Weekblad van Dender - Durme-en Scheldestreek RINSENVERKIEZING EINDIGT OP DRAMA TANDEM VAN DEN HOOFF-VAN DED JEDDNT BRENGT ONVEHRETEIIJK CIRKUSNHMMEH mare de roeck WAAR FIKTIE WERKELIJKHEID WORDT Mespelare Burgemeester «Op uw onnozele zever wil ik niet antwoorden» Oppositielid Van Der Jeught «Gij durft de papieren niet op tafel leggen» De Voorpost schoonheidssalon pedicure-sauna visagisme capucijnenlaan 23, 9300 aalst - tel. 053 270.46 wat is sauna sauna is een bad in hete, droge lucht afwisselend met afkoelings-relaxperioden fysiek reinigend en stimulerend geestelijk ontspannend en kalmerend sauna is geen luxe, maar voor heel het gezin een middel om fit te blijven. sauna gezondheid EEN UITGAVE VAN VRIJDAG 15 FEBRUARI 1974 - 27e JAARGANG - Nr. 7 - 12 F etAan de Dender tussen de overbrugging van de spoorweg en de ioipint-Annabrug ligt een rouwkrans, «Aan onze vrienden». Achter deze ii«oloemen voor de vier overleden jonge Aalstenaars, gaan bergen lerdriet van familieleden en vrienden schuil. Aalst rouwt om zijn vier loden die na de prinsenverkiezing van vrijdag jl. zo dramatisch aan un einde kwamen. orgen zaterdag gaat in de dekanale kerk Sint-Nlartinus de lezamenlijke begrafenis- en lijkdienst door om 10.30 uur. vier slachtoffers, leden van karnavalverenigingen «De issadeklasjers» en «De Fliera- loizen» hadden allen deelge- inien aan de prinsenverkie- ■ng vrijdagavond jl. in de jeizershallen. Eddy De Brue- er (23). Geraardsbergsestraat 7, Patrick Van Bruyssel (21), jikstraat 58 en Patrick Roe- ndt (20). Raffelgemstraat 34 (jkten aan het lokaal van de irnavalvereniging «De Fliera- loizen» op de Grote Markt, iudy Wasteels (28), Paarden- 17, aan boord van de !olvo op. Laatst werden ze omstreeks 5 uur in de ;en in de Kapellestraat. BANG VERMOEDEN WERD BEVESTIGD Toen ze zaterdagmorgen iet thuis kwamen, groeide de ongerustheid bij de familie en zondag werd er bij de politie aangifte gedaan van hun verdwijning. Een pendelaar beweerde dat de jongens in een verlaten herberg zaten, doch opzoekingen in die richting bleven zonder resultaat. Een politiepatroelje bemerkte maandagmorgen vroeg sporen van het autokleur op een beschadigde boom en remspo ren op de boordstenen van de kade aan de Werf tussen de spoorwegoverbrugging en de Patrick Van Bruyssel mm De publikatic van Solzjenitsyns jongste boek «De Goclag-arohipcl» deed voor de Russische autoriteiten de deur dicht. Alexander Sol/jcnitsyn, auteur, nobelprijswinnaar en vooral dissident had het reeds jaren lang aan de stok met allen en iedereen die het sovjetrussisch systeem diende. De brutale aanhouding dinsdagnamiddag en de verbanning van woensdag steekt schril af tegen de diverse pleidooien, die de jongste jaren ten zijnen gunste gevoerd werden, niet zozeer of alleen door rabiate anti-kommunisten, doch even goed en oprecht door een Jean-Paul Sartre en een Louis Aragon, van wie de origine wel bekend is. Protesten, universele rechten van de mens en vrije meningsuiting ten spijt, de idiotie sloeg toe. Wie het woord wil fnuiken vervalt tot het barbarendom, of dit nu gebeurt in een militair of burgerlijk systeem, onder een kapitalistische of kommunistischc ideologie, of dit nu gebeurt met een openlijke boekenverbrandingskampagne zoals in Chili recentelijk plaatsvond of met een publikatieverbod en arrestatie van een auteur zoals deze weck in Rusland, en dit niet voor de eerste maal. Wie ongeloofwaardig zijn hoofd schudt bij de film «Fahrenheit 451» waar in een fiktie de maatschappij bevrijd wordt van boeken en intelligentsia, kreeg deze- weck nog maar eens dit beangstigend beeld als werkelijkheid voorgeschoteld. Or wel Is 1984 staat ons voor ogen, hoe onbegrijpelijk het mag lijken dit in een tijd waar men voor het minste onderhandelt met vliegtuigkapers laten wij hun motieven in het midden tot de meest vulgaire gangsters en kidnappers. Met om het even wie wordt er gepraat en wordt er in regeringskringen druk gekonfereerd. Voor wie zich niet schuldig maakt aan ontvoeringen en banditisme, geldt geen gepraat, alleen een arrestatie en een doödzwijgen. De blinde, domme macht heeft het gehaald op de vrijheid. Beeldenstormers en kontra-reforma- tic zijn er nog altijd, ook in de twintigste eeuw. Jan Engelmans woorden in «Ballade van de Waarheid» zijn beangstigend waar «De leugen zit ten troon en heeft de straat, zij grijnst ons aan langs de vertrouwde wegen, de leugen ranselt Waarheid in ft eref gelaat». JOHAN VELGHE ooi ifii Sint-Annabrug. Het bange vermoeden werd bevestigd toen na een uur dregging door de Aalsterse brandweer en het personeel van Bruggen en Wegen en van de Waterdienst het wrak van de auto dicht bij de kademuur gevonden werd, zowat twee meter onder de waterlijn. Bij het vastankeren door een ploeg duikers van het brand weerkorps geraakte één van de duikers, Roland Van Stijven- dael. op een bepaald ogenblik nog verstrikt tussen de kettin gen. Slechts na heel wat moeite omdat de wagen in de modder Hier haalde de dood het op het leven, de verslagenheid op de vreugde. Patrick Roelandt Rudy Wasteels was vastgeraakt, werd het wrak omstreeks het middaguur bo vengehaald. In het zwaar beschadigde voertuig werden de lichamen van Eddy De Brue- cker en Patrick Van Bruyssel aangetroffen. OPROEP Pijnlijke taferelen speelden zich af onder de talrijke menigte, die dit droef gebeuren gadesloeg, toen familieleden op de plaats van het onheil aankwamen. De lichamen van de twee andere slachtoffers werden intussen nog niet geborgen. Vermoede lijk poogden zij zich bij het neerstorten in het water te redden langs de stukgeslagen achterruit. De sterke stroming kan hen wellicht fataal gewor den zijn. De oorzaak van het ongeluk kon nog niet achterhaald worden. De rechter van instruk- tie. J. Brasseur van Dendermon- de. vraagt daarom dat eventuele getuigen zich zouden melden op nr. 052/227.81. Het parket van Dendermonde, met substituut mevr. Muylaert. onderzoeksrechter Brasseur en griffier Van Damme, deskundi- 'ge De Rijck. wetsdokter Lau- -Vaert en de Aalsterse politie onderzochten het wrak. Voorop mag gesteld worden dat de beschadigingen aan de zware personenwagen niet van die aard waren dat ze konden veroorzaakt zijn door de aanrij ding tegen het boompje op de kade. bovendien was het rechtervoorwiel zwaar bescha digd en de band lek. Het vermoeden blijft dat bandbreuk en kontroleverlies over het stuur, de vier jonge Aalstenaars noodlottig werd. «The show must go on». Deze woorden werden tot driemaal toe door burgemeester Herman Van Den hooff tot het talrijk opgekomen publiek gericht tijdens de jongste gemeenteraadszitting te Mespelare. Wij zouden eerder gewagen van een cirkusnummer dat sinds de jongste gemeenteverkiezingen met de nodige variaties telkenmale opgevoerd wordt door de kemphanen Van Den Hooff en Van Der Jeught. Het mag een geluk heten dat een of andere geleerde in de voorbije ecuwen de wetten van de middelpuntvliedende kracht op papier gezet heeft, zoniet waren de vuisten van beide «vechtersbazen» al lang op eikaars hoofd terechtgekomen in plaats van op de eerbiedwaardige tafel die beide antagonisten op een even eerbiedwaardige afstand van elkaar gescheiden houdt. WIE IS DE SLIMSTE? Hei enig oppositielid. Frans Van Der Jeught. wenste van de burgemeester een antwoord te bekomen op een zestal vragen. Eerste vraag Welke tussen komst wordt voorzien door de K.O.O. onrechtstreeks door de gemeente ten voordele van het sociaal geval X (door de aanwezige reporters werd over eengekomen uil morele overwe gingen de naam niet te vermelden Van Der Jeught is van oordeel dat de K.O.O. niet voldoende gespijsd is om deze persoon een gewaarborgd inkomen te ver zekeren. Daarom stelt hij voor dat de gemeentekas zou bij springen. Volgens de burge meester is het oppositielid zijn bevoegdheid te buiten gegaan door dit punt op de dagorde te plaatsen. Dit is eveneens het oordeel van de raad die met 4 stemmen tegen I Van Der Jeught met een kluitje in het riet stuurt. I vvcede vraag Hoever staat het met de uitvoering van het Burgemeester Van den Hooff verliest er de glimlach niet bij.(rp) kuisen van grachten voorgeno men door het gemeentebestuur? Nu gaan de poppen voorgoed aan het dansen. Dreigende wijsvingers worden als revolver- lopen op de vijand gericht. Vuistslagen op de gemeente tafel slaan in als kanonballen. Burgemeester tot Van Der Jeught vorige zitting hebt gij in aanwezigheid van de pers gezegd dat gij slimmer waart als ik. (De blikken van de twintig toeschouwers richten zich op ons. maar wij doen natuurlijk alsol onze neus bloedt; ten slotte worden wij hier niet als getuige voor een rechtbank gedaagd.) Waarom wilt gij dan nog vragen stellen aan een dommerik Van Der Jeught richt rijn gesehut nu op Jef Bequc. pas gepromoveerd tot schepen «Awel. nieuwe sche pen. aan hoeveel aannemers hebt ge prijs gevraagd om de grachten te kuisen Hierop antwoordt de schepen dat de aannemer die sinds jaren dit werkje opknapt ook nu aange zocht werd door het schepen kollege er zich mee te gelasten, omdat hij het goedkoop doet. Op de vraag van de oppositie de prijzen op tafel te leggen komt een kategoriek «njet». Van Der Jeught richt zich hierop met gespreide armen tot het publiek «Gij ziet hoe hier alles in het duister bekokstoofd wordt!» Met vier stemmen tegen 1 wordt beslist dit punt niet verder te behandelen. Hetzelfde lot zijn ook de overige vragen van Van Der Jeught beschoren Welk bedrag wordt door het kollege voorzien tot het aanpassen van het terrein bestemd tot kerkhof en tegen welke datum voorziet men de ingebruikname Hoeveel kost het asfalteren van het dorpsplein Hoeveel kost het leggen van buizen Hoeveel kost het uitplaten van de gemeentelijke jongensschool met bijkomende werken KRASSE TAAL Het aliezen van bovenvermelde vragen liep echter niet van een leien dakje. Nadat burgemees ter Van Den Hooff zijn tegenstrever er met de gebrui kelijke krachttermen op gewe zen had dat hij op de onnozele zever van Van Der Jeught geen antwoord zou geven maar zich wel zou laten dekken (sie!) dooi de gemeenteraad Lees door blz. 3 Aan deze zelfde boom, waar maandagmorgen kleursporen van de vermiste wagen gevon den werden, hangt nu de rouwkrans «aan onze vrienden». ALGEMENE VERSLAGENHEID De slachtoffers waren niet alleen aktieve leden van karna valverenigingen. doch ook graaggeziene figuren in de sportmiddens. De zo plotse en tragische dood van vier jonge mensen, dit in een stad die reeds in een groeiende feestroes was. heeft een algemene versla genheid en ontroering te weeg gebracht. Het Aalsters karna- valverbond en het stadslrestuur kwamen reeds samen om passende maatregelen te nemen voor de rouwhulde aan de overledenen. Aalst brengt zater dag bij de rouwhulde om 9.45 u. in de dekanale kerk en de begrafenis- en lijkplechtigheid om 10.30 uur in de Sint-Marti- nuskerk. een blijk van medele ven met deze zeer diep getroffen families. JV Als teken van rouw besloot maandagavond jl. de karna- valgroep «De Fassadeklasjers- waarvan drie van haar leden betrokken waren bij het dramatisch ongeluk zaterdag morgen aan de Dender, niet deel te nemen aan de karna- valgcbcurtenissen. De werk zaamheden aan de wagen werden reeds stopgezet.

De Voorpost | 1974 | | pagina 1