IES BAUWENS 'HIJ IS ALTIJD ÉVEN MOE doende begrip op voor het ongeluk dat mij bij de vorige overgang was overkomen en dat een goede verrichting in de weg had gestaan. Ik mocht zonder last weer mijn geluk bij Vigor Ham me gaan beproeven." VIJF DOELPUNTEN Voor de start van het voetbal seizoen 1958-59 speelde Wies Bauwens geen enkele oefen wedstrijd, doch toen de kom petitie begon kreeg hij een plaats als halfback. Hij miste slechts één ontmoeting. Met een was zijn suksesvolle pe riode die tot 1967 zou duren begonnen De eerste zes jaar was hij uit het fanion-elftal niet weg te denken. Zo maakte hij mee dat Vigor op het einde van een kam pioenschap een zekere titel door een misrekening zag teloor gaan. Op Crossing moest nog slechts één punt behaald worden. In plaats van op elke post de sterkste speler op te stellen behield het bestuur een gekwetste speler. Laatstgenoemde kon de wed strijd natuurlijk niet uitspelen en vermits men toen nog geen spelers mocht vervangen was een nederlaag onvermijdelijk. In >1962 mochten wies en zijn maats dan toch juichen St.-Niklaas kreeg een derby klant bij. En weet u wie het meest onder de konfrontaties met Sportkring geleden heeft Wies Bauwens Wies is nu eenmaal iemand die voor elke match zeer zenuw achtig doet. Men laat hem best gerust. Hij moet niet 'warm' gemaakt worden voor h portkring Grembergen is de vierde klub die vertrouwen stelt in :o<oetbalkunde van Wies Bauwens. De Waasmunstenaar ver- edigde voorheen de kleuren van White Star Sombeke, Vigor lamme en KAVD Dendermonde; keerde in 1971, twintig jaar a zijn officieel voetbaldebuut naar zijn eerste klub terug en laatste voor het begin van de huidige kompetitie zijn Randtekening onder een kontrakt dat hem wellicht definitief an de Grembergse derde provincialer bindt m Permits Wies Bauwens van kindsbeen af de weiden en velden *an Waasmunster-Sombeke met de bal 'onveilig' had gemaakt wam zijn aansluiting bij de roodwitten geenszins als een jtlerrassing. In het begin was het allemaal nog erg onofficieel, rlijiaar als kadet kon hij zijn voetballust toch al tegen plaatselijke e8ftallen botvieren. Omdat hij in het kollege van Lokeren de odige wijsheid ging opdoen "verdween" Wies daarna voor bijna er jaar uit zijn geboortedorp. •r fij zijn terugkomst belandde Bauwens direkt in de eerste ploeg, n (liet zonder moeilijkheden evenwel, want hij was nog geen •tien. Een vals paspoort loste alles op voor zijn debuut op het ild van Kallo "Ik heb er niet veel van terecht gebracht Ik was laar een fijn mannetje, slechts na mijn zestiende verjaardag ben beginnen groeien, en we moesten op een zwaar veld spelen." ivankelijk was Wies door weinig jonge spelers omringd. Toen irin verandering kwam ging de ploeg evenwel niet beter raaien. Inderdaad, ook de jonge elementen konden White Star liet voorbij het midden van de rangschikking loodsen. reeds meer dan halfweg toen ik opnieuw kon spelen. Voor de eerste ploeg kwam ik natuurlijk niet meer in aan merking. Alles bij elkaar had Ham me dus een miskoop gedaan Vigor lichtte de optie niet en Bauwens trok weer de rood witte shirt aan. Niet voor lang echter "Na een jaar kwamen weer mensen van Vigor Ham me spioneren. Ditmaal was Luc Hofman de begun stigde. Terwijl ze het doen en laten van Luc nauwkeurig volgden kregen ze andermaal goesting voor mij. Uiteinde lijk verhuisden we allebei naar Hamme. Het klubbestuur trad in deze zaak werkelijk zeer sportief op. Het bracht vol- D ombeke vatte het seizoen fk 956-57 zonder de twintig- n irige Wies Bauwens aan. v( figor Hamme had speurders- ja ferk verricht, zonder dat de ;n peler in kwestie het wist, jj^ ïaar aangezien het gezegde "drie of geen' de ronde deed n fas de overgang niet onmid- ;e ellijk in kannen en kruiken, la veel heen en weer gepraat nocht hij dan toch alleen weg g( n achteraf kwam aan het 1Q icht dat Vigor slechts voor ra én speler interesse had ge- rg( jond. Voor beide partijen ,e. erd de transfer echter een li, asco "Tijdens de vierde lefenmatch waaraan ik met ^iigor deelnam liep ik een esbreuk op. Ik werd ge- jpereerd en het seizoen was De Voorpost - 1-3-74 - 29 een bepaalde krachtmeting. Maar dat deden zijn geburen wel toen hij nog op de Kettermuit woonde en de derby tegen St.-Niklaas op het programma stond. Ieder een praatte over de wedstrijd en reeds twee dagen van tevoren was hij een verloren man. Zo speelde hij te St.-Ni klaas voor de eerste officiële krachtproef, zoals hij zelf beweert, veruit zijn slechtste partij. Hij was die dag werke lijk nergens. Het resultaat viel anders nog niet zo slecht uit. Dank zij doelman De Heldt, die een strafschop uit de netten hield, bleven de bord jes in evenwicht 2-2. We herinneren ons niet meer of de Waasmunster aar in die duels op leven en dood met Sportkring ook naar doel heeft geschoten. Als dat ge beurd is zal het resultaat op zijn minst even pover zijn geweest als tijdens de andere competitiewedstrijden. Was hij bij Vigor gekend voor zijn beroepsernst en zijn leeuwen hart (hij is altijd even moe, schreef een journalist bij de voorstelling van de kampioe nen in 1962), dan bezat hij als voetballer ook een minder goede eigenschap hij kon namelijk niet deftig naar doel schoppen. In al de jaren dat hij de blauwwitte trui droeg heeft hij wel geteld vijf doelpunten gemaakt. De reden "Telkens ik naar doel moest scheppen was het precies of ik ging iemand doden. Trainer De Cleyn zei altijd dat ik maar een tiende van mijn macht mocht gebrui ken, maar ja wat wil je als het erin zit. Ik mankeerde daarbij ook nog het instinkt om goals te maken. Dat had ik in het geheel niet." Zijn gebrek aan opportuniteit buiten beschou wing gelaten mag men toch stellen dat Wies Bauwens in zijn goede jaren zijn plaats in het homogeen sterke Vigor dubbel en dik verdiende. Het in-en uittrekken, zoals De Cleyn dat noemde, speelde duidelijk in zijn kaart. Niemand bezat een betere fysiek en meer lust tot bewegen dan hij. NAAR DENDERMONDE Als kleine jongen had Wies steeds van een carrière bij Vigor Hamme gedroomd. Het is allemaal zo uitgekomen en Wies is er zeer tevreden over "Ik heb altijd gaarne te Hamme gespeeld. Ik deed het met hart en ziel. De kame raadschap was er heel goed. Het liedje kon evenwel niet blijven duren, dat wist ik. Ik voelde het zelf aankomen. De laatste seizoenen trad ik gere geld bij de reserven op. In het voetbaljaar 1966-67 speelde ik zelfs minder dan vijftien wedstrijden met de eerste ploeg. Ik heb dan ook zelf mijn transfer gevraagd, omdat ik niet bij de invallers wilde blijven spelen." De nieuwe keus van Wies Bauwens viel op Dender monde "De ingewijden waren niet verrast, aangezien deze club reeds vroeger be langstelling voor mij had getoond. Achteraf kreeg ik nog aanbiedingen van Appels en E. Aalst. Aalst interesseer de mij wel, maar er ging niets boven Dendermonde. Nu ik enkele afdelingen was gezakt, mocht ik echter niet gaan denken dat trainen minder belangrijk was geworden. In de eerste provinciale reeks gaat het er ook hard aan toe. Snelheid en techniek scheren niet zo'n hoge toppen, doch alle oud-spelers uit derde nationale die ik ontmoette waren met mij akkoord dat men ook in de hoogste provinciale afdeling zonder trainen weinig resultaat haalt." Na de vier seizoenen die Wies als lid van KAVD Dender monde betwistte had hij zo waar een repord gevestigd. Hij had namelijk zes doelpunten gescoord Dat voor de Waas- munsteraar uitzonderlijk hoog doelpuntenaantai en zijn verplaatsing naar de achterste linie volstonden spijtig genoeg niet om Den dermonde aan een titel te helpen. Na de op twee na laatste wedstrijd toen de kans bijna verkeken was vroeg Wies in 1971 aan de voor gehad. Men moet vooral de karakters leren kennen, anders kan men de persoon die daar achter steekt ook niet op de juiste wijze aan pakken. Het gebeurt wel eens dat ik op een bepaalde dag wat te hard van stapel loop en dan is de kans groot dat de training niet vlot zoals ik het zou wensen. Het goede ver loop hangt dikwijls van een kleinigheid af." Wies nam zijn taak als trainer zeer ernstig op, of wat dacht u anders Sommigen meen den zelfs te moeten opmer ken dat hij een beetje té veeleisend was "Zonder be paalde mensen te willen be kritiseren zou ik willen zeg gen dat de Sombekenaars niet gewoon waren van tijdens de trainingen op de tanden te bijten. Soms mag men wel eens tot het uiterste gaan. Het komt er alleen maar op aan zichzelf daarin te harden, de grens van het uithoudingsver mogen te verleggen." Wat dat in de praktijk bete kent ondervinden de spelers van SK Grembergen thans ook aan den lijve. Ze worden fysisch goed onder handen genomen door iemand die door zijn karakter, toewijding en 'lichamelijke paraatheid werkelijk als een voorbeeld van een 'echte' voetbalspeler mag aanzien worden. Tech nisch en taktisch komt hij wel wat te kort, maar een oefen- meester die alle facetten van de moderne voetballerij even perfect aan de man kan brengen is zeker niet te koop. Dat is ook de vaste overtui ging van de Grembergse voor zitter die in elk geval tevreden is over het werk van zijn nieuwe oefenmeester. De hierbove» aangehaalde eigen schappen hebben bij de keuze een doorslaggevende rol ge speeld. "Hij is altijd en overal zeer stipt, geeft zijn trainin gen zeer goed en imponeert door zijn geweldige Fysiek. Alleen onkans met bepaalde spelers is verantwoordelijk voor de minder goede rang schikking. Maar het kam pioenschap is nog niet ten einde MIKE zitter of hij mocht vertrek ken. Niet dat het ene verband hield met het andere, neen, maar hij werd gewaar dat de tijd gekomen was om nog enkele reeksen lager te gaan voetballen "De voorzitter gaf mij onmiddellijk mijn vrijheid. Hij was wel van mening dat ik het niet meen de en dat ik toch nog zou blijven. Dat gebeurde niet, maar we hebben in alle vriendschap van elkaar af scheid genomen." Een bewijs te meer dat Wies Bauwens een innemende per soonlijkheid is die veel vrien den heeft. Het feit dat hij zijn mening steeds rechtuit zegt zit daar wellicht voor veel tussen. Stippen we in dat ver band nog aan dat hij als speler van Hamme en Dendermonde slechts één blaam opliep, en dan was het nog per ongeluk. SPELER-TRAINER In 1971 veranderde er heel wat in het leven van Wies Bauwens hij kwam opnieuw te Sombeke, op enkele hon derden meters van zijn huis, voetballen en nam de verant woordelijkheid van trainer erbij "Het is zeker niet gemakkelijk trainer te zijn. Ik zelf heb altijd veel respect voor mijn oefenmeester Hij had wat te diep in de Zottegemse leemgrond ge trapt en wou de overtollige modder van de voet schop pen. Hij ging daarbij zo hevig te werk dat het vuil goedje in het gezicht van een tegenstan der terechtkwam. Voor de scheidsrechter een welgeko men gelegenheid om hem een uitbrander te gevenen zijn naam in het boekje te schrijven.

De Voorpost | 1974 | | pagina 29