Moerzeeks karnaval in teken van de Roggeman BAASRODE BIBBERENDE FEESTNEUZEN IN KARNAVALSTOET DAN TOCH EEN PRINS VOOR LEDE WICHELEN DE VLIEG KRIJGT KONKURRENTIE FELLE 6-1 -3-74 - De Voorpost Het kamavalgebeuren wordt door de Baasroodse bevol king van jaar tot jaar intenser meegeleefd. Dit kon zondag namiddag vastgesteld worden in de straten waar de jaar lijkse karnavalstoet voorbijtrok. De voorjaarszon had dui zenden bewoners uit hun huizen gelokt om de kleurrijke kavalkade in ogenschouw te nemen. Benevens de Baasro- denaars hadden tevens honderden inwoners uit de omlig gende gemeenten zich voor de gelegenheid naar het Scheldedorp begeven. Een bewijs dat men te Baasrode de konkurrentie van Aalst niet hoeft te vre zen. Voor de leden van het karnavalkomitee alsmede voor de plaatselijke karna- valgroepen zal deze vast stelling een aansporing zijn om het de volgende jaren steeds maar beter te doen. Een schaduwzijde: de pa rade door de verschillende karnavalgroepen op het dorpsplein nam te veel tijd in beslag. Geen wonder bij gevolg dat, toen de laatste groepen moesten defileren, hét grootste gedeelte van de toeschouwers zich reeds huiswaarts begeven of be schutting tegen de bijtende kou gezocht had in een van de Baasroodse kroegen. De wijzers van het uurwerk we zen toen 18.30 u. en de duisternis viel reeds in. De moedigen stonden met bib berende feestneuzen te ho pen dat het vlug zou ge daan zijn. VOORSPEL Karnaval te Baasrode werd vrijdagavond ingezet met een denderende vedetten- parade met medewer king van uitgeverij De Cuy- per, De Voorpost, De Cir kel, Het Gouden Blad en het Reklaamblad in de sporthal van ADEC, Niet minder dan 72 zangers en zangeressen met inter nationale faam zongen er hun suksessen voor een overvolle zaal. Al wie enigszins betrokken zijn bij de showbusiness waren present: vedetten, mana gers, journalisten en noem maar op. Zaterdagavond volgde dan de aanstelling van prins Bob I op het gemeentehuis. Te dier gelegenheid werden ook een drietal Baasrode- naars opgenomen in de or de van de Palingboer: Mevr. Veyt-Vertongen (me ter van de Baasroodse reu zen), Fr. Daelemans en Marcel Moens. KARNAVALSTOET Klokslag twee uur zette de karnavalstoet zich in bewe ging met aan het hoofd een tiental ruiters en leden van de burgerlijke bescher ming, gevolgd door de ka- tolieke harmonie «De Een dracht» met majoretten uit Baasrode, die meteen be wezen dat zij tot de beste muziekkorpsen van het Vlaamse land mogen gere kend worden. Voorafge gaan door de keizer en de prinsen opende de wagen van de Broekkant met «Boerenbruiloft» de eigen lijke stoet. Met «Feestneu zen» en «De Sterveling» werd een parodie op de voorbije prinsenverkiezing gebracht onder vorm van een begrafenis. De meest stijlvolle groep, buiten wedstrijd evenwel, was de Schotse drumband «The Lowland Pipers» uit Nederland. De groep Sneeuwwitje bewees dat zij een van de meest toonaan gevende uit de gemeente is. De verzorgde wagen, de smaakvolle kostumering en het stijlvol optreden wer den door de jury met de tweede plaats bekroond. Ook de mogelijke fusie met Buggenhout en Dender- monde werd op de korrel genomen. Een van de slag zinnen van de Basketklub luidde «In Dendermonde liggen wij onder de sloef en in Buggenhout zitten wij mee in de poef». «Hier koopt men kinderen met de glimlach» was de slogan van de wagen Kin dervreugde. De Arabieren van het Hof ten Rode vielen op door hun goed ingestu deerde danspassen. Naar verluidt hadden deze men sen voor zowat '30.000 fr. uitgegeven aan de huur van kostumes. De Rosstraat pakte uit met een gevecht tussen Oude Belgen en Ro meinen. Hiervoor hadden zij een katapult in elkaar gestoken en die werkte nog ook. De fanfares uit Opstal en Zeveneken zorgden voor de muzikale omlijsting. Turnkring «Vooruit» toonde aan de toeschouwers hoe lenig de Baasroodse dames wel zijn. Verleden jaar tweede, vero verde het Willemsfonds met «Dracula» thans de eer ste plaats. Terecht menen we, alhoewel hun optreden vorig jaar toch wel origine ler was. De jury heeft zich ongetwijfeld laten leiden door de perfekte uitbeel ding van het tema en de ongekunstelde kostume ring van de Willems- fondsers. Onbegrijpelijk leek ons de beslissing van de jury onze kollega Marc die als jurylid fungeerde zal het ons wel niet kwalijk nemen de groep van Miss Baas rode naar de zevende ex- aequo-plaats te verwijzen. Nog nooit hebben wij der gelijke vlotte presentatie voor de mikro meegemaakt. De spitsvondige, humoris tische en bijwijlen sati rische manier waarop deze Miss-verkiezing op de Gro te Plaats aan het op dat ogenblik reeds schaarse publiek voorgesteld werd, konden wij tenvolle appre ciëren. Komt daarbij nog het feit dat de kandidaten bereid waren zich in de bit tere kou in bikini te zetten. Doe zo voort, jongens De stoet werd afgesloten door de Comedy Capers met Roger Troch en Jef Jolly die het publiek met hun bijzonder geslaagde fratsen wisten te bekoren. Vermelden we nog de puike prestatie van de plaatselij ke brandweer, politie en burgerlijke bescherming die ervoor zorgden dat alles in de goede banen geleid werd. Proficiat Baasrodenaars Jullie hoeven voor de grote karnavalsteden beslist niet onder te doen UITSLAG 1. Willemsfonds met Dra cula. 2. Sneeuwwitje. 3. Hof ten Rode met Arabie ren. 4. Comedy Capers. 5. Basketballklub. 6. Ros straat met Romeinen. 7. Ex-aequo: Kindervreugde, Boerenbruiloft, Turnkring, Miss Baasrode, De Sterve ling 1 en 2. Aan het Willemsfonds en Sneeuwwitje werd een he- rinneringsplakket voor de eerste en tweede plaats overhandigd, terwijl de Co medy Capers het plakket voor de koddigste groep kregen. ROBERT PEETERS Aan rijke tafelen gezeten tijdens de karnavalstoet te Baasrode, (v) Het heeft er een hele tijd naar uitgezien dat Lede voor een uniek kamavalgebeuren ging zorgen karnaval vieren met twee keizers zonder prins In laatste instantie is daar dan toch een mouw aan gepast, ctiennus I werd tot prins karnaval 1974 uitgeroepen en zal als dusdanig mee optrekken in de 22ste Leedse karnavalstoet van toekomende zondag. Een stoet die de moeite om volgen belooft te worden. Ook flet Hof ten Rode was opnieuw van de partij, (v) In het Reklaamblad van vorige week verscheen volgend lako- niek bericht «Daar Walter II voor de derde maal tot Prins Karnaval verkozen werd en aldus in de orde van keizer schap komt. is bij beslissing van het Kollege van Burgemeester en Schepenen, alsmede door het dagelijks bestuur van het Gemeentelijk Feest- en Sport- komitee besloten Etiennus I tot Prins Karnaval 1974 aan te stellen, hem aldus machtiging verlenend tot uitvoering dezer funktie tijdens de Karnaval- feesten 1974-, Alle palabers omtrent dit prinsen- en keizerschap gaven dus toch aanleiding tot enkele bedenkingen bij sommige men sen. zodat ter elfder ure geopteerd werd voor de enige valabele oplossing als Walter keizer werd. moest de tweede gerangschikte van de verkiezin gen de titel van Prins krijgen. De stoet van volgende zondag zal dus aangevoerd worden door de twee keizers. Padova en Walter II en d'oor Prins Etiennus I. Verder komen er vele bekende gezichten in voor, zoals de fanfares en natuurlijk de sterke Aalsterse vertegenwoordiging met liefst negen groepen. Een buitenkansje dus voor de karnavalvierders die het kruim van de Aalsterse karnavalgroe pen in Lede nogmaals kunnen bewonderen. De buitenlandse delegatie komt dit jaar uit Breda met de «Belcrums Boys and Girls». Wetteren stuurt de «para's». Wichelen zijn bekende «Hels Kluddens». terwijl uit Brugge de «Winnetou's» komen. Uit Haaltert komt een groepje schouwvegers. NIEUWE GEZICHTEN Bemoedigend voor het Leedse karnaval is de aanwezigheid van minstens acht Leedse karnaval groepen. Natuurlijk is daar jeugdhuis Leeuwerik bij- een groep die niet meer weg te denken is uit een Leedse karnavalstoet. Ook dit jaar werd een massale deelname beloofd. En wat die jeugdige deelnemers ieder jaar brachten, was af. Verder zijn er de «Luilakken», de K.S.A. Sint-Gerolf. die na enkele jaren afwezigheid op nieuw schijnt smaak te vinden in een kavalkade. Een andere naam die sinds enkele jaren verdwenen was uit de Leedse stoeten, is die van studenten- klub Ochsenia. Het zal voor velen vast een prettig weerzien worden vooral als er geen kaf zal mee gemoeid zijn «De Brassers» zijn ook niet meer aan hun proefstuk, evenmin als de «Proetsjers». Volledig nieuw is I ijl Uilenspiegel», die Tijl en Nele zullen doen herleven, op een manier om Tijl zelf. samen met Lamme Goedzak, jaloers van te maken. Maar vooraleer er aan de stoet gedacht wordt, is het eerst nog de» beurt aan de «karamellen- ra pers». Zaterdagavond om 19 uur worden keizers, prins en genodigden op het gemeente huis ontvangen voor de officiële machtsoverdracht. Om 20 uur gaat dan va nop het gemeente huis de traditionele karamellen- worp door, waaraan opnieuw een massa prijzen verbonden zijn- Zondag om 14 uur start dan de reklamestoet en om 14.30 uur de kavalkade. De vorming is ditmaal op het Meirveld en gaat verder langs Vijverstraat. Dorp. Nieuwstraat. Olmendreef. Kas- teeldreef. Markiezaatstraat. Stationsstraat. Kasteelstraat. Kasteeidrcef. Dorp. tribune (jury) en ontbinding. Volgorde van de stoet Politie. Reklamestoet. Politie. di ?,e Lov rit u Prins en keizers. Gaa Aalst. I ijl Uilenspiegel Li Sint-Cecilia fanfare Erpe. A De Prottcrs. Aalst. Hels KI d dens Wichelen. De Luilak rde Lede. Belcrums Boys and G r 1 Breda. KSA Sint-Gerolf Le k< Para's Wetteren. De Desten Aalst. De Brassers Lede. t ik Gentlemens Aalst. De Win ka; ton's Brugge. De Zoeterik)|et Aalst, De Leeuwerik Lede, Schouwvegers Haaltert. Fanf Sint-Cecilia Burst. De G Lanteirckes-Droegers. Aa aar De Proetsjers - French Can C Lede. De Suskcwieten Aalst, Leedse kalveren. Lede. Kornissensloipers. Aalst. Sis dentenklub Ochsenia Laar D'Elastickcn Sjinsjippen Aal Harmonie Sint-Cecilia Lede. MARC Een dol feest is het vorig jaar geworden, dat eerste prin senbal in de zaal Capri te Wichelen. Al heel vroeg op de avond zat er de stemming in, vooral omdat de sandwich mannen van de twee felle konkurrenten Leonard Veree- cken en Jan Matthijs er een erezaak van maakten hun fa vorieten te «pousseren» en bij het in principe neutrale pu bliek aan te bevelen. Jans supporters schreeuwden toen net niet luid genoeg om de uitgelaten Vliegfans te overstemmen. Sommigen hadden het zelfs zo erg zitten dat ze de «heilige stilte» ver braken tijdens de speech van hun «tegenstander». Men nam er dat allemaal bij. En toen De Vlieg, alias Leonard Vereecken (want zo heet ie toch ook nog een beetje) tot prins Leonard I gekroond werd, feliciteerde zijn konkur- rent hem zeer sportief. De strijd was gestreden en men had nu voor de allereerste keer een erkend «dekoratief element» voor de kavalkade. De Leedse karnavalkeizer, bij gestaan door burgemeester Derde en schepen Van De Wiele, bekleedden de Vlieg, een mannetje dat er tijdens een stuntnamiddag al eens durft tegenaan gaan, met de «kentekens van zijn waardigheid». dw rm i >ru ren 7 cl FELLE KONKURRENTIE Lepnard I is het aan zich zelf en zijn supporters ver plicht zijn «titel» te verdedi gen tijdens het verkiezings bal dat op zaterdag 2 maart plaats grijpt. Het wordt echter allesbehalve een walk-over: twee konkurren ten lieten hun inschrij- vingsbrief in de bus van ko- miteesekretaris Albert Ver- beke glijden, en hebben in tussen hun public-relations en hun verkiezingskampag- ne tot in de puntjes ver- Veel volk en de zon waren van de partij. Een milde lentezon had er voor. deze tijd van hel jaar voor gezorgd dat de bde uitgave van de karnavalstoet een sukses werd te Moerzekc. Ie 14.30 uur zette de veelkleu rige stoet zich in beweging om langs het Koningsplein rond. de straten van de gemeente te doorkruisen, met het «houten pcerd van Moes- op kop. Verschillende verenigingen hadden een gepaste naam uitgekozen om hun groep of wagen te betitelen. «De Pallie- ters- namen uit met de Kozakken, het muziek van Kastel «Biergilla met de rechtbank, de zangers met hun houten peerd en de Boonstraat met zijn I yrolers die alle anderen de baas waren l'rins Mark I en zijn hofdames, burgemeester Lemmcns met hel voltallige schcpenkollege en de leden van de jury hadden plaatsgenomen op de kiosk en werden voor een moeilijke opdracht gebracht. Hel pro bleem van de Roggeman kwam veel voor tijdens de uil voeringen en ook met andere plaatselijke toestanden werd de spot gedre ven. Natalie en kompanic hadden het over de ruilverka veling en de Kille met hun landenirekkerij lieten het bloed zomaar stromen. Wel viel hel op dat er geen enkele oliesjeik le bespeuren* viel. Omstreeks 18 uur was het de beurt aan de «sigcuners- die de reeks sloten. De jury begaf zich dan naar het gemeentehuis voor het opma ken van de uitslag. Daarmee behoort de bde uitgave van de ka\ alkade weer oor een jaar tot het verleden. DE UITSLAG I. De Boonstraat met Tyrolers. 83.5 punten. 2. De Pa Mieters 80.5 punten. 3. De Kille 80 p. 4. De Bolhoeden en Biergitle 74 p. Bond zonder naam "0.5 punten. 7. de Zangers en Natalie en Kompanic 68.5 punten. 9. K.J.M. en K.L.J. (i>.5 punten. II. De C'hiro 64.5 punten. R.M zorgd. De Vlieg bleef even min achterwege: hij plaat ste her en der slogans. Alois De Coensel en Fred dy Van Swalm, want dat zijn de anderen, deden het zeer stijlvol en volledig naar het voorbeeld van doorgewinterde politiekers. Al hebben de gele affiches van Alois I en de groene biljetten van Freddy I geen sikkepit met enige ideolo gie te maken, blikvangers zijn het toch. Al gaat het effekt een beetje verloren nu op 10 maart ook «serieu ze» verkiezingen worden gehouden en de kandidaat volksvertegenwoordigers en senatoren alle borden lieten volplakken. De Vlieg ként iedereen al van vorig jaar. Zijn suppor ters zullen wel een of ande re stunt uitgedacht heb ia,s om HUN man opnieuw «lanceren». Alois I h plechtig gezWoren zich zomaar over te gev showman, muzikant conferencier als hij komt hij goed uit de vjten daar kan de konkurre opaan. Freddy I is een gen uit de Capribuurt. buurt die, zo heeft men voor waarheid verteld, grote familie is. Het redenaarstalent Freddy kennen we niet, dat het uitkijken en lui: ren wordt naar wat hij d de geluidsversterk wringt. MISS Aan een prins alleen h> men niet veel: er moet een Miss komen. De h veelste Miss Capri za dagnacht het klassieke over de tere schouc krijgt, gelukwensen en h jes van de jury verplicht' inkasseren, moet er ach af haar fans op een di trakteert, kunnen we bij nadering niet zeggen. 1 we wel weten is, dat aantal kandidaten ieder stijgt. In 1973 haalde piepjonge Linda Van Putte het. Ze klopte de dere lieve dametjes r verschillende lengten, het in sporttaal te zeggt Wie de titel erft, is vraagteken zo groot als Dom van Keulen omdat schrijven tot de dag van verkiezingen toegelaten Eén voorspelling durven vandaag toch al formu ren: op zaterdag 2 ma wordt de Capri, net zo« het steeds is geweest, v< le eng voor de massa pij makers. Te Moerzeke weet men ook van wanten als het karnaval is. (v) Te Wichelen werden de kandidaten op het gemeentehj ontvangen. V.l.n.r. Freddy Van Swalm, Alois De Coensel I De Vlieg", alias Leonard I. Uiterst rechts burqemeester Derd (vh)

De Voorpost | 1974 | | pagina 6