üles nog mogelijk oor Panters? Het begin van de heropstanding? ADEMBENEMEND tUIME ZEGE FORMALITEIT Arrondissementeel Olympisch komitee neemt nieuwe start -KAMPIOEN? Osiris 60 - e gemakkelijk MINUTEN MOERZEKE - JEUGDBASKET De Voorpost - 22-2-74 - 27 SKETBALL 3e NATIONAAL iwel het alweer van de wedstrijd tegen Waregem geleden is Panters de overwinning behaalde, is er nog steeds niets 'Jinitiefs gezegd wat betreft de degradatie in de 3e nationale A. Iers, heeft Panters al de last van de wereld om aan punten jeraken, zijn tegenstanders bleven evenzeer in gebreke. En bleef de rangschikking van de laatste drie waar uiteindelijk de 2 dalers moeten uit komen, sinds lange weken status- en dat met nog 5. respektievelijk 6 wedstrijden voor de erjidermonde Cleemput 4: Pi- zij 9, Putteman 10; Vermeiren jeersman 16 fjerven Dendermonde - Pan- np>25—55. iar ddy De Smet scoorde vlot. maakte niet minder dan punten, en ook Jean Van elgem deed het met ten heel voortreffelijk. Op- end was ook dat de Vlin- s ongeveer alle vrije wor- in de korf kregen daar ir zij in het begin van het loen heel zwak waren op punt De Zeienaars misten lelijk de klasse en de fy- TChe conditie van de Vlin- s en de uitslag verbaasde ook niemand 94-56. kregen ook Van Gucht v ir te zien in een korte en m rzichtige poging om zijn ats terug in te nemen na uitschakeling van vele we- wegens een gekwetste t. 'i< hnische uitslag Vlinders Van Ingelgem 4 Dp Rmpt 18-16 Mahieu 2-10, Goubert 6-6, Aelbrecht 6-3. Blauwwit Baert 4-11, Van Lan- genhove 4-0, Van Malderen 11-16, De Win 2-4, Vermeulen 2-2, Zondag 23 februari wordt een heel belangrijke dag voor BBC Vlinders want dan krijgen zij Eksaarde op bezoek. Deze staan eerste gerangschikt. Winnen de Vlinders dan blijft er toch nog een kans dat ze promoveren, verliezen zij dan Het belooft één van de span nendste wedstrijden van het seizoen te worden want geen van beide ploegen zal ge schenken geven Het wordt een spektakel dat u vast met mag missen. Afspraak op het stationsplein- om 9u39 (reser- ven) en om 11 u de top- match. GVDP Juventus Zottegem - BBCD 81-54 De titelkandidaat nr. één, liet van bij het begin duidelijk zijn intenties blijken door met een vijf op zes shotprestatie te star ten. De Dendermondse zoneverdediging had geen enkel verhaal tegen een fantastisch afwerkend Juventus dat handig gebruik maakte van de plexi-borden. Steeds op achterstand geplaatst had BBCD toch de verdienste om moedig verder te spelen en een goede tweede speelhelft elimineerde zelfs de afgetekende nederlaag. iretisch is dus nog alles mogelijk. Maar als we de nog af te •ken kalender van de drie ploegen bekijken, wordt het duide- dat de kansen van Sparta Schaarbeek heel goed liggen. z®}ners, de Brusselaars hebben niet enkel 3 punten vóór op hun ïin htstreekse tegenstanders, ze mogen die tegenstanders ook etg aan huis ontvangen, idi a| men de kleine zaal van laarbeek ietwat kent, weet =>an dat het thuisvoordeel daar miniem is. Teoretisch ster- ploegen als CHR Oosten- Blankenberge en Dynamo gge, toevallig alle West-Vla gen, hebben dat tot hun ade kunnen ondervinden. Zo het ook logisch te noemen dat Schaarbeek thuis de at neemt van Geranimo Bor en van Panters, en als dat >eurt. is de zaak bijna zeker ilecht. Want dan moet men heel ver gaan rekenen Ïi beide andere ploegen nog ar een teoretische kans kun- geven. dat zou meteen voor Panters licht de beste oplossing want zoals het dit seizoen ;r^ft moeten vechten om hier daar een puntje te halen, ai de narigheden die dat afbrengt dan nog. zien we het liefst maar één seizoen to euren (iters kopte BBC Dendermon- 15) in een mid-week-oe- ICfwedstrijd met 56-67. Dender- ide kon zijn 15-puntenvoor- gedeeteijk behouden tot de l28-22. Toen Panters ech- in de 2e helft naar de te- aanval overschakelde, kon- i de Denderzonen het tempo f volgen en onder impuls een flinke J. De Smet (7 op de 2e helft), kwam er nog redelijk verschil, irders Panters Colpin 24; Zegbroeck 2; De Smet H. e Smet J 16; Herssens M ïorkin 8; Piron 6, Van Den ck 6. Toen Panters' resérven naar de man-dekking overschakelden, gingen ze hun tegenstrever zo duidelijk domineren dat er, een dertiger kwam, niettegenstaande scheidsrechter De Prins het einde heel wat inkortte. Scoorders Panters Coeckel- bergh 4; Hermans 4; De Smet H. 12; De Smet J 10; Herssens M. 2; Herssens P. 4; D'Hooghe 12; Van Zegbroeck 4; Florkin 3. Dendermonde Cleemput 2; Pi ron 2; Putteman 9; Peersman 2; Van Rillaer 6. Scholieern Merelbeke - Pan ters 6049. Hoewel Panters de diensten moest missen van liefst 3 spe lers Stevens, Hermans, Van Den Vreken bleef het tot een heel eind in de 2de helft in koers voor de zege. Toen ech ter De Cock-Verhulst-Coeckel- bergh met fouten uitvielen was dat toch te veel om de goede repliek tot het einde toe vol te houden. Panters Moens 24; Coeckel- bergh 7; Verhulst 6; Van Dam me 2: De Cock 6; Koek 4 Kadetten Merelbeke - Panters: 34—71. Panters Moens 16; Bertin 9; Coeckelbergh 16; Van Damme 3; De Cock 12; Koek 13; De Keersmaeker 2. Pupillen Panters - Moerzeke 22—24. Panters Verstappen M. 5; De Decker P. 4, De Decker G. 4; De Bleser 7; Franckaert 2. Miniemen Panters - Grember- gen ff20. Programma week-end zat. 23-2 kad. en schol.: Panters - Gent- son 15.30 en 14.30 u. zond. 24-2 1ste en Res. Pan ters - Dynamo Brugge 9.45 u. en 11.15 u. V.B. DE WEDSTRIJD Van meet af werd de Dender mondse 2-1-2 zone overhoop ge shot door een fantastisch afwer kende tegenstrever, die zelf in verdediging hard op de man zaten en zo reeds na drie minuten een 10-2 voorsprong telden. Wanneer de thuisploeg verder uitliep tot 13-4 schakelde BBCD over naar man-to-man verdediging wat hen toeliet tot 15-10 te naderen langs F. Van Causbroek. De gebrekkige afwerking bij E(BCD was er de oorzaak van dat een sneller en precies afwerkend Juventus een tienpunten voorsprong telde aan de 12e minuut (22-12). Bovendien moest D. Peersman de bank op met drie persoonlijke fouten waardoor ook onze verdediging verzwakte. Zottegem bleef aan vallen en door hun verbluffend shotpercentage slaagden ze erin BBCD aan de rust voor een vol dongen feit te plaatsen. Ruststand 39-23 (Juventus scoor de een 18 op 32. BBCD daaren tegen een povere 10 op 40). Na de kampwisseling klampte BBCD goed aan en met doelpun ten van Cleemput. F. Van Caus broek en Van Praet wisten ze gelijke tred te houden met de thuisploeg waar een trefzekere Daneels op zijn eentje de score naar 53-35 bracht (6e minuut). Zonder de opportuniteit van deze speler had Juventus nog hard op de tanden moeten bijten vermits geen enkele andere speler in die eerste 10 minuten vermocht te scoren. Langs Dendermondse zijde wist Piron zijn ploeg terug te brengén tot een 53-41 stand. De forcing die door BBCD werd ge voerd strandde daar en Juventus liep op slag uit tot 63-43 na 12 minuten. Van dan af werd het lastig voor BBCD dat niet alleen aanvallend te kort kwam maar ook in verdediging door foutenlast werd geremd. In de slotminuten kon BBCD slechts de score ver minderen langs D. Peersman. Eindstand 81-54. De eerste periode was aanvallend te zwak terwijl BBCD zich in de tweede helft herpekte met een 15 op 32 shotprestatie. De thuis- loeg liet een verbluffende 37 op 70 aantekenen wat voor de ganse match een percentage was dat hoger lag dan 50 De punten: D. Peersman 11. Piron 12, F. Van Causbroek 12. D. Van Praet 13.. Cleemput 6. Ver meiren. Weekeindprogramma - Zaterdag 23-2 Scholieren BBCD Bavi Gent (15 u. Stationspark). - Zondag 24-2 Reserven Ninove - BBCD 14 u. 30 Ie ploeg Ninove - BBCD 16 u (Stadspark Ninove). NP. Beker van België (dames) S. Aalst - S. Luik 63-40 Door St. Luik te kloppen is Sim Aalst doorgedrongen tot de halve finale in de bekerkompetitie en alles laat voorzien dat de Aalsterse meisjes de beslissende wed strijd zullen spelen. Standaard hield slechts gedurende tien minuten zijn vijf punten voorgift op het bord. Voor al onder impuls van Ringoir en Stocks stevende Sim resoluut naar een 13-10 stand. Waar de thuisploeg ook haar verdediging doelmatig organizeerde kwam Standaard in de eerste speelhelft aan schamele zestien punten zodat men toen reeds alle zekerheid had dat Sim zou voort bekeren. Rust 29-16. Onmiddellijk na de kampwis seling en nu door de doeltreffendheid van De Luyck sloeg de thuisploeg een kloof van drieëntwintig punten. Dat de gasten ietwat van de averij goed maakten kwam door het feit dat De Schrijver, die eens te meer sterk verdedigd had, en Van Wijnberge wegens vijf persoon lijke fouten naar de bank moesten. Aalst dat slechts over zeven speelsters kon beschikken moest wel voor zichtig akteren doch niettemin, zette het de tegenstander alwaar op drieëntwintig eenheden. Doelpunten Ringoir 16, De Luyck 21, Stocks 14, Van Wijnberge 6. De Nul 6. De Schrijver en Heiremans. J.V.H. Geywa Moerzeke - BBC Melle 76-70 hembergen 0.0. - Rupelmonde 95-55 ,t vorige week de laatste illusie betreffende een mogelijke motie verloren te hebben door de nederlaag tegen Buggen- it. kon Grembergen totaal ontspannen de wedstrijd tegen toch niet te onderschatten Rupelmonde aanvatten. Mijs en Rudy De Clercq speelden ditmaal een bovenste ite wedstrijd en zij scoorden in de eerste helft ieder om rt mooie doelpunten (rust 44-24). 2e heft benutte de thuisploeg niet alleen zijn gestalte- jrdeel. maar er werd ook vlugger gespeeld wat voor gevolg I dat menige quick break werd gelanceerd die telkens vlot pd afgerond door Etienne Van Cauwenberghe. ploeg van voorzitter Van Keer slaagde er bijna nog in de 100 iten te bereiken, maar dit kon Rupelmonde verhinderen door spelen van de 30 sec. punten Van Cauwenberghe Et. 25 Mijs Erik 25 De 'rcq Rudy 18 Van Keer 7 Caudron John 6 Segers 14, reserven verloren hun wedstrijd met 36-51. maar toch valt Grembergen opnieuw de knappe verrichting te noteren van jeugdige Chris Fierens. die weer bewees uit het goede ketballhout te zijn gesneden Cabrita Zele - Scheldejeugd Temse 92-51 Via topschutter Aertgeerts liepen de bezoekers uit tot 0-4, dit was dan ook zo wat de enige keer dat ze aan de leiding stonden, want van 6-6 aan de 4e minuut ging het in één ruk naar 24-6 na 14 minuten. De Scheldejongens mochten zich nog gelukkig achten dat de Cabrita-aanval te weinig gebruik maakte van het goede voorbereidend werk van Cuypers, of anders ware het zeker op een katastrofale nederlaag uitgelopen, de cijfers waren aan de rust met een 38-18 stand nog enigszins mild. In de tweede helft begon Cabrita dan op gewoon peil af te werken en de score onderging dan ook die invloed, want van 65-30, werd het 80-44 op 5 minuten van het einde. Ondanks aandringen van De Beule. Van Langenhove en Van Miegroet Werner kwamen de drie cijfers niet meer op het scorebord Graeve 16. Van Langenhove 41. VOORUITZICHTEN Zondag 24 februari moet Cabrita op ver plaatsing naar het bedreigde St Niklase Zeker een niet te onderschatten opdracht Re serven te 14.30 u en Ie Ploeg te 16 uur. Op zaterdag 23 fe bruari spelen de drie jeugd- ploegen in de Sporthal De Zeven. Kadetten II te 14.30 u tegen Rupelmonde. De minie men te 15.30 u tegen Schelde jeugd Temse en de leiders ka- dettenploeg Cabrita I even eens tegen Scheldejeugd Temse. BENO. Technische uitslag Coene 9-3. Van Langenhove 0-15, Van Miegroet G (8-2). Van Mie- groet W 0-10, Cuypers F 4-0, Deprez S 9-2. De Beule 8-20, Philips 0-2 RESERVEN CABRITA - TEMSE 87-59. Deze overwinning was het werk van Van Langenhove, die met 41 punten over gans de wedstrijd en 31 in de tweede helft, tot een hoog shotper centage kwam Technische uitslag Verbrug- gen 6, Van Lyssebetten 6. De Wilde. Van Miegroet W 4. Goeman 6, Gossens 8, De Toen op twee minuten voor het einde van de wedstrijd BBC. Melle bij een 66-68 stand voor het eerst op voor sprong stond, geloofde wel licht niemand dat er nog een thuisoverwinning op het bord zou komen. Nochtans slaagde Bertrand Colman er nog in vier maal te scoren en zou aldus zijn ploeg aan een zeker niet onverdiende overwinning helpen. Moerzeke was uiterst goed gestart en had via een sekuur shottende Raemdonck aan de rust een 41-28 voor sprong opgebouwd. Dit boni zou in de tweede helft echter gestadig slinken en het was Fr. De Rechter die zijn ploeg weer tot rust kon brengen met een paar spektakulaire korven. Foutenlast werd de thuisploeg bijna fataal op het laatst toen 4 spelers reeds op de bank zaten met 5 p.f. en 4 spelers in het veld ook met 4 p.f. voor een bijna uitzichtloze si tuatie vochten Zoals hoger beschreven kwam de overver- diende overwinning er dan toch en dit betekende voor Moerzeke twee waardevolle punten die in de eindafreke ning zwaar zouden kunnen doorwegen. Vermelden we nog dat Melle slechts 8 van de 30 toegestane vrijworpen kon omzetten De heren scheids rechters Calbrecht en Van de Weghe leidden voortreffelijk Voor Moerzeke scoorden Be'- trand Colman 29 - Raemdonck J 20 - De Rechter F 11 - Col man Pierre 6 - Claessens Luc 6 - De Vreese M 2 - Ost H 2. Voor Melle Van den Eeck- hout 8 - Braeckman 15 - De Feyter 10 - Van der Sypt D 14 - De Nijs 6 - Van Der Sypt Y 17. Babeco 58 De toestand is voor Osiris Aalst op de jongste kompeti tiedag zo gunstig geëvolueerd dat het zondag al kampioen kan zijn Die mogelijkheid zit er trouwens dik in. Osirrs moet vrijdagavond de maat ne men van Vlierzele en indien zondag E. Mere bij Babeco verliest, wat tot de mogelijk heden behoort, is het zover Het wordt dan voor de Aal sterse klub nog een prettiger karnaval. Terugkomend op de wedstrijd met Babeco dient te worden gewezen op het feit dat de afwezigheid van Van Keymeulen - gekwetst aan de voet - een niet geringe handi- kap betekende. De «box and one» van de tegenstander hin derde H. Troch zodat de enige afstandwerper waarover Osiris nog beschikte aan banden werd gelegd en tot twaalf punten werd beperkt. Gelukkig was er een uitstekende Hey- vaert die niet alleen in ver dediging een opvallende rol vertolkte, maar ook doeltref fend was in de afwerking. Hij werd trouwens met 23 punten ton-scorer. Ook de flinke pres tatie van Dirk Elias en vooral i i verdediging is zeker nie mand ontgaan We mogen trouwens stellen dat Osiris de wedstrijd won dank zij zijn stugge afweer J.V.H inders Buggenhout - Blauwwit Zele 94-56 Buggenhoutse reserven wonnen met 37-34 een weinig spannende match kregen de Vlinders de kans tegen een veel zwakkere tegenstander een nieuw systeem te testen Hierdoor werden vooral in het begin minder ten gescoord dan men normaal zou verwachten maar een B gelijke training zal in moeilijker wedstrijden zijn resultaten leten tonen. De eerste speelhelft werd besloten met 45-23. ie JZERWAREN De scholieren van Sunshine-Aalst schakelden Prado Kortrijk uit voor de COOP-basketbeker. C O.O P. beker VIJF DOLLE S. Aalst - Pr. Kortrijk 76-62 Indien dit nog nodig was, dan heeft Shunshine zaterdagnamid dag in een geanimeerde wedstrijd met Prado Kortrijk bewezen over een scholierenploeg te beschikken die tot de besten van het land behoort. Het is inderdaad zo dat de nochtans gerepu teerde tegenstander wel niet zonder moeite, maar dan toch vlot werd geklopt. Prado kon in de aanvangsminuten het score bord in zijn voordeel zetten (2-5)omdat Aalst toen nogal nerveus akteerde, minder goed afwerkte maar ook pech had. De bal draaide een paar keer tergend uit de ring. Aalst dat uitstekend verdedigde op de nochtans in gestalte bevoordeelde Minnebo en Knockaert. kende toen vijf dolle minuten. Van Cromphout. Corthals en vooral Van der Haegen haal den telkens nut uit snelle ak- ties zodat na tien min. een twaalfpuntenkloof tot stand kwam (17-5) en deze achter stand heeft Prado. de beste bedoelinaen ten SDiit. nooit meer kunnen ophalen. Bij de rust luidde de stand 41-26 om dat ook De Swaef een paar keer met sukses afwerkte. Na de rust was er toch nog even deining in de Aalsterse ran gen toen Verhenne en De Clercq even los kwamen en de stand op 47-40 brachten. Toen ook liet de foutenlast zich bij Aalst gevoelen want even later moesten De Swaef en Corthals naar de bank. Het werd 51-46 en toen scoorde de ingekomen Van der Borght slag op keer zodat de bezoe kers alle illusies konden op bergen. Doelpunten Aalst Elias 2-2. Van der Borght 2-6. Van Cromphout 8-4. Van der Hae gen 11-9. Ronbaut 3-4. De Swaef 7-9. Corthals 8-1. Kortrijk Verhenne 2-8. De Voldere 3-0. Minnebo 6-6. Del- barre 2-2. De Clercq 0-8. Ver- hage 0-2. Tanghe 3-0. Lam- brecht 0-2. Knockaert 10-4. J.V.H. Pupillen Panters Baasrode 22 - Bavo Zakanto Moerzeke 24 Deze kapitale wedstrijd met de Iweede plaats als inzet is uit eindelijk op een nipte over winning van onze pupillen uit gedraaid Pestman Ward die volledig de bezoekende topscorer uit de wedstrijd hield zette naar har telust de speerpunten Van Hau te, Van Loe. de wederop- ïredende Heirwegh aan het werk. Een 15-22 voorsprong ging bij na teniet maar een laatste doel van Kapitein Van Haute nam a!!e twijfel weg. Technische Uitslag Van Haute 10 p - Van Loey 9 p. - Heirwegh 3 p en Peelman 3 p. Vooruitzichten Volgende week 23 februari spelen de Zakanto's te Zelza- te tegen Silaba in de sport- hall. Vertrek te 1315 u. aan het lo kaal. Het is zowat een jaar geleden dat we in de Adec-sportzaal de installatie meemakaten van het arrondissementeel bestuur van het Belgisch Olympisch komitee, Tijdens deze plechtigheid werd de h Octaaf Van den Broeck tot voorzitter aangesteld - die dan zijn bestuur vormde met de h A De Clerck, ondervoorzitter, de h. WK Aerts. sekretaris en de hh. Mare Stassijns en Fons Abbe- loos. Dit komitee stond alvast in voor de voorronde van de school- kwis waaruit Tiny David als laureate te voorschijn kwam op de Lentebeurs te Gent - wat haar meteen de reis naar de Olym pische spelen opleverde die te Montreal (Canada) worden ge houden in 1974 Allerlei omstandigheden heb ben geleid tot het afzwakken van de werking temeer daar de hh. De Clerck en Aerts na enige tijd verstek lieten gaan. Dit plaatste de h. Van den Broeck wel voor een zware op gave want in hogergenoemden verloor hij twee dynamische medewerkers. De h. Hanet, pro vinciale voorzi'^r zou dan vooral in de jongste weken fel aandr.ngen opdat de h. Van den Sreeck ziin komitee op nieuw op gang zou brengen De arrondissementvoorzitter is dan maar opnieuw uit zijn slof ten geschoten en polste de h Constant Vermeulen voorzitter van de Dendermondse sport raad, d:e niettegenstaande zijn drukke bezigheden, bereid bleek een mandaat in net ar rondissementeel bestuur van het Belgisch Olympisch komi tee te aanvaarden Vorige za terdag werd alles netjes afge lijnd op de provinciale verga dering te Gent De h. Vermeu len v.'O'dt ondervoorzitter en .evens het sekretariaat waarnemen in afwachting dat het komitee verder wordt uit gebreid. De hh Mare Stassijns en Fons Abbeloos vormen sa men met hogergenoemden de kern van het komitee dat nu een vast werkplan zal uitbou wen en ook de sportakkomoda- tie in het Dendermondse on der de 'oep zal nemen Gewestelijke schoolkwis eerste objectief. Het provinciaal komitee zal an dermaal het initiatief van het ministerie van Nederlandse Ku'tuur steunen «Haal uw o'ym- pisch minimum» en aan de ion- gers uit Oost-V'aanderen ge boren russen 1 augustus 1957 en 1 ijl! 1959 die goud. zil ver of brons haalden de kans bieden rich via een kwis een reis naar de Olymp:scKe soe- len te verzekeren. Gezien de spelen eerst in 1976 plaats vin den zal ieder jaar een deelne mer of deelneemster worden gezocht onder de Oost-Vlaam- se jeugd Door toedoen van de h Van den Broeck krijgt het arrondissement Dendermonde - St Niklaas nog een deelnemer meer. De voorkwis. die in sa menwerking tussen St Niklaas en Dendermonde wordt geor ganiseerd. zal o'aats grijpen op zaterdag 2 maart te 15 uur m de kantien van PVBA Nuco - Industriepark West te St Ni klaas. Deze schiftingsproef ge beurt schriftelijk volgens het Multiple Choice- systeem. Uit deze voorkwis worden dit jaar drie jongens afgevaardigd voor de haive finale die te Gent op de Lentebeurs zal plaats vin den op 20 maart voor de finale van zaterdag 23 maart Beide worden door de TV opgeno men. De laureate van vorig jaar Tmy David uit Dendermonde. zal deel uit maken van de ju ry. In de loop var> deze week ont vangen de jongens die in aan merking komen voor de voor kwis hun deelnemingsformulier dat ze onverwijld moeten te rugsturen naar de h. Vermeu len Constant, 48, Weggevoer denstraat. 9330 Dendermonde. Naar we van de kersverse on dervoorzitter konden vernemen heeft het arrondissementeel bestuur zich voorgenomen de mogelijkheid tot sportbeoefe ning voor mindervaheden te on derzoeken - en in samenwer king me' de bestaande sport clubs uit te bouwen. Het ziet er nu wel naar uit da? het arrondissementeel bestuur Dendermonde van het Olym- p.sch konvtee een definitieve start zal nemen, die de sport in het Dendermondse alleen maar tengoede kan

De Voorpost | 1974 | | pagina 27