Flinke uitslagen Twee titels voor A.C. Eendracht Aalst Verwachtingen nog overtroffen voor Eendracht Aalst en Vlierzele LEBBEEKSE SCHOLIEREN OOSTVLAAMS KAMPIOEN BEVREDIGEND Herleving A zeven punten voorsprong Bij A.C. Denderland Provinciale kampioenschappen VAN DEN BERGHE (schol.) en CALLEBAUT (jun.) "G Bij Atletiekkern Overmere Bij A.C. Uitbergen Kampioenschappen te Herzele BIJ A.C. ZELE TAFELTENNIS JUDO Asahi Kwai de sterkste in twaalf ploegen torno<|] te Tervuren n 24 - 22-2-74 - De Voorpost De provinciale veldloopkampioenschappen te Herzele hebben voor AC Denderland geen nieuwe titels opgeleverd al brachten heel wat Dendermondse atleten het tot een flinke prestatie. Bij de kadetten geboren in 1960 eindigde R. Verdickt evenwel slechts op de 87e plaats en dit had beslist wel beter gekund. Bij de ka detten geboren in 1959 liep M. Van den Berghe steeds in de voorste stellingen, de laatste bergop werd hem evenwel fataal. Hij eindigde niettemin als 8e wat zeer verdienstelijk mag worden genoemd. In dezelfde reeks werd R. De Troch 30e. Dit na een traditionele slechte start al werd het eveneens duidelijk dat hij zichtbaar afstand miste. De Maesschalck H., die reeds gehandi capt was bij de aanvang liep moedig naar een 82e plaats. Ver der vinden we nog Soeteway R. (98e), Geert D. 101e, Hendrickx A. 102e en deze jongens moeten nog wel heel wat dichter kun nen eindigen. Bij de scholieren kwetste Hans Van Damme zich. Zakte eerst terug maar zou dan toch uit 59e stelling opnieuw naar de 41e weten op te rukken. Ver- beke C. werd nog 67e bij de scholieren maar zat op dit o- genblik reeds vast met zijn ge dachten bij het hoogspringen. Maes E. langs zijn kant deed het alvast niet slecht bij de scholieren, geboren in 1957, ze ker is zijn 26e plaats verdien stelijk als men weet dat deze jonge atleet amper aan zijn eerste jaar toe is. De Clerck J.P. een specifieke speerwerper werd in deze reeks 66e. Van Putteman E. had men alvast meer verwacht bij de juniors. Een omgeslagen voet en ver der een bepaald gemis aan trai ning deed hem op de 35e plaats belanden daar waar hij vast tussen de eerste 10 had moeten eindigen. Spurter Van Riet liep hier naar de 61e plaats terwijl Cool J. na maanden af wezigheid wegens ziekte toch aantrad om als 73e te eindigen. Bij de seniors bracht Eric De Saedeleer het tot een 21e plaats. Als typische spurter - hij eindigde 3e in de nationale kampioenschappen over de 800 meter, deze plaats mag als zeer verdienstelijk worden geciteerd. Freddy Van Weynenberghe was de man geweest die eveneens in de 20 eersten kon eindigen. Een leverontsteking hield hem evenwel van de spikes weg. De Mey A. werd 67e, een niet zo slecht resultaat als men weet dat De Mey nog aan zijn eerste kompetitiejaar toe is. Pierre Waterschoot ging als 105e door de finish na van de 140e plaats te zijn opgerukt. Vercammen O. werd nog 132e en De Witte R., die na griep opnieuw de spikes was inge- wipt, moedig zijn wedstrijd uit liep maar zichtbaar de kracht miste om figuur te slaan. Veteraan Adolf Heuninck leg de beslag op de 167e plaats en op zijn 60-jarige leeftijd fleed hij andermaal heel wat jgnge- ren blozen. B. Moens werd 176e. Na een heelkundige be werking te hebben ondergaan komt hij toch reeds opnieuw zijn neus aan het venster ste ken. In zijn spoor werd Arthur Van Damme, als oudste deel nemer en vorig seizoen kam pioen van België bij de vete ranen, 180e. Op de 202e plaats bereikte Van Damme Fr. de eindstreep en geraakte hij nooit uit de achterste gelederen weg, dan mag zijn moed en volhar ding alvast tot voorbeeld wor den gesteld voor zijn jongens van het jongenstehuis te Op- dorp. De K.A.C.E. Aalst heeft vorige zondag in de provinciale kampioenschappen een denderend sukses geoogst. En la ten we al onmiddellijk zeggen dat de Aalsterse atleten de nochtans hooggespannen verwachtingen hebben in gelost. De klub verwierf twee van de zes titels en die prestatie krijgt nog meer glans als men er bijneemt dat er liefst vijfentwintig klubs aan deze veldlopen deelnamen Er konden even goed drie overwinningen geweest zijn maar spijtig genoeg kreeg Danny Kiekens die bij de ka detten (1960) vrij lang aan de leiding liep een lichte Inzin king en eindigde vierde. Het heroptreden van H. Hulsbosch na zijn beenbreuk kon men bevredigend noemen (15e), terwijl de'2100 m op het ein de te diep in de kuiten waren gekropen van Jos Coppens die nochtans geruime tijd deel uitmaakte van de kogroep. Hij werd 33e, terwijl Luc Schol- laert van wie men na zijn eksploot te Waregem (3e) een uitschieter verwachtte slechts 57e werd. Hij was voorzeker m een off-dah. Net als Fr. Baeyens die in de schaduw van Schoilaert eindigde. Glo baal goede prestatie van de tweedejaarskadetten met D. Vermeir (13e), H. Wellekens, dank zij een goede start (23e), D. Van Biezen (35e). Bij de kadetten werd een tweede plaats In het klubklassement behaald. Uiteraard werd het bij de scholieren een over winning met de praktisch on genaakbare Dirk Van den Berge die samen met Callebaut zo wat het pronkstuk van Een dracht is. Van den Borre gooide op de laatste steile helling zijn laatste rivaal los en finishte onbedreigd. In de ze kategorie eindigden M. Aelbrecht en M. Schelfhout respektievelijk 33e en 56e. Bij de tweedejaarsscholieren be vestigde Rudi Daeleman (8e) terwijl Eric Vermeir en Ro bert De Vuyst insgelijks zeer dicht kwamen. Indien voor de scholieren een afzonderlijk klubklassement werd opge maakt (eerste- en tweedejaars) dan zou Aalst winnaar ge worden zijn bij tweedejaars. Bij de juniores stond er zoals logisch mocht worden verwacht geen maat op P. Callebaut die met liefst 26 seconden voorsprong onder de spandoek kwam, Callebaut rijgt zo de overwin ningen aan elkaar. Te Herzele was hij immers aan zijn vijfde io dit seizoen toe. Andere re sultaten in deze kategorie wa ren Fr. Walgraef (39e) W. Oieleman (54e), Yvo Coppens (65e). Met een pijlsnelle start kon Jef Pollet zich bij de seniores lange tijd in het spoor van de den. maar werd dan toch uit- wirmaar Eric Gijselinck hou eindelijk op achtervolgen aan gewezen. Parmentier, eens te meer slecht van stapel ge lopen, hijste zich dan toch naar de tweede plaats. Na derhand ondervond Herman wellicht de weerslag van de geleverde Inspanningen en moest deze mooie ereplaats aan Geimaert afstaanJef Pollet werd 5e, Antoine Pal mans 19e, Mare Corthals 27e. Spijtig genoeg bleef veteraan Miel Kiekens als 5e man net iets te ver, zodat Aalst zich tevreden moest achten met een derde plaats in het ploe- genklassement, na Vllerzele en Lebbeke maar vóór A.A. Gent en Ajax. J.V.H. Dat de verwachtingen van Vlierzele Sportief zeer hoog gespannen waren na de laat ste uitslagen van januari-fe- bruari begrijpt elke crosslief hebber. Zowel individueel als kollektief mocht het beste ver hoopt worden. Herzele heeft veel geboden. De heerschappij van klubs als AA Gent en Ajax Gent lijkt gebroken. In het algemeen klassement kwamen Vlierzele en Aalst respektievelijk naar de eerste en de derde plaats wat gewoon een merkwaar dige uitslag is. Vooral als men in aanmerking neemt dat er niet minder dan 26 klubs van de partij waren! Bij de jongste kadetten be hoorde Robert de Palmenaer een tijd bij de koplopers. De Neve werd zevende. De Wil de, De Coster, Buyle en Rot- tiers eindigden op één rijtje binnen de eerste twintig. Bij de kadetten won de enige favoriet Willy Goddaert. Hij beheerste de wedstrijd zoals til w ed er rdf pe sta we dat van hem gewoon ren geworden deze wii Pieters als vijfde, Hinder )t{ tiende, Smekens elfde, meir dertiende, Beerens tiende en Maes negentien Bij de jongere scholieren Dany van Alboom neg< Oosterlinck als vijftiende, Sedeyn als zeventiende den de zaak af. Bij de juniores werd Peter der Eist achtste, Renders de, Van Impe twaalfde, Hecke vijftiende. Van A zeventiende, en Duysb twintigste. Eigenaardig genoeg was fc juist bij de seniores dat \fae< zele kwalitatief de rnrst hoogstaande wedstrijd lendi de. Eric Gijselinck trok erna> bij de aanvang uit. Pierrejri Freyne kwam vanuit eenjs mogelijke positie terug nog zesde te worden voorj bert Maesschalck. Mare linck werd elfde. r, cis Te Herzele hadden zondaa j.l. de Oost-Vlaamse kampioenschap pen plaats in het enig mooie park van Graaf du Pare. Verhaven (kadetten 1960) liep een zeer verdienstelijke koers en eindigde tiende wat wel goed kan genoemd worden. Voor De Hauwere (32e), Van den Abbeele (55e) en Van Buggenhout (91e) zijn de resultaten normaal te noemen. Spijtig is echter de afwezigheid van Jozef Van Herreweghen te noemen want mits zijn optreden was AC Lebbeke zeker enkele plaatsen dichter geëindigd in het klubklassement. Nu werd het een zevende plaats na Vlierzele Sp., E. Aalst, KAA Gent, Zottegem, Assa Ronse en Ajax. Bij de kadetten 1959 kunnen we ook niet gewagen van opge merkte prestaties doch zijn ze wel de weergave van het forme- peil van Boodts (27e), Tilburg (32e) en L. Van der Vorst (71e). Bij de scholieren 1958 bleven Willems (4e) en Van Damme (7e) steeds in de voorste gele deren vertoeven en zouden uit eindelijk op een prachtige ere plaats beslag leggen. Ook Van Buggenhout (30e), Moens (36e), en Wouters (46e) moeten niet treuren met hun uitslag... ze ker geen minderwaardige pres tatie. J.P. Lelon sneuvelde op 4"4/10 van overwinnaar Ser- Vorige zondag namen enkele van' onze jongens deel aan de provinciale kampioenschappen te Herzele. Bij de kadetten 1960 waar 106 jongens aan de start versche nen wist Dany Buyle beslag te leggen op een mooie 20e plaats en bij de kadetten 1959 eindigde Martin Meganck 74e op 103 aangekomenen. Ronny Oosterlinck was de bes te Overmerenaar in de reeks scholieren 1958. Hij nam een flinke start maar moest naar het einde toe toch nog enkele plaatsen prijs geven wat niet wegnam dat Ronny toch nog mooi 15e eindigde Dirk Oos terlinck was in diezelfde reeks 45e en Christiaan Blanquaert 54e op 86 deelnemers. Herwig Van de Velde verde digde onze kleuren bij de scho lieren 1957 en kreeg nummer 40 toegewezen op 76 deelne mers. Van onze junior Christiaan Van de Velde hadden we wel wat beter verwacht na zijn flinke wedstrijd te St-Maria Lierde. Toch is zijn 25e plaats op 71 deelnemers zeer verdienstelijk. Bij de senores verschenen 236 deelnemers aan de startlijn. In deze massa kwam Antoine V de Heyden ais 149e aan. 2e Veldloop te Overmere. Op zaterdagnamidag 23 februa ri richt de Overmeerse Atletiek kern zijn 2e veldloop in begif tigd met ruim 30.000 fr. natu- raprijzen. Jongens en meisjes, aangeslo ten bij Vlierzele Sportief en niet aangeslotenen kunnen starten in een der volgende reeksen. Meisjes geboren in 1964 en jonger - 350 meter. Meisjes geboren in 1963 - 1962 - 1961 en 1960 - 650 meter. 1959 en ouder 900 meter. Jongens geboren in 1965 en jonger - 350 meter. Jonaens geboren in 1964 en 1963 - 650 meter. Jongens geboren in 1962 en 1961 - 1300 meter. Jonqens geboren in 1960 en 1969 - 2000 meter. Scholieren en veteranen - 3100 meter. Juniores - 4700 meter Seniores - 7100 meter. De kleedkamers en inschrijvin gen zijn in de Kloosterlandstr. in de oude meisjesschool. De omloop is op het voetbalterrein van FCSK Overmere, en omlig gende De eerste start wordt gegeven te 14.30 u. Zoals verleden jaar verwachten de inrichters een grote op komst. Twee van onze jongens brach ten het op de provinciale kam pioenschappen tot een mooie vijfde plaats. Patrick Pieters bij de kadetten 1959 en Ro bert De Palmenaer bij die ge boren in 1960. Beiden vertrok ken wellicht met de hoop op een plaatsje op het podium. Tot tweehonderd meter van de eindstreep zat het er voor bei den nog in. Voor de twee hoogste trapjes kwamen ze niet meer in aanmerking maar een derde plaats was nog mo gelijk. Het zware heuvelachti ge parcours had echter te veel van hun krachten gevergd zo dat er van een eindspurt niet veel meer terecht kwam. Ze werden beiden vijfde. Mare De Coster eindigde op een ver dienstelijke 19de plaats en Ru dy Van de Velde was 63ste. Christiaan Van Eeckhout was 22ste in de tweede reeks ka detten. Ook onze scholieren deden het verre van slechtA- lain De Vrieze was 24ste en Dirk Van de Velde 26ste. Al on ze jongens en de jongste der meisjes zijn zaterdag te Over mere aan de slag. Voor de ka detten Alain De Martelaer, Mo nique Van Bockstael. de scho lieren Gerda De Palmenaer en onze juniores Myriam en Bri gitte De Palmenaer en Erna V. Ghendt is het de grote dag der nationale kampioenschappen te Vilvoorde. Wij hopen maar een ding dat is dat onze meisjes het even goed mogen doen als ze reeds gans het seizoen de den. kontakt met kampioenschappen Voor de AC Zele jongens atle ten was het Oostvlaams Kam pioenschap te Herzele het eerste kontakt met de provinciale cross elite. Spijtig is het wel te noe men dat de itels maar vanaf de Kadetenreeks kunnen gewonnen worden want de sterkste AC Zele wapens zitten verscholen in de jongste kategories. Bij de kadetten 1960 behaalde R. De Wilde de 31e plaats. G. Ple- tinck, L. Claeyé en L. Berckmoes kwamen respectievelijk als 61e. 62e en 67e over de meet. Bij de kadetten 1959 moesten M. Clayé en André Fierens het stellen met de 70e en 93e prijs. Bij de scho lieren behaalde Jan Van Cauteren een uitermate verdienstelijke 13e plaats. P. Van Eetvelde werd 38e. P. Scbockaert werd 28e en R. Van Kerckhove 69e. Bij de junio res was de prestatie van Luc Van Hecke goed voor een 15e plaats en J. Coppieters werd 78e. Bij de senores kwamen de prijzen van Miel Van Hecke met 39e aankomst en E. Uytberschaut op 52e Plaats. BENO. geant (Nieuwe AC) en werd tweede. Wel uitstekend wan neer men weet dat de Lebbe- kenaar steeds het gewicht van de wedstrijd op zijn schouders torstte om uiteindelijk op en kele metertjes te begeven. De Coster (12e) en Van den Eede (18e) zorgden voor de overige ereplaatsen. En wat bracht dit jong geweld nu op... niets minder dan een Kampioenentitel zij het dan met amper één puntje voorsprong op reuzeklub KAA Gent terwijl Nieuwe AC, E. Aalst, Vlierzele S., KASV Oudenaarde, AC Ge- raardsbergen en Ajax verder teruggesagen werden. P. Vermeir mag terugblikken op een goede prestatie en werd beloond met een vijfde plaats. Slechts streekgenoot De Vogel, ook al een meelopertje klopte hem voor de vierde plaats waar Calebaut, Gees en De Groole hem voorafgingen. Emmerechts werd 37e en Pieters 74e. Lebbeke had tegenslag door de ongelukkige start van André Philips, een van de toonaange- vers bij de Lebbeekse seniors een een der mannen die voor de broodnodige puntjes moest zorgen om het klubklassement te overheersen. Hij werd amper 51e en dat was dus niet reuze maar gezien de omstandighe den niet onverdienstelijk. Om bij de eerste Lebbekenaar te geraken moeten we heel wat plaatsen afdalen... F. Joos werd namelijk 9e, J. Joos 10e, Rottiers 12e en Poppe 14e om maar de vier vaandeldragers te noemen. Achter hen vochten Goossens (35e), Van Hecke (39e) De Maeseneer (49e), Man- naert (50e). De Ridder (58e), Tilley (126e) en Peeters (187e) vertwijfeld doch moedig tegen een harde tegenstander die ook wel eens afstand noemt De tweede plaats met 80 pun ten werd het lebbeekse deel na Vlierzele S. (53 p.) en voor Ajax (14e), KAA Gent (171 p.); E. Aalst, Waasland, Nieuwe AC. AC Baasrode... Volgende zondag is er vrije verplaatsing voor de heren ter wijl de dames te Vilvoorde deel nemen aan de Belgische kam pioenschappen. Alle ogen zijn gevestigd op Miet Vermeir die haar huidige kapaciteiten nu kan meten te gen de beste belgische atle ten duimen maar' GDP Eric Gijselinck (links) zopas Oostvlaams senioreskampioen, samen met ouwe taaie Frans Van der Hoeven, straks bij de veteranen 7 Het is voor Herleving A een gunstig weekende geworden. De Dendermondenaars rekenden met forfaitskore af met Louise Ma rie A en omdat hun rechtstreekse achtervolgers Artemis A en C Geraardsbergen aan het kortste eind trokken is de voorsprong nog verhoogd. Met zes kompetitiedagen voor de boeg telt Her leving A nu 7 punten voorsprong. Vier punten uit de resterende wedstrijden volstaan om de promotie naar Derde Nationale af te dwingen. Men mag de kampioenenviering voorbereiden in de zaal Casino. Ie Provinciale De h. Constant Vermeulen, de nieuwe ondervoorzitter van het arrondissementele BOC-komitee, samen met voorzitter Octaaf Van den Broeck (R) HERLEVING A 16 - LOUISE MARIE A 0 Zoals de heenronde hebben de fanionspelers van Herleving hun wedstrijd tegen Louise Ma rie A met forfaitskoor gewon nen. Kommentaar is dan ook overbodig. Het Herleving kwar- :ot Dany Vermeulen - Pierre CorneLscen - Marcel De Bruy- ne en Herman Pieters hebben nu reeds overduidelijk bewe zen de sterksten te zijn. Hun rest alleen nog objectief de kompetitie zonder nederlaag af te sluiten. lie Provinciale MELSELE B 4 - HERLEVING B 12 Wedstrijd die Herleving B op nieuw in strijd heeft gebracht voor de tweede plaats, iets waarvoor Rudy Dossche en co zichzelf reeds geen kans meer gaven Door de winst bij Mel- sele B en het verlies van Small Street D wordt de kloof op 2 punten herleid. Uitblinkers in deze wedstrijd waren alvast J. Pierre Bral en Raymond Meyers die elk voor vier winstpunten zorgden. Wanneer nu ook Gui- do Ring volgende speeldag op nieuw van de partij kan zijn zit er voor Herleving B alvast nog een kans op promotie in. Ille Provinciale HERLEVING D 8 - BELSELE A 8 Wedstrijd waarin de bezoekers zich tenvolle hebben gegeven om alvast iets uit de brand te redden, waarin ze uiteindelijk ook slaagden. Emiel Van Bie- sen en Freddy De Bruyne wa ren de beste lokalen met elk drie wedstrijden. Kapitein De Vriendt bracht er 2 op naam. IVe Provinciale HERLEVING F 11 - ST. NIKLAAS D 5 Fel betwiste wedstrijd waarin Robert en Jean Boudou ui delijk de wedstrijd orien den door elk vier wedstri te winnen Freddy Van Da langs zijn kant bleef twee aan de winnende hand, waar Patrick Meulebroeck minder op dreef het met zege moest stellen. Herleving E, leider in vier diende zelfs niet aan te ti gezien Tenstar verstek gaan. Het is nu wachten toptreffen met Temse C rho P :ht 9 3e Id< of ids tite di De Zeelse judoklub won voor de tweede opeenvolgende maa doe wisselbeker in het gereputeerde judotornooi te Tervuren, vo niet minder dan twaalf ploegen aan deelnamen. In de ee)Cj( twee kwalificatiewedstrijden won Zele 1 op overtuigende na tegen Tervuren 2 en Herent-Wijgmaal met 500. In halve fir d werd na een spannende reeks kampen uiteindelijk een Ze c 31 zege. In finale tegen het nochtans hoog aangeschri en Poseidon werd het een demonstratie langs Zeelse zijde, die njjc ook het talrijk opgekomen publiek op hyn kant hadden. De jj|^ slag was 500. Het wordt dus een hoopvol wachten nu op c provinciaal kampioenschap per ploeg dat op 2 maart in de I iejd terse Sporthal doorgaat vanaf 15 uur. e, De ploeg van Zele 1 was samengesteld uitDe Pauw Jozef, cht Driessche Raymond, Christiaens Leo, De Waele Frans en 8 ir c Eddy. Het tweede vijftal van Asahi Kwai werd na moedig weer met 31 door Leuven uitgeschakeld. Volgende judo waren hier in opgenomen Van Miegroet Vicky, Landuyt Wfen Van Acker Albert, Coppens Willy en Van Damme Antoine. BI Kc F 'P' lE Wl wir

De Voorpost | 1974 | | pagina 24