Topverrassingen op Eendracht Sint-Gillis en Boonwijk DIRK HEIRWEG EN JOHNY DE NUL IN KAMPIOENENTRUI in glansrol I NA VERLENGINGEN 4ePR0VINCIALE Heikant 1 - Moerbeke 1 QQ^ WIELRENNEN BASKET 1e klasse ;5. AALST 113 - S. OOSTENDE 97 2e klasse M.S. Marchienne 82 - S. Aalst 74 1e klasse dames ZEGE LANG ONZEKER ATLE-INF0 KAATSEN SIFRAN0 STEDELIJK SPORTKOMITEE AALST DENDERRUITERS ALSO VERGADERT PEELMAN LEVANTE EMIEL VAN MOL: 500 WIIJ.Y AELBRECHT: OUT 23 In Vierde B gaat de strijd tussen OVERMERE en SCHELLEBELLE onverminderd voort. Veel moeite om Sporting Merelbeke met 4-0 in te blikken hadden de Boerenkrijgers nietdie zege lag in de lijn van de verwachtingen. Voor SCHELLEBELLE vreesden we wel een beetje eerst en vooral moest SOS met een gehandicapte ploeg in het veld, secundo was er het bal van zaterdagnacht en ten laatste mocht men helemaal niet vergeten dat de reis naar het Gentse Heirnis ging. Een Heimis dat niet alleen een goed team is doch er bovendien al eens met de grove bezem durft doorgaan. De paarsjes hebben de beste wedstrijd van het seizoen gespeeldze overvleugelden hun tegenstanders in alle lijnen en toen voor rusten werd gefloten stond al een gerust stellende 0-3 op het bord. Na tien minuten scoorde Hugo Borrtick en op het kwartier vloog een vrijschop van Huylebroeck te gen het net. Een kopstoot van Loc Schuddinck na een half uur half uur voetballen zette de Gen tenaars schaakmat. Toen Etienne Van den Abbeele in de tweede time tot 0-4 aandikte kon SOS nits meer gebeuren. In Schelle- belle geraakt men niet uitgepraa over de fanasische leiding van de jonge scheidsrechter Bekaert die op Heimis bewees een grote kunnen worden. BERLARE heeft de remonte van Welle niet kunnen stoppen al kon- de de puiten aanspraak maken op minstens één untje. vooral omdat de bezoekers meer aan verdediging dan aan aanvallen moesten deken. Toen de uitgelo- en doelman Kerre op ontsnap- gevloerd werd. was die 0-1 achterstand onlogisch. Na de pau ze scoorde Welle een tweede goaltje en toen was voor Berlare de kaars uit. OUDEGEM strafte Haaltert-Ede met 7-0 af. Bij de rust was alles al in kannen en kruiken voor de leerlingen van trainer Van Lint bergen. Twee voltreffers van Wil- fried Veldeman werden versierd met goaltjes va Rudy Verhaegen. Mouton en Geerinck. Toen achter- al ook Paul Vermelr aan het kanon ging staan, werd het voor de dtotaal ontredderde bezoekers een klein Waterloo. WICHELEN graaide te GIJZEGEM een puntje weg. Onverdiend was het niet. vooral omdat zwartwit met een experimentele ploeg In het veld stond en Hubert Mis sot- ten, nota bene ex-speter van GIJ- zegem, als doelman optrad. Voor de rust redde die Missotten een paar moeilijke schoten en na de rust drukte Wichelen, doch kon niet besluiten. Oe 04) zegt ge noeg het spelpeil lag nooit hoog WIEZE legde tegen Bavegem een rustig meesterschap aan de dag dat tijdens de eerste time met twee goaltjes van Fons Uytter- sprot werd uitgedrukt. Tijdens de tweede periode beleefden de kij kers niet zo heel veel spannende momenten meer. De topverrassingen noteerden we te Sint-Gillis EENDRACHT drawn- de tegen Vrasene. Wel schoot Van Roeyen de Waaslanders op voorsprong, maar de blauwhem- den repliceerden gevat via De Geyter. BOONWIJK deed het nog beter tegen MeerdonkPierre Van der Meirssche schoot raak. doch Meerdonk stelde glijk. De beslissing viel met een doelpunt van Pierre Moerenhout. De verbluffende resultaten van de Dendermondse wijkploegen spelen vanzelfsprekend in de kaart van OPSTAL dat nu zeer dicht tegen de top aanleunt en wellicht in staat is om een felle eindspurt in een verrassende eindzege om te zetten. Geelzwart moet het in de eerste plaats zelf doen. Het won trouwens thuis tegen Eksaar- de. Jempi 'Van den Broeok en De Wilde kruidden de ontmoeting met twee Opstaldoelpunten. ZANOSTUIVERS APPELS kreeg geen kans te Hoogeinde. Vooral de gevaarlijke Beek (twee keer raak) was in zijn dagje. Pauwels deed er een derde goaltje bij en daarmee konden de paarsjes het stellen DE HEIKANT zag acht minuten voor het einde de inspannin gen van de tweede helft onfor tuinlijk beloond worden, toen een eerder gekraakt schot over de gevallen doelman Boeykens in de netten kaprioleerde. Immers nadat de jongens van de Suikerfabrieken aanvankelijk het meest hadden aangevallen zou rood-geel na de rust met Fonske Van Acker in de aanval de lakens naar zich toehalen. Een schitterend doelpunt van Luc Van Cauteren en de tegen slag van de andere aanvallers, waarbij Freddie De Geest op de paal besloot waren oorzaak dat het bij een 10 voorsprong van de Zeienaars bleef. Het meest hoopvolle feit bete kende het terug meevallen van de jongeren De Meersman en Hoebeeck. die in de verdediging flink hun streng trokken. Dirk Heirweg veroverde zondag de juniorestitel i clubkampioenschap. (C) Johny De Nul haalde het bij de juniores te Denderhoutem. Wesemael, B'oem, Van der Helst, Beno Michiels en Mette- penningen eveneens prima In Vlaanderen bereidt men zich weer voor op een hopelijk denderend wielerseizoen. Terwijl verschil'ende profs al vol op slag leverden in Spanje, Italië en Zuid-Frankrijk, was men bij ons aan de k:ubkampioenschappen toe. Zonder dat men uit de resultaten reeds verregaande konklusies kan trekken, mag toch gezegd dat de mannen met de vroege forme zeer gevaarlijk zullen zijn wanneer binnenkort se rieus» gekoerst wordt. Twee kampioenen hielden we er aan over de Schoon- aardse junior Johny De Nu' klopte te Denderhoutem zijn clubmaat Luc Berckenbosch In de spurt en trok de kam- pioentrui aan. Te Gavere haalde Dirk Heirweg het. Bij de liefhebbers «sneed» Edwig Bloem reeds. Hij was tweede bij de amateurs voor zijn dorpsgenoot Etienne Van der Helst. Wie eveneens heel dicht ein digde was Wilfried Wesemael hij was te Denderbelle tweede. Van de piste naar de weg is een hele stap. doch de Gijzegemse prof. die dan toch onder dak is, bewees dat hij niet alleen op het «ovaal» zijn mannetje kan staan. Beno Michiels was te Sint-Mar- tens-Latem tweede en nieuwe ling Eddy Mettepenningen werd te Munkzwalm slechts door Luc Colin geklopt. Verheugend was ook de tweede plaats van ama teur Robert Van Oostende te Gavere. Pierre De Bock, bevrijd van het soldatenplunje, slaat dit seizoen wellicht gensterszijn vierde plaats te Denderbelle wijst in die richting. Vierde was ook Eric Arijs bij de nieuwelingen te Denderhoutem. Verder noteerden we een zes de plaats voor John De Crouck (nieuwelingen Munkzwalm); Johnny De Wael zevende te (St.-Martens-Latem), René De Kempeneer (zevende te Op wijk), Frank Arijs (zevende te Denderhoutem), Johan Stevens (negende te Munkzwalm), Ludo Heyvaert (negende te Dender houtem), Walter Blancquaert (12de te Munkzwalm), Rik Caet- hoven en Julien De Backer (respektievelijk 13e en 14e te Munkzwalm), Aimé Van Aever- maet (13e te Denderbelle). In diezelfde gemeente noteerden we ook de namen van Etienne Van der Snickt (15e), Gaston Van den Hoecke (16e tevens eerste veteraan) en Alex D'Hol- lander (22e). Dep. GERARD VAN STEEN7 Lange Dijkstraat, 145 DENDERMONDE Tel.: 241.07 Van Malderghem en Baert haalden het te Denderbelle bij de profs en de amateurs. h°fPp lutte'e seconden van het einde toen Aalst zegezeker was, paalde coach Frans Verhulst vier basisspelers n1. Steveniers, Ea- on, Van Keer en Van den Broeck naar de bank voordien was Van der Haegen, licht gekwetst, uitgevallen om ook deze het a' >pen doekje te laten oogsten waar ze tenvo'le recht op hadden, te WHet aPP'aus was vooral bestemd voor W. Steveniers, want deze t li heeft eens te meer fantastische dingen gedaan. De zege van ILAf *alst was mede het resultaat van een wilskrachtige verrichting Tiet eerst Van der Haegen die in de basisploeg op het veld wam en Steveniers op het voorplan, terwijl na de rust Van (eer, Faton en Van den Broeck aan hun trekken zijn gekomen, teal "en uitstekend begonnen thuisploeg stevende naar een 1710 I, stand, maar de repiiek van Sunair liet niet op zich wachten. w0' Onder impuls van Dermaut, die er slag op keer rond Van den iroeck draaide, en van Van "e,®Èsse kwamen 3939 cijfers op dee het bord. Van Esse die de niet en 2 jemakkelijke opdracht had Ste- eT 1 deniers uit de wedstrijd te hou- ZE1 den kreeg na vijftien minuten e v0 de vierde persoonlijke fout ach- *nc ,er ziin naam en verdween voor WBf de rest van de eerste speel- aal 'helft uit de wedstrijd. Het werd 53—53 en bij de rust luidde de stand 5753 en Oostende zou net meer aan terugkomen moe ten denken. Waar Steveniers uitstekend geschaduwd werd door Van Moerkerke, nu toch gedurende meerdere minuten het zwijgen werd opgelegd kwamen Van Keer en Van den Broeck telkens in goede score positie. Pech had Sunair toen Dermaut na amper vier minu ten zijn vierde fout opliep en dertig seconden later naar de invallersbank moest. De afwerking werd met de slag minder precies (18 op-44 shot prestatie in de tweede speel- helft) en Sunshine maakte toen een kloof van vijftien punten 8267. Het was meteen duide lijk dat de thuisploeg de beste troeven had om de zege te ver werven. De Oostende coach Staes oud coach van Okapi probeerde het nog met meerdere verse krachten op het terrein te brengen, doch Aalst bleef een rustig meesterschap demonsteren. Herman Van Keer lukte onder luid applaus het honderdste punt. (10085) en liet een vijf op vijf shotpresta tie noteren. De doelpunten Eaton 1414, Steveniers 3012, Van Keer 7 12, Van den Broeck 010, Schorreel 02. Van der Hae gen 66, Corthals. De Wolf. De Swaef. Van de Keer Shotpres tatie 44 op 67 en 25 op 32 vrij- worpen J.V.H. Sun charm Aalst heeft zater dagavond een goede beurt ge maakt. In de heksenketel van Mont s.-Marchienne heeft het de waardering van de tegen stander afgedwongen. Het werd pas in de verlengingen geklopt maar had in de slotseconden evengoed de zege kunnen ver werven. Toen had het immers balbezit maar in het tumult men kon de spanning snijden gingen de bevelen van coach Geert Bocqué verloren. De thuisploeg kon op de val reep scoren (7272) en de ver lengingen vielen uit in het voor deel van de thuisploeg. Het JAMBES - S. AALST 38—51 De zege van de Aalsterse meisjes heeft vrij 'ang aan de gekende zijden draad gebengeld. Het zag er inderdaad bij de rust niet rooskleurig uit met een 2621 stand Hoe kon het ook anders. De shotprestatie was aan de lage kant en de verdediging niet zo best georganizeerd. Kortom een dieptepunt in het Aalsterse damesbasket. Na de kamp wisseling kreeg men een ander Sim op het terrein dat nu beter ging afwerken en sti'aan zijn achterstand begon weg te werken. Het was De Nul die Aalst optilde door slag op keer te scoren. Een handikap voor Sim was wel dat Stocks (gekwetst) er slechts een spee'helft bijliep. Gelukkig zette Van Wijnsberge zich schrap en hielp mee de wedstrijd in het voordeel van Aalst oriënteren door een aanbreng van tien punten. Jambes op het taktische vlak zeker de min dere. trachtte nog wel te reageren doch Sim 'iet haar orooi niet meer los. DOELPUNTEN Ringoir Gh. 14. De Luyck 13, Stocks 2. De Schrijver 2. Van Wijnsberge 10. De Nul 10. Nu zondag speelt Sim een thuiswedstrijd tegen Jezebels Bredene De Westviaamse meisjes zijn tot een stevige re- p'ïek in staat. Steeds had Sim het uiterst lastig om dit vijf tal onder de knie te houden De wedstrijd die om 16 u. 30 begint belooft uiteraard vrij spannend te worden J.V.H 1 was vooral dank zij een uitste kende verdediging Allen meester in de rebound dat de Aalstenaars steeds in de omgeving van de thuisploeg bleven. Spijtig genoeg was Al len niet te doeltreffend in de afwerking zoniet had Sun charm zeker het pleit in zijn voordeel beslecht. Inzake doeltreffend heid liet Michelet zich echter opmerken (24 punten). Ander deels slaagden de Aalstenaars er niet in de Amerikaan Ste phens te neutraiizeren. Ste phens kreeg beurtelings D. D'Herdt. Podevijn en Van der Maelen als bewakers maar deed ongeveer wat hij wilde. Sun charm werd tenslotte ge counterd door de foutenlast want nadat D. D'herdt al was uitgevallen, moesten in de ver lengingen Allen en L. D'herdt die een van de meest markante figuren was. naar de bank. Voor de thuisploeg was het dan ook nog een koud kunstje in de verlengingen een 102 stand te laten noteren. Doelpunten Bieseman 6, D'D'herdt 4, Poi- tiez 10, Allen 22. Michelet 24, I D'herdt 8. Podevijn en Van der Maelen. Nu zaterdag speelt Sun charm in eigen zaal te gen Fleurus, een niet te on derschatten tegenstander De Aalstenaars hebben echter in hun recente wedstrijd onomsto- te'iik bewezen dat ze met de besten kunnen wedijveren. Aalst 73! voor?! l elieux en Van Vae- renberah die Goldfingers deden afzien in het ooo moeten hou den. Sun charm mag deze wed strijd niet verliezen. J.V.H Op zondag 10 maart organi seert AC Lebbeke een grote nationale veldloop voor se niores. juniores, scholieren, miniemen en pupillen en dit op de terreinen van jeugdcen trum De Mot, Leo Du Bois- straat te Lebbeke Over de ze traditionele en befaamde inrichting zullen we het in een komende editie uitgebrei der hebben GDP De St.-Gillissenaar Pierre De Plecker. vorig seizoen uitko mend voor de Henegouwse ploeg Bassilly werd getransfe reerd naar de tweede natio nale ploeg Horrues. Spijtig voor de sympathieke Pierre zijn de streekploegen Wieze Sportief. Zele VH en Hamme Zogge uit deze reeks verdwe nen zodat de kaatsliefhebbers hem slechts in Merchtem aan het werk te kunnen zien... tenminste als ze de kilome tertjes willen sparen. GDP De supporters van Adec Sport Baasrode die zaterdag mee willen naar leider Sifrano St - N klaas kunnen mee met de bus die te Baasrode aan café De Leks vertrekt te 13 uur stipt. Alles is gratis Zaterdag 3 maart 14e jaarlijkse interscholen- basketbaltomooi voor heren. 1. Sportzalen Vrij Technisch Instituut. St.-Annalaan. zaal 1 te 9 u. miniemen St.M. 1 - K.A. 2 te 10 u. miniemen K.A. 1 - V.T. 1 te 11 u. reserven 'V.T. 1 - H.R.I.T.O. zaal 2 te 9 u. kadetten K A. 1 St.-J te 10 u. kadetten K.A. 2 - V.T. 1 2. Sportzaal B.B.C. SUNSHINE. Burchtstraat. te 9 u. scholieren St.J. - V.T. 1 te 10 u scholieren K.A. - St.M. te 11 u kadetten K.A. 3 St.M. De Denderruiters uit Aalst, nodigen iedere belangstellen de uit op hun provinciale in door jumping, zondag 3 maart a.s. om 15 u. in de manege A.R.C. Moorselbaan te Aalst. De voetbalrefs van Also bla zen verzamelen "m het Ber- genhof Stationsplein. Aalst, op vrijdag 1 maart te 19 u. 30. PSC-op!eider Jozef Vijverman spreekt over - Hoe bereir ik mijn wedstrijd voorEr is ook de kwis ja of neen en men kan inschrijven voor het jaarfeest van 23 maart. Eddy Peelman won nu ook de eerste rit in de Ronde van de Levante. Eerste reaktie van de Baasrodenaar na zijn fraaie zege Jammer dat on ze ploeg niet aan Gent-Gent deelneemtInderdaad spij tig voor Eddy die ook op de Belgische wegen dit jaar voor de besten gevaarlijk zal zijn. Emiel Van Mol is niet alleen sekretaris van Eendracht Op stal zondag speelt hij boven dien zijn 500ste match in het fanionteam van de Buggen- houtse wijkploeg die volop in de titelstrijd gewikkeld zit. Voor de wedstrijd tegen Vra sene zal deze voorbeeldige en taire voetballer passend ge huldigd worden, Spelmaker Willy Aelbrecht. de man die de Opstalvoorlinie di rigeert en zwaar op een de fensie kan wegen, is gekwetst aan de gewrichtsbanden. Te gen Eksaarde. speelde hij niet iok zondag niet bijloopt Een ernstige handicap voor geel zwart

De Voorpost | 1974 | | pagina 23