TE NON-CHALANT? LANKMOEDIG "TJ* Gouden punten ZONDER MIDDENVELD ONVERDIEND De ruimte in Dokter Ringoet: sport om de sport n wa Albert Van y Damme revanche VOETBAL Ie PROVINCIALE S.K. AALST-EEKLO 1-2 S.K. Lebbeke-S.K. Kruishouten» 4-3 Bazel- Sparta Buggenhout 1-2 CYCLOCROSS ^PROVINCIALE IRWJSS Het voetbalfeit van de week 22 - 15-2-74 - De Voorpost De wedstrijd S.K. Aalst - F.C. Eeklo, die twee vooraanstaande ploegen tegenover elkaar bracht en uiteraard een topper had moeten worden werd door een lankmoedige scheidsrechter om zeep geholpen. De heer Van de Cotte floot ook de heenwed strijd en oranje-groen voelde zich toen tekort gedaan. Aalst betaalde zondag opnieuw het gelag. Deze wedstrijd werd bikkelhard betwist en ontsierd door vele outen, waarvan een paar zware, die daarbij opzettelijk werden bedreven. Fouten die minstens een gele of zelfs een rode kaart wettigden. De aan val op Van Royen waarbij de beste Aalsterse speler noch min noch meer gelikwideerd werd, bracht de aanvaller nauwelijks een vermanende vinger van de ref op. Hetzelfde gebeurde toen het kaakbeen van doelman Van Poucke door een tegenstander wei'd geviseerd en toen Janssens, de auteur van het Aalsterse doelpunt, zomaar uit het veld werd getrapt. Dat de Aalsterse spelers op revanche gebrand lagen, al is dit ook niet goed te praten, lag voor de hand. Wauters, ingekomen voor de gekwetste Janssens, stelde de Eeklo achterspeler van Renterghem buiten strijd. Deze laatste moest zelfs naar een ziekenhuis worden over gebracht met een open wonde. Toen was de scheidsrechter voor eenmaal konsekwent, want ook Wauters kreeg geen kaart onder de neus. We zijn niet gewoon van een wedstrijdleiding op de korrel te nemen, omdat we, beter dan wie ook, weten dat de scheidsrechters vooral in de huidige voetbalkonstellatie een zeer zware taak hebben, maar zaken zoals deze die vorige zondag te Aalst zijn voorgevallen, dienen beslist veroordeeld, alsmede de te lankmoedige leiding die er de medeoorzaak van was. Het hoeft dan ook nauweijks te worden betoogd dat dergelijke over tredingen het kijkgenot in niet geringe mate hebben geschaad. De kijker was dus de dupe van de historie. J.V.H. Het scheelde weinig of de cijfers waren omgedraaid. Na een 30 voorsprong met de rust akteerden de Lebbekenaren zo slecht en nonchalant dat het 33 werd en in laatste instantie een winnend doelpunt uit de lucht moest vallen. Doelpunten kre gen de supporters wel maar hoe Lebbeke nam een uitstekende eerste spéelhelft voor zijn reke ning. Reeds na vijf minuten kreeg Vanderstraeten een kans doch door de sterke wind ging het leder te ver van zijn voet. Marc Van der Jeught scheen opnieuw iets te willen forceren en bewijzen. Hij slaagde in zijn opzet reeds na 8 minuten toen hij helemaal alleen de bezoekende doelman omzeilde en de eerste roos trof. Acht minuten later kwam Pissens dicht bij een dbelpunt toen hij uit hoekschop nipt over besloot. Het was andermaal Van der Jeught die nummer twee maak te. Hij pikte een voorzet van De Vlegelaer mee waarna hij afrondde. Na 20 min. kreeg doelman Murphy een eerste schot te verwerken. Van Cop- penholle was gevaarlijk doch kon de Lebbeekse portier niet echt bedreigen. Od het half uur skoorde Pis sens, zijn doelpunt werd gean nuleerd omdat de grensrechter voor buitenspel had gevlagd. Delsin, die we niet veel bij de bal zagen kreeg een voorzet van Vanderstraeten. In de vlucht trapte Roland te snel en ook naast. Drie minuten voor het inruk ken bracht Van der Jeught een solonummertje. Zelfs doelman Vermeulen kon met de schijn bewegingen geen weg en Leb beke kreeg een 30 voor sprong. Na de herneming maakten we zeldzame doelpunten mee. Col- paert gaf door naar doel, Mur phy onderschepte te noncha lant waardoor het leder via de buik van Vancoppenholle in doel botste. Lebbeke maakte zich weinig zorgen om dit doelpunt. De Vlegelaer kreeg zelf een open doelkans die hij onbenut liet. Na 65 minuten lukte Vindevo- gel een knap doelpunt uit een vluchtschot dat de Lebbeekse netten deed trillen. Op dat ogenblik zag men de toestand zwaar in het Lebbeek se kamp. Kruishoutem drukte geweldig en de bezoekers wil den uit alle macht een gelijk spel. De ef bezoekers namen risico's en speeden op één helft. De Vrieze lukte een der de doelpunt wat de deur dicht deed voor de thuisploeg. Eén minuut later stonden de bezoekers bijna op voorsprong. Gelukkig stond Richard Ver meulen op de lijn om een doelpunt te voorkomen. De Vle gelaer bracht Johan Meert en Barbé tussen de lijnen in ver vanging van Mare Meert en Delsin. Nadat Van der Jeught de gele kaart onder de neus kreeg werd Johan Meert, die vooraan dien de te spelen, de held van de dag. Hij kogelde aan de 86e minuut binnen, wat winst betekende voor Lebbeke. Te noteren valt dat de scheids rechter de ogen dicht deed toen een bezoekende verdedi ger de bal met de vuist weg sloeg en Van der Jeught fou tief werd neergelegd voor de muit. Alles bij mekaar verdienden de jongens van afgevaardigde Mes- kens de twee punten alhoewel het "hen zeer kwalijk werd ge nomen dat een 30 voorsprong verloren ging, AVDS Na de knock-down die Sparta Buggenhout vorige week tegen Kemzeke in de allerlaatste seconden van de wedstrijd inkasseer- de, werd de verplaatsing naar het eveneens bedreigde Bazel met een bepaalde terughoudendheid tegemoet gezien. De Spar tanen brachten deze zeer belangrijke uitwedstrijd uiteindelijk toch tot een goed einde. De uitslag werd geforceerd in de slot fase van de wedstrijd en dit is wel iets nieuws voor de Buggen- houtenaren, die reeds meerdere malen in dezelfde periode de kous over de kop kregen. Dat betekent tevens dat de jongens van trainer Huth er tot de laatste seconde hebben voor gestreden. en met de komst van Temse in uitzicht moet Buggenhout er nu wel opnieuw gaan in gelo ven. Het opnieuw speelklaar komen van Palmers betekent trouwens een nieuwe troef evena's het feit dat de jeugd zondag opnieuw bewezen heeft het te kunnen. V.C. net Toch wel jammer dat ALBERT,ón VAN DAMME net in de perio.je de vóór en net achter het,enu nationaal kampioenschap ziekLpi, was. Eén weekje later is hi|gma opnieuw de oude en dat on- dervonden te Bertem alle te-.„ genstanders, truidrager Roger1e„. De Vlaeminck incluis. Vooral',, omdat de omloop zwaar lastig was kwam Van Dammer" aan zijn trekken. Hij sleurdei en trok zo lang aan de bende; dat tijdens de eerste ronde£, nog slechts De Deckere De Vlaeminck in zijn spoort fietsten en liepen. Later no. teerde men een denderende 3 remonte van Vermeire, doch die bedreigde de leeuw niet meer. Van Damme kontaru centreert zich nu totaal het werldkampioenschap en op voorwaarde dat hij gezond blijft, zien we niet goed In wie hem van de regenboog- trui houdt. Broer DANNY VAN DAMME crosste te Edelare, eveneens bij de A-renners, en was er zevende. Bij de Openbare Diensten ditmaal geen over winning voor PIERRE D'HAESE. Herman Neckebroeck, iemand die te Outer voor eigen sup. porters reed, ging hem ondei het spandoek vooraf. JOHN DE CROOCK gooide de spieren eens los in het voor. uitzicht van de nakende weg- koersen. De Gijzegemmenaa werd te Bellingen bi] de C kategorie twaalfde. Met een weinig meeval zou het Buggenhouts eindoffensief niet meer nodig zijn geweest. Pre- veniers, die zijn taak opnieuw prachtig opknapte, kreeg in de eerste speelhelft evenwel toch een doelpunt tegen de touwen maar behoedde zijn team al vast voor een nieuwe nederlaag door enkele sublieme reddin gen op het ogenblik dat Bazel de forcing voerde. Buggenhout kende in deze pe riode evenwel weinig meeval, ondanks het feit dat vooral de jonge Keppens zich vooraan flink inzette en zijn vaardigheid illustreerde. Het was dan ook wel verrassend dat hij er in de tweede speelhelft werd uitge haald. Hopelijk werkt zulks niet te ontmoedigend op het moreel van deze jonge speler die zich 100 t.h. inzet. Feit is dat Sparta in het laatste kwartier met twee doelpunten terugsloeg. Een eerste van Schepens, terug in de ploeg na zijn straftijd en zichtbaar in mindere konditie. Zijn treffer was evenwel van die aard dat zijn ploegmaats er zich aan op trokken en toen Dries, de ijve rige strijder uit het middenveld, dan ook nog met een roos in de kijker trad, had Sparta al vast meer bereikt dan aanvan kelijk verwacht. Gezien Palmers er nog niet bijliep werd achteraan een ex periment gewaagd dat tot een sukses is uitgegroeid. De jonge Vereecken werd laatste man en Cauwenberghs werd voor de verdedigingsgordel opgesteld. Deze laatste voerde zijn nieu we opdracht zeer goed uit en stuurde niet alleen regelmatig de spitsen de diepte in. Zijn oprukken stichtte herhaaldelijk verwarring in de Bazelse ran gen. Door deze uitoverwinning Sp. Appels - Ter joden 0-2 Trainer Flor Vereecken is een optimist. Zelfs na de jongste thuis nederlaag tegen Terjoden en met een allesbehalve gemakkelijke opdracht voor de boeg (roodwit moet zondag naar Lokerse), blijft hij onvoorwaardelijk in de redding van zijn poulains geloven. Er zijn nog achttien punten te verdienen, filosofeert Floridan. Tegen Terjoden is echter nog maar eens duidelijk de onmacht van Sparta gebleken achteraan vielen er niet zo heel veel gaat jes. En als de bezoekende spitsen dan toch uitbraken, verijdelde 'een sublieme Romain Dierickx een drietal gemaakte goaltjes. Te gen de van dichtbij afgevuurde kogel van Beerens tijdens de eer ste time vermocht hij niets. En toen een poging van Ankaer via de voet van Mare Vereecken naar de verkeerde hoek devieerde, stond hij de tweede keer voor schut. KOU. ALU Tsr j Echt waargeen doelpunt voor Sparta Appels tegen Terjoden. De bal ging over de dwarslat en bleef bovenop het net liggen. (R) Waar het schoentje wringt is nog maar eens gebleken Ap pels moet het zonder midden veld doen. Het klinkt bijna on gelooflijk, doch de man met de grootste technische bagage ligt aan de basis van Spartas schrijnende onmacht. De Groe ve. Die speler remt iedere aktie af. Niet alleen omdat hij steeds enkele rondjes te veel doet met de bal, doch eveneens omdat hij zijn inspanningen afweegt op een apothekersschaaltje. De paar vierkante meter die hij bestrijkt, volstaan niet. De Groe ves gepingel was vanzelfspre kend koren op de molen van Fons Lockefeer die op zijn dooie gemakken de Terjodense defensie kon organiseren en zelf bijsprong als links of rechts gevaar dreigde. Geen enkele dleptevoorzet keifde voorbij de bezoekende verdediging, zodat de snelheid van Ringoet nooit tot haar recht kwam. Er wordt verteld en geschreven dat de Appelse aanvallers steeds in gebreke blijven. We zijn het met die bewering niet eensde puntspelers moeten oordeelkundig gelanceerd wor den, anders staan ze voor een onmogelijke opdracht. Resultaat van dat gepingel in het middenveld was, dat Ap pels slechts twee behoorlijke kansen kreeg een kopbal van Karei Ringoet en een prachtig afstandsschot van Guy De Swaef, opnieuw zeer verdien stelijk maar in de woestijn pre dikend. Dat het slechts 02 werd, is hoofdzakelijk aan Romain Die rickx te danken. Vooral het nummertje dat hij bij de tegen zijn ploeg toegekende straf schop opvoerde, getuigde van veel «stielkennis»: vooraleer de bal getrapt werd, stond Ro mein reeds een vijftal meter voor zijn doellijn. Hij kreeg het leder pardoes op het lichaam. Heel veel scheidsrechters zou den van pijkens gebaard heb ben. Ref Heiremans paste ech ter het reglement toe hij liet de penalty overdoen. Dierickx speelde hetzelfde spelletje, doch de tweede keer pletste de bal tegen de staak en bij een tweede poging keilde het leder over de dwarslat. Een doelpunt werd het dus niet... Kan Sparta zich nog redden In Appels hoopt men op een mirakel. Karei Ringoet (Sparta Appels) bezeerde zich toen hij een kop stoot plaatste. Fons Lockefeer (Terjoden) en zijn maats waren er als de kippen bij om de sportieve dokter op de been te helpen. Ook scheidsrechter Heiremans (half verborgen) en Guy De Swaef wilden hulp bieden. (R) Een van de beste akteurs uit de jongste Sparta Appels- Terjoden was de voetballende dokter uit Oudegem Karei Ringoet. Niettegenstaande hij, evenars de andere baard Georgie Van den Hauwe vruchteloos op een bruikbare voorzet wachtte, was hij een toonbeeld van inzet en werk kracht. Maar ook op het stuk van de fair-play moest men Dr. Ringoet bewonderen ref Heiremans, die goed en vooral moedig leidde (hij liet terecht een strafschop tegen Sparta overdoen) had fout gefloten voor Terjoden. Een speler van Sparta gaf een fikse trap tegen de bal zodat die er gens in het nomansland rolde. Karei Ringoet haalde het ronde ding en schopte het naar de plaats waar de over treding begaan werd. Dat de Terjodenaars de sportiviteit van een tegenstander op prijs stellen, werd in de tweede time bewezen Ringoet bezeerde zich toen hij naar doel kopte. Een viertal tegen standers hie'pen hem overeind. St.-Gijlis-Waas-Serskamp 1-0 Serskamp heeft het gezegde „alle goeie zaken bestaan uit drie", niet kunnen waarmaken op het terrein van St.-Gillis-W, Nadat zwartwit eerst een punt weghaalde te Baasrode en Lokerse eveneens de helft van de buit afhandig maakte, stak er voor de poulains van trainer-speler Piet Van der Lippe wat in. Tijdens de eerste time werd het een zoeken en tasten en niemand slaagde erin de bordjesman de ladder op te sturen. Een doelpunt van de Waaslander Van den Bossche besliste over het resultaat. Dat goaltje viel na een uur voetballen. Serskamp, met de wind als bondgenoot, zette alle zeilen bij, doch verhoop te- gelijkmaker strandde op een verdediging waarin kapitein Vereecken outstandig was. Bijna werd het zelfs 2-0 toen zeven minuten voor affluiten Franckaert een schaarse thuisaanval boven de dwarslat kanjerde. Serskamp verloor, doch de onmiddellijke achtervolgers deden niet beterzowel Appels als Gerda puurden niets uit de jongste kompetitiedag. Daardoor blijft de voorsprong van Eendracht respektievelijk drie en vier punten, wat geen veilige marge betekent, doch nu precies ook geen reden tot paniek mag worden genoemd. In Serskamp is men er heilig van overtuigd dat zwartwit niet degradeert. F.C. Baasrode- Racing Haaltert 3-0 Toen de Scheldezonen aan de rust met een magere 10 voor sprong naar de kleedkamers trokken, zag het er niet zo goed uit voor geel-blauw. In deze eerste speelhelft, waarin Dré Hey- man en Co het windvoordeel genoten, kwam het heel moeilijk tot vlot samenspel. Het waren integendeel de bezoekers die zich technisch vaardiger toonden ook al slaagden ze er niet in doel man De Vroe te bedreigen. De voorsprong kwam op het bord rond het halfuur via Mannaert, die zich gedurende gans de wed strijd zeer bedrijvig zou tonen. De kentering kwam in de tweede helft. Men ging aan een hoger tempo spelen en hield het ieder netjes langs de grond, wat het de bezoekers zeer moeilijk maak te. Het middentrio Verberckmoes - De Beuker - Waumans zwoeg de hard. Clement zaaide af en toe wel wat paniek in de Baasroodse defensie met zijn verre inwor pen, maar als Guy dan toch eens het hoofd van Payne be reikte was er een verbluffende doelman De Vroe om het ge vaar te bezweren. Baasrode zou in deze periode bewijzen rijp te zijn voor de hoogste provinciale reeks. Het speelde zeer knap de tegenaanval, bracht het le der steeds gevat naar de spit sen, die geen enkele kans lie ten liggen om de bezoekende doelman op de korrel te ne men. Toch zouden de Schelde zonen vrij lang moeten wachten op het geruststellend doelpunt. Het had evenwel veel vroeger kunnen gebeuren want nadat Waumans ei zo na had ge scoord bracht hij het leder bij Etienne Van Keer die de zij- staak trof. Even later was hl gebeurd. Eddy Van Keer, d jongere broer van Etienne, di m reeds in de voormiddag w8 aangetreden en zichtbaar nas zijn tweede adem zocht, zö 0 het forceren Hij glipte voorb ar zijn bewaker en schoot kali e binnen. Hiermede was zijn taa jo volbracht en werd hij vervan |e gan door Hendrickx. In de eindjj fase zou broer Etienne de stam 0 tot 30 opdrijven en dit vei dikt was wel iets te zwaar voo )t Haaltert dat te Baasrode eer 0 goede indruk heeft gelaten. Hé k feit dat Lokerse opnieuw eei puntje moest prijsgeven, breng Heyman en zijn maats met twef punten voorsprong aan de lel ding. Dit wil niet zeggen da men aan de Scheldeboori reeds mosselen mag roepen Er vallen nog heel wat katten li geselen alvorens het eindpun is bereikt. V.C

De Voorpost | 1974 | | pagina 22