IN OILSJT KIENDJ'A GRALEIK AMESEREIN Rasechte Aalstenaars in «Binnen en Buiten PRINSENVERKIEZING WERD SPANNEND DUEL Publiek koos Antoine ZORG DAT JE ERBIJ BENT MET KARNAVAL Programma Aalsterse Gillis DE CATHARINISTEN DANSE 16 -15-2-74 - De Voorpost ZATERDAG 23 FEBRUARI 19 u. rondgang met «De Oude Garde» 20 u. Barkelder Groen Kruis, bal. Zaal Madeion, bal. 21 u. Keizershallen, bal ingericht door de Kon. Rederijkers kamer «De Catharinisten» ZONDAG 24 FEBRUARI 14 u. Rondgang van de 46ste Karnavalstoet, met veertig Aalsterse groepen en praalwagens, talrijke muziekkorp sen en majoretten, samen met de Aalsterse Gilles. 1930 u. (raadszaal) Prijsuitreiking aan de muziekverenigingen 20 u. Barkelder Groen Kruis, Bal Zaal Madeion, bal ingericht door Timarcha MAANDAG 25 FEBRUARI: 14 u. Grote Markt, show met de heksenbezem door de Aalsterse Gilles. 16 u. 15de Massa-Ajuinworp, met als eerste prijs «De Gouden Ajuin 1974» 17 u. 2de rondgang van al de Aalsterse groepen op een korte omloop. Na de stoetGrote Markt, prijsuitreiking aan de Aalsterse groepen. Vanaf 19.30 uur taptoe door ver schillende muziekverenigingen. 20 u. Barkelder Groen Kruis, Bal Zaal Madeion, bal ingericht door de schermklub De Zilveren Degen. 20.30 u. Grote Markt, rondedans door de Aalsterse Gilles. 21 u. Salons Verspaillc, Keizerlijk Plein, gemaskerd bal, ingericht door «De Oude Garde». DINSDAG 26 FEBRUARI 15 u. Rondgang met De Oude Garde en de stoet der Voil Jeannetten. Vanaf 19.30 uur taptoe door verschillende muziekverenigingen. 20 u. Barkelder Groen Kruis, Bal Zaal Madeion, bal met verkiezing van de «Keininck van de Voil Jeannetten» onder leiding van de Prinsencaemere. 2130 u. Optocht met muziek, rond de foorpleinen, met Vasten avond, gedragen door de leden van het feestkomitee en begeleid door komische groepen. 22 u. Grote Markt prachtige apoteose verbranden van Vastenavond. ZONDAG 3 MAART Dag van de Prinselycke Carnavalcaemere der Aloude Keyserlycke Stede. Hezt zouden Johny Marcoen, Jackie D'Herde en johny De Mol niet zijn om zich zo maar van de wijs te laten brengen, want inderdaad «èt weer is goed, maar de mensen deugen niet», een karnavalmeezinger van formaat in twee weken uitverkocht kreeg toch wat kritiek te verduren. De karnavaldreun is er wel, doch het is helemaal niet in het Aalsters, en dat is het niet, menen velen. «D'Hommanders» zo begonnen ze met deze zelfspot hun optreden tijdens de prinsenverkiezing, beten van zich af en nog deze week verschijnt hun Aaisterse plaat. Geen Aalsterse woorden op een overbekend melodietje zeggen ze, maar rasechte Aalsterse plaat, liederen van en door onze stadsgenoten nu nog gezongen. Geen gesofistikeer de plaat, maar liedjes zo opgeraapt op de Hoge Vesten. Een plaat van het volk. De laatste autoloze zondag werden de buurtbewonders van de Hoge Vesten, de burcht van 't Katsjoeken, opgetrommeld en in een ware pré-karnavalstemming werden door het trio een schat van Aalsterse liedjes opgenomen, genoeg voor wel tien langspeelplaten, zegt ons Johny Marcoen. Een eerste selektie hiervan krijgen de Aalstenaars reeds eind deze week want dan komt de plaat uit, en voor wie er bij was, hij kon reeds meezingen vrijdag jl. met «d'Hoege Vesten» en «Oiljst 1900», vol volkse romantiek. De integrale liedjesteksten die komen later ook nog wel op plaat, terwijl nu, het mag ten slotte hooguit slechts een goede drie mi nuten duren, een bloemle zing van verschillende po pulaire melodietjes gege ven wordt: «En op d'hoe- ghe Vesten zen zeer alle- moal gescharmeerd», «Gèet zwerte kniën Melanie», «Den Oileschijter en Ange- lique», «Geen veir stoot a koesjken», «Groene pieter- sile met ne krop saloui», «En da me meiken da moest weiten», «Voir ou zit het om den IJzer», doen het beslist. OP HET TELEVISIESCHERM Voor het stemmingtrio wordt het een inovatie zon dag e.k. op te treden in het welgekende «Binnen en Buiten» programma. Niet irr het minst zal het voor de duivel-doet-het-al van de groep, Antoine Baetens een bekroning en dank zijn voor al de inspanningen die de jongste maanden gele verd werden. Ze zullen er niet alleen zijn, want ge steund door de karnaval groep van de Watertoren, De Suskewieten, waar Jackie D'Herde, zes jaar voorzitter van was, en kar- navalziel Frans Wauters, die de kwis voor zijn reke ning neemt, zal de Aalster se sfeer de BRT-studio innemen. Een van de leden van het Stemmingstrio, Jackie D'Herde, is met dit t.v.-op- treden van zondag, niet aan Traditiegetrouw richten de Ca tharinisten in het kader van de komende karnavalfeesten een verkleed bal in. Het heeft plaats op zaterdag 23 februari in de Keizershallen en het orkest «Actif Club» speelt ten dans. Rond 24 uur is een défilé voorzien. Aan elke deelnemer zal een verrassingsgeschenk worden aangeboden. Tot 23.30 uur kunnen de volgende kate- gorieën zich laten inschrijven dames, heren, koppels, groepen van ongeveer 20 personen, groepen bestaande uit meer dan 20 deelnemers. Per kategorie zullen een vijftal mooie prijzen uitgereikt worden. Een bestaande uit 4 a 5 bestuit den en sympatisanten z.i elke deelnemer kwoteren hun prestatie, hun uitbeelcde hun gehuurde of zellgem; kledij Wie een paar va lObO zitplaatsen wil bemai gen. moet zich haasten. To februari kunnen plaatsen steld worden bij de h. M, Carlier. Achteraf bij Paviljoen», tel. 21794)." T Iste rang 100 IV. 2de rang 7 ki 3de rang 50 Ir. Ingangska 120 IV. De tafels blijven voO houden tol 23 uur. Nafbc nemen de inrichters geen antwoordelijkheid meer. Het stemmingstrio bewees Aalsters te zijn in hart en nieren (foto Jo Boon) zijn proefstuk toe. Vorig jaar, nam hij als enige Aalstenaar deel en dit als korrektie op wat vorige week in ons bloedeigen weekblad verscheen onder «Drie dagen hoempapa» aan de ko-produktie BRT- Vara «Karnaval» in het Sas- van-Gent. Van de drie land genoten, Tony Gijs, Jacques Raymond en hij zelf, was het Jackie die het echte Aalsterse karnaval- lied bracht, de «Aloinen- dans» en met sukses. Wie het trio vrijdag op de prinsenverkiezing op podium zag, zit zont namiddag zonder uitzoi ring voor zijn teevee, zondag gaat er in «Bin en Buiten» een Aalsters karnaval door, wie wil dat nu missen? J. Vel Iedereen in de tjokvolle zaal van de Aalsterse Keizershallen wist dat het vrijdagavond bij de prinsenverkiezing ging tussen twee kandidaten die erg aan elkaar gewaagd waren de ervaren en de show-stelende Jean-Paul De Boitselier en de man die zich de jongste maanden totaal voor deze verkiezing gegeven had en beloofde een prins voor het ganse jaar te zijn Antoine Van der Heyden. Beide andere kandidaten Rudy Scheerlinck en Karei Van der Borght konden misschien nog voor een verrassing zorgen, doch toen zij eenmaal op het podium waren, Rudy als politieagent en Karei Van der Borght konden misschien nog voor een verrassing zorgen, doch toen zij eenmaal op het podium waren, Rudy als politieagent en Karei met go-go-girls, bleek het duidelijk dat de nodige spirit en vooral de ervaring bij deze laatsten ontbrak. Om 2 uur in de morgen, na een nek-aan-nek-race, waarbij Jean-Paul de jury op zijn hand kreeg, en Antoine de zaal, kreeg Aalst een Antoine I als prins Karnaval '74. Keizer Kamiel en prins Michel '73 voelden zich vrijdagavond bijzonder goed omringd met al hun kollega-prinsen uit Diest, Hasselt. Lede, Brugge, de Europa-prins, tot een niet al te erg waarschijnlijke Kopenhaag- se karnavalprins Björn Lind- ström toe, die wat erg Kamiel Sergeant-geïnspireerd leek, om ons te overtuigen. Bier met beken, affiches, stickers, stro muziekjes. volk met hopen, en een echte verkiezingskoorts, dat was dé sfeer zoals ze hoort te zijn. KEIZER KAMIEL HOORT ERBIJ Met Kamiel op het podium, was karnaval in de zaal. Zijn potpourri van Aalsterse karna- valliederen bracht het publiek alleen nog maar in een betere karnavalstemming, net zoals de Gilles die niet meer weg te denken zijn van enige karnaval- manifestatie. AAN ELKAAR GEWAAGD Na de voorstelling van de kandidaten, was het Antoine. kandidaat van de dekenij Koolstraat, die de spits mocht afbijten. Antoine. gesteund door een zeer talrijke aanhang in de zaal, bracht een show die er mocht zijn, en gooide het daarbij niet over de traditionele boeg. Als boerken-van-den-bui- ten kon hij het Aalsters karnavalgeleuter niet begrijpen, juichend als een echte Aalsterse karnavalvierder en in een prachtige aanpassing van het leidmotief van Driestuivers- opera, kon niets ter wereld hem na karnaval nog schelen. Met Jean-Paul op de scène nam dit kandidaat-prinsenduel de hevigste vormen aan. Gerouti neerd als geen een, hoewel zeer traditioneel van inspiratie, werd door het team «Zjozefien - Jean-Paul» de satire op lokale toestanden tot een hoogtepunt gevoerd. Het tekort aan stroei- muziekskens ten spijt, was de zaal in de ban van deze ex-prins karnaval. Een rasecht artiest stond op de scène. SPANNING, VREUGDE EN ONTGOOCHELING Toen de jury de punten bekend maakte voor het eerst openbaar die zij toekende aan de kandidaten, bleek het dat Jean-Paul de gunst van de jury wegdroeg, hoewel Antoine door diezelfde jury zeker niet kansloos gesteld werd. Terwijl de stemmen van het publiek geteld werden, kolkte de zaal, en in reuzeslierten trokken de supporters der kandidaten door de Keizershalle. In afwachting- van de juiste uitslag deden «d'hollanders» van het Stemniingstrio er nog een schep «Hoge Vesten»- karnavalplezier bovenop. En eindelijk was daar Alfons Singelijn. voorzitter van het feestkomitee. om de uitslag bekend te maken. Vierde Karei, derde Rudy, tweede, nipt dooi de stemmen uit de zaal verslagen Jean-Paul. en meteen was geweten dat Antoine voor een jaar over vreugde en zotheid te Aalst zou regeren. Wanneer twee kandidaten zo aan elkaar gewaagd zijn, dan spreekt het vanzelf dat velen ontgoocheld zijn. en dat er hier Een oeverloze gelukkige Prins Antoine I.(jm) jl Zondag 24 februari om 14 uur de Gillis gooien 10.000 sinai Ij appels tijdens de 46ste karnavalstoet. I Maandag 25 februari om 14 uur show op de Grote Markt n de Heksenbezem. Om 17 uur De Gillis gooien 50 j^c sinaasappels tijdens de rondgang der Aalsterse groepen. 0 20.30 uur op de Grote Markt, hoogtepunt met rondedans c Gillis en massale Sinaasappelregen. br en daar wel eens een scherp woordje geplaatst werd. Alles gaat voorbij, ook dat maakt deel uit van de karnavaltraditie. Alle heibel, alle diskussies zijn tegen karnaval reeds lang vergeten, want dan is er alleen maar plaats voor karnaval. Een van beiden kon slechts winnen, het is voor Jean-Paul geen oneer te verliezen, al zat er dan ook voor hem geen derde titel aan vast. Dat Antoine zijn titel tegen een dergelijk sterke kandidaat mocht halen, pleit alleen maar voor hem en verhoogt de waarde van zijn titel. De poulain van Frans Wauters. die na de uitslag zijn ontroering niet meester kon. en van dekenijvoorzitter de h. Bombeeck. die zich tot en met maandenlang totaal inzette voor zijn kandidaat, wordt een prins karnaval voor gans het jaar. Antoine's inzet de jongste maanden, zijn alomtegenwoor digheid. heeft resultaten opge leverd. En dat karnaval nu eenmaal nood heeft aan een prins van dienst het ganse jaar. voelt Antoine 1 zeer goed aan. JOHAN VELG HE Jean-Paul cn «Zjo/.cfien», enorm goed op de sccne.(jm)

De Voorpost | 1974 | | pagina 16