SOONWIJK EN MOORSEL DERBYWINNAARS L MARC VAN DE VOORDE IN DE KIJKER Albert Van ST.-ANNA SPORTIEF HOFSTADE Damme kans op sukses VOETBAL 4e PROVINCIALE IELRENNEN ATLETIEK ,BIJ A.C. Baasrode TOMBOLA JEÜGDKOMITEE APPELS ZWEMCLUB NEPTUNUS AALST VOLLEYBAL JONG K.W.B. 0UDEGEM EDDY PEELMAN VROEGE FORME DIRK HEIRWEG SCHELDESPURTER CYCLOCROSS De Voorpost - 22-2-74 - 23 OVERMERE en SCHELLEBELLE, de twee voornaamste aan spraakmakers op de titel in Vierde B is het zondag een uit rende beurt gewordenDe Boerenkrijgers brachten een er gevaarlijke verplaatsing tot een goed einde en SOS haalde t tegen Kalken. Op het terrein van Azalea won Overmere rdiend. Vooral aanvallend was de fusieploeg heel wat beter i de Gentenaars. Reeds op de tiende minuut moest de klas- te Tollenaere op al zijn kunde beroep doen om een mooi hot van Vermoens onschadelijk te maken. Zeven minuten ter, bij een inzenden van Delmulle, maakte De Schepper een ndfout in de gevaarlijke zone, doch de penalty van Dauwe ilde over de deklat, zodat Overmere aan een doelpunt was snapt. faze zette Overmere tot een prachtige kombinaties aan vijf minuten voor de pauze Ide Jaak Steeman zipn ploeg. r|fvrijschop op voorsprong (0-1). had onmiddellijk na de her- img al 0-2 kunnen zijn. doch 'se, ongrljbaar en een boeman Azaleadefensie .mikte ilmeters naast. Evenlater deed beterhij maakte er 0-2 van. Gentenaars poogden door de reng van wisselspelers tegen tij in te roeien, doch Van organiseerde de Overmere- q lediging zo oordeelkundig dat •gens een gaatje viel. Bijna ■d via De Schepper zelfs 0-3 aan de overkant was keeper r pnaerens bij de pinken om Del- Ie te beletten bet eerredder- te scoren. tELLEBELLE speelde tegen Kal- een archislechte eerste time met 0-0 werd afgefloten. TiJ- ns de rus kregen de paarsjes jwege trainer Gaby Scbeire tter een bolwassing van }e- Iste. Het hielp, want nadien »lde Hugo De Cooman raak. nummer twee moest evenwel twee minuten voor heit eind paal worden gewacht. Toen Ipte Etienne Van den Abbeele i strafschop tegen het net. ndag gaat het naar Helmis, li zeer moeilijke opdracht wordt daar omdat de Kersverse Dirk Persljn belet geeft en Hugo De Cooman. als rijks wachter opgeroepen om de Aal- sterse karnaval ordentelijk te laten verlopen, is er evenmin bij. Bovendien kan ook niet gerekend worden op de goede diensten van Julien Baeyens. Als men bovendien ook weet dat het nacht bal van SOS zaterdag plaats heeft, moet het niemand verwon deren dat men er in Schel lebel Ie een beetje tegen opziet. 1 BERLARE heeft het Vlierzele.'een outsider voor de titel, niet onder de prijs gegeven. Vooral keeper Kerre was in zijn dagje en wist met alles raad. Kerre was niet de enige uitblinkerook Van Cauteren en Bracke kregen een eervolle vermelding. WICHELEN geraakt maar niet op het goed pad. al werd het tegen Erondegem ditmaal geen afstraf fing. Vooraan bleken de schut ters weer eens stom en in het doel moest de piepjonge Jean- Paul de Haes het ditmaal rooien. Ai na al was de 0-2 nederlaag eervol. MOORSEL dat het op eigen veld ook al niet te breed kreeg, won met het kleinste verschil ter wijl Mere in zijn vertrouwde om geving een punt moest afstaan aan een verrassend goed voor de dag komend Bavegem, bij wie de 46-jarige doelman Dierickxeen reuze wedstrijd speelde. Scbroe- vers had In de wedstrijd met een stug aanklampend WIEZE vroegtijdig sukses langs zijn doel- puntenf abri kant Wijnant. En gelet op wat de eerste speelhelft bracht kon deze stand van zaken als logisch aanvaard worden. Na de kampwisseling nam de partij een andere wending. Wieze was toen verbazend knap en de Moor- sel verdediging moest toen op de tenen staan om die minieme winst te kunnen behouden. HOF- STADE spel Ide te MELDERT een voortreffelijke tweede helft en het was in die tijdspanne dat het dan ook de gelijkmaker scoorde. Dit gebeurde op een stilstaande faze. Bij een vrijschop lepelde De Vos de bal over het muurtje en Verhofstadt verlengde met een lobbal in bet doel. Naderhand werd dit maneuver nog maar eens overgedaan maar Meldert liet zich niet meer beetnemen. De thuisploeg was in de eerste periode op winst gekomen dank zij een strafschop die bezwaarlijk kon worden aangevochten doch die het gevolg was van een mis verstand in de Wilskracht gele deren. Wanneer De Ridder en doelman Bosman elkaar hinderden bij bij een interceptie viel de bal net in de voeten van een tegen stander die direkt aanlegde. Er bleef De Man. die op de doel lijn had postgevat, niets anders over dan de bal met de hand uit het doel te kloppen. Meldert pro fiteerde van deze penalty om op winst te komen, maar naderhand wettigde Hofstade tenvolle zijn onbeslist. Hofstade speelt nu zondag een eerste van een reeks van drie thuiswedstrijden! Herder- sem, dat in de loop van dit sei zoen al een paar verrassende resultaten lukte, zal zijn huid zeker duur verkopen. GIJZEGEM liep te Welle in de val. De staart roert zich. zou men zeggen. In ieder geval moet groenzwart beter kunnen dan een Meldert - drawn tegen Hofstade. 4-2 nederlaag inkasseren tegen een ploeg die bij de bescheiden middelmaat moet worden gere kend. BOONWIJK won de derby tegen buurploeg EENDRACHT SINT-GIL LIS. Twee voltreffers van de onvers li Jtbare Van der Meirssche oriënteerden deze match vrij vlug. Toen Pierre Moerenhout dan ook ■nog eens zijn schutterskwalitelten demonstreerde was er voor de blauwhemden de pret af. De Feyter stond voor nummer vier in. OPSTAL veroverde te Hoogeinde een kostbaar puntje, en al zou een overwinning de geelzwarten een hele stap in de goeie richting hebben geholpen, een prima re sultaat betekende deze drawn alleszins. Een zege had Een dracht trouwens dubbel en dik verdiend. Doch in het doel van Hoogeinde stond een heel grote mijnheerDe Bock die zijn team al dikwijls overeind hield en ook nu weer" de held was. Hoogeinde kwam zelfs eerst op voorsprong via een kopbal van Van Kerck- hove uit vrijschop. De gelijkma ker van De Wilde was overver- diend en het was echt Jammer dat de prachtige inspanningen van Opstal niet beloond werden. En toch zit er voor de Buggen- houtse wijkploeg nog een reële kans in... ÊtNDRACHT GREMBERGEN klopte Moerbeke in eigen nest. Een vroeg doelpunt van de bedreven Famaey, die een balverlies van Bonte afstrafte, besliste over winst en verlies. Dat Eendracht nadien meer op verdedigen aan gewezen was, is geen oneer voor groenwit ZANDSTUIVERS APPELS stuitte op een briljant Sombeke. De paarshemden werden door Verton gen tijdens de eerste helf voor een 0-1 achterstand geplaatst en diezelfde hardschieter maakte er na de citroentjes 0-2 van. Num mer drie. een goaitje van Aeme- linckx, deed de' deur dicht. Voor Appels miste De Feyter een late strafschop. HEIKANT moest in allerlaatste in stantie in de vervanging van Benaerens en Jaak Van Kerckhove voorzien, zodat Eddie Van Hoe- beeck en Werner De Meersman insprongen, als verdedigers. De verplaatsing naar Meerdonk bracht een verdiend gelijk spel op de scorebordjes, na een wed strijd waarin beide tegenstan ders elk één speelhelft de plak zwaaiden, doch de inspanningen werden in die periode slecht be loond. Immers de Poldergasten kwamen in de 20e min. op winst tijdens de overtuigende meerder heid van de Heikant en Luc Van Cauterne stelde kort na het uur gelijk. Op dit ogenblik was Meer donk in de aanval en naarmate de ontmoeting vorderde nam de druk toe, zodat secretaris Van Lysebettens in de laatste 10 mi nuten zijn hart een paar keren voelde bonzen. akP" t Wosemadvrieoden uit Gijzegem vierden feest. In de streek van Dendermon- de en Aalst bestaan heel wat wlelerklubs doch een klub als St.-Anna sportief te Hof stade mag wel als een van de voornaamste aanzien wor den. De klub die gesticht werd In februari 1970 was zaterdag 16 februari terug samen om deze verjaring te vieren. Bestuursleden en ken nissen ware samen met de plaatselijke renners Etienne Van der Helst. Silveer Van Gijseghem. Hedwig Bloem. Luc outers. Oirk De Croock en Eddy Van Der Meersch. Het volgend seizoen staat Hof stade op de tweede plaats vior wat het aantal wedstrij den betreft. Na Hamme, met 28 wedstrijden komt Hofstade met niet minder dan 21 wed strijden waaronder vier pro- vinoiale titels. Het programma ziet eruit als volgtzaterdag 2 maart kam pioenschap veldrijden, terrein S.C.W. Hofstade, zaterdag 9 maart, nieuwelingen, zondag 10 maart nieuwelingen, zondag 7 april, juniores provinciaal kampioenschap, maandag 15 april, liefhebbers, woensdag 1 mei. dames provinciaal kam pioenschap en nieuwelingen, zondag 19 mei. nieuwelingen provinciaal kampioenschap, donderdag 6 juni liefhebbers provinciaal kampioenschap zondag 23 Juni juniores, zater dag 29 en zondag 30 juni tweedaagse voor nieuwelin gen. vrijdag 26 juli openbare diensten, zondag 28 Juli lief hebbers. maandag 29 juli Openbare Diensten, zaterdag 17 augustus, liefhebbers, dins dag 20 augustus nieuwelin gen, donderdag 22 augustus nieuwelingen, zondag 8 sep tember liefhebbers, zondag 29 september Juniores. Voor al deze wedstrijden staat een uitgebreid bestuur borg. Ere voorzitters Adolf Saegerman en Cesar Lissens, voorzitter Norbert Van Diessche, onder voorzitter Gaston de Pero. se cretaris Nestor Bloem, Schat bewaarder Edgard Van Dries- sche en Edmond Fruithof. An dere leden Cyriel Van Cau teren, Benny Boel. Johnny Go- vaert. Ghislaln Becque, Mar cel Roels, Frans De Swaef, Louis TriestMarcel Lorie. Roger De Pero. William Meersman. Leon Foucquaert, Freddy D'Haese, Frans Dhaens. Roger teerlinck en Gaston Van der Eecken. RVDV e Sint-Arma-Sportief Hofstade21 koersen waaronder 4 provinciale titelrennen. de KAJ te Malderen. In de reeks van 10 tot 15-jarigen, namen zowat 185 atletes de start. Patricia Famaey klasseerde zich het best door 2dc te eindigen met een 78 m. achterstand op de De dames namen op 10-2-1974 deel aan een oefenwedstrijd van jongere Van Akoleyen van KV Mechelen. Godelieve Bauwens had zowat 15 m. achterstand op de winnares en werd 3e, Moni que Van De Voorde volgde in het spoor van Godelieve en was 4e. In de reeks van 16 tot 25-jarigen waren er 28 deelneemsters. Ingrid Bauwens verkoos in deze reeks te starten, alhoewel ze nog maar 15 jaar is. Ze liep de ganse wedstrijd (zowat 1600 m) op kop en sloeg ook de laatste aanval van Verhelpen (Grimber gen) af. die de ganse wedstrijd in haar tred had gelopen, zodat ze als 1e de kalklijn overschreed. Ook de heren liepen er wed strijden. In de 1e reeks pupillen, met 140 deelnemers, behaalde Luc Van De Voorde de 61e plaats. Zondag I.I. had dan het pro vinciaal kampioenschap voor heren plaats. De omloop was slechts voor 100 m vlak, de rest was berg op en bergaf, zodat men prak tisch de tijd niet had om even op adem te komen. In de 1e reeks kadetten (geb. 1960) was Erik Van Assche goed mee ver trokken en hij was goed op weg om een plaats bij de eerste twintig te veroveren. Bij de eer ste steenslag, die toch nogal veelvuldig op de omloop voor kwam, kreeg Erik weer last van een oude hielkwetsuur. In deze omstandigheden is een 28e plaats toch nog voortreffelijk le noemen. In de 2e reeks (geb. 1959) was Robert Veyt goed mee in het vertrek, Marc Van De Voorde daarentegen niet. Na enkele honderden meters was Mare ook vooraan en sa men met Robert ging hij aan de kop van de uitgetrokken bende lopen. We mogen zeker zeggen dat zij er de oorzaak van waren dat even voor half-wedstrijd 7 atle ten zich lichtjes van de anderen hadden afgescheiden. In dat groepje bevonden zich verder ook nog de algemene favoriet Godaert, Pieters en Hinderdael van Vlierzele Sp Meganck van Ninove Sp.; Martens van AA Gent en De Soete van Ajax Gent. Hinderdael diende ech ter weer spoedig los te laten. Indien deze 7 naar de meet zouden gaan zag het er voor onze beide vertegenwoordigers niet zo best uit. want zowel te gen Godaert als tegen Me ganck en Pieters werd de laat ste tijd niet meer gewonnen. Op een nijdige helling, op zo wat 5 600 m. van de aan komst, demareerde Godaert en nam op slag 10 m. voorsprong op een verbluffende Marc Van De Voorde, Godaert dreef zijn voorsprong nog op tot 40 m. We hadden nooit gedacht dat Mare zijn 2e plaats zou blijven behouden, hij mocht dus mee op het podium. Voor Mare moet dit zeker een stimulans zijn voor de komende Belgische kampioenschappen om daar bij de eerste tien te geraken Voor de 3e plaats kwam het tot een spurt met drie, dat was dan op 20 m. afstand van Marc, Robert Veyt scheen zich ook een plaatsje op het podium toe xe eigenen, maar tijdens de laat ste 100 m werd hij nog gepas seerd door Meganck, zodat het een 4e plaats werd. Voor bei den echter een dikke proficiat. En we mogen zeker Franpois Peleman niet vergeten, die, wanneer hij een beetje meer trainingskilometers in de benen heeft en wat meer zal gero deerd zijn, zeker op de hielen zal volgen van Marc en Robert voor Franpois werd het ditmaal een 24e plaats. In de 1e reeks scholieren "(geb. 1958) had Ru dy Veyt nog teveel last van 'n verzwikte voet en moest nood gedwongen de strijd staken. In de 2e reeks (geb. 1957) liep Jean-Pierre De Bleser een goe de wedstrijd na 500 m wedstrijd telden we hem als 50e, na de 1e van de twee af te leggen ornden kwam hij als 28e door en Jean-Pierre wist tijdens de laatste ronde nog enkele plaats jes in te winnen en werd uitein delijk 22e. Bij de juniors had den we na een halve ronde al vijf koplopers met name Calle- baut (Aalst) Gees (Nac Ninove) De Groote (Oudenaarde) Ver- meir (Lebbeke) en onze eigen Roger De Vogel. Nog voor het einde van de 1e ronde dema reerde Callebaut en begon aan een soloren. In de achtervol ging nam Roger de zwaarste vrachten op zijn schouders, al hoewel de omloop zeker niet in het voordeel was van een pis teloper. Tot 2/3 wedstrijd liep Roger op kop van de vier ach tervolgers, tijdens de laatste ronde dan wisten Gees en De Groote hem te verschalken. De afstand tussen dit duo en P,o- ger was hooguit 20 m. Deze laatste poogde nog een 3e plaats te bemachtigen. Roger strandde echter op enkele me ters en werd 4e. Bij de seniors liet Laurent Vranken ditmaal een steekje valen, hij had noch tans een reëele kans om bij de eerste tien te eindigen maar de hellingen leken hem te zwaar. Na de eerste ronde kwam hij nog a's 7e door maar zakte dan geleidelijk af en werd uiteinde lijk 18e In de start werd Van Spitael als 150e geteld (samen met Leo Hermans), na een hal ve ronde als 120e, na een vol ledige ronde al bij de eerste 100 en zo ging het maar verder, uiteindelijk werd het een 33e plaats. Piet Roels hield zowat gans de wedstrijd zijn zelfde plaats, hij werd 37e. Leo Her mans rukte nog op tot de 75e plaats. Gilbert Van Den Bos sche werd 92e, Frans Van Daele 135e, Karei Gabriels 170e Gustaaf Van Assche 177e en Theo De Smedt 200e. De se niors behaalden een verrassen de 8e plaats in het clubklasse ment op 23 clubs. G D P. De toegangskaarten van het bal van het jeugdkomitee ga ven tevens recht tot deelname aan de tombola waaraan twee prijzen verbonden waren. De eerste prijs ging naar het nummer 981. De tweede naar het nr. 719. Sted. Zwembad, donderdag 28 februari te 19.30 ur. Klubwedstrijden voor dames en heren. Trainingsprogramma maandag 17,40 u. - 18,20 u. beginnelingen 18,20 u. - 20,— u. alle kategorieën woensdag 18.30 u. - 19,25 u. beginnelingen donderd. 18,30 u. - 19.15 u. beginnelingen 19.15 u. - 21 u. elites vrijdag 18.30 u. - 19,20 u. beginnelingen 19,20 u. - 2045 u. elites 20.45 u. - 22.— u. waterpolo zaterd. 17,30 u. - 18.15 u. elites 19— u. - 20— u. alle kategorieën elites zondag 8.u. - 9.u. waterpolo- VOLLEYBALKALENDER 17 maart Denderbelle A - Oudegem 31 maart Oudegem - SchellebeHe 7 april Denderm. Keur A - Oudegem 21 april Oudegem Hamme H.Hart 5 mei Overmere - Oudegem 19 mei Dendermonde - Oudegem 26 mei Oudegem - Grembergen Training3 maart '74. 15 u. Gemeentelijke jongenschool, zowel dames als herenbe ginnelingen als gevorderden, babysit ter plaatse voorzien. Eddy Peelman nam deel aar de tweedaagse trofee van de Middellandse Zee. Dat de Baasrodenaar dit jaar zeer vroeg in konditie is. hebben de tegenstrevers reeds onder vonden in de zondagrit, die in twee schuifkes betwist werd, liet hij zijn spurters talenten bewonderen. Hij klopt in de voormiddagtranche zowat veertig konkurrenten in de massasprint. Voor wat het eindklassement betrof moest men niet naar de naam Peelman gaan zoeken Eddy werd zevende. Het komende wielerseizoen zal Dirk Heirweg niet meer met zijn «witte» trui aantre den, maar hij sloot aan bij de Scheldespurters Gavere, om te kunnen deelnemen aan de sterritten. Op zon dag. 24 februari neemt hij deel aan het klubkampioen- schap. BENO Voor ALBERT VAN DAMME staat zondag heel veel op het spel de zware Spaanse regenboogtruiren, over een parcours dat de moedigsten afschrikt, zou normaal een kolfje naar zijn hand moeten zijn. We weten echter dat Albert de jongste weken met een hardnekkige griep sukkelde en dat hij niet op zijn waarde werd geklopt door Roger De Vlaeminck in het nationaal kampioenschap. Sindsdien trad verbetering in, doch zondag is 4e Heusden gebleken dat hij toch nog een beetje weerstand miste om keihard toe te slaan. Eén weekje kan voor een sterke bonk als Van Damme evenwel volstaan om opnieuw de grootmeester te worden. Intussen was hij derde in het reeds geciteerde Heusden, achter De Vlaeminck en Vermeire en na een serieuze aanval tijdens het begin van deze bewogen cross. MAU- RITS ENGELS was er zesde en te Herselt eindigde deze knappe veldrijder vierde. DANIEL VAN DAMME was te Heusden eveneens van de partij en veroverde een negende prijs. Bij de jongsten citeerden we de vijfde plaats van JOHN DE CROOCK en de zesde prijs van WILLIAM TACKAERT. twee jongens die zich reeds aan het inrijden zijn, bij de C-renners te Beveren-Waas. I

De Voorpost | 1974 | | pagina 23