OMPUTERPRINS WILLY DE DERDE BEGON ZIJN DENDERMONDSE VEROVERINGSTOCHTEN SCOUTS EN GIDSEN VOEREN MILIEU -AKTIE IN KAVALKADESTOET De Voorpost - 1-3-74 - 7 door NV Brood bakkerijen Pauwen-Sorgeloos. van de pui van het stadhuis gegooid werden. Dit jaar was er niet alleen de hoofdprijs, nl. een Ros Beiaard uit goudblad op een glazen voet. maar ook nog prijzen als een matras, een ties whisky, een schaal en waarde bons. Maandagnamiddag waren de prins en zijn konsoorten te gast bij de ouden van dagen in het Aymonshof. Ieder kijkt nu reikhalzend uit naar de reklame- en kavalka- destoet van zondag drie maart. Niet minder dan duizendvijf honderd karnavalisten zullen dit jaar in de stoet opstappen, wat ruim honderd personen meer is dan verleden jaar. Er zijn ongeveer evenveel groepen als vorig jaar. maar er zijn er vijf meer van eigen bodem dan in 1973. De reklamestoet met vijftig wagens wordt voorafgegaan door de harmonie «Kinderen van de Schelde*. In volgorde bestaat de kavalkadestoet uit de politie van Dendermonde. de Zand stuivers uit Dendermonde. Harmonie De Eendracht uit Brasschaat. Keizerlijke Lan dauer uit Dendermonde. Prins Willy de Derde en de stedelijke prinsenwagen. Harmonie Sint- Cecilia uit Dendermonde, FC Donckstraat, Prins Karnaval uit Oss in Nederland, Ridder shoe uit Dendermonde. Rugby Club Alfa uit Dendermonde. Harmonie Sint-Cecilia uit Eron- degem. Flinstones uit Bergen op Zoom. Apollo uit Dendermon de. Reynout uit Dendermonde. RK Jeugd Donckstraat. Prins Toledo uit Dendermonde. Har monie Sint-Cecilia uit Zevene ken, Boutique '72 uit Dender monde. Triple Six Ranch uit Dendermonde. Turn- en Sport Venus uit Dendermonde. Boe- boelekens uit Dendermonde. De Vos en Pien uit Dender monde. Jachthoorn en Trom petten uit Bergen op Zoom. Pallieters uit Mocrzeke. Dames Handbalklub uit Dendermon de. Jongsocialisten uit Dender monde. Beetwagen uit Bergen op Zoom. Flushing Girls uit Bergen op Zoom. Petn-RITO uit Dendermonde, Hof ten Rode uit Baasrode, de Jonge Natuurvrienden uit Dender monde. De Dendermondse Ijs beren. de Laurentsdrummers uit Bergen op Zoom. de Welkomvrienden, de Poef a ta Patters. Brandweer, deze laat- sten allen uit onze formidabele Ros Beiaardstede. The Goldstar Majoretten uit Bergen op Zoom. de Cinderella Showwa gen uit Bergen op Zoom en aan het staartje van deze langgerek te sliert de scouts en gidsen van Dendermonde en omstreken met hun aktie tegen de wegwerpverpakking. Tussen de ze groepen door zullen de ruiters van Rijbaan Piet en De Pakkers van Jean Steeman nog paraderen. De reklame- en kavalkadestoet wordt gevormd op de Oude Vest en trekt langs Brusselsestraat. Vlasmarkt. Denderbrug. Ridderstraat. Em. Van Winckellaan. Beurze straat. Kerkstraat. Justitieplein. Franz Courtensstraat. Bogacrd- straat. Papiermolenstraat, Ou de Vest. Sint-Jacobstraat, Leo- poldlaan. Statiestraat. Statie plein. terug naar Brusselse straat. Denderbrug en Grote Markt. Dendermonde is klaar om zich om te vormen tot één dikke konfettibol. PAUL VAN DEN EEDE Het is zelfs zo ver gekomen dat een hele reeks verbruiksartike- len enkel in plastic-verpakking verkrijgbaar zijn. zodat de koper uiteraard verplicht is zulke spullen te kopen. Wie wel verantwoordelijk zijn voor de invoering van de wegwerpver pakking zijn de fabrikanten. Het is in samenwerking met de akliegroep leefmilieu van Baas rode dat de scouts en gidsen d eze a nti - wegwerp ver pak ki n gs - aktie voeren. Praktisch gezien zal de sCQUtsgröep uit twee groepen bestaan. De eerste groep noemt zich het «corps diploplastiek». Deze groep is voorstander van de plastieken wegwerpverpakking en bestaat uit de sjieke tiepen en dikke nekken met pitteleer en hoge hoedmet dikke sigaren en al even dikke, afzwabberende trommels van buiken. Deze kerels zullen als reklamestunt plastieken w cgwerpverpakking in het publiek zwieren en slogans meevoeren als «Eet meer plastiek - en «Met plastiek Samen met Karei Jassogne speelden ze cowboy en indiaantje tijdens de karnavalstoet 1972. in de hand komt men door het hele land». De tweede groep is de A.W.V.P.. de Anti-Weg werpverpakking Partij. Deze kontestataire kopstukken pro testeren tegen het gebruik van wegwerpverpakking, zij rapen als dulle zotten de uitgeworpen wegwerpverpakking terug op en dragen ze niet een vies gezicht en pruillip je terug naar de hogergenoemde fabrieksdirek- teurs. Als slogans voert deze tweede groep «Met de A. W.V.P. uw stem in de Kamer». Plastiek kopen is leefmilieu verkloten-. «Plastiek-Stik» en Plastiek Terug naar de kthutsend snel is het Dendermonde van prins Willy de Derde jdcr de frivole zotskap gedoken, 's Zaterdagsnachts zwierf het ■navalesk prinselijk gevolg tussen de Donckstraatse FC-ers en i miss. Zondagmiddag toonde hij zich ook een prins voor de Jne mannen en deed hij met z'n fluwelen mantelgefladder tijdens «kinderbal in zaal Het Vaderland de verrukte kindertjes nog echt loven in het sprookje van assepoester en de prins. Een tachtigtal jldede meisjes en knaapjes voerden daar spelletjes en dansjes uit onder hen werden Isabelleke Van Damme uit Dendermonde en [ierrv Braekcvelt uit Oudegcm tot het prinsesje en het prinsje Tnaval 1974 verkozen. Jnieuw waren er te maken, (v) vele kinderen opgekomen om samen met hun ouders het jaarlijks kinderbal buitenverblijfje aan de Tragel van die oude stadslantaarnen die vroeger, het Heldenplein verlichtten, maar die nu scham pavie zijn. Wij vragen voor onze stramme leden van die nieuwe plastieken rustbanken, geel- blauw of wit-roexi. voor ons speelt het geen rol. We zijn niet allergisch aan kleuren. Wij vragen met de kabeltelevisie rechtstreekse uitzendingen van de gemeenteraad, wij ook willen altijd nog wat streken bijleren.» aldus prins Willy Ophalvens. Het pas verkozen prinsje en prinsesje werden vervolgens aan de burgemeester voorgesteld en dat dartele ding van een prinsesje kletterde op de schoot van de burgemeester. Er volgde dan de receptie. Later deed het prinselijk gevolg een eerste rondgang door de stad. ZOTTE MAANDAG Maandagavond slingerde de korte, maar goeie zotte maan dagstoet zich door de straten. Waren toen al paraat de harmonie Sint-Cecilia. Ridder shoe. de jongsocialisten, de Poef a ta Patters. FC Donckstraat. 't Schipken en de harmonie Van De Meulebroecke. Van de Stationsstraat trokken zij via de Brusselsestraat. Vlasmarkt. Denderbrug. Grote Markt. Franz Courtensstraat. Bogaerd- straat. Oude Vest. Lindanus- straat. Heldenplein. Brusselse straat en Grote Markt, waar dez zesde uitgave van de Gouden Ros Beiaard worp plaatsvond. De tientallen gritsende mensen hadden dit jaar meer dan redenen te over om de pakjes sandwichen trachten op te vangen. Duizend pakjes werden door de prinsen in de menigte gegooid, In ieder pakje zaten vier broodjes, zodat dus vierdui zend sandwichen. geschonken Dit jaar wordt het de vierde keer dat de Dendermondse scouts en gidsen deelnemen aan de kavalkadestoet. Fuifnummers als de scouts en gidsen hebben zich ieder jaar al laten opmerken door de meest krankzinnige jokes. Drie jaar geleden debuteerden zij in de kavalkadestoet als vuile jeannetten. Zij liepen los - sommigen te losjes - in de stoet, maar het jaar daarop, in het gelukzalige 1972 vormden zij een meer kompakte groep. Zij hadden toen in zich de verre roep van het Wilde Westen gehoord en gingen daarom als cowboy's en indiaantjes, voorzien van speelgoedgewcertjes en good old whisky in de karnaval. Met dat cirkusnummer haalden ze de eerste prijs in de reeks van de koddige groepen. Vorig jaar beeldden ze met hun pezige, blauwdooraderde beentjes de Tour de France van de jaren negentienhonderd uit. Dit jaar voeren ze in de stoet een aktie tegen de wegwerpverpakking. fabriek». De eerste groep bestaat uit een twintigtal figuranten, terwijl de deelname aan de tweede groep onbeperkt NOG MEER AKTIE Met deze ludieke aktie zullen de scouts en gidsen voor het eerst naar buiten treden, sedert ze vijf maanden geleden het probleem van de wegwerpver pakking begonnen te bestude ren. Na de karnavalstoet is de aktie echter niet afgelopen, maar zal men opnieuw akties voeren tegen de wegwerpver pakking. Een pikant détail is ook dat de gezamenlijke deel name aan de karnavalstoet voor de Dendermondse gidsen en scouts een eerste gezamenlijke aktie is sedert maanden. PVDE l KOMPUTERPRINS ÜEEKT rwijl buiten de winterfoor op Ie toeren draaide, werd op idagavond 24 februari om 20 r de prins op het stadhuis nstalleerd. Namens zijn me- tadsbestuurders verwelkom- burgemeester Cool het nselijk gevolg en het karna- komitee en onderstreepte hij verdiensten van deze men- Het werd een afscheid van vorige prins Ludo de Eerste een begroeting van de man dit jaar de karnavaleske pter zal voeren. Bepaald ritueel was de proklamatie prins Willy de Derde na de vangst van de sleutels van de d uitsprak «Ik. Willy de ak rde. komputerprins van het 1974. komende uit het volk. Lefrkozen door het volk met een i overweldigende voorkeur ik meer stemmen had dan kaarten verkocht waren, ik ikliet U allen en vraag U ■naval met mij te willen nt ren.» zo begon de stralende en hij vervolgde aarvoor volgende proklama- We vragen dat die dwenen W.C.'s van de rnielietessen achter het stad- S is zouden geplaatst worden. Laar de prinsen veel bier A a nuiken en daardoor dikwijls moeten aflaten. Graag uien we hebben dat deze - s op aangepaste hoogte iden geplaatst worden, want zijn grote en kleine prinsen, j vragen de vrijkomende eb ats van brandweerkomman- at. Bij de karnavalvierders het allemaal spuiters en te benoeming zou beletten andere kandidaten zich aad bloed maken. Wij gen dat de schepenen op het Beiaard zouden mogen ten. dan zouden zij ook eens rei ren zingen van'ziet ze rijden. n zijn de schoonste van ons I d'. Wij vragen voor ons MET DISTRIKT JIN De aktie tegen de wegwerpver pakking voeren de Dender mondse scouts en gidsen in samenwerking met hun kolle ga's uit wat in scoutsterriien het land van Aymon genoemd wordt. Het land van Aymon omvat de VVKM- en VVKS afdelingen van Dendermonde. Oudegem. Grembergen. Leb- beke. Buggenhout en Baasrode. De zogenaamde JIN-groep van het distrikt JIN is een afkorting voor Jij en Ik een Noodzaak vergadert maan delijks en is in september '73 met de aktie tegen de wegwerp verpakking begonnen. Zij stel len zich op tegen de wegwerp verpakking omdat de plastic wegwerpverpakkingen niet af breekbaar zijn. overal blijven rondslingeren en daarom mee werken aan de vervuiling van het leefmilieu. Het is inderdaad zo dat steeds meer fabrieken de onhandige glazen flessen en bokalen vervangen dooi plas tieken flessen, potjes en dozen. Vorig jaar reden Gidsen en Scouts op gammele tweewielers onder het tema "Tour de France 1900" in de stoet, (pvde)

De Voorpost | 1974 | | pagina 7