Arrondissementele C.V.P.-meeting L.TINDEMANS met Dinsdag 5 maart te 20 uur Kelderken Markt, Wetteren BURGEMEESTER MOET NOODGEDWONGEN DE ZITTING SLUITEN LEBBEKE VIERDE EEUWELING Vieie PROFICIAT CLEMENT TONEEL TE DENDERMONDE «DE VOETBALKAMPIOEN» PEGGY MANGELSCHOTS VIJFDE MISS FC DONCKSTRAAT 8 - 1-3-74 - De Voorpost 't Zat er weer op te Wieze. De gemeenteraadszitting van vorige week zaterdagavond was maar pas begonnen of 't was er ai mee gedaan. Toch eigenaardig, dat in de bier gemeente waar jaarlijks duizenden mensen uit diverse landen broederlijk met elkaar sjansen en zwieren, men er de jongste twee drie maanden niet in slaagde een degelij ke, volwaardige raadszitting te houden. Steeds mankeert er wat. De ene keer is de meerderheid (of minderheid afwezig, de volgende zitting stuurt de min derheid of hoe moeten we ze noemen? haar kat. Vorige week zaterdag was bij het begin der zitting en kel schepen Van Strythem afwezig. Alvast een goed begin: tien van de elf gas ten hadden de uitnodiging aanvaard. De laatste liet zich verontschuldigen. In vergelijking met vorige zit tingen, een waar rekord! En toch liep het mis, ook al werd het eerste agendapunt ruiming waterlopen der de kategorie niet eens aangeraakt Na de traditionele hand drukken en «goeien avon den» opende burgemeester Mertens de zitting en ver zocht hij de sekretaris het verslag van de voorgaande zitting voor te lezen. Alles verloopt nog in de grootste kalmte, ledereen luistert vrij aandachtig, ook al kun nen enkelen onmogelijk hun verveling achter een onderdrukte geeuw ver stoppen. De sekretaris be sluit de lektuur en de bur gemeester stelt de klassie ke vraag: «Zijn er aanmer kingen op dit verslag, he ren?» Raadslid De Smedt meent dat tijdens vorige zitting een ontwerper werd aange steld voor de riolering en denkt dit niet gehoord te hebben tijdens de lektuur -van het verslag. De sekreta ris replikeert en verklaart alles genoteerd te hebben: «Ik wist dat ik voorzichtig moest zijn en heb vorige zitting alles voorgelezen en de formulering aan uw goedkeuring voorgelegd.» Hij voegt er bovendien aan toe: «Ik heb geen bandop nemer zoals gij en ik laat hier niet meer met me la chen!» Raadslid Janseghers trekt het besluit: «Als er hier geen opmerkingen meer mogen gemaakt worden, moeten we hier niet meer zitten.» Hij staat op en ver laat de zaal, gevolgd door drie van zijn kollega's. Ie mand van de tegenpartij roept hen na, hun verant woordelijkheid op te nemen in verband met de begro ting. Van op de trappen wordt de repliek de raads zaal binnengeslingerd: «Je moest ze vorige keer maar opgenomen hebben, toen waren jullie er niet!» Enkel raadslid De Smedt bevindt zich nu nog in de zaal. Hij krijgt het aan de stok met een paar van de overblijvenden. Zelfs per soonlijke affaires worden nog eens bovengehaald. Uiteindelijk verlaat ook laatstgenoemde de zaal en burgemeester Mertens kan niet anders dan zeggen «Heren, vermits het vereis te aantal raadsleden niet meer aanwezig is, sluit ik de zitting». Einde van de raadszitting. De zitpennin- gen zijn weer verdiend. Tot de volgende zitting. PIERRE VAN ROSSEM Je zag er verdomd goed uit Clement, toen je vorige zater dag, omringd door een kleurrijke bende familieleden, in een pracht van een slee naar het gemeentehuis trok, waar de Lebbeekse raad je in naam van de gehele bevolking zou huldigen. De benen wilden wel niet zo goed meer mee, maar dat is voor een honderdjarige van jouw kaliber maar een kleinigheidje, goed omringd als je bent en bovendien in het bezit van een geest nog zo helder als die van een koene veertiger. I In dc geest an het betekenisvolle aforisme «De meest verspilde dag van alle is die waarop wij niet gelachen hebben heeft de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer «Rosiers»-Dendermonde, het tijd-trotserende blijspel «Dc Voctbalkoning» in repertorium genomen. Met eerbiediging van de spirituele intrige, eigen aan de zo typische Duitse Posse, werd het stuk lichtjes bewerkt en werd de voorkeur gegeven aan de titel «De Voetbalkampioen», mogelijk allicht met een stimulerende woordspeling op de kansen die bepaalde voetbalteams uit onze eigen streek nu beslist maken om de promovcring af te dwingen. Hcspckticvclijk onder algemene leiding en in regie van de gebroeders A. en W. De Decker, treedt de praktisch volledige Rosiers-ploeg. ver sterkt door een gereputeerd plaatselijk voetbalteam en daar- bijhorende supporters-spionkop voor het voetlicht om dit amusante en uiteraard niet van drollige en komische tribulaties gespeende blijspel als een opmonterend levenselixirtje de ware toneellerventen aan te bieden. De auteurs van het stuk. de zo overbekende «tan dem- Max Reiniann en Otto Schwartz, de grootmeesters van de Duitse burgerlijke klucht spelen. zijn en kenners zullen zulks volmondig bevestigen een garantie voor een avond boordevol sprankelende humor en rake karaktertypering. De Hosiers hebben deze kans aangegrepen om de Belle Epoque-periode in kleur en klank te doen herleven in aangepaste kostumering en enscenering. En de getrou wen van de Rusiers die zijn legio geworden weten meteen dat er doorgaans een aangena me verrassing in petto wordt gehouden. Ditmaal wordt het nee. het moet een verrassing blijven. De vertoningen hebben plaats in zaal «Casino». Sint-Jorisgilde te Dendermonde. op vrijdag 8 en zaterdag 9 maart a.s. telkens te 19.45 uur. te 19.45 uur wordt de aftrap gegeven. Maar. niet drummen a.u.b.. zoniet krijgt U de gele kaart SCR Toen je boven de pui van het gemeentehuis bereikte, kreeg je zowaar politiekers- manieren, want het applaus van het publiek beant woordde je gevat met een tik aan je hoed en een paar wuifhandjes. Een pas ge promoveerde burgemeester zou het niet beter doen. In de raadzaal dan, luister de je aandachtig naar de woorden van burgemeester Bosman, die ook in bewon dering stond voor de fris heid van je verschijning. En hij had gelijk toen hij zei: «Gij moogt met fierheid te rugblikken op uw schone en getaand in 't geluchte van ons Vlaanderen en gij hebt gelukkig de milde adem van zovele lentes mo gen aanvoelen, het blauw der zomerse dagen en het rozerood van avond- en morgenschemering mogen bewonderen.» En iedereen bracht achteraf een ge meende heildronk uit op je honderd levensjaren en de zovele die nog zullen vol gen. Muisstil werd het toen je, met de kracht die enkel een eeuweling kan opbrengen, «Mijn Vlaanderen heb ik oorti ch fel •lots dert onge d Dc belangrijkste rollen zijn in handen van Celina De Dijn, Ingrid Fiseher. Arlettc Hofman, Rosa De Boom, Godelieve Vervaet. Dentse Van Geel. Fcrnand Eeckhout. Maurits De Letter. Paul Sonck. Remy Hofman. Michel Vandam... Dat er hoge eisen werden gesteld aan de optredenden zal blijken, niet alleen uit de geluidsmon tage. maar ook uit de snedig heid. de gevatheid der dialogen en het volledige «inbeleven» der "diverse personages. U ook wenst een stemmige avond te beleven Aarzel dan geen ogenblik langer uw kaarten te bestellen (telefonisch in café Casino. Sint-Jorisgilde. of in het Rosiers sckretariaat (tel. 21167) of bij om 't even welk lid van de Rosiers. Evenwel moeten wij er uw welwillende aandacht op vestigen dat praktisch alle plaatsen voor de vrijdagavond- vertoning van 8 niaart a.s. uitverkocht zijn. Het komt er nu op aan de nog beschikbare zitplaatsen voor de vertoning van zaterdag 9 maart onverwijld te bestellen. «De Voetbalkam pioen» wordt iets. én voor de ware toneel liefhebber én ook- voor diegenen die met het voetbal dwepen Dc Rosiers heten U bij voorbaat hartelijk welkom en zullen alles in het werk stellen om U een sfeervolle avond te bezorgen. Noteer de data vrijdag en zaterdag 8 en 9 niaart. telkens oobbi De Lebbeekse muziekmaatschappij kwam een serenade brengen aan de honderdjarige Clement De Vos die zelf nog de maat sloeg, (v) leven. Gij Clement, hebt van de beker van het leven in matigheid gedronken en zo zijt ge gebleven, de ster ke eik, gewonnen, geboren hartelijk lief» zong. Je moest niet naar de woor den zoeken, want ze kwa men recht uit je hart. En 's namiddags was je weer paraat in je parocl kerk van het H. Kruis, plaats waar je, zovele jailb^ geleden, je «Kyri «Gloria's» tegen de gew ven liet uiteenspatten. Daarna werd het kert Hiervoor zorgden de d^J"1 Lebbeekse muziekm; schappijen. Te jouwer en om je.hartewens te v vullen, bliezen ze hun ken rond en roffelden trommelstokken op de tfiET barstens toe gespann YP1 vellen. Je ogen glinsterd et want oude liefdes roe: niet en wellicht dacht je^dei rug aan je jeugd, toen fier als een gieter ach :n^ het vaandel van de harn !^0*, nie door de gemeente stapte. allit |he In de parochiezaal mocht, er nogmaals gelukwens m ontvangen, speciaal van de parochie. Er w< opnieuw gespeechst en ook die mensen te overt; gen dat je nog lang afgedaan hebt, heb je n maar eens «Mijn Vlaant ren heb ik hartelijk lief» ten horen. En ook to kreeg je een denderend plaus. «Viva de boerk< kon er ook nog wel bij. Tot slot heb je de mene bedankt Clement, voudige maar welgemee woorden: «Ik bedank gaar de Lebbekenaren I parochianen die voor iets gedaan hebben. Hei nu honderd jaar geletf dat ik ingeschreven ben I Lebbekenaar... Daarmeef 't gedaan.» Gedaan in geen geval Clem< want je bent reeds op naar je honderd en eersj Je 101ste lente vangt aait PIERRE VAN ROSS! DENDERMONDE Ondanks dc sterke konkurrentie van de nakende parlementsver kiezingen, blijft de jaarlijkse verkiezing van Miss FC Donckstraat het meest sublieme en onevenaarbare cirkusnummer van het jaar. Als in de Donckstraat een zoete freule zich aangeeft als kandidate voor de zo gegeerde titel van Miss FC Donckstraat 1974 dan betekent dit heel wat. Dan zet dat lieve ding er zich met man en macht voor in om te winnen. Er is trouwens niet alleen de inzet van de kandidate zelf, maar nog veel gevaarlijker is en doeltreffender is de inzet die de ouders vooral de moeders geven om hun dochterlief aan de titel te helpen. Alle cafés van de wijk, die in normale tijden ook al druk bezocht worden, worden tijdens de verkiezingsstrijd ongenadig afgeschuimd om stemmen te ronselen. De winkels zijn eveneens een uitgelezen plaats om propaganda te voeren. Sommige kandidaten kopen stembiljetten als waren het blaadjes om sigaretten te rollen. 'T WAS ER WARM Als dan eindelijk hel jaarlijks bal plaatsheeft, dan blijft er nog altijd de spanning en onzeker heid. In de bruisende en broeierige balzaal van Het Koningshof, was die spanning ook op 23 februari duidelijk voelbaar. Dat was echter geen beletsel om plezier te maken, want er werd niet gelachen, maar zodanig gegierd, gegrin nikt en geschaterd dat «die van 't stad» dachten dat «die van de Donckstraat» stapelzot aan 't worden waren. Er werd niet simpelweg gedanst, maar de balzaal stond op het punt in te- storten onder het ge/wier. het gedraai, het geplak en het hop-met-de-beentjes van hon derden dikke, minder dikke en slanke danslustigen die in hele horden naar de balzaal afgezakt waren. Dal er sfeer was. was ook te danken aan de vlotte, humoristische presentatie van André Pauwels. die dit jaar voor het eerst als animator op het bal optrad en uitstekend de kunst verstond om het publiek te vermaken. Ons aller Blue Lines zorgden op hun typische manier voor de sprankelende muziek en wisten er de echte karnavaleske sfeer in te pompen. Voor het karnavaleske tintje stonden de kersverse Prins Willy de Derde. Keizer Aimé de Eerste en de overige komieke kerels van prinsen in. Het was tw intig voor twaald toen anima tor Dré Pauw els vroeg dat Omer Van Wiele de kolossale stcni- bak op het midden van de- dansvloer zou plaatsen. Aange zien Omer Van Wiele niet onmiddellijk kwam opdagen, dachten sommigen al dal Omer zodanig veel pintjes binnenge- kapt had dat hij de nochtans vrij grote stembak niet meer zag staan, maar deze geruchten bleken op dat uur tenminste ongegrond te zijn. want na enkele minuten stapte de stembak zwierig de dansvloer op met aan zijn zijde Omer Van Wiele. De getuigen van de vijf kandidaten werden bij de stembak geroepen en toen werden de vijf snoezige poezen van missen voorgesteld. Dré Pauwels. blijkbaar gewoon om met dergelijk materiaal 0111 te gaan. stelde twee onschuldige vraagjes aan de kandidaten. Vraag één waar woont ge Vraag twee wat vindt ge van de Donckstraat HOGERVERNOEMDE POEZEN Als eerste kandidate kwam de benjamin van het vijftal. Linda Cornells, een zestienjarige uit de Donckstraat. aan liet woord. In haar gebloemde kleedje zei ze dat ze de Donckstraat «goed» vond. Hetzelfde antwoord gaf kandidate nummer twee Domi nique Verleven uil Opwijk, wiens knalgele jurkje heel liefelijk met haar sluike, raven zwarte haren samenviel. Toen de zeventienjarige Peggy Man gelschots uil de Donckstraat het podium besteeg, begon hel publiek spontaan en aanhou dend te 'applaudisseren. Peggy trad bic-zonder charmant en zelfzeker op en vond de Donckstraat «fantastisch». In grid Ravijts uit de Pater de Smetlaan trippelde net als Peggy in een lang. sierlijk kleed over het podium en noemde de Donckstraat «reuze». Helga Van lloeckc uil Grenibergcn gebruikte dezelfde woorden om Peggy Mangelschots werd Miss Donckstraat. (v) de alonigeprezen deugden van de Donckstraat te omschrijven en hiermee waren de vijf kandidaatjes voorgesteld. De stembak werd gevuld en tegen één uur naar het lokaal van Pros Daman gedragen, waar de stemmen zouden geteld worden. De jury bestond uit Maurits De Paepe. voorzitter van FC Donckstraat. Roger Dicrickx. sekretaris van liet karnaval- koniitec. Eniiel Vcrnicir en Pol Van den Eede namens de pers. Vijl" getuigen sloegen de stem mentelling gade om onnauw keurigheden te vermijden. On der dc getuigen bevonden zich Frits Cornclis en Dcnise Van Geel. twee mensen die al vier keer als getuige de stemmen telling konlrolccrdcn. De uur werkwijzers wezen twee uur aan toen Maurits De Paepe het podium betrad om de uitslag bekend te maken. In dc zaal gingen enkele meisjesharten sneller aan liet kloppen. In totaal werden 1525 stemmen uitgebracht. Dominique Ver leven haalde tweeëndertig stem men en werd vijlde, terwijl Helga Van Hoccke met stemmetje meer vierde werd. I eerste drie plaatsen werd bekleed door kandidaten van Donckstraat zelf. Tweede 0 vei dame werd Ingrid Ravijts n 263 stemmen en hiervoor kri ze ondermeer een d'icdaaj reis naar Parijs. Eerste eredat P' werd Linda Cornells met 3[e' stemmen en dit brengt ha ze ondermeer een reis naar Pairar de Mallorea op naast n iu enkele andere prijzen. Het w h de lieftallige Peggy Mangi schots die het wit-rode lint n de gulden letters «Miss I Donckstraat 1974» om ha 8® ranke schouders kreeg. Peg vc behaalde 851 stemmen !r haalde dus nog meer stc-mni dan de vier overige kandidat samen. Peggy mag ais Miss vo t( vijl' dagen naar Mallorea. ai krijgt een tapijt \an 7500 fi fe een ring en fruit. Een cnlocsij publiek bedacht Peggy met et stormachtig applaus en kci/s pi Aimé I verhief de spiksplintc ln nieuwe Miss FC Donckstraat i c de Orde van het Ros Beiaar. ni PAUL VAN Dl N I lie 61

De Voorpost | 1974 | | pagina 8