PASTOOR VERWELKOMD B C' D E F r J IC L M N 0 P R u V w Y Erembodegem bijna uit de nood K.0.0. KOST 100.000 F PER INWONER ROGGEMAN K0NFR0NTATIE I U Zele Moerzeke Buggenhout ABC "Joek 8 - 1/2/74 - De Voorpost Volgens een mededeling die Burgemeester Boel op de jongste gemeenteraadszitting heeft gedaan, zouden de werken aan het station te Erembodegem, tegen eind mei klaarkomen. Na de openstelling van de brug, is men nu druk bezig de voetgangerstunnel aan de Termurenlaan en het station af te werken. Door toepassing van een uiterst moderne methode, slaagt men erin de tunnels binnen afzienbare tijd klaar te krijgen. Hierdoor wint men ook het tijdsverlies in, dat veroorzaakt werd door het steeds opnieuw opkomende grondwater. Een betonnen koker, voortgestuwd door machines, wordt horizontaal door de grond onder de spoorbedding geduwd. De overtollige aarde komt in een kijker terecht en wordt weggeruimd. Het spreekt dan ook vanzelf, dat men het spoorwegverkeer op deze wijze weinig of niet hindert. Het is de bedoeling de twee overwegen, die zullen vervangen worden door de tunnels, zo spoedig mogelijk voor het verkeer te sluiten, zodat men de werken aan de doorgangen gemakkelijker kan verrichten. Er wordt dan ook dag en nacht gewerkt om de konstruktie te doen opschieten. Ondertussen zullen de voetgangers, om van de ene spoorweglijn naar de andere te komen, gebruik moeten maken van de viadukt Na de afwerking van de riolering, zal men een eerste laag asfalt op de brug aanbrengen zodat ze voor het verkeer berijdbaar wordt. Om te voorkomen dat de treinreizigers die van Brussel komen een te grote alom moeten maken, zal men aan de Nationale Maatschappij der Belgische spoorwegen vragen een voorlopige doorgang, die van de Ijzerewegstraat naar de brug leidt, te maken. Livin Geerts Het meest gevaarlijke punt van de dagorde van de gemeenteraad was de bespreking voor het nemen van een princiepbeslissing voor de vernieuwing van de gebouwen van de gemeentescholen. Dit punt kwam op de dagorde ingevolge een schrijven van de direktie en van het ouderkomitee dat zich beriep op de mogelijkheden dit voorstel in gunstige omstandigheden te verwezenlijken daar er een staatstussenkomst van 60 procent mogelijk was door beroep te doen op het bouwfonds. De gemeentefinanciën zouden met de resterende som niet te veel belast worden, aangezien een lening over een termijn van 40 jaar mogelijk is aan een zeer lage rentevoet van 1,25 procent. De burgemeester verde digde dit voorstel en zegde dat meteen de plannen voor het aanleggen van de centrale verwarming en vernieuwing van de elektrische installaties zouden wegvallen. Daar de inplanting achter de bestaan de gebouwen zou gebeuren zal er geen storing voor de leergangen zijn en zou de vleugel in de richting van de Stationsstraat kunnen behou den worden. Bij de stemming onthielden zich vier leden van de meer- derheidsgroep nl. de heren schepen Frangois en Coppie- ters (B.S.P.) en de raadsleden Dr. Van Cauteren en De Loose (P.V.V.) De h. Frangois zou na de stemming volgende verklaring afleggen De B.SP.-afdeling heeft zich bij de princiep stemming onthouden om twee redenen 1. In haar manifest, dat onder de bevolking verspreid werd bij de vorige verkiezing van de gemeenteraad verklaarde zij voorstander te zijn van een overheveling van de gemeen tescholen naar de onderschei den twee grote netten Het rijksonderwijs of het vrij- onderwijs. Daarom kon zij in principe niet ja stemmen. VOLGENS OPINIEPEILING: 82 TEGEN WEEKENDHUISJES De konfrontatie-debatavond tussen het aktiekomitee voor het behoud van de Roggeman enerzijds, en anderzijds de gemeenteraad, V.V.V. en V.Z.W., die doorging op vrijdag 25 januari in zaal de Vier Gekroonden te Moerzeke, kende een zeer grote toeloop. Zowat 250 mensen van alle leeftijden vulden de zaal. De avond was ingedeeld in twee delen. Voor de pauze was er naast een technische uiteenzetting ook een bekendma king der standpunten voorzien. Het technische deel werd verzorgd door de heer Siegfried Van Nuffel die als moderator fungeerde, en zich, als pla noloog bij Mens en Ruimte, als een deskundige terzake ontpopte. Het gewestplan laat de geplande toeristische uitbouw niet toe. Het door de gemeente gevraagde struktuurplan echter voorziet er wel in, evenals de nog op te stellen Bijzondere Plannen van Aanleg (B.P.A.). Het gewestplan heeft, evenals de B.P.A.'s juridische waarde. Deze laatsten bestaan echter nog niet voor Moer zeke. Het struktuurplan, wat geen juridische waarde heeft, bestaat wel. Men kan dus in feite momenteel nog alle kan ten uit. De heer burgemeester ver dedigde het projekt. In de historiek die hij schetste zag hij de steunpunten voor het beleid in verenigingen die zich in 1970 reeds voor een toeristische uitbouw zouden uitgesproken heb ben bij de bespreking van het gewestplan. Verder wees hij op de gemeente raadszitting van november *71, die het projekt una niem goedkeurde. In dit struktuurplan is over week endhuisjes in de Rogge man sprake. Via kontakten met Stedebouw en Toeris tische Diensten veronder stelt de burgemeester dat er mogelijkheden bestaan om het projekt met week endhuisjes voor 60 te la ten subsidiëren. Momen teel is een B.P.A. in voor ontwerp. Het is echter nog niet goedgekeurd. Ook een overeenkomst met de eige naar van de Roggemanpol der, die als voorafgaande lijk werd gesteld, is nog niet getroffen. Het aktiekomitee tenslotte eiste inspraak in de vast legging van de bestemming der gemeente en is alleen te vinden voor bijzondere plannen van aanleg die een gaaf natuurbehoud veilig stellen. Toeristische bouw sels aanvaardt het even min, het komitee meent ook dat het toeristisch pa trimonium der gemeente slechts in een gaaf natuur gebied ligt. Finaal eist het aktiekomitee het behoud van het natuurgebied de «Roggeman». In het debat na de pauze was iedereen die zich tegen de weekendhuisjes in de Roggeman verzette van ap plaus verzekerd. Deze evo lutie werd nog sterker na dat een afgevaardigde van de K.A.V., een vereniging die niet in het aktiekomitee zetelt, meedeelde dat vol gens een opiniepeiling on der de Moerzeekse K.A.V.- leden 82 van de stem men zich uitspraken tegen het weekendhuisjesprojekt. Momenteel verzorgt de V.Z.W. Vissersdorp reeds de visgelegenheid in de Roggeman. Enkele spre kers toonden aan dat de gemeente, zonder al te veel moeilijkheden, elders in de gemeente evenwaardige visprojekten zou kunnen uitwerken op publieke ei gendommen. Als voorbeeld werd hier de «Zwijnse Kil» aangehaald. Een volgende spreker refe reerde een brief die naar de Provinciale Direktie Stede- bouw zou zijn gericht in 1972, waarin het Rogge- manprojekt met weekend huisjes op negatief advies zou zijn onthaald. Het ge meentebestuur leek hiervan niet op de hoogte. Als mogelijke konklusie werd de mogelijkheid voor gesteld om een aanvraag in te dienen bij de betrokken minister om het gebied van de Roggeman als land schap te laten klasseren. Een voorstel van het aktie komitee om in een referen dum de bevolking zich voor of tegen de Roggemanplan nen te laten uitspreken, werd door sommige ge meenteraadsleden, waar onder ook tegenstanders van de plannen, resoluut afgewezen. Welke richting het gemeen tebestuur wenst uit te gaan is op dit ogenblik eerder verward. Doch, vooraleer zij zich uitspreken, moeten anderen over het B.P.A. oordelen. Ook met de eige naar van het gebied, de heer De Wilde, staat men voor een nog af te sluiten kontrakt. JEAN-PIERRE DE LAMPER Een paar weken geleden nam de Opdorpse parochiegemeen schap niet zonder spijt af scheid van zijn pastoor, Z.E.H. Theo Delcor, die be noemd werd tot pastoor te Buggenhout. Pastoor Delcor was te Opdorp een graaggezie- ne figuur en daarom werd bij zijn afscheid een mooie en ontroerende dankmis opge dragen. Vorige zaterdag was het opnieuw feest voor de Sint Amandus parochie. In derdaad, de bisschoppelijke overheid had Z.E.H. Aimé De Ridder benoemd tot pastoor te Opdorp en vorige zaterdag werd de nieuwe pastoor inge huldigd. Z.E.H. Van Den Abbeele, professor aan het Heilig Maagdcoliege te Den- dermonde en onderpastoor te Opdorp was de organisator van een ontvangstviering die erg vlot verliep en sympatiek overkwam. Aan de grens van de parochie werd op 15.30 uur in de namiddag pastoor De Ridder verwel komt door een ganse schare van zijn parochianen, aange voerd door burgemeester De Landtsheer en zijn volledig schepencollege. Naast de gemeentelijke perso naliteiten waren er uiteraard ook de leden van de kerkfa briek en van de katolieke organisaties die te Opdorp werkzaam zijn. Het geheel kreeg een feestelijk tintje door een zeer grote afvaardi ging van de ruitervereniging "De Gouden spoor", die de laatste maanden te Opdorp en Buggenhout een duidelijke bloei kent. De muzikale om lijsting kwam van de Konink lijke fanfare 'Met Moed Voor uit', een maatschappij waarop iedere Opdorpenaar toch wel ergens fier is. De nieuwe herder werd samen met de burgemeester rondge voerd in een prachtige koets uit grootmoederstijd, die voor de gelegenheid prachtig opge frist was en hoewel het ros, dat de koets moest trekken eerst even nukkig deed, ging het vlug beter na enkele klontjes suiker. In stoet reed men rondom de uniek Op- do/pse Dries, voor de gelegen heid feestelijk bevlagd. Na dien werd door de nieuwe pastoor een prachtige misvie ring opgedragen tijdens de welke zijn aanstelling beves tigd werd door de deken van Lebbeke die ook de homilie uitsprak. Het welkomwoord in de kerk werd door meester Heymans, lid van de kerkfa briek uitgesproken. Na de misviering volgde ook een korte receptie in zaal Eldora do. Ook onze gelukwensen aan de nieuwe herder. (M.H.) Inhuldiging van de nieuwe pastoor te Opdorp "op de bok" burgemeester De Landtsheer, de nieuwe pastoor E.H. De Ridder (rechts) en E.H. Deken (links).(v) 2. De B.S.P. getrouw aan haar gegeven woord bij de vorming van de koalitie wilde niet neen stemmen teneinde de koalitie niet in gevaar te brengen. Teneinde de gewone dienst van de begroting van de K.O.O. met een uitgave van 27.224.848 F met een saldo te doen sluiten moet aan deze instelling een toelage van 11.475.000 F toegekend worden. Verschillende leden hebben op bedekte wijze hun be zorgdheid betoond. Burge meester Geerinck verklaarde dat deze instelling als een der voorbeeldigste uit ons land wordt aangeschreven, maar dat de toelage het dubbel bedraagt van de gemeenten Hamme en Wetteren. Voor iedere inwoner moet de raad bijna 100.000 F bijpassen. De heren Van Kerkchove en Rupus zouden aansturen op een sutdie van een mogelijke evolutie en deze laatste zin speelde op een nog grotere subsidie (men spreekt van 15 miljoen frank) als het gewes telijk ziekenhuis wordt in dienst genomen. De h. Poppe stelde de vraag of de dienst van bereide maaltijden aan de gestelde verwachtingen beantwoordt. Het antwoord was negatief gezien voor amper 25 maaltij den een auto en een gezins helpster zich in dienst moet stellen. Het zou zeker de belastingsbetaler aangenaam om weten zijn wat zijn maaltijd werkelijk kost aan de K.O.O. De h. Walrave wees er op, dat het verdwijnen van verschil lende zusters oorzaak is van een grote personeelslast, waardoor de tussenkomst van de gemeente in zes jaar tijd met een percent van 616 WANDELPARK De eigendom Peeters door de gemeente aangekocht, geraak te in verval en door het Groenkomitee werd beslist een voorstel in te dienen voor het aanleggen van een wandel park. De onkosten hiervoor worden op 954.000 F ge raamd zonder B.T.W. en ere loon. De voorzitter meende dat de uitgaven kunnen gedrukt wor den door heel wat werken in eigen belang te laten uitvoe ren. Er wordt gestreefd dit wan delpark in orde te krijgen tegen de verlofperiode en het Groenkomitee stelt ook voor de woning Peeters af te breken en de platenmuur in de Dreef een 5-tal meter achteruit te brengen om par kings aan te leggen. VARIA Voor de geplande uitbreiding van Teveoost wordt een 'uit gave van 50 miljoen frank voorzien en deze uitgave wordt verdeeld onder de aangesloten gemeenten in ver houding tot het aantal abon nementen. Voor Zele wordt het een tussenkomst van 7.248.000 F, doch dit bedrag bezwaart de financiële leen- mogelijkheden niet, daar de gemeente enkel voor dit be drag moet borg staan. Ten einde allerlei kleine uitbrei dingswerken aan de waterlei ding te kunnen uitvoeren wordt een reserve kapitaal aangelegd door het onder schrijven van 30.000 aandelen van 100 F. 't Eindeken zal een nieuwe straatbedekking krijgen. De werken zullen in eigen beheer uitgevoerd worden en de aankoop van 182.000 F mate rialen wordt goedgekeurd. De Cederlaan zal tegelijkertijd met de Koelaertstraat ver nieuwd worden. Een uitgave van 331.000 F is hiervoor voorzien. Door raadslid Van Lijsebettens wordt aange drongen om de wijken van speelterreinen te voorzien. Als dit nog niet gebeurd is moet de oorzaak gezocht worden bij de eigenaars van beschikbare gronden, die niet te verrechtvaardigen huurprij zen vragen. Een politiereglement op de bestrijding van het lawaai wordt goedgekeurd en vooral wordt er op aangedrongen aandacht aan de brommers te besteden. Voor de elektrische uitrusting van de verkaveling lussen de Dendermondebaan en Langestraat werden heel wat wijzigingen voorgesteld doch op de bouw van kabie- nen in baksteen wordt niet ingegaan, wel op het plaatsen van deze installaties zo ver mogelijk van de straat. Dit brengt een meer-uitgave van 429.000 F mee. B STEEDS BIJ DE HAND, TELEFOONNUMMERS^ ADRESSEN I di 052-211.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit, kwaliteit En wat een prijs HUIS ADI, Dorp 41. Grembergen. eeckman 053-702.93 De specialist in de laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, super Bultex Bergemeersenstraat 18, AALST 053-225.56 SPORT levert alle sportuitrustingen aan clubs, scholen en handelaars, rechtstreeks aan fabrieks prijzen (enig in België) Schoolstraat 54, Aalst endermondse rijschool 052-237.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onder richt door gespecialiseerde personen. De Den- dermondse Rijschool, Veldstraat 47, St.-Gillis- Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-262.71 'eestzaal Edelweiss 052-223.41 Aesmeed 052-227.62 metalen trappen - trapleuningen - balkon en terrasafsluitingen - poorten, enz M. De Backer. Kon. Albertstr 75. Dendermonde 052-238.16 Michem - Tapison. Nylontapijt e.a. Vloerbekle dingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St.-Giilis-Denderm Vraag vrijblij vend alle inlichtingen. In sportarena 052-227.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, tuinspelen, vrije tijd, enz Opwijkstraat 21B, Lebbeke o - Sport 052-217.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en kamping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 'om leen gerust 053-260.16 op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding. Inliohtingen bij Van den Berghe, Hoogstraat 77, Haaltert. attoflex 052-211.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek. Meubelen E. DE PETTER, Kon. Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde. lodehuis 053-220.29 Lingerie YVONNE - alle dameskleding - speciali teit bruids-, avondkledij - eigen atelier - Esplanadestraat 20, Aalst. ieuwste mode 052-212.82 aan de laagste prijzen biedt U SCOTEX KLEDING Brusselsestraat 33 Dendermonde. Ook dames- en kinderkleding ivergordijnen 052-235.50 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette. tergal enz. Zonneblinden, luxaflex, louverdrape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken, plaatsen, GUIDO MICHEM, Potiaulaan 11. Dendermonde. 052-236.51 heeft alles, maar dan ook alles voor toekomstiae moeders en pasgeborenen, Premaman. Brusselse straat 60, Dendermonde loelsie kleding 052-216.11 alons 053-282.81 meubels en alle binnenhuisversièringen. Galerie De Keizer ENSOR Rechtstreekser waar uit ver schillende landen. Vlaanderenstraat 6. Keizerlijke Plaats 8, AALST zoekt 052-221.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papier handel P VAN GEERTRUYEN-DE RIDDER. Dijk-; straat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken. foor rijlaarzen 053-250.94 voor moderne ruiters te verkrijgen één adres MALLY SHOE, Nieuwstraat 53, AALST. - AIGLE in alle maten en breedten 053-237.46 zitten duizenden met ASTMA-aandoeningen 7 Eén oplossing De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIEUWERKERKEN vonne en Jozef 053-733.95 rijden met een bromfiets van HOFMAN Gentsestraat 4-6, AALST Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Priizen vanaf 4.900 tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar 053-237.46 het Oost of West bij DE PAREL koopt U het best Molenstraat 41, Nieuwerkerken

De Voorpost | 1974 | | pagina 8