GEDAAN? W.S. Lauwe - Eendracht Aalst 1-0 Niet verwacht Van Royen alom tegenwoordig Moeizaam Hoop doet leven Bedenkelijk l Fel betwist derby Produktieve bui 4 KANSEN NIET BENUT VOETBAL BEVORDERING V.C. Jong Lede - Deerlijk 4-1 Ie PROVINCIALE S.K. Lebbeke 3 - S.K. Geraardsbergen 0 RESERVEN S.K. Aalst - Buggenhout 7-0 2ePR0VINCIALE F.C. Baasrode - St. Wetteren 2-0 Sp. Appels -Haaltert 3-1 Brakel - Serskamp 2-1 Voetbal kalender voer zondag 10 maart 1974 Voetbal uitslagen van zondag 3 maart 1974 H Kieldrecht - Terjoden 2-0 i k\ 13°PB0VINCIALE S.K. Erembodegem - Doggen 2-1 22 - 8-3-74 - De Voorpost De recente nederlaag bij het bedreigde W.S. Lauwe kan voor E. Aalst verstrekkende gevolgen hebben. Aalst werd immers naar de vierde plaats verwezen, en men mag stellen dat de promove- ringskansen eerder miniem zijn geworden. Het is een feit dat de Aalstenaars al betere wedstrijden speelden dan vorige zondag te Lauwe het geval was. De thuisploeg legde heel wat meer over tuiging en meer wilskracht in haar verrichting en was meer zege- driftig. Inzake technische bedrevenheid spande Eendracht wel de kroon, maar het kon moeilijk ontkend dat het op fysiek vlak iets te kort schoot. Niettemin zijn een paar wenkende kansen de «ajuinen» te beurt gevallen, doch eens te meer is het gebrek aan afwerking aan de oppervlakte gekomen. Dat Aalst meest in het offen sief is geweest wordt best ge- illustreerd door de hoekschop- penverhouding 112. Aalst moest Daeleman die op een maart aan zijn legerdienst be gon vervangen. Leemans schoof naar de aanval terwijl Buyle in het middenlinie kwam. Die Buy le lag aan de basis van de eerste gevaarlijke aanvalsakties die pas op gang kwamen toen er reeds meer dan een kwar tier gespeeld was. Dat men moeilijk tot voor doelman Van den Abeele, die terloops ge zegd zijn beste wedstrijd van het huidige seizoen speelde, kwam, was in hoodzaak te wij ten aan de aggressiviteit van de W.S. spelers die de Aalsterse aanvallers weinig respijt gun den. In de 17e min. moest Van den Abeele in de voeten van Leemfcns duikelen om het ope- ningspunt te voorkomen en amper een minuut later kon de toeschietende Lejour onheil voorkomen toen Maturo net iets te lang wachtte om aan te leg gen, Het Aalsterse middenveld eens te meer met Arnolis in een opvallende rol, zorgde er voor dat Van den Abeele nog een paar keer op de proppen moest, terwijl Eendracht dan toch even geluk had als een lobbal van De Cock op de dwarsligger viel. Onmiddellijk na de rust miste De Roos van een niet, terwijl de Lauwe doel man last had met een verra derlijk balletje van Arnolis uit vrijschop. Net voor het uur viel het koud stortbad voor Aalst en het was toch enigszins tegen de gang van het spel in dat de thuisploeg op winst kwam. De vervanging van Buyle door Peysmans. De Rick bracht Aalst niet de minste baat bij. In de slotminuten kreeg De Roos z'n tweede wenkende kans gepre- zenteerd na voorbereiding van het duo Arnolis - De Schrijver maar schoot de bal meters over. Nu zondag speelt Een dracht op eigen veld tegen Me nen, dat vorige zondag te Zot- tegem een vrij verrassende uit slag voor elkaar trapte. Het wordt dus oppassen geblazen voor de wit-zwarten, wil men van een nieuwe ontgoocheling gespaard blijven. J.V.H. Deerlijk was met de duidelijke bedoeling naar Lede gekomen om één puntje mee te nemen. In een 4-4-2 opstelling gestart, kon den zij enkel tijdens het eerste kwartier voor enig gevaar zorgen. Nadien begon de Leedse demonstratie die met vier doelpunten gekruid werd. Vooral de tweede helft bracht voetbal van de bo venste plank, en dan was er van Deerlijk al lang geen sprake meer. Lede was na veertien minuten op winst gekomen langs Chns- tiaens na voorbereidend werk van Gabriels, maar zeven minuten later werd de onzeker akterende Leedse defensie uit haar heng sels gelicht door Hellijn. Tuyaerts zette zijn groen-witten echter op het goede spoor met een schitterend doelpunt en gaf even later de kans aan Chris- tiaens om er 31 van te maken. Intussen had Lede Collijns verloren die met een verzwikte voet het terrein moest verlaten en vervangen werd door Uvijn. Lede bleef verder schitterende akties uit de mouw toveren en speelde de Westvlamingen totaal in de verdrukking. De tweede helft zou overigens kompleet beheerst worden door de Ledenaars. Uvijn dreef de stand nog op tot 41 en Christiaens en Mergeay lieten nog een paar kansen liggen om er een volledige afstraf fing van te maken. Maar toen waren de supporters reeds lang tevreden met wat de groen-witten hen aangeboden hadden Niemand begreep goed dat een ploeg met zoveel talent en met die mogelijkheden slechts op de twaalfde plaats afgedrukt staat Maar met wat zondag vertoond werd, hoeft niemand bang te zijn van het degradatiespook. MARCOLE De wedstrijd had niet veel belang meer. Beiden zijn uitgesloten In het promoveringsdebbat. Men had te Lebbeke dan ook niet veel verwacht, te meer Marc Van der Jeught en Johan Meert niet van de partij waren. Wie ging scoren was de algemene vraag. De weinige supporters kregen echter het antwoord. Barbé en Delsin knalden nipt over Of naast, waarna de kaars uitging. Geraardsbergen nam het komman- do over maar was niet gevaarlijk. De wedstrijd bwam op gang na 25 minuten toen Plssens keihard op de staak blesloot en dit twee minuten later werd nagedaan door Barbé. Na de rust gebeurde het onge looflijke. Na 47 minuten knalde Vanders traeten keihard en van zeer ver op doel. De bezoekende portier moest zich omdraaien. Dit werd het momentom door te stoten. Mare Meert schoot op de bezoekende doelman. Eén minuut later kreeg Delsin een kans. doch besloot naast. Meert maakte er nadien 2-0 van. De bezoekers kregen geen gele genheid om goed op adem te ko men want twe minuten later om zeilde Barbé de doelman. Het was zijn eerste doelpunt Twintig minuten vóór het einde skoorde Delsin doch de grens rechter signaleerde buitenspel. Nadat De Vlegelaer naast schoot kwamen de bezoekers even voor Murphy, die deze keer de bal niet kon houden. Ook hier werd het doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. s de wedstrijd ge- Nadien v speeld. Indien Lebbeke alle nog te win nen punten haalt, zit er met een totaal van 41 punten toch nog een promoveringsmogelijkheid in, gezien de overige titelkandidaten nog een zwaar en lastig pro gramma af te werken hebben. (1e provinciale) betuigde zijn akkoord aan de Vereniging van de Bevorde- rmgsklubs om volgend seizoen te starten met de invallers in een provinciale reeks met zes tien klubs. Aldus zullen de S.K. Lebbeke reserven 30 wed strijden te spelen hebben die zullen doorgaan op zaterdag namiddag. VSL Uit de cijferverhouding kan men al direkt afleiden dat de Aalster se formatie vorige zondag op volle toerental draaide en haar aanhangers op een doelpuntenfestival heeft getrakteerd. Buggen hout heeft zich in het eerste half uur nochtans dapper geweerd maar toen het zijn eerste doelpunt moest toestaan brokkelde de afweer toch af. Het was een slagvaardige en ook produktieve Van Royen, alomtegenwoordig die de bezoekende verdediging in de aanvangsminuten al een paar keer aan het bibberen had gebracht, maar Janssens faalde bij de afwerking. In de 36e min. wist de Bug genhout verdediging dan toch geen raad met een fraaie kom- binatie Van den Dungen die in het middenveld speelde Van Royen - Wellekens waarbij deze laatste prompt inschoot. Meteen was de thuisploeg ge lanceerd en zou pas uitblazen toen 30 op het bord stond. We noteerden de 55e min. Toen kreeg Buggenhout meer vat op de wedstrijd en Van Poucke moest en paar keer op de prop pen. In het vijfde kwartier ver anderde de wedstrijd opnieuw van uitzicht en de doelpunten volgden elkaar opnieuw met de regelmaat van een klok op. De Buggenhout-verdediging moest de kwieke en vlot kom- binerende Aalsterse voorspelers een paar keer van de been lo pen, wat haar telkens de zwaar ste sanktie kostte. Men trachtte tevergeefs de opmarsen te stui ten maar het was al boter aan de galg. Vooral Van Royen bleek op de jongste speeldag niet te remmen. Hij sloeg mees tal de bressen in de Buggen hout-verdediging en scoorde op de koop toe tweemaal waarvan een doelpunt uit een elfmeter- trap. Het hoeft nauwelijks be toogd dat S.K voor en hartver sterkende verrichting zorgde en nogmaals aantoonde dat het nog wel zijn woordje in het titeldebat zal plaatsen Ver melden we nog dat Van den Eynde geel voor een waarde van zes punten er niet bij liep. Michiels als centrale ver dediger opgesteld, en Van den Dungen naar het middenveld overgeheveld, terwijl Janssens in de aanval kwam. J.V.H. Na,vorige week door Olsa op eigen veld te zijn geklopt is ook de wedstrijd tegen St. Wetteren een moeilijke brok geworden. Baasrode dat in de vervanging van Peelman en Mannaert diende te voorzien nam nochtans onmiddellijk het initiatief fn handen. Een mee vallertje was bepaald toen Mare Bogaert reeds op de 2e minuut zijn eigen doelman met een kopbal te grazen nam. Baasrode puurde hieruit de kracht om heftig te gaan aanvallen en met een weinig meeval had het in deze pe riode best 2-0 kunnen worden. Verberckmoes, zeer bedrijvig, vond evenwei de zijstaak op zijn weg. St. Wetteren zou dan dank zij een sterk mid denveld komen aandringen maar doelman De Vroe be wees dan andermaal tot de beste van de reeks te beho ren. Vooral na de rust wist hij zioh in de kijker te wer ken op pogingen van Claer- hout en Schepens. In deze periode werd langs beide zijden nogal stug ver dedigd en de gele kaarten kon dan ook niet uitblijven. R. Aerts kreeg er een bij de thuisploeg, terwijl Mare Bogaert en Van Driessche eveneens het gele ding on. der de neus kregen van scheidsrechter De Baere. De echte sensatie kregen de toe schouwers in de allerlaatste minuten van de wedstrijd. Doelman De Mroe liet zich slechts éénmaal verrassen maar de kanjer van Schepens vloog tegen de zijstaak te pletter Even later en vol gens heel wat toeschouwers reeds na de normale wed- eflr'rjdsöjur kreeg Baasdode nog een strafschop toegekend voor fout van Bogaert op Van Keer. Waumans gaf dieiman Van Hive geen kans. Hierdoor kwamen ons inziens iets wat bord. St. Wetteren had zich te zware cijfers op het sc immers in alle spelonderdelen de evenkie van de thuisploeg getoond, maar inzake beslui ten bleef het evenals bij FC Baasrode berieden alles. De spelers uit beide kampen bleken te zenuwachtig om wer kelijk vloeiende akties op i grasmat te toveren Optimist Flor Vereecken zal, als puntje bij paaltje komt, mis schien toch nog gelijk krijgen de kompetente trainer van Sparta Appels weet even goed als wij dat hij van een raap geen appel kan maken Hij kent de beperktheid van het spelerspotentieel waarover hij beschikt. Dat zijn team geen gensters zou slaan kon men zo raden als men wist dat roodwit op de transfertmarkt geen denderende dingen deed. Het tegendeel was eerder waar. Kwam daar nog bij dat vooral het forfait van Maurits Van Boven een dikke streep door de rekening van de Appelse dirigenten was en het feit dat het middenveld niet altijd draaide zoals gehoopt. Sparta zakte stilaan naar bene den en geraakte op een be paald moment zelf helemaal achterop. Overwinningen tegen Serskamp en Haaltert hebben de situatie totaal ondersteboven gegooid van rode lantaarndra ger tot ploeg die weer van be tere tijden kan dromen. Het lijkt wel of Sparta een me tamorfose heeft ondergaan de al te brave en vlug in de on afwendbare nederlaag berusten de jongens, hebben weer mo reel. Ze gaan er weer tegenaan zoals in de gloriedagen van het overal met respekt bejegende Sparta. Resultaat van die we dergeboorte is een steile re monte Gerda is voorbijgestoken en Serskamp voelt de adem van de achtervolgers in de nek. De zege tegen Haaltert kreeg vrij vroeg vaste vorm Georgie Van den Hauwe scoorde al na vijf minuten en een beetje- la ter knalde De Groeve een straf schop tegen de touwen. Voor de rust sloeg Haaltert via D'Hulst terug, doch een kwar tier voor tijd kopte Eeckhoudt een corner van De Groeve bin nen. Zeven doelpunten uit twee wed strijden het is heel wat. En zegen dat Sparta in de vorige 22 matchen slechts 16 keer raak schoot. Beweerd werd dat roodwit vooraan niemand heeft met een zware voet. Het tegen deel is nu bewezen. Alleen moeten de spitsen vanuit het midenveld bevoorraad worden om er iets van terecht te bren gen... Redt Appels zich nog Vraag die we noch positief doch even min negatief durven beantwoor den er zijn in deze kompetitie nog altijd 12 punten te winnen om het met trainer Vereeckens woorden te zeggen. Vier punten gingen de jongste weken voor Eendracht verlo ren eerst te Appels en nu op het terrein van Brakel, een ploeg die destijds nog in Eerste Provinciale speelde doch stilaan wegdeemsterde en met degra datiezonen opgescheept zat. Minderwaardig presteerde Sers kamp in het Geraardsbergse niet en vooral tijdens de eer ste time konden de toeschou wers naar een evenwichtig spelbeeld kijken. Het gebeurde allemaal heel vlug na de rust: de minuut en tegen die ach- Roelandt scoorde al in de twee- terstand optornen was een bij na onbegonnen zaak voor de nochtans moedige bezoekers die er tot vijf minuten voor tijd beven in geloven. Op dat mo ment puilde Lefevere eruit en stond een onlogische 20 stand op het bord. Een slechte zaak dus voor Eendracht die nu in een be denkelijke positie verzeilt twee. opeenvolgende overwin ningen van Sparta Appels heb ben dat team tot op twee punt jes teruggebracht. In Serskamp hoopt men nu dat de «konkur- renten» het zondag op het mod- derterrein van Olsa laten af weten en dat Eendracht de maat van Nieuwerkerken neemt. Als die broze pronostiek uitvalt, deint de kloof weer tot vier punten uit. Omdat achteraf aan het laatste schijfje van vijf mat chen begonnen wordt, voorspelt men dat Appels nog moeilijk terugkeert. Of het allemaal uit valt zoals men het in de buurt van de Huilaart hoopt, zullen we voorzichtigheidshalve afwach ten. EENDRACHT AALST - Menen EENDRACHT ZELE - Jet KAVD - Rac. Wetteren Izegem - JONG LEDE Temse- SK LEBBEKE FC Ronse - SK AALST SP BUGGENHOUT - St. Gent TERJODEN - BAASRODE Olsa - SPARTA APPELS SERSKAMP - Nieuwerkerken St.-Li.-Houtem - WILSKR. MOORSEL Denderhoutem - SK EREMBODEGEM DOGGEN - Pollare Stekene - SK GREMBERGEN j Rupelmonde - ROBUR Un. Merelbeke - OVERMEff SCHELLEBELLE - Tenstar Melle Mere - MELDERT HERDERSEM - Erondegemj Schr. MOORSEL - Gijzegei WICHELEN - WIEZE BERLARE - Ede Welle - OUDEGEM 11 Kallo - k EENDR. ST.-GILLISI ZANDST APPELS - OPST/j Eksaarde - L E. GREMBERGEN 1 BOONWIJK - Klinge V N R Lauwe - Eendracht Aalst 1- ïn Zele 2- SK Aalst - Sp Buggenho 7- SK Lebbeke Geraardsbergen 3- Baasrode - St. Wetteren 2- Kieldrecht - Terjoden Brakel - Serskamp Sp. Appels - Haaltert W Moorsel - Bonanza SK Erembodegem - Doggi 2- Robur - Beervelde SK Grembergen - Rupelmi de Bottelare - Schellebelle Overmere - Landskouter 2- Hofstade - Mere Gijzegem - Meldert 2- Vlierzele - Schr. Moorsel Erondegem - Berlare Oudegem - Wichelen Opstal - Vrasene Heikant Zele - Hoogeinde Klinge - Zandst. Appels 5 Eendr. Grembergen - Boonwijk Heeft Terjoden te Kieldrecht niet met de allures van een kopploeg gespeeld, dan heeft het vooral in de tweede speelhelft toch en kele goede kombinaties in elkaar gevoetbald die telkens uitlie pen op een scorekans. die jammer genoeg niet werd benut. Ter joden en inzonderheid zijn middenveld samengesteld uit drie jonge spelers, heeft zich laten beïnvloeden door een nogal harde aanpak van de tegénstander. Hierdoor kon het zijn normale spel niet ontwikkelen en moest men het initiatief aan de thuisploeg laten. De 10 stand bij de rust was logisch want in de eerste speelhelft hadden de Kieldrecht aanvallers de bal al een paar keer tegen het doelhout getrapt. Na de rust werd het spelbeeld gewijzigd. Terjoden was nu onbetwistbaar meest aan bod maar werd toen in zijn offensief geremd door de lijnrechter die te pas en te onpas voor buitenspel vlagde en zijn partijdigheid niet eens kon verdoezelen. In deze periode heeft Terjoden minstens vier wenkende kansen kunnen scheppen doch Beerens en De Deyn die alleen voor de doelman opdoemden misten het tikkeltje be heersing om zegevierend af te ronden In stede van 10 werd het 20 en hiermee was de school uit voor Terjoden. Nu zon dag wordt de grote massa verwacht op het veld van Resocub voor de wedstrijd met Baasrode. Men hoeft zich slechts even over de ranglijst te buigen om tot de konklusie te komen dat dit treffen voor beide ploegen belangrijk is. Voor Terjoden wordt het nu een kwestie van onder of boven of zowat de wedstrijd van de laatste kans. J.V.H. v— W V r- Veel spelers op een hoopje tijdens de derby Erembodegem - Doggen. Het derbynummer dat door S.K. en Doggen Erembodegem werd opgevoerd heeft aanleiding gege ven tot een fel betwiste partij. De thuisploeg die in de eerste speelhelft toch tot betere han delingen kwam dat gaf men bij Doggen grif toe werd ge stimuleerd door een vroegtijdig doelpunt Bij en felle trap van Van Holsbeeck, die zijn stempel op de wedstrijd zou drukken, haal de een Doggen verdediger de bal even uit zijn baan en de bal stak in Verhulst's netten. Amper vijf minuten later viel er opnieuw een opening in de Doggen-verdediging en Van Holsbeeck was er op nieuw bij om af te ronden. Rust 2-0. In de tweede periode wij zigde het spelbeeld. Doggen kwa men toen ontegensprekelijk tot een betere organisatie en kon door een voortreffelijke bezetting van het middenveld het hefj| hande nemen. De S ging waarin doelman Vertol door De Gendt diende te vervangen, liet zich slechts J maal beetnemen door Bmnern Vermelden we nog dat bij f gen doelman J P. Verhulst naj vrij lange afwezigheid zijn T optreden maakte, eveals De I tr en Saegeman, en dat een I Binnemans gescoord doelpunt! werd gevalideerd wat uitefl aanleiding gaf tit een felle denwisseling met de scheidstf ter. J.f

De Voorpost | 1974 | | pagina 22