MISSTAP Albert Van Damme: regenboogtrui Acht punten voorsprong voor Herleving A EEN AMERIKAAN TE VEEL Drie uitsluitingen SLECHT Onverdiende uitsluiting HET DUURDE 15 MINUTEN 3e nationaal Panters Baasrode - Dynamo Brugge 62-81 St.-Niklase 63 Cabrita Zele 61 1e provinciaal VLOT Osiris Aalst - Vlierzele 75-55 CYCLOCROSS Temse - Grambergen 75-75 Blauwwit Zele 34 - Rubac Rupelmonde 4 B.B.C. Drongen - Geywa Moerzeke 76-51 Jeugdbasket 3e klasse dames 24 - 1-3-74 - De Voorpost Als het tussen Dynamo Club Brugge en Panters Baasrode een kleine twintiger werd, lag dat juist aan de aanwezigheid van een Amerikaan in de wedstrijd. Inderdaad, Dickinson skoorde liefst 51 punten, dat is ruim 20 punten meer dan de andere Dynamo spelers samen. Panters startte om raadselachtige redenen met een driehoek en twee opstelling waarbij niet eens naar de Amerikaan Dickinson werd gekeken. Dat was natuurlijk dankbaar voor de Brugse hoofd pion, en de man antwoordde dan ook met een twintiger in de eerste 10 minuten. Daarbij hield hij De Block heel goed in zijn greep en zo kwam het enige gevaar bij Panters van Moens en De Smet die praktisch Panters' enige skoorders waren in de eerste helft. Toch bleef Panters verder doen met zijn kleine driehoekszone. En zo veranderde natuurlijk ook Dickinson zijn schema niet. Met halve afstandsshots en re bounddoelen schoot hij het respektabel aantal van 38 pun ten bij mekaar in de 1e helft, dat was 8 punten meer dan de hele Pantersploeg. Rust30 54. Tegen de tweede helft had Pan ters toch al ingezien dat de Amerikaan inderdaad gevaar lijk was. Van Den Broeck, wei nig opgesteld in de 1e helft, werd nu vóór Dickinson ge plaatst en die knapte zijn ver dedigende taak behoorlijk op. Zo bleef Brugge's aanvalsma- chine voor het grootste deel steken, terwijl Panters' offensie met De Block meer ruimte kreeg. Aanvankelijk gaf de tweede helft dan ook een even wichtig beeld, maar de laatste 7 min. plaatste Panters zelfs een 186, zodat langs Borre- mans - De Block - Hiel nog een redelijker cijferverhouding op het bord kwam. Speelde Panters een behoorlij ke tweede helft goed zelfs in de laatste 7 minuten, het kon uiteindelijk weinig baten. Im mers, de eerste helft waren op het taktisch bord zo'n verkeer de zetten gebeurd, dat de mo gelijke winstkansen, zo ze er waren, toch al bij voorbaat wa ren weggegooid. Misschien denkt Panters er vol gende week tegen Willebroek wel aan, van meet af dit keer, iets tegen de even grote Ame rikaanse topskoorder te doen. PantersColpin 6, Van Zeg- broeck 3, De Block 18, Moens 11, Van Den Broeck 2, Florkin 4, Piron 2 De Smet J., 6. Bor- remans 6, Hiel 4. Reserven Panters 63 - Dynamo Brugge 77 PantersVan Zegbroeck 7, Borremans 12, Coeckelbergh, De Smet H., 2, Hiel 6, Moens 17, D'Hooghe 7, De Smet J. 7, Florkin 5. Scholieren Panters - Gentson: ff 20—0. Kadetten Panters - Gentson 68—53. Panters: Koek 16, Stevens 21, Bertin, Bosteels 2, De Cock 11, De Keersmaeker Esseldeurs, Moens 18. Programma week-end zaterdag 2 maart Pupillen en Miniemen Panters - Sgolba Aalter 14.30 u. en 15 u. 30. Kadetten en Scholieren naar Tissac Gasbol. Vertrek 13.20 u. 1ste en Res. naar Willebroek. Vertrek 17.50 u. Osiris Aalst heeft vrijdagavond nu eens niet met het traditio nele verschil (een of twee pun ten) gewonnen. Tegen Vlier zele heeft het inderdaad een kloof van twintig punten gesla gen, maar toch duurde het vrij lang eer die afgetekende ver houding op het bord kwam. Osiris zonder zijn gekwetste basisspeler Van Keymeulen werd trouwens verrast door de snelle start van zijn gasten, die resoluut op voorsprong kwa men, dank zij Veldeman en De Mol (412). Aalst dat in de aanvangsminuten een paar kan sen naar de maan wierp, be gon dan onder impuls van H. Troch die trouwens de matchwinnaar werd een stei le opmars. Waar Elias flink verdedigde en ook Heyvaert meer in de wed strijd kwam, kwam Osiris in het kwartier voor goed aan het kommando (3225) om de rust met 3827 te bereiken. Direkt na de kampwisseling liet Aalst een paar wenkende kansen liggen en gelukkig dat Vlier zele er dan ook niet zoveel van terecht bracht zoniet had de spanning opnieuw haar intrede kunnen maken. De Mol die snelheid aan doeltreffendheid paarde zou de achterstand tot zeven eenheden herleiden 54 47, maar De Smedt ontnam Vlierzele alle illusies door tel kens gepast te replikeren. (64 51). Vierzele ging in de laat ste vijf minten als een verloren ploeg spelen zodat G. en H. Troch voor een afgetekende cijferverhouding zorgden. De doelpunten: De Brouwer 02, De Smedt 49, Troch H. 20 10, Moyersoen 20, Heyvaert 64, Elias 2—2, Troch G. 4— 10. J.V.H. In een eerder ongewone In opstelling met Coene en Philips als vleugelspelers en G. Van Miegroet a's spelverdeler, moest Cabrita in de aan vangsminuten leidzaam toezien hoe het in degradatiever- kerende St.-Niklase uitliep en via 75 aan de 4e minuut in één ruk naar 245 ging. Van dan af bleven de Zeie naars in de wedstrijd maar aan de rustwas de 4024 score al'eszins niet hoopgevend. In de tweede helft kwam een gans andere Cabrita ploeg aan de opworp. Stug ver dedigend en op een betere manier de aanval opbouwend begonnen ze aan een remonte, die hen aan de 9e minuut tot op twee punten bracht 44—42. Verder droeg de inspanning niet want ze geraakten nooit over hun tegenstander. Het uitvallen van Coene en Cuypers met 5 fouten verbeterde de situatie niet. De Beule over de ganse wedstrijd, niettegenstaande hij de eerste 10 minuten op de bank zat, en G. Van Miegroet in de tweede helft moesten voor de nodige korven zorgen, maar misten op het einde het beetje stootkracht om ook voor de overwin ning te zorgen. Technische uitslag Coene (14), Van Miegroet G. (012), Van Miegroet W. (00), Cuypers (64), Deprez (2—0), Mi- chiels (0—2), Philips (2—6), De Beule (13—9). RESERVEN ST.-NIKLASE - CABRITA 64—51. Verbruggen 8, Van Lyssebetten 12, Goeman 4, Goossens 6, Michiels 14, Van Miegroet W. 3, Coene 4. JEUGDWEDSTRIJDEN KADETTEN I CABRITA ZELE - SCHELDEJEUGD TEMSE 105—36 Van Driessche 26, Heirwegh 18, Van de Velde 6, Van Hassel 16, Van Lysebettens 9, Famay L. 22, Jacobs 8. KADETTEN II CABRITA RUBAC 17—70 De Beule 2, De Kegel 2, De Sadelaere 5, De Waele 2, Mar tens 1, Van de Velde L. 4, Goetmaeckers, Van Hauwaert 1. CABRITA - SCHELDEJEUGD TEMSE 45—72 D'hooghe T. 6, Moens P. 14, Vanderburgt 2, Van Driessche 2, Vercauteren 7, Coppieters 10, Moens J. 2, De Niel, Van Damme 2, D'hooghe P. VOORUITZICHTEN Zondag 3 maart speelt Cabrita aan huis in Sporthal De Zeven te 16.30 u. (Reserven) en 18 uur (1e Ploeg) tegen Hansbeke. Normaal ligt er een afgetekende overwinning in het verschiet. Zaterdag, 2 maart moeten de miniemen en de Kadetten I op verplaatsing naar Were Di St. Nik'aas. Aanvang te 14.30 uur en 15.30 uur. De kadetten II moeten naar Schelde- jeugd Temse. BENO Eindelijk is het dan toch geluktin de herfst van zijn loopbaan bijna, veroverde Albert Van Damme zijn aller eerste regenboogtrui. Zes keer trok hij het trikolore shirt aan en tweemaal fi nishte hij in een wereldkam pioenschap op de tweede plaats. Nu hij 33 is, klom hij plots op het hoogste trapje van het ereschavotje. We moeten in geuren en kleuren de huzarenrit van de zondag ontembare leeuw niet op nieuw vertellen de televisie beelden spraken voor zich zelf. Slechts enkele kilome ters heeft Roger De Vlae- minck de schijn kunnen red den. Nadien zakte hij af. Een schande was dat voor de Eeklonaar allerminsttegen een oersterke kerel als Van Damme was niets te begin nen. Fred De Bruyne vertelde hoe lastig het parcours was hij had zelf de omloop te voet verkend en was blij dat hij na die kleine drie kilometer mocht rusten... Als men weet dat de Berlarenaar een man is die alles weet over het wielrennen en cyclocros sen, kunnen we hem op zijn woord geloven. Wie de tee veeuitzending zag, kon zelf vaststellen dat de meeste tegenstanders «kapot» wa ren: sommige jongens sleep ten zich vooruit. Eigenlijk hadden we toch n beetje voor een goede af loop gevreesd in het natio naal kampioenschap was het allesbehalve de beste Van Damme die tweede werd. Genezen van een kwade griep was Albert wel, doch of hij intussen zijn konditie voldoende had kunnen aan scherpen was voor iedereen een torenhoog vraagteken. Het antwoord kennen we in tussen. Twaalf deelnemers hielden het te Vera de Bida- soa 26 kilometer vol. John Atkins, de man die als aller laatste onder het spandoek met het verlossende «Meta» sukkelde, lag bijna elf minu ten achterop... Is er een dui delijk bewijs nodig om het meesterschap van de kers verse wereldkampioen te on derstrepen In eigen land werd ook ge- crosst. Bij de Openbare Diensten haalde de Impe- naar Pierre D'Haese het voor eigen supporters. Veteraan Jef Peelman was er tiende. Te Klein-Sinaai eindigde Maurice Engels zesde. Albert Van Damme eindelijk wereldkampioen. Met nog vijf kompetitiewedstrijden voor de boeg is Her'eving A nu tot 8 punten uitgelopen op zijn rechtstreekse achtervolger Coop Geraardsbergen A. Theoretisch kan Herleving door zijn ach tervolgers nog worden bijgehaald, maar dan zouden Dany Ver meulen en Co a'vast hun resterende wedstrijden moeten ver liezen. Herleving C 7 St.-Niklaas 9 1e Provinciale Herleving A 12 Drive A 4 Wedstrijd waarin de thuisploeg niets aan het toeval overliet en reeds na de eerste ronde met 40 leidde. De Oostvlaamse kampioen der niet-geklasseer- den, Van Camp, maakte wel een goede indruk, maar bracht het toch niet verder dan één over winning. Dany Vermeulen, die in de heenronde tegen De Mey had verloren, nam revanche en sloot dit treffen zonder setver- lies af. Pierre Cornelissen en Marcel De Bruyne wonnen elk drie wedstrijden, terwijl Herman Pieters het rijtje sloot met twee overwinningen. 2e Provinciale afdeling Herleving B 7 Pacem Maldegem A 9 Tegen Pacem Maldegem heeft Herleving B de kans laten lig gen om zich opnieuw in twee de stelling te werken. Het werd een spannende wedstrijd waar in Guido Ring een flink herop treden deed. Rudy Dossche en ook Jean-Pierre Bral weerden zich tot het uiterste, maar Ray mond Meyers, die was ingeval ien voor Roger Tecqmenne kon het ongelukkig genoeg niet waarmaken. Het zal nu bijzon der moeilijk worden voor R. Dossche en Co om zich nog als promotiekandidaat op te werken. Pijnlijke nederlaag voor de C- jongens die er vast hadden op gerekend de punten thuis te houden en zich zodoende bui ten de degradatiezone te wer ken. Het feit dat Hubert Van Langenhove niet kon aantreden drukte op de thuisploeg waarbij Gilbert Cornelis, zonder training, eerder moeizaam op dreef kwam. Ook Joris De Nijs bleef beneden de verwachtin gen. Gustaaf De Proft was an dermaal de sterkste lokale spe ler al mag de prestatie van Luc Verschelden evenmin over het hoofd gezien worden. Ondanks alles wordt het nu wel tijd dat de C-jongens het over een an dere boeg werpen willen ze niet in de degradatiestrijd terecht komen. 3e Provinciale Herleving D 10 Stekene 6 Een flinke wedstrijd van Robert De Vriendt en Co die op knap pe wijze revanche hebben ge nomen voor de nederlaag in de heenronde. Kapitein De Vriendt, Emiel Van Biesen en Freddy De Bruyne wonnen elk drie wed strijden, terwijl invaller Valeri Boudoncq voor flinke repliek zorgde en ook één wedstrijd voor zijn rekening nam. 4e Provinciale Herleving E 9 Temse C 7 De wedstrijd voor de leiding in de vierde provinciale B is op een nipte maar niettemin ver diende zege uitgedraaid voor de Herlevingers. We hebben even wel de laatste partij moeten af wachten om zekerheid te krij gen. Robert Boudou ligt met vier overwinningen aan de basis van het sukses, Jean Bou dou bleef iets beneden de ver- Toen nog iets meer dan 2 mi nuten te spelen waren leidde Temse met 7567 en leek voor Grembergen alle hoop ver zwonden, temeer daar zij met een onuitgegeven vijftal (Guido Van Acker, die zijn maiden- match speelde in de 1e ploeg; Franssens, Caudron, De Clercq en Van Keer) op het terrein stonden. Toch slaagden zij erin na een denderend slotoffensief en dank zij doelpunten van Van Keer, Franssens en Caudron een ge lijkspel uit de Temse sporthall te slepen. De wedstrijd was tot dan zeer rumoerig en spannend verlo pen met beide ploegen afwis selend aan de leiding de tus senstanden waren o.m. 2122; 2934 en de ruststand 4037. Toen de 2e helft pas bezig was en Grembergen bij een 4040 stand opnieuw gelijk was ge komen voerde de Temse-speler Verbeke een komedie-num mertje van bedenkelijk alk op, nadat hijzelf een zware fo begaan had op Et. Van Ca wenberghe. De scheidsrech liet zich hieraan vangen stuurde tot grote consterna van alle Grembergenaars h kapitein-coach van het terre Even zag het er naar uit dat wedstrijd zou geschorst word en Rudy De Clercq ging zi uit protest zelfs aankleden tegen het einde van de w< strijd toch terug te keren), ma uiteindelijk werd toch verd gespeeld. Grembergen verloor nog ghers en Mijs wegens kwets ren, maar kon toch zoals in aanhef vermeld nog een gel spel behalen. DE PUNTEN Mijs E. 14— Segers 66; Caudron 0 Van Keer 43; Van Cauwe berghe 53; De Clercq 8- Franssens 0—4; Van Acker; B gaert Ronny. G.V, De onbegrijpelijke leiding van scheidsrechter De Pauw E., was de oorzaak dat deze basketwed strijd nooit zijn eigenlijke be stemming kreeg. In een meer dan 20-jarige aktivitelt in de basketbalsport is het de eerste maal dat we dergelijke arbitrage prestatie mochten bekijken. We kunnen het moeilijk situeren of het hier onkunde, moedwil of een te verre gaande passiviteit betrof, maar het was zeker een voorbeeld hoe een basketbal wedstrijd niet moet geleid wor den. Het ligt zeker niet in de bedoeling om spelers goed te praten die het te bont maken tegenover de wedstrijdleider maar op die wijze kunnen we wel sommige reacties begrijpen. Voor Blauwwit zal het spijtig genoeg voor de Provinciale Tuchtraad erge gevolgen heb ben. In het belang van de bas ketbalsport zou het best zijn, dat zulke mensen bedankt wor den voor bewezen diensten. De partij scheen er onder te lijden, want ze kwam moeilijk op gang en het was de thuis ploeg die na een kwartier spel een lichte voorsprong kon be werken 1511 langs Van Mal- deren. Rust 1615. In tweede helft bleef de wedstr tot de 8e minuut 2323 gelij opgaand. Wat er nadien gebi de had niets meer met basl bal te maken en Baert, Wautt en Van de Cauter werden gesloten, door een schijnbi niet te beroeren scheidsrecht d:e de onrechtstreekse aanlj ding tot de feiten werd. De zcekers profiteerden van de tuatie om met de overwinnii] te gaan lopen. Technische uitslag Baert! De Win 3, V. Malderen 23, V de Cauter R. 5, Vermeulen D.j Van De Cauter W., Van Li genhove Fr. Reserven Blauwwit Zele 22 Rubac Clemminck, Wauters, Vermi len 7, Heungens, Van Bremi Van de Cauter R. 7, Van Li genhove, Van de Cauter W„ Clopper 8. VOORUITZICHTEN Zondag 3 maart moet Blau' op verplaatsing naar Oostakl Reserven 9,30 u. en 1e pl< te 11 uur. BEI lelgi: lema :ijn i Inale Heek laddc lit or De Moerzekenaren hebben te gen de rode lantaarndragers bepaald weinig in de pap te brokkelen gehad. Een goede start bezorgde hen na 4 min. een 210 voorsprong maar op de 8e min. was het al 1312. Aanvankelijk wist Geywa nog gelijke tred te houden maar het was in de laatste minuut van de eerste helft dat Drongen een kleine kloof wist te scheppen, ruststand 3528. De in gestalte bevoordeelde thuisspelers zouden na de rust gestadig hun voorsprong kun nen vergroten en na 12 minu ten spel stond het verschil van de eindafrekening reeds op het bord 5940. Coach Coppens maakte het uiteindelijk zijn te genstanders nog lastig door 'n flinke pressing over het ganse veld. Hieruit werden bij Geywa wel de nodige punten gepuurd doch bij de lokale tegenakties kon het scoren niet worden be let zodat er een 20-punten zege voor Drongen op het bord bleef. Scoorden voor Moerzeke B. Colman 23; Raemdonck 6; F. De Rechter 12; M. De Vriese 4; Claessens 2; De Munck 2; P. Colman 4 en Westerlinck 2 Voor Drongen Van Vossel 22, Desmet 28. Roelandt 18; tas Lathouwer 3 en Verheest 5. Reserven Drongen 51 Moerzeke Scoorden voor Moerzeke Lir a< Daes 2; W. Van Broeck 15; Her ri Ost 12; Luc Claessens f Westerlinck 12; Luc Van Riet De Rechter 5 en De Munck i Pupillen in kei 'otee G e w ie) a lelde Ier E Sllaba Zelzate 6 jp Bavo Zakanto Moerzeke itaaf Zakanto weliswaar zonder VAj^g Haute, heeft de moedige thuisree| ploeg onmiddellijk met efy e agressieve zonepress totaal ve^y^ rast. Uitblinkers van deze ééioev richtingsmatch waren de ai yi v vlugge Heirwegh Theo sam< met een autoritaire Van Loey Toen ook Coppens Hans uit al A onmogelijke posities begon scoren kwam er na een 3—r ruststand nog een hoge scoi op het bord. Technische uitslag Heirwegh 22 pt,; Van Loey I pt.Coppens 8 pt.; Peelman pt, en D'Hoeye 2 pt. wachtingen. Frans Hermans, bijzonder zenuwachtig, geraakte evenmin verder dan twee over winningen, terwijl Detlef Stei ger zich liefst driemaal liet ver rassen. Door deze 97 over winning komt Herleving E al léén aan de leiding St.-NIklaas D 9 Herleving F 7 Guy Van Malderen en zijn maats zijn er niet in geslaagd een puntje te gaan inpikken bij St.- Niklaas D. Hogergenoemde gaf nochtans het goede voorbeeld met drie overwinningen. Freddy Van Damme en Patrick Meule- broek wonnen elk twee wedstrij den, maar dit was juist ééntje te weinig om de puntjes in te pikken. Rudy Vermeir, de inval ler, verdedigde zich zeer flink al kon hij het niet waar maken. V.C. Sun Charm Aalst 80 Kortrijk 68 Het duurde ongeveer vijftien minuten toen Sun Charm Aalst in de wedstrijd met Kortrijk dan toch even de registers open gooide. Kortrijk moest aanvan kelijk tegen een 82 achter stand aankijken maar bezat vol doende veerkracht om tot 10 10 terug te komen, mede door het feit dat de Aalsterse meisjes plots minder goed gin gen afwerken en hun verdedi ging niet altijd klopte. Na vijf tien minuten kwam er door toe doen van Podevijn en Yse- baert die de goede voorzetten van De Cremer tot doelpunten ombogen toch enige aftekening 2815 en deze handikap zou den de nocter. nr..".:: an I nen ophalen, ofschoon ze daa ,9 toe de beste intenties hadde Rust 4427. Slaagde Si Charm er pas na drie minuti in de tweede speelhelft scoren dan kwamen de gaste 6 P toch geen stap dichter omd 'n ook bij hen de afwerking h 1 liet afweten. Podevijn en ll,d' Maturo zorgden voor 72—! in, cijfers zodat coach Bocqué o( zijn wisselspeelsters op het te rein kon brengen, Vandaar d Kortrijk de schade tot twal ®r punten kon beperken. Doelpul ten Podevijn 128, Ysebae 124, Hofman 02, Van dl Stock 82, De Cremer 4 Huylebroeck 04, Van de V^ng de 0—2, Callebaut 0—2, Na< sens 2—2, de Maturo 6—8. nge ges ildi

De Voorpost | 1974 | | pagina 24