Karnavaleditie - 25-2-74 - 3 luit de stal gestapt, slach- met varkenspootjes en (sen twee bokshandschoe- in meters pensen. Krijg je pensen misschien boks- Moeten we toch eens esten. Ze deelden uit, alles de streek te bieden ^ft bier, pensen, broodjes [het pracht aktueel versie- gsprodukt wilgekatjes, stappen van de kermis in jardegem zo in Rio met poie meisjes; meer volants n meisjes, een echte exikaanse kokosboom en ider kleur, een regenboog )g. We hebben Armand al ll duizend keer gezien, hij is onze hoop, ook voor Ddaag, en weet je dat we nu gekomen was. Wie zag ze, de vier lesten van de vesten, hun benen waren de stam en in hun hoofd zag je bladeren, echte kastanjebladeren, je weet wel die in vijf of zes verdeeld. De Schotten hadden echte klimop op hun kasteel en het groen-grijs grillig gevormd monster van Loch Ness, met lange nek en klein hoedje kwam recht op ons af. Laat ze maar zoeken in Schotland. D'Elastieken Sjinsippen met rood en groen geruite rok en bijpassende sjaal dansten een echte Vlaamse Schotse dans. Wat had dat monster een lange tong en dat voor een baby met fopspeen band, speciaal voor ons afge komen uit Arabië, met afge dankte pptrolvaten uiteraard. Aktievolle en pikante Kastaars brachten hun offer aan de Zonnegod. Op hun prachtpraalwagen zagen we een pyramide, er bovenop de kop van de zonnezonen en een ronddraaiende zon. Ondergetekende maakte wil lens nillens kennis met één van de plooibare Malmedy tangen, geheime wapens van de offeraars en het mag een geluk heten dat hij nu nog met zijn twee benen op onze Aalster se aarde staat. Koppen in overvloed en liefst zo kleurrijk mogelijk, galante koppen met gele pruiken, aan het twijfelen gin- We dachten aan ildmisvorming of aan dag- •men, neen hoor. we zomaar in onze ivalstoet de enige echte Armand Pien, met beige •jas en dito broek, bloots- ifd ter ere van Laura glimlachte wat wittekes zijn isomobeeltenis ;r hem. Waar "De Foesje- hem opgepikt hebben God weten. In elk geval irafgegaan door een levens mini- en maximum mometer, een storing T.V., i vergroende beeltenis ond hij in levende lijve en chte zijn grote witte tanden Dot Een beirput en ajuin- italles wat stinkt en lil is omringde de "Zwetmil- tten". Ze waren de clo- ards, bestaan er in '74 nog lke personen sous le pont Paris dan wordt het ingend tijd dat één of dere liefdadigheidsintelling n inzameling van afgedra- n plunjes doet en liefst iarbij nog eetbare waren "Gattelekkers" zagen T)iljst zonder oele" en heb- •n er een liedje opgemaakt, t op vliegende bladen ver- i reid werd. Op hun praal- igen in Arabische kleur, lmboom en gesluierde remlieverdjes inbegrepen ond een boortoren en maar *en jongens. Aalst werd erspoeld met slangekonfet- i n daar kwam zowaar een id-medewerker van ons blad ons af. (Frans Kieckens set je wel.) Ook hij had in )n ogen nog de tranen die zo enige kastanjeboom op de esten liet toen hun tijd Bloedzuigers, stofzuigers, welke zuigers kennen we nog Ze deden de poppetjes dansen in hun marjonetten teater. Pracht hanekoppen naast de B.T.W. zuiger, in gestreepte kostumes en oranje pyjama's dachten Mensen pas op uw zaak, 100 fr is 100 fr nietwaar, denken de Komissesloipers met ons mee Van een prinsenkraam op d'Andelsfoir verwachten ook wij dat zij eten, liefst worstkes met veel mostaard, daar krijg je dorst van Om ons petrolhoofdstuk af te sluiten kregen we er nog een muzieksken bij, de oliedrum- moilen trekkers ook, een wagen bezet met wel honderd stukjes spiegelglas, en boven aan zat zowaar Jean-Paul met zijn struisvogel. Een verfijnde heldere simfonie van oranje, geel, bruin een lust voor het oog. Eventjes worden we jaloers, zie ze daar nu toch eens in een bed liggen fietsen. Evolu tie van wieg over hemelbed naar hedendaags ledikant. Ze hadden een pot en een lamp die Berkens van St. Anna. Vader Abraham wipte even over de grens ter ere van d'Elementen en Moeder Universitas, hoe kan het ook anders, maakte er bierbramco van, tonnen vat '74 nog wel. Al eens geproefd De brave Poessykat en de plezante muizekens, ballet- dansende kindjes in wit, zwart en bolletjes kostumes waren voor eenieder een wel kome naieve verademing, de kat en de muis zonder kontes tatie Lange neuzen, veelkleurige kostumes, een hoop neus- snoepjes vormden de Noig- werkgroep. Als Nixon dat zag, goed getypeerd was hij, levensecht in watergate, zijn medewer kers veegden dat het een lust was. Een reuze isomokoptele- foon nodigde publiek als getuige uit. Helemaal Ameri kaans was de groep met oerserieuze rechters, wit sa tijnen broek, en overal blauwe sterretjes. Ier gebei- ret 't is ter af, zegden de Brikaljongs. Van de watertoren glijd je in de kooi met Suskewieten. De kop van de voetgangers was een kopie van de reuze praalwagenkop, twee ogen een neus, twee rode kaken en een lachende mond 10 jaar Suskewieten, bravo Wat we nu al zienwat zie je als je bier gedronken hebt vragen de Bisjekens, groene bisjekens met oranje kikker ogen, en een stank zeg, we vergaan in de rook. Om ons sukkelaars te doen watertanden komt daar zo waar een rollende brouwerij aangetapt, en ze tappen echt bier, goedkoop, mor 10 bal len. Zag die admiraal ook dat bier Hij stond op de pira tenzender Chipka zowaar te wankelen, terwijl de matroos een pierewieterig viske vangt en de D.J. politieke onzin keelt dat het een lust is. Viva de piratenzenders roepen de Gentlemans. Eindelijk weer eens naar-onze kinderjaren, 't werd tijd. Disneyland, bloemenkleedjes, oh zo veel kleur, een draaien de schijf met Donald Duck figuren, een reuze Mickey Mouse, en Pluto, Dingo, de drie zwijntjes; ze waren er allemaal bij met hun zondagse kostuumpje aan Typisch Aalsters, onze zo tranende ajuin ofte ui of hoe je't noemen wilt. De Destereers droegen eensgezind op him Als slot drumden onze men sen zo de Grote Markt af. Wij kunnen toch niet nalaten even nog de bedenking te maken, dat hettoch zo rap voorbij is, al die maanden inspiratie, werk, verf, moed en opoffering, en het klinkt misschien afgezaagd maar proficiat verdienen ze alle maal, een dikke zelfs. Minister Chabert met wie we Harmonie St. Martinus Oordegem; 2de prijs Muziek en showfanfare St. Cecilia Melder t. Fanfares 1ste prijs met bij zondere gelukwensen van de jury Kon. Harmonie St. Cecilia uit Oordegem (reeds tweede maal deze prijs) lste prijs met gelukwensen van de jury Fan, Nieuw Leven Aaigem en Kon. De juryleden snakten maar al te ijverig naar een whisky-opkikkertje, toen de stoet met een uur vertraging de Grote Markt opkwam. hoofd zo'n ding mee met neus en lippen op en groen aan de top. Eigenaardige fietsen, en para plu's in kleur tegen de regen, een valies daar ook nog bij, een wagen met zilveren draai orgel zijn de entourage van wat bij ons een schaajongen moet zijn. Oh zijn bretellen moeten er nog bij. Wie haakte of breide al die vesten, en wie maakte die gele schoenen met blauwe pompon Kamillekes en Dansmariekes omringden onze Keizer op de fiets, voor een fiets, achter een fiets, met alle soorten fietsen die in de historie bekend zijn. Muizekes van de Flieramoi- zen en ze hadden voor het vervoeren een echte trolley bus nodig, zag je de keuken ook bovenaan De Kalouterskabassen betrek ken er Klaas (Claes) Vaak in en komen terecht door de petrol bij de sheiks en de harem "Wie wil een lave ment a la petrol, gratuit hé roept er enen. We zagen geen enkele vinger in de hoogte En hun muziek viel nog juist in panne ook De laatste zullen de eersten zijn, wie weet Lotjonslos met Poesjenellentoern bracht een kleurrijk slot van de enige lange stoet. Een hoop narren hadden ze bijeen gekregen. Op de hoed was de narren figuur nogeens volledig op gemonteerd. Op hun praal wagen zeer bèweeglijke klowns. Een wagen waar het zweet zo afliep. tussendoor enkele woorden wisselden sprak zijn bewonde ring uit "Het is humor van de bovenste plank, het is fantastisch dat mensen met een gering kapitaal zo'n stoet kunnen verwezenlijken. Ik was zeer blij dit te kunnen zien en deel te nemen aan de volksvreugde." Wij wilden hem nog vragen of de minis terraad ook zo karnavalesk was, toen was hij al verdwe nen. Later op de avond vernamen we de resultaten die de fanfares en de harmo nies die onze stoet zo muzi kaal begeleidden, behaalden Showmuzieken lste prijs Fan. St. Pieter uit Itterbeek. lste prijs Kon. Fanfares St. Cecilia Appelterre en Zellik. 2de prijs Kon. Fan. St. Cecilia Erondegem. 3de prijs Fan St. Cecilia Burst en Kon. Fan. De Vriend enb ond Berlare. Harmonieslste prijs met gelukwensen van de jury Kon. Harm. Concordia et Docilitas Herdersem. lste prijs St. Cecilius Her- zele Tenslotte kreeg de folkloristi sche groep V.V.V. De Faluin- tjes uit Baardegem de lste prijs in zijn kategorie. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1974 | | pagina 3