Voor KAVD, Ter joden en Baasrode staat veel op het spel Knalzege van WILFRIED WESEMAEL proloog van dolle fuif Asahi Kwai Zele wint tite voor eigen publiek! SPORTTROFEEEN UITGEREIKT TE WIEZI BELANGRIJK WEEKEINDE... Gijzegem vierde kermis... JUDO Zeelse minivoetbalkompetitie HERGROEPERING 24 - 8-3-74 - De Voorpost EENDRACHT AALST kan er wel voorgoed een kruis over maken we voorspelden dat Lauwe gevaarlijk zou zijn, vooral omdat de Westvlamingen nog niet «safe» waren. Het is verlopen zoals we gevreesd hadden een nipte nederlaag voor zwart-wit. Negen punten achterstand op VG Oostende en zeven op Bergen, het nummer twee, doen de deur dicht. Zondag komt Menen naar het Pierre Cornelisstadion. Van de roemruchte en quasi oninneem- bare Menense defensie is niéts overgebleven de grensbewoners inkasseerden vooralsnog veertig doelpunten in deze kompetitie, waarvan 23 buitenhuis. Onderschatten moet men die tegenstander echter nieteen drawn te Zottegem was het jongste exploot van Libon en zijn maats. Als Eendracht een beetje op het gaspedaal duwt moet er nochtans een vlotte zege inzitten. EENDRACHT ZELE krijgt te gen Racing Jet een unieke ge legenheid om zich te distancië- ren van een pelotonnetje waar in zes bedreigden schuilen. De tegenstander van morgen hoort trouwens in dat groepje thuis. De fusieploeg haalt het en we voorspellen zelfs een doelpun- tenlawine in de tweede time. Al lijkt voor KAVD de opdracht eerder gemakkelijk dan is die vaststelling eerder schijn. Ra cing Wetteren is geen hoogvlie ger vooral de schutters doen het niet. Vooral away brengt roodgroen er weinig of niets van terechtnul overwinningen uit 12 matchen. Vergeten we echter niet dat de rozenkwe- kers al na al toch zeven drawns forceerden. Het wordt dus op tornen tegen een defensief blok dat er alles zal op zetten de nul op het bord te houden. Eén goaltje kan voor paars blauw genoeg zijn, vooral om dat Weteren buitenshuis nog maar vijf keer scoorde. JONG LEDE reist naar Izegem. Een vierpuntenwedstrijd wordt het daar, zouden we bijna dur ven zeggen. Niet dat de schoen makers groenwit onmiddellijk bedreigen, maar een nederlaag van Lede zou de Westvlamin gen tot op één puntje brengen. Lowieke Christiaens en zijn vrienden varen zowat in hetzelf de schuitje van Racing Wette ren ze wonnen away nog een enkele maal doch drawnden meer dan op hun beurt. Ize gem is thuis niet onkreukbaar, zodat we op een gelijkspel tip pen. Het zal voor SK LEBBEKE geen lachertje worden in Temse. Vooral thuis zijn de scheeps bouwers in hun sas. Vraag dat maar eens aan Ninove dat er vorige week de helft van de buit liet. Marc Van der Jeught kan het resultaat oriënteren. Als hij het laat afweten steekt er voor Sportkring bitter weinig in. Op een presenteerblad krijgt SK AALST het te Ronse even min. Blauwwit zit immers in puntennood na die moeilijk verteerde nederlaag te Bazel. Wil oranje-groen in het spoor van de koplopers blijven, dan MOET het winnen. Vooral om dat noch Lovendegem, noch Eeklo voor een «mission impos sible» staan. Belangrijke dag is het ook voor SPARTA BUGGENHOUT. Of men nu met 10 of met 70 verliest speelt geen rol. De wed strijdomstandigheden spelen hun rolletje in het bepalen van een eindresultaat. Aan de jong ste nederlaag te Aalst mag nie mand te zwaar tillen men moet daar een dikke streep door trek ken en aan de komende match denken. Standaard Gent komt op bezoek. En precies tegen deze konkurrent mag geen puntje verloren gaan. Winnen 'betekent een belangrijke stap in de goeie richting omdat zo wel Appelterre als Bazel het logischerwijze niet kunnen ha len te Geraardsbergen en te Lovendegem. Als Sparta er voor vecht zoals het dat kan, loopt men zondag wer verder weg van Standaard Gent, Appelterre en Bazel. TERJODEN - BAASRODE kan voor beide teams «kruis of munt» worden. Laat Terjoden zich de buit ontfutselen, dan schrijven Fons Lockefer en zijn vrienden zichzelf voor een jaar tje af. Wordt Baasrode geklopt, dan heeft oranje-wit het klas sieke strohalmpje nog steeds vast. Baasrode zelf kan zich geen slippertje meer veroorlo ven wil het niet van «konkur- Nee, men maakte na afloop van de „Omloop van beide Vlaan deren" geen zuiderse toneeltjes mee. Er is niet gezongen, gedanst en gesprongen door dolgeworden supporters. Met neoprof Wilfried Wesemael kwam slechts één enkele fan mee naar Kuurne vader Louis. Die stond er na afloop van die sensationele spurt eerst bedremmeld en achteraf zielsgeluk kig bij. Het kostte hem bovendien veel moeite om nog ergens in het vizier te geraken van de fotografen die de klassieke plaatjes schoten voor hun kranten... ACHTERPOORTJE Vorig jaar zegde Wilfried Wesemael de amateurskategorie vaarwel. Men had hem gezegd dat hij als prof carrière kon maken. Niet onmiddellijk als vedette, want niet iedereen is een Merckx, Verbeeck, De Vlaeminck of Godefroodt, Doch er komen zou ie. Wilfried had trouwens bewezen dat hij op piste een kraan is als liefhebber vervoerde hij vier trikolore shirts, nam aan de Olympische Spelen deel en een stuk of wat «toe- komstzosdaagsen» zetten zijn kwaliteiten nog wat dikker in de verf. Het pisteseizoen heeft hem niet rijk gemaakt. De «Six Days van Gent en Antwer pen waren de voornaamste kontrakten die hij ter onder tekening werd voorgelegd. In de Metropool keken de kenners trouwens verbaasd op toen na een zege achter derby de door Wesemael ge lukte tijd werd omgeroepen: hij fietste sneller dan Theo Verschueren. En Verschue- ren, dat weet iedereen, is toch een grootmeester ach ter de motorfiets. Uitgerekend tijdens die Ant werpse Zesdaagse knipte ie mand een lampje aan Wil fried Wesemael is geen Nor- bert Seeuws die alleen tij dens de winter «koereur» is. De Gijzegemnaar wil ook op de weg iets bewijzen. Doch hij stond nog in de kou de axtrasportieven hadden geen oog voor hem... En toen is Florent Van Vae- renbergh gekomen. Niet met een miljoenenkontrakt, Maar beter dan in witte trui van de ene kermiskoers naar de andere te moeten botsen was het toch. Het achter poortje bleef net lang ge noeg open om nog één man netje binnen te laten. FUIF Pa Louis telefoneerde zon dagnamiddag naar «De Ou de UilWilfried wint de Omloop van beide Vlaande ren. Geloven kon niemand het eigenlijk. En toch was het geen vroege aprilmop. Toen Ivan Sonck met zijn kurkdroge stem het nieuws via de teevee bevestigde, was dat de inzet van een dolle fuif die Gijzegem tot maandagmorgen wakker hield. Wilfried zelf is veel te be scheiden om hoog van de daken te schreeuwen dat hij nu iemand is in de wielren nerij. Hij spendeert trouwens niet heel veel woorden aan zijn exploot. Uitbundig doen ligt niet in zijn aard en misschien is hij zelfs een beetje te braaf om zich op te dringen er zijn renners met veel minder kwaliteiten, doch die hun waar handig kunnen verko pen. Wesemael houdt meer van daden. De «Omloop» winnen Men sen toch, daar had hij zelfs niet durven van dromen. En toen hij in het fameuze Vos senhol plots voelde dat het niet te best meer vlotte, vreesde hij dat de wedstrijd voor hem afgelopen was. Hij pikte aan bij Dré Dierickx en Walter Godefroodt die na pech door hun «lijfeigenen» werden opgewacht, vocht te gen de vermoeienis, verover de weer zijn plaatsje in de spits en reed tot bij «baas» Eric Leman. Hij, Wilfried Wesemael, een mannetje dat zelf verduiveld rap spurt, zou zijn kopman naar de ze ge piloteren. Er zijn toch dingen gebeurd die niets met sport te ma ken hebben «grote» ren ners trokken aan mekaars trui, duwden met schouders en ellebogen en vloekten te gen elkaar op als in de hel. Intussen was Leman uit We- semaels spoor geraaktde Westvlaming zat ingesloten Wilfried Wesemael en pa Louis trokken naar Kuurne. De Gijzegemse neoprof won, voor een pleiade vedetten. en een palm stak er voor hem niet meer in. Wilfried, op de piste een volleerd akrobaat geworden, heeft toen alles uit de reser vekan gegoten als een boli de schoot hij van de ande ren weg en ging zijn eigen kans. Hij won. AANVAARD Het ziet er nu naar uit dat Wilfried Wesemael, de ren ner die in extremis dan toch onder dak» geraakte, door zijn sportbestuurder en zijn teamgenoten als een vol waardig lid van de «groep» aanvaard is. Sportbestuur der Van Vaerenbergh heeft beloofd dat hij mee mag naar Parijs-Nice en mis schien start Wilfried ook in de vermaarde Milaan - San Remo. Die zege in een vrij belang rijke wedstrijd kan voor We semael het gevolg hebben van een heilzame schoktera- pie bijna had hij er spijt van dat hij geen amateur was gebleven. Nu hij plots de koppen van de sportpa gina's haalde, zal hij meer in zichzelf geloven en kan hij een onweerlegbaar be wijs van zijn kunnen voor leggen. Wilfried Wesemael is een jongen die slechts voor de fiets leeft, zich alles ontzegt om ergens te komen. Een voorbeeld voor vele fliere fluiters Zijn verrassende doorbraak zal vanzelfspre kend door alle insiders op gemeend applaus onthaald worden. M. V. H. rent» Lokerse wegglijden. Wat denkt u van een drawn Een zeer zware opdracht staat SPARTA APPELS te wachten. Er voor strijden tot de laatste snik kan te Nederbrakel, waar het ambitieuze Olsa op zijn ei gen modderveld bijna onklop- baar is, zou wel eens een op zienbarend resultaat voor ge volg kunnen hebben. Al geloven we toch niet te sterk in een Spartasukses. Als Nieuwerkerken zo goed speelt te Serskamp als dat vo rige zondag tegen Gerda het geval was, dan ziet het er voor SERSKAMP bleekjes uit. Toch voorspellen we een purrtende- ling. WILSKRACHT MOORSEL moet naar Sint-Lievens-Houtem. Al heeft die ploeg geen ambi ties meer, erg gerust zijn we niet in de afloop van die match. Veel goeds voorspelt het tripje van SK EREMBODEGEM naar Denderhoutem niet en DOGGEN krijgt evenmin veel in de pap te brokken tegen het bezoe kende Pollare. Na de nederlaag te Grember- gen zal Rupelmonde misschien minder in zichzelf geloven. Kan ROBUR die gemoedsgesteltenis uitbuiten en de situatie naar haar hand zetten, dan kan blauwwit nog moeilijk ingelopen worden tijdens de laatste faze van het kampioenschap. Vooral omdat Excelsior te Sint- Pauwels nog niet gewonnen is en Kruibeke nu duidelijk af zwakt. Voor SK GREMBERGEN zou een drawn te Stekene een uit stekende zaak zijn. Men weet dat Sportkring het steeds van een denderend seizoenslot moet hebben. De jongste knalzege tegen Rupelmonde schijnt in die richting te wijzen. Als OVERMERE de tegenstan der niet onderschat, moeten de Boerenkrijgers op Union Merel- beke vlot winnen. De fusieploeg liet away slechts twee puntjes liggen. Dus... SCHELLEBELLE, de koploper in Vierde B, moet zeer vlot win nen tegen Tenstar Melle. MELDERT haalt het te Mere niet en GIJZEGEM reist zonder veel illusies naar Moorsel. Maar het is goed mogelijk dat de zware klopping die de Schroe- vers te Vlierzele inkasseerden groenwit geen deugd heeft daan... WICHELEN - WIEZE wordt hapje voor de bezoekers, zij de Wichelse experimen onverwacht de ploeg tot «winnaar» metamorfoseren. BERLARE stuurt Ede ijlhar naar Haaltert terug en OUI GEM moet in staat zijn het berekenbare Welle te gó kloppen. Te Kallo is weinig te rap voor EENDRACHT SINT-GIL en bij de Appelse ZANDST VERS rooit OPSTAL het w de paarsjes draaien immers jongste weken niet meer roi EENDRACHT GREMBERG heeft te Eksaarde een wat kansje en BOONWIJK zou m kelijk moeten kunnen winr tegen Klinge. De Klinge is eif ter geen kopploeg, en pree j het ontbreken van die fak zou wel eens en rem kunn zetten op de ambitie van Dendermondse wijkploeg gewoonlijk slechts groot is belangrijke omstandigheden. In een goed gevulde Sporthal De Zeven hebben de judoka's van het trainersduo Van Avermaet-Christiaens de Oostvlaamse judotitel per ploeg gewonnen. Deze titel was een provinciale parel die nog ontbrak aan de Asahi Kwai judokroon. Het bestuur van de inrichtende klub was dan ook fel gebrand om voor eigen publiek te kunnen bewijzen dat ze beste van de provin cie waren. Twaalf ploegen boden zich aan om de titel te be twisten er werden op twee verschillende tatami's 13 kampen geleverd en iedere kamp bestond uit vijf gevechten. De eerste tegenstander van de Zeienaars was gebuur Lokeren, dat met 50-0 verslagen werd. Voor Asahi Kwai traden op Sctiyvens (Hebt) Landuyt (half- midden). Wan Avenmaet (midden), Oe Waele (balfzwaar) en Baert (zwaar). De tweede ontmoeting van de Zeienaars ging tegen Eeklo en opnieuw werd het een 50-0, zodat de plaatselijke ju doka's doirdrongen tot de halve finales. In deze kamp moesten ze Oeinze partij geven. Het werd ook harder en moeilijker. De Dendermondse lichtgewicht junior Herman Scbeyvens beet de spits af en versloeg zijn tegenstander met wazari. Landuyt haalde een 10-0 door twee wazari's te luk ken. Zwarte dan Raymond Van Avermaet liet het gevecht enige sekonden duren en lukte dan een Ippon. Frans De Waele deed het ook met twee wazari's en Eddy Baert won op beslissing. De finale en de kans voor Asahi Kwal ging tegen Samoerai Ronse. Een hypernerveuss trainer Van Avermaet. was er niet gerust in en zag het gevaar van alle kan ten komen. Het was muisstil wan. neer IScyvens op de tataml stond voor de eerste kamp. Maar deze veelbelovende judoka was Ijzig kalm en boekte de eerste over winning voor. zijn ploeg. Het tweede gevecht verloor Landj op beslissing van de scheidsre ter. Zodat de spanning bleef, i derde kamp was het trainer 1 Avermaet zelf die in het moesti, hij bracht met een i zijn ploeg opnieuw in winneift. stelling. Frans Oe Waele zou de vierde en beslissende ka| doen, maar sterke Frans spijk de zijn tegenstander tegen j tatami ©n lukte een Ippon. en de oostvlaamse titel was val Asahi Kwai. Het vijfde gevede leverde Leo Christiaens, als 1% dengewicht tegen zwaargewiftj, Duquesne en bij maakte er Voor de Zeelse judosport het een grote dag, want de plat selijke vereniging kon voir elf vilk bewijzen, dat hun success een waarborg zijn voor de v dere uitbouw van hun klub. IP' hun individuele titels is ploegtitel een mooie bel 01 voor de inspanning van bestu trainers en judoka's, D Wieze is een dorp van bier, chocolade en... verenigingen. Wel geteld 38 diverse groeperingen ijveren er voor cultuur, sport, de jeugd, ontspanning en dies meer. Om al deze organisaties enigerwijze te coördineren en er in de mate van het mogelijke, wat planning in te krijgen, werd er vóór een paar jaren een Cultuur- en Sportraad boven de doopvont gehouden. Alles was natuurlijk in een handomdraai in kannen en kruiken. Ook voor Wieze geldt het spreekwoord „Zo veel hoofden, zoveel zinnen" Niettemin heeft de Raad al heel wat opbouwend werk verricht, en momenteel buigt hij zich over een projekt om in de Kruisa- beelstraat een volwaardig sportkompleks op te richten. Tevens werden bij wijze van aanmoediging al verschillende verdienste lijke klubs en personen officieel door Gemeente (en Sportraad ontvangen, en passend gehuldigd. Ten einde de manifestaties van de onderscheiden groepen nog efficiënter te kunnen spreiden is onlangs een over koepeld organisme, met name de „Cultuur-, sport- en jeugd raad" in het leven geroepen. De h. Van Strijthem, schepen, is supervisor en de h. Alfred Van Medegael en Mej. Martha De Wael fungeren als voor zitter en secretaris. Het verde re bestuur omvatin alfabe tische volgordede hh. Jos Abeel, Gommaar De WitPhi lemon Pieters, Jozef Putteman en Gilbert Van Vaerenbergh. LAUREATEN Het eerste belangrijk initiatief van de nieuwe Raad is zeker wel het sportfeest van vrij dagavond in het 'Wiezehof. Oe rusteloze Strangers, een char mante Truus, brachten er sa men met de dynamische ani mator Jean Cronel. en Patatje als prima verteller, een fan tastische show, waarbij het publiek op de wijsjes van het Sunny Sextet aktief betrok ken werd. Tijdens de pauze belichtte, de h. Van Strijthem doel en aktie van de C.S. en J.-Raad, en reikte nadien ro- feën van sportverdienste uit aan volgende organisatf en individuelen Kaatsclub Wieze Sportief zijn formidabele Kampioen^ titel in 2de Nationaal fzorx ook maar één nederlaag), een sportieve opkikker v<P president Brutin, nu de exo rimenten in de hoogste Natj nale kategorie in het vf( schiet liggen. Ook jeugdclj 71 Volt ontving een kunstwd wegens de veelzijdige en 1 gelmatige aktiviteitenwig, deltochten, sportwedstrijdi kleinkuns, (zangtornooien) ff. m. Voltvaandrig Gilbert ClL nelis, de nooit stilzittende, c houder van een zilveren dalie van het Olympisch nimum, werd verdiend geli werd. Ten slotte werd nog j Van Driessche, speler bij Callebaut, en die dèarbij nfcSi zijn vrije tijd opoffert Wiezes voetbaljeugd e train» met een ere-embleem dacht Het hele spektalfc groeide aldus uit tot een eek te fijne avond. Sportief Wiet gaat er beslist op voorlig Proficiat aan alle laureaten! De jongste twee kompetitiedagen is de stand zo geëvolueerd dat we van een hergroepering aan de top kunnen spreken. Mits het ophalen van hun achterstallige wedstrijden komen er vier ploegen met twee punten verschil, zodat de laatste schijf van 6 wedstrijden nog heel wat spanning kan brengen. Ford Neyt- Klodde was de topmatch, die beide ploegen met een verdedi gende opgave bracht en het was uiteindelijk Ford Neyt dat kansrijk kon scoren uit een cornerbal. De studenten misten hierwel de kans om mee op kop te komen. Ook outsider Oud en Nieuw kreeg tegen Bob de scoremachine niet op gang en haalde het met een oneven doel verschil. MVZ I en KLJ stuurden hun kat. Uitslagen 3. Klodde 19 30 MVZ l-Arsenal 0-10 4. Punch 20 30 Juvenes l-Juvenes II 2-0 5. Oud en Nieuw 19 29 Klodde-Ford Neyt 0-1 6. MVZ II 20 25 KLJ-MV Zele II 0-10 8. Juvenes 1 20 16 KSA-Pius X 1-1 7. BOB 20 20 Bob-Oud en Nieuw 1-2 9. KSA 20 15 Punch-VTS 6-0 10. Pius X 19 15 11. VTS 20 10 Rangschikking 12. Juvenes II 20 10 1. Ford Neyt 20 33 13. MVZ 1 20 8 2. Arsenal 19 31 14. KLJ 20 5 De heer Brutem (Wieze) samen met de personaliteltenten tijdens de bekroning van de sportlaureaten.

De Voorpost | 1974 | | pagina 24