Een beetje meeval mocht wel PRECIES OP TIJD GEDAAN? Penalty tegen paa Strafschop? De Arijskensvrienden Aalst klaar voor het nieuwe seizoen Belangrijke dag voor K.A.V.D., Buggenhout, Appels en Schellebelle le PROVINCIALE Sparta Buggenhout-Temse 1-1 ^PROVINCIALE Gerda - Baasrode 0-0 3ePR0VINCIALE 22 - 22-2-74 - De Voorpost - Was men in het Buggenhoutse kamp na afloop van de wed. strijd te Bazel de koning te rijk geweest, dan was de vreugde zondagnamiddag nog groter al moesten de Spartanen een puntje prijs geven aan bezoeker Temse. De scheepsbouwers meenden terecht aanspraak te mogen maken op de volle inzet. Temse was vooral in de eerste time de dominerende partij geweest. De openingstreffer in de vierde minuut, gevolgd door een knal op zijstaak en dwarslat door Van der Aa en Hermans, rechtvaardigden alvast de vroeg verworven voorsprong. De be zoekers lieten aan het halfuur langs Hoogstadt evenwel de kans liggen om via een strafschop een veiligere voorsprong uit te bouwen. Sparta had tot op dit ogenblik niets anders getoond dan zijn algehele inzet Na de kampwisseling brachten de lokalen evenwel meer evenwicht in het spel en toen Dré Turneur, nu ook zeer flink in de spits van de aanval, het tegendoelpunt nette voelde men bij Buggenhout aan dat er iets inzat. De defensie ging zeer flink samenspelen en in het middenveld zetten jongens als Dries en De Wilde alle zei len bij, zodat 'Van Lombergen nu ook regelmatig aan het werk werd gesteld. Veel doelkansen konden de Spartanen zich evenwel niet scheppen. Ei zo na werd het toch 2-1 toen Cauwenberghs in de eindfaze met een inzenden Van Lombergen verraste. Dit zou een te zwaar verdikt zijn geweest» voor de bezoekers, die te Buggenhout een Sterke indruk hebben nagela ten. Trainer Huth sprak na afloop zijn tevredenheid uit over de inzet van zijn leerlingen. - Het is een kostbaar punt dat we hebben thuisgehouden al hadden we er wat meeval voor nodig. - Dit mocht wel eens na al de tegen slagen die we reeds hebben ge kend Dit werd bijgetreden door de h. Baeyens. secretaris van Sparta die nochtans besloten heeft er aan het einde van het seizoen het bijltje bij neer te leggen. Aan hem zal Sparta een bekwame en klaarkijkende secre taris verliezen al keert hij vast zijn Sparta niet de rug toe gezien hij verder zal blijven deel uitmaken van de beheerraad, zijn ondervinding derwijze in dienst blijven stellen van de klub. Voor Sparta Buggenhout is de kous evenwel biet af. Er zullen nog heel' wat inspaningen wor den geëist om het behoud te ver zekeren. Het is dan ook tenvolle hout rekent op de inzet van een ieder. Vooral de jeugd kan zich verdienstelijk maken en hier stel- len we graag Dré Turneur als voorbeeld. Vandaag als verdedi ger, morgen als aanvaller. Iemand als Freddy Keppens mag niet uit 't oog verliezen, dat voetbal team work is. dat soms door tainer of klubleider beslissinge worden getroffen waarmede ze niet recht streeks kunnen akkoord gaan. Het klubbelang mag evenwel niet uit het oog worden verloren en het persoonlijk sukses en de ambities dienen wel eens opzij gelegd. De leuze Eén voor allen en allen voor één is meer dan ooit toe passelijk bij Buggenhout. Zelfs nu dat het tikkeltje meeval, dat men in de heenronde miste voor Sparta te zijn weggelegd. Op basis van de jongste prestaties van Bug genhout is er reden om een goede afloop in uitzicht te stel len. V.C. De Baasroodse defensie moest tegen Gerda af en toe alle zeilen bijzetten. (HV) Serskamp 1 - Sp. Geraardsbergen 0 De overwinning van Serskamp is net op tijd gekomende geest in de ploeg is weer prima en iedereen gelooft er opnieuw in. Erg optimistisch bekeek mne het zondag vóór drie uur echter niet doelman Biebaut lag met griep te bed en zijn vervanger moest met een omzwachtelde schouder onder de lat. Bovendien kon Leus. eveneens ziek. niet mee- 'spelen. Al na al is het goed uitge vallen Piet Van der Lippe dirigeerde het team uitste kend en Maurits Schepens, de man die vroeger voor Een dracht een massa doelpunten scoorde, stond als stuur man aan de wal paraat om wijze raadgevingen te ver strekken. Het enige doelpunt van de match viel vrij vroeg. Toe"- vallig was De Troyer er de auteur van. Die De Troyer was ingevallen voor Leus en zijn maidenmatch mag, al leen reeds voor dat goaltje. geslaagd worden genoemd. Men loofde trouwens de inzet van deze neofiet die mits een beetje ervaring mettertijd een vaste waarde voor het fa- nionteam kan worden. Geraardsbergen speelde nooit onder de maat doch gaf nooit de indruk de Eendrachters te kunnen overspelen. De in de twintigste minuut verworven voorsprong kon veilig gesteld worden. Uit een en ander re sulteerden heel wat positieve dingen voor Serskamp - de voorsprong op Gerda en Sparta Appels werd tot respektie- velijk vijf en zes punten uit gediept, wat, met nog zeven matchen voor de boeg. niet weinig is. Of Zwartwit al dan niet ont spannen het kompetitieslot te gemoet mag zien. zal zondag namiddag worden uitgemaakt men moet immers op bezoek naar Appels dat zij laatste troeven op tafel gooit. Komt de volle buit mee naar de rozengemeente, dan is min stens één afdaler gekend. In het tegenovergestelde geval is nog alles mogelijk. Lokerse - Appels 5-0 Men moet zich, zo vrezen we, te Appes niet veel meer begoochelingen maken over het verdere verloop van dit kampioenschap Sparta blijft gewoon doorgaan met het opstapelen van ongunstige resultaten en de medekandi daten voor de buiteling oogsten, op een enkele uitzonde ring na, nieuwe punten. Serskamp, dat nota bene met negen spelers aan de match tegen Sparta Geraardsbergen begon, klopte de tegenstan ders met 10 en Gerda ontfutselde leider Baasrode een y punt... Met nog acht matchen op het programma en een achterstand van zes punten op de leerlingen van Piet Van der Lippe goed te maken, moet er dringend wat gebeuren. y Tenzij de Sparta Appels-Eendracht Serskamp van volgen- de zondag een plotse ommezwaai teweegbrengt. Men kan y nooit weien Haalt roodwit het niet, dan mag men ge- t rust beginnen proefstomen met het oog op volgend seizoen. y Hoe ook, op het terrein van runner-up Lokerse kon een veel beter resultaat uit de bus gevallen zijn dan deze op y het eerste gezicht vernederende 50. Sparta kreeg immers de gelegenheid om op voorsprong te komen. De strafschop f, werd evenwel door een schitterende keeper Thienpondt y uit de goeie baan geloodst. Inplaats van 01 werd het 10, eveneens na een penalty van Van den Broecke, de y Lokerse speler-trainer, een man die met twee nieuwe vol- y treffers, onmiddellijk na de citroentjes het lot van Floridan y Vereeckens moedige poulains bezegelde. Marce De Cock y deed er nog een schepje bij en Van den Broecke rondde tot 50 af. y De score was duidelijk geforceerd, doch die vaststelling y betekende een schamele troost. En toch zijn er nog 16 y punten te verdienen tijdens deze kompetitie, houdt de y. Appelse trainer vol. Of zijn leerlingen die «onmogelijke op- y dracht aankunnen, is een ander paar mouwen. Al zijn er y y in voetbal al sterkere staaltjes gebeurd, y Stekene - Robur 1-1 Tegen Sint-Pauwels zette Moort- gat een penalty om. Toen kwam het op geen goaltje aan Robur haalde het die dag immers met 6-2. Op het terrein van Stekene mocht diezelfde specialist zich opnieuw achter de elfmeterstip plaatsen. Nu pletste de bal ech ter tegen het doelhout. Resultaat inplaats van een nipte 1-2 over winning moesten de Moerzeke- naars zich met een drawn tevre den houden Niemand heeft het Moortgat kwalijk genomen. In tegendeel zelfs voetballers met wereldklasse falen meer dan op hun beurt en de meesten dur ven zelfs de verantwoordelijkheid niet aan Ze laten de ondankbare taak liefst aan anderen over. Hoe ook zelfs aan dat gelijk spel is Moerzeke niet bedrogen uitgekomen runner-up Kruibeke heeft het immers tegen Rupel- monde laten afweten, zodat de voorsprog van trainer Pieters" leerlingen nog is aangedikt. Wel wordt het nu uitkijken naar Ru- pelmonde. een ploeg die moeilijk wint doch dit seizoen nog geen enkele nederlaag opliep en uit een rekord aantal drawns een massa punten puurde. Over de wedstrijd van vorige zon dag kunnen we zeer beknopt blij ven Jef Roels. die altijd toe gewijde Jef Roels. schoot Robur op voorsprong. Stekene kwam via Audenaert terug. Moerzeke bleef na de koffie doorhameren en hield er, zoals we reeds vertelden een er ongelooflijk mooi voor, al n®0 (gemiste) strafschop aan over. men het vel van de beer nog if' Voor Robur staan de titelkansen verkopen. Haasdonk-S.K. Grembergen 1-1 Te Haasdonk esn puntje gaan wegkapen is de jongste weu geen lachertje, vooral omdat de Waaslanders aan een peri van hoogkonjunktuur toe zijn. En toch heeft het geen haa gescheeld of speler.trainer Willy Buydts en zijn leerlingen k men met de volle buit 'huistoe. Groenwit kwam op voorsprong met een prachtig doelpunt w Van Moeseke uit een fraaie voorzet van de week na wjiii geciteerde Cassiman b De Haasdonkse gelijkmaker resulteerde uit een strafschop.) ref had een kontakt hand-bal van Roger Vermeulen als f opzettelijke fout beoordeeld en meteen stond Van Dai oog in oog met zijn overbuur Regi Waterschoot die hem i kans gaf. Te Grembergen houdt men vol dat Vermeulen gP enkele beweging naar de bal deed en de bal onvrijwillig teP de arm kreeg Hoe ook: in dergelijke gevallen is het fc scheidsrechter die zijn verantwoordelijkheid moet opnemenl a in frakties van sekonden dient te beslissen Jammer voor Pn dat echter niet moet wanhopen langzaam maar zeker zal iP zich uit de gevaarlijke zone hijsen om nog aanspraak te mal op een eervolle plaats in het eindklassement. In eigen kuni blijven geloven en met de inzet van alle krachten het beool doel najagen, moet tot de laatste zondag van het seizoen r parool blijven Met het oog op het nakende wielerseizoen heerst weer grote drukte op en om de Aalsterse Brusselsebaan waar de jeugdige renners Frank en Erik Arijs hun klublokaal hebben. Deze snaken hebben gedurende de winter niets aan het toeval overgelaten Zij waren regelmatig in het Dendermondse om aldaar in de idea le omstandigheden hun lichaamskonditie op peil te houden. Se dert enkele weken hebben zij ook de training op de weg hervat onder het waakzaam oog van hun raadsman en verzorger, Mau rits Van der Eist. Daarnaast kunnen zij ook rekenen op de steun van hun ouders, de aktieve wielerklub DE ARIJSKENSVRIENDEN. Deze klub wordt aangevoerd door erevoorzitter Paul De Meyer, voorzitter Louis Corne lls, sekretaris-penningmeester Pierre Verbelen. Public rela- tionsman Eric De Saeger. Pier re Stadtfeld, Gustaaf Cammu, André Vandervoort, Oscar De- rijcke, Pierre Hermans, Alfons Verhofstadt en Nicolas Gheys- sens. Deze vereniging, die fi nancieel inspringt voor de op bouw van de wlelerloopbaan van deze jonge renners, zal ook dit jaar zeer aktief zijn. Een eerste stap in die richting werd gezet op vrijdag 8 februari toen beiden uit handen van Maurits Van der Eist een gloednieuwe f;ets mochten ontvangen. Wielerklub De Arijskensvrien den hoopt dat hun renners dit ndi seizoen hetzelfde sukses I gen behalen als vorige zoijió Eric stak bij de nieuwelirj twee overwinningen op zal^ was de laatste zes weken meer buiten de eerste driff Frank boekte zestien overjj ningen. Eric zal op zondag 7 april eigen publiek zijn laatste strijd rijden bij de nieuw I gen en op zondag veertie pril rijdt hij zijn eerste strijd b j de juniors- even j voor eigen publiek. Frank daarentegen zal start gaan bij de liefhebbei de wedstrijd Gent-Gent maart. Beide renners dere uit de streek zullen en vast worden gevolgd de sportredaktie van de post. De Arijskesvrienden hoop op Eric en Frank. Heel veel kan EENDRACHT AALST zondag niet gebeuren te 16 uur rent zwartwit samen met de fel bedreigde hekkensluiter Dinant de pelouse van het Pierre Cornelisstadion op. Teoretisch hebben de Waaltjes geen schijn van een kans buitenshuis won nen ze dit seizoen.nog geen enkele keer: zeven maal trokken ze met gebogen hoofden naar de kleedkamers en de twee an dere matchen draaiden op een drawn uit. Twee punten op acht tien is niet om over naar huis te schrijven. Als Eendracht de rode lantaarn niet onderschat, moet deze ontmoeting op een vlotte overwinning aflopen. Voor EENDRACHT ZELE liggen de kaarten een beetje anders het bezoekende Roeselare is geen klantje, al zou men dit kun nen konkluderen uit de zware 05 nederlaag tegen Bergen. Feit is dat de Westvlamingen vooral tijdens de eerste time te duchten zijn, doch de jongste weken gewoonlijk achteraf weg- deemsteren. De deur dichtdoen voor de pauze en nadien keihard toeslaan, kan misschien een nieuwe zege van de fusieploeg voor gevolg hebben. KAVD staat voor een zware op dracht tegen Aalter. Men zal misschien glimlachen bij het lezen van deze voorspelling. En toch is het zo de gasten zijn aan een hoogkonjunktuur toe en bewezen zondag nog maar eens dat ze allesbehalve rijp zijn voor de degradatie. Slachtoffer werd Racing Wette- ren (41 asjeblief) waardoor Aalter zich bijna uit de gevaar lijke zone heeft weggewerkt en een beetje in een overwinnings roes leeft. Als KAVD zich op deze wedstrijd toespitst zoals gebeurde toen Willebroek en Heist dienden bekampt, dan rijzen geen grote problemen Menen dat het reeds allemaal in kannen kruiken is. zou wel eens een boemerangeffekt kun nen krijgen. Zo ver is het ech ter nog niet Onze pronostiek KAVD wint. MOET trouwens winnen. Anders begint de kom petitie opnieuw. Want met al'e respekt voor JONG LEDE, zien we niet goed in hoe Roger Mer- gaey en zijn maats Willebroek een voetje kunnen lichten, vooral omdat groenwit de oran- jen in de buurt van het kanaal in de ogen moet kijken. Al weet men met drawnspecialist Lede (twaalf uit 22 ontmoetingen) nooit... SPARTA BUGGENHOUT moet DE kans met beide handen grij pen terwijl de andere Eerste Provincialers een dagje rus ten, reizen trainer Huth en zijn vrienden naar Standaard Gent. Een Standaard Gent dat wel helemaal onderaan staat, doch gelet op de jongste resultaten en prestaties (ok tegen SK Aalst waren de roodwitten prima) ab soluut geen «krabber» is. Met «scherp» schieten de stroppen niet (19 goaltjes uit 21 wedstrij den) en zo homogeen is de defensie evenmin (41 keer ge klopt of ongeveer tweemaal per match), zodat we er hoe lan ger hoe meer van overtuigd zijn dat Sparta de opdracht aan kan en met twee punten huis toe komt. In dat geval klaart de situatie bijna helemaal op de kloof tussen geelblauw en de onmiddelijke achtervogers Ap- pelterre, Bazel en... Standaard Gent groeit dan tot respektieve- lijk drie, vier en acht punten. Een uitstekende uitgangspositie om minder gekontrakteerd, doch met zeer veel vertrouwen het laatste schijfke van de «ope ratie redding» aan te pakken. BAASRODE geraakte vorige zondag niet voorbij Gerda Een verrassing. Omdat achtervolger Lokerse won, bedraagt de voor sprong van Heymans formatie nog slechts één schamel punt je. Er liggen trouwens nog een massa achtervolgers op de loer. Eén ervan is Olsa Neder- brakel dat zondag op bezoek komt. Een zeer open wedstrijd waarin waarschijnlijk zeer wei nig doelpunten op de plank ko men en waaruit Baasrode als overwinnaar kan komen. TERJODEN heeft zich intussen ook gemeld als een te duchten outsider. Fons Lockefeer en z'n team moeten het logischerwijze te Sint-Niklaas halen, al heeft de jongste speeldag ons ge leerd dat Gerda zich nog niet bij het onvermijdelijke neerlegt. Veel meer dan een drawn zien we er voor Terjoden niet in. De allerlaatste kans voor SPAR TA APPELS moeten de roodwit ten met beide handen en voe ten grijpen SERSKAMP komt immers op bezoek. Verliezen betekent een kloof van acht punten op zeven zondagen van de finish Haalt Sparta het, dan wordt het nog wel optornen te gen een achterstand van vier punten, en dat zet de poort op een kier Een drawn volstaat voor Serskamp, maar Appels is daarmee niet gediend Absoluut niet. Heeft U al eens de klassering van Derde D ontleed SPORT KRING GREMBERGEN deed aan de drawn te Haasdonk een zaakje, al had een overwinning (en die stak er in) nog positie vere konsekwenties voor gevolg gehad Sinaai, niet onmiddellijk bedreigd en toch niet safe, is de volgende tegenstander. Een Sinaai dat Waasmunster thuis klopte Een overwinning lost voor Sportkring heel veel pro blemen op Moet OVERMERE het eerder vlot halen tegen een volledig weggedeemsterd Sporting Me- relbeke, dan moet SCHELLE BELLE op het Gentse Heirnis bewijzen dat ze de échte lei- dersploeg is De stropkes lieten een steekje valen tegen het op papier zwakke Tenstar Melle (11). doch daaruit konklude ren dat het bergaf gaat met deze keihard spelende ploeg, zou al te voorbarig zijn. SOS gaat voor een drawn, net zoals voor een paar weken te Masse- men. Wordt het weer een zege HOFSTADE - HERDERSEM is een «open wedstrijd»» waarin tegenslag en meeval het resul taat kunnen bepalen. Wij tippen op een drawn en voorspellen dat de bordjesman niet zo dik wijls de ladder op moet klim men. WIEZE heeft, niettegenstaande de brouwers de jongste weken een beetje sukkelen, een reuze kans om de oogst wat aan te dikken tegen Bavegem BER- LARE ontvangt het bezoek van Welle. Een Welle dat reeds een paar weken aan het terugko men is. De «puiten» dit seizoen nog bijna geen enkele keer met hun basisploeg in het veld, ha len het wel. Als SCHROEVERS MOORSEL echt biijft geloven in de titel, dan zien we niet goed in hoe groenwit te Erondegem tegen de lamp loopt. Normaal moet Ede een smakelijk hapje wor den voor OUDEGEM, De schut ters moeten evenwel tegen een sterke verdediging optorn zodat we wel een «Hagemi overwinning voorspellen, m eveneens de deur op een k laten voor een drawn Niettegenstaande GIJZEGJ een beetje aan een weerbl stige forme laboreert, mi Wilskracht zonder veel inspi ningen de maat nemen van] ontgoochelend SK WICHELfj OPSTAL stuurt Eksaarde hands huistoe,en EENDRACf SINT-GILLIS kan tegen Vrasij slechts één ding doen zf stug verdedigen om te beien dat de score hoog oploopt. I ZANDSTUIVERS APPELS zonder punten Hoogeinde v i laten en BOONWIJK. thuis 1 gen Meerdonk, is bijna zei op weg naar een nederlaag, weet men met Pierre Van Meirssche en zijn onberekt bare teamgenoten nooit. VoO voor eigen supporters kan wijkploeg iets meer. Tegen leider zal het zeer moeilijk z om een puntje veilig te st len. HEIKANT ZELE, ten sotte, vin in Moerbeke een uitsteken sparring-partner en heeft e reéle winstkans.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22