijd behaalden 'ILT U AAN ATLETIEK DOEN 'e liefhebbers van atletiek on 7irh altild laten aan sluiten bij AC Grembergen. Hiervoor volstaat het zich te melden bij een der bestuurs leden of zich naar de trainin gen te begeven waar al het nodige zal gedaan worden. Voor de huismoeders is die gelegenheid aan sport te doen een enige kans om slank te blijven. Iedere dinsdag van 20 u. tot 21 u. worden aan gepaste turnoefeningen gege ven voor de vrouwen en dit in de zaal „Carousel" Groot Zand te Grembergen. Voor de overige zijn er trainingen elke dinsdag en vrijdag van 6.30 u. tot 7,30 u. en zondags van 10 ii. tot 12 u. Na een deelname, op eigen initiatief aan de cross te Laar ne. kon 'A.C. Wieze volgende uitslagen noteren Benny Van Gyseghem tiende bij de minie men Eric Va Damme 23ste eveneens in deze kategorie. De pupil Johan Van Damme wist zich 16de te klasseren. \Ook De Meersman en De Geest konden zich flink onder scheiden. Vorige zaterdag was AC Wieze voltallig te Hamme. Daar kwam Johan Van Damme als 28ste over de meet. Bij de miniemen was Van Gyseghem 17de. De kadetten hadden een betere bezetting Landuyt 28ste, Lem- mens 56ste. Goossens 58ste. Eric De Wit 63ste, De Meers man 69ste en H Maes 77ste. Bij de scholieren zag men Luc Everaert als 35ste eindigen. De Geest werd tot opgave ge dwongen. AC Wieze leeft beter dan ooit tevoren. VRP Onze jongens waren zondag ak tief in de cross te Hamme. Dat onze atletiekkern over flinke pu pillen beschikt vwerd nogmaals bewezen. Willy Baeyens en Jo han Meganck liepen in het kop- groepje en kaapten de 2e en 3e plaats weg. Ook Guy en Filip Buyle verkeren in een fiinke kon ditie en kwamen als 7e en 11e over de eindmet op een totaal van 34 deelnemers. Reeds gedu rende enkele weken hebben we een In prachtvorm verkerende Patrick Van de Sijpe aan het werk gezien. Die vorm kwam zondag tot uiting door een prach tige overwinning. Na een flinke start bouwde hij een grote voor sprong op en bereikte de aan komst met vijftig meter op zijn beste tegenstander Bravo. Pat- riek i Onze andere miniemen be haalden elk in hun reeks volgen de plaatsen: 8e Dany Van der Stricht: 10e René De Lausnay; 11e Serge Beckers en 15e Franky Van Hee. Bij de kadetten was Dany 8uyle de eerste Overmerenaar op de 21e plaats. Chris De Lausnay en Martin Meganck werden 49e en 50e op 77 aangeKomenen. Ronny Oosterlinok Hep een prach tige wedstrijd bij de scholieren. Zijn elfde plaats is zeker ver diend. Ook Herwig Van De Velde schijnt de goede kadans terug gevonden te hebben. Hij werd 24e. Dirk Oosterlinck en Chris- tiaans Blancquaert kwamen res- pektievelijk als 41e en 42e aan. Cyriel Oosterlinck deed het niet slecht bij de veteranen Hij liet zich 17e noteren Antoine Van der Heyden liep een zeer goede wedstrijd bij de se niores Hij kreeg de 15e plaats toegewezen Hij eindigde als 18e in het spoor van zijn clubmakker Eric De Saedeleer (15e). Die na een goed begin waarin hij zich wel een beetje scheen vergalopeerd te hébben, in de laatste ronde wel wat terrein moest prijs geven. De Mey werd 39ste wat wel een ver rasing mag genoemd worden, hij liet Frans Van ransbeeck (51e) nu vele plaatsen achter zich. Taminau (66e) De Wit (73e) en Vercammen (75) ein digden nog halfweg in de uit slag. De overige Denderlan- ders werden als volgt opge tekend P. Waterschoot (97) Moens B. (110) De Saedeleer (113) en P. Moens (125). Bij de juniores was Freddy Putte man er weer bij en meteen was er voor de Dendermonde- naars weer meer interesse voor deze wedstrijd. Het is wel spijtig dat Freddy zich niet uitsluitend aan de atletiek houdt, want dan moest er al vast met hem rekening ge houden worden voor de po diumplaatsen. Nu werd bet voor hem nog een twaalfde plaats, Van Riet volgde als 23ste. Iemand die geen lange aanpassingperiode nodig heeft is de Wiezenaar E. Maes die bij de scholieren 16e werd. Na een overwinning in een oefencross van AC Dender land liet hij zich aansluiten en vanaf de eerste wedstrij den liet hij zich in de veld loopwedstrijden gelden. In de zelfde reeks werdenVan Damme 38Inze 43Van Ransbeeck 56Verbeeck 57 en Los 68ste. Kadet M. Van Den Berghe liep eens te meer een goede wedstrijd en werd 4e. De Troch (29) De Maes- schalck (55) Inze (77) Soe- tewey (104) Hack (111) Ver eecken (112); Geerts (115); Vereecken (116) en Hendricks als 122ste in de uitslag ver meld. De miniemen plaatsen zich als volgtVan Den Bossche (4e); De Man (14e) Geerts (27e) en Delcaert 26ste in de 2de reeks. De Troch werd 16e in de derde reeks voor De Wit 18e Van Imp 24e. In de laatste reeks werd De Steu ver 2e. Bij de pupillen warenVan Houdt 2è. Vercammen 3e, De Smed 7e. Schellekens 11e. Mattijs 19e. Van Der Meersch 23e on Van Imp 25e. Zondag was AC Denderland te Oudenaarde en lange tijd liep Eric De Saedeleer bij de seniores met de kopgroep, doch ook hier moest hij zijn metgezellen laten gaan om als 10e door de finish te gaan. Toch is een merkbare vooruitgang waar te nemen, ook Freddy Van Waenberghc klampte weer moedig aan en werd 21ste. De Mey schijnt eveneens vaste voet gezet te hebben in de veldloopsport en schoof nog enkele plaatsen op tegen vorige zondag hij werd nu 34ste. Karei Michiels (60e) verdedigde zich goed en De Wit volgde hem op de voet (61e). Waterschoot (62) Ver cammen (74) Moens (92) Van Damme (95) kwamen in die volgorde over de lijn. Putteman was eveneens van de partij en liep weer een in het oog vallende 16e plaats. Bij de scholieren werd Maes met zijn 21ste plaats de beste vertegenwoordiger van de Dendarmondee atletiekclub. Hans Van Damme kreeg de 42ste en Kris Los de 51ste prijs. Verbeeck en Van Rans-, beeck werden respectiefelijk 61 en 64. Marc Van Den Berghe eindigde ook te Ou denaarde op een verdienste lijke 7e plaats bij de kadetten waar De Troch nu 22e werd en bij de toonaangevers mag worden gerekend. De overige plaatsen werden als volgt ver deeld De 'Maersschalck (56);' Soetewey (80) Vereecken (85) Vereecken L. (93) en Hendricks (95). Bij de jongs ten worden nog steeds de schoonste lauweren geplukt. Bij de pupillen werd Vercam men nu weer puik 4e en Van Houdt liep in de volgende reeks een podiumplaats (3e). De Smedt ook in de kop-, groep werd 5e en Schelkeris 7e. Van Der Meersch viel ook al niet uit de toon (11e) en Mathijs kreeg nu de 25ste plaats toegewezen. Mathijs E. was 29ste. Miniem Van Den Bossche was weer goed op weg om nu een worp naar de zege te doen maar... toen be gaf zijn elastiek van zijn broek en in een ongewone houding liep hij als 6e over de meet. Komt dat nu tegen. De Man 16e Van Beveren 19e T. Geerts 28e waren de overige beloften. In het alge meen klassement te Laarne behaalde Denderland bij de seniores een knappe 3e plaats in het interklubklassement achter AA Gent en Ouden aarde. Voor wat de veteranen betrefd konden we de goede prestaties vernemen van Al- fons Van Herreweghe die te Hamme op de derde plaats beslag legde. Frans Van Rans beeck was niet minder ver dienstelijk en werd als num mer vier opgetekend. Verplaatsingen voor zondag 3 februari. Zondag gaan de meisjes naar het cross-criteria voor dames te Wetteren (Provinciaal kam pioenschap). Vertrek aan het lokaal om 13 u. over Grem bergen. Appels. Oudegem en Gijzegem. De heren gaan naar Smeerhebbe-Vloerzegem ver trek aan het lokaal om 12u.30 2 Spelers gekwest bij J S.K. Lebbeke Op zaterdag 2 februari om 20 uur heeft er in de zaal van de school te Avermaat een wielerevenement plaats waarbij de wielrenners van Berlare en Zele elkaar in hun respectievelijke kategorie zullen bekampen in een wedstrijd op •rollen. Met het nakende seizoen voor de deur en ook het feit dat beide gemeenten voor het ogen blik enkele beloftevolle renners telt. mag er een zware strijd ver wacht en zullen de supporters de gelegenheid krijgen om hun Idolen aan te moedigen. risten-klubs zullen onder elkaar Ook de vijf Zeelse wielertou- rijden mm het Zeelse meester schap, Van. iedere klub zullen er twee touristen deelnemen. De klubs zijn Centrum 'Heikant, On der Ons, Jong en Fit, Blijf Jong Huivelde en De Durmevrienden. Bij de wielrenners treden voor Zele aan: Aimé Van Avermaet, Pierre 'De Bock, Dirk Helrweg, Alex iD'Hollander, Hendrik Caet- hoven. William Tackaert, Johan D'Hollander. Moens M. en On- gena. Voor Berlaere zullen het zijn: Van der Snickt Etienne. Patrick Lerno, Johny De Waele. Georges Heir man. Patrick Van Kerckhove, Ju- lien 'De Backer, Erick Burme. E Bonnaerens. Om het geheel tot een volwaar dige sportavond af te ronden zul len er interviews afgenomen wor den van de voetballers van Een dracht Zele: Jacques Goossens en Johan Coles, van kaatser Fr. Van Langenhove en van de Zeelse atletiekpromotor Eugeen 'De Kim pe. BENO S.K. Lebbeke, de eerste J provincialer. heeft momen-1 teel af te rekenen met een afwezigheden, omdat een paar spelers werden ge-1 2 kwetst. Speler Jozef Verha-1 vert werd gekwetst in de b 5 oefenwedstrijd tegen VW h j Hamme «en dient op dok-1 J tersbevel een paar weken 2 J te rusten. I Kamiel Van den Meersch 5 verdwijnt ook uit het fa- nionelftal. Hij klaagt overj pijnen in de linkerbil. 1 Verder moet men de dien- I sten missen van Guido De Leeuw en dokter Bavo Van Damme, die respektievelijk 2 hun legerdienst verbullen 2 in Heverlee en te Gent. AVDS j

De Voorpost | 1974 | | pagina 27