i Schellebelle Lebbeke Oudegem Baardegem Gijzegem Moerzeke 12 - 1-3-74 - De Voorpost De kampioenen van "De Vrije Vlucht" gehuldigd te Schellebelle GEBOORTE Van Langcnhuve Wini. Bosstraat 8. OVERLUDEN De Bocck Mathilde. Hoogstraat 106. KWAM DE GEMEENTE BEWONEN Spittelk* Franeine. Kapellestraat 4. komende van Wieze. HEEFT DE GEMEENTE VERLATEN Erna De Pauw. Elderbergstraat naar Grembergen. KABELTELEVISIE Men is thans begonnen met liet plaatsen van de kabels, zodat ook de bewoners van onze gemeente weldra op de kabel-TV kunnen aansluiten. BELASTINGEN Op dinsdag 19 maart 1974 van 9 tot 11.30 en van 13.30 lot 16 uur. ten gemeentenhuize, speciale zitting voor het invullen van de aangiften der direkte belastingen. INkomsten 1973. Nadere inlichtingen volgen. VOETBAL Na een prachtige wedstrijd moest onze jeugdploeg de duimen leggen bij leider Voorde A. Doelman De Man kreeg menig open doekje voor zijn puike tussenkomsten. De 2-0 overwinning van de thuisploeg was volledig verdiend. Zondag a.s. gaat VJ. 1 op bezoek bij Herdcrsem. Hopelijk nemen onze spelers het op zoals tegen Meldert. dan brengen we minstens 1 punt mee van deze uitstap. V.J. 2 krijgt, eveneens te 15 uur. Overmere op bezoek. De heennederlaag wordt zeker uitgewist. Zondagvoormiddag wordt het zeker doeltjes- kermis in de jeugdwedstrijd tegen Smeereb- be. Supporters op post De Falluintjesstreek was present met een rasechte uitbeelding van Pee Klak. in de Aalsterse karnavalstoet (jm) NIEUWE PARKEERTERREINEN ROND DE KERK TE OUDEGEM. Bij de laatste gemeenteraadszitting werden de eerste vier punten door raadslid Gee- rinck op de dagorde geplaatst. Vooreerst was er een bespreking van de mogelijkheden tot verdere uitbouw en ver fraaiing van het gemeentelijk sportterrein. Volgens de h. Geerinck gebeuren er ver schillende veranderingen aan het sportter rein zonder dat hierover iets in de gemeen teraad beslist wordt. Bestaat er een plan van dit gemeentelijk sportterrein Volgens burgemeester J Lambrecht wordt er altijd veel verteld. Men voorziet twee tennisvel den met daarachter zandbakken, banken en beplantingen. Maar vor dit in de gemeen teraad komt. moet men toch over de nodige terreinen beschikken. De plans hiervoor 'worden gratis door een architekt opge maakt Ook vroeg de h. Geerinck maatrege len te treffen met het oog op het doelmatig gebruik van het sportterrein. Volgens burge meester Lambrecht mag iedereen het ter rein gebruiken maar men moet rekening houden met de voetbalclub S.K. Oudegem die in competitieverband speelt. Ook vroeg de h. Geerinck nog subsidies voor nieuwe, sportverenigingen, een verhoging van de bestaande en het oprichten van een sport raad Volgens de burgemeester mogen de sportverenigingen zeker tevreden zijn. In welke gemeente krijgen zij gratis terreinen en materialen. Een sportraad is er niet no dig het gaat nu toch zeker goed. In het volgende punt vroeg de h. Geerinck het oprichten en inrichten van een daglo kaal voor de bejaarden. De burgemeester antwoordde hierop dat er een lokaal voor handen is op het gemeentehuis waar regel matig een 10-tal mensen een kaartje komen leggen en waarmee ze tevreden zijn. Ook vroeg de h. Geerinck nog de oprich ting van een gemeentelijke dienst voor wel zijnszorg. Volgens hem heeft Oudegem een laag peil van dienstverlening. Hierbij geeft hij een opsomming van diensten die volgens hem op de gemeente zouden moeten zijn. Burgemeester Lambrecht zei hierop dat H. Geerinck het een beetje te ver gaat zoe ken. Er zijn op de gemeenten hiervoor mensen die verdere inlichtingen op het ge meentehuis kunnen bekomen. De h. Gee rinck betwisttte tenslotte nog de objecti viteit bij het toekennen van de huizen in de nieuwe wijk aan de huurders De Volkspar tij zou hier de voorkeur genieten. Dat is ze ker niet het geval zei de burgemeester Er staan nog 113 gezinnen op de wachtlijst. Sommige gezinnen krijgen de voorkeur wan neer het gaat om speciale gevallen o.a. ge zinnen met gehandicapten En daarbij wordt alles bepaald in de beheerraad te St. Gillis. Voor meer inlichtingen moet H. Geerinck maar naar Volkswelzijn gaan K.S.A. IS ER UIT De KSA en OKA trekken op zaterdag 2 maart naar het Area theater te Gent. Tussenkomst in de onkosten is 60 fr en er wordt verzameld om 19 u. voor het gemeen tehuis op het dorpsplein. Op zondag 3 maart is er een diamontage welke wordt vertoond in het clubhuis in de Bruinbeke, aanvang 19 u. FILMVOORSTELLING. Maandagavond 4 maart 1974 om half acht richt de landelijke gilde van Schellebelle in samenwerking met Open Kring, vzw, voor kunst en gezonde ontspanning, een filma vond in. Vertoond wordt The Railway-children, een familiefilm die reeds meer dan een miljoen mensen op de been bracht. Deze film werd eveneens door de Y?M?C.A. young men christian association) uitgeroe pen als de beste film van de laatste tien jaar. Het is een machtige kleurenproduktie naar de roman van Edith Nesbit. Deze film wordt vertoond in het parochiehuis 't Veer, Hoogstraat 2 te Schellebelle. Inkom per persoon is 15 fr., en een familie- kaart kost 50 fr. Leden van ABB betalen 10 fr en 30 fr voor een familiekaart. ARTISTIEK GROEPSWERK TE SCHELLEBELLE. Schellebelle dat op gebied van de kunst, de laatste jaren dan toch wel al enige vermaard heid heeft verworven beleefde in de voor bije dagen wel een vrij uniek initiatief, in een sterk aan afzondering laborerend kunst wereldje. Eén beeldhouwer, een tiental kunstschilders en enkele beoefenaars der schone letteren gingen over tot een groepsvorming. Met de duidelijke bedoeling hun kreativiteit gezamenlijk te beleven huurde men in de Spoorwegstraat een uitermate geschikt lo kaal, dat momenteel als atelier wordt inge richt. Toetredingen tot de groep gebeuren op lou ter idealistische basis. Huur en andere kos ten dienen immers door de leden uit eigen zak betaald te worden. Uitbreiding van het experiment tot andere kunstdisciplines wordt bij welslagen ervan overwogen. Ook zal de bevolking, onder allerlei vormen de gelegenheid krijgen dit initiatief van dichtbij te volgen, en door hun belangstel ling te steunen. Wie overigens meent door werk en ideen te kunnen bijdragen tot het lukken van de ze onderneming kan steeds terecht bij ini tiatiefnemers Paul de Leenheer en Achiel Janssens. TOMBOLA S.O.S. Schellebelle. Omslag 4926. Winnende nummers. 06190 16780 05749 05931 12107 15047 08951 12916 19160 13957 17684 05381 07157 15671 19685 18693 14074 06717 14530 13665 Prijzen af te halen bij Baeyens Gaby, Hek- kergemstraat, Schellebelle. GESLAAGDE KAMPIOENENPARADE BIJ DE VRUE VLUCHT De jaarlijkse kampioenenparade van de duivenniaatschappij «De Vrije Vlucht» was geslaagd te noemen. Na de inkorving voor de tentoonstelling, waarbij ongeveer 200 duiven waren ingeschreven, en de keuring door keurmeester John Ratles werd voor de leden een middagmaal aangeboden in een eethuis te Serskamp. Nadien bij de aankomst in het lokaal werd dan een hulde gebracht aan de kampioenen van het voorbije seizoen. Als voornaamste kunnen we aanstippen algemeen kampioen voor de vluchten uit Frankrijk oude jaarlingen en jonge duiven De Rijeke Maurits. Meeste prijzen bij de oude Maurits De Rijeke. Meeste prijzen bij de jaarlingen Maurits De Rijeke. Meeste prijzen bij de jonge Maurits De Rijeke. Voor de vluchten uit Quievrain kregen we als algemeen kampioen Willy Christiaens. Bij de oude met de meeste prijzen werd het eveneens Willy Christiaens. Bij de jaarlingen niet de meeste prijzen kregen we Van de Velde-Janssens en voor de jonge was het Rutin De Cracker. Samengevat stellen we vast dat bij de vluehlen uit Frankrijk Maurits De Rijeke de te duchten man blijft en dit over de ganse lijn, terwijl bij de vluchten uit Quievrain er toch wat meer afwisseling waar te nemen is. Deze kampioenendag werd dan besloten met een traditionele bonverkoop en een gezellig samenzijn voor de leden en sympatisanten. Ook werd nog trekking gehouden van de tombola op de steunkaarten. Uitslag elders in het blad. UITSLAG TOMBOLA DE VRUE VLUCHT 1766 1214 3193 4886 2600 1659 5824 4362 5569 3583 6695 3163 6619 5499 1419 2193 1672 4810 1402 2471 5780 2564 De prijzen kunnen worden afgehaald tot einde april in het lokaal van «De Vrije Vluelit» bij Albert Elegeert. Hekkergemstraat te Schellebelle. WAGEN TEGEN MUUR Zondagnacht botste de wagen van Patric Bundervoet tegen de gevel van mevr. Irma Veracht. Patric Bundervoet en zijn mede- inzittende Heisc werden met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Aanvanke lijk was er sprake van nog twee andere inzittenden doch hieromtrent kon men geen bevestiging krijgen. De stoffelijke schade was vrij hoog. BILJARTNIEUWS UIT LEBBEKE Vondelvrienden - Corsovrienden 15-5 Germonpré R. - Desmedt R 2-0 De Kinder F. - Vijvermans F. 1-1 Dauwe P. - Huyck B. 2-0 Verniers L. - Van den Broeck L. 2-0 Arbijn P. - Herbout J. 1-1 De Wolf E. - Moens A. 2-0 Buggenhout F. - Bornauw C.0-2 Philips P. - Van Zande W. 2-0 Buggenhout J. - Scheiris A. 2-0 De Kinder W. - De Saedeleer J. 1-1 KAMPIOENSCHAP Het Lebbeeks tapbiljartverbond was van me ning dat met zijn 570 aangesloten leden moest overgegaan worden tot een biljart prijskamp, buiten de normale gang van de kompetitie. Het gemeentebestuur werd ge vraagd of men de gemeentelijke zalen van de scholen kon afstaan voor een bepaalde zaterdag en zondag, iets wat negatief werd beantwoord. Daarom besloot men over te gaan tot het individueel kampioenschap, dat stilaan vaste vormen krijgt en zal doorgaan op 6 en 7 april e.k. terwijl het kampioenen bal is voorzien voor 20 april. PENSENKERMIS De biljartklub Ginderklub heeft het lokaal in een nieuw kleedje gestoken omdat men pensenkermis hield. De klubkas moet ook een beetje aangepast worden. BESTUURSVERKIEZING IN LEBBEEKS TAPBILJARTVERBOND Het Lebbeeks tapbiljartverbond zal een spe ciale vergadering beleggen waarop men zal overgaan tot de herkiezing van een nieuw hoofdbestuur. Alle funkties worden open verklaard. Eventuele kandidaten dienen zich te wenden tot de leden van het hoofdbe stuur of op het secretariaat, Scholliers, Hoge Weg. Lebbeke B - Paro's Hamme 3-6 P. Bosman, Luc Heyvaert en Fr. De Bondt konden het niet bolwerken tegen de jon gens uit Hamme. Niettemin wisten ze nog drie matchen te winnen en met een weinig geluk kon het ook 5-4 geworden zijn. Op 16 maart e.k. wordt het klubkampïoen- schap van TTC-Lebbeke Casino ingericht. Dit kampioenschap gaat door te 14 u. stipt in zaal Casino, Laurierstraat 12. Alle leden worden verwacht. Nadien worden de voeten onder tafel gestoken voor het jaarlijks eet maal. AVANTI-FEMINA OP DE KARNAVALTOER Op zaterdag 9 maart e.k. richt Avanti-Femina in de zaal Casino te Lebbeke een verkleed halfvastenbal in. Om 20 uur begint de leute. Zowel de prinsen karnaval uit Aalst en Den- dermonde zullen het bal bezoeken. Ook de Lebbeekse kunstkring «Als ich can» ver leent haar medewerking. Voor de muziek zorgt het disc-jockey duo Will Harding en Johnny. Er bestaat gelegenheid tot huren en verkleden in karnavalkostuum bij Alfons De Meersman, Laurierstraat 6, tot het einde van het bal. K.W.B.-KAARTING De 4de kaarting van het kampioenschap belatten van de plaatselijke K.W.B. heeft plaats op zondag 3 maart. Begin te 19 uur in café De Welkom. Varenberg. K.W.B.-DROPPING Op zaterdag 9 maart heeft de tweede dropping plaats van de K.W.B. Vertrek te 20 uur in café De Volle Pot. Nijverheidsstraat. ONGEVAL. Zaterdagnamiddag deed zich een ernstig o geval vor in de Hofstraat ter hoogte vi het scoutslokaal. Bij het oversteken van weg kwam de 10-jarige J. Heyvaert van Dej dermonde terecht tegen de personenwagi van E. Bogaert van Oudegem. De jongt werd hierbij zwaar gewond aan de schoj ders en het hoofd. Hij liep eveneens ei beenbreuk op. Door de dienst 900 werd jongen naar de kliniek van Dendermonde vergebracht. De rijkswacht van Dendermoi de deed de nodige vaststellingen. KARNAVAL TIENEN. Op zaterdag 2 maart richt het karnavalconi té van Oudegem een reis in naar het pril senbal te Tienen. Alle inlichtingen en if schrijvingen in het lokaal Ikaros. VTB Zaterdag 2 maart naar Vorst-Nation voor het bijwonen van een voorstellii door het Ballet van de Twintigs eeuw. Vertrek om 19.10 u. Inschrijven bij het bestuur. PRONOSTIEKERSCLUB «Eerlijk duurt het langst» bij Theofiel Dat er André De Clercq en Sonia Moeseke hal den de overwinning ieder met 9 punten. Ai Jr de top van de rangschikking prijken iar twee dames, Aline Huygens en Marie-Ro(er Van Ranst, elk 154 punten, gevolgd do Benoit Vijt met 151 punten terwijl de ro< N lantaarn gedragen wordt door Pierre Wind )c met 109 punten s Bij pronostiekclub Café Scheldeoord was )c 1 winnaar, Callaert Jozef. In het klasseme ltf is er een hergroepering vooraan 1) Wi 10 dey Frans. 77 punten; 2) 4 man met 75 p oc D'Hollander F., De Man J., Windey R. U* Van Looy J. DUIVENSPORT Zondag 3 maart te 18 u. wordt er in hl lokaal der Verenigde Vrienden bij Frai 0 Ost, Dorp 3, een laatste algemene vergadi p ring glhouden vóór het vluchtseizoen efl ir aanvang neemt. Naast het uitdelen der lii m kaarten zullen er ook besprekingen zijn ovi lossingen en seriespel. Iedere duivenlie hebber wordt er verwacht. VOETBALCLUB ROBUR Zondag a.s. 3 maart thuiswedstrijd Robur rc Beervelde. Iedere supporter wordt er zek< verwacht. in Het bestuur van het Lebbeekse ACV tijdens de opening van de nieuwe lokalen, (r) UITSLAGEN Het Lebbeeks tapbiljartverbond kende de jongste speeldag de volgende resultaten Eierkloppers - Zandmannekens 2-18 Bonanza - Sportvrienden 7-13 Fugitives - Boerkens 16- 4 Stadion - Jetsons 4-16 Tankers -'Zorro's 5-15 Klassement 1) Zandmannekens 294 p.; 2) Zorro's 244 p.; 3) Ware Vrienden 234 p.; 4) Jetsons 232 p.; 5) Eierkloppers 227 p.; 6) Ginderclub 214 p.; 7) Fugitives 188 p.; 8) Tankers 177 p.; 9) Moderna 174 p.; 10) Bonanza 153 p.; 11) Sta dion 134 p.; 12) Sportvrienden 124 p.; 13) Boerkens 101 p. BOOMPLANTAKTIE VAN GROENCOMITEE TE LEBBEKE Voor de vijfde maal wordt te Lebbeke een boompiantaktie op touw gezet. Wanneer vo rige beplantingen meer gericht waren op herbeplantingen zal dit jaar vooral aan laan- en woonzonebeplanting worden gedaan. De uit te voeren beplantingen zullen geschieden op 2 maart 74. Deze zal bestaan uit de be planting van de nieuwe wijk aan de Station straat. Op de hoofdbaan worden linden ge zet terwijl in de zijstraten meidoorn wordt gezet. Op de middenbermen zullen rozen geplant worden. Een andere aanplanting zal worden afgewerkt nl. de beplanting van de Kleine Snijderstraat, een 50-tal lijsterbes zal het ontbrekende deel vervolledigen. Verder is er het laatste stuk van de omzoming van het sportplein waar nog populieren dienen te worden bijgeplant. Iedereen die aan deze aktie wil deelnemen wordt verwacht op zaterdag 2 maart te 8u30 op de nieuwe wijk kant Stationsstraat, liefst in het bezit van een spade. TONEEL TE LEBBEKE Terwijl er nog geen nieuws is geweten van de toneelkring Vrede of zij al dan niet toneel zullen spelen te Lebbeke (men beschikt over geen zaal meer) heeft de toneelkring Pogen besloten een groot lachsukses o grk de planken te brengen op zaterdag 16 maa di zondag 17 maart en maandag 18 maart te anj£ kens te 19u30. De opvoeringen gaan J-J in de zaal Corso, Rossevaalstraat. Ook gen sukkelde om een geschikte zaal te den. Uiteindelijk viel de beslissing op «Corso». Pogen brengt «Een parel van meid», een blijspel van Mare Camoletti regie van Luc Verhavert. HOE BIOLOGISCHE TUINBOUW TE LEBBEKE? Voor de maand maart voorziet het Nati< naai verbond der Volkstuinen afdeling Lel beke Center een paar zeer aantrekkelijl programma's met film en verkleed bal. Voor zondag 3 maart voorziet men om 18u! een algemene vergadering in het gewoi lokaal, Dendermondsestw. 6. Naast film zj men bespreken «hoe biologische tuinbouwi terwijl men zal overgaan tot de inschril vingen voor het verkleed bal. Dat verkleed bal gaat door op zaterd: 30 maart te 20 u. Het inschrijvingsgeld b( draagt 20 fr. per persoon. Voor die 20 ontvangt men twee bons die recht geven o |n een boterham met kop, pensen of rijsttaar Het verkleden is niet verplicht, wel gewens Inschrijvingen hiervoor kunnen nu reeds gi beuren in het lokaal of bij de bestuursli den, Ondertussen mag men 7 april niet ve geten, de dag met een belangrijke vergadi ring met voordracht, film en tombola. ur jd TAFELTENNISNIEUWS Jong Patro B - Lebbeke A 4-5 Prachtige overwinning van Lebbeke A. De Vriendt, in een buitengewone dag, slaacfen de erin zijn drie matchen te winnen terwic J. De Donder, door twee overwinningen d eindstand 4-5, kon vastlegden. Het was wt1' nodig vermits R. Pauwels, niet in zijn g<arr wone doen (griep) geen enkele match ko winnen. F in Ic schieting in hun lokaal «De Filosoof», hlek werd een spannende strijd waarbij in )n( zesde ronde met twee schutters, Coorem A en Van Wezemael, moest gekampt wt den om het behalen van de titel. Het we or uiteindelijk de plaatselijke A. Cooreman. De club Olympic had reeds vier afgevat k digden in het kampioenschap van Belgi. In Oudegem wenst men dat goede schutte ft zich zouden aansluiten bij de club. Voor i ij' lichtingen wendt men zich tot de lokaalho jj. der. Cooreman Albert werd koning van de karabijnschutters te Oudegem. (r) In het volgende punt werd de aanvraag tot verkoop van een perceel cijnsgrond door de kerkfabriek aan de fam Wouters, Varen- berg voor de prijs van 418.536 fr. goedge keurd. Ook werd de toelage van 32.635 fr voor de kerkfabriek goedgekeurd. Voor de uitbreiding van het gemeentelijk sportterrein werd machtiging gegeven tot de aankoop van een perceel grond van 42.30 a van de h. D'Hollander van Opwijk voor een bedrag van 218.500 fr. Ook werd de uittredingsvergoeding voor de huurders De Visscher en De Winne R. goedgekeurd. Daarna werden de voorwaarden vastgesteld voor de benoeming van een vaste klerk op het gemeentehuis. Door de raad werd machtiging verleend tot de aankoop van de terreinen rond de kerk voor de aanleg van een parkeerterrein Het betreft de percelen van De Troch G., 1,30 a voor 200.000 fr. van Roggeman 1.60 a en 1 90 a voor 150.000 fr. en van De Winne J 1,70 a voor 150.000fr. Ook is er een voor lopig akkoord voor de verkoop van het win kelhuis van de kerkfabriek voor 570.000 fr, aan de gemeente. De vergoeding van de h Timmerman voor het onderhoud van het torenuurwerk werd van 4.000 op 6.000 fr. gebracht. Ook werd het verlof wegens ziekte of gebrekkigheid toepasselijk op al het vast gemeenteperso- neel goedgekeurd zoals voor het staatsper- soneel. Een politiereglement op de dierenbescher ming werd eveneens goedgekeurd Het is verboden honden als trekdier of lastdier in te spannen. Het is verboden deze dieren aan een ketting vast te maken. Indien de hon den niet kunnen beschikken over een hof, erf of koer, moet hij ondergebracht worden in een speciale loopren. Op de openbare weg is men verplicht de honden aan de lei band te houden. Voor de aflevering van paspoorten mag men nu 25 fr. vragen, 40 fr. voor de eerste vernieuwing en 50 fr. voor de volgende. De raad beslistte echter de oude prijzen te behouden nl. 5 fr., 10 fr. en 20 fr. In geheime zitting werd J. Veldeman voor gesteld als kandidaat voor commissaris bij Interdender Ook werd het ontslag aanvaard van P Uytendaele als gemeentebediende, vanaf 1-8-1974. MV. SCHUTTERSCLUB OLYMPIC OUDEGEM. Op zaterdag 23 februari hielden de mannen van de karabijnclub «Olympic» hun konings-

De Voorpost | 1974 | | pagina 12