WA GROEIT ER IN MUNENHOF? Folklore-flitsen uit Dender- en Scheldeland Baasroodse subsidieverdeling op losse schroeven ONLOGISCHE BESLISSINGEN ZETTEN KWAAD BLOED 4 - 15-2-74 - De Voorpost Vrijdagavond jl. had te Baasrode een perskonferentie plaats waar verschillende verenigingen, bij monde van hun voorzitter, de h. Albert De Clerck, de subsidieverdeling van 1972 onder de loupe namen. Nu pas, inderdaad, daar de gemeenterekeningen slechts tussen 1 en 10 juli van het volgend jaar door iedere inwoner mogen gekontroleerd worden en de konklusies slechts nu openbaar konden gemaakt worden. «Wij willen niet aan politiek doen,» opende Albert De Clerck de vergadering, «doch gewoon even onderzoeken op welke wijze en aan wie de verschillende gemeentetoelagen met zulke gulle hand zijn toebedeeld. We wensen gewoon de werkelijkheid even te toetsen aan de noden van de verschillende verenigingen doch zijn er in geen geval van uitgegaan dat bepaalde klubs minder of niets mogen krijgen om andere te bevoordeligen. Iedereen mag houden wat hij heeft doch er moet ergens een lijn inzitten, een lijn die we reeds maandenlang vruchteloos zoeken. Er is gewoon een diskriminatie gaande die niet kan geduld worden in een gemeente met zovele bloeiende sportverenigingen...». BEDELEN Welke waren nu de Gemeente- toelagen aan kulturele- en sportverenigingen in het jaar 1972 Karnavalkoniitee 60.000 FC Voetbal Supportersklub (inrichting beroepsrennerskoers Grote Prijs Burgemeester Van Gaever) 25.000. Wielerklub Sport en Vermaak Beroeps rennerskoers Broekkantkermis 25.000. Vriendenkring Ge meenteschool 23.250. C Voetbal 20.000. Boekerij Scaldis 13.448, Boekerij Willemsfonds 13.448, Kaatsverbond Baasrode 10.000 4000, Muziekmaatschappijen Communisten 10.000. katolie- ken 10.000, liberalen 10.000, socialisten 10.000. Panters Bas ket 10.000. Bloedgevers 8000, Meirgat Kermis 7500, Rode Kruis 5600, Ornitolog. komitee 5600, Atletiekklub Baasrode 5000, Nationale Strijdersbond 5000, Bond der grote en jonge gezinnen 5000. Voetbalklub Broekkant 3000, Bond der gepensioneerde kommunisten 2500. katolieken 2500. liberalen 2500, socialisten 2500, sport- biënnale *72 2000. Turnkring Vooruit 2000, Duivenmaat- schappij «Recht voor Allen» 500. Groenkomitee 240 en Oudheidkundige Kring 175. «Wanneer men nu even gaat vergelijken.» vervolgt spreker, «valt het onmiddellijk op dat er duchtig met de duiten wordt gespeeld... en alles behalve logisch... Broekkant Kermis met 1 aktiviteit (koers voor be roepsrenners) ontvangt 25.000 fr.. daartegenover Meirgatker- mis. een wijk van Baasrode zoals de Broekkant, met aktivi- teiten als kaatsen. 2 wielerwed strijden, atletiekwedstrijd, vol leybalwedstrijd. dansavonden e.d.. moet tevreden zijn met 7500 fr. Vanwaar dat verschil? We kunnen het slechts gissen. Nochtans blijft het totaal der uitgaven voor de verschillende aktiviteiten op het Meirgat de som van 55.000 fr. overschrij den voor verschillende feeste lijkheden die een groot percen tage van de Baasroodse bevol king betreffen. De rest hebben we moeten bijeen bedelen. Ook de muziekmaatschappijen kwamen ter sprake. Het is inderdaad onbegrijpelijk dat een «muziek» met 100 leden evenveel krijgt als een maat schappij met 4 of 5 leden. Een evenredige verdeling is natuur lijk een prachtige politieke vondst doch allesbehalve eer lijk. Is de ene muzikant meer waard dan de andere Hetzelfde kan worden vastge steld bij de verschillende bonden der gepensioneerden. 350 leden tegenover 40 leden schijnt voor de Baasroodse bewindslieden hetzelfde... Ook basketklub Panters Baas rode heeft weinig reden tot pochen. 20.000 fr. is wel een aardig sommetje doch als ploeg in 3de nationale met verre autobusverplaatsingen en diver se jeugdploegen verdwijnt die «aanmoedigingspremie» als een druppel water op een hete plaat. «Waarom moet een voetbal ploeg in tweede provinciale 10.000 fr. meer ontvangen dan een hoger gekwoteerde ploeg, zij het wel uit een andere sporttak vraagt de heer De Clerck zich terecht af. «En trouwens als we even de lijst nagaan is er geen spoor te vinden van de kaatsklubs «Jong en Vrij» of «Adec Sport», noch van de volleybalklub «Adec Sport». Waarom Ja waarom krijgt de atletiekklub AC Baasrode en een voetballief- hebbersploegje wel steun en ontvangen andere gereputeerde verenigingen niets De kaats klubs stuurt men met een kluitje in het riet. Er wordt gegeven aan het kaatsverbond van Baasrode, zegt men (het kaatsverbond van Baasrode ofte het handelsverbond is een plaatselijke kompetitie van een vijftal liefhebbersploegen waar in wel wordt deelgenomen door een tweede ploeg van Adec - n.v.d.r.) doch wat hebben de officieel aan de Belgische kaatsbond aangesloten klubs daarmee te zien Adec Sport vaardigt in deze nevenkompeti tie een ploeg af om de aloude traditie voort te zetten doch het is een traditie die veel geld kost. Een aanvraag indienen zegt men, goed. doch aanvragen zijn zo vluchtig als de wind en wordén even gemakkelijk afge wezen als aangenomen. Trou wens. wat is het nut van aanvragen Het gemeentebe stuur moet toch op de hoogte zijn van de verscheidenheid aan sport- en kulturele verenigingen in de gemeente. Volleybalklub Adec, drie ploegen in kompeti tie en een jeugdafdeling met een wekelijkse werking, moet nog de eerste frank zien en toch slagen deze mensen er in alle supporters gratis met de bus te laten meereizen... bedelaars... SPORTRAAD «Het is natuurlijk een feit dat het moeilijk is om iedereen tevreden te stellen, doch wan neer men van het principe uitgaat dat iedere klub van de gemeente recht heeft op ge meentesteun is men al een gans eind verder. De volgende stap zou dan de oprichting worden van een sportraad en een kulturele raad waar alle ver enigingen in vertegenwoordigd zijn en waar het goed mogelijk moet zijn tot een eerlijke en evenredige verdeling te komen. Zulk een sportraad en kulturele raad zou trouwens nog een ander praktisch nut hebben. Momenteel is de wereld der organisaties en feestelijkheden een echte jungle waar men maar inricht zonder op de hoogte te zijn van andere gelijklopende feesten. Een degelijke koordi- natie is al een tweede behoefte die werkelijkheid dient te worden. Het is nog niet zo lang geleden dat in een kleine gemeente als Baasrode het bal van kaatsklub Adec zou samen vallen met het Karnavalbal iets wat op het nippertje kon vermeden worden dat een receptie van een andere klub samenviel met het bal van FC Baasrode en dat als derde voorbeeld het Middenstandsbal op dezelfde zaterdag plaats had als het bal van de bloedgevers... Zonder dat de ondersche verenigingen van mekaars o weet hadden». Hoe zit het met de subsi voor 1973, mijnheer De Cler r «Daar weten wij nog niets vi wij deden wel al navraag bi oppositie doch deze is te lak te tam om initiatief te nen Daarom zullen we maar wac tot 1 juli 1974 om inzagfi, nemen van de gemeenten ,j ningen. Ik wil wel nog zeggen dat ons niet te doen is om bepa; verenigingen in de vleugel schieten, wel om te verkri dat alle gemeenschappen Baasrode kunnen genieten iets dat hun recht is en dit een basis die rechtvaardig hoe moeilijk het misschien zijn om tot iets reëels te kont We nemen namelijk niet dat verenigingen als KU. Sjaloom, De Vliet, klub Adec. Volleybalklub kaatsklub Jong en Vrij, Duiui maatschappijen (één uitgez ite derd). visklubs. NCMV. CMI Davidsfonds en Willemsfoi niet kunnen gesteund wor aanvraag of geen aanvraag. G. DE PAI %ds< bil: P' ipc ie. Chielr ka iior Ai in<; he •de aa h. Ids EL ONS ENSIKLOPPEDIEKEN (Letters C en D) Café Vlaams staminee, waar z'u met een vuil oog bekijken als ge durft een koffie vragen. In het Bargoens vierendeel. Caracollen Véél, véél smakelijker dan Escargots de Bourgogne, en véél, véél goedkoper (zie mosselen en oesters). Caramel a mon coeur zie machine a vapeur. Charlotte Derremontenès getraad mè nen Oilsjteneir. Cider opgelingd zap van afgevallen en geschallotterde uustappelkes da geschon ken en verkocht werd in kabbérdoezen en op ressepses van traafieste, en woervan da ge moetsj geluve dattad echte sjampanj is. Cinteroen in de plaats waarvan veel appelen worden verkocht. Belastingbetaler. Cremfeienige kaassoort uit de streek van Dendermonde, zowel wat smaak als aroma betreft. Heet in 't Oiljsters stinkkeis. Cupido seksgod van de Sint-Sebastiaan- gilden. Dada A.B.N. bonsjoer - Russisch dat es van oygen Dag Jan A.B.N. Bonsjoer Sjaan. Weigering, bv. dat ziet ge van hier; ge kunt ze kussen, ge kunt er eens aan, peinst al gauw iets anders, foert. Derremonde s Enorm belangrijke haven stad. gelegen in een ontzettend leuke omgeving, die totnogtoe gezegend werd met een fantastisch zuivere en gezonde lucht. Uiteraard wonen er alleen verstandige lui en bij de recente fusie met Appels en Sint-Gillis met de daaropvolgende gemeen teraadsverkiezingen werd dat nog maar eens bewezen. Te Derremonde staat niet de Derremonteneir, maar de vreemdeling centraal. Deze eigentijdse filosofie stoelt op een lucratieve zijdelingse bedoeling, meer dan op een ludieke, hippe redenering. Officieel wordt deze stad DENDERmonde geheten, wat totaal verkeerd is, wij zullen dat later wel eens uit de doeken doen. Thans willen wij daar nog niet over reppen, want wij hebben het vroeger al meegemaakt dat gewetenloze kronijkers met weinig werklust maar veel lef met ons zweet gingen puttekens pissen. Onthouden wij voorlopig dat de naam DERREmonde absoluut niets te zien heeft met de monding van een rivier in een stroom. Derremonteneir inwoner van Derremon de; niet verwarren met FUSELIER, een inwoner van Groot-DERREMONDE. Tot welke eigenaardige resultaten de in de volksmond gekauwde benamingen kunnen leiden, moge blijken uit volgende voorbeel den Vrouwen Belle-geit (Denderbelle). Appeltrut (Appels). Moezeminne (Moer- zeke). Lea (Lede). Vosseminne (Vossem). Assepoes (Asse). Mannen Bosteruzeleir (Baasrode). Wieter (Wieze). Lieter (Lier). Zot (Zottegem). Beireleireneir of Beirloeter (Berlare). Eekloot (Eeklo). Dodde A.B.N. fopspeen, Sjokker. Daddis van de dodde het is bedrog, dus geen echte moederborst, namaak, dat deugt niet. dat is uit het potje gelikt. Dirk Martens Iemand die zich nooit wast. een zwarte man. Uit het onsterfelijke gedicht van R. GANZEMAN lichten wij over Dirk Martens het volgende (Officieel Vastelaovend Program 1971 - Draeckenie- ren tot Aelst) «Ik weit het jongen, 't es tristeg, ge'n kentj a ni wassen. Zelfs zatlappen teiven 's nachts teigen aa kommen plassen 'k Hem kompassje mè aa, 't es eirg, 't es grof. Toe jongen, mokta iesj kood, schietj oyt anne slof Anders bleifde ver iewig de zwerte maan Zudat er a binnen ienigste jooren gien ienen Do-do-kinneke-do Aanvang van wonder mooi oud-vlaams wiegelied, van Picardische oorsprong. Bezit de eigenschap de zuigeling van in zijn wieg de kennis van de lagere cyclus der notenleer (solfège) bij te brengen. Velen hebben reeds geprobeerd deze baby-song na te bootsen, doch ze waren er niet hoor. Bv. Mi-mi-kinneke mi of Si-si-kinneke-si, het gaat niet hé Doedelzak 1. Middeleeuwse zaksofoon. 2. Zak moet doedels. Doedels meer dan één doedel. Doer hang ne pekelheirink oen toestand waarin iemand of iets het min of meer laat hangen, scheefhangende situatie. Bv. Toren van Pisa, Watergate-affaire, Olie-crisis, Leiding van Blavier in de memorabele match Eendracht-Standard... hewel, daar hangt of hing overal een pekelharing aan. Ding j meest gebruikte woord in het nederlandse taalgebied. Ten bewijze volgende schets DINGSKEN-DINGE Daddis na nie langer as van e mojndjag leije da'k Dingske teigekwamp. Ik moest zelf nie-j-op de mert zain, mor man gebier hoi schuun gevroegd ver heir dinge ne kier wille mei te bringe, want ze kost zelf nie weg omdat ze mè de dinges in hois zat, en wa doede tèn Doermei stoen ek bij de langen Dingen oen za kroem en ik hoi sjust ammel ma gerief, ik pak man kabas en ik Iuup er toch wel zeikers vlak op, op Dingske A-mor-a-mor. zeg ze, da wil na likke zè, en hoe is't mè-j-aa kindsj, en mè-j-aa man zan dinges, al e wa beiter Komt a gaa mei, zeg ze. weir goen ons een zjat kupe, mè ne stravven dingen in. Ze gink oen den oitlet mor ge wetsj er iets van zonder oesem 't hoele; ge kentsj peize, den dikken Dingen van Lokeren was al ghielegans ingepakt, en weir zate doer nog. Middelerwail was Dinge bij ons gekomme, ge wetsj wel «Gejaagd door de Pensjoene», diejen aan toeker hoi zannen elentriek goen betoele. Na dieje sjeneirt hem ver niemand nie en dieje vroeg mor derekt oen Dingske hoe da da na zat mè-j-heiren Dingen... Ze begost te schrieve 'k hoi d'er tèn nog kompasse mei ik ben e'k ik doer al e joer lang ne mier bij, zeg ze, van asse ammel zan dingen oengesloegen hemme. Da zain na toch gien dingen ne mier hei, ne mensj ammel zan dingen afpakke. A ze zoin a verdoure 'k weit nie wa dingen doen doen zenne. Allei, in 't kertsj, ik zit e'k ik allien te kloizeneire, zeg ze. Mor ik kan voersj, zeg ze, da wetsj e gij hei En Dingen fèn, vroeg ek oen heir A dieje moetsj na voersj doen in de gewune dinges, hei. vroeg in en vroeg oit en niksmendalen ouverhave. Van ouverhave gesprouke, a zal nog moejelaik a zu nog een zottinne lèk of e'k ik vinne, zenne, want ieder mesken is toch a zu mo nie derekt geried om twie of drij kiere per dag ver menier heir dingen oit te doen. hei Zu 't schaijntsj zoitem naa te doen hemme mè Miss Balatom, een Oiljstenès Ze noenie dieje a zu omdasse vroeger ne kier op ne reklam gestoen heitsj van balatom. A za ze balatomnie, de gieregoerd. En freite dasse ze za doen. dag jan alle doege nen bouterham mè peersaroop en hop mè de bientjes Ver zuun dinges have'k liever man dingen oen zenne Vès van de Koei (Heet van de Naald) De Vlaamse pers van woensdag 29 november 1905 Kamernieuws er wordt onderzocht of er tusschen Dendermonde en Mechelen nieuwe treinen voor de werklieden kunnen ingericht worden. De regeering is van oordeel dat er te Baesrode geene brug over de Schelde moet gebouwd worden. Marktprijzen Brussel, 28 november Zwijnenmarkt. Er werden 400 varkens ter markt gebracht, prijs per kilo op voet 0,85 1,00 fr. Anderlecht-Cureghem. - 2342 varkens, prijs per kilo fr. 0.88 a fr. 1,05. Rousselare. - Tarwe per 100 kilo 18,50 fr. Roode tarwe 17.00 a 17.50, rogge 15 15.50, haver 18 a 18.50, boonen 19.50 k 20, Aardappelen 9,50 10,00, boter de kilo fr. 2,80 3,10, eieren de 25,3,90 4,96 fr. Assisenhof van West-Vlaanderen het meisje H.B. die voor het assisenhof verscheen, onder beschuldiging van kinder moord. is dinsdag met 8 stemmen tegen 4 onplichtig verklaard en dus vrijgesproken. AalstAanhouding. Een onderkommissaris der stad. B... genaamd, is aangehouden voor onnoembare daden. Moord te Overmere. - Zondagavond, rond 9 uur, kwamen zekere W., 19 jaar oud, en Th. V.D.S., 20 jaar, landbouwwerklieden, de genaamden C.H., 22 jaar, bakker en C.V.W., 28 jaar. hovenier, in de Lintstraat tegen. Alhoewel beide laatsten hen volkomen met rust lieten, riep W. hen spottend het schimpwoord «snotneuzen» achterna, waarschijnlijk omdat ze wisten dat deze beide jonge lieden wat beter gekleed waren dan zij. V.D.S. beweert W. tot zwijgen te hebben aangezet, deze ging echter voort met H. en C.V.W. achterna te roepen. Daarop zijn deze twee jongelingen op hunne stappen teruggekeerd om te vragen wat men van hen verlangde en waarom men hen beschimpte. De weder zijdse woordenwisseling die daarop volgde, gaf aanleiding tot een gevecht, dat de ergste gevolgen heeft gehad. In de loop van den strijd is er W. eene schrikkelijke wonde aan den linker arm toegebracht door één der twee tegenstre vers. V.D.S. beweert C.H. met den arm boven het hoofd van W. te hebben zien zwieren. Het bloed gutste bij stroomen uit die wonde, zoodat de getroffene tot zijnen makker in eens verschrikt riep «Theophiel, ik ga dood!». Dan zou C.H. naar V.D.S. geslagen hebben. Doch daar hij door dezen laatste werd achteruit gestampt, vluchtte hij weg met zijnen makker C.V.W. die in tusschen eene gapende wonde aan de knie had bekomen. Zij liepen binnen in de herberg van D'h., Lintstraat, alwaar C.V.W. zich op weinigen tijd doodbloedde. Intussen werd de gekwetste W. door den eigen vader van de vermoorde V.W., die toen nog niets en wist, weggeleid. De geneesheer ontboden liep eerst bij W., die hij door zijn onmiddellijke zorgen redde, aangezien hij later verklaarde dat hij ook wel V.W. zou kunnen in leven houden, mits tijdige verzorging, maar dat W. dan intusschen zelf zou doodgebloed zijn. Mandagmorgen was het parket van Dendermonde reeds ter plaatse en stond voor de lastige taak, uit de ondervraging van de overlevenden op te maken, wie de eigenlijke oorzaak zou geweest zijn van het gevecht en wie de ware daders zijn der moord en van de toegebrachte wonde aan den arm van W... Wellicht komt er weldra volle klaarte en kunnen wij het laatste woord over dit vreselijk geval mede delen. C.H. en Th. V.D.S., zijn voorlopig aangehouden. In de zakken van C.W... is er insgelijks een mes gevonden. C.S. Sint-Nikolaas Onze winterjaarmarkt. Eene ganse reeks foorwagens staan reeds op onze markt. Verschillende prachtige stoom- molens, hypodrooms, cirk de Cock, cynemotographs en wafelkramen zullen tegen maandag en volgende dagen opgeslagen zijn. Wetteren Diefstal - Niettegenstaande de zorgvuldige waakzaamheid onzer policie, ten einde de dieven der zinken afleidings- werken aan de huizen geplaatst te knippen, zijn er maandagnacht weder aan verschei dene woningen zinken goten gestolen. De policie zoekt de daders op. Selzaete Harde slag. - Maandagnamiddag kwam de knecht van M. Cox alhier, met zijn paard over de brug gereden. Hij zat er op en viel er af. Dendermonde Een vreselijke rukwind brak in de nacht van zondag op maandag over onze stad los. Pannen en schouwen werden afgerukt. Een groot schip, aan den ingang der Dender gemeerd, werd op den Dijk geslagen. Niettegenstaande de boven- menschelijke krachtinspanningen kon men het slechts maandagavond vlot krijgen. In de Dijkstraat werd een in opbouw zijnde achtermuur omgerukt. Rond 8 en 10 1/2 ure bemerkte men een luchtverschijnsel; gans de lucht stond als in laaie vlam. In de Wijngaardstraat werd een groote dakpan afgerukt. Maandagavond verraste een springvloed onze stad, ontelbare kelders liepen onder. Dijkstraat, Sint-Jorisgilde, Papiermolen straat leeken op de lagunen van Venetië. De weiden rond de stad gelijken onmetelijke nieren. Zele Maandagmorgen om 3 1/2 ure is de schouw ingestort van het huis bewoond door L.B..„ wijk Kouter, en is terecht gekomen op het afdak van R., die. uit zijnen slaap gewekt, er gelukkiglijk met den schrik en eenige mortelstukken op het lijf, is van af gekomen. Aalst Honderdjarige overleden. - Een der oudjes die op 6 januari haren honderdsten verjaardag zou vieren, is maandagmorgen overleden. Een Vertoogschrift Het Nationaal Verbond der Vlaamsche Kasseiers komt een vertoogschrift te sturen aan den Heer Minister van Geldwezen en Openbare Werken, Met nadruk wordt gevraagd dat het minimumloon der kasseiers gebezigd aan werken door den Staat uitgeschreven en gesubsidieerd, zou bepaald worden op 50 centiemen per uur, en dit der dieners op 35 centiemen per uur, met een maximalen arbeidstijd van 10 uren daags. Buitenland Te Sebastopol. De admiraal Tchouknne seint naar Sint-Petersburg dat hij meester is van den «Potemkine» en dat de oproerige matrozen met eenige kanons zich teruggetrokken hebben in de kazern Lazarcff, waar hij hen zal insluiten en uithongeren, St.-Petersburg Men zegt dat 33 fabrieken, waar 67.000 werklieden gebruikt worden, allen afgedankt hebben. Astrakan Men meldt dat de pest zou zijn uitgebroken te Astrakan. New York de voerlieden van New York,, laten den arbeid staan. Zij zijn met 15.000. Het Eiland Pinos de Regeering dei Vereenigde Staten heeft zich zaterdag in den kabinetsraad bezig gehouden met het c eiland Pinos (bij Cuba behoorende) naar aanleiding van het besluit der Amerikanen i( die er wonen, om gewelddadig bezit van het eiland te nemen, hetgeen de Cubanen ook met geweld zullen trachten te beletten. KARNAVAL DENDERMONDE 1939 Karnavalfeesten en Ommegang der Den- dermondse Reuzen op zondag 26 Februari, 1939 te 14 uur. Met de medewerking van het Stadsbestuur en de geldelijke steun der bevolking; 30.000 fr. geldprijzen en kunstvlaggen. Volgorde van de stoet 1. Rijkswacht. 2. Dendermonde Harmonie Germinal. 3. Dendermonde Reus Mars met tromme laars. 4. Dendermonde Reus Goliath met trommelaars. 5. Dendermonde Reus Indiaan met trommelaars'. 6. Dendermonde Harmonie St.-Antoniu. 7. Hamme Kon. Vlaanderen. Indianen ten strijde. 8. Gendbrugge Boeren en Boerinnen. Hon gaarse Boeren. 9. Hamme. De Noord pool reizigers. Wagen met Groep. 10. Sint-Gillis - D. Muziek Moedig en Vrij. De Lustige Matrozen. 11. Dendermonde. Sport en Vermaak. Zigeuners. 12. Cruybeke. Muziek St.-Margriet. Blikken Muziek. 13. Dender monde. De Wandelende Reuzenmosselen. 14. Lokeren. Harmonie Vooruit. Pierrots. 15. Appels. Boer Jef. Vlaamse Boeren en Boerinnen. 16. Lokeren. Vermaak na Arbeid, Lambeth Walk (Wagen). 17. Moorsel. De Kunstvrienden, Minnezangers. 18. Gent. Floralie-Club, Hoveniers. 19. Willebroek. De Ware Vissers van Oostende. 20. Dendermonde Harmonie K. Burgers kring Pierrots. 21. Lokeren The Nops Girls. Oosterse Prinsen. 22. Dendermonde. De Mozambo's Vrienden. 23. De Lustige Gentenaars, Kozakken. 24. St.-Gillis - D. De Vrije Spaarders, Prachtwagen. 25. Dendermonde, Schoolvreugde. 26. Hamme- Z-ogge Vermaak na Vermogen. Houten Muziek. 27. Willebroeck. Plezante Sloe bers, Out de Oude Doos 1830. 28. Dendermonde Harmonie Sint-Cecilia. 29. Hamme. De Volendammers. 30. Mechelen. De Lustige Burgers Edelen uit Le Couvreur. 31. Hamme. Kalm en Volharden. Boeren krijg. 32. Lokeren. De Lustige Reizigers. De Dochter v.d. Tamboer Majoor. 33. Gent. Jolly Scotchmen. Schotten op reis. 34. Evere-Brussel. De Burgerl. kleedij onder Lodewijk XI. 35. Appels. Fanfare De Kinderen van de Schelde. 36. Aalst. De Ware Gilles. 37. Sint-Gilles-D. De Muzikale Clowns. 38. Hamme. Vermaak onder ons. Smidswagen. 39. Reklaamwa- gens. N.B. Wij verstrekken deze gegevens op uitdrukkelijk verzoek van een paar trouwe lezers. Het heeft méér dan een jaar geduurd eer wij deze programmabrochure op de kop konden tikken Zij begeleidde de laatste karnavalfeesten vóór Wereldoorlog II. Wij onthouden vooral dat 1. Sint-Gilles met niet minder dan drie groepen «meedeed». 2. Onze Grute Mannen mee in de Stoet opstapten. 3. Geen buitenlandse deelne mers er bij te pas kwamen. Hamme en Lokeren o.m. een flinke hand toestaken. SJEEKSP1ER

De Voorpost | 1974 | | pagina 4