AVANTI AAN SPELT DOORBRAAK damesinterland België - Zwitserland HANDBAL E.V. Aalst: eerste overwinning Korte historiek van de dames handbalsport FIRMA P. SCH0LLAERT De Voorpost - 22-2-74 - 25 W schitterend Avanti Lebbeke heeft tegen Fémalle eens te eer bewezen dat zij en niemand anders de echte Belgische impioenen zijn. Het is zeer onwaarschijnlijk dat de Lebbeke- lars dit seizoen hup titel zullen hernieuwen, de achterstand op isja is wellicht te 'groot, maar als men in aanmerking neemt dat fanti bij het seizoenbegin een echt belabberde indruk na- t, kan men niet anders dan bewonderend opkijken naar het- >n zij zaterdagavond tegen Flémalle verwezenlijkten. De Walen liswaar zonder Kulzer, werden gewoon van het terrein ge- eld door het ongenaakbare Avanti. Wat ons vooral opvalt bij Lebbekenaars is het zelfvertrouwen dat van elke speler uit- Wat er ook gebeurt, steeds blijven de geroutineerde en fessioneel ingestelde Avanti spelers hun spel opdringen aan tegenstrever. Wij geloven niet dat wij ons vergissen indien /viiiar, samen met de intrinsieke waarde van elke basisspeler, de te kracht ligt van Avanti. Volgende zondag kunnen zij, mits volle inzet te halen tegen Sasja, nog een waterkansje op titel behouden. seizoen is echt nog niet laan. Dat het seizoen inder- id nog lang niet ten einde wordt door E.V. Aalst ook beseft. De Aalstenaars, in ogen reeds definitief ver- er[rdeeld, zien het zo niet. De rsjperatie redding» is definitief tart. In de Rozendreef werd .icrdagavond de eerste af zwak niet gemist. Het even- bedreigde Elsene werd 199 cijfers afgestraft en Vïteen boekte Eendracht zijn ;te overwinning. Volgende lehdag gaan de Eendrachters ernay in eigen vesting bekam- en met de morele stimu- die de overwinning tegen trse hen bezorgde, is het niet lorLaarschijnlijk dat ook hier itenwinst kan inzitten. H.B.C. heeft ter gelegenheid van i verplaatsing naar Amay de ps niet kunnen grijpen om :h uit de degradatiezone los werken. Technisch wel ster- r, werden zij niettemin tij- cis het laatste wedstrijdkwar- f onder de voet gelopen door mannetjesputters» uit Amay. .C. Ajax blijft toch opvallend ipelturig I tweede nationale wist Spar- ",alst zonder echt te moeten irdrukken, de maat te ne- van een toch wel zwak fse. De Spartanen blijken temin op de goede weg om tussen de vijf eersten te iseren, wat niet van belang •loot is aangezien een nieu- reeksindeling volgend sei- m in het vooruitzicht gesteld 'dt. Dat Brabo Denderbelle tegen Angleur niet zou ha- lag in de ijn der verwach- len. Dat tijdens de tweede nog twintig doelpunten lestaan werden is minder laai te noemen. Zat het it van zaterdagavond hier voor iets tussen bevorderingsploegen ont- tchelden. Grembergen ver- r zeer onverwacht van Sas- llll en Jochewoa was deze V niet bij de zaak tijdens n wedstrijd tegen Tubantia. de dameskompetitie normale klagen. E.V. Aalst kon het M halen tegen Ambiorix Fe- na. maar de Aalsterse meis- I zorgden wel voor een op- tnde sterke tegenstand. Het |by tussen Ros Beiaard en tnti emina was weinig spek- tulair. De Lebbeekse meisjes kinen verdiend maar de wed- ,ijd werd naar ons gevoel te Tdnekkig betwist. rete nationale anti Lebbeke - Flémalle en 15 min. gespeed waren de stand 55 was, hadden vrij talrijk opgekomen toe- louwers reeds waar voor hun d gekregen. Ondanks Dirk hofstadt traditiegetrouw met persoonlijke bewaking be- :ht werd, opende hij vrij de score maar Flémalle Jt langs een zeer effectieve ck De Geyter 10 min. later een 4 voorsprong op te bouwen. gebroeders Verhofstadt, is te meer niet te stuiten, gden ervoor dat bij het kwar- de ploegen opnieuw gelijk nden. Flémalle. met zijn ra- Tidsnelle aanvalsacties, bleef een tiental minuten de n anageven. Avanti zou ech- nooit meer dan één doel- it achterstand tellen. Toen en Verhofstadt, die een op- lende eerste helft speelde iter vier maal raak trof en L. De Nil, zoals steeds ge ldig effectief, zijn doeltje ibracht, zou Flémalle nog ir de rust moeten begeven. Btstand 128. J. Mossoux, Waalse trainer-coach, trach- -toen de gebroeders Verhof- jQdt uit te schakelen maar ®e taktische zet viel falikant voor de Walen. De Avanti keispelers konden nu de mte op de cirkel benutten de score definitieve vorm doen aannemen. J. Keppens vooral L. De Nil, maakten e<J deze Flémalle-fater gebruik na 40 min. spe de wedstrijd definitieve wending te ge- De score luidde toen 18 en Flémalle begon nog hard- idige rop te treden. Het de- ijke maar misschien iets te °P I door de vingers kijkende e leidsrechtersduo greep toen Een speler van Flémalle cht samen met Ed. De Smedt Bfar de bank en toen even la- Koen Verhofstadt hetzelfde onderging, zag het er wel n penibel uit voor Avanti. Wns trachtte wel even tijd winnen door een kwetsuur te veinzen maar de scheids rechters trapten er niet in. Avanti zou echter niet begeven en toen E. Moonen een penalty afdwong, die door D. Verhof stadt werd omgezet, was, ook deze moeilijke tijdspanne voor bij voor Avanti. Keppens dreef op tot 20—11 en van dan af zou Avanti gemakkelijk de wed strijd beheersen. Flémalle zou tijdens de laatste minuten de score wat kunnen milderen daar Avanti fysisch wel wat aange slagen was. Een zeer goede kompetitiewedstrijd waarin bei de keepers lichtjes uit de toon vielen. Doelpunten Dirk Ver hofstadt 10, Koen Verhofstadt 5, L. De Nil 5. Keppens 3. maar het fysisch sterkere Een dracht stevende gemakkelijk naar een ruime overwinning. W. Rimbaut zou met snelle breack- outs de Aalsterse overwinning vastleggen. De leiding van het duo De Taey-Goderis was op vallend goed. Doelpunten W. Rimbaut 7, P.V.D. Eynde 1, Wel- lekens 5, Petrez 2, Van Goe- them 2, Bayens 2. Reserven. E.V. Aalst - Elsene 9—13. De Eendracht reserven die het steeds zonder eerste ploeg spelers doen konden tegen El sene die wel beroep gedaan hadden op drie spelers van het fanion team, het niet bolwer ken. Vooral de eerste helft vie len de jonge Aalstenaars te licht uit. Ruststand 49. Tij dens de tweede speelhelft zou den zij niettemin hun mogelijk heden bevestigen: Doelpunten Van Boxtael 4, De Doncker 2, J. Moens 1, J.P. Moens, Van Der Borght 1. Amay - H.B.C. Ajax 2015 Toen voor deze, voor Ajax be langrijke wedstrijd, zich slechts één scheidsrechter aanbood, vreesden wij al dat dit een in vloed zou hebben op het eind resultaat. En dit bange vermoe den werd bevestigd. De ref bleek gewoon niet opgewassen voor zijn taak. Reeds van bij de valend dat Amay hardhandiger te werk ging dan het technisch betere Ajax. Bij de rust leidde Ajax met 78. Het werd 108 maar tegen de eindrush van de Ajaxieden waren de Walen niet bestand. Ploeg en doelpunten Verstraeten, Luypaert, Ed. Wuest, J. Merckx 4, Verheyden 2, Dzial 4, Beno Wuest 1, G. De Jonghe 1. Keirens 1. J.P. Merckx 1. Tweede nationale Sparta Aalst 27 Ekerse 19 Voor de Spartanen betekende de wedstrijd tegen Ekerse een gemakkelijke welk-over. Het zwakke Ekerse kon wel het eer ste doelpunt aantekenen na 5'. Mens en Troch brachten Sparta vlug op voorsprong. Ekerse kon nog aanklampen ott de 19e mi nuut. De stand was toen 44. Toen tekende Verbestel zijn eerste doelpunt aan van een reeks van tien en vijf minuten later was de kloof geslagen 94). Ekerse kon deze achter stand niet meer goedmaken en bij de rust leidde Sparta met 127. Toen de tweede helft 15' oud was leidde Sparta reeds met 19—11 en hiervoor hoef den zij zelfs niet tot het uiter ste te gaan. Helt laatste kwar tier was slechts een formali teit voor de Spartanen. W c Spektak ulair is ctte doelpoging van Verhofstadt (Avanti) in elk geval. E.V. Aalst - Elsene 19—9 De Eendrachters die deze wed strijd moesten winnen wilden zij nog een kans op behoud hebben, lieten niets aan het toeval over. Mentaal volledig opgewassen voor hun taak en geconcentreerd tot het uiterste, zouden zij erin slagen Elsene geen schijn van kans te laten. Na een studieronde die acht minuten duurde, scoorde Welle- kens voor Eendracht. Twee mi nuten later scoorde Rimbaut. die samen met P. Van Den Eynde en R. Petrez een opval lend goede aanvallende partij speelde, het tweede Eendracht doelpunt en meteen waren de Aalstenaars op weg naar een afgetekende overwinning. Else ne werd gewoon overspeeld en na twintig minuten spel leidde Eendracht releds met 62. Een flinke keeper D'Herde zou tij dens de laatste tien minuten van de eerste helft zich nog eenmaal dienen gewonnen te geven, maar de Eendrachters zorgden tijdens deze periode nog voor twee ballen in de Brusselse netten. Bij de rust was de wedstrijd gespeeld. Eendracht leidde met 83 en het was voor iedereen duide lijk dat het makke Elsene er niet zou in slagen de kakans te verleggen. Eendracht, praktisch zeker van de overwinning, dreef regelmatig de score op. Het werd 145 na 45 min. spel en in verdediging waren Welle- kens, Bayens en M. Van Der Spiegel ongenaakbaar. Het duo De Craecker-Geenen trachtte Elsene wel nog op te trekken, wedstrijdaanhef bleek duidelijk dat het in gewicht en gestalte bevoordeelde Amay, ruim ge bruik ging maken van het feit dat de wedstrijdleiding niet al les kon zien. Deze toestand was zeker niet gunstig voor het technisch sterkere doch men taal zwakke Ajax. De wedstrijd was pas een paar minuten oud en het bleek reeds duidelijk dat de Ajaxieden een groot deel van hun concentratie hieraan verspeeld hadden. Dit belette de Ajaxieden toch niet na 15' spel gelijk te staan en zelfs drie doelpunten voorsprong te nemen even voor de rust (6-9). Amay kon niettemin bij de rust de score nog op 89 brengen. Gedurende 15' in de tweede helft, hield Ajax nog stand. Niettemin was het Amay dat via 810 tot 1312 voorsprong was geraakt. Een sublieme kee per Vinck die, ondanks een enkelkwetsuur, een uitstekende wedstrijd speelde (hij stopte o. a. 2 strafworpen) bleek toen er lichtjes «door te zitten». Even voordien had Ajax twee straf worpen gemist en deze men tale slag kwamen zij nooit meer te boven. Amay liep in een tijdspanne van amper zeven mi nuten tot 1712 uit en meteen was de wedstrijd gespeeld. On dertussen had Ajax een derde strafworp gemist. Een gekwet ste De Batselier was van wei nig nut voor zijn ploeg en het debuut van de Duitser Dzial kan bevredigend genoemd worden. Doelpunten Luc De Decker 6, Van Cauwenberghe 3, Van Geel 2, De Meyer 3, Marc De Decker 1. Reserven Amay - Ajax 1014 De Ajax reserven wonnen on danks een hardnekkige weer stand van Amay een rommelige wedstrijd. Ook hier was het op- Ekerse kon de score nog be perken dank zij acht penalty's die zij over de ganse wedstrijd toegewezen kregen. Doelpun ten Mens 5, Verbestel 10, Troch 3, Boumon 4, Luc Van Delsen 2, Van Den Berghe 2, Ganzeman 1. Reserven Sparta - Ekerse 1116. Na een gelijkopgaande eerste helft (88) moest Sparta tij dens het tweede wedstrijdge deelte hun gasten de overwin ning laten. Brabo Denderbelle 17 Angleur 32 De Brabo jongens die de avond voordien hun jaarlijks T-dansant hadden gevierd, moesten tijdens het tweede wedstrijdgedeelte nog een on verwachte dertiger toestaan. Angleur, dat nu eenmaal de on geslagen leider is, heeft gedu rende de eerste helft veel moei te ondervonden met een zeer degelijk Denderbelle. Willy Tim merman was weer eens in zijn beste doen en scoorde zelf drie doelpunten, hij lokte eveneens zes penalty's uit die allen om gezet werden door R. Van Der Veken. Na 17' spel leidde An gleur met 79 en bij de rust bleef de drie-doelpunten-ach- terstand voor Brabo nog steeds op het bord Ruststand 912. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte kon Brabo zijn goede prestatie niet bevestigen. An gleur bleek fysisch inderdada zoveel sterker dan de Brabo- jongens zodat bij het laatste kwartier Angleur reeds uitgelo pen was tot 1320. De Brabo verdediging met een degelijke Dirk Uyttersprot tussen lat en palen, begon meer en meer te vlotten. De Brabo ploeg liet zich verleiden om het hoge tempo van Angleur trachten te volgen en moest tot zijn scha de ondervinden dat zij hierdoor nog een dertiger moesten slik ken. Het was misschien beter geweest langer op balbezit te spelen. Doelpunten Timmer man 3, Beeckman 3, Van Hout 1, Van Den Abbeele 2, Van Der Veken 8. Bevordering Grembergen S.K. 10 Sasja II 11 De Grembergenaars liepen te gen Sasja III de grootste ont goocheling op van het lopen de seizoen. Op uitzondering van Fr. Seghers bleven alle spelers ver onder de middel maat. Ook het prinsenbal te Dendermonde, de avond telvo- ren, had een invloed op de slechte prestatie van een paar spelers. Vooral tijdens de eer ste helft bleven de Gremberge naars sterk onder de maat. Bij de rust leidde Sasja dan ook met 48. Ook keeper Van Dam me bleef tijdens deze eerste helft onder de maat en vroeg na 20 min. zelf zijn vervanging. De tweede speelhelft zou G.S. K. zich nog min of meer her vatten. Er werd aan de achter stand geknaagd en een vijftal minuten voor het einde slaag den zi jer zelfs in op gelijke hoogte te komen met hun gas ten. (1010). Driel minuten voor het wedstrijdeinde scoor de Sasja het elfde doelpunt en dank zij balbezit spelen, kon den zij onverwacht de Grem bergenaars verslaan. Doelpun ten Seghers 5, Dauwe 1, Van Haute 2, Buyle 1, Tolitt 1, Trienpont 1. H.V. Jochewoa 12 Tubantia 18 De jonge Aalsterse spelers hadden er min of meer op ge rekend legen Tubantia een nieuwe overwinning te behalen. Toen na 10 min. spel het duide lijk werd dat dit zeker niet zo gemakkelijk ging gaan, werden de Jochewoa spelers te ze nuwachtig. Het resultaat liet niet op zich wachten en bij de rust leidde Tubantia met 48. De tweede helft werd Jochewoa meer zichzelf zodat het spel meer gelijkopgaand verliep. De Aalsterse jongens hielden nu goed stand maar het gerouti neerde Tubantia liet logischer wijze de overwinning niet meer ontglippen. Jochewoa Aalst bleek minder goed dan een week geleden tegen Brasschaat maar oprecht het is geen ramp. Ploeg en doelpunten Caudron, Wauters, De Ketelbutter 4, De Cock 3, Fonck 1, De Troyer 3, Persoons, Vlasschaert, Osse- laer, Diependaele, Eckerman 1. Dameshandbal. Ros Beiaard 4 Avanti Femina 12 Dit derby had in feite niet zo veel om het lijf. Avanti bleek, zoals verwacht, te sterk voor de Dendermondse meisjes. On danks Avanti ons niet in zijn beste doen leek, leidden de Lebbeekse meisjes na 20 min. reeds met 06. J. Melis zou er toch nog in slagen even voor de rust een doelpunt aan te te kenen voor 't Ros Beiaard. Ruststand 16. Onmiddellijk na de rust zou diezelfde J. Melis tweemaal scoren zodat het scorebord 36 aanwees. Avanti coach Keppens zou dan S. Muylaert met de persoonlijke bewaking van Melis belasten en meteen viel het Dender mondse «spel» volledig stil. Veerle Verhofstadt en M. Van Den Borre zouden daarna het Avanti meesterschap in cijfers uitdrukken. Het verbaasde ons wel dat beide ploegen zo hard nekkig akteerden. Doelpunten AvantiVan Den Borre 4, Ver hofstadt 2, Muylaert 4, Cools 1. Moonen 1. Ros Beiaard Melis 3, Doorns 1. B.V. Aalst 15 Ambiorix Femina 24 De Aalsterse meisjes speelden voortreffelijk tegen het gere puteerde Ambiorix. Tot eenie ders verbazing leidde Eendracht na 10 min. spel verdiend met 32. Gedurende gans de eer ste helft zou Eendracht meer doen dan zich verdedigen en toen de rust aanbrak met 5-7 cijfers kon dit terecht als een succes voor E.V. Aalst be schouwd worden. Wie gedacht had, dat E.V. Aalst tijdens de tweede helft zou onder de voet gelopen worden, had het mis voor. Na 10 min. in deze twee de helft zouden de Aalsterse meisjes zelfs tot op één doel punt naderen 1213. Toen echter begon de geweldige fy sische konditie van de Brus selse meisjes de doorslag te geven. E.V. Aalst hield nog de gelijk stand tot 10 min. voor het einde (1316) maar moest tijdens het laatste wedstrijdge deelte toch de wet van de sterkste ondergaan. Deze ne derlaag is zeker geen verras sing maar de pracht prestatie die E.V. Aalst leverde droeg eenieders bewondering weg. Doelpunten Simal 4, Wauters 5, Devine 4, De Schrijver 1, De Smedt 1. Jeugdhandbal H.B.C. Lebbeke 11 E.V. Aalst 7 Uitstekende wedstrijd van de Lebbeekse jongeren die tegen het vlot spelende E.V. Aalst een ruime overwinning behaalden. Reeds bij de rust leidden de Lebbekenaars met 73. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kwam E.V. Aalst meer aan bod maar de Lebbekenaars lieten de overwinning niet meer ont glippen. Doelpunten H.B.C. Lebbeke Huyck 5, De Vilder 4, Van Medegael 2. EVA Wedstrijden voor het weekeinde 23 februari 16.00 u. Brabo Denderbelle - Sparta Aalst 18.30 u. Léon Lepage - Rosis Aalst 20.00 u. U.S. Brussel - Grembergse 15.00 u. Jochewoa - Turnhout 24 februari 15.00 u. Sasja - Avanti 15.15 u. Amay - E.V. Aalst EVA Dat de handbalsport bij de dames langzaam maar zeker be staansrecht verwerft is een feit. Na verschillende mislukkingen op nationaal vlak nam de heer K. Wauters begin 1971 het initia tief alle bestaande damescfubs te verenigen. Uit dit kontakt ont stond de huidige sportkomissie dames. Dit bleek het sein tot de volledige doorbraak van de handbalsport voor dames. Op een stijlvolle perskonferentie, ingericht door de kommissie voor Da mes-handbal in het Gasthof Ten Briel te Baasrode, werd de voorbije werking en de geplande aktiviteiten nader toegelicht. Een eerste belangrijk projekt betekent de inrichting van de interland België-Zwitserland in de sporthal te Temse. Deze in richting is in handen van het Provinciaal Komité Oost-Vlaande- ren. Wij geloven te mogen stellen dat deze interland voor da mes de eerste is die werkelijk op nationaal vak wordt ingericht. Over de kansen van België kunnen wij ons moeilijk uitspreken. Het is inderdaad zo dat de waarde van Zwitserland als dames- handbalnatie ons volledig onbekend is. Wel vernamen wij dat dameshandbal reeds van in 1947 beoefend wordt in Zwitserland maar het duurde echter tot 1969 vooraleer men daar naar zaal handbal overschakelde. Het dameshandbal telt In Zwit serland 1747 aktieve beoefe naars maar het nationale team dat zaterdag te Temse aan treedt betwiste slechts in 1973 zijn eerste interland. Twee maal werd Italië bekampt en het wer den evenveel overwinningen. Een eerste maal met 95 en de tweede ontmoeting met 9 7. Onze Belgische ploeg is be slist niet op zijn slechtst opge steld (verschillende clubs inte resseren zich nog niet voldoen de aan het nationale team). Wij geloven nochtans te mogen stellen dat onze Belgische da metjes niet kansloos vertrek ken. Trainer-coach Sam Bue- lens kende weliswaar nog ver schillende moeilijkheden om z'n ploeg in de beste konditie voor te bereiden maar wij zijn er van overtuigd dat hij er toch in geslaagd is na verschillende trainingen en oefenwedstrijden, een homogeen geheel samen te stellen. De uiteindelijke sa menstelling van de ploeg is als volgt Doel De Donder Rita (R.B. Dendermonde), M. Wynant (Aalst Sportief) - Veld Clinez Nadine (Ougrée H.C.), Jourdain Marinette (Ambiorix Femina), Murrath Yvette (R. Uilenspiegel), Moonen Carlne, Muylaert Son- ja, Van Den Borre Magda en Verhofstadt Veerle (Avanti Leb beke), Neirynck Louise (R. Ui lenspiegel), Simal Karine en Wauters Liliane (E.V. Aalst) en Van Laer Jacqueline (Aalst Sportief). Wij vinden het per soonlijk wel jammer dat een paar speelsters die tot de voor selectie behoorden zoals Rae- demacker en Friedrichs van T.S.V. Eupen of M.A. Pierrot van H.C. Herstal hun plaats niet konden afdwingen. De wedstrijd start om 19.15 u. De oudste en nog steeds aktie ve dameshandbalclub in Bel gië is Uilenspiegel dat in 1960 opgericht werd. Rond die pe riode bestonden ook in Den dermonde, Aalst, Mechelen en Seraing enz. handbalclubs. Tot een werkelijke kompetitie is het echter nooit gekomen. De meeste clubs verdwenen en Uilenspiegel nam deel aan de kompetitie in Nederland. Onge veer 10 jaar later zou de heer Karei Wauters dan het initia tief nemen een werkelijke da meskompetitie op de been te brengen. Het erste kompetitie jaar 1971-1972 ging van start met volgende vlaamse ploe gen Uilenspiegel, Mechelen, Dendermonde, Avanti Lebbeke, Aalst Sportief, Eendracht Vrij Aalst, Ganshoren en Ander- lecht. Uilenspiegel werd de verwachte kampioen en Avanti Lebbeke won eerder onver wacht de Beker. Voor het sei zoen 1972-1973 sloten H.B.C. Lebbeke en Ambiorix Femina aan. Ambiorix Femina werd de openbaring en werd kampioen en Avanti Lebbeke veroverde na een memorabele finale te gen Aalst Sportief voor de tweede achtereenvolgende maai de Beker. Het huidig kompeti tiejaar 1973-1974 betekende de definitieve doorbraak. De Luik se clubs werken mee zodat er in 2 reeksen gespeeld wordt. In reeks A de Vlaamse clubs en in reeks B de Luikse clubs, die deze kompetitie spelen in tornooivorm. Op het einde van het seizoen worden de halve finales gespeeld tussen de tweede van de reeks A en de eerste van de reeks B en om gekeerd. De overwinnaars spe- ïen de finale. In reeks A is de strijd voor de eerste twee plaat sen nog erg spannend. Avanti staat eerste gerangschikt voor Ambiorix Femina maar de der de gerangschikte Aalst Spor tief telt een achterstand van amper twee puntjes. In reeks B daarentegen is het vrijwel ze ker dat Herstal de eerste plaats behaald en Eupen staat er het best voor om de eindronde te halen. Voor het volgende sei zoen namen Lommei, Grivegnée en Crossing-Schaarbeek reeds kontakt met de kommissie voor Dames-handbal om eveneens met een damesclub te starten. Deze doorbraak van het dames handbal is zonder enige twijfel te danken aan de geweldige inspanningen die de kommis sie voor Dameshandbal verricht. Deze sportkommissie is als vo'gt samengesteld Voorzitter: Mevr. Buelens-Wilems. Leden HH. Wauters K., De Taeye W. en Mevr. De Poorter-Neyrinck. Secretaris Mr. W. De Vries. Wij twijfeen e niet aan dat de interland tegen Zwitserland een topper van formaat wordt. EVA groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15

De Voorpost | 1974 | | pagina 25