nieuwe start voor eendracht aalst iwie vervoegt baarsroodse kwb LIEFHEBBERSVOETBAL HANDBAL EERSTE DAMESINTERLAND ATLETIEK VELDLOOP KAMPIOENSCHAP (DAMES VOLLEY FIRMA P. SCH0LLAERT 28 - 1-3-74 - De Voorpost Tijdens dit weekeinde is de beslissing definitief gevallen. Sasja wordt de nieuwe Be'gische kampioen en het ongelukkige Avanti moet zich nu tevreden stellen met een plaats binnen de eerste drie. Een plaats binnen de eerste drie die wellicht minder ge makkelijk te veroveren zal zijn dan verwacht. Inderdaad, kee per LadJtari zag zijn verblijfsvergunning in België niet verlengd zodat de Avantïkeeper nog deze week naar Tunesië dient af te reizen. Hoe men dit keepersprobleem zal oplossen blijft een open yraag. Op dit ogenblik is het zo, Avanti beschikt niet meer over een volwaardige keeper Over de wedstrijd te Wilrijk tegen Sasja nog dit toen Urdal tijdens de laatste seconden het wei nig sympatieke Sasja de overwinning schonk, was het reeds lang duidelijk dat Avanti verslagen was door een gebrek aan wissel spelers. De sporthal te Wilrijk was herschapen in een echt sauna bad en Avanti, dat met amper zes spelers plus de keeper deze wedstrijd diende te speten, bleek een kwartier voor het einde volledig leeggespeeld. Neem daarbij nog dat een gekwetste Eddy De Smedt slechts op ha've krachten akteerde en dat een noch tans schitterende Keppens ook niet over al zijn krachten bleek te beschikken. ledereen was het erover eens dat Avanti het beste team is maar zonder een degelijke bank is het onmogelijk kam pioen te spelen. Gelukkig meer optimistische geluiden uit het karnaval vierende Aalst. Een dracht ging nu winnen te Amay en bewijst hiermede zijn come back. Een come-back die wij steeds voorspeld hebben maar waarin weinigen schenen te geloven. Wij gaan ons nog aan een voorspelling wagen. Een dracht degradeert niet. Inder daad, een ploeg die werkelijk traint en waar elke speler zich inspant voor zijn maats, weet zich steeds te rechten, zelfs als het ogenschijnlijk onmogelijk lijkt. Ter gelegenheid van het bezoek van Eupen nu zaterdag is de kans op puntenwinst op nieuw reëel. In tweede natio nale werd het derby tussen Brabo Denderbelle en Sparta Aalst tijdens de laatste secon den beslecht. Een onkennelijk Sparta verdiende echt niet meer tegen het over minder ta lent beschikkende maar ver standiger spelende Dender belle. In de bevorderingsreeks weinig opzienbarends. Tegen het niet te onderschatten U.S. Brussel deed Grembergen meer dan zich verdedigen maar een ver wachte nederlaag konden zij uiteindelijk niet ontlopen. Jo- chewoa deed het minder goed te Turnhout. Het jonge Aalsterse ploegje moest een eerder on verwachte afgetekende neder laag slikken. De wedstrijden Eerste nationale Sasja - Avanti 1615 Toen Urdal met nog enkele se conden te spelen het winnende doelpunt scoorde, dachten wij onwillekeurig terug aan de heenwedstrijd te Grembergen, toen de lange Noor eveneens tijdens de allerlaatste seconden het winnende doelpunt scoorde voor het zondag wel sterk ge handicapte Sasja. Inderdaad, niet alleen Weyn en Deckers ontbraken in de Sasja ploeg, maar ook J. Gees moest ver stek laten gaan. Dat Sasja on danks deze handicap toch nog won bewijst voldoende dat zij over een uitermate sterke bank beschikken. Dit in tegenstelling met Avanti dat een «halve» De Smedt diende op te stellen. Een «halve» De Smedt die wij tij dens de tweede helft bijna we nend van spijt het terrein za- gen verlaten Eddy miste inder daad kort na elkaar twee open kansen die wellicht het wed strijdbeeld een andere wending konden geven. Wij geloven ech ter nooit dat iemand Eddy De Smedt hiervoor de steen zal werpen. De wedstrijd startte anders zeer goed voor Avanti. Jo Keppens die vanop de lin kerhoek een uitzonderlijke wed strijd zou spelen, opende na 1 min. spel de stand. Sasja stel de gelijk langs M. Janssens (nu veel sterker dan tijdens zijn K.A.V.D. periode maar wel iets aangetast door de brutale Sas- ja-virus) maar 10 min. later bracht Koen Verhofstadt Avan ti op 14 voor. Aan het kwar tier leidde Avanti zelfs met 2—6 maar een grootse Urdal slaag de erin de Antwerpenaars in de wedstrijd te houden. Even voor de rust stelde de Moor gelijk (99) maar Dirk Verhofstadt bracht Avanti toch nog op 910 voor bij de rust. Koen Verhof stadt bleek het Sasja lot te be zegelen even na de rust. Met twee kanjers van doelpunten bracht hij Avanti op 912. Dirk Verhofstadt iets te weinig be weeglijk, werd hardhandig aan gepakt door de Sasja verdedi ging en slaagde er maar niet in zijn normaal rendement te be reiken. Toen er 41 min. (1113) gespeeld waren, miste Ed. De Smedt twee open kansen en meteen was de «werker» voor Dirk Verhofstadt alle vertrou wen kwijt. Een paar minuten later scoorde Keppens (1114) maar even daarna bleek Avanti duidelijk leeggespeeld. Sasja, steeds langs diezelfde Urdal, kwam na 48 min. spel op ge lijke hoogte (1414) en toen leek duidelijk dat Avanti het moeilijk kon halen. Met nog ze ven minuten te spelen geloof den wij nog even in de kansen van Avanti. M. De Bruyn (Sas ja) sloeg naar Moonen en moest voor 5 min. naar de bank. Doch ook deze numerieke meerder heid kon het vermoeide Avanti niet meer uitbuiten. Keeper Janssen hield een paar uitste kende Avanti schoten en met nog 6 min. te spelen kwam Sas ja voor het eerst aan de leiding (1514). Een niet versagende Keppens bracht Avanti bij, maar tijdens de vijf laatste wedstrijd minuten zou Avanti te veel bal verlies lijden om nog op de overwinning te kunnen hopen. Met nog 5 seconden te spelen zorgde de beste speler op het veld, Urdal, voor de klap op de vuurpijl. De wedstrijdleiding van de heer Wens was eens te meer maar povertjes en wij vragen ons af of handbal dan gaat evo lueren naar een sport die slechts geschikt is voor «bru tale kerels». Zonder een stren gere leiding wordt het echt rampzalig voor de handbalsport. Doelpunten Keppens 6, Koen Verhofstadt 3, Dirk Verhofstadt 3, De Nil 1. De Smedt 2. E.V. Aalst nr. 2 is binnen Amay 14 E.V. Aalst 16 Ondanks Aalst Karnaval is Een dracht zondagnamiddag met 'n volledige ploeg naar Amay af gereisd. Deze opoffering die alle spelers en bestuursleden zich getroostten werd goed be loond. Twee gouden punten en een moreel om bergen te ver zetten is het resultaat. De weg naar de redding ligt nu wijd open. Het rudimentaire doch krachtige en sportief spelende Amay bleef heel lang weerstand bieden aan het wilskrachtige E.V. Aalst. De Walen openden wel de score maar na een kwartier spel was het Eendracht dat met een 24 voorsprong stevig de wedstrijd in handen nam. Gedurende gans de eerste helft zou Eendracht Vrij Aalst de leiding behouden maar een allesgevend Amay zou langs Ro- rive bij de rust de gelijke stand weten te forceren. Ruststand 6 6. Een zeer vlot Eendracht zou onmiddellijk na de rust op nieuw uitlopen. Het werd 68 en meteen begon Eendracht nog sterker in zijn kansen te geloven. De opportune W. Rim baut kende echter tegenslag toen hij meermaals alleen voor de Waalse keeper opdaagde en zijn afwerking faalde. Met nog een kwartier te spelen stonden de ploegen opnieuw gelijk (11 11) en 5 min. later bleek de zij aan zij nog voort te duren (1212). Het meer akademi- scher spelende Eendracht zou toen de genadeslag toebrengen aan de Walen. W. Rimbaut werd beloond met een doelpunt en R. Petrez, wellicht de beste spe ler op het veld, sloeg de defi nitieve kloof. Het werd 1215 en met nog amper een vijftal minuten te spelen liet Eendracht de over winning niet meer ontglippen. Voor Eendracht betekent deze overwinning de definitieve we deropstanding. Doelpunten Wellekens 6, Pe trez 5, Rimbaut 2, Bayens 1, P. Van Den Eynde 1, J. Van Den Eynde 1. Reserven Amay - E.V. Aalst12—13 Na een spannende wedstrijd hebben de jonge Aalsterse re serven de overwinning behaald met het kleinste verschil. Beide partijen bleken sterk aan elkaar gewaagd. Bij de rust leidde Amay met 87 maar tegen de eindrush van W. Coen en Co bleken de Walen niet bestand. Doelpunten Coen 6, Van Der Borght 2, De Doncker 2, Moens 1, Petrez 2. lie Nationale. De laatste tien seconden... Brabo Denderbelle 13 Sparta Aalst 12 Dit derby is in feite een tegen- valler geworden wat het spel- beeld betreft. Inderdaad, Sparta speelde ontzettend slecht en als er dan toch een overwinnaar moest zijn dan geloven wij niet dat iemand ons zal tegenspre ken als wij beweren dat het dan Brabo moest ziin. Sparta zal na tuurlijk onmiddellijk de afweziq- heid inroepen van de gekwetste Van Delsen en Van Der Meersch en de aan de arbeid ziinde Troch. Maar de onver wachte afwezigheid van het duo Lootens - Ganzeman, die hun kat stuurden, kan men al leen maar afkeuren. Ook Bra bo moest de diensten missen van De Mol (werk) en de ge kwetste keeper Hevvaert. Of al deze uitleq echter het lage ni veau van de wedstriid verklaart, durven wij betwijfelen. Sparta leek wel een debuterende ploeg want van enig taktisch overleg was geen sprake terwijl Brabo met een hardwerkende W. Tim merman als uitblinker, er toch in geslaagd is enige lijn in zijn spel te leggen. Voor Brabo be tekent deze overwinning niet alleen een prestige-zaak, een kleine kans op de vijfde plaats ten nadele van Sparta is inder daad nog mogelijk. Een vijfde plaats die met de mogelijke nieuwe reeksindeling van groot belang kan zijn. De wedstrijd Na de studieronde die vijf mi nuten duurde, wist Theo Beeck- man, die een sterke eerste helft speelde, Brabo op voorsprong te schieten. P. Boumon stelde vier minuten later wel gelijk maar na 18 min. spel had Den derbelle stevig de wedstrijd in handen met doelpunten langs Beeckman, Van Der Veken en Van Hout (14). Sparta, dat nooit gebruik maakte van zijn numerieke meerderheid toen Van Hout 2 min. naar de bank moest en een paar minuten la ter Van Den Abeele hetzelfde lot onderging, zou drie minuten voor de rust zelfs vier doelpun ten achterstand tellen (37). Cleemput zou Sparta nog in de wedstrijd houden dank zij twee doelpunten in amper drie minu ten tijd. Ruststand 57. Het begin van de tweede helft leek fataal te worden voor Brabo. S.K. Grembergen 7 U.S. Brussel 13 Deze uitslag lijkt op het eerste gezicht eervol voor de Grem- bergenaars. Maar als men dan verneemt dat de G.S.K.-ers ei genlijk deze wedstrijd konden winnen is het al wat anders. In derdaad, de Brusselaars waren onvolledig afgereid naar G.S.K. zodat er een reële kans op de overwinning inzat voor de Grembergenaars. Het wedstrijd- begin .was raar. G.S.K. was de beste ploeg maar een uitste kende Brusselse keeper hield zijn doelvlak ongeschonden. De Grembergse keeper Van Dam me deed zijn collega na en toen de wedstrijd reeds vijftien minuten oud was. bleef de sco re steeds maagdelijk blank. Toen Brussel dan toch de score opende, bleek Grembergen In staat te reageren en zelfs tot 21 uit te lopen. Dit bleek ech ter maar strovuur want het Grembergse spel viel stil zodat U.S. Brussel bij de rust leidde met 57. Het tweede wedstrijd gedeelte ontspoorde de wed strijd lichtjes. Trienpont en Van Haut moesten om beurten een straftijd uitzitten en door al deze moeilijkheden verbeterde het Grembergse spel er niet op. Voor G.S.K. wordt het hoog tijd dat men terug met de overwin ning aanknoopt. Doelpunten Fr. Seghers 3, Trienpont 2, J.P. Buyie 1, Toolitt 1. Jeuadhandbal Kindervreugd 11 H.B.C. Ajax 15 De jongste Ajaxieden hebben eens te meer bewezen dat zij een wissel betekenen op de toekomst. Deze maal moest Kin dervreugd eraan geloven. H.B.C. Aiax bleef tijdens de eerste helft het wedstrijdverloop be heersen en bij de rust leidden zij dan ook verdiend met 57. Het tweede wedstrijdgedeelte kwamen de Antwerpenaars op nieuw opzetten en toen het 99 werd vreesden wij een ogenblik voor Ajax. Elkaar sterk aanmoe digend, overbrugden zij deze moeilijke periode zodat een ruim verdiende overwinning hen ten deel viel. Doelpunten De Vilder 6, Huyck 6, Van Medegael 2, Sanders 1. Wedstrijden voor het weekein de Zaterdag 2 maart 20.00 u. Avanti - Mechelen 19.45 u. E.V. Aalst - Eupen 19.00 u. Anderlecht - E.V. Aalst 2000 u. U.S. Brussel - Rosis Aalst Zondag 3 maart 16.45 u. Olse Merksem - Ajax 15.15 u. Cahottes - Denderbelle 15.00 u. Sparta Aalst - Schaar beek 15.00 u. Grembergen - Bras- schaat 15.15 u. Heist - Jochewoa 15.00 u. Aalst Sportief - R.B. Dendermonde. EVA HET KON ANDERS GEWEEST ZIJN... BELGIE - ZWITSERLAND 6—21 Jammer, doodjammer vinden wij het. Wat algemeen aanzien werd als de doorbraak van de dameshandbalsport in ons 'and, werd geen goede propaganda. Ondanks de sportkommissie voor da meshandbal met duivel-doet-al, Wi'ly De Vries, aan het hoofd, alles tot in de puntjes wist te verzorgen, is de wedstrijd voor het vrij talrijke publiek een tegenvaller geworden. Vooral diegenen, die de dames reeds een paar seizoenen volgen, waren het er over eens, dat de Belgische meisjes sterk onder hun mogelijkhe den zijn gebleven. Het is zeker niet onze bedoeling een afbre kende kritiek te wi'len doen maar op sommige ogenblikken begre pen wij trainer-coach S. Buelens echt niet zo goed. Wij zagen soms meisjes op plaatsen in de ploeg waar zij gewoon weg niet kunnen renderen zodat het Belgische team veel min- ,,„luoll ,W1 uiauu. d®r sterk uitviel dan sommige damesclubs in onze kompetitie. Langs twee strafworpen op twee d'en* evenwel aan toegevoegd dat de Zwitserse meisjes te minuten, wist Aalst, langs Mens, sterk waren voor onze landgenoten. Brabo bij te benen (77 en er fysisch, technisch en taktisch waren de Zwitserse dames een waren 36 min. gespeeld toen k,asse sterker dan onze meisjes. Maar het onbehaaglijk gevoel Sparta langs Verbestel voor het ja, °ndanks alles, het anders kon geweest zijn, blijft. Wij hopen eerst op voorsprong kwam. 're or9anisatoren nu niet bij de pakken zullen blijven zitten Brabo mag zich gelukkig ach- 5" deze naf'onale damesploeg verder zullen ontwikkelen zodat ten dat tijdens deze periode vo|9ende gelegenheid wat scheef was, recht getrokken Van Hout en Timmerman het wnr hoofd koel hielden en de rush van Sparta wisten te breken. Tot de 45e min. bleef het spel toen gelijk opgaan (99) maar de tot dan toe degelijk leiden de W. De Taey, begon aan een recital dat de wedstrijd deed ontsporen. Het eerste slachtof fer was Brabo en toen Mens. de beste Spartaan, Sparta op 912 bracht met nog 8 min, te spelen, bleek het pleit wel be slecht. Scheidsrechter De Taey dacht er echter anders over en begon nu zodanig te «compen seren» dat Sparta er niet meer aan te pas kwam. Met nog 5 min. te spelen was Dender belle eerder onverwacht terug op gelijke hoogte gekomen van de Aalstenaars langs «old-man» Timmerman. Toen begon een ware zenuwslag. De routine van Brabo zou de doorslag geven. Sparta schoot steeds zonder voorbereiding op doel en een goed keepende Dirk Uyttersprot werd de taak aldus sterk verge makkelijkt. Met nog 1 min. 30" te spelen, raakte Brabo in bal bezit en Roger Van Der Veken wachtte geduldig tot twee se conden voor het einde om met een knal van een schot Brabo onverwacht aan de overwinning te helpen. Doelpunten Denderbelle Van Der Veken 5, Van Hout 2, Beeckman 4, Timmerman 2: EDELWEIS LEBBEKE IN FINALE VAN OOSTVLAA BEKER Edelweis Lebbeke (2e klasse) is tot eenieders verba^ doorgedrongen tot de finale van de beker van Oost-Vlaanden Het versloeg de grote favoriet en momenteel de beste ploeg in] klasse, nl. Real Lapino Gent. Vorige maand werd de le halve finale op Lapino met nipte cijfers verloren. Doelman Rudy Janseghers stopte in de laat minuut zelfs nog een strafschop, zodat alles nog open bleef vt de terugmatch te Lebbeke. Lapino nam te Lebbeke onmiddellijk de teugels in hand nadat het met windvoordeel was gestart, doch door de stel verdediging van Edelweis geraakte het niet. In de tweede h] kwam Edelweis flink meespelen en Lapino kreeg het har< verduren. Op de vijftiende minuut knalde Meskens zijn ploeg voorsprong. 1-0. Van toen af ging Lapino definitief door de knieën en Lebb p werd meester op het veld; de stand bleef ongewijzigd zo strafschoppen beslisten. Lebbeke toonde zich ook hier sterkste en won met 4-3. e K.K.S.F. - VOETBAL ta MELDERT ZOU MOETEN WINNEN h Ondanks het feit dat dit weekeinde slechts twee wedstriji werden gespeeld in Overgangsklasse B, waren het toch voorna 3 wedstrijden met het oog op de titel. B' De beide kandidaat-kampioenen Voorde en MELDERT wom Ie hun wedstrijd, zodat de jongens van Thor Kokerij Meldert puntje voorsprong behouden. Volgende zondag staan de gr twee tegenover mekaar te Meldert. Deze laatsten zouden moe winnen om zeker te zijn van de titel, want als laatste wedsti61 krijgen zij nog een zware verplaatsing naar het gevaarli li Zandbergen voorgeschoteld. In geval van een gelijkspel teg|f Voorde moet er gewonnen worden bij Zandbergen. Ind - Voorde wint zal de Meldertse wens om twee jaar na het ontsti reeds in de hoogste klasse te spelen, niet in vervulling gaan. 'e HERDERSEM en EREMBODEGEM hebben niets meer Jij winnen of te verliezen. Zij nemen het zondag op tegen tfii bedreigde ploegen respektievelijk BAARDEGEM en Melle. D«gS laatsten staan op de laatste speeldag oog in oog. Het slechtsf. er, naar onze mening, MIJLBEEK aan toe dat de kopploef Denderleeuw en Voorde nog dient partij te geven. Pa Eersteklasser S.K. KRUIS MOORSEL heeft het tegen Kam* Denderleeuw ook niet waar kunnen maken, gaat het volge&a zondag bij Zandbergen B beter L DOELTJESKERMIS BU F.C. MOERSTRAAT Na de halve nederlaag van verleden week hebben de jongens FC Moerstraat zich flink herpakt. Tegen het bescheiden M.D lukten ze zo maar eventjes negen doelpunten. Van bij de aft: namen ze het initiatief in handen en reeds in de eerste ni kwam het eerste doelpunt op het scorebord. Na een v* inworp tikte De Kinder tegen de touwen. Enkele minuten la knalde Moernout nr 2 binnen. F.C. Moerstraat bleef ver Pj domineren en aldra stonden er 4-0 cijfers op het bord la Michiels en nogmaals Moernhout. De jongens van M.D.V. konden werkelijk niets inbrengen lukten tijdens de ganse eerste helft geen enkele doelkans. Kee Pauwels moest enkel een terugspeelballetje opvangen. Tijdens de tweede helft kregen we hetzelfde spelbeeld. 1( jongens van F.C. Moerstraat amuseerden zich verder en de< n hun supporters juichen met doelpunten langs Moernhout (no maal), Michiels en Putteman Freddy I en II. De bezoekers wai e' werkelijk te licht om F.C. enige tegenstand te bezorg Gedurende de ganse wedstrijd moest de thuisspelende kee e slechts enkele malen optreden. Resultaat dus 9-0. Een flii prestatie van de Moerstraatjongens. Zaterdag a.s. 2.3.74 zesde sportbal van F.C. Moerstraat. A;*£ trouwe supporters en danslustigen op post. »s IP< wordt. De wedstrijd Het begon echt niet zo slecht voor de Belgische dames. Na twee minuten spel opende de snelle Sonja Muylaert de score voor België en na twintig minu ten spel stonden de ploegen nog steeds gelijk. België had tijdens deze periode echter de kans laten ontglippen om op voorsprong te komen. Inderdaad de uitstekende Zwitserse «goa lie» Zöllig had reeds drie pe nalty's weten te stoppen res pektievelijk geworpen door Si- mal, Wauters en Neirynck. Deze Zöllig zou naar onze me ning de grootste struikelblok vormen voor de Belgische meis jes. In België vindt men ge woon geen doelwachtster van dit niveau en hoe de Dender- mondse R. De Donder (waarom zo zenuwachtig Rita zich ook inspande, eens de Zwitserse scoremachine op gang, kwam ook zij er niet meer aan te pas. Een andere Helveetse uitblink ster, Oldani Rosemarie zou er nog voor de rust België op achterstand plaatsen. Met drie opeenvolgende doelpunten bracht zij de score op 36 wat meteen ook de ruststand bete kende. Even voor de verfrissin gen miste België tot overmaat van ramp zijn vierde penalty. V. Verhofstadt versloeg Zöllig maar Sparta AalstBoumon 2, Mens doelpunt werd terecht afge- - - keurd door het scheidsrechters- duo Wens - Van Acker wegens «voet op de lijn». Tijdens de rust leek het wel duidelijk dat het Belgische team hun eerste interland niet zegevierend kon- 5. Verbestel 3, Cleemput 2. Bevordering Jochewoa 6 Turnhout 26 Turnhout, eveneens een debu terende ploeg die niettemin ge schraagd wordt door een paar geroutineerde spelers, heeft zo als de uitslag het duidelijk laat uitschijnen, niet de minste moeite ondervonden om 'n ont goochelend Aalst van de punt jes af te houden. Jechewoa was beslist niet in zijn beste doen en het baarde dan ook geen verwondering dat reeds bij de rust de wedstrijd beslist was. Turnhout leidde met 312 en tijdens de tweede helft beterde het er beslist niet op bij Joche woa. Clubleider E, Bogaert leek ons eerder niet te best te spre ken over zijn spelers, die vol gens hem allen onder de maat akteerden. Turnhout was de beste ploeg maar bij Jochewoa ging het helemaal niet. Ploeg en doelpunten Caudron en Wauters, Redant 3, De Ketel- butter 2, Eckeman, Singelyn, Vlasschaert, De Troyer, Diepen- daele 1. De Cock, Persoons, Fonck. den afsluiten maar niemand had zich toen aan deze afstraf fing verwacht. Ook tijdens het begin van de tweede helft liet niets deze afstraffing voorzien. Veerle Verhofstadt scoorde na 2 min. (46) en zeven minuten later bracht Verhofstadt België opnieuw op 5—8. Toen echter begon de Belgische zwanen- gang. Zwitserland schakelde over in een hogere versnelling en de Belgische meisjes bleven ter plaatse In amper vier minu ten tijd ging de score omhoog tot 512 en meteen hadden de toeschouwers alles gezien. Het ontredderde Belgische team bracht er niets meer van te recht en de Zwitsers liepen steeds maar verder uit. Ook de vervanging van de Zwitserse keeper Zöllig door Keiler, bracht voor de Belgen geen aarde meer aan de dijk. Een paar minuten voor het einde kon Van Den Borre het zesde en laatste Belgische doelpunt op penalty scoren (6—19). De beste speelster op het terrein, de Zwitserse Oldani zou er nog een twintiger van maken. Ploegen BELGIE R. De Don der en M. Wynant, Y. Murrath, K. Simal 2, N. Clinez, J. Van Laer, V. Verhofstadt 2, S. Muy laert 1, M. Jourdain, L. Nei rynck, L. Wauters, M. Van Den Borre 1. K. Moonen. ZWITSERLAND B. Zöllig M. Keller, R. Backman, E. Roth, B. Frey, P. Hansherr. B Grünacker K. Hegnez, R. Oldani, B. Schoch E. Aemisegger, E. Widmer, V. Batschi. EVA In de nationale veldloopkam pioenschappen die vorige zon dag te Vilvoorde werden betwist heeft E. Aalst alhoe wel de verwachtingen niet te hoog gespannen waren toch een paar opmerkelijke uitsla gen verwezenlijkt. Bij de kadetten (1959) was het niet al te schitterend begonnen met een 32e plaats van A.M. Verpeten en een 100e van M. De Vos. Een uitstekende verrichting werd echter gelukt door K. Van der Meerssche in de kategorie kadetten (1960). Karine die de week tevoren in de provinciale kampioen schappen al vijfde werd on danks ze door een griepaanval werd geplaagd en uiteraard minder kon oefenen. Nog werd ze zevende en had hiertoe een verbazingwekken de remonte verwezenlijkt. Er was ook een flinke prestatie van L. Verheirstraeten, die insgelijks een steile opmars lukte en 19e eindigde. Er was ook nog de 116e plaats voor M. De Vos en een 69e voor M. Carael die nochtans goed begonnen was. Bij de scholieren (1957) werden Nadine Rottiers en G. Van Impe respektievelijk 50e en 60e. Voor laatstgenoemde die na een beenbreuk aan haar eerste wedstrijd toe was mocht men dit zeer verdien stelijk noemen. Lutgar Coppens die niet in haar bei doen was kwam bij de i lieren (1958) slechts als over de eindmeet. Suzy V heirstraten bracht een aan name verrassing. Wegens voetkwetsuur en naderha wegens studies had deze i te veel aan oefenen kunn denken zodat het Belgisc kampioenschap slechts hl vierde wedstrijd werd. Ze «I niet te best doch liep na e km al in vijftiende stellii Iets verder had ze zich negende positie gehesen dank zij een fantastisc inspanning eindigde ze viert Kampioene A.M. Van Nuf nam niet aan deze kampioe schappen deel omdat ze Vittel was, waar een interi tionale meeting plaats Vorige week was Anne Ma onder het Belgische indoor kort over de 800 mei gebleven. ZEGE VAN JEF POLLET 1 SM. OUDENHOVE Nadat hij in de loop van veldloopseizoen al men ereplaats verwierf was Aalsterse atleet Jef Poll vorige zondag te S.M. Oud* hove aan zijn eerste zege het seizoen toe. In het Baasroods liefhebbers kampioenschap zijn we op één speeldag van de heenron de genaderd en kunnen zoal wat merken van een waarde verhouding tussen de verschil lende ploegen. Zo prijkt KWB ongenaakbaar op kop doch zal zeker gezelschap krijgen na de wedstrijd van maandag tussen Simiba en Pletsers, twee ploegen op twee leng ten. Eerstgenoemden hadden nochtans vijf sets nodig om de Untouchables te kloppen, een ploeg die teert op drie kompetitiespelers en toch nog versiert om een 14-11 voor sprong in de laatste set te verliezen. NCMV was weer niet zo slecht doch kan zeer moeilijk scoren. Kasseistam pers was beter dan afgelopen weken en kan nog als under dog fungeren. Het klassement ziet er uit als volgt 1. KWB 5 - 9 p.; 2. Pletsers 5 7 p.; 3. Simiba 4 - 7 p.; 4. Untouchables 5 7 p.; 5. Kasseistampers 5 7 p.; 6. NCMV 5 - 5 p. De wedstrijd van maandag maart vangt aan te 20 uu Pletsers Simiba. Schei rechter is de h. Ward Piete Uitslagen van maandag 25. Untouchables Simiba (9-15, 17-15, 12-15, 15 14-16). NCMV Kasseista pers 1-3 (2-15, 16-14, 6-15 9-15). groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 AALST Tel. 053-222.15

De Voorpost | 1974 | | pagina 28