Drie Zeelse overwinningen Overtuigend tegen titelkandidaat Luc Van Hecke Verrassende zege Vier overwinningen voor eigen volk TWEELING DE PALMENAER WEER OP HET PODIUM Vlinders Buggenhout- Eksaarde 80-46 Atletiekkern Overmere wllïïl Iff ihl aj\.C. Uitbergen - Dameskampioenschap A.C. Uitbergen Overwinning voor Ann De Martelaer te Overmere Linda Coppens uit Moorsel: goud DIRK HEIRWEG: KLUBKAMPIOEN DENISE VAN LANGENHOVE: DERDE BAYENS- VAN MALDEREN: KNAP A.C. DENDERLAND TE ST.-MARIA-OUDENHOVE EN TE ASSENEDE A.C. Zele De Voorpost - 1-3-74 -25 Nadat De Smet met twee vrije worpen de score ge opend had nam Eksaarde de leiding. Deze vreugde werd hen echter niet lang gegund want in de 4e minuut maak ten de vlinders er geiljk spel van en ze dreven meteen door tot 209 zonder Ek saarde een doel te laten maken. Van toen af bleven de Buggenhoutenaren een voorsprong van 11 tot 15 punten behouden. De rust werd bereikt met 3319. Na de rust trad Eksaarde on middellijk in het offensief, sen aanval die goed werd afgeweerd door de verdedi gende rebound van Mahieu en het aanvallend trio De Smet - Van Ingelgem - Gou- bert, die de voorsprong sta biel hielden. Aelbrecht, 1,90 speelde 'n heel goede wed strijd waarin hij De Cock, de beste speler van Eksaarde, ongevaarlijk hield. Toen Ael brecht en Goubert met 5 fouten van het plein verdwe nen was er een lichte aar zeling in de ploeg merkbaar doch ze werd goed opge vangen door Aerts en April, de twee soldaten die spe ciaal voor deze belangrijke wedstrijd naar huis waren gekomen. 8 minuten voor het einde verdwenen er ook 3 Eksaar- denaars van het terrein, wat zo'n paniek teweeg bracht dat de Vlinders de punten konden opstapelen. De Vlin ders hebben door een vol ledige inzet een smadelijke nederlaag toegebracht aan een ploeg die door velen reeds als de kampioen in 3e provinciale C werd be schouwd. Deze ploeg be kleedt nu, samen met BBC Vlinders, de tweede plaats na Breydelboys St.-Niklaas waar de Vlinders zondag 3 maart op bezoek moeten. Dat wil zeggen dat wanneer de Vlinders ook daar winnen er 3 leiders zijn in de alge mene rangschikking. Technische uitslag BBC Vlinders De Smet 1316; Van Ingel gem 1111; Goubert 54; Mahieu 010; Aelbrecht 4 2; De Bondt 02; April 0—2. GDP let de overschot die ze had w*b 1 m 65 was het evenwel dui- <kfelijk dat de 1 m 70 of het '°lelgisch indoorrekord zelf gemakkelijk zouden gehaald -fyjn indien er haar aandacht —tiet was op gevestigd. Greet i'Hondt had de rechtstreekse inale gewonnen maar toen Heek dat de meisjes geen tijd ladden gekregen, vloog ze er- lit omdat er één teveel aan de Hart stond van dezelfde univer- Jteitsploeg. Llven verrassend als de uitslag '•an de Zeelse hoogspringster ijfas die van een andere Zele- laar in de veldlopen van Over- ire. Luc van Hecke zat reeds ins het jaar in een juniores- >p waarvan de zesde of ze- rnde op een dag net zo goed irste kon zijn. En dat is te 'ermere bewezen waar hij de citaat nam van kerels als Etien- van Impe, Paul Renders en ikele andere Bij die andere •teerden we in goede volgor- e Georges Van Acker die der- e werd, Hubert de Sutter (Le- le) als vijfde en Chris Van de elde die nog voor Peter Van fer Eist eindigde, een junior die lp het provinciaal kampioen- tthap reeds zevende werd wat Juidelijk zijn kwaliteit onder- ept. Bij de veteranen was een biezonder gesmaakte 'fyijd tussen Frans Van der léloeven en Frans De Moor ter 31 'J' voor de vierde plaats een De tweede veldloop ingericht door Atletiekkern Overmere is een succes geworden. De inrichters mogen gelukgeweost voor hun puike organisatie en de meer dan 300 atleten waren getuige van een rijke prijzentafel. Ook de publieke belangstelling was meer dan bevredigend. Onder de vele deelnemers waren er veel nieuwelingen van eigen bodem die voor de eerste maal de spikes aanbonden. Een vol ledige opsomming van alle uitslagen zou ons meer dan te ver leiden, daarom beperken we ons tot de voornaamste uitslagen zonder daarom de verdiensten van de anderen te onderschatten. Drie meisjes en een jongen mochten zegevieren voor eigen pu bliek. Hier volgen de bijzonderste uitslagen van de Overmeerse atleten. Bij de meisjes 1964 en jonger werd Ingrid Verstraeten 3e, Pa tricia D'hooghe 6e, Verhofstadt Lieve 9e, Tackaert Christine 12e en Wierinck B. 13e. De overige deelneemsters in deze reeks ver dedigden flink onze kleuren. Voor de eerste zege voor eigen volk zorgde Marleen De Backer in de reeks geboren 1963, nipt gevolgd door Carine Bauwens en Cours K. Lieve Maes werd 7e en Taragola M. 1Ce, Baert R. 12e. Ook Christine Buyle schreef nog een overwinning op haar naam bij de miniemen 19j2. Dit seizoen liep ze 9 wedstrijden en won er evenveel. Zus Mar- tine werd eervol derde. Ook Katrien De Smet liep een prach tige wedstrijd en eindigde mooi 5e. Verder op een rijtje Nelly Rasschaert, Ann Colman en Lyppens Isabelle als 7e, 8e en 9e. Bij de miniemen 1961 zagen we een prachtige Carine Buyle aan het werk. Ze liep een van haar beste wedstrijden. Ze eindigde 4e met in haar spoor Erna Heir- man en Paola Van de Sijpe als 5e en 6e. Haentjens Katleen, een gekwetste Carine Roels en De Bruyne Marita lieten zich 11e, 12e en 13e noteren en Van Accoleyen Kathy was 16e. Ook Dorothy Meulewater zege vierde voor eigen volk bij de kadetten 1960. Haar naast rivale was Gerda Heirman 2e, Martine Verherbrugghe was 4e en Ver- 'oor de Vlierzele-atleten is het een eivolle naweek geworden. Igenlijk begon het ditmaal te Leuven op vrijdagavond, waar tien- llen universitairen het onder mekaar eens opnamen. Eén van grote verrassingen kwam daar van Myriam de Waele, de oudste in de Zeelse hoogspringsters. Reeds in de sprint gaf ze blijken in een goede konditie door naar de finale over te stappen waar wist te eindigen voor Van Landschoot die in de zomer 12"5 id laten aftikken. De sensatie moest evenwel nog komen in het iogspringen waar ze. nadat Greet D'Hondt afviel op 1 m 45. iwoon rechtdoor ging om in een minimum van tijd, zonder enige ist en zonder koncentratie, hoogte na hoogte bij de eerste po- ing te nemen tot en met 1 m 65 Toen ze dan hoorde dat de lat m 68 ging twee centimeter van het Belgisch indoor- ikord durfde ze niet meer volledig doorspringen. show in de show werd ge bracht door Leon Van Oeteren, Willy Van Damme, cyclo-cros- ser Daniel Van Damme (jawel en Achiel Clement. Deze echte liefhebbers lieten nog Mory op de derde plaats en waar Van Hoorde de zevende kon be machtigen mochten de andere de ruimste aandacht van 't pu bliek wegdragen. De jeugdwin- naars waren Remory, Baeyens, Van den Broeck, Cortvriendt. Hoebeeck, Goddaert en Rogge man. Bij de seniores won Gil bert Maesschalck vlot van Mare Gijselinck De meest belangrijke wedstrijd was ongetwijfeld die te Vilvoor de waar de dames hun natio nale kampioenschappen be twistten. Hilde Vercauteren werd eenendertigste bij de kadetten A terwijl de verdere inbreng werd verzekerd door de Marte- laer (53) en De Pauw (61). In de B-reeks werd Machteld de Backer verrassend vijfde, Do rothy Meulewaeter zestiende en Betty Cosijn vijftigste. Zonder de zware val die deze laatste ver achteruit haalde was Vlier- zele zeker aan de winnende hand gebleven bij de kadetten wat een verrassing zou geweest zijn. Alleen reeds de val Betty had een totaal andere uitslag kunnen brengen. De hoofdbrok van de scholieren en van de juniores leest U bij Uitbergen maar ook de andere Luc Van Hecke zorgde te Overmere voor de verrassing In takulaire junioreswedstrijd (JMV) meisjes die meehielpen aan een voortreffelijk klassement ver dienen een vermelding bij de A-scholieren Patricia Lammens (32) en Chris van Schelfergem (53), bij de B-scholieren Gerda Duwé. Hilde D'Haese en Hilde Van Hamme (43, 53 en 55). Bij de juniores noteerden we ach ter het Uitbergense trio Griet de Swaef op de achttiende plaats terwijl de seniores voor dé ontgoocheling van belang zorgden door slechts met twee aan de start te komen. Een ere saluut voor Burgelman en Van Poecke. En zeg nou zelf maar de derde had laatste mogen zijn, dan was de tweede plaats in het totaalklassement nog waar geworden... JMV nze meisjes hebben zondag in de belgische kampioenschappen Hdlopen voor dames te Vilvoorde de in hun gestelde verwach- ngen op schitterende wijze ingelost. Bij de juniores waar 97 geschrevenen waren, zagen wij van bij de start onze drie ver- genwoordigsters in de eerste gelederen. Marleen Mols vertrok s een bliksemschicht en slechts één atlete slaagde er in één >nde in haar spoor te blijven. Dat was Brigitte De Palmenaer is Myriam volgde toen op enkele meters met een drietal ande- n en Erna Van Gendt nog even verder in tiende positie. Het '9 er toen al heel mooi uit. De volgende ronde kregen wij Mols, J s eerste Brigitte, als tweede, en Myriam al mooi afgescheiden haar gezellen als derde. Erna volgde toen als twaalfde. ut< i ste 6 posities van de eersten zou- nd Bn niet meer veranderen. Op podium stonden de drie lilde meisjes als vorig jaar met en klein verschil in 1973 was o( Wam tweede en Brigitte der- Erna maakte het sukses d n A.C. Uitbergen rond want vai ®r zestiende plaats was ruim ji Hdoende om met hun drietjes e >or Vlierzele het clubklasse- di ®nt te veroveren. Ook voor rfia is dit een mooie bekro- ng van een schitterend sei- ie Den Bij de scholieren ver- y deden hun best, Ann eindig de 53e en Monique 68e. Alles bij elkaar een schitterende uit slag voor onze kleine gemeen te. Aan onze jongens nu de daad om te trachten het zondag in hun kampioenschap te Ware- gem eveneens goed te doen. Patrick Pieters, Robert De Pal menaer. Mare De Coster en Alain De Vrieze zullen hiervoor moeten zogen. Rnze andere jongens schoten in de provin ciale kampioenschappen iets te kort om in de ploeg opgeno men te worden, al waren ze gans het seizoen meestal voor sommige clubgenoten die er nu wel bij zijn. VDV hofstadt Christine 7e. Bij de kadetten 1959 werd Si- monne De Gendt 4e, Anette De Meyer 5e, Verhofstadt Katarina 7e en Baert R. 10e en Lyppens W. 11e. In de reeks voor jongens gebo ren 1965 en jonger was de eer ste Overmerenaar Frank Meule water op de 5e plaats. Patrick De Veirman was 7e, De Smet Geert 10e, Luc De Backer 11e, Dany De Geest 12e, Ludo Si- chien 15e en Lieven De Geest 16e. Bij de pupillen 1964 was het een echte Overmeerse triomf want de eerste vijf plaatsen werden bezet door Overmere- naars. De zege ging naar Willy Baeyens voor Johan Meganck. De broertjes Buyle waren 3 en 4 en nummer 5 was De Gelder Filip. Peter Sichien was 8e, Mare De Bruyne 9e, Tackaert Chris 10e, Dany Aelbrecht 11e en Frank De Gucht 12e. Bij de pupillen 1963 vinden we de eerste Overmerenaar op de 11e plaats namelijk Rudy Blan- quaert. Rudy Van de Sijpe was 14e en Peter Rasschaert 17e. Bij de miniemen 1962 werd Pa trick Van de Sijpe de zege af gesnoept door Cortvrindt. Ser ge Beckers kwam als 10e over de kalklijn voor René De Laus- nay. Buysse Eddy was 16e en Van de Velde Patrick 21e. Bij de miniemen 1961 zagen we Dany Oosterlinck in een beste dag. Hij liet zich 6e optekenen, Dany Van der Stricht 10e, Pe ter Vlemincks 14e, Filip Rogiers 17e en Lyppens Jan 18e. Bij de kadetten mag Dany Buyle terugblikken op een mooie pres tatie en werd beloond met een 10e plaats evenals Martin Me ganck die 20e eindigde. Chris Onze meisjes tot en met kadet ten en al onze jongens waren zaterdag te Overmere aan de slag. Bij de allerjongste meis jes mochten wij bijna juichen om een overwinning. Els De Martelaer schoot een ietsje te kort voor de zege en was twee de. In dezelfde reeks was Kat leen Van der Straeten tiende, Lieve Van Eeckhout veertiende en Lucrèce Rogiers 25e. In de reeks geboren in 1963, was Christa Rogiers achtste, Ann Van der Straeten was in de vol gende reeks zesde. Bij de miniemen 1961 hoopten wij op een overwinning van Ber- linde Poppe. Lutgart Lemeire dacht er anders over en ging met de zege lopen. Voor Ber- linde werd het een tweede plaats. Bij de kadetten 1960 was Ingrid De Vrieze vijfde. De ver hoopte overwinning werd ons in de volgende reeks gebracht door Ann De Martelaer. Moni que Van Bockstal was tweede. Ónze jongens slaagden er niet in een overwinning te behalen. In de reeks 1963 was Geert Van Eeckhout negende. In de vol gende reeks kregen wij Luc D9 Vrieze op de zesde en Danny Van de Putte op de zevende plaats. In de reeks 1961 was Luc De Coster twaalfde. Bij de kadetten stuitte Patrick Pieters andermaal op Willy Goddaert, volgende zondag een ernstig kandidaat voor de kampioensti tel. Patrick eindigde voor de zo veelste maal dit seizoen op de tweede plaats. Een verrassen de Chris Van Eeckhout was vierde. Robert De Palmenaer zevende, Mare De Coster twaalf de, Jan de Palmenaer 20e en Rudy Van de Velde 25e. Bij de scholieren was Alain De Vrieze negende. Onze veteranen Cyriel Van der Straeten en Frans Van Eeckhout werden 21e en 22e. En bij de seniores eindigde Ro bert De Ghucht veertiende en Raoul De Vrieze zestiende. Vol gende zaterdag lopen Erna Van Ghendt en Gerda De Palmenaer te Ophasselt. De anderen rus ten. scheen Gerda De Palmenaer aan de start pas hersteld van een griepaanval. Al vlug bleek dat ze niet draai de zoals wij haar de jongste weken zagen. Toch heeft ze zich flink verdedigd en eindig de op een verdienstelijke acht ste plaats. Het zit Gerda waar lijk niet mee op de kampioen schappen het eerste jaar deed ze een val. In 1973 was ze niet mee in de start en nu die griep. Onze kadetten Ann De Marte laer en oMnique Van Bockstal In Moorsel kan men een kampioene vieren Llnda Cop pens, aangesloten bij Hekelgemse. AC reisde, samen met een massa sportieve meisjes naar de titelrennen te Vil voorde. Bij de kadetten B was de tegenstand bijzonder scherp. De tijdsverschillen bij de ankomst spreken op dat stuk boekdelen. Linda, niet zo heel lang geleden slacht offer van een verkeersongeval, had net op tijd de goeie konditie te pakken. Dat was broodnodig om snelle konkur- renten als Van Den Daele, Deom en Van der Kimpen op afstand te houden. In een allesgevende spurt haalde de jonge belofte het. Een hele eer voor een bescheiden maar begaafde atlete die, als ze blijft doorduwen, iemand wor den kan. Er is natuurlijk nog heel wat weg af te leggen vooraleer ze «iemand» zal zijn. Doch het talent is aanwezig. En dat is in de sport een oppertroef. De Lausnay werd 32e, De Vrie ze Eddy, 33e en Luc De Bruyne 36e. Ronny Oosterlinck liet zich op eigen terrein de zege ontfutse len door Roggeman bij de scho lieren. Herwig Van de Velde voelde zich blijkbaar thuis op eigen bodem en werd mooi 10e. Ook Christiaan Blanquaert pres teerde flink en werd 12e en Dirk Oosterlinck tikte 15e aan. Rasschaert Y, Boone J., Van Driessche W. en De Geest G. werden 20, 21e, 22e en 23e. Daniel Van Damme hing voor een dagje zijn rennersfiets aan de haak en probeerde het even in het veldlopen. De broer van de kersverse wereldkampioen veldrijden deed het niet slecht en mocht een verdienstelijke 6e plaats op zijn naam schrijven. Kamiel Van de Sijpe was 14e en C. Oosterlinck 17e. Achiel Van Driessche kwam als 26e aan. De enige Overmeerse ju nior Chris Van de Velde mag terugblikken op een regelmatige wedstrijd en kon beslag leggen op de 6e plaats. Om bij de seniores bij de eer ste Overmerenaar te geraken moeten we heel wat plaatsen afdalen, Van der Heyden An- toine werd namelijk 18e, De Schepper M„ 23e De Bruyne A. 27e. Onze meisjeskadetten Dorothy Meulewater en Gerda Heirman namen deel aan de nationale kampioenschappen te Vilvoorde. Eerstgenoemde mag terugblik ken op een prachtprestatie na haar overwinning van de vorige dag. Ze werd namelijk 16e op 163 deelneemsters wat zeker een proficiat waard is. Gerda liet zich 73e noteren. M.H De Zeelse junior aangeslo ten bij de Scheldespurters te Gavere, won in de reeks juniores - liefhebbers de wedstrijd en werd als dus danig klubkampioen. Zeker niet slecht voor een eerste koers in een klubtrui. In het kampioenschap van beide Vlaanderen bowling werd Denise Van Langen- hove aangesloten bij de Donkse Bowling club derde :n de A reeks. Verleden jaar won ze de titel in de B-reeks. Alleszins een gcede prestatie van de Zeel se bowlingspeelster. De Zeelse boksers hebben tijdens de meeting te Kalken een nieuwe stap in de goe de boksrichting gezet. 3aeyens won door KO in de eerste ronde van de Kalke- naar Meersman en Van Mal- deren overwon Loufs van Kalken op punten. BENO Het voorbije zonnige weekend zorgde ervoor dat verschil lende atleten van de Dendermondse atletiekclub flink aan de slag gingen. Te St.-Maria-Oudenhove behaalde Luc Van Haute een 3e plaats in de reeks pupillen. Dit is wel een flinke prestatie het aantal deelnemers bereikte immers de 20. In de reeks miniemen kreeg Dirk Van Den Bossche de 7e plaats. De Maarschalk Hans, een flinke kadet, zorgde te vens voor een boeiende prestatie hij behaalde de 18e plaats op 35 deelnemers. Scholier Eddy Maes kwam als eerste Denderlandatleet aan op de 7e plaats gevolgd door zijn clubgenoot Van Damme Hans die de 13e plaats haalde. Te Assenede zorgden ook enkele Denderlanders voor een boeiende prestatie. De Witte Roger, Omer Vercammen en Michiels Karei lie pen de reeks seniores uit. Zondag a.s. 3 maart, clubkampioenschappen alle catego rieën jongens en meisjes van A.C. Denderland en niet- aangeslotenen. Eerste start om 10 uur. Verzameling aan het lokaal. Op verschillende fronten waren de Zeelse veld'opers tijdens het weeend aktief. Zaterdag 23 februari behaalde Luc Van Hecke te Overmere de eerste plaats in de kategorie Ju niores. Johan Coppieters werd hier 13e en bij de seniores werd Luc Coppieters 23. Op zondag trokken de A.C. Zele miniemen naar Assenede en in de beide miniemen reeksen werd de jonge zeelse atletiek vereniging de grote overwin naar. In de reeks geboren in 1962 stond er eens te meer geen maat op de beloftevoile Hans Van Lyssebettens, die van bij het begin mee vooraan zat en op het einde nog sterk ge noeg was om zijn drie mede vluchters te kloppen. Christiaan Van Hespen werd 7e, Jos Per- mentier 8c en Guido Roels 11e. In de reeks geboren in 1961 wou Luc De Kimpe niet onder doen en zorgde er voor dat hier ook de beker naar het lokaal Juvenes meekwam. Niettegen staande hij een te impulsieve start nam. perste hij er op het einde nog een 150 m. lange eindspurt uit om te kunnen win nen. Robert Van Holewinckel werd 9e. Een training missen de Chris Plaetinck werd in de kadetten reeks 25e De andere atleten bleven rusten in het vooruitzicht van het belgisch kampioenschap zondag a.s. te Waregem. Lieve Van Cauteren beste prestatie in titelrace De ervaring missende AC Zele meisjes hebben het er in het Eelgisch damensveldloopkam- pioenschap te Vilvoorde op een bevredigende wijze vanaf ge bracht. In de reeks kadetten 1959 werd Christel Van Lysse bettens 17e, nadat ze van bij de start mee vooraan was en Ginette Van den Bossche werd ?Ge op 106 aangekomenen. In de kadettenreeks 1960 behaald9 I ieve Van Cauteren de beste Zeelse uitslag met een 11e plaats op 131 aankomsten. Mag- da Roels werd 87e, MC Van Kerckhove 98e en Ingrid Chris- tiaens 106e. Bij de scholieren liep het durmese meisje Hilde Vercauteren 16e (aangesloten bij AC Hamme) en Annie Buyst werd 73e. Bij de scholieren 1958 werd Marleen Buysse 29e, doch ze verspeelde enkele plaatsen in een te vroege eindspurt. BENO

De Voorpost | 1974 | | pagina 25