A.C. LEBBEKE ONDANKS TEGENSLAG MET TERREIN TOCH OP DE GOEDE WEG ZANDER PUTTEMAN 2 DOPEERT ZDN DUIVEN. O -O 20 - 15-2-74 - De Voorpost Het is nu bijna 20 jaar geleden, om precies te zijn in februari 1955, dat Miel De Schrijver, toen aangesloten loper bij KAV Dendermonde, na een vermoeiende training nog evea binnenwipte in café Atletico, rechtover de kapel van het H. Kruis te Lebbeke. Dat hij daar stilletjes achter een ver uitgedoofde kachel kroop, geloven wij zeker niet, daarvoor kennen wij hem te goed. Als hij het woord neemt (niet vraagt) dan is men eraan voor minstens een half uur, daarbij meent hij nog dat iedereen een beetje hardhorig is, zwiert met zijn armen vervaarlijk om zich heen en weet met een speciale gezichtsgjmnastiek een dergelijke overtuigingskracht uit te spelen dat iedereen hem onmiddellijk gelijk geeft. Hij moet op die avond zodanig tekeer zijn gegaan dat enkele buren bereid werden gevonden om samen met hem scheep te gaan en een Lebbeekse atletiekklub te stichten. Zijn eerste trawanten waren Frans Verhulst, Robert Bosman, die onmiddellijk sekretaris werd, Jef Vleminckx, Jef De Ridder en Jozef Verhaeve. De gebroeders Jean en Maurits Van der Straeten waren bij de eerst aangesloten atleten. Het was maar een schuchter begin. Enkele jongeren oefen den zich op de straatstenen om een «lange asem» te kweken. Stilaan kwamen er echter meer belangstellenden en onze Miel die van dichtbij de oefeningen volgde, had ondertussen zijn ontslag en overgang bij KAVD verkregen om het sekretariaat van de nieuwe klub over te nemen. Hij begon Brussel plat te lopen om toch maar alle formaliteiten in orde te krijgen, zodat de klub in regel kwam met de bondsinstanties. Ondertussen werden enkele oefencrossen ingericht met het oog op het vinden van goede elementen en die bleven niet lang uit. Enkelen begonnen zich in de kijker te lopen zoals Pierre Danset, Gust Dewilde en Valerie De Meyst, die zich als kadetten wisten te onderschei den. Hun aantal groeide tot een veertigtal aktieve elementen. Gelukkig voor de klub vielen er snel uitslagen te noteren zodat na verloop van een tiental jaren meer dan honderd leden waren aangesloten. Een belangrijke faktor die tot dit sukses heeft bijgedragen was de inrichting van verscheidene grootse mani festaties waaraan o.a. Gaston Roelants en meerdere andere tópatleten deelnamen. Tot dan toe bleef alles nog beperkt tot loopnimmers. Toen men echter ook aan andere disciplines begon te denken moest eerst en vooral aan een geschikt terrein worden gedacht. Na onderhan delingen met SK Lebbeke kon getraind worden achter de tribunes van het voetbalplein en dan moest er gebouwd worden standen voor schijfwerpen, ko gelstoten, hoog- en verspringen. Uit eigen atleten werden de kandidaten geronseld en ook daar kreeg men goede uitsla gen. Vermeldenswaard is wel de prestatie van Gilbert Van Cauter die de speer 56 meter en de kogel 13 meter ver kreeg. Dergelijke uitslagen en presta ties vonden veel weerklank in de omliggende gemeenten en veel kandidaten kwamen zich aan bieden. zodat het noodzakelijk werd ook een piste aan te leggen. Maar daarvoor was veel geld nodig en noch de gemeente, noch SK Lebbeke hadden zin om van hun eigen kleine fondsen nog eens 200.000 fr. af te staan. Na eindeloze diskussies besloten de atleten het dan maar te wagen met eigen middelen. Aan ir. Guido Ravijts werd opdracht gegeven een plan uit te werken, leder een. zowel bestuur als atleten werden beschouwd als effeklie ve werkkracht en de ontwerper himself kwam ook een handje toesteken. Hij is trouwens niet voor niets nationaal kampioen hinkstap geworden. Na een grootscheepse bijdrage-aktie kon men met glunderende gezichten in 1%6 de openings meeting organiseren. A.C. Lebbeke was nu een nationale klub geworden die zowel aan zomer- als winter sporten kon doen. Onze inter nationale kampioen Roger Moens werd als eerste prof trainer aangeworven. Reeds^ vlug onderscheidden zich en kele jubiores in de 800 en de s1500 meter zoals Gilbert Van Nuffel en Ronny Persoons. Georges Van Buggenhout deed hetzelfde bij de scholieren. In 1967 verbeterde De Decker op dit terrein het Belgisch rekord kogelstoten met een worp van ,17.26m. Hoewel elke atleet voor zijn eigen uitrusting moest instaan, betekende het voor het bestuur toch een zware opgave om jaarlijks nog eens 50a 60.000 fr. samen te krijgen om het gemeenschappelijk mate riaal te bekostigen. Het werden inderdaad vette jaren voor A.C. Lebbeke. Maar «schone liedjes duren meestal 'niet lang. en ook niet te Lebbeke. Het gemeentebestuur meende dat er ook eens iets mocht gedaan worden voor de andere sporten. Het zou een groots opgezet complex uitbou wen, waar zowel tennis, volley, handbal als atletiek aan hun trekken moesten komen. Daar toe moest de oude piste verdwij nen. een splinternieuwe werd in het vooruitzicht gesteld. Maar tot grote konsternatie van de atleten duurden de aanvangs- werken slechts enkele dagen en werd er nadien geen schop meer in de grond gezet. Het leek wel of de klok tien jaar achteruit stond. Op 16.6.1968 werd een sluitingsmeeting georganiseerd amper twee jaar na de opening. De meesten van deze bestuurs mensen zijn vader van een atleet. De h. Renaat Biesemans aanvaardde na lang aandringen de belangrijke funktie van voorzitter. De nieuwe president had ook reeds zijn sporen verdiend in de atletieksport. Van jongsaf was hij aktief in schoolverband, deed mee aan de sportbiënnale en veroverde tweemaal tereke goud in de gezinskilometer. Een achtste plaats in de finale van Oost- Vlaanderen bekroonde zijn prestaties. Ook zijn zuster Lydia Biesemans (mevr. Dr. Peeters) werd eens Belgisch kampioene verspringen en werd tweede in de 200 m. Het bestuur werd dan nog aangevuld met de hh. Luc Verhaevert, Jef Ver doodt, Gilbert Tilburg, Pierre Verhaeven en lokaalhouder Maurits De Saert. Naast de oefen- en jeugdcrossen op eigen gemeente worden ook trainin gen gegeven te Opwijk. Wieze, Buggenhout, Sint-Amands en Moerzeke. De bedoeling is spreiding en rekrutering in de hand te werken. DE TRAINERS EN HET KLUBLEVEN Ward Goossens, de 48-jarige AC-Lebbeke-sekretaris Maurits Van der Straeten (Jo) Als klap op de vuurpijl kwam dan nog het ontslag van sekre- taris-schatbewaarder Miel De Schrijver. Voor «De Kesse» zoals hij in Lebbeke wordt genoemd, was de klap te zwaar geweest. Hij vond het zonde om na dertien jaar werking te moeten herbeginnen vanaf het nulpunt bij het «straatje-lo pen». Een episode werd afgeslo- TOCH VERDER Het waren ten slotte twee mensen van het eerste uur, de gebroeders Van Der Straeten, die het roer zouden overnemen en een nieuwe periode aanvan gen. Hun eerste beslissingen waren zeker niet populair, want trainer Roger Moens. die alles van zeer nabij had gevolgd, moest noodgedwongen worden ontslagen van zijn opdracht. Er werd nog enkel aan crossen gedaan en het zou durei) tot 1970 vooraleer de eerste grote cross op de «Mot» zou plaats hebben in samenwerking met het ouderkomitee van VP- Chiro. Dank zij de steun van Jean De Visscher. heeft Maurits Van Der Straeten. die ondertus sen het sekretariaatschap van broer Jean bad overgenomen, dit kunnen verwezenlijken. De cross-country werd een meeval ler waarop een duizendtal atleten present waren. Van dan af wordt die manifestatie elk jaar gehouden. Vorig jaar schreef zich zelfs een Duitse ploeg in. Het lokaal werd toen ook overgeplaatst naar het dorpsplein in café De Medts bij Maurits De Saert. naast het gemeentehuis. Een bestuur werd samengesteld uit de heren Louis De Smet, Denis Heu- vinck, Louis Saerens en Jef Mannaert uit Lebbeke, de Opwijkenaren Kamiel De Bauw en Kamiel Van de Voorde, Gustaaf De Bock en zoon. Karei Rottiers uit Buggenhout en Jean Claessens uit Moerzeke. Hamse Wuiten, is sinds *70 de trainer van de seniores en juniores; zijn 15-jarig lidmaat schap bij een en dezelfde klub als aktief atleet zal binnenkort gevierd worden. De Lebbekenaar Pierre De Ridder traint de jeugd en dames, of hij het goed doet bewijzen ten volle de vele suksessen die hij telkens met zijn jonge mensen weet te oogsten. William Kevers, out-trainer van Miel Puttemans, geeft afzon derlijke supplementaire trai ning aan dame-senior Miet Vermeil". Als «besten» uit de grote schare atleten vermelden we graag bij de seniores Lucien Rottiers. Framjois "en Julien Joos. André Philips en Aimé Poppe (zelden buiten de tien eersten) bij de juniores Pierre Vermeir die op 7 gelopen crossen er liefst 3 won. bij de scholieren Jean-Marie Lelon. Framjois Willems. Hans De Coster. Framjois Van Dammc en Etienne Van Den Eede. dit vijftal zou momenteel het sterkste Belgische team zijn. bij de kadetten Jozef Van Herreweghe. Eddy Verhaeven, Wilfried Tilburg. Herman.Boodts. bij de miniemen Freddy De Feyter (slechts een paar maal verloren), Stefaan Callebaut (steeds bij de eerste drie). Hugo De Waegeneir, Marc TilleyErik Van Der Meerssche, Leon Jannsone. Gert Keppens. bij de pupillen Gebroeders De Feyter Wim. Van Der Meersch Mare, Tilley Jan en Van Stappen Piet. Bij de dames een zeer speciale vermelding voor het 20-jarig meisje uit de Rozenstraat, Miet Vermeir, die werkelijk op enkele maanden tijd uitge groeid is tot een nationale vedette. In januari 1973 werd zij in de hoogste kategorie provin ciaal kampioen en eindigde onlangs 'te Vilvoorde voor het nationaal kampioenschap op de 7de plaats. Van de amper 5 gelopen crossen wist ze 2 maal als eerste en tweemaal als tweede door de finish te lopen. Iemand waar gans Lebbeke fiet kan op zijn. Het vernoemen waard is de pas aangesloten mevrouw Angela Mertens, moe der van 2 kinderen en hoofdver pleegster van beroep. Een waar voorbeeld van sportiviteit Als veelbelovende jongeren bij de dames opteren we in de toekomst voor Linda Verhae ven, Marina Willems, Danny De Saedelaer, Marleen De Ridder, Linda Saerens, Greta Bosman, Krista De Valck, Vera Saerens e.a. Jaarlijks neemt de klub deel aan ongeveer 20 crossen waaronder de befaamde grote K.A.J.-cross voor jongeren te Waregem. Wie er steeds present is bij elke soortgelijke aktiviteit is nie mand minder dan de ex-kam- pioen loper Frans Van Der Steen die door zijn liefde voor het vak werkelijk een morele steun biedt aan zijn «kleinere broertjes». Niet alleen te Lebbe ke heeft deze veel bijgédragen tot het sportpatrimonium van de gemeente, maar ook daar buiten. Met het vrijgeven van atleten, wat uiteraard niet bevorderlijk is voor eigen klub. heeft ze het mogelijk gemaakt dat niet minder dan 5 klubs in de streek er hun ontstaan hebben aan te danken. Zo werden uit de moederschoot van A.C. Lebbeke opgericht A.C. Vaasrode in '65, A.C. Hamme in '67, A.C. Denderland in '69 (in '57 werd KAVD overgeno men door A.C. Lebbeke), A.C. Wieze in '72 en A.C. Zele in '73. VOORZITTER EN SEKRETARIS Op bezoek bij voorzitter Renaat Biesemans vertelde deze ons dat het zijn grootste bekommernis is zo snel mogelijk te beschik ken over de nodige akkomoda- tie om aan zomeratletiek te doen, vooral daar er enkele bijzonder goede elementen in de klub schuilen. Er is een Francois Joos voor de 3500 en 10.000 meter, Dré Filips en Luc Rottiers voor de 5000 en 10.000 meter, Emiel Van Hecke voor 800 en 1500 meter, Jean Pierre Wuytack 200 en 400 meter, Piet Vermeir 100 en 200 meter, Gilbert Van Cauter speerwer pen en kogelstoten, Jozef Janssen speerwerpen en Willy Verhulst hoogspringen. Elk van deze atleten kan stuk voor stuk kampioen worden... «Meermaals heb ik me in verbinding gesteld met me vrouw Rosa Biesemans-Bosteels die toevallig mijn schoonzuster is en schepene van sport,» vertelde hij, «en zij wist te vertellen dat alles goedgekeurd is en dat er nog enkel op fondsen wordt gewacht. Het zou volgens haar mogelijk zijn dat bij de opening van het sportkompleks (zwembad en hall) in september ook de nieuwe sintelbaan zou klaar komen. Bij die inhuldiging plannen wij grote demonstraties met nationale en internationale atleten. Van de gelegenheid wil ik ook gebruik maken om al diegenen^te danken die het bestaan van een grote atletiek klub in het kleine Lebbeke mogelijk maken. De hele bevolking werkt eraan mee door haar waardering en milde steun, het voltallige gemeente bestuur, de leden van de klub en last but not least de bestuursleden die volkomen belangloos een belangrijk deel van hun vrije tijd opofferen voor de sport. Voor sekretaris- penningmccster Maurits Van der Straeten is het niet altijd zo eenvoudig. «Als sekretaris heb ik veel te danken aan mijn vrouw.» vertrouwt hij ons toe, «zij helpt bij het vele geschrijf en klasseerwerk. Als schatbe waarder heb ik het nooit onder de markt gehad,.Ge moogt mij niet verkeerd verstaan. Ik had wel tijd om het geld te tellen, maar meestal was dat zo weinig dat het niet lang duurde. Het is telkens opnieuw maar zorgen dat de eindjes aan mekaar werden geknoopt. Ons huidig budget schommelt zo tussen de 150 en 175.000 fr. per jaar. Daarvoor moet heel wat gebe deld worden. Wij geven ook een tombola en een pensenkermis. Op 10 maart wordt de Grote Prijs der Gemeente Lebbeke voor veldlopers gepland. Daar voor komen zeker 1000 inschrij vingen binnen, ledereen krijgt er een prijs zodat die organisa tie alleen ons reeds 75.000 fr. kost. De grootste kosten gaan echter naar de verplaatsingen hoewel ikzelf met de bus mag rijden. Ge rijdt nu al tien jaar met mijn bussen en nog nooit heb ik er een frank aan verdiend, placht car-uitbater Maurits De Hauwere steeds opnieuw te zeggen. Toch zijn die verplaatsingen nodig voor het kontakt met de andere atleten. Zo hebben wij voor enkele weken uit het verre Arlon, vijf van de acht te winnen bekers meegebracht. Totnogtoe hebben wij ons plan kunnen trekken met de finan cies, maar er valt heel wat voor te doen...». Gelukkig voor de klub denkt Maurits er nog niet aan om er het bijltje bij neer te leggen. Dat zou voor de klub een ware ramp zijn. Samen met iedereen die in AC-Lebbeke-voorzitter René Biesemans (jo! Lebbeke een beetje om de sport bekommerd is. hopen wij voor A.C. Lebbeke dat het weldra over een terrein zal beschikken en dat zijn atleten tijdens zomer- en winterseizoen steed even mooie resultaten behalen. ALFONS ABBELO Van Zander Putteman wordt verteld dat hij zijn duiven dopeert. Iedereen noemt hem «Zander», alhoewel op zijn uitslagen «Alex» vermeld staat. Waar hij zijn weinig vleiende reputatie vandaan haalde De «sjapper» van de Sint-Onolfsdijk heeft er zelf schuld aan. Hij was toch de eerste, wanneer men naar de reden van zijn prestaties vroeg, die vertelde «Met water en graan alleen gaat het niet. Dat heb ik vooral te danken aan het toedienen van hormonen die ik gekregen heb van een goeie vriend. Vroeger sprak men over vitaminen of drogeermiddelen, nu is het om «hormonen» te doen». Men weet met Zander nooit of hij het ernstig bedoelt of grapjes maakt.-De meesten beten in de appel. Die Zander is een «speciale». Er is te Dendermonde nog een «Filosoof» Gabriel Van Limbergen. Zander is «de Profeet» van Dendermonde. In de lokalen en op de tentoonstellingen wordt hij steeds druk omstoeid, en met radde tong weet hij zijn omstaanders te boeken. Luimig en steeds verscholen achter een glimlach geeft hij ieder zijn waarheid. Recht voor de vuist. Hij wacht er niet op om ook de lokaalhouders op de korrel te nemen. Zander mag veel zeggen. Men weet dat hij een «zwanzer» is. Dit alles neemt niet weg dat hij een sterk liefhebber is. Van hem zegde Dominique Roeland «Een liefhebber die Aalst reeds heeft doen beven». Aalst is zijn geliefd terrein, hij steekt het niet weg dat hij liever op de «voorkant» gaat spelen. «Ze zeggen dat ik in een zetel speel. Waarom komen ze het tegen mij niet opnemen,» hoorden we hem een paai; weken geleden zeggen. Ondanks zijn «sterk» spel is deze liefhebber geen grootspreker wanneer het om eigen prestaties gaat. Men zou het hem niet aanzien dat hij als koning van Aalst werd ge kroond in 1973. Met zijn zwart petje op en zijn geknoopte sjaal onder de kin. steekt hij schril af tegen de mannen met hoed en witte boord, zoals hij zelf zegde. Op het stuk van duivenkennis is hij echter een crack. Op een tentoonstelling mag hij zich niet vertonen of er wordt hem een duif in de handen gestopt om te keuren. Zelden zal men hem tegenspreken wanneer hij zich radikaal in goede of slechte zin uitspreekt. Van «titels» moet ge Zander niet spreken «Er zijn kampioenen genoeg die op het einde van het seizoen geen frank overhouden. Ik heb al veel cracks in de pan gelegd». Zo gaat de profeet Zander door het leven. Innerlijk een goed mens. iemand die aan de duivensport nog echt plezier beleeft en er met volle teugen van geniet. HOK EN DUIVEN We brachten Zander een bezoek. We stopten voor zijn woning, gelegen langs de boorden van de Schelde, in een schilderachtige omgeving. We zochten naar een grote til doch zagen een klein duivenhokje. Een, grote schepershond was kennelijk de bewaker van het heiligdom. Een gans andere Zander stond voor ons. Een ernstig man. Zander is 59 jaar en speelt met de duiven sinds 1938. Hij is in de streek steeds gekend geweest als een sterk Quiévrain-speler en dit tot in 1970. In dat jaar startte hij op Noyon, Op de grcnsvlucht oogstte hij grootse suksessen. In ieder lokaal van Dendermonde kaapt hij een of andere titel weg. Meer zelfs. In «De Reisduif» in de Dijkstraat heeft hij nog steeds een de gele wimpel voor de duif die de snelste vlucht op Quiévrain liet afdrukken, nl. 47'3I" of in meters 2398 m. De rassen waarover hij beschikt zijn Oscar Van Limbergen (Dendermonde) en Marcel Ver- helst (Denderbelle). Verder nog Gabriël Van Limbergen en Meylemans (Heist-op-den- Berg). In Nederland schafte hij zich een paar vogels aan bij Bogers uit Eindhoven, die zelf over de rassen van Jef Van Lint beschikt. Uit die rassen heeft hij zich een eigen stam gevormd. Duiven die stuk voor stuk eerste prijzen vliegen. De Dender- mondse profeet moet er steeds mee lachen wanneer hij hoort spreken over melkers die het maar steeds hebben over de «soort» van die of die grote liefhebber van een eigen «stam» wordt niet gerept. Het is steeds met het oog op een verkoop van duiven dat grote namen geciteerd worden. Wan neer we voortgaan op zijn aantal «beestjes» kunnen we Zander bij de kleine melkers rangschikken. Dit jaar speelde hij met zeven weduwnaars en zijn kweekhok is bevolkt met acht kweekkoppels die voor de aflossing moeten zorgen en het ook doen. want ieder jaar geven ze hem prima jongen. Ondanks zijn klein getal duiven heeft hij geen schrik van pe mannen met «grote korven». Tijdens het voorbije seizoen speelde hij weer een 140-tal prijzen bij elkaar «Al mijn uitslagen moet ge niet opschrijven.» zegt Zander, «want dan zou uw gazet te klein zijn», leder weet echter genoeg wat zijn vogels waard zijn en zonder er veel publiciteit rond te maken kwam men zijn raskoppen uit Nederlands en Duitsland. In eigen midden heeft hij evenmin moeilijkheden om zijn vogels aan de man te brengen. Een «marchand» is Zander echter niet. want ook hier heeft hij weer zijn eigen mening «Verkopen is goed en wel. maar dan moet ook voor de vervanging gezorgd worden en dat is een ander paar mouwen. Men kan verkopen dat men op de blote stenen zit en dan boert men achteruit. Men moet op tijd iets goed kunnen bijhalen en dat lukt niet altijd. HET GEHEIM Wanneer we deze woorden uitspreken tintelen zijn ogen. «U hebt zelf gezien hoe men gretig naar verhaaltjes luistert. Ik ben zeker dat er met duiven geprutst wordt, want sommigen geloven alles wat men vertelt. In doping zie ik niets goeds. Wel in een degelijke voeding en verzor ging. Dat is mijn drogeermid- del. Ik ben zeker dat men mij niet zjtl geloven maar wat ik aan mijn duiven geef en doe. zal ik u nu verklappen. De voeding in de winter bestaal uitsluitend uit gerst, en altijd meng ik gedroogde en gestampte eikel onder de voeding. Ook in hi vliegseizoen wordt er de eerst dagen van de week gei gevoederd. Bij tien kilo gei wordt een halve kilograt lijnzaad gevoegd. Medio week wordt er voor de hel gewone mengeling gegeven dTo- de vrijdag enkel duivenboneS ral- zoveel als ze willen. Dp°l maandag krijgen de duiven a**'e drank wortelsap. «Misschiei^.r ligt mijn geheim in de eikels ej|or het wortelsap.» lacht Zander. 2— Tijdens de oorlog ondervonjhel Zander dat zijn duiven aan évec eikels pikten die op de hof lagain en er niet van stierven, li na; tegendeel. Sedertdien heeft hiPa die altijd onder de voediraee' gemengd. Drie a vier kilr" wortelen worden wekelijks perst en het vocht aan de duivefhjp als drinken gegeven. Voor henget waren er nog grote liefhebbecZie die dit aan de duiven gavejOc zoals Torrekens. Wanneer wjdri dachten een of ander drugpreeei paraat op de kop te kunner?' tikken, hebben we de bal ni|sa( geslagen, alleen een natuurlijn voeding ligt aan de basis vajFL grote suksessen. Verder slechf De duiven overhouden die ietj®t€ bewezen hebben. Geen zusteijjje of broers van «goeie», en blijvet ^er verder zoeken. Dat is hfige duivenspel. U zoekt toch naa!mc een zekere lijn, bepaaldjge voorwaarden wa.araan een dul Ha moet voldoen om als .primjthe bestempeld te worden, wilden ïd® weten. «Zeker.» zegt Zandet)9e «wat niet wil zeggen dat een die niet over alle eigenschappei de beschikt wordt weggedaan. B w. zijn altijd uitzonderingen. Toef thi ziet onze koning van Aalsf oft graag duiven met een kortt bij voorarm en een korte achterjsc vleugel. Het verspringen van dj3^ zesde pen wordt evenmin uit hq®tf oog verloren. Verder moeten a mf een goede «rug» hebben en eeijva goede keel. Over het voorbereil S(< den van de beestjes voor eel se bepaalde vlucht is zijn metodei ze zo kalm mogelijk houden! Velen doen hun duiven vechteij zodat ze de kevie zoude» afbreken van de drift. Zand» daarentegen houdt ze zo kaïn mogelijk. Met één van zijl typische uitdrukkingen gaat hi verder. «Ik zie ze liever met hut poot aan hun voorhoofd in di korf zitten, alsof ze aan he nadenken zijn. hoe ze op dt kortst mogelijke manier moetei thuis geraken». Wat we nu ooi weten is dat er twee Puttemans zijn de Zander uit het caft waar het allemaal met een lacl verteld wordt, de echte nielke zoals hij thuis is. Zijn duivel mogen gezien worden stul voor stuk echte modellen di aan de voorwaarden die vroeger in deze bijdrage opsom den. ruimschoots voldoen. Zijn groot geheim Hij beschikt over kwaliteit. Men moet lid niet gaan zoeken achter «pille tjes». Kleppers als ijn «Flipper (128), een oude van '70, en zijn fameuze jaarling (158) die beiden de prijs kregen van de «Asduif», zijn vogels zoals weinig gekweekt worden. Zant tier beschikt thans over stam die zonder tegenslagen hei nog wel jaren zal doen in hel gewest Dcndcrmonde-Aalsti Duiven van dergelijke klasse hebben geen «drugs» nodig. j A.D.W,

De Voorpost | 1974 | | pagina 20