v.u. Arr. Dendermonde B.S.P. P.V.V. Arr. Aalst K.P. C.V.P. B.S.P. P.V.V. V.U. VRIJE TRIBUNE DB BBLBVCNISS£M VAM CyRIEL... 2 - 15-2-74 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten BELANGRIJKE VERKIE ZINGEN Het is nu maar al te duidelijk hoezeer de Vlamingen gefopt geweest zijn met de grond wetsherziening. De Walen be kwamen onmiddellijk wat zij eisten de waarborgen tegen hun zgn minorisatievrees. De pariteit in de ministerraad, de dubbele meerderheden, de alarmprocedure. Maar wat komt er terecht van de gewestvorming die aan de Vlamingen beloofd werd De jaren gaan voorbij en het wordt steeds duidelijker dat de onwil groter wordt. De BSP wil niets meer weten van de staatshervorming, wil niets meer weten van de grond wetsherziening, wil niets meer weten van de "taaltwisten". Had de Volksunie gelijk tien zij ten tijde van de grondwets herziening de Vlamingen ge waarschuwd heeft Had de Volksunie gelijk toen zij waarschuwde tegen de unitarist Leburton en voor spelde dat er onder een regering Leburton van de gewestvorming niets zou te recht komen De rol door de BSP gespeeld is maar al te duidelijk. Tel kens en telkens weer hebben de Vlaamse socialisten be wezen geen Vlaamse rugge- graat te hebben en plat op him buik te liggen voor hun Waalse partijgenoten. Zo is het inderdaad niet moeilijk de "eenheid" van de BSP in stand te houden. Zij zijn steeds bereid de VLaamse belangen op te offeren aan de partijeenheid. Zij schaarden zich tuchtvol achter de Waal Leburton in zijn ambitie om eerste minister te worden; zij scharen zich tuchtvol achter de Luikse socialisten in de Ibramco-affaire zonder zich zelfs te bekommeren om de gevolgen voor de Antwerpse haven. Maar wat is in dit alles dan de rol van de CVP In hoever is de Vlaamse CVP betrouw baar In hoever is de Vlaam se CVP onafhankelijk wan neer het er op aan komt Onafhankelijk van de PSC Ten overstaan van deze ver warde toestand en de gescha pen situatie door de schuld van de traditionele partijen krijgen de verkiezingen een grote betekenis voor de toe komst. Wij zijn thans gekomen op een kruising der wegen, op een beslissend moment. Hoe de toestand er zal uitzien hangt in hoge mate af van de uitslag van de verkiezingen. Of<vel knoeien de oude par tijen verder en verandert er niets, ofwel breken wij hun machtsmonopolie en zijn wij in staat een nieuwe koers op te dringen. Fr. Van der Eist Voorzitter V.U. EEN SCHIJNBARE EEN HEID C.V.P. en P.S.C., dieper ver deeld dan ooit, hebben een gemeenschappelijk kiesplat- form Zo luidde de mede deling toch die langs de pers en over de radio werd ver strekt. De gewone burger verstaat er niets meer van. Inderdaad, tot voor een paar weken diametraal tegenover elkaar opgesteld, Tindemans moest er trouwens de bijl door neerleggen, wil men thans de schijn redden van het eens te zijn. Neemt men de. mensen nu toch nog voor lichtgelovi gen Voor interpretatie vat baar holle zinnen, de "grote lijnen" genoemd, doch waar over men het bij een konkrete formulering niet akkoord zal zijn, vullen in een belangrijke mate hun "gemeenschappelij ke" programma. Op het kom- munautaire vlak varen P.S.C. en C.V.P. afzonderlijk een andere koers. Onderling zijn ze het niet eens over de gewestvorming en toch verklaren ze beide dat een goede gewestvorming dient tot stand gebracht en meer nog, dat een einde dient gesteld aan de kleinzielige en voor het land schadelijke twisten Men moet dus aan Leburton niet verwijten niet te zijn gelukt in de gewestvorming waarvoor nochtans een drie- partijenkabinet op de been werd gebracht. Het was Mijnheer Tindemans die niet meer wist op welk been hij moest dansen want de zienswijzen van C.V.P. en P.S.C. lagen ver Uiteen. We kunnen eveneens betwijfe len of ze zo progressief zijn als ze willen doen blijken. Vaak wordt opgemerkt dat er ook een grote afstand ligt tussen hetgeen hun arbeiders organisaties vragen en wat door hun politieke partijen wordt vooropgesteld. Noch in de C.V.P., noch in de P.S.C. wordt de politiek uit sluitend door christen demo- kraten gemaakt. Het zijn veeleer compromissen tussen diverse opvattingen van ver schillende belangengroepen. Een mengelmoes van standen en tegenstrijdige belangen. Zij die dachten dat de toe stand klaarder zou zijn gewor den nadat tal van katholieke conservatieven naar de P.V.V. waren overgestapt, vergisten zich. De bij de jongeren gekoester de hoop, zelfs met de komst van Wilfried Martens aan het hoofd van de C.V.P., ging teloor. Van de mooie progressieve leuzen die Mijnheer Martens destijds verkondigde is thans in de mond van de voorzitter van de C.VJP. niets meer te bespeuren. Over het gemeenschapsonder wijs op pluralistische basis, waarvoor volgens de C.VJ". de vernieuwing van het schoolpact moest worden doorgevoerdwordt geen woord meer gerept. Zou men het ook daarover in de C.VJ*. en in P.S.C. ooit eens zijn geweest Het is dan ook moeilijk te geloven, met zo'n verdeeld heid en verscheurdheid in het C.V.P.-P.S.C. gezin, dat Mijn heer Tindemans het zal doen G. BOEYKENS Kdt. Volksvertegenwoordiger HALT AAN EEN NIEUWE C.V.P.S.B. REGERING Niemand kan de val van de huidige regering en de komen de verkiezingen goedkeuren. Alleen de B.S.P. kraait victo rie. Zij legt er zelfs de nadruk op dat zij als een machtig blok deze verkiezingen heeft geëist. Zij toont veel leedver maak omdat de vorming van een mindersheidsregering mis lukt. Zovele jonge mensen wachten op een aanstelling. Dit wach ten zal nog eens met talrijke maanden nutteloos worden verlengt, tot wanneer een nieuwe regering zal gevormd worden. Hoelang dit zal duren kan niemand voorspel len. Aan hen heeft de B.S.P. zeker niet gedacht. De regering heeft niet minder dan dertig miljoen franken moeten voorzien voor de aanstaande verkiezingen. Zoveel miljoenen die door alle belastingsbetalers worden neergeteld, en thans zomaar worden vergooid. Voor wie Voor de grillen van de B.S.P. leider André Cools of beter gezegd, om de weg te openen naar een nieuwe C.V.P.S.B. regering Daarover gaat het en niet over staatsbedrijven of strijd tegen het privaat kapitalisme, zoals de socialisten hun brave na- volgelingen nog steeds willen doen geloven. Hoe kunnen zij beweren ten strijde te trekken tegen het kapitalisme als men weet dat een B.S.P. secretaris-generaal tegelijkertijd een hoog staats ambt bekleedt, beheerder is van de firma Val St.-Lambert en bovendien nog directeur wilde worden van een petro- leum-bedrijf Met de on voorwaardelijke steun van de ganse partij. Ook in de R.T.T. hebben de" socialisten aangetoond op welke manier zij akkoord gaan om hun vrienden op weinig tijd groot fortuin te laten maken. Terloops gezegd, was de B.S.P. niet zinnens een keten van ongeveer 25 super-mark ten op te richten, met de steun van het groot kapi taal Was dit soms de reden waar om de socialisten zich zo hevig hebben verzet tegen het P.V.V.-voorstel strekkende tot tijdelijke stopzetting van de uitbreiding van de super markten. Dit is nochthans een wetsvoorstel dat gericht is tegen het groot-kapitaal, tot bescherming van de kleine zelfstandigen. Voeg daarbij de verkoping van bouwterreinen, uitge voerd door een B.SJP.-er in de streek van Charleroi aan de Nationale Kas voor Bedien denpensioenen. De maat schappij "Charleroi-Exten- sion" waarvan hij de beheer der was, had drie terreinen aangekocht voor 8 miljoen franken. Amper zeven maanden later werden zij verkocht aan de hog er genoemde instelling voor 29 miljoen franken. Dit is geen eeuwen geleden ge beurd. Het heeft plaats gehad in het jaar 1972, het jaar waarin de B.S.P. haar forse aanloop heeft genomen naar de verstaatsing van de econo mie onder de vorm van staatsbedrijven, natuurlijk ge leid door socialisten. Bij dit alles hebben wij nog de bittere nasmaak van de ver staatsing van de firma Val St.-Lambert in Wallonië, die aan de Belgische Staat reeds 1 miljard heeft gekost. Wij begrijpen zeer goed dat in ieder gewest van dit land de nodige tewerkstelling moet voorzien worden, en des noods nieuwe renderende be drijven moeten aangetrokken worden. Het is echter onaanvaardbaar avonturen te ondernemen als destijds de afgeschreven Waal se kolenmijnen, die enkel en alleen werden in standgehou den met het geld van de Belgische belastingsbetaler. Weliswaar zijn de socialisten niet alleen verantwoordelijk voor deze en vele andere onduldbare praktijken, die gekoesterd werden door een totaal foutieve beleidsvisie. Ook zij die destijds met de B.S.P. in de regering zaten treftevenveel schuld. Hiermede bedoelen wij de C.VJP. Deze partij moet al de initia tieven van haar regeringspart ner hebben gekend. Zij heeft hiertegen nooit gereageerd. Zij liet van liever lede maar rustig begaan. Waarschijnlijk had de C.VJ'. ook gedacht dat in de eerst volgende decennia toch geen andere regering meer kon aan het bewind komen, bij gebrek aan mogelijkheid tot vorming van de noodzakelijke meer derheid in het parlement. Zij ook had niet gerekend op de gewestvorming die alleen kon doorgevoerd worden met de hulp van de P.V.V. En de C.V.P, had voorzeker nooit gedacht dat de P.V.V. een zo kordate houding zou hebben aangenomen tegen dergelijke misbruiken, wan neer zij aan de regering zou deelnemen. Maar, het kan keren. Nu wordt ook van de C.VJ*. va-antwoording gevraagd voor haar toenmalige, verregaande laksheid. Vele krachten in dit land zijn tot de overtuiging gekomen dat het zo niet langer kan duren. Een weder-uitgave van de oude tweeledige regering B.SJ'.-C.VJP. zal fataal leiden tot een doodgewone herha ling van allerlei onberekende en onberekenbare socialisti sche proefnemingen in de richting van de verstaatsing, moederlijk gedekt door een futloze C.V.P. Wie daaraan een einde wil stellen, zal ditmaal zijn stem niet verloren gooien. Wie daadwerkelijk wil voor komen dat het land in een hopeloze finantiële crisis wordt gestort, zal zonder versagen zijn steun bijbrengen ten einde de P.V.V. voldoen de sterk te maken om na de verkiezingen, kost wat kost, een regeringscoalitie, zonder socialisten te helpen verwe zenlijken. Fr. VERBERCKMOES Volksvertegenwoordiger ZE DUIKEN WEER OP De verkiezingskampagne is nu wel definitief gestart. In de verschillende partijen zijn stemmen opgegaan om deze kampagne rein te houden, om de modder in de sloten te laten, om de demokratie niet verder in de put te helpen. Voor ons zeker niet gelaten, dergelijke metodes liggen ons niet. Intussen zijn ook reeds de eerste affiches op de Aalsterse muren en borden verschenen en tot onze eigenlijk niet zo grote verwondering daartussen een paar met de ondertekening "V.M.O.", voor oningewij- den, de Vlaamse Militanten- orde. Dezelfde Vlaamse Mili- tantenorde, die, als men be paalde persberichten mocht geloven, reeds lang dood en begraven, ontbonden, ver geten en naar de archieven verwezen was. En zie, de dode is weer tot leven geko men, voor zover die nooit dood is geweest; in wonderen geloven we immers niet. Zoals het een paramilitaire organisa tie past, volgens de aloude tradities van alle fascistische bewegingen, pakt de V.M.O. uit met een paar schoolvoor beelden van onverdraagzaam heid en racisme. Met een eerste affiche "Abortus is moord" schaart de V.M.O. zich al onmiddellijk achter het allerergste konservatief wolvengehuil waarvan de ver beten kampagne ons nog zeer vers in het geheugen ligt. De gewetensvrijheid en de morele ingesteldheid van de indivi duele mens zijn voor de V.M.O. van geen tel. Een tweede affiche gaat nog wat verder. Onder de titel "Draai ook die kraan dicht" wordt een regelrechte oproep ge daan om als repressaille tegen het dichtdraaien van de olie kraan door de Arabische landen nu maar eens de stroom van gastarbeiders naar ons land te onderbreken. De verantwoordelijkheid voor de zogeheten oliekrisis en voor de ononderbroken prijsstijgin gen van de olieprodukten wordt wel op een zeer eigen aardige manier verschoven. Want over de almachtige petroleummaatschappijen hun korrupte metodes, hun onstilbare winsthonger, na tuurlijk geen woord. Neen, de gastarbeider moet het ontgelden, hij die met mooie beloften naar hier werd gehaald om onze wan kele kapitalistische ekonomie weer wat op gang te brengen waar tenslotte iedereen wel wat van mee heeft geprofi teerd, hij die hier voor de vuilste djobkes eerst het best werd bevonden en er meestal een weinig beijdenswaardig bestaan voor in de plaats kreeg, die man, die gastarbei der, wordt voor de V.M.O. de "vijand nummer één". En dat in een echte hetze-stijl die o.m. nog onlangs in Frankrijk heeft geleid tot een waanzin nige aanslag op enkele vreem de arbeiders. Die haatkam- pagnes zijn het kenmerk van alle fascisten. Zij leiden de aandacht af van de ware schuldigen, zij die zelf achter de schermen dergelijke kam- pagnes financieren. Of de Volksunie met dit herverschijnen van de V.M.O. onverdeeld gelukkig zal zijn, weten we niet. Ze heeft zich weliswaar reeds meermaals van deze knokorganisatie ge- distan cieerd, maar niemand twijfelt eraan dat ergens in een verborgen duisternis de broederbanden zijn blijven bestaan. Eén feit is zeker, de rassistische instelling van de V.M.O. geeft wel een uiterst grote deuk aan de geloof waardigheid en de oprecht heid van de V.U.-Vlaams- nationalistische ideologie. Vooral voor hen die tot nu toe in dit demagogisch spel nog niet klaar hebben gezien. JOS DE GEYTER Sekr. KJP. Dender. KLAARHEID Zeer zelden heeft zich in het verleden een verkiezingsstrijd aangekondigd, die zoveel dui delijkheid en klaarheid in hield betreffende de funda mentele opties en houdingen. Graag had ik daarvoor even uw aandacht. Wat de interne opstelling van de partijen betreft, als natio nale partij is de C.V.P. nu voor het eerst onvervalst als Vlaamse onafhankelijke for matie aangetreden. Afgezien van zekere afspraken en ge meenschappelijke standpun ten met de P.S.C. inzake o.m. sociale en nationaal-ekonomi- sche politiek, treedt de C.V.P. in gans het nederlandstalig gebied van België met eigen Vlaamse mensen naar voor. Op die wijze gaat, tot grote opluchting van alle rechtge aarde Vlamingen, geen enkele Vlaamse stem meer naar de Franstalige kandidaten, ook niet al noemen wij hen en zij ons vrienden. Noch de B.S.P., noch de P.V.V. kunnen op zo'n 8tellingname bogen. Zowel rode als blauwe "leeuwkes" zijn slechts uitge dreven onwillige, respektieve- lijk socialisten en liberalen. Supplementair kan hier niet voorbijgegaan worden aan het feit, dat de Aalsterse C.V.P. lijsten voordraagt, die getuige nis uitstralen van eenheid en verstandhouding. Een oog opslag op die lijsten zal U daarvan zonder enige terug houdendheid overtuigen. Ook politiek inhoudelijk ligt de C.V.P. een stuk voor op de anderen, wat de duidelijke stellingname betreft. Wij willen in de C.V.P. bescherming van het leven, en derhalve een reële kans ook voor nog ongeboren leven. Ook in de C.V.P. is er oog en oor voor noodsituaties, doch wij zijn blijkens een recente opiniepeiling samen met 1 op 4 van onze inwoners van oordeel dat deze oplosbaar zijn binnen het kader van de bestaande wetgeving. Der halve geen vrije abortus zoals de B.S.P. die wenst, en geen mossel- noch visoplossing van de P.V.V., die de verantwoor delijkheid aan zogenaamd deskundigen wil laten. In de C.V.P. lijden wij aan geen Ibramcokomplex. Duidelijk hebben onze woordvoerders te gepasten tijde gesteld dat wij voor overheidsparticipatie in het bedrijfsleven, vooral in de energiesektor zijn. Wij vrezen echter en verwerpen krachtig alle B.Si\-projekten om die participatie toe te vertrouwen aan socialistische of andere bureaukraten. Al lerhande Baeyens- en Bau- drin-aspiraties stemmen ons op zijn minst afkerig. Te dien aanzien opteren wij naar een iets langzamer verloop van de operatie, liever dan naar een uitzichtloos avontuur met hongerig politiek partijperso- neel. Tenslotte om dit artikel af te ronden, wat België betreft en zijn toekomst, met een vrije vlaamse C.VJ. ijveren wij naar een echt bewoonbaar land, ook wanneer daarvoor starre en verouderde stuktu- ren moeten vallen. In die zin zullen zij, die de groei van ons land naar onze maat, naar mensenmaat willen verhinde ren door vast te houden aan hermetische herzieningsproce dures van de grondwet, niet op onze steun kunnen reke- Wij stellen en herbevestigen dat de politiek, iedere rege ring, onze partij en haar mandatarissen er zijn voor de mensen, en niet andersom. G. WILLEMS Volksvertegenwoordiger KLARE WIJN SCHENKEN De gesprekken en discussies over de verkiezingen van 10 maart komen los, in tegenstel ling met voorgaande verkie zingen schijnt het dat ook in de werkplaatsen en fabrieken heel wat meer aandacht gaat naar 10 maart. Blijkbaar heeft vandaag iedereen begrepen dat er heel wat op het spel staat, het gaat er dit-maal niet om te stemmen voor Sus, Louis of Pol maar te stemmen voor de partij die het best en doelmatig de arbeidersbelan gen verdedigen kan. Opval lend bij de gesprekken tussen arbeiders is het feit dat men vooral dan van de BSP klare wijn verlangt dus een pro gramma dat klaar en duidelijk naar links gericht is en geen halfslachtige oplossingen toe laat. Deze opmerking geldt dan niet alleen op het econo misch vlak ook sociaal ver wacht men dat men een nieuwe richting uitgaat en worden vooral volgende pun ten benadrukt minimum inkomen voor iedereen, volle dig pensioen op 60 jaar en vooral een harde strijd tegen de werkloosheid. Dit laatste kan misschien wel verwonde ring baren, de arbeider vreest meer dan wij vermoeden de gesel van de werkloosheid, dagelijks is hij getuige van miljoenen inversteringen die niet meer alleen voor doel hebben de produktie te ver meerderen maar veeleer inge geven zijn door het gedacht de loonkosten te verminde ren. Hierbij verwijzen wij trouw naar een belangrijk artikel van P. De Buyser in Vooruit van 13 februari "De vraag moet worden ge steld of de reusachtige inves teringen die in de spitsnijver- heden met een grote techno logische ontwikkeling gebeu ren, niet precies gericht zijn om een aantal arbeidskrach ten uit te schakelen waardoor de loonkosten worden ver minderd en kapitalen vrij komen, die opnieuw elders kunnen worden aangewend. Deskundigen hebben inder daad uitgerekend dat slechts 35 procent van de investerin gen die in het Westen gebeu ren tot doel hebben de produktiecapaciteit te ver hogen, terwijl 65 procent van de geïnvesteerde bedragen ge richt zijn op rationalisatie en technologische hernieuwing waardoor de arbeidsplaatsen worden uitgeschakeld. Met andere woorden de investe ringen brengen werkloosheid mee en zijn niet steeds een middel om nieuwe arbeids plaatsen te kreëren. Uit deze vaststelling moeten de over heid en de vakbonden de nodige lessen trekken." Deze konklusie is naar mijn gevoelen meer dan juist, dit betekent ook dat én,op de rijkssteun, en op alle investe ringen een doelmatige kon- trole moet gezet worden. Bij dit alles ook het arbeidsritme, wie vandaag op 60 jaar het tempo moet volgen kan er gerust van zijn dat hij zéér weinig genot zal hebben van zijn pensioen, daarom ook zal de eis van pensioen op 60 jaar steeds meer gaan doorwegen. Met dit alles hopen wij dat het kongres van de BSP volgende zaterdag rekening zal houden, om alzo aan allen die met werken hun brood moeten verdienen een pro gramma voor te stellen dat beantwoordt aan de verzuch tingen van alle loontrekken- den. W. VERNIMMEN Senator VROUWEN EISEN DADEN Vandaag wordt opnieuw door alle partijen de nadruk gelegd op het belang van de vrouw in de verkiezingsstrijd. In de meeste gevallen komt de elektorale bekommernis alleen door het feit dat de vrouwen de numerieke meer derheid vormen in dit land en dus ook in het kiezerskliën- teel. De latere ontdekking van de vrouw gedurende de verkie zingsperiode mag ons niet om de tuin leiden. Het is niet nu dat men de vrouwen, huis moeders kan overtuigen. Ik ben er mij van bewust dat ze realistischer zijn dan vele kandidaten en partijen. Het is inderdaad de vrouw die de neerslag van het landsbestuur best aanvoelt. Het is de vrouw die best kan oordelen over datgene wat een regering en partijen voor haar gezin en haar kinderen doet. Tegen over deze vrouwelijke vast stellingen verbleken holle ver kiezingsslogans. De kaakslag die door de C.V.P. en B.S.P. aan de vrouwen de voorbije jaren werd gegeven zal op 10 maart niet licht vergeten worden. Het zijn deze partijen die het eerst de vrouwen uit de regering hebben verwijderd. Het is din deze partijen waarin met de vrouwen het minst wordt rekening gehou den. In de P.V.V. en vooral in ons arrondissement Aalst kunnen wij met fierheid zeg gen dat wij vrouwen de gelijke van de man zijn in strukturen en medezeggen schap. Verheugend is daarbij dan ook vast te stellen het aantal van de vrouwen in de kandi daten. Daarnaast heeft het koördinatiekomitee van de P.V.V .-vrouwen het arrondis sementeel programma opge steld wat de gezinnen en de vrouwelijke eisen betreft. En steunende op de sociale inslag van de P.V.V. kunnen wij zeggen dat de waarborg voor behouden is voor de realisatie van de punten. Ten minste bij ons P.V.V. kunnen de vrou wen over zichzelf beschikken en voor zichzelf bepalen wat zij morgen wensen verwezen lijkt te zien. Vrouwen keuren R.T.T .-schandalen, Ibramco problemen af, ze vragen sociale vooruitstrevende en menselijke sociale realisaties. Dat kunnen ze alleen bij de P.V.V. vinden, waar niet alleen een aksent op de vrouw wordt gelegd maar waar ze mee bepalen en beslissen over de toekomst van hen en hun gezin. DIANE D'HAESELEER 0 NOG TOEKOMST Van BSP-zijde ergert mej zich over dat de meeste p van deze beginnende strijd afgeschoten wordef socialistische richting, gaat zelfs zover te spreil van een anti-socialistl front van CVP, PVV en f Op andere plaatsen socialistische pers leest i over een konservatief tegen de progressieven vaj BSP. Het staat de lezer volko vrij daarover te denken hij verkiest, maar de BS] ding maakt zich begooch gen wanneer zjj zou dat haar links-rechts-fab door velen gaat geslikt i den. Er is geen konservj anti-socialistisch front in land. En wat de VU bet j klinken alle beschuldig» van konservatisme gei vals. Wie de Vlaams-natii listen voor konservatii scheldt, weet niet wat zegt, tenzij hij bewust lie) Overigens hebben de bonzen er méér dan scl aan dat zij het mikpunt van de voortdurende aai len van de anderen, hebben deze positie gew< weg zelf gezocht. Niets m maar ook niets minder Een illustratie In Volk" van vrijdag 8 febi verscheen een artikel va Van Cauwelaert waarin het had over de sekret generaal van het Minisi van Ekonomische zaken BSP-er Baeyens. Deze socialist zou, volgen Van Cauwelaert, niet mi dan 28 posten en mand bekleden in allerlei kom sies, ondernemingen en p statalen Dat cijfer blijk niet helemaal met de wac' heid in overeenstemming zijn. Inderdaad, in "De S daard" van dinsdag 12 feb ri jl. verscheen overgenomen uit "La L Belgique" waaruit b dat de h. Baeyens niet maar 38 (ACHTENDER mandaten vervult deze krant voegt er dat deze lijst, volgens g vens van hun studiedie met nog minstens 10 n daten en jobs moet aange' worden. Als dat waar worden het er niet mii dan ACHTENVEERTIG Men is gerechtigd de vraa^ stellen hoe men het moree deontologisch verantwo dat een sekretaris-genei met een full-time betrek; en een full-time bezoldig - daarnaast nog een veerti posten kan bekleden waai er verschillende zeer beh< lijk betaald worden In het licht van deze -j andere onthullingen be nen we stilaan de BSP-pr< ganda te begrijpen. Er zit toekomst in het Belg socialisme VOOR VRIENDJES Maar of er in het Belgi socialisme ook nog toeko zit voor onze arbeiders bedienden In een BSP-manifest le we "Uw belang als w nemer is niet hetzelfde als^aj van het kapitaal". In het 1 van kumuls als hierbo beschreven, menen we da beter zou gestaan hebb "Uw belang als werknenu niet hetzelfde als dit van U BSP" Dr. VAN LEEMPUTT Volksvertegenwoon PI e/WAW 35 hahaa komt Meen )e/y bgn etN WH9MMT JticoNVJZ OF TJE gal w de nieu SCHOT.

De Voorpost | 1974 | | pagina 2