v.u. Arr. Denderm B.S.P. Arr. Aalst P.V.V. V.U. K.P. B.S.P. VRIJE TRIBUNE NAAR EEN NIEUWE SCHOOLOORLOG TE ZELE 2 - 1/2/74 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten EEN STERK BLOK DAT WEET WAT HET WILT Terwijl de gesprekken i.v.m. een minderheidskabinet verder doorgingen en de taken van dat Kabinet betreffende een volgen de grondwetsherziening werden omschreven, spekuleerde men in sommige kampen op de houding van de Socialisten. Sommigen hadden verwacht dat ook de Socialisten zich rondom het probleem van het al dan niet herzien van de grondwet zouden hebben verdeeld. Diegenen die zich in de verdeeldheid der Socialisten graag zouden hebben verge noegd werden ontgoocheld, omdat het plezier voor hen alleen blijft de schreven van hun eigen verdeeldheid te lijmen. Nog een diepere teleurstelling treft de taaipartijen. Het blok dat ze meenden te kunnen zien uiteenspatten trad andermaal als een onvermurw baar geheel naar voor. Het blok het enige dat hen in de weg staat en hen verhindert met het land te doen wat zij willen. Men hoeft slechts hun pers na te gaan of hun radio en TV-uitzendingen te beluisteren om te zien en te horen dat de Socialistische eenheid voor hen de stekelige doorn in het oog blijft. De Algemene Raad van de B.S.P. heeft unaniem de resolutie van het partijbureau onderschreven. Met eenparigheid werd aan vaard dat de Kamers onmiddel lijk moesten worden ontbonden en wetgevende verkiezingen dienen te worden georgani seerd. Zulks sluit in zich dat het nieuw Parlement geen grondwetge vend mandaat zal hebben. Wij achten dit als Socialisten niet noodzakelijk. De deur zou andermaal worden opengezet voor diskussies waar mede het land in de huidige omstandigheden niet gediend is. De aandacht zou worden afgeleid van de werkelijke problematiek waarvoor de be volking geplaatst is. Vooreerst moet men een ak koord vinden over de artikelen van de grondwet die voor wijziging vatbaar zijn en dan achteraf moet men zich ak koord stellen over de zin waarin de artikelen zullen gewijzigd worden. Ik zie trouwens niet in dat er nopens dit laatsté een eenheid van inzicht zou kunnen bestaan tussen de verschillende partijen of delen ervan die thans om een nieuwe grondwetsherziening vragen. Waar het voor ons Socialisten op aankomt is dat de bevolking zich zo haast mogelijk kan uitspreken over de wijze waarop het best haar levenskondities kunnen worden gevrijwaard. Daarbij staan centraal de EEN LAATSTE POGING Tijdens het weekend van 26 en 27 januari 1974 waagt de CVP'er Tindemans een uiterste poging om toch een regering tot stand te brengen. Het zal dan ongetwijfeld een regering zonder de BSP worden, want deze partij heeft zich voor verkiezingen uitgesproken na dat zij een week geleden het regeringsschip heeft verlaten. De kans op slagen om een regering met voldoende meer derheid tot stand te brengen, is zeer klein. De énige binding en reden om nog tot een kortston dige regering over te gaan lijkt de wil tot grondwetsherziening die bij verschillende partijen bestaat. Doch aan deze grond wetsherziening en de artikelen die daarvoor in aanmerking komen bestaat zelfs geen éénsgezindheid. Zeker moet een dergelijke herziening gaan in de richting van de vereenvoudiging der instellingen bij de gewest vorming. De grootste kans bestaat dat het parlement wordt ontbonden en dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. Het is misschien betreu renswaardig dat dergelijke poli tieke krisis moet uitbreken in bevolking duidelijk een uit spraak zal kunnen doen aan de hand van duidelijke voorbeel den. De PVV-ministers in de regering Leburton hebben hun plicht tegenover het land gedaan. Zij kunnen met open heid hun belangen verdedigen. Dat kan niet van alle ministers in de voorbije regering worden DIANE D'HAESELEER tussenkomst van de overheid, inzake prijzen, ter vrijwaring van de koopkracht en de spaargelden, de ondervanging van de gevolgen van de oliekrisis, nl. de werkverschaf fing en het in stand houden van de systemen van bestaanszeker heid, de daarvoor noodzakelijke inplanting van overheidsbedrij ven, de collectieve voorzienin gen en de etische problemen. Wat willen wij Een regering die een antwoord heeft en een oplossing biedt voor onze bedreigde levens omstandigheden. G. BOEYKENS Volksvertegenwoordiger DE GROTE REGERING (2) De onmacht van de drie traditionele partijen, die theore tisch zeer sterk moesten zijn gezien hun ruime meerderheid, is thans duidelijk aangetoond. De regering Leburton heeft vrijwel niets verwezenlijkt. Het is evenwel gebleken dat een nieuwe, aanvullende grondwets herziening noodzakelijk is om te kunnen komen tot een eenvoudige, efficiënte staats hervorming. Deze vaststelling bevestigt post factum de waar schuwingen van de Volksunie ten tijde van de vorige grond wetsherziening. Om de aandacht af te leiden van andere problemen, zoals de gemeenschapsproblemen, en van het RTT-schandaal, poogt de BSP het Ibramco-geval voor te stellen als een test-case inzake staatsinitiatief op ekono- misch vlak. Er dient nochtans opgemerkt dat het verzet tegen Ibramco grotendeels gemoti veerd was door andere dan principiële bezwaren, nl. de vestigingsplaats, de toerekening van de staatssubsidies (nationa le of regionale kredieten), de uiteindelijke leefbaarheid van het bedrijf. Het is trouwens onjuist dat dit het eerste experiment zou zijn met een staatsbedrijf. De regieën zijn ook staatsbedrijven, naast an dere verlieslatende onderne mingen zoals de NMBS en de Sabena. Aan deze voorbeelden van overheidsondernemingen zal de BSP evenwel niet graag herin nerd worden. Het is dan ook tevergeefs dat de BSP poogt de verkiezingen in het teken te stellen van een pro of contra Ibramco. Veel fundamenteler is nog steeds de optie voor een unitaire of een federale staat, en wij hopen dat de kiezers zich duidelijk zullen uitspreken op dit punt. F. VAN DER ELST Algemeen voorzitter van de Volksunie een periode van ekonomische, monetaire en sociale konflikten. Zeker wordt daarmee de bevolking (vooral de minder- begoeden) niet gediend omdat binnen deze periode de inflatie, de geldontwaarding en de levensduurte stuurloos worden. Dat is dan het geschenk van de BSP aan het land. na de verschillende schandalen die de voorbije periode aan het licht zijn gekomen. Nieuwe verkiezingen kunnen echter het beste antwoord geven op de beleidsvisie van de partijen. Er zal inderdaad moeten geantwoord worden op essentiële vragen voor of tegen verstaatsing Daarbij zal niet moeten gegoo cheld worden met grote woor den. Duidelijk en klaar moet aan de kiezer het voor- en nadeel gezegd worden van de keuze, waarvoor hij staat. Een BSP-beleid met schandalen of een gekontroleerde staat waarin de burger vrijheid heeft en beloond wordt voor zijn initia tieven en zijn ondernemings geest. De PVV is de uitdruk kelijke verdediger van deze gekontroleerde staat. Wij gelo ven in de toekomst en de levenskracht van de bevolking. Daarom zullen deze verkiezin gen misschien op het beste ogenblik komen opdat onze SOCIAAL VOORUITSTREVEND Elke politieke partij noemt zichzelf sociaal-vooruitstrevend. Elke politieke partij is begaan met het lot van de minstbe deelden in het land. Dat lezen we in elk geval in hun publikaties en het zal in de kiesmanifesten nogmaals dik in de verf gezet worden. Sommige partijen gaan nog een stapje verder en verklaren zichzelf gewoonweg tot alleen-zaligma kend voor de werkende klasse in dit land. De anderen worden dan zonder ondersched en zonder blozen tot knechten van het kapitalisme uitgeroepen. Dat af en toe blijkt dat de bindingen van het Belgisch socialisme met het groot-kapi taal niet minder groot en zelfs nog groter zijn dan deze van de anderen, deert helemaal niet. Men is in dat kamp van de eerste leugen niet gebarsten. De volgende zal men dus ook wel overleven. Spreekt men trou wens niet van «Liegen zoals de Volksgazet» Een verstandig mens beoordeelt echter niemand naar zijn woorden, maar kijkt des te meer naar de daden. En wat blijkt er dan Een voorbeeld uit het jongste verleden en iedereen kan zien wat er dan blijkt Donderdag 17 januari verdedig de VU-senator Wim Jorissen in de senaatskommissie voor So ciale Voorzorg zijn wetsvoorstel om het gewaarborgd inkomen voor bejaarden gelijk te stellen met het pensioen van de zelfstandigen. Demagogie Het voorstel van senator Jorissen zou per jaar aan het land anderhalf miljard kosten. Op een begroting van in totaal 530 miljard is dat niet eens 0,3% En dit om enkele tienduizenden mensen aan een menswaardig inkomen te hel pen Maar het kon er niet af De drie traditionele partijen kel derden het VU-voorstel zonder er een traan over te laten Het verzet tegen deze door en door sociale maatregel werd aange voerd door minister Frank Van Acker, zoon van zijn vader en BSP-er Dezelfde tegenstemmers waren evenwel allemaal akkoord om tien miljard te storten in de bodemloze put van Ibramco, een Luikse BSP-kiesbelofte, die niet eens aan veel mensen werkgelegenheid zou verschaft hebben. Om enkele tienduizen den oude mensen aan een menswaardig inkomen te hel pen was er geen geld Voor prestige-projekten was en is er altijd geld. Voor de fameuze «Route de Wallonië» is er geld geweest, al werd die weg door franstalige ekonomisten een nutteloos en zelfs een schadelijke weg genoemd. Voor het hellend vlak van Ronquières was er geld, al is die sluis niet veel meer gebleken dan een toeristische bezienswaardig heid. Voor de Waalse koolmij nen was er geld, voor och kom laten we niet verder naar voorbeelden zoeken Voor prestige-werken is er altijd geld. Altijd En veel Maar voor de arme mensen Wat zouden ze zich bekomme ren om enkele tienduizenden noodlijdenden in het land Met de mond. jawel Maar ook metterdaad Senator Jorissen heeft het ondervonden. Dr. R. VAN LEEMPUTTEN V olksvertegenwoord iger ALLEEN IBRAMCO Van de acht bijdragen die vorige week in deze vrije tribune verschenen, waren er zelfs zonder Kamerontbinding reeds zeven aan de verkiezingen gewijd. Alleen de K.P. maakte daarop uitzondering. Van de zeven voormelde, waren er dan weer zes die Ibramco min of meer als hoofdtema van de volgende verkiezingen voorstel den. Is het zó dat zij de verkiezingen zien Vermits het er héél erg op lijkt, achten wij het wel noodzakelijk voor wat de KP betreft, de zaken even op punt te stellen. De ganse petroleumkwestie, Ibramco inbegrepen, ook al stond dit probleem al een jaar aan de dagorde, is voor de rechtse kranten in dit land, voor degenen die gewild of ongewild de politiek van de geldmuur dienen, juist op tijd gekomen. Objektief is voor hen, alle aandacht voor dit probleem opeisen en aldus de krisis van het kapitalistisch systeem (muntkrisis, ekonomische kri sis, en politieke krisis) kamoe- fleren. Het zijn wij niet, het is de Kredietbank (reeds in augustus 1973), het is de sekretaris- generaal van het Nationaal Planbureau, die de ekonomi sche krisis hebben aangekon digd verdere inflatie in 1974 met 10%, budgetair tekort van meer dan 15 miljard, 20 a 25.000 volledig werklozen méér tegen het einde van het jaar, en nog erger in 1975 En daarover zou men dus tijdens de verkiezingskampanje zwijgen Het zou inderdaad wel gemakkelijk zijn, maar zeker niet in het voordeel van de bevolking. Van 1965 tot 1974 zullen wij vier algemene verkie zingen hebben gehad, daar waar er normaal maar twee moesten plaatsgrijpen. Wat hebben de opeenvolgende rege ringen de werkende man aan goeds gebracht Welk perspek- tief heeft hij nu En hij zou dan weer naar de stembus trekken zonder dat de heren partijlei ders allerhande en hun kandi daten, hem enige waarborg zouden geven over hun houding morgen, in volle ekonomische krisis Of zullen die kiezers er slechts weer aan denken wan neer men opnieuw een bedrijf sluit, of wanneer zij zullen vaststellen dat het leven weeral duurder is geworden. Voor de BSP willen we een paar afzonderlijke opmerkingen ma ken. De bijzonderste les uit deze verkiezingen is, dat wanneer een linkse partij aan een regering deelneemt met rechts, daarbij de arbeiders- en demo- kratische strijd verwaarloost of afremt en gaat denken dat zij met pakteren iets kan afdwin gen dat een stap vooruit betekent, ze zich de gevel kapot loopt. Wij vragen aan de BSP wat morgen haar houding zal zijn inzake inflatie, werkloos heid, plan Vanden Boeynants en gewestvorming. Zwart op wit Neen, wij zullen diegenen niet vervoegen die de BSP tot in de grond willen afbreken, maar de tekortkomingen van de driele dige regering zullen we in alle klaarte stellen. Ja, wij zijn er ons van bewust dat rechts doorheen de BSP de ganse arbeidersbeweging op het oog heeft, maar wij willen vanwege de BSPin ons gewest weten, of zij morgen een nieuwe deelna me aan een regering met de rechtsen en zonder waarborgen zal steunen of kordaat verwer pen Wat de werkende bevolking en de arbeidersbeweging in de huidige voorwaarden dringend nodig hebben, is de frontvor ming van alle progressisten, tegen de aanvallen van de geldmuur, voor een volwaardige politieke wisseloplossing. RAY DE SMET NAAR NIEUWE VERKIE ZINGEN 24 uren respijt hebben niet volstaan. De regering Tinde mans komt er (gelukkig maar) niet en op 10 maart gaan wij stemmen. De heer Tindemans had immers met het oog op de vorming van een nieuwe rege ring zichzelf drie essentiële voorwaarden opgelegd. In de eerste plaats diende de ploeg een meerderheid te behalen in de beide kamers. De heer Tindemans zou voorzeker geen moeite gehad hebben die te bereiken. Ook wanneer zijn Waalse partijgenoten hem in de kou lieten staan. Met 35 stemmen van de liberalen, 24 van de F.D.F. Rassemble- ment Wallon en 21 van de Volksunie, gevoegd bij de 47 stemmen van de Vlaamse C.V.P. bereikte dan de nieu we ploeg 126 op de 212 in de kamer, wat een komfortabele meerderheid betekent. In de senaat bereiken dezelfden 109 op 178. Rekenkundig was alles okay De tweede voorwaarde die Leo Tindemans stelde was dat er taaipariteit tussen de mi nisters zou zijn, d.w.z. even veel nederlandstaligen als Franstaligen in de nieuwe ploeg. Op het eerste gezicht klonk dit nogal eigenaardig, vooral als men weet dat deze pariteit verzekerd is door artikel 86bis van de grond wet. Bij nader toekijken bleken hier echter onoverko melijke moeilijkheden te rijzen, vermits de P.S.C. ver stek liet gaan. In de praktijk betekende dit dat de Waalse liberalen evenveel minsiters zouden tellen als de Vlaamse C.V.P. en P.V.V. samen Dit kon niet door de beugel. Waarom wilde de heer Tinde mans in laatste instantie zijn Waalse partijgenoten er nog van overtuigen toch hun steun te verlenen. De heer NOTHOMB heeft voet bij stek gehouden. Hij had nu eenmaal "neen" gezegd aan de minderheidsregering en de grondwetsherziening en het bleef daarbij. Dat tussen C.V.P. en P.S.C. nu een diepe kloof is ontstaan valt allicht te begrijpen, maar dat hebben de verlichte geesten in deze partijen aan zichzelf te dan ken. De grote verliezers zijn in elk geval de heren Martens, De Saegher en Chabert die de ongelukkige L. Tindemans in die richting hebben gestuurd. In Feite had de heer Tinde mans moeten weten dat men damp verwekt als men water en vuur bij mekaar brengt. Over de rest van het ontwerp programma kan nu een volle dige black-out blijven be staan. Gelukkig maar, zo zal ten minste niemand weten welke koopjes en afspraakjes er al op voorhand werden gemaakt, in hoeverre de zaak van de beperking van de hoofdstad tot de 19 gemeen ten werd verkwanseld en welke andere toegevingen werden gedaan aan het F.D.F.-Rassemblement Wal lon. Ook zal niemand weten in hoeverre men van plan was op sociaal en economisch gebied de klok achteruit te zetten en toegevingen te doen aan de liberalen door een politiek te voeren die dichter deze van het "Centrumbe- leid" zou benaderen. De heer Tindemans kan de boeken sluiten. Hij gedurende enkele dagen vedette geweest van een w* nig hartverheffend schou\ spel dat door zijn politiel vrienden werd op touw geze en waarbij de socialist* enkel toeschouwers w Hij is bij zijn eigen Waal partijgenoot op het mat blijven staan. Doch deze hee hem ervoor behoed de groo ste flater van zijn leven begaan. Hij mag de he Nothomb dankbaar zijn. Wij gaan dus zoals de B.S. het eiste, naar nieuwe verk zingen met als enige inzet sociale en ekonomische pr blemen waarvoor ons lans geplaatst. W. VERNIMME Senat Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. GEZAMENLIJKE LOSSING In uw graag gelezen weekblad heb ik in het nummer van 25 januari het artikel gelezen met als titel "Sektor Dendermonde voor gezamelijke lossing". Als lokaalhouder wens ik mijn persoonlijk gedacht en dit van ons bestuur over vernoemd art. langs deze weg kenbaar te maken, daar dit art schoon en onschuldig is opgesteld, zowel als de inleiding op die bewuste vergadering te Schoonaarde waar ik tegenwoordig was, en waar het bestuur onzer maatschappij evenals dit van onze bondgenoten waarmede we in Tweeverbond spelen heeft tegengestemd, dus tegen (verplicht) 8 uur vlucht, dit niettegenstaande wij als de toonaangevers van de 8 uur vlucht aangeschreven staan sinds verscheidene jaren, en dit met groot sukses trouwens. Velen uit onze omgeving keken verbaasd omdat wij tegen stemden, wij juist die zulk sukses oogsten met de 8 uur vlucht, bijzoverre dat er zelfs al geroddeld werd ten nadele van ons Tweeverbond. Geachte vrienden, duivenlief- Tweeverbond Uitbergen hebbers vaWichelen en omlig- Wichelen is NIET tegen de 8 gende, het bestuur van het uur vlucht, zoals sommige lastertongen uitstrooien, zijn er zoals geweten is gr* voorstanders en uitvoerd van, en blijven dit nog, all* zijn we tegen (verplicht) uur vlucht, dus alleen teg dat schijnbaar onschul woordje (verplicht) daar z we tegen, wij hebben alt uit vrije wil om 8 uur gele er is niemand in België andere lokalen daarvan teg gehouden heeft dit ook doen. Door dit kleine woordje (v plicht) zijn nu alle maatsch pijen gebonden, de ma heeft zijn vrijheid afgeteke» nu kunnen ze niet m vooruit of achteruit, zullen ze in het gareel mog lopen van een paar hér lokaalhouders, die niet sti kens lachen in him vuisten, wees ervan verzekerd dat meimaand nog niet zal einde zijn, als de massa al overtuigd zijn dat ze h eigen vonnis hebben ge kend. Ons besluit is dus, 8 i vlucht was en is schoon, n dan vrij en ongedwongen, is de mening van onderge kende, De Palmenaer Maui Margote Wichel Lokaalhouder v "De Zuiderbon Op donderdag 24 januari jl. heeft de Zeelse gemeenteraad het voorstel van het gemeente bestuur goedgekeurd tot op richting van een nieuw gebou- wenkomplex van de lagere gemeenteschool in de Bookmo- lenstraat. Er waren vier onthou dingen bij de koalitiepartners, nl. de socialistische schepenen Francois en Coppieters en de PV V-gemeenteraadsleden Dr. Van Cauteren en De Loose. Begrijpelijk als men weet dat deze heren zich reeds meer dan' 20 jaar inzetten voor de rijksschool te Zele. Een andere houding bij de BSP-mandata- rissen zou zelfs onbegrijpelijk en tegen alle logika in geweest zijn, gezien zij drie jaar geleden in hun kiesmanifesten opteer den voor de stopzetting van het gemeentelijk onderwijs en de overheveling naar vrij of rijks onderwijs. Princiepskwestie of niet een meerderheid, met aan het hoofd de Zeelse burgemeester en Volksunie-lid A. Geerinck, wil een nieuw gebouwencomplex voor de gemeenteschool. Wie redeneert en in de toekomst wil kijken, kan alleen maar ver stomd opkijken en zich vragen stellen... De meeste gemeente besturen in het land willen de laatste jaren hun gemeentelijk onderwijs van de hand doen, niet alleen wegens het jaarlijks leerlingenverlies, maar vooral door de te grote en stijgende financiële lasten. Ook het gemeentelijk onderwijs in Zele ontsnapt hieraan niet. Niemand kan ontkennen dat de toestand waarin de schoollo kalen zich bevinden niet schit terend is. Maar die toestand is zeker niet van gisteren... Nochtans willen nu enkele mensen daar plots een hoop miljoenen gaan inpompen. Waarom nu nog Is er op Zele nog werkelijk nood aan een derde (duur) schoolnet Er is reeds het Vrij Katholiek Onderwijs, dat over het gehele grondgebied van Zele een degelijk uitgerust scholennet heeft uitgebouwd, gaande van kleutertuin tot hoger middel baar en technisch onderwijs. Daarnaast bestaat er het Rijksonderwijs, met de middel bare en technische afdelingen in de A. De Beulelaan, en voor volgend schooljaar drie wijk- sc'holcn voor kleuter- en lager onderwijs op Durmen. Kouter en in de Tuinwijk. Deze twee inrichtende machten beschik ken dus reeds te Zele over een efficiënte onderwijsstruktuur met de nodige gebouwencapa citeit. In de loop van 1974 komt er in de R.M.S. nog een aanbesteding klaar voor een klassenvleugel, twee verdiepin gen met 23 klaslokalen en overdekte speelplaats, terwijl in de wijkschoo! Kouter men reeds begonnen is met de bouw van een refter-speelzaal en vier nieuwe klaslokalen, klaar tegen 1 september e.k. De burgemees ter vergist zich dus schromelijk wanneer hij beweert dat de kinderen van de gemeente school niet kunnen worden opgenomen door de andere schoolnetten. De vrije keuze der ouders is gewaarborgd door het bestaan en de degelijkheid van deze twee schoolnetten. Wij kunnen de Zeelse burge meester nog moeilijker in zijn gedachtengang volgen als hij aan de Zeelse C.O.O. vraagt om zuinig te zijn met de gelden want dat de begroting jaarlijks te veel stijft, wanneer hij dan vijf minuten later een miljoe- nenprojekt lanceert voor de bouw van een nieuwe gemeente school. Wat gaat dat aan de gemeentekas kosten nu (ont werp, architekt, enz..,) en later (bouwkosten die ieder jaar zo sterk toenemen) Ieder burger dient zijn steentje bij te dragen tot het lenigen van de ellende en de armoede der behoeftigen, eveneens voor de behoeftige bejaarden in het rusthuis. Dit is sociaal verrecht- vaardigd. Kan en mag men van iedere burger eisen dat hij drie schoolnetten in leven houdt Waarvoor? Eerzucht, benoe- mings- of machtspolitiek Of louter een prestige-paardje Het komt niet in mij op betwisten dat de kinderen de gemeenteschool geen re< hebben op degelijke, mode klaslokalen. Maar ik herh nogmaals deze toestand is van gisteren en hiervoor is ze het huidige schepencollege r aansprakelijk. De vroegere C schepencolleges hebben ste» nagelaten iets te doen aan school. Zoniet konden schoollokalen niet in dergeli vervallen toestand geraken, li staan de toestand van sornn schoolmeubilair, verwarmi enz... En nu speelt de CVP plots I spelletje mee Of is het so met de bedoeling binnen tv jaar te gaan verkondigen het gemeentebestuur het g langs deuren en vensters he buitengegooid, de belasting verhoogd Op 24 janu 1974 hebben zij echter miljoenenprojekt gestemd geen toekomst meer had in bestek van een verantwoc gemeentebeleid. Ze zullen hebben meegeholp aan de bestendiging van scholenkonkurrentie te Ze om van de schoolbussen-oorl niet te spreken. Of de ka gemist om de schoolkeuze beperken tot twee, met al voordelen eraan verbonden. 01' laten wij misschien hop dat het schepenkollege nodige wijsheid zal weten putten uit de uitslag van gehouden stemming. Vier oi houdingen bij de partners zei dat doet al tweemaal nadenke F. DE CON1NC

De Voorpost | 1974 | | pagina 2