*1 ETIEIMIME STEVENIIMCK ZWAAR GETROFFEN TINY DAVID: LUISTEREN NAAR WAT ANDEREN WETEN IN GUZEGEM ZIJN ZE MET Z'N 2500! OOK OODEGEM KOOS EEN PRINS MILJOENEN VOOR STAATSWERKEN IN HET ARRONDISSEMENT DENDERMONDE 20 - 1-3-74 - De Voorpost "Hij maakt zich echt zorgen", vertelde pa Steveninck ons. Hij, dat is Etienne Steveninck. Toen hij nog in Hamme woonde, was hij een goeie vriend van Eddy Mettepennin- gen, een rennertje dat vorig seizoen verschillende keren als nummer één door de finish flitste na afloop van een nieuwelingenwedstrijd. Etienne was een vurig supportertje. En zoals het al heel veel gebeurde, werkte het voorbeeld van een natuurtalent aanstekelijk op een piepjonge bewonde raar Steveninck begon zelf te koersen. Een schuchter debuut werd het, omdat niet iedereen die zich in de renstiel waagt vlijmscherpe spurterskapaciteiten kan etaleren. Etienne is een van die jongens die het vooral van keihard labeur moeten heb ben, zich afsloven tot ze moedermens alleen of met een klein pelotonnetje naar de eindstreep fietsen. NAAR MOERZEKE Ma Steveninck overleed. Het was een zware klap voor het gezin. Nadien probeerde pa dat zware verlies te kompen- seren en de familie verhuis de naar Moerzeke. Erg goed thuis zijn de Stevenincks er nog niet, al doen ze het onmogelijke om opgenomen te worden in hun nieuwe leefgemeenschap. Etiennes "koereursdebuut" was een eerste vorm van integratie. Alhoewel hij niet onmiddel lijk met slaande trom de "grote massa" veroverde, duurde het niet zo heel lang vooraleer de Moerzeekse wielerfans in hem gingen geloven het supportersaan tal steeg met de klap toen vastgesteld werd dat die flink uit de kluiten gewassen knaap een tikkeltje meer vermocht dan de doorsnee debutant. Vooral het feit dat hij er kon voor "knok ken", sprak de meesten Na dat eerste "kontaktjaar" waarin Etienne Steveninck vooral ereplaatsen verover de, keek hij met heel veel optimisme naar 1973 uit. Op de piek van zijn "forme" brak hij een sleutelbeen. Doch dat tegenvallertje was heel vlug vergeten. Nadien haalde hij in een minimum van tijd de opgelopen ach terstand in en hij begon zowaar een hoofdrol te vertolken die in een zege resulteerde. VERKEERSONGEVAL Etienne Steveninck is geen van die kleinzerige ventjes die schrik hebben van de handen uit de mouwen te steken. Omdat hij maar al te best wist dat je als wielren ner-nieuweling de margarine op je boterham niet kan verdienen, stond hij dag na dag op het arbeidsmidden. Werken, trainen en koersen waren drie zaken die hij uitstekend kombineerde. Tot er iets heel ergs gebeur de op het trajekt tussen zijn woonplaats en de ge meente waar hij werkte, werd de auto waarin hij als passagier zat, in een zwaar verkeersongeval betrokken. De gevolgen waren zwaar Etienne Steveninck liep een open schedelbreuk op en diverse verwondingen op. Heel lang heeft het geduurd vooraleer men zich defini tief over zijn toestand kon uitspreken. Zijn staalsterk gestel haalde het, doch een lange hospitalisatie drong zich op. Opnieuw aan de slag gaan, is echter voorals nog een vage toekomst droom. Wel kan hij en mag hij reeds een krant of weekblad lezen. Vanzelf sprekend kijkt hij eerst De Voorpost in omdat ons blad hem en andere jonge sport beoefenaars steeds op de voet volgde en over hun prestaties schreef. Etienne Steveninck piekert echter. Hij wilde via de sport iemand worden en bezat er de nodige talenten voor. Hij had zelfs een uitstekend voetballer kun nen worden in de jeugd- ploegen van Hamme bewees hij dat trouwens. Dat hij achteraf voor de racefiets opteerde omdat hij in die discipline meer brood en toekomst zag voor hemzelf en resultaten boekte, beves tigde zijn paraatheid voor lichamelijke inspanningen. Nu hij een beetje machte loos de toekomst moet afwachten, vreest hij als- maardoor dat hij later ge doemd zal zijn om anderen aan te moedigen doch zelf passief te blijven. MOREEL IN DE PUT Moreel zit Etienne Steve ninck dus een beetje in de put. Hij mag het allemaal Vorig jaar won onze jonge streekgenote Tiny David de kwis die door de Oostvlaamse afdeling van het Olympisch Komitee georganiseerd werd. Nu mag Tiny luisteren naar wat de anderen weten ze zal immers samen met voorzitter Aster Berkhof, journalist Paul De Baere, Dr. Frans Van den Bossche, Prof. Willy Laporte en André Van Landeghem in de jury zetelen. Vijftien jongens, de beste drie uit ieder arrondissement, nemen op woensdag 20 maart deel aan de door Nand Baert gedirigeerde halve finale. En ze zal er ook bij zijn als de vijf finalisten op zaterdag 23 maart te 17 uur elkaar in het Gentse Sportpaleis zullen proberen te overtroeven. NOG VEELMEER Dat en nog veel meer vernamen we tijdens een perskonferentie ten huize van de h. Fernand Hanet, provinciaal voorzitter van het Olymisch Komitee. Be nevens een massa journalis ten ontmoetten we in de h. Hanets "Kievitshof" een aantal prominenten mi nister De Clercq was er, evenals Prins de Mérode. En naast mensen uit de sport wereld, zoals Frank Jespers, een man die alles veil heeft voor de gehandicaptenspor ten en zelf één Olympische, vier wereldtitels en 32 natio nale schildjes veroverde. De h. Octaaf Van de Broeck, voorzitter van het arrondis sement Dendermonde, ge flankeerd door zijn onder voorzitter Constant Ver meulen, en de h. André Doorns, voorzitter te Aalst, vertegenwoordigden, samen met radioreporter Mare Stassijns en ondergetekende, het "Voorpostgebied". Tijdens die Lentebeurs zijn er vier grote aktiviteiten sport demonstraties, een kwis, een galadiner en een film over de Olympische Spelen 1972. Belangrijk in dit geheel zijn de sport- demonstraties. Die hebben plaats op zaterdag 16, zondag 17, woensdag 20, zaterdag 23 en zondag 24 maart. PLANNING De eerste dag kan men van 14.30 uur tot 18.30 uur kijken naar wat jongens van 10 tot 16 jaar er van terechtbrengen als ze aan indoorsport doen, en de klap op de vuurpijl wordt een minivoetbalmatch tussen BRT-reporters en ge wezen voetbalsterren. Zondag 17 maart schermen de ploegen van Gent en Noord-Frankrijk vanaf 14 uur. Nadien is er een België- Nederland basketmatch voor minder-valid en en te 17 uur kan men kennis maken met de Japanse ge- vechtssporten haikido, kendo en jiu-jitsu. Een tafel tenniswedstrijd Sint-Niklaas- Oudenaarde met een de monstratie Van de Walle- Scallet rondt de namiddag af. Woensdag 20 maart is ieder een dan te 17 uur present voor de halve finale van de provinciale kwis en te 19 uur begint een wedstrijd zaalhockey tussen KAAG en Leopold Brussel. Tram polinespringen doen de atle ten van "Sterk en Lenig Drongen" zaterdag 23 maart vanaf 15 uur. De Worste laars treden te 16 uur in de arena en een hopelijk span nende kwisfinale start om 17 uur. Een universitaire wielerwed strijd kunnen de amateurs zondag 24 maart te 14 uur gaan bekijken. En omdat men dan toch aan het fietsen toe is, krijgt men op de koop toe een cyclobal- tornooi tussen een Duits team en de beste twee Belgische ploegen. Een niet te versmaden toemaatje is de indoor-atletiekmeeting die om 18 uur start. De film over de Olympische Spelen 1972 wordt donder dag 28 maart gedraaid. Een heel programma dus. Ver wacht wordt dat de bezoe kers van de Lentebeurs de inspanningen van de organi satoren naar waarde zullen schatten en dat al die evenementen de massa aan trekken. M. Van Hauwermeiren. niet te veel in wit-zwart bekijken. Het is met hem zoals in het liedje van Will Ferdy Ik ben van ver teruggekomen Dat hij het gevecht tegen Magere Hein won, is een eerste overwinning die hij behaalde. Langzaam maar zeker wordt hij weer de sterke jongen van vroeger. Al zal daar tijd voor nodig zijn. Steveninck moet in zijn goed gesternte geloven hij is bij mirakel aan de dood ontsnapt. Hij leeft en her stelt langzaam. Het noodlot zal niet blijven toeslaan. Intussen kunnen anderen hem opkikkeren vrienden met een bezoekje en een kleine attentie. Of met een simpel briefje. Al was het maar om te bewijzen dat ze hun kollega of favoriet niet vergeten en blijven geloven in zijn wederopstanding. Misschien kan zelfs meer gedaan worden omdat Etienne Steveninck niet al leen lichamelijk maar ook financieel zwaar getroffen werd, zou men best eens de hoofden bij mekaar steken om iets te organiseren. Een bal, een benefietcriterium en noem maar op. Er bestaan een massa mogelijk heden. Dal vroeger genomen maatregelen te Gijzcgem, in verband me sociale woningbouw, inplanting van industrieën en het kreëren vai bouwzoncs vruchten afwierpen, bewijst de stijging van he bevolkingscijfer. Onlangs werd de 2500ste inwoner ingeschreven^ Tijdens de jongste gemeenteraadszitting werd dan ook beslist di gedenkwaardig feit voor hel eerst in de Gij/egemse geschieden! passend te vieren. Tal van agendapunten o.m. in verband met d( rioleringswerken aan de buurtweg 7, Kapcllestraat en Trapstraat werden goedgekeurd. In de Dorpsstraat zal er eenrichtingsverkeer ingevoerd worden, van de richting van de steenweg uit naar he gemeentehuis. Pontstraat en Stationsstraat krijgen de funktie vai hoofdweg toegekend. De benaming van de Denderlandstraat word niet gewijzigd. In verband met het afvoeren van het huisvuil zijn e| onderhandelingen aan de gang met de Interkommunale het Land van Aalst. JV Volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes vroeg de minister vat Openbare Werken welke werken op initiatief van zijn departemen in 1974 in het arrondissement Dendermonde zullen worde aangevangen inzake de aanleg, verbetering of aanpassing va wegen en waterwegen. De PVV-volksvertegenwoordiger stelde oo de vraag naar de begin- en einddatum en naar de kostenraming va die werken. Het antwoord dat minister A. Calificc op dez parlementaire vraag gaf, is heel interessant, omdat men nu een tussen de wirwar van vermoedens, peilingen, berichten tegenberichten in, eindelijk een klaar en duidelijk overzicht krijj van wat het ministerie van Openbare Werken in 1974 in h< arrondissement Dendermonde gaat presteren. DENDERMONDE STAD Wat de staatswerke» 'op het grondgebied van de stad Dendermonde betreft staat uiteraard de vaste Scheldebrug centraal. De minister bevestigde nogmaals dat de vaste Schelde brug voor lokaal verkeer op 14 m«aft e.k. zal aanbesteed worden en dit in uitvoering van het akkoord dat de ambtenaren en policiti op 23 oktober II. op het stadhuis afsloten. Verder zal de ring om Dendermonde waarvoor reeds een krediet van vijfennegentig miljoen op het programma van 1973 voorkomt tijdens het eerste trimester van dit jaar aanbesteed worden. Inzake de werken aan de nieuwe Dendermonding blijft de minister onduidelijk wat de timing aangaat. Hij voorziet de werken in vier fazen, noemt ze op in volgorde dat ze zullen uitgevoerd worden, maar ver meldt niet precies wanneer iedere fa ze zal voltooid zijn. Zou het einde der werken in 1976 dan toch een sprookje zijn De opeenvolgende stadia zijn het bouwen van de opritten aan de brug over de Gentsesteenweg te Appels (vijfenveertig miljoen), de kalibrering van het vak Bijlokcslraal-Gentsesteenweg (vijfendertig miljoen), de door steek van de Zoesehelde (vijfen vijftig miljoen) en hel baggeren van de nieuwe Dendermonding (nog geen raming). Aandachtig kijkend naar de voetbal te Oudegem Voorzitter R. Van Goethem, Prins Theo I en Keizer Etienne. HAMME Hen belangrijk deel van di opgesomde openbare werkej zullen uitgevoerd worden op lie grondgebied van de genieent Hamme. Er is vooreerst het vai tussen de' Neerstraat en dt Biezestraat van de omlegging van rijksweg nr. 60 te Hammei waarvoor zesentwintig miljoci voorzien is en de aanvang dei werken tegen het einde van lie eerste trimester 1974 mag worden verwacht. Voor he aanleggen van kribben afwaart! van de verkeersbrug te Haninfl werd een raming van 3.! miljoen gemaakt. Voor het inheien van een damwand van de Dunne te Hamme heeft men écn miljoen uit de begroting getrokken. De volgende werken worden voor de toekomst ongeveer in deze volgorde geprograng mcerd rijksweg nr. 60. vak Hamme-Dendermonde (vijfen veertig miljoen). zuidelijke rondweg om Zele (twintig miljoen) en de rondweg om Ovcrniere (twaalf miljoen). Voor het inheien van een duinwand afwaarts van de brug te Schoonaardc werd raming van negentien miljoen gemaakt. Dijkversterkingen] aan de Schelde te Berlare-Zelc zullen negenentwintig miljoen, kosten en de bouw van eeffl vlotstcigcr te Baasrode zal men met vijfentwintig miljoen be tal len. Voor de verbetering of aanpassing van gesubsidieerde' provinciale en gemeentelijke werken ligt het initiatief bij de opdrachtgevende besturen, die dus zelf hun vooruitzichten op middelbare of lange termijn en de aanvangsdatum der werken; bepalen. Het ministerie kon dan ook niet de begin- of einddatum van die werken geven. Minister A. Calificc gaf wel de lijst van] de sedert het begin van 1973, verleende vaste beloften valt staalstoelagen voor genieente-j lijkc wegeniswerken in het] arrondissement Dendernionde. Dal /ijn dan de verbetering van buurtweg nr. 3 voor 14.612.300 Ir., ie Buggcnhout. de verbete-1 ring van buurtweg nr, 14 voor .\67J.329 IV. ie Seheflebelle en de verbetering van buurtweg nr, 26 voor 1.691.255 IV. te Wieze. P. VAN DEN HHDll

De Voorpost | 1974 | | pagina 20