Dendermonde Hoerzeke Wichelen MEDELEVEN De V oorpost - 15-3-74 - 15 Li nodigen uit... fe oud Appelsenaren, op zondag 21 april £4 (Appels kermis) om allen hun dag fer te brengen, in hun vroegere gemeente. hun vroegere dorpsgenoten, yolvrienden en geburen terug kunnen Daarom doen wij een oproep tot de loners van Appels, al de adressen te brgen van hun familieleden, die in bels geboren zijn of voor 5, 10, 20, 30 P of meer in Appels gewoond hebben, f de juiste adressen af aan één van de ïavolgende leden van het Appels it-Spoft en Jaarmarktkomitee en wij pn de rest. Vermeiren, Constant Vereecken, fccel Borms, Chris De Bruyn, Georges De Tp, Roger De Paep, Renaat Meert, Emiel - Dendermonde of op het oud lieentehuis van Appels. rekenen stellig op de medewerking van [Appelse bevolking, om tot een sukses te m, bezorg de juiste adressen voor 1 art 1974. gramma [uur H.Mis Juur Opening kunsttentoonstelling uur Ontvangst van alle gezinshoofden Biet klooster iuur Eetmaal bij familieleden of in één I drie restaurants. uur Gezellig samenzijn in zaal "De het Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs voor jongens, te beëindigen begin februari van dit jaar.» K.W.B. WERKING KEUR - DENDERMONDE. Moderne Wiskunde. Woensdag 13 februari 20 uur is een cursus Moderne Wiskunde gestart bestaande uit 4 5 lessen gegeven door de heer Hendrik De Leeuw, regent Wiskunde in het Kloks- ke. iedereen is welkom. De cursus wordt gratis aangeboden. Danscursus. Donderdag 14 februari om 20.30 u. - Paro chiezaal - 2de les van de danscursus voor paren. Inschrijvingsgeld voor de cursus van 15 lessen 100 Fr. Dansleraar De Heer Con- reel Geeraert. Inschrijvingen op de les. Er waren heel wat belangstellenden opgekomen voor de opening van de unieke KWB-tentoonstelling in de Boonwijkte Dendermonde. Al de gegevens over ruimtelijke ordening en gewestplanning werden door de leden zelf verzameld, (v) LANDBOUWERS. Dinsdag verleden kregen de landbouwers uit het Dendermondse een zeer leerrijke voor dracht ten gehore. De Onderlinge Bedrijfshulp voor landbou wers sloot haar goedgevuld winterprogram- ma af met een geslaagde studieavond. De heren Janssens Frans en Van der Cruy- sen, landbouwingenieurs uit Tertre-Auby - en dit door de welwillende bemiddeling van de Heer Vermeiren-Herremans uit Lebbeke brachten zeer genuancered met voorbeel den en vlotte technische gegevens volgen de zeer aktuele problemen naar voren weideuitbating intense beweiding en de vragen hoever staan we met het drijfmest, wat nog toevoegen, waar ge bruiken, en wat met de sporenelementen, werden zeer bevattelijk beantwoord tot de voldoening van de werkelijk talrijk opgekomen leergierige landbouwers. Na de pauze, bij een stevige koele pint, gaf de heer Ing. Frans Janssens nog een hele vracht nuttige tips over de MAISTEELT een teelt die, goed aangepakt, zeer lonend is. Een gratis tombola besloot deze avond in de rustige gemoedelijke sfeer van het lokaal 'T HOEFIJZER, hoek 5de Januaristraat en Kon. Albertstraat. De onderlinge bedrijfshulp opent haar lente aktiviteit in de maand maart met een voor dracht door een gekend veearts. Alle be langstellenden zullen langs deze weg uitge nodigd worden. En... voor verdere inlichtingen over de on derlinge bedrijfshulp zelve kan u zich wen den tot de voorzitter ervan, de heer De Vis- scher Rudolf Volaardestraat 153 Dendermon de (St.-Gillis). Ook de dames kwamen aan hun trekken tijdens de opening van de tentoonstelling, want ook zij hadden hun steentje bijgedragen tot het welslagen ervan, (v) LICHTSIGNALISATIE AAN R.I.T.O. Aan het Rijksinstituut voor Technisch On derwijs, Leopoldlaan te Dendermonde, werd enkele dagen geleden een lichtsignalisatie geplaatst die inmiddels reeds volop in wer king is. Deze verwezenlijking is er gekomen op aandringen van volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes die dienaangaande een parlementaire vraag stelde aan de bevoegde minister. «Op mijn parlementaire vraag nr 129 van 4 april 1973 en mijn vraag nr 231 van 20 juli 1973 deelde U mij mede dat aan de kruis punten Leopold II laan met de Mechelse- steenweg aan het kruispunt 'Brusselse Poort' te Dendermonder driekleurige licht- signalisaties zouden worden geplaatst en dat deze voorziene installaties werden op genomen in de voorranglijst van 1973. Moge ik van de heer Minister vernemen, of aan deze planning wijzigingen werden aan gebracht, en zo ja, dewelke, en wanneer de bedoelde signalisaties zullen worden ge plaatst Volksvertegenwoordiger Verberckmoes ont ving inmiddels volgend antwoord «Ik heb de eer het geachte lid mede te delen dat er inderdaad wijzigingen wer den aangebracht aan de inplanting van de vroeger geplande verkeerslichten, omwille van de recente beslissing voor de bouw van de nieuwe Scheldebruggen in de Dender mondse omgeving. Aldus is het thans niet meer aangewezen verkeerslichten te plaat sen aan het kruispunt Mechelse Poort en Noordlaan. Voorts werd door het Bestuur van Electrici- teit en Electromechanica het dienstbevel afgeleverd om de plaatsing van verkeers lichten tegenover het Koninklijk Lyceum en Neuzenbal. Zaterdag 9 maart gaat ons reeds gekend neuzenbal door in de parochiezaal met gra tis bedeling van feestneuzen, dit jaar met het gekend orkest «The Blue Lines». Eer ste dans om 21 uur. Koop tijdig uw kaarten bij de wijkmeesters. Wie eens dit bal mee maakte wil het niet meer missen. Verzeker de aanwezigheid van karnavalprinsen en -ge zelschappen. Hongermaaltijd. Op as-woensdag 27 februari, om 19.30 uur richt K.W.B. in de parochiezaal een honger maaltijd in ten voordelp van Wereldsolidari- teit. Eén enkele keer op een gans jaar wil len we voor een enkele maaltijd eens onder vinden wat het is te moeten leven in een arm land waar je juist iets te veel hebt om van honger te sterven. Het eentmaal zal bestaan uit een snede brood, konfituur, een snede kaas en een tas koffie. Inschrijvingen worden verwacht bij het bestuur en de wijkmeesters. Afzonderlij ke uitnodigingen worden nog bedeeld in al le woningen van het Kgur. Prijs 50 Fr. - de opbrengst gaat naar de aktie Wereldsolidariteit. WIELERTOERISTEN Op de wijk Elsbrug heeft zaterdag 23 februari een veldrit voor wielertoeristen plaats. Er zijn twee reeksen een voor deelnemers ouder dan 30 jaar over 12 km. met start te 14 uur. een voor deelnemers jonger dan 30 jaar, vertrek te 15 uur. afstand 15 km. Er wordt de nadruk op gelegd dat alleen toeristen mogen deelnemen, anderen (dus renners) worden geweigerd. Er zijn een massa waardevolle naturaprijzen. Inschrijven en prijsuitdeling in de zaal Capri. NOG HET MUZIEKKONCERT We menen er goed aan te doen nog even terug ie komen op het muziekkoncert in de zaal Capri. Vooral omdat de kommentaren over deze schitterend geslaagde manifestatie zeer lovend klinken. Rankvoorzitter D'Haeseleer leidde de bijeenkomst in en nadien vertelde de h. Dispa in duidelijke taal over het grote kuiturcle belang van de toneel- en muziekverenigingen. Het programma werd volledig en vlog afgewerkt. Na de uitvoering van de «Drie Invent ionen», gedirigeerd door Honoré Verstraeten. uitvoering die door de bomvolle zaal daverend werd geapplaudis seerd. volgde een suplementair nummer. De h. D'Haeseleer dankte voor de belangstelling en loofde de uitvoerders terwijl de h. Van de Wiele. schepen van de kuituur, het slotwoord uitsprak. UITSLAG PRONOSTIEKKLUB Café Scheldeoord. Matchen 10-3. Deze week alweer 1 winnaar Moonen Cesar, 6 punten. Vooraan de rangschikking wordt Frans Windey (73 p.). bedreigd door D'Hollander Francois (72p.). Terwijl De Cauwer Benjamin (71 p.) fel aanklampt. Achteraan deelt Verhelst Gaston nu de laatste plaats met Coppens Willy, beiden 43 punten. Verder konden wij nog vernemen dat de geplande voetbalwedstrijd tegen F.C. Turki- boys op 10 maart zal plaats hebben. KARNAVAL 1974 UITREIKING DER NUMMERS De uitreiking der karnavalnummers aan de prijs van 10 fr. zal geschieden op volgende dagen en uren Moerzeke-center, de week voor karnaval ten gemeentehuize van 9 tot 12 u. Zaterdag 23-2-74 van 9 tot 11 u. gemeente- huis-Politiebureel. van 14 tot 16 u. Jongensschool-Kastel. Zondag 24-2-74 van 9.30 tot 11.30 u. ge meentehuis van 15 tot 17 u. gemeentehuis. Bij afhaling der nummers moet de identi teitskaart voorgelegd worden. UITREIKING DER FIETSPLATEN De ontvanger der belastingen te Hamme zal een speciale zitdag houden voor het af leveren der fietsplaten 1974. Moerzeke-centergemeentehuis op 19-2-74 van 9 tot 12 en van 13 tot 15 u. Moerzeke-Kastel jongensschool op 26-2-74 van 9 tot 12 en van 13 tot 15 u. Prijzen gewone fiets 100 fr.; rijwiel met hulpmotor 135 fr.; motorrijwiel max. 50 cc 135 fr.; motorrijwiel van 50 tot 150 cc 150 fr.; motorrijwiel van 150 tot 500 cc 300 fr. De platen voor rijwielen met hulpmotor wor den slechts afgeleverd mits voorlegging van een attest afgeleverd door de verzekerings maatschappij. BURGERLIJKE STAND Geboorten De Vriese Els, d. v. Mare en Verschelden Marianne, Hebbestr. 116; Piryns Wim, z. v. Ghislain en Coen Lucienne, Vrijboomstr. 4; Malfliet Michel, z. v Emiel en De Graef Alice, Bloemenstr. 23; Bergmans Johan, z. v. Roger en Victorine Van Broeck, Bookmo- lenstr. 38. Huwelijken Oomen Adrianus, kraanmachinist te Ruc- phen (Ned.) met Vercauteren Christiana, stikster te Moerzeke; Huylebroeck Raoul, opsteller te Moerzeke met Roels Rita, kin derverzorgster te Moerzeke. K.A.V. Kooklessen. Maandag 18 februari om 20 uur, start de nieuwe reeks van kooklessen in 't Klokske voor alle geïnteresseerde vrouwen. Inschrijving 125 fr. voor 12 lessen meer ver bruik per les, in te dienen bij de wijkmeeste ressen of het bestuur. Zondag 24 februari wordt vanwege K.W.B. om 9 uur een H. Mis opgedragen ter ziele- rust van de heer Mandje Schockaert, in wie zij een krachtige steun en goede vriend ver loor. Alle leden worden gevraagd deze H. Mis bij te wonen. RODE KRUIS TE ST.-GILLIS. Einde 1973 werd er gestart met de herop richting van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis te Sint Gillis. Al geraakte deze nieuwe start moeilijk van de grond toch mogen we ons thans ver heugen in een twintigtal medewerkers werksters die allen met de goede wil van slagen zijn bezield. Het is vooral onder impuls van de Heer F. Broeckx, voorzitter van de afdeling Dender monde, dat de zaken zulke goede wending hebben genomen waarvoor onze oprechte dank. Het bestuur dezer afdeling werd als volgt samengesteld VoorzitterHr J. Macharis - SecretarisMw De Batselier-Janssens - PenningmeesterMw Carels-Van Malderen - Propaganda Hr Van Ransbeeck - Leden werving Mw Maes-Bieseman. Een dringende oproep wordt gedaan aan al le simpatisanten van het Rode Kruis om on ze rangen te vervoegen. KWISTORNOOI 1974 DENDERMONDE. Nog amper 10 teams kunnen inschrijven voor de zevende uitgave van het jaarlijks kwistomooi ingericht door de Vlaamse klub uit Dendermonde. Dit wist ons alvast de h. August De Ridder, voorzitter van de jury en animator van dit jaarlijks kwisevenement toe te vertrouwen. Zij die de vorige uitgaven van dit tornooi hebben meebeleefd zullen hierover zeker niet verrast zijn ook wetende dat liefst 30 ploegen worden toegelaten. Sinds meerdere maanden werd door de Vlaamse klub ijverig gewerkt aan de voor bereiding. Er werd alvast gezorgd voor een reuze prijzentafel, wisselschaal, speciale tro- feëen, prijzen voor de zaalkwis enz. Op 19 april krijgen we de start van het tornooi dat vijf speeldagen zal in beslag nemen en zal doorgaan in diverse zalen te Dendermonde. De kwisformule met vragen overkunst, ge schiedenis, sport, aardrijkskunde, aktualiteit, film, verkeersreglement, muziek en letter kunde, voorziet een even spannende als aangename sfeer. Hiernaast komt nu ook nog het kwisbal. Het is eveneens duidelijk geworden dat de zevende uitgave een zo wat interprovinciale wedstrijd gaat worden. In afwachting van meer details Jnzake speel- kalender, deelnemers en zalen - kunnen be langstellende verenigingen of groepen van personen, die een ploeg van 5 personen kunnen in lijn brengen voor alle naaere in lichtingen en inschrijving terecht bij de h. A. De Ridder, Baleunisstraat, 46, 9330 Den dermonde. Tel. 218.89 van 9 tot 17 uur en 234.43 na 19 uur. V.C. A.T.B. «De Natuurvrienden» hielden sukses- volle kleinkunstavond. Voor een talrijk opgekomen publiek zong de bekende kleinkunstenaar John LUND- STROM sterk kritische liedjes zowel ten op zichte van de eigen partij, de nevenorganisa ties als betreffende de kapitalistische samen hang in al haar facetten. Zijn liedjes zijn exponenten van een duide lijke links geëngageerdheid en van een sterk uitgesproken klassebewustzijn. Hij richt zich in zijn teksten vooral tot de jongeren en de arbeiders. Hij tracht hen de macht van de arbeidende klasse te doen inzien, wan neer hij het heeft over diverse stakingen. Vrij vlug deed hij het publiek vlot en spon taan meezingen, wanneer hij dan overscha kelde naar enkele humoristische en toch hekelende ontspanningsliedjes. Op een bepaald ogenblik diende iedereen in de zaal zelf allerlei primitieve instrumen ten te bespelen tot groot jolijt van de aan wezige kinderen, maar vooral van de vol wassenen. Bekeken over de gehele avond bracht John LUNDSTROM een knappe keuze van lied jes aangepast aan het kwa leeftijd hetero gene publiek. Monique COOL besloot deze prachtige en gezellige avond met een dankwoord aan de aanwezigen en de kunstenaar. De A.T.B. «De Natuurvrienden» bewijzen hiermede de wind verder in de zeilen te hebben. Hun reeks van aktiviteiten gaat im mers ongestoord verder. UITSLAG TOMOBOLA - BOLHOEDJES. Uitslag tombola van de Kon. Sportopbeu- ring De Bolhoedjes. Prijzen af te halen voor 15 maart 1974 bij Jules Van Hoorde, Zand, 41 Dendermonde (Appels). 2518 1460 1034 7306 4242 5522 4706 8898 3005 1118 1322 2497 7264 3885 8103 3572 >ruari )nde mne dienst bij groot en sterk hart viel stil. Op 12 overleed immers te Dender- Jeanne Daman, of Madame zoals zij meest werd genoemd, van Juliaan Preneel. Haar funktie bracht haar in betrekking tal van Dendermondse gezinnen. In zij was toen 24 jaar, trad zij als vroedvrouw en bezoekster het nationaal werk voor inwoners van Grembergen zullen herinneren hoe zij, tijdens de grote erstroming van 1928 maandenlang en vol toewijding, hulp ft geboden aan de geteisterd en. Paarvoor zij dan ook gedekoreerd werd. laar taak werd nog zwaarder, moeilijker m ondankbaarder tijdens de oorlogs uren wanneer de behoeften van haar pedemensen de mogelijkheden tot hulp- j ierlening ver overtroffen. ie naoorlogse repressie die overal in 3 Vlaanderen zo blindelings en zo hard 3 (besloeg heeft ook Mevrouw Jeanne niet 3 gespaard. Omwille van de Vlaamse ^vertuiging van haar echtgenoot, ge- 3 pezen frontsoldaat en invalide van ïr'[4-18, werd zij uit haar funktie ontzet, werd de broodroof van een kroost ijk gezin volledig. let strekt de Kristelijke Mutualiteit van indermonde tot eer dat zij Mevrouw .nne in 1947 in haar verplegings diensten te werk stelde waarin zij tot di958 aktief bleef. Zij was een moedige Vi blijmoedige vrouw die na een jkgevuld leven in grote gemoedrust "scheid heeft genomen van haar dier en en van al het aardse. A.D. PENSIONEERDEN landag 18 februari organiseert de K.B.G. 0 hel Gildenhuis een kaartnamiddag voor de ïensioneerden. Begin 14 uur. ATERBEDELING schepenkollege deelt mee dat van 'g lerdag 16 februari te 22 uur tot maandag 'februari, vermoedelijk 8 uur 's morgens, watervoorziening zal gestoord zijn wegens 'ken aan de tocvocrleidingen. Men heeft lelijke verbindingen aangelegd, doch er rdt gevreesd dat niet aan alle behoeften zal 1 voldaan worden. Daarom is het od/akclijk spaarzaam gebruik te maken n water en een beperkte voorraad aan te no gen. Er wordt tevens gevraagd alle kranen 20 iloten te houden en de toestellen die schade hncn oplopen bij onderbreking van de voer. uit te schakelen. Bij eventuele lekken eI I men via telefoonnummer 02/52.78.84 nne 11 v rnenien welke fonteinier met chtdienst moet opgeroepen worden. WDELTOCHT "ndag 17 februari start aan het vroegere lion de gezinswandeltocht om 13.30 uur. de kinderen is er een verrassing. Ook op het Dendermondse "Krijgem" worden nog bomen geveld. Men beloofde echter voor nieuwe te zorgen .(v) De KWB'ers verzamelden unieke dokumenten in verband met de uitbouw van onze streek. Een enige gelegenheid om alles eens naast mekaar te kunnen bekijken, (v)

De Voorpost | 1974 | | pagina 15