PUNTJE VERSPEELD Gebeurt mirakel toch ti Kompetitie in beslissend LEIDERSPLAATS KWIJT... VERDIEND Kaatser Hubert Missotten in de goal STAAK BELETTE SUKSES BEVORDEBIM0 I K.A.V. Dendermonde 0 - Aalter 0 le PROVINCIALE Standaard Gent - Sparta Buggenhout 0- 2ePB0VIMCIALE h; Sparta Appels - Serskamp 4-3 HET VOETBALFEIT VAN DE WEEK Baasrode 0 - Olsa 1 5.K. Grembergen - Sinaai 0-0 22 - 1-3-74 - De Voorpost De wijze waarop Aalter een drawn afdwong kon niet door de beugel. De Dendermondse aanhang nam de beslissingen van ref. Fontaine niet altijd. Diens beslissingen vielen meestal niet in goede aarde elke fout van de thuisploeg, zo oordee'den de KAVD-fans, werd afgestraft, terwijl de bezoekers rustig met de grove borstel mochten vegen. Dit neemt evenwel niet weg dat paars-blauw zondag een punt ver'oor door een bepaald gebrek aan stootkracht om zich door de stug verdedigende bezoekende defensie te wurmen. De aan- valsspitsen van KAVD liepen zich regelmatig klem in de rood witte muur en wanneer KAVD dan eens «echt» de aanvalsklok 'uidde was er nog de prima doelman Van de Moortele om in extremis het gevaar te bezweren. Het was dan ook meer dan lo gisch dat de bezoekers bij het eindsignaal hun keper om de hals vlogen, want hij redde een punt De Ros Beiaardzonen kwa men slechts moeizaam los en hebben zich enkel in de twee de speelhelft onder hun ware gedaante getoond. Vóór de kampwisseling werden de aan vallen meestal traag opgebouwd en werd meestal te zenuwach tig te werk gegaan bij de af werking. Heel wat kansen wer den hoog over geschoten. Tijdens de rust pakte trainer Bertels zijn leerlingen eens ex tra aan. Dit was merkbaar na de kampwisseiing wanneer de bal sneller werd doorgespeeld en ook zuiverder op doel werd geschoten. Het is juist in deze periode geweest dat de bezoe kende doelman zijn team van de nederlaag heeft behoed. Het had in een zeer korte periode gemakkelijk 20 kunnen wor den. Eerst zag de zeer bedrij vige Nijs zijn kopbal gestuit worden door de zijstaak, terwijl onmiddellijk hierop een sublie me tussenkomst van doelman Van de Moortele nodig was op een knal van Van Meerbeek. Deze laatste zou zich in de eindfaze van de wedstrijd nog herhaaldelijk onderscheiden. Ondervindt K.A.V.D. de weer slag van het zo zware seizoen en het leiderschap Komt Willebroek een puntje dichter dan mogen de Ros Bei aardzonen immers bogen op het feit, de enige ploeg te zijn die na de jongste kompetitiedag in de nationale afdelingen zon der nederlaag te zijn gebleven en ook het kleinste aantal doel punten te hebben toegestaan. De Weerdt (KAVD) onder het oog van de oplettende vlaggeman, strijd met de Aalsterse kapitein (JC) Doelman Van de Moortele (Aalter) man. ontpopte zich op het terrein van KAVD tot een onklopbare wonder- (J.C.) Na het eerder gelukkig gelijkspel tegen Temse heeft Sparta op St. Gent overtuigend gewonnen. De score had zelfs hoger kun nen oplopen. Voora1 qua inzet, torende Buggenhout boven de thuisploeg uit. Die geestdrift werd reeds aan het kwartier met een fraai doelpunt beloond. Dries schoof het leder naar De Wilde, die de ba1 netjes op het hoofd van Schepens schilderde. Het tweede doelpunt werd tegen de touwen geschoten nadat Sche pens zijn kans ging en het leder in de voeten van technieker De Wilde sprong. In deze periode liepen de lokalen vo'ledig verloren en het had vrij gemakkelijk 03 of zelfs 04 kunnen worden, a's Sparta wat kalmer te werk was gegaan. Een eventuele nederlaag zou Sparta alvast in benarde papie ren hebben gebracht, thans ligt de weg naar het behoud weer breed open. Vriend en tegen stander zullen het op St. Gent eens zijn geweest, dat de Bug- genhoutenaren heel wat beter verdienen dan het huidig klas sement laat uitschijnen. Een verheugend feit was dat Pal mers in het laatste kwartier zijn wederoptreden deed. Als orga nisator in de defensie en aan valler. Hij stond immers amper één minuut op het terrein toen hij zijn kans ging. Ongelukkig belandde zijn schot tegen de staak. Kwamen er in de tweede speelhelft wat minder kansen, dan werd de Buggenhoutse fensie nooit echt in gevaar bracht. De inbreng van de jeu is bij Sparta Buggenhout meevaller geworden. Jongt als Tilley hebben bewezen gewassen te zijn voor hun ti Dit geldt trouwens ook Vereecken in de achter vier. Dré Turneur die de jo ste weken van verdediger voorspits werd gebombardei liep eveneens in de kijker. Trouwens de nieuwe aanv lijn De Wilde - Schepens neur zette gedurende de gai wedstrijd de lokale defen onder druk. Voor de Buggenhoutse Spar nen staat het licht nu wel groen. Vorige zondag moest Vierde Provincialer Wichelen te Gijzegem met een experimentele ploeg het voetbalterrein op. De diri genten maakten zich vooral zorgen omdat ze... zonder keeper stonden. William Van Gijseghem. Oscar Vermaeren, Jean-Paul De Haese en de in laatste instantie opgeroepen Van de Wille konden om uiteenlopende redenen niet opgesteld worden. Omdat Hubert Missotten een kaatser is en dus weet hoe hij een bal met de hand moet stoppen, kreeg hij de taak oege- Nu moet u weten dat Hubert voor zijn huwelijk te Gijzegem woonde en ook voor Wilskracht voetbalde. Voor zijn gewezen supporters was het dus een hele belevenis hem in zijn gloed nieuwe funktie aan het werk te zien. Missotten heeft het er meer dan behoorlijk vanaf gebrachttijdens de eerste time stopte hij twee gemaakte doelpunten en achteraf klopte hij nog meer dan één balletje uit de goede richting. Wel was het duidelijk dat de Wichelse gelegenheidskeeper routine miste, doch zijn optreden was een attraktie op zichzelfhij rende op bepaalde momenten ver het veld op om met de voet te ontzetten en punchte al eens het leder weg inplaats van het in te pikken. Maar kom je moet het toch maar doen. Resultaatna een reeks nederlagen met echte (en goeie) keepers, puurde Wichelen een puntje uit een scoreloze drawn. De mental-training heeft gehol pen Sparta Appels heeft zich als één man ingezet om de laat ste kans met beide handen te grijpen. Er is een woordje ge praat vooraleer de rood-witten het terrein oprenden. Terecht werd gezegd en herhaald dat een drawn niet volstond één punt verliezen betekende zich verzoenen met de onafwend bare degradatie. De kloof tus sen beide tegenstanders zou dan zes punten bedragen, wat met nog amper zeven matchen op het programma «dodelijk» zou zijn. Er vlogen vier balletjes voorbij de Serskampse invallersdoel man. Van klassieke makelij wa ren de goaltjes niet allemaal het eerste ging zelfs via de voet van bezoeker Maenhout tegen het net. Een meevaller tje, maar dat mocht voor één keertje wel na de onvoorste1- bare tegenslagen die Sparta al te inkasseren kreeg tijdens de voorbije kompetitiedagen. Die vroege voorsprong (er waren toen amper twee minuten ge voetbald) stimuleerde Appels zodanig dat Georgie Van den Hauwe bijna onmiddellijk daar na nummer twee scoorde. Na rust hielp Bové Sparta ook een beetje hij verschalkte zijn eigen keeper, al zette die pech vogel en beetje later de situatie wat recht toen hij voor een 31 stand zorgde. Twintig mi nuten voor affluiten juichte Sparta voor een nieuw doelpunt van Georgie Van den Hauwe. Daarmee was het nog helemaal niet afgelopen want in de slot fazen kwam Serskamp via Clinckspoor en Duytschaever nog tot 43 terug. Wordt dit voor Sparta een keer punt Trainer Flor Vereecken is een optimist zoals geen. Hij bekijkt het nooit in de negatieve zin er zijn nog veertien pun ten te verdienen, luidt zijn stel regel. Een klein sommetje leert ons dat 13 plus 14 een totaal van 27 vertegenwoordigt. Met dat totaal als eindresultaat van een totnogtoe voor Sparta on fortuinlijke kompetitie, bestaat geen greintje twijfel over de redding. Vooraleer men daar aan toe is moeten echter nog kwade katten gegeseld worden. Het begint zondag ai met Haal- tert, een ploeg die Sparta aan kan als iedereen met een felle kampgeest en een onverzette- Luc half lijk qeloof in eigen kunnen a&tem treedt. Van Voor Serskamp wordt het, tim< dit slippertje, eveneens een langrijke dag een vierpunte match op het terrein van I eveneens zwaar bedreigde B kei zou wel eens een keerpij kunnen worden in de degrai te BEF tiestrijd. Voor de Baasroodse aanhang is het zondag een ontgoo chelende wedstrijd geworden. De leerlingen van Dré Hey- man misten voora' stootkracht om te kunnen optornen te gen het niet onaardig voetballend Olsa, dat blijkbaar naar Baasrode was gekomen met het inzicht het de leiders bij zonder moeilijk te maken, iets waarin ze tens'otte slaag den. Het vlotte gewoon niet bij de thuisploeg in de eerste speelhelft. Het leder werd te 'ang aan de voet gehouden en de aanvalsakties verliepen te traag om de bij de pin ken zijnde bezoekende defensie uit verband te halen. Het doe'punt van Van den Borre, na zowat tien minuten in de tweede speelhelft schudde de Scheldeploeg nochtans wakker. Er werd rechtstreeks gespeeld en een kanjer van Mannaert verdiende zeker een beter lot dan op de dwars- 'at te stranden. Het was trouwens uit deze faze dat Van den Borre de ruimte inging om in twee tijden te scoren. Heyman en Co hebben zich dan tot het uiterste ingezet om de ach terstand op te halen maar kende ditmaal niet het tikkeltje meeval, nodig om de reputatie van ongeslagen thuisploeg in stand te houden. O'sa diende niet alleen Baasrode zijn eerste thuisneder laag toe. De Scheldezonen dienden meteen ook de lei dersplaats af te staan aan Lokeren en met nog zeven wed strijden voor de boeg zal het nu wel erg moei'ijk worden opnieuw over de ploeg van De Nul te wippen, Dré Heyman noemde de bezoekers een sterk team, maar was van oordeel dat een gelijkspe' toch iedereen zou heb ben bevredigd. De ploeg zal nu in de komende dagen spe ciaal worden aangepakt om al'es op alles te zetten. Zondag dienen de Baasrodenaars opnieuws een titelkandidaat in de ogen te kijken nl. Wetteren. Uit deze wedstrijd kan alvast het moreel gepuurd worden om het toch nog waar te maken. die ker mo: Oe te de Het zit SK Grembergen echt niet mee vorige week ging een puntje verloren nadat een aangevochten strafschop tegen Van Dammes netten ging en zondag stond de paal twee keer in de weg. Tijdens de eerste time was de wedstrijd vrij gelijkopgaand. Achteraf drong groenwit zijn wil op en uit een gevaarlijke aanval resul teerde een fraaie poging van Buydts, De bal pletste evenwel tegen het doelbout. Vier minuten voor affluiten meende iedereen dat de haver dan toch naar het beste paard zou gaan, doch ook het schot van Eddy Meyrinck belandde, buiten het bereik van de bezoekende keeper tegen de staander Met twee puntjes meer zou Grembergen nu al een aardige sprong in de klassering hebben gemaakt - het totaal zou 19 punten bedragen in plaats van 17. Al moet niet gedramatiseerd worden Sint-Pauwels heeft al 22 matchen achter de rug en de twee felst bedreigde ploegen elk 21. Sportkring is nog maar aan zijn twintigste toe. Als we de kalender bekijken en bovendien weten dat de Grembergenaars ieder jaar sterk eindigen, kan men niet anders dan een vrij behoorlijk eindresultaat pronostikeren. Meer beoogde men trouwens niet als dbutant in Derde Degraderen zit er niet in, maar dan mag men niet te vroeg gaan experimenteren of er de eindeseizoenstemming inbrengen. Langzaam maar zeker glijdt de voetbalkompetitie naar het einde. Dat er nog steeds spanning insteekt, niettegenstaande de zomer sporten zich stilaan aanmelden, is een winstpunt voor de ge- interesseerden. Al zouden sommige klubdirigenten die nog in het onzekere tasten omtrent de, ontknoping van het kampioenschap, liefst weten waar ze aan toè zijn. EENDRACHT AALST heeft een paar steekjes laten vallen, doch herpakte zich de jongste twee weken met een vier op vier. Wit- zwart wipte naar de derde plaats en al schijnen zowel VG Oos tende als Bergen onkreukbaar het zit er nog allemaal in. Maar dan moet zondag alvast te Lauwe gewonnen worden. Iets wat teoretisch gemakkelijk zal gaan. al weet men met een bedreigde nooit de Westvlamingen klopten zondag konkurrent Vorst en die zege kan misschien een stimulans zijn om ook de groten een pad in de korf te zetten. EENDRACHT ZELE reist naar FC Denderleeuw, een ploeg die tijdens de jongste weken een beetje op de sukkel schijnt. Meer dan een drawn zit er voor Van Goethem en zijn maats toch niet in, vrezen we. Zeer gevaarlijk is de match te Moeskroen voor KAVD. Men mag niet vergeten dat Moes kroen thuis slechts twee keer verloor. Op een totaal van 12 matchen is dat een indrukwek kend rekord voor een ploeg die uitgeschakeld is voor de titel. De defensie staat bovendien op stevige pootjes. Een moeilijke opdracht dus voor paarsblauw. JONG LEDE moet stilaan «ont ploffen». Waarmee we bedoelen dat een paar overwinningen broodnodig zijn om definitief van de bedreigden weg te spur ten. Zondag kan thuis tegen Deerlijk de eerste steen gelegd worden van een flink seizoen einde Vooral dan omdat groen wit vooralsnog slechts één en kel keertje geklopt werd in de Openveldstraat. Bezoeker Deer lijk doet het op verplaatsing niet zo denderend. En toch vre zen we dat het alweer een drawn wordt... Zowel voor SK Aalst als voor Sparta Buggenhout is hun match van volgende zondag van groot belang de thuis ploeg MOET winnen om in het spoor van Lovendegem en uit de greep van Eeklo te blijven. Toevallig staan die twee «bu ren zondag ook tegenover me kaar zodat er stukken vallen. Sparta Buggenhout, dat aan een daverende remonte toe is, kan ook de puntjes goed gebruiken, vooral omdat Appelterre, de dichtste achtervolger is, thuis makkelijk Standaard Gent moet aankunnen. Een pronostiek We tippen op SK, al is in voet- ba! alles mogelijk. Als SK LEBBEKE nog 'n grein tje ambitie bezit, dan moet het SK Geraardsbergen zonder par don kloppen. Alles draait rond de vraag wie voor blauwwit de doelpunten zal scoren nu Mare Van der Jeught (te veel geel) er niet bijloopt... Voor BAASRODE wordt het zondag waarschijnlijk alles of niets één punt uit twee mat chen is bitter weinig. Een te ken aan de wand was het uit blijven van goaltjes. Houdt men er Standaard Wetteren onder, dan blijft de deur op een kier. Anders... Is SPARTA APPELS in staat een mirakel te verwezenlijken? Een antwoord op die vraag krij gen we zondag te kwart voor vijf na afloop van de thuis- match tegen Haaltert, Een Haal- tert dat zondag zonder «het gevaar Payne» te Denderleeuw een drawn afdwong. Die Payne, vooral een kei in het koppen, werd gewond toen hij thuis van de trap viel. Is hij weer paraat dan wordt het uitkijken voor de roodwitte defensie... TERJODEN haalt het wellicht te Kieldrecht, al zal het er geen geschenken krijgen. Voor Sers kamp vrezen we echter Bra- kel, een andere bedreigde werd zondag door Standaard Wette ren van het kastje naar de muur gezonden, doch won. Eén puntje zit er misschien in voor Piet Van der Lippe en zijn ge handicapt team. WILSKRACHT MOORSEL moet in een goede afloop blijven ge loven en doet er best aan Bo nanza niet te onderschatten. De derby SK EREMBODEGEM- DOGGEN is bovendien een «struggle» tussen twee fel be dreigden. Misschien speelt het thuisvoordeel een (klein) rol letje. ROBUR moet het nu doen de leider van Derde D neemt het voor eigen fans op tegen Beer- velde, een ploeg die nog niet «safe» is, doch geen schijn van een kans krijgt. Het nog onge klopte Rupelmonde komt zon dag naar het terrein van SK GREMBERGEN. We weten niet goed waarom en hoe, doch «iets» zegt ons dat de Waaslan- ders de eerste nederlaag van het seizoen tegemoet gaan. Al kan een voorgevoel soms be driegen... Voor SCHELLEBELLE wordt het oppassen bij het onbereken bare Bottelare. OVERMERE mag evenmin Landskouter on derschatten technisch reiken de bezoekers niet tot aan de knieën van de Boerenkrijgers. doch van verdedigen (vooral le gen kopplogen) hebben ze kaas gegeten. WIEZE-HERDERSEM is voor beide buren «de match van het jaar». Voorspellen wie het haalt is een gok. Wel herpakte Wieze zich zondag een beetje, al was Bavegem nu niet precies een «reuzendoder» en liet Herder- sem het afweten. Maar dat ge beurde te Hofstade. Een Hof- stade dat plots weer volop in de titelstrijd zit. Hoofdbrok van het programi in Vierde F is ongetwijfeld match HOFSTADE - Mere. Klo blauwwit de bezoekers (wat ni onmogelijk is na de recei nederlaag van Mere te Vli zele), dan begint het kampioe schap opnieuw. Een andere topper is Vlierze SCHROEVERS MOORSEL. V( liest groenwit, dan is dit gei drama. Winnen zou natuurl een reuzezaak zijn en Vlierze meteen zo goed als uitschak len voor wat de titel betreft. GIJZEGEM - MELDERT zal e beetje naar de eindeseizoe stemming hellen omdat bei ploegen nog weinig brood zi in deze kompetitie. Te OUD GEM liggen de kaarten andei tegen WICHELEN moet gewo P nen worden om het laatste w. terkansje niet te laten ontgli pen. Het piepjonge BERLAl zal zich naar bestvermogen v^J dedigen te Erondegem, en niet bij voorbaat geklopt. Wint OPSTAL zondag Vrasene dan ziet het er prin c uit voor geelzwart. Het woi evenwel een zware dobber, toch maken we van Emiel V ë'r' Mols vrienden, onze favoriet* ZANDSTUIVERS APPELS deel sterde een beetje weg en het in Klinge niet onder markt krijgen. HEIKANT ZEI kan thuis tegen Hoogeinde vo de superverrassing zorgen, tl wiil EENDRACHT GREMBEld~ GEN - BOONWIJK normaal een nipte overwinning voor thuisploeg uitdraait. Op Or de

De Voorpost | 1974 | | pagina 22