ALST IN ROUW IIER JUNGE VERDRONKEN Ad B c D E F G H J K L M N 0 P R s u V w Y WIE WORDT VIJFDE MISS FC.DONKSTRAAT? Gemeenteraad Mespelare 1 De Voorpost - 15-2-74 - 3 Bij hel ter perse gaan werden de twee nog steeds als vermist opgegeven mcdelnzittcnden van de rampspoedige auto, Rudy Wasteels en Patrick Roelandt, nog steeds niet teruggevonden. Nadat de dreggingswerken maandag stopgezet werden, zijn ze woensdag hervat door de Mobiele Brigade van de Civiele Bescherming uit Licde- kerke. Ook donderdag werd er steeds verder gezocht. )or duiker Roland Van Stijvendael liep het bijna mis af. Een ketting om zijn zuurstofverbinding acht hem bij de berging van het wrak een ogenblik in ernstige moeilijkheden. k"-- Vervolg van blz. 1 in de Mespelaarse gemeenteraad ze telen een paar landbouwers die weten hoe de stier bij de horens te vatten schoot het oppositielid uit zijn krammen. Van Der Jeught daagde zelfs de burgemeester uit met hem eens naar de gemeenteraadszittingen in de andere gemeenten te gaan luisteren, welk voorstel op algemeen gelach onthaald werd. Stel je immers voor de eeuwige kemphanen Van Den Hooft" en Van Der Jeught samen naar een gemeenteraad te Oudegem of zo. en daarna van staminee tot staminee trekkend onder het zingen van de Vlaamse Leeuw. Dit algemeen gelach vanwege de raadsleden en het publiek viel blijkbaar niet in goede aarde bij één van de supporters van Van Der Jeught. Met een fikse por in de ribben maakte hij een supporter van de burgemeester diets dat er met Van Der Jeught niet te lachen viel of dat men anders nog wel eens zou zien, waarop de man wijselijk zijn gezicht weer in de gewenste plooi bracht. De diskussie omtrent de vragen van de oppositie wordt afgeslo ten nadat de burgemeester er Van Der Jeught van beschul digd heeft punten op de dagorde te plaatsen om hem te «kloten- (sic) en nadat het oppositielid gewezen heeft op zijn plicht de bevolking voor te lichten over allerlei misbruiken. BUURTWEGEN De overige punten van de dagorde worden in versneld tempo afgehandeld. Voor de herstelling van de buurtwegen Denderstraat. Kapelleweg en Dreef, wordt het schepenkollege gemachtigd het studiebureau S.W.B. uit Dendernionde aan te" stellen voor het opmaken van de ontwerpen. Het gemeentebestuur zal de meerkosten op zich nemen welke het storten van het Mespelaars huisvuil te Berlare met zich meebrengt. Het parket onderzocht reeds nauwkeurig het wrak, waarbij aL vaarbeschadigde rechtervoorwiel de aandacht trokken. Iga Van Hoeckc mbergen) Pcggy Mangelschots (Dendcrmonde) Ingrid Ravijts (Dendermonde) kasnazicht van de K.O.O. voor het vierde kwartaal 1973brengt aan het licht dat er een overschot is van 24.000 fr. De verhaalbelasting op riolering wordt verlengd tot 1977. Het betreft hier enkel de riolering op de oude verkaveling en dan nog één enkel geval van een inwoner die de wens uitdrukte bovenvermelde belasting op tien jaar te betalen. Het gaat hier om een bedrag van amper 1.200 fr.. maar toch is hiervoor een Koninklijk Besluit vereist. In de aankoopprijs van de bouwgronden op de nieuwe verkaveling is de verhaalbe lasting begrepen. Voor de laatste keer trekt Van Der Jeught alle registers van het orgel open als hij het heeft over de diskriminatie welke door het gemeentebestuur gemaakt wordt bij het aanrekenen aan de bew oners van herstellingskosten aan rioleringen door de ge meente uitgevoerd. Volgens het oppositielid worden deze wer ken gratis uitgevoerd voor de vriendjes van de burgemeester, terwijl andere inwoners de volle pot moeten betalen. Bij het horen van dat woordje «pot» moet de burgemeester waarschijnlijk dorst gekregen hebben, want hij reageerde slechts met het lakonieke antwoord «Wij passen de wet toe». Hiermee was dan een einde gekomen aan een show die waarschijnlijk zijns gelijke niet heeft in het Vlaamse land. Dat er na de raadszitting nog heel wat pinten gepakt werden door de raadsleden en hun suppor ters. hoeft zeker geen betoog. Bij de volgende raadszitting zullen de woorden van de burgemeester «The show must go on> hoogstwaarschijnlijk nog meer kleur krijgen, vermits Van Der Jeught ons zondagavond verklaarde dat hij het deze keer niet zo zal laten. Voor ons niet gelaten. ROBERT PEETERS lechts twee van de vier slachtoffers konden na de ophaling van de rampspoedige Volvo geborgen orden. Als Prins Karnaval zijn karnavaleske mantel over Dendermonde gaat spreiden, worden ook de bewoners van de Donckstraat begeesterd door het vuur, dat op die knettergekke dagen in het hartje van iedere lolbroek of grapjas gaat branden. Al verschillende jaren hebben de bewoners van de Donckstraat bewezen dat ze met karnaval niet moeten onderdoen voor 'die van 't stad'. Het jaarlijks bal van FC Donckstraat met de verkiezing van hun Miss FC Donckstraat en de jaarlijkse deelname aan de zottemaandag-avondstoet en de ka val kadestoet zijn tot ware begrippen uitgegroeid voor wie uitbundig pleziermaken op prijs stelt. VIJFDE MISS Op zaterdag 23 februari om 21 uur is het weer eens zo ver. Honderden feestgangers zullen in de feestzaal Het Koningshof samendrummen om rond half twaalf een bolletje zwart te maken achter de naam van het lieftallige meisje, dat ze gaar ne met het lint 'Miss FC Donckstraat 1974' om de schouders zouden willen naar huis zien gaan. Dit jaar is men al aan de vijfde Miss-verkie- zing toe. De sportlui van FC Donckstraat dachten er eerst aan naar aanleiding van dit eerste jubileum een verkiezing van een Koningin FC Donck straat op touw te zetten. Deze verkiezing zou dan gaan tussen de vier reeds verkozen Missen. Eén van hen stapte intussen reeds in het klassieke huwelijksbootje en daarom vond men het minder interes sant een Koningin-verkiezing te organiseren. Het wordt dit jaar weer een Miss en vijf minzame meisjes werpen zich in de strijd om de titel. Drie van hen bewonen de wjjk Donckstraat zelf en worden dus beschouwd als de voor naamste kanshebbers voor de titel. De zestienjarige Linda Cornelis uit de Koning Bou- dewijnlaan is de jongste van het vijftal. Peggy Mangel schots uit de Donckstraat, een zeventienjarige handbal speelster bij HC Ros Beiaard, doet eveneens een poging om de begeerde titel te halen. Kandidate nummer drie Ingrid Ravyts uit de Pater De Smetlaan is net als Peggy zeventien jaar en zoekt haar heil in de damesvoetbal van den FC. Aangelokt door de talrijke niet te versmaden prijzen kwamen nog twee niet-Dendermondenaars kampen voor de titel. Helga Van Hoecke (20 jaar) uit Grembergen heet de eerste en Dominique Verleyen (17 jaar) uit Opwijk is de tweede. Beiden werken op Philips en kunnen daar misschien uit maken wie het meeste kans maakt om Miss FC Donck straat 1974 te worden. Nooit had men zoveel en zo waardevolle reizen als dit jaar. Niet minder aan drie reizen zitten in het prijzenpakket. Twee vijfdaagse reizen naar Majorca, vliegtuigreis en hotelkosten inbegrepen, wor den geschonken door het resiburo Ghent Traveil uit Gent en Lokeren en door het reisburo Wirtz van A. Pieters. De algemene schrijnwerken Heyvaert-Melaerts schenken de derde reis. Dit wordt een driedaagse reis en de winnares mag zelf kiezen of haar uitstapje naar Londen of naar Parijs gaat. Dan vermelden we verder als prijzen een tapjjt (fabriekswaarde van zevendui zend frank) van NV Desso, een mantel en een kleedje van Paul Mannaert, een kostbare ring van Roobroeck, een elektrische radiator van Nestor Martin, en een koffie- en eetservies van Unie. Om dan van de linten en bloeme tjes nog niet te spreken. Linda Cornelis (Dendermonde) Dominique Verleven (Opwijk) TELEFOONNUMMERS ADRESSEN 052-211.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit, kwaliteit En wat een prijs HUIS ADI. Dorp 41. Grembergen. eeckman 053-702.93 De specialist in de laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, super Bultex Bergemeersenstraat 18. AALST 053-225.56 SPORT levert alle sportuitrustingen aan clubs, scholen en handelaars, rechtstreeks aan fabrieks prijzen (enig in België) Schoolstraat 54, Aalst endermondse rijschool 052-237.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onder richt door gespecialiseerde personen. De Den- dermondse Rijschool, Veldstraat 47, St-Gillis- Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-262.71 Binnenhuisdekoratie. O.-L -Vrouwstraat 33, Leb- beke. De totaalzaak voor het interieur. 'eestzaal Edelweiss 052-223.41 Past. De Buckplaats dag en nacht. Lebbeke, alsook TAXI lesmeed 052-227.62 metalen trappen - trapleuningen - balkon en terrasafsluitingen - poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstr 75, Dendermonde lerman 052-238.16 Michem - Tapison. Nylontapijt e a. Vloerbekle dingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis-Denderm. Vraag vrijblij vend alle inlichtingen. In sportarena 052-227.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, tuinspelen, vrije tijd, enz. Opwijkstraat 21B, Lebbeke. Sport 052-217.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en kamping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. fom leen gerust 053-260.16 op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding. Inliohtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77, attoflex 052-211.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E DE PETTER, Kon. Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde. lodehuis 053-220.29 Lingerie YVONNE - alle dameskleding - speciali teit bruids-, avondkledij - eigen atelier - Esplanadestraat 20, Aalst. ieuwste mode 052-212.82 aan de laagste prijzen biedt U SCOTEX KLEDING Brusselsestraat 33 Dendermonde. Ook dames- en kinderkleding ivergordijnen 052-235.50 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v, gordijnen, gardisette. tergal enz. Zonneblinden, luxaflex, iouverdrape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken, plaatsen, GUIDO MICHEM, Potiaulaan 11, Dendermonde. 052-236.51 heeft alles, maar dan ook alles voor toekomstiae moeders en pasgeborenen, Premaman, Brusselse straat 60, Dendermonde. loelsie kleding 052-216.11 de zaak die met haar tijd meegaat, Franz Cour tensstraat 32, Dendermonde talons 053-282.81 meubels en alle binnenhuisversieringen. Galerie De Keizer ENSOR. Rechtstreekse waar uit schillende landen. Vlaanderenstraat 6. Keizerlijke Plaats 8. AALST zoekt 052-221.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papier handel P VAN GEERTRUYEN-DE RIDDER. Dijk- straat 5. Dendermonde Ook alle planafdrukken foor rijlaarzen 053-250.94 voor moderne ruiters te verkrijgen één adres MALLY SHOE, Nieuwstraat 53, AALST AIGLE in alle maten en breedten 053-237.46 zitten duizenden met ASTMA-aandoeningen Eén oplossing De MEDISCHE matras. Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIEUWERKERKEN. vonne en Jozef 053-733.95 rijden met een bromfiets van HOFMAN Gentsestraat 4-6, AALST Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 tot 150.000 F, Alle modellen uit voorraad leverbaar ^oek 053-237.46 het Oost of West bij DE PAREL koopt U het best. Molenstraat 41, Nieuwerkerken

De Voorpost | 1974 | | pagina 3