provinciaal kampioenschap te Herzele [KORT SPORT GEBREKKIGE ORGANISATIE Van Den Berghe en Callebaut maakten een goede indruk Handbalsprokkels fr IJ A C. ZELE BIJ EENDRACHT AALST ondag 17 februari A.C. UITBERGEN: vier overwinningen :afeltennis Herleving B gecounterd S-1 AMATEURS DOEN AAN SPORT Simba en Pletsers dringen op ZEELSE MINIVOETBAL GEELZUCHT DIRK HEIRWEG NODIGT UIT VINGERBREUK DRIE OP DRIE ASAHI KWAI: kampioenschap Nico naar Gent JEUGD LATER BEL0TTEN PETANQUE JUDO H1RAN0 KWAI AALST De Voorpost - 15-2-74 - 25 veldloop van AC Geraardsbergen te St.-Maria-Lierde moest rmaal voor AC Zele twee mooie overwinningen opgebracht heb- n in de reeks miniemen, want zowel Hans Van Lyssebettens s,e Luc De Kimpe werden niet door hun tegenstanders maar door 1 sportieve middelen van de zege gehouden. Luc De Kimpe liep 100 meter van de eindstreep in winnende positie. Zijn tegen orders begonnen hem te hinderen en truike-trek te doen, maar RJjeindelijk was het tot ieders verwondering De Kimpe die naar ar<* tweede plaats verwezen werd. In de andere reeks werd Hans -r n Lyssebettens met een viertal anderen op 50 m van de aan- 10%nst een verkeerde weg opgestuurd. Hans liep verder en deed ,z^ langere afstand naar de aankomst en won nog, maar bij de eefjsuitreiking vernam hij dat hij van de uitslag geschrapt werd. lenaardige mentaliteit bij de organisatoren. TjlsLAGEN wa )illen 2e reeks 3e D'Heer; n Stilten Joris. t ïiemen Ie reeks 7e D'Heer >rs is; 17e Van Hespen K. 19e letinck B.; 22e Permentier j 26e Roels G. jjJ reeks 28e Van Hollewin- t \tel R.; 38e Heirman F. eirj reeks 2e De Kimpe Luc jeB De Maesschalck P.; 21e tenpsterlinck P. Iholieren 29e Schockaert P.; PJiiores 9e Van Hecke Luc. Mei ZE-ISJES alEUWE INTERCLUB Herwinning bij de kiemen it miniementrio Buysse - =iristiaens - D'Heer toonde Amper één week voor het provinciaal kampioenschap is het voor heel wat jongens een generale repetitie geworden te Sint-Maria- Lierde. Een uitslag op zeven dagen voor de titelstrijd -kan erg misleidend zijn voor de pronostieken maar noch Dirk Van den Berghe, noch Pierre Callebaut lieten er enige twijfel over groeien dat zij de laatste weken in een forme zijn gekomen die slechts door heel sterken zou kunnen overtroffen worden. Vooraleer echter deze Aalsterse tenoren aan de eer kwamen hadden we het nu reeds gekende scenario van de jeugdreeksen meegemaakt met streekgenoten die het vooral onder mekaar moesten beslechten over de eerste tot de derde plaats. Een grote verrassing viel er te beleven in de eerste reeks der jongsten waar Bayens waarempel Wim Mory klopte terwijl Meganck als vierde en Remory als zesde voor andere ereplaatsen zorgden. zich nog maar eens kollektief de sterkste en won de inter- clubklassering van Olse Merk- sem - Booischot - Hulst en He rentals. Verder kwamen de Zeelse meisjes nog tot ver schillende mooie ereplaatsen, in de damesveldloop van Olse Merksem. Uitsagen Miniemen 1962 5e Heirman K.; 6e De Loose M.; Miniemen 196.1 3e Buysse B.; 4e Christiaens M.; 10e D'Heer H.; 25e Roels G. Kadetten 1960 5e Van Caute- ren L., 18e Van Wiel A.; 27e Christiaens I; Kadetten 1959 8e Van Lyssebettens C.; 18e Van den Bossche G.; Scholie ren 16e Buysse M.; 41e Buyst A. BENO In de tweede serie werd Guy Piquer vierde terwijl het in de laatste serie het klassieke één en drie werd voor Gillis- Van den Broeck. Het heeft maar weinig gescheeld of de streekjongens van Eendracht Aalst en VIierzeie wonnen al les bij de miniemen. Patrick Pijne moest enkel onderdoen voor Ronsenaar Tanghe maar in de andere series werd het weer één en drie. Wit en blauw kende deze strijd met Cortvriendt en Seghers maar we hebben het meest genoten van de strijd waarin de flinke Jos De Saedeleer en de eer der kleine Rik Roelandt naar het podium trokken. Jos won op pure kracht terwijl de klei ne Roelandt pas in de laatste rechte lijn werd geklopt door Lafort. Maar Herssens en Hoebeeck zorgden voor een vervolldiging van het sukses door vierde en vijfde te wor den. Nu deze kleinere jon gens een paar weken van de hoofdbrak van het crossnieuws zullen verstoken blijven mogen we alvast besluiten dat we nooit eerder een jaar kenden waarin Aalst en Vlierzele op zo'n indrukwekkende manier de crossen der allerjongsten beheersten. Bij de kadetten ontbrak wij selijk Goddart maar hier kwam de grote verrassing van Emiel Maes. Pieters had het mees terschap moeten erkennen, van Baasrodenaren Van de Voorde en Veyt maar hij werd warempel nog bedreigd door zijn nieuwe klubgenoot Miel Maes die zijn streekgenoot Smekens nog in de eindsprint voorafging. Patrick Hinderdael als tiende, Dirk Vermeir als twaalfde en Danny Kieckens als veertiende bewijzen hoe sterk vertegenwoordigd deze kadettengroep was. Wat Maes deed bij de kadetten deed Daeleman bij de scholieren. Dirk Van den Berghe was ge makkelijk van één van zijn ernstige tegenstanders (De Pauw) gewoon weggegaan zo als hij dat wou maar Daele man kwam in de laatste ronde vanuit zveende-achtste stelling zo hard opzetten dat hij op de hielen eindigde van Grim bergenaar De Boeck die aan vankelijk met het leidend duo voorop was. Mooier dan wat we zagen bij de veteranen kon het werkelijk niet want waar favoriet Frans Van der Ho&ven won, kwam Miel Kie ckens niet alleen tot de krachttoer bij Ward Goossens te kunnen blijven, hij sprintte er vanop tweehonderd meter voor de aankomst nog over om zelfs in de ultieme meters Jou ret te kloppen zodat Vlier- zele-Aalst hier broederlijk één en twee werden. De grootste one-man show werd opgevoerd door Pierre Callebaut die veel vroeger dan verwacht een demarrage plaatste en de laatste ronden spreekwoordelijk handjes kon werpen en zelfs de meeste toejuiohingen van zijn steeds groeiende supportersschare beantwoordde met een ont- Indag worden in de prachtige omgeving van het kasteel van laaf du Pare te Herzele de Oostvlaamse veldloopkampioen- fhappen betwist. De organizatie is in goede handen. Ze werd pvertrouwd aan de Herzelekern van de A.C. Vlierzele Sportief I de hr. René De Nooze heeft de inrichting tot in de puntjes izorgd. Deze provinciale kampioenschappen hebben enigszins in belangrijkheid gewonnen door het feit dat ze nu een meer fcektieve rol zullen vervullen. Anderdeels werden ze op een puwe leest geschoeid. De nieuwigheden die o.m. werden Inge- |erd zijn, dat én kadetten én scholieren in twee kategorieën wden ondergebracht volgens de leeftijd. lus wordt nog meer interes voor deze veldlopen gewekt. Jt parkoers in de schilderach- je omgeving is zeer selektief -n men mag stellen dat alleen i sterksten vooraan zullen ko en. Er zijn in alle kategorieën ierdere kanshebbers. Bij de detten zijn Goddaert, Ver- 9ir, Kieckens, Pieters, Me nnek, De Soete, De Pauw, De Imenaer, De Neve, Van der Öen, De Meester, Veyt, De egher, Vervaert en Schollaert irrT t kansloos. Bij de scholie- ,ng I zullen Sergeant, De Pauw, ,0tjn den Berghe, De Smet, De ns»ck, Lelon, De Temmerman, teJéssens, Van Steenbrugghe, erTl ssens, Geeroms, Nevejans, is De Meulenaere in het duel ns de eerste plaats betrokken :er )né kanshebbers bij de juniores kiemen Callebaut, Gees, Huys, Uit ppens, Focquet, De Groote, pla Clercq, Masson, Pieters, Van n Heede, Van den Abbeele, Van Impe, De Vogel, Van der Eist, Vermeir en Vernaeve. Bij de seniores zal men de kam pioen moeten zoeken onder Gijselinck, Grillaert, Parmentier, Pollet, Geimaert, Stevens Maes schalck, De Freyne, Vrancken en Vaeyens. Voor de organiza tie van deze veldlopen heeft men op de ruime medewerking kunnen rekenen van Graaf du Pare en van het gemeentebe stuur van het duizendjarige Herzele. De kampioenen en de klubs die het klassement win nen zullen een glasraamschid van de gemeente Herzele ont vangen. Verder is dit provinciaal kampioenschap overgoten met prachtige en waardevolle natu- raprijzen. Het hoeft nauwelijks betoogd dat deze provinciale veldloopkampioenschappen een massa kijklustigen op de been zullen brengen. Dit zal trou wens een waardering zijn voor de niet geringe inspanningen die de organizatoren zich ge troost hebben. J.V.H. In dit domein grijpen zondag de Oostvlaamse atletlekkampioenschappen plaats. spannen lacht. Etienne Van Impe was als vijfde de aan voerder van een indrukwek kende Vlierzelegroep met Van der Eist, Van Acker Van Hecke, Renders, Muylaert, Van de Velde en De Sutter, allen tussen de vijfde en de der tiende Bij de seniores werd de prestatie weer genoteerd op individueel vlak. Herman Parmentier deed er beter dan kon verwacht worden hij be wees dat de zege van Grillaert er niet zomaar kwam en in de voorlaatste ronde was de voorsprong van de Hammenaar zelfs verkleind. Een eind ver derop deed André Haack het opvaalend goed terwijl Mare De Backer mag terugblikken op een verdienstelijke ere plaats. JM V Onze atleten streden andermaal op 3 fronten. De meisjes te Mar- ke en Betekom, de jongens te Sint-Maria-Lierde. Dit Marke kwa men ze terug met twee overwin ningen, Hiervoor werd gezorgd door Myriam De Palmenaer bij de juniores en door Marcel la Van Lunter in een Sportiva-cross voor dames vanaf 35 jaar. Mariette Vervaet was derde en Gislalne van Lunter vierde. Bij de kadetten eindigde Ann De Martelaer op een verdienstelijke tiende plaats. Bij de miniemen werd het even eens een vierde plaats voor Ber linde Poppe en bij de jongste miniemen was Anne Van der Straeten 20ste. Ook uit Betekom kwamen onze meisjes met twee overwinningen terug. Bij de scho lieren was het Gerda De Palme- naer die iedereen achter zich liet en bewees evenals haar zusters klaar te zijn voor de kampioen schappen van 24 februari. Maan dag lag Gerda te bed met een griepaanval, evenals Monique Van Bockstal ook al een slachtoffer van de griep. 'Bij de juniores gaf Brigitte De Pa Imenaer niemand een schijn van kans. Ze nam bij de start de leiding en won met komfortabele voorsprong. Erna Van Ghendt vertrok heel wat kalmer en schoof van «ft achtste positie naar een mooie vierde plaats. De jongens te Sint-Maria-Lierde slaagden er niet in een zege te behalen, al zat het er bij de kadetten wel 1n. Patrick Pieters Hep immers aan de leiding toen bij door een trap op de hielen ten val kwam. Patrick vervolgde moedig doch de kans op een zege was verkeken. Zijn vijfde plaats is In deze omstandighe den werkelijk zeer goed te noe men. Robert de Palmenaer was dertiende. Jan de Palmenaer 20ste. Chris Van Eeckbout 30ste. Mare De Coster 31ste en de we- deroptredende Rudy Van de Velde 83ste. Bij de scholieren verging het Dirk Van de Velde werkelijk slecht. Waarschijnlijk onvoldoen de hersteld van een griepaanval zwalpte hij in de laatste gelede ren en had enkel de verdienste niet te hebben opgegeven. Bij de miniemen was Luc De Coster 25ste, Paul de Martelaer, in een verkeerde reeks gestart, eindigde 26ste. Olrk De Conlnck was Jn zijn reks 15de. 'Danny Van de Putte was veertiende en Floris Verstraeten negende. De meisjes hebben zondag rust. Voor de Jon gens staan de provinciale kam pioenschappen te Herzele op het programma. ~"fct is tijdens het voorbije weekend maar lauwe koffie geworden j onze Dendermondste teams. De Herleving A ploeg diende eliswaar niet aan te treden, maar dan hadden we alvast op in klinkende overwinning van de B-ploeg gerekend, gezien ly Dossche en Co zich nog altijd een kansje gaven om be- j te leggen op de tweede plaats in Tweede provinciale en loende mee op te klimmen naar de hoogste provinciale reeks. 9 gast bij Louise Marie B zijn de Denderzonen evenwel op een ibek gelopen. Gustaaf De Proft als invaller voor Guido Ring er nog de beste indruk en won twee partijen. Meyers, die 'viel voor Tecqmenne slaagde er niet in aan de winnende hand blijven. Vif p i grootste ontgoocheling be- Ma rgden evenwel kopman Rudy issche en tweede man Jean 5 lerre Bral hun aanhangers. c rder dan één pover winst- ntje geraakten ze niet en als 6 rekening houden met het t dat ze hier alvast tegen omi n toPP'oeQ kwamen te staan. 7 ipelijk is de mindere kondi- van voorbijgaande aard, int zo Rudy Dossche in de Lpn mende wedstrijden tegen d«na" Street D en Eikenl° B ochten winnen is vast nog de latste kans niet verloren. Ook Brieving C kon het niet waar aken tegen het wel sterker 11j ballend Melsele A. Van Lan- enhove en Co gaven een ver- 1 enstelijke prestatie weg maar 9 besten met 511 de inzet P Tich aan hun bezoekers laten, oor de C ploeg is het nu wel |d geworden het roer om te set erpen om niet in de degrada- ®strijd gewikkeld te geraken. Herlevings E tegenstander daagde niet op Herleving E, de grote kansheb ber op de titel in vierde pro vinciale B hebben vorige zon dag tevergeefs gewacht op Ten- star Gent, De Gentenaars, die reeds in de heenronde forfait- cijfers te slikken kregen had den schijnbaar verkozen hun kat te sturen. Kapitein Constant Vermeulen en zijn maats waren er het hart van in. Liever had den ze immers om de punten gestreden dan ze zo maar ca deau te krijgen. Bij Herleving E wordt nu alles afgestemd op de wedstrijd van volgende week die Temse C, medeleider in de reeks naar de Casinozaal brengt. Het wordt dus een zaak van onder of boven. Wij duimen alvast voor de Ros Beiaardzo nen. V.C. Lentetornooi en versterking Herleving dat de jongéte weken alles heeft afgestemd op de ti telstrijd in eerste en vierde pro vinciale, koestert alvast de hoop twee kampioenteams te mogen vieren. En dat zulks niet zal beperkt blijven tot een bloe menhulde met receptie enz. zal eenieder wel alvast vermoeden. Sekretaris Constant Vermeulen is dan ook reeds druk doende om het op een grandiose wij ze te doen. Een inter-nationale intersteden ontmoeting schijnt hem nog altijd het meest aan te spreken. Wie het wordt wou hij ons nog niet verklappen. Feit is dat de verhoopte kam pioenenviering bij Herleving 'n evenement zal worden in de ta feltenniswereld. Anderzijds wer den ook reeds de blikken ge richt op de toekomst en dit is alvast het volgend seizoen. Ver sterking komt er alvast. Een paar spelers werden reeds ge polst en het feit dat ook ge kende oud-Herlevingers, die hun geluk elders gingen be proeven, maar ook besloten terug te keren, pleit voor de geest van sportieve samenho righeid die Herleving kenmerkt. Het zou evenwel verkeerd zijn nu reeds de namen publiek te maken gezien de transfert- periode eerst in april aanvangt. Men heeft bij Herleving vast ge lijk wanneer men de namen nog even geheim houdt Alles wijst er evenwel op dat Herle ving niet alleen opnieuw in der de nationale figuur wil slaan, maar ook nog enkele andere teams naar hogere afdelingen wil brengen. V.C. Het liefhebberskampioenschap van Baasrode heeft alle kans dat het dat succes van vorig seizoen dra zal evenaren en zelf mis schien kloppen... Inderdaad op deze vijfde speeldag was de Adecsporthall goed gevuld met nieuwsgierigen die echter weinig waar voor hun geld hebben gehad. Om tien uur was alles reeds afgelopen met KWB - Simiba die amper een uurtje duurde en dan Untouchables - Pletsers, zowat een tweede topper, die met moeite de dertig minuten haalde. KWB speelde een minderwaar dige wedstrijd tegen de school meesters die hun formepeil van vorig seizoen dicht benaderen. Ook de Pletsers liet wat zien onder leiding van orchestmees- ter Goossens en maakte werke lijk korte metten met de Un touchables die de aanwezig heid van Meersman ontbeerden en slechts goede wil in de weegschaal konden werpen. KWB - Simiba 1—3 (15—8; 6— 15; 14—16; 9—15). Untouchables - Pletsers 03 (1—15; 5—15; 8—15). Klassement 1. KWB 4-7 p.. 2. Untouchables 4 - 6 p.; 3. Pletsers 4 - 5 p.; 4. Simiba 3 - 5 p.; 5. Kasseistampers 3-4 p 6. NCMV 3 - 3 p., wedstrij den voor maandag 18.02 met aanvang te 20.30 u Pletsers - Kasseistampers en NCMV - KWB. Scheidsrechter de h. Ron- ny Pieters. GDP TOPMATCH UITGESTELD Het uitstellen van de match Klodde - Oud en Nieuw is de oorzaak dat de klassering een enigszins vals beeld geeft Op merkelijke uitslagen zijn de reuze score van Arsenal en de moeizame overwinning van lei der Ford Neyt tegen de leerlin gen Pius X. Ook'MVZ II kreeg het moeilijk tegen KSA, maar uiteindelijk kwamen er geen verrassingen. UITSLAGEN KLJ - VTS 1—5 MVZ II - KSA 1—0 JUVENES I - ARSENAL 0—18 PUNCH - JUVENES II 6—0 FORD NEYT - PIUS X 3—1 MVZ - BOB 16 BENO BRABO Denderbelle organi seert op zaterdag 16 februari zijn jaarlijks T-dansant. In het Gildenhuis zullen zon der twijfel plaatsen te kort zijn om alle dansliefhebbers te herbergen. Met disco-bar Proba is de ambiance ver zekerd. FR. HEYVAERT. de jonge veelbelovende keeper van H.C. Brabo Denderbelle blijft beslist niet van tegen slag gespaard. Nu kwetste hij zich tijdens de opwar ming. De gewrichtsbanden van de enkel werden zwaar getroffen. Veertien dagen in de plaaster en minstens één maand niet spelen luidt het doktersbevel. Voor Brabo 'n zeer zware klap aangezien op Dirk Uyttersprot na, geen enkele keeper meer be schikbaar is. Denken K Van Hoeymissen en W. De Bock nog niet aan een wederoptreden EVA De gele kaart die de Lebbe- '.enaren Marc Van der Jeught zondag onder de neus kreeg tegen Kruishou- tem betekent één speeldag schorsing. Meteen verliest Lebbeke zijn voornaamste oion en goalmaker. VSL Zaterdag. 16 februari nodigt Dirk Heirweg alle wieler- liefhebbers uit op het eer- s'.e Dirk Heirweg-bal in Zaal Spiegelpaleis te Zele. Aan- /ang 20 uur. De Aurora basketbalspeel ster Monique Inghels is voor verschillende weken buiten strijd voor haar ploeg we gens een gebroken vinger. WIES CARMELIET Ook de derde beroepskamp werd voor de Zeelse weiter een zege zonder problemen. Alois moest nu de voile af stand boksen maar de frans man Ringuet kreeg het meer dan eens zwaar te verduren. Zondag, 17 februari zullen de Asahi Kwai judoka's Her man Scheyven lichtgewicht junior en halfmidden junior Jan Van Driessche te Brus sel deelnemen aan het bel- gisch kampioenschap. De Oostvlaamse kadetten- kampioen Nico Magerman werd van Zele naar Gent ge transfereerd. Ook hij zal aan het Belgisch kampioen schap deelnemen in de reeks lichtgewicht beloften. De jeugdploegen van VK Gilvoc blijven het in de jeugdkompetitie maar steeds gced doen. Spijts de afwe zigheid van Mannaert en /an Caeckenbergh wisten de scholieren een overwinning te behalen tegen Sugro Des- telbergen met 23. Setstan den waren 315; 1517; 15—7; 15—12 en 5—15. Ook de damesjuniors blijven het verder goed doen. Od Logeen Gent bleef men ook zonder nederlaag met 13 cijfers (12—15, 14—16, 15— 5, 7—15) GDP Wegens de trainingen van kaatsklub Adec Baasrode zal het Liefhebberskam pioenschap Volley te Baas rode enkele maandagen wat later starten dan gewoon lijk. Het wordt nu 20.30 u. en dit tot nader bericht. GDP Op vrijdag 15 februari te 20 CO uur in de zaal Kos- zensclubLeo de Bethu- nelaan 105 te Aalst richt het Aalsters Volleyverbond «Smasjeen grote belot- terswedstrijd in met 1500 F prijzen - 25 F inleg GDP Petanqueklub Alosta, Beukenhof. Langestraat 12. woensdag 20 februari te 19.30 u. Oefenwedstrijden zaterdag 23 februari te 15.u. winterkompetrtie Alosta A - Pail Ion en Alosta B - Elite te 20,u. ledentornooi. zaal Zonnestraal 20. Wekelf)kste trainingen woensdag 18.- 19.15 u. judoka's tot 15 j. 19.30 - 21,— u. judoka's 15 j. donderdag 18,- 19.u. juffrouwen vrijdag 19.30 - 21,— u. judoka's 15 j. zaterdag 18.— - 19 u. juffrouwen zondag 10,11.u. judoka's tot 15 J. 11.— - 12,— u. judoka's 15 J.

De Voorpost | 1974 | | pagina 25