ïESTE PAARD KREEG HAVER NIET Eerste stap Renners aandacht 4AT-TRICK /AN SCHORREEL Zonder verhaal MOORSEL DEEMSTERDE WEG Etieime Van der Helst en Frank Arijs, Ludo Heyvaert, Johnny De Nul grootste troeven? V.G. OOSTENDE-EENDRACHT AALST 1-0 3® MAT. 3®PR0VINCIALE SK Grembergen -Beervelde 3-1 n V. Moorsel - Pollare 5-1 Erembodegem - Moerbeke 2-4 4'PBOVHCUIE TORNOOI RAF BELLON EDDY GOOSSENS GUY CLEMENT ANNEMIE NAAR VITTEL ALSO VERGADERDEN REFS WIELRENNEN lobur - Simt^Pauwels 6-2 Wielerklub Labiekensvrienden voorgesteld De Voorpost - 15-2-74 - 23 ndien Aalst de belangrijke wedstrijd te Oostende in zijn voor- leel had beslecht dan had niemand hierin graten kunnen vinden, "rainer Masyn gaf na de wedstrijd grif en sportief toe dat met 1 jendracht de beste ploeg het pleit had verloren. Eendracht was net de klaarblijkelijke bedoeling naar de kust gereisd om niet :R*ién maar wel beide punten te verwerven. Indien de voorspelers rio*le kansen waar werkelijk een doelpunt in stak hadden kunnen ^jenutten dan had Oostende bij de rust al tegen een paar doel- '"Sunten achterstand kunnen opkijken. Op dit ogenblik miste Aalst "'Wiand die de toch weer vloeiende maneuvers kon afronden. tón het feit dat Eendracht tot ge'ieer voldragen aanvallen wam is het heroptreden van ®"iean Arnolis zeker niet •md. Arnolis doet Aalst iimers anders spelen en de ■neg trekt zich als het ware hem op. Eendracht be gon zegelustig aan de wed strijd en had, toen er nog geen minuut spel opzat al aan de leiding kunnen staan. Op een paar meter voor het doel kreeg Leemans de bal in zo een ideale omstandigheid toe gespeeld dat hij er warempel door verrast was en de bal zo maar in de handen van doelman Dujardin schoof. Deze uitstekende aanhef van zijn gasten zette Oostende ettelijke minuten perpleks zo dat Vermoes slecht na twin tig minuten voor het eerst even aan de tand werd ge voeld. Een meer oogstrelend spelend Aalst, dat trouwens de Oostendse supporters meer maals verbaasd deed opkijken, schiep zich in een periode die zich van de 30e tot de 38e minuut situeerde nog drie wat men niet te missen kan sen noemt. Maturo kwam tweemaal oog in oog met Du jardin doch stuurde de bal evenveel maal tegen de doel man aan, terwijl een vlucht- schot van De Roos na aan geven van De Schrijver centi meters naast suisde. In de tweede speelhelft viel dan het koud stortbad voor Eendracht Verschelde die voordien door Roeland zo goed uit de wed strijd werd gehouden, zodat hij er zelfs nerveus bij werd, kreeg een halve kans en de bal stak in Vermoes uit. Daar na kwam Eendracht echter opnieuw meest in het offen sief maar toen ook kwam de onmondigheid van de Aalster- se aanval schril aan het licht. Aalst speelde in de laatste tien minuten toen De Roos door Peysmans was vervangen alles voor alles doch dit re sulteerde enkel in vijf hoek schoppen, die alle onbenut bleven. Ondanks de nederlaag geeft men bij Eendracht de moed nie top. Men stipt vooral aan dat er nog achttien punten te verdienen zijn. Nu zondag worden de voetballiefhebbers opnieuw gekonfronteerd met een streekderby. Zottegem dat insgelijks in een goede stel ling zit is de gast op het P Cornelisstadion. De geel-blau- wen bogen vooral op een sterke verdediging zodat het voor de Aalsterse aanval op nieuw een vrij moeilijke op dracht wordt. Voor Aalst geldt nu voor alles de leuze „win nen". Indien dit niet gebeurt zal men wel mogen stellen dat de school uit is. Dat er voor dit derbynummer een ruime belangstelling zal bestaan hoeft nauwelijks te worden be toogd. Zottegem zal immers door een ruime supporters- schare worden aangemoedigd Na een kompetitiestop van twee zondagen - heeft SK Grembergen dan eindelijk nog eens voor de punten mo gen voetballen. Tegenstander was Beervelde, evenals Sportkring een nieuwkomer in „Derde". Groenwit trok zich op aan twee goaltjes van de belofte volle Cassiman, doelpunten die voor de rust op het bord kwamen. Na de citroentjes zag het er even naar uit dat er voor de bezoekers nog wat instak ze kwamen im mers tot 2-1 terug. Een kwartier voor affluiten klaarde de hemel op de kwikzilveren Jan Van Damme, een man netje dat SK al te lang heeft moeten missen omdat blonde Jan gewond was, maakte er 3-1 van. Intussen riep men Eddy Neyrinck op het veld en mocht Van Moeseke rusten na een verdienstelijke prestatie. Iets positiefs resulteerde uit die inbreng nietEddy, vorig jaar een man die dikwijls aan het kanon stond, kon de voorsprong niet verder uitdiepen. Intussen rijfde Sportkring twee gouden puntjes binnen en plaatste een eerste stap naar de redding. Op Robur na mag men in de komende weken minder hoog ge*- kwoteerde tegenstanders ontmoeten en bovendien staan nog twee inhaalmatchen op het programma. Een uitgangspositie om de degradatie af te wentelen. igen het lang niet slecht geklasseerde Pollare heeft W. Moor met ruime cijferverhouding gewonnen en alles bij elkaar ge- men is de rekening nog goedkoop uitgevallen voor de bezoe- rs Want gelet op het aantal bruikbare scorekansen hadden de idcijfers nog grotere afmetingen kunnen aannemen. Niettemin rd het een festival voor de Wilskracht supporters die nog eens vijf voltreffers konden juichen, dat de wedstrijd met wisselende aanvallen was gestart pre- nteerde zich in de 14e min. reeds een prima kans voor de ige Steenhout die het geval echter niet afrondde. Wat meer is bezoekers kwamen op winst dank zij een strafschop. Wils- tiicht zette zich met verdubbelde ijver in de strijd, kreeg door vervanging van De Lange door Van Cauwenberghe een vaste oet in het middenveld en bij de rust stond Pollare al in het jt. 2—1. Doelpunten van Steenhout en Schorreel. adden de thuisspelers al in de eerste speelhelft al om een afschop geroepen dan kreeg men deze pas in de tweede pe- >de toen De Meyer tegen de vlakte werd gewerkt. Schorreel be tte die elfmetertrap. Er was dan nog een persoonlijk nummer- l van achterspeler Waterinckx, dat hij op de koop toe zegevie- 1nd besloot, terwijl Schorreel aan zijn hat trick kwam J.V.H. De wedstrijd die beloftevol van stapel liep voor de thuisploeg is faiekant uitgedraaid. Het is immers zo dat S.K. al na am per vijf minuten zeer dicht bij een doelpunt was geweest doch de open kansen niet kon ge bruiken. Indien Erembodegem vroegtijdig op winst was geko men dan had deze wedstrijd een ander verloop gekend. Nu echter kreeg de thuisploeg in een korte tijdspanne een koud stortbad toen de bezoekers tot 20 uitliepen. Even voor de rust deed Bourlon de hoop in de S.K. gelederen even op laaien toen hij de stand op 12 bracht. Een strafschop die door Van Liefferinge werd omgezet sneed de thuisploeg echter de benen af en Moer beke had het niet moeilijk om tot 14 op te drijven. Nijs maakte tenslotte de nederlaag tcch iets meer aanschouwelijk. Zeggen we al onmiddellijk dat de bezoekers de zege zeker niet gestolen hebben. Over haast gans de wedstrijdduur bezetten ze meer doelmatig het middenveld, terwijl hun aanvalsakties, de eerste wed strijdminuten niet te na ge sproken, veel meer gevaar in hielden en ook beter werden afgewerkt. Door deze neder laag is Erembodegem in de laagste regionen verzeild en zal zich een niet geringe inspan ning moeten getroosten om zich nog naar een betere be stemming te kunnen hijsen. Dat S. Moorsel het te Bavegem niet op een prezenteerbladje zou krijgen lag zo voor de hand. Dat het echter zo vlot en met der gelijke (4-2) cijfers zou geklopt worden kon men niet eens ver- moeóen. Die nederlaag die nogal hard aankwam, voltrok zich pas na de kampwisseling. De wed strijd was trouwens beloftevol van stapel gelopen voor Moorsel dat na een half uur spel al met twee doelpunten van Wijant boni stond. Had óe thuisploeg nog voor de rust al een keer met sukses teruggeslagen dan be gon de steile opmars na de kampwisseling. Het werd 2-2 en toen ging men bij Bavekem in de zege geloven. Men kreeg meer armslag in het middenveld omdat dit ploegonderdeel bij Schroevers geleidelijk aan wegdeemsterde. En met alle gevolgen .vandien. Dat het in die tweede periode bij Moorsel niet meer ronddraaide wijt men aan de afwezigheid van Wanderste'm die zowat het brein van de ploeg is. Nu zondag moet Moorsel op eigen veld in de clinch tegen Wieze. Men mag geen enkel punt meer te grabbel gooien wil men een waterkans op de titel behouden. Meldert had het vorige zondag te Wieze trou wens niet te breed. Al gelukkig dat de heroptredende Baert hij speelde opnieuw de ganse wedstrijd zijn gekend doelpun- teninstinkt liet gelden. Meldert dat een harde wind als tegenstan der kreeg kon h> de eerse pe riode de dubbele nul op het botrd houden. In de 65e min. gleed Baert een eerste maal voorbij de uitgekookt Lissens en de gas ten stonden op voorprong. Stop per Van der Weeës joeg de bal voorbij zijn eigen doelman maar gelukkig zou Wieze zich aan de ze gelijkmaker niet optrekken. Met Wille begon Meldert om streeks de 80e min. aan het eind- offensief. Het was Baert die het zegevierende afrondde. Nu zondag speelt Meldert in zijn eigen om geving en tegen een zeker niet te onderschatten tegenstander die Hofstade noemt. De ploeg van trainer speler WiHy De Vos deed het op de recente voetbaldag uit stekend en stuurde Berlare met een 3-1 nederlaag naar huis. Ber lare kwam slechts aan het eer- reddend doelpunt toen Verhof- stadt (2) en Mergeylen het sein al op veilig hadden gezet voor Wils kracht. J.V.H. Wilskracht Hofstade klopte Berlare. S.K. Lebbeke heeft beslist een tweede Paa stomooi te orga niseren voor scholieren. Een dracht Aalst en Eendracht Zele gaven reeds hun akkoord. Wegens omstandigheden kan K-AjV.D. niet deelnemen. S.K. Lebbeke zoekt nu een nieuwe vierde kkib VSL Raf Bel Ion, de Buggenhoutse voetballer die voor Vierde Na- tionaler Merchtem speelt, be hoort tot de voorselektie van de nationale UEFA-juniores- ploeg die op woensdag 27 fe bruari te 20 u. in het Ander lechtstadion tegen Schotland voetbalt. Eddy Goossens is de narighe den van de te Geraardsbergen tijdens de training opgelopen verwondingen bijna vergeten. De Baasroodse prof oefent op nieuw en zal waarschijnlijk paraat zijn voor de openings wedstrijden. Guy Clement uit Schellebelle voetbalt nu voor Tweede Pro vincie Ier Racing Haaltert dat zondag te Baasrode optrad. Guy bewees dat hij het nog kan. Vooral zijn snelheid en zijn verre inworpen maakten indruk. Op 24 februari hebben in het Franse Vittel indoorwedstrijden plaats. Anne-Marie Van Nuf fel ©n spurter Renno Roelandt zullen er de Aalsterse kleuren verdedigen tegen gereputeer de tegenstanders. De refs van Wetthra ver gaderden zaterdag 16 februari te 19 u. 15 in lokaal Sport- arena Grote Markt te Wette- ren. De h De Rop is gast spreker. Verder op de agenda spelregelkwis en inschrijven voor het etentje van 9 maart. De voetbalrefs van Also ver gaderden in Bergenhof. Sta tionsplein te Aalst. Na de spelregelkwis sprak de h. Vijverman PSC-opleider over Hoe wordt een scheidsrech ter bekeken -. PSC-lid Van Hauwermeiren had het nadien over de meest voorkomende fouten tegen de arbitrage. jöor Robur is de jongste kompetitiedag uitstekend geweest 6t strafte Sint-Pauwels af en intussen liet runner-up Kruibeke n puntje in de branding tegen het bedreigde Stekene. Omdat icelsior, met drie punten achterstand en één match meer hter de rug, nu niet precies onmiddellijk de positie van de oerzekenaars kan bedreigen, ziet het er voor de leiders uit- uit. di nt-Pauwels is fel bedreigd. Dat impliceerde meteen dat de wa Mweede provincialers alle middelen zouden uitbuiten om naa Instens een puntje mee te nemen naar de grens. De goede zo ïornemens van de bezoekers werden echter brutaal aan orbi arden geschoten door een ditmaal opportune Roburaanval. ka'' e broers Albert en Etienne Lelie, klein maar zeer begaafd, laa coorden de eerste twee doelpunten tijdens een matchaanhef -van je van zeer g0ecje kwaliteit was. Als Coen er nog eentje 3inC deed, kon Robur ontspannen voetballen. Dat deed het ta%)uwens, al moet gezegd dat Sint-Pauwels zich niet bij de ve tuatie neerlegde een vrijschop van Van Waesberghe leidde v° een 3-1 score De deur ging evenwel voor goed dicht toen Hj oortgat op penalty blauwwit weer aan een komfortabele wsprong hielp. Albert Lelie en Jef Roels dikten tot 6-1 aan or,„ n al devieerde Van Hoey in eigen netten Sint-Pauwels had lei^eek na week schuift de kompetitie een stapje verder naar de da n'sh. Zondag na zondag blijven de onmiddellijke achtervolgers oori °P afstand. Als Robur nu niet getroffen wordt door tegen- pen a9en, in zichzelf blijft geloven en zich blijft koncentreren op »n t nakende opdrachten, zien we niet goed in wie in extremis pur >9 voorbij de leerlingen van trainer Roger Pieters zou splirten. VC Vorig jaar startten we tijdens het wielerseizoen met een reeks „Sportmagazines" over de wiel renners. De meeste jonge „koereurs" kwamen toen aan bod in ons blad. Sommigen kwamen om diverse redenen niet aan bod ofwel ver gaten ze de hun toegestuurde vragenlijst in te sturen, ofwel werd de bijdrage uitgesteld om dat het zomerseizoen te ver gevorderd was en andere disciplines voorrang moesten krijgen. Dit jaar hopen we iedereen een plaatsje te be zorgen in onze Sportmagazine die op vrijdag 1 maart start. Onze reportageploeg wil van 1974 een „top- seizoen" maken. Er zal niet alleen geschreven worden over de prestaties van onze streek- renners chef-fotograaf Emiel Vermeir, samen met rennersvriend en de altijd parate Cesar, zullen de spannendste momenten van de wed strijden en de bekroning van de overwinnaars na afloop van de koersen, vereeuwigen, zodat die beelden in De Voorpost zullen kunnen ver schijnen. De vragenlijsten worden door Cesar aan de renners overhandigd. Dat kan niet op één dag geschieden. Wie einde maart nog geen formu lier in zijn bezit heeft, gelieve een gele brief kaart naar de sportredaktie te sturen. Cesar doet de rest. Mogen we eveneens vragen de vragenlijsten zo spoedig mogelijk ingevuld te rug te bezorgen Wielerklub „De Labiekensvrienden" groeide de jongste jaren uit tot een indrukwekkende vereniging waarin ook onze streek- renners sterk vertegenwoordigd zijn. Vorig jaar behaalde de klub 108 overwinningen met nieuweling Eddy Van den Abbeele als topscorer met 28 palmen, of zowat één vierde van het totaal. Elie Muylaert in de nationale titelren en vooral provinciaal kampioen Ludo Heyvaert fietsten zich tijdens het voorbije sei zoen eveneens in de kijker. Omdat een massa beloftevolle renners de „Labiekenstrui" dragen, wordt in 1974 zeer hoog gemiktmen zal aan klassieke wedstrijden voor amateurs deel nemen en de Ronde van Henegouwen staat eveneens op het programma. NAMEN Beschikt men bij Lablekens over kwantiteit, dan mag gerust voortverteld worden dat bij de liefhebbers mannen als Etienne Van der Helst, Frank Arijs en Edwig Bloem renners zijn die voor een karrevracht overwinnin gen kunnen instaan. Bij de junio res heeft men vooral oog voor Ludo Heyvaert, Johny De Nul. Ell Muylaert, Rik Roels en Danny Van Impe, terwijl Eric Arijs waar schijnlijk de vaandeldrager van de nieuwelingen wordt. Dat betekent nu weer niet dat uit volgende groep geen vedetten naar voren kunnen komen nieuwelingen Rudy Aelbrecht. Patrick Brans- wijck, Urbain Broodcorens, Noël Coigneau, Luc De Pauw, André De Vreese. Eddy Dherde, Danny De Bolle, Patriok Grootvriendt, Frank Minner. Johnny Verhulst, Eddy Vereecken. Staf Verhofstadt en Danny Verniers, juniores Hed- wig Baeten, Luc Berckenbosch, Eddy De Meerleer, Antoine De Backer, Ludwig De Nijs, Dirk De Croock, Dirk Eeckboudt, Rudy Frangois, Gerrit Hendrickx, Chris- tiaan Opsomer. Luc Roelandt. Her man Schouppe Emiel Van Essche, Jemi Van Rossem, Eddy Verdoodt, Patrick Verbeiren. Willy Vereecken en Haary Vocaet, amateurs Theo Boel, Fons Callebaut. Jozef De Bruyn, Etienne De Wit, Guy De Bock, Carlo De Coen, André De Vuyts. Eric Neckebroeck, Johnny Scheerlinck, Beno Temmerman. Roger Van Lierde. Paul Van Wie- lendaele.. Serge De Bie. André Matthijs en Sylveet Van Gyse- ghem. INZET Hoe ook iedereen zal zich inzet ten om te bereiken wat binnen zijn mogelijkheden ligt. Sommigen hebben natuurlijk meer talent en karakter dan de anderen. In elk geval heeft men er bij de Labie- kens moed op. Erevoorzitter Remi Stevens, voorzitter Arseen Sue- naert, ondervoorzitter Jozef De Cremer, sekretaris Omer Van Mul, penningmeester Jozef Delie, Cyriel Bracquenie, 'Laurent Vol- ckaert, Herman Raes, Gustaaf bert De Winter, Remi Kieckena, Coigneau, Etienne De Cock, Al- Laurent Van der Stockt. Jozef Van Impe ©n William Robijns zijn de mensen achter de schermen die er alles zullen op zetten om de verdere uitbouw mogelijk te maken. Cap. GERARD WAN STEE? Lange Dijkstraat. 145 DENDERMONDE Tel.: 241.07

De Voorpost | 1974 | | pagina 23