Aichelet: 39 punten Century Ongelooflijk n toch waar Zwak DUO CASH-DIERICKX TE STERK vmi EINDE SEIZOEN Wedstrijd duurde kwartier GOED VERWEER MAGER 3ASKET BASKET 8e HAT. Promoveringskansen gestegen De Voorpost'- 8-3-74 - 25 EKLASSE te Gent-Sunshine Aalst 127-112 )ostvlaams derby heeft enigszins aan de verwachtingen be- oord. Het dreef niet doorlopend op een hoog peil, maar men zich slechts even over de einduitslag te buigen om tot de telling te komen dat de beide ploegen het aksent op de aan- lebben gelegd, terwijl anderdeels niet veel aandacht aan rdt tfedediging werd besteed. De liefhebbers die voor doelpun- t cwamen, en dat waren de meesten, zijn dus beslist aan hun en gekomen. Ze kregen waar voor hun geld. Bij het afsluiten de eerste speelhelft kon men nog niet op een winnaar tip- seft jlhaifetand luidde toen 5759 OUtyr werd in die eerste perio- est afgewerkt door Aalst, zij de Amerikaan Eaton flink gesteund werd door ongeren Van der Haegen irs meer als spelverdeler rap GILI i- DSTieerde maar die door Miel t ws ers den Broeck uitstekend geschaduwd. De repliek ro e afwerking kwam vooral Cash en Dierickx die trou- :RGp onmiddellijk na de kamp- watieling het score-bord voor eerst in het voordeel van de thuisploeg zetten (6559), terwijl Steveniers al direkt voor betaald antwoord zorgde (69 69). Elite kende dan een paar dolle minuten tijdens dewelke Cash. Dierickx en Van den Broeck het zwijgen niet konden opgelegd, de beslissende kloof sloegen 8977 ofschoon Ste veniers met een paar bravoure nummertjes de Aalstenaars op nieuw in het spoor trachtte te brengen. Na tien minuten in de tweede periode was Elite aan zijn honderdste punt toe en was de winnaar gekend, temeer daar bij Sunshine Steveniers wegens vijf persoonlijke fouten uit de wedstrijd verdween. Vie len bij de thuisploeg Cash Ple- tinckx en Van den Broeck weg. dan veranderde dit niet meer an de situatie. In de slotsecon den zorgde Kamiel Dierickx nog voor ^een stunt wanneer hij zichzelf van het veld haalde voor de gebruikelijke applaus- vervanging. De doelpunten Eaton 2216, Steveniers 716, Van Keer 65, Van den Broeck 85, Van de Keere 42, Schorree! 0—7, Van der Haegen 12—2. Nu zaterdag speelt Sunshine in eigen zaal tegen Carad Brug ge leider in de B-reeks. Voor de Aalstenaars, die de neder laag van het Oostvlaams derby moeten rechtzetten wordt het een prestigewedstrijd, terwijl in geval van winst ze de achter stand tot twee punten herleiden. J.V.H. TWEEDE KLASSE Duvel Willebroek- Panters Baasrode 123-59 De wedstrijd Duvel Willebroek is een einde-seizoenwedstrijd geworden van het zuiverste gehalte. Niet alleen slaagde Pan ters er niet oin noemenswaardige weerstand te bieden aan de thuisploeg, daarenboven werd er ook nog zo lusteloos ge- akteerd dat het de indruk gaf dat verschillende spelers, en ook hun coach trouwens, met hun gedachten elders waren dan op het basketterrein. Tegen een hardopzittende verdediging slaagde Panterd er heel moeilijk in de bal naar voor te brengen, en als dat gebeurde waren er alleen Van Den Broeck en De Block, deze laatste aan een laag percent dan nog, die konden afwerken. Daarenboven speelde de thuisploeg met Panters' zo- neverdediging-Wisniewski lache zo waar met Colpin, zodat het langs een 37-10 stand, heel hoge rustcijfers werden 68-32. In de tweede helft had Panters naar de man-verdediging over geschakeld. Mede doordat Duyel enkele invallers had inge schakeld, remde dat het aanvalsspel enigszins. We zagen nu enkele goede bewegingen van Moens, echter niet altijd even gelukkig in de afwerking, en een nu beter shottende De Block. Toen echter De Mey van op alle plaatsen ging raak shotten en Van Linden de aanvallende rebound ging beheersen in een nu vlot de tegenaanval spelend Willebroek, kwamen we aan de 13de minuut al aan de 100 punten... al moet wel toegegeven dat de Brusselse home-arbitrage die liefst 5 Panters van het veld blies tegen geen enkele thuisspeler, daar wel voor iets tussen zat. Panters eindigde de wedstrijd dan ook met De Block, omringd door 1 reservespelsr, 1 kadet en 2 scholieren. Dat verklaart gedeeltelijk de toch hoge eindcijfers, al geven we toe dat ze nie zo heel ver van de huidige waardeverhouding van de 2 teams liggen. Panters snakt duidelijk naar het seizoeneinde. Van enige sa menhang in aanval is geen sprake en een echte wedstrijd instelling is er al lang niet meer bij. Aalst-Fleures 112-83 »rt een paar weken heeft Michelet het zelfvertrouwen her- nen en is de hoofdtroef van een momenteel zeer goed rond- iende Sun Charm formatie. Dit kwam reeds tot uiting in de strijd te Mont-s.-Marchienne en vorige zaterdag hees «Mich opnieuw in de kijker en liet met zijn negenendertig punten opmerkelijke shotprestatie noteren. Echter niet alleen Miche- i- al had hij een ruim aandeel lag aan de basis van de tuigende Aalsterse zege. In een vooral in de eerste speel- goed kombinerende ploeg, was Allen daarbij «heer ende ster» in de verdedigende rebound. De Fleurus Amerikaan Mur- kwam er zfelden aan te pas. Aan de rust (6043) kon men vedstrijd als gespeeld beschouwen. and Pifk charm leidde trouwens van af aan de dans. Een 7 op lotprestatie van Michelet, Ischamele 1 op 6 van de te- tander liet een 142 stand ren. De intelligent spelen- an Vaerenbergh, die even- *3onvoldoende steun onder van zijn ploegmaats kon us tot 2420 terugbren- Een niet te stuiten Miche- *$en door het feit dat ook Pottiez en de jonge I. rde scoorden zetten echter sein op veilig voor de ^Jploeg. Ondanks het feit dat iz na amper zeven minu- n Podevijn na twaalf minu- let vijf persoonlijke fouten de bank moesten, en Al en Michelet met vier fou- waren beladen, hield Aalst reft stevig in handen, .iweede speelhelft scheerde ^Jer minder hoge toppen. Het spelen van de bal was min- precies dan voordien en er ook al eens balverlies ge- Dit kon op de rekening de vermoeidheid worden ihreven want de Aalsterse ers hadden beslist op geen inning gekeken. Biese- ts die was ingekomen begon [een 4 op 4 en waar nu ook lelet en Allen opnieuw bij de pinken waren kwam er zelfs een dertigpuntenvoorsprong op het bord. (89—59). Toén riep coach Bocqué zijn basisspelers naar de bank voor de gebruike lijke applausvervangingen, zo dat Van der Maelen en Calle- baut en Van Gijseghem hun rteentje konden bijdragen. De kommentaar van coach Bocqué. We hebben sportief weerwraak genomen voor hetgeen we te Fleurus hebben «afgezien». De doelpunten D. D'Herdt 4 0. Michelet 22—17, Pottiez 10 —0, I. D'Herdt 8—4. Allen 16— 13. Podevijn 06, Van Gijse ghem 04, Bieseman 08, Van der Maelen en Callebaut. J.V.H. Een faze uit de basketmatch Zele - Hamme. Cabrita Zele - Hansbeke 111-61 BASKETBALL - EERSTE KLASSE (DAMES) S. Aalst-J. Bredene 100-41 Er is slechts een kwartier wedstrijd geweest en toen was de win naar reeds gekend. Met een 35—18 stand kon Sim trouwens niets meer gebeuren. Het was immers zo dat bij Jezebels alleen De Clercq tot enige noemenswaardige repliek in staat was. De kloof kwam er voornamelijk door een zeer degelijk georganizeer- de Aalsterse verdediging maar ook door de schotvaadigheid van Gh. Ringoir. Bij de rust die met een 4023 stand inging kon men al vermoeden dat de drie cijfers voor Sim op het bord zouden komen In de tweede speelhelft spotte Gh. Ringoir gewoon met haar tegenstandsters en liet liefst veertig punten en een uitste kende shotprestatie noteren. Ze was ontegensprekelijk de grote figuur van de wedstrijd, al kunnen we de verrichting van de an dere speelsters zeker niet negeren. Gh. Ringoir zette haar aan duiding voor de nationale ploeg alleszins kracht bij. De doel punten Ringoir Gh. 40; De Luyck 15; Stockx 8; De Schrijver 5; Van Wijnsberge 18; De Nul 10 Heiremans 6. Nu zoedag om 16.30 u. speelt Sim in eigen zaal de halve finale voor de «beker van België». Etoile Destelbergen is de tegenstan der die men zeker niet mag onderschatten We zien de Aalsterse meisjes toch bekwaam om tot de finale door te dringen. J.V.H. Voor de Zeelse basketballers moest het een sportieve weer wraak worden, want het was in de heenronde te Hanbseke dat Cabrita de eerste steek liet vallen. De Kouterploeg kon opnieuw rekenen op de her stelde De Loose en een ge prikkelde Werner Van Miegroet die wou bewijzen een plaats in de basisvijf waardig te zijn. Tot aan de 10e min. bleef het gelijkopgaand (24-17) maar dan begon de thuisploeg aan haar kórvenrecital. Aan de rust met 52-30 behoorde een century- score tot de mogelijkheden, die er reeds aan de 16e min. kwam langs Georges Van Mie- groet, maar het was voorname lijk De Loose die doelpunten- hongerig was. Hoopgevend voor Cabrita was dat Michiels stilaan weer in forme komt, want niet alleen met zijn as sists maar ook met vier kor ven in de laatste min. vroeg hij de aandacht. Technische uitslag Coene (0- 9), De Loose (14-21) Van Mie- groet G. (10-2), Van Miegroet W. (20-2), Cuypers (2-7), De- prez (4-6), Michiels (0-8). Phi lips (2-4). Jeugdwedstrijden Kadetten IWere Dl-Cabrita 52-91 Rust 2043. Van Driessche 16, Heirwegh 10, Van de Velde E. 8, Van Hasselt F. 17, Van Mieghem 6, Van Lysebettens 8 Famay 18, Jacobs 8. Kadetten II: Scheldejeugd Temse-Cabrita 68-79 De Beule 32, Van de Velde L. 11, De Saedelare 34, De Wale, Goetmaeckers, Bogaert, aVn Hauwaert 2. Miniemen Were DI-Cabrlta 34-35. Rust: 16-20. D'Hooghe T. 6, Coppieters 3, Moens 13, Van Driessche 2, Vander Burgt, Van Damme 5 Vercauteren 6, Moens. Vooruitzichten Zaterdag 16 maart spelen de Cabrita I kadetten hun laat ste wedstrijd thuis tegen Kan goeroes Hamme te 16.30 uur. Na die wedstrijd worden ze gevierd als de reekskampioe nen en heeft er in het lokaal een ontvangst plaats BENO Duvel Wi lib roek-Panters 123-59 Panters Colpin 6. Van ZegbrOeck 4. Coeckelbergh, H. De Smet 2, Moens 5, J. De Smet 2, Verbuist. Van Den Broeck 10, Piron 4, Oe Bliek 26 Ook de reserven verloren hun wedstrijd. Nadat ze een felle remonte hadden gelukt in de 1ste helft, moesten ze bun te genstander (n de 2de laten gaan zodat uiteindelijk met een 15-tal punten werd verloren. Scholieren Tissac-Panters 61-50 Een goede, eerste belft van Moens. die zijn prestatie in de 2e helft echter niet kon over doen, wat uiteindelijk het ver schil iin de eindrekening maakte. Panters Moens 26. Coeckelbergh 6, Van Den Vreken 8, Verhulst 6. Stevens 4, Bosteels, De Cock. Kadetten Gasbol-Panters114-43 Panters Bertin 6. De Keersmae- ker, 'De Cock 13, Bostëels 2. Stevens 22. Miniemen Panters- Sgolba Aalter 41-109 Panters P. Van Bossche 6, Essel- deurs 2, Wellekans 13, De Bleser 6. M. Verstappen 12. L. Van Bos sche 2. Pupillen Panters. Sgolba Aalter 22-21 PantersP. De Decker 6, G. Moens 6. L. Van Bossche 2, De Bleser, G. De Deaker 2. M. Ver stappen 2. G. 'Verstappen, Peel- man. •reydelboys St.-Niklaas 64- Vlinders Buggenhout 76 Buggenhoutse reserven kon- 'd het onmogelijk halen te- l Breydelboys en bij de rust proeg de stand reeds 55 De eindstand 9666 ver- sde dan ook niemand. iel eerste ploeg daarentegen 9 t voor het ogenblik onklop- ir te zijn. Onder de luide n isporingen van een talrijk lekomen buggenhouts pu- 'i" ik en onder het wakend oog een deel van de eksaardse eg wisten de Vlinders weer e<fl triomfantelijke overwinning en te halen. De vlinders tyvielen de breydelboys als ware van bij het begin van match en ze namen meteen voorsprong van 10 punten. St.-Niklaas van de eer- schrik bekomen was kon- ze hun achterstand tame- vlug weer goed maken zo- ze in de 13e minuut de ers weer waren bijgebeend 26). De beide ploegen lie- elkaar niet meer los voor rest van de eerste spoel en de rust werd bereikt 3837. Aanvankelijk bracht eede helft geen verande- maar in de 4e minuut scho- de vlinders weer los en ze uit tot 4350. Hoe delboys ook streed, ze kon- niet verhinderen dat de ers voor de rest van de ch een voorsprong van min- 10 punten behielden. Bij eindsignaal was de stand gen en ontmoedigd St.-Niklaas dat het plein verliet. We kre gen vandaag een geweldig Buggenhout te zien. Heel de ploeg en vooral Mahieu en Goubert speelden fantastisch, maar de ster van het plein was zeker Freddy De Smet die weer eens de ganse wedstrijd domi neerde. Voor Breydelboys is de nederlaag erg spijtig want hier door verliezen zij bijna iedere kans om te promoveren maar voor BBC Vlinders is dit een goede zaak. Het gerucht gaat dat de 2 punten die de vlinders verloren te Rupelmonde toch zouden worden toegekend, wat zou betekenen dat BBC Vlin ders alleen aan de leiding van de algemene rangschikking komt te staan. Dit werd echter nog niet officieel bevestigd Technische uitslag BREYDELBOYS Goossens 12 —3; Thiron 8—9; Van De Walle 73; Vonck 75; De Corte 2 2 De Beleyr 2—4; Brugge- man 04. VLINDERS: De Smet 10-11; Van Ingelgem 106; Goubert 98 Mahieu 38; Aelbrecht 22; De Bondt 02; Van Gucht 02. Zondag 17 maart krijgen de Vlinders. Melsele op bezoek. Alle supporters worden ver wacht op het nieuwe plein aan het rustoord te 9.30 u. voor de reserven en om 11 u. voor de eerste ploeg. GVDP Buggenhout hield de Breydelboys er flink onder. DERDE KLASSE (dames) Vlierzele-S. Aalst 30-37 BBCD-Hoger Op 45-61 Deze vierpunten&edstrijd tussen de kandidaat afdalers is af gelopen op een nederlaag van de thuisploeg, die gedurende drievierde van de match gelijke tred hield met de Gentenaars en slechts daarna door de knieën ging. BBCD ving de gevaarlijke Le- wudon en Verheyen op in een triangle and two in verdedi ging. wat toch vruchten af wierp aangezien' Hoger Op slechts éénmaal scoorde in de eerste zes minuten en Dendermonde kon rekenen op Van Nuffel om de stand op 8-2 te brengen Het inbrengen van hun grote jongen De Sae- gher, nog gehinderd door een vroegere opgelopen duimbreuk deed 't Dendermonds afweer systeem wankelen waardoor de bezoekers terugkwamen tot 10-12 (tiende minuut). On ze jongens reageerden echter gepast (16-12) waarna ze hun tegenstander moesten laten gaan naar 'n 18-22 voorsprong (15e min.). Jef Van Nuffel leq- de de rustcijfers vast voor de thuisploeg 23-26. BBCD heeft hier de kans la ten liggen om de tweede helft in te gaan met een komforta- bele voorsprong wegens de slechte afwerking (10 op 38). In de tweede periode kon Hoger Op haar voorsprong be houden 29-33 daar Van Nuffel te zeer alleen stond inzake afwerking, maar met de hulp van Frank Van Causbroek kwa men de ploegen gelijk op 38- 38 (negende min.). Verwonder lijk was het dat de thuisploeg na deze remonte zich liet ver rassen op fast-break waar door de Gentenaars uitliepen tot 3952 met nog vijf minu ten spel. Hiermede was de veer ge broken bij onze jongens die de nodige frisheid misten om deze achterstand op te halen. Eindsand 45-61. De punten Van Nuffel 25. F. Van Causbroeck 8. Peers man D 4. Cleemput 3. Ver- meiren 2, Piron 2, Peersman L. 1. Kalender 16 maart Scholieren BBCD-Bazo te 15 u Stationspark 17 maart Wezenvrienden-BBCD te 15.45 u. Ie ploeg to 14,15 u. reserven. Programma week-end Zaterdag 9 maart Pupillen en Miniemen Panters - Gentson 14 u. 30 en 15 u. 30 Zondag 10 maart Schelde Gent - Panters (Oefenqedstrijd) 14 u 30 en 15 u. 45. BBC Geywa Moerzeke BBC Eikenlo Eeklo 47-60 Moerzeke heeft tegen de leiders uit Eekla een bepaald goede re pliek gegeven in een match die naar het einde uit de hand Nep. mede door het feit dat slechts één soheidsnechter was komen opdagen. De thuisploeg strafte eerder zenuwachtig, waardoor Eeklo In het begin kon uitlopen tot 4-11. Een paar rake afstands worpen van 'L. Claessens bracht Geywa echter mooi terug en aan de 16e minuut stond de stand in evenwicht 19-19. Een op dat mo ment falend 'Eeklose beging een paar flagrante fouten die door de thuisploeg mooi werden afgestraft en aan de rust wezen de bordjes dan ook meteen een 29-25 voor- sprong aan. Voor Moerzeke alles zins een hoopgevende stand om de tweede helft met de beste moed aan te vangen. Dadelijk na de rust werden echter de mooi ste illusies prompt de grond in geboord. De sekuurder afwerken de bezoekers begonnen aan een remonte die moeilijk te stuiten was en ze konden uitlopen tot 42-33. Even kwam er toch nog een prijzenswaardige reaktie los die Moerzeke terugbracht op 42-39, maar dan was de kous wel af en konden de bezoekers gestadig verder uitlopen in een, zoals reeds hoger vermeld, rumoerig wedstrijdeinde. Voor de thuis ploeg alleszins een goed verweer, die hen natuurlijk geen stap dich ter bij het behoud brengt, daar echter de wedstrijd thuis tegen Zele op een forfaitscore zal uit draaien (wanbetalingen van Zele) kunnen de komende wedstrijden met een heel wat geruster ge moed aangepakt worden. Scoorders voor Moerzeke P. Col man 6-4 B, Colman 9-6 Raem- donck 6-0 Oe Vriese 2-2L. Claessens 6-6. voor Eeklo E. Moerman 4-4 Delcourt 6-8 Buysschaert 7-2 De Bruydker 2-13 Cooman 2-4 Beelaert 2-4 Smith 2-0. Reserven Moerzeke-Eeklo 40-55 Eeklo kon vlug uitlopen tot 2-10 en aan de rust hadden zij reeds een 20-30 voorsprong opgebouwd. In het begin van de tweede helft kwam Geywa echter mooi terug en na 11 minuten wezen de bord jes 36-36 Deconcentratie bij de thuisploeg bracht meteen nog een vrij afgetekende nederlaag mee Scoorders voor Moerzeke H Ost 6-8Oe Ruysscher 8-0 L Claessens 2-0L. Van Riet 2-0 W. Man Broeck 2-0 G. De Ryck 0-4 L Daes 0-2 Wester-* Hnck 0-6. OH. Dat de korte verplaatsing naar Vlierzele geen plezierreisje voor de Aalsterse meisjes zou betekenen kon men vermoeden Temeer daar V.S op een re vanche voor de nederlaag in oe heenwedstrijd gebrand lag. Sun Charm heeft met sukses deze zware klip omzeild en men mag stellen dat het de deur naar de tweede klasse op een kier zet te. Alhoewel de wedstrijdaanhef vrij moeilijk was en de handi- kap van in «open lucht» te mceten spelen opviel, zetten de Aalsterse meisjes in de eerste periode al het scorebord in hun voordeel. Dit kwam eerst en vooral door de 4 op 4 shot prestatie van Nicole Van der Stock en ook door de doeltref fende afwerking van Ysebaert. Anderdeels werd Coppieters die doorgaans het goeie weer bij Vlierzele maakt, beurtelings door De Cremer, Naessens en Hofman geschaduwd zodat haar bijdrag tot een tiental punten beperkt bleef Rust 1520. Van der Stock die in de eerste pe- ricde al vier fouten achter haar naam kreeg werd uitstekend vervangen door Callebaut die vooral voortreffelijk verdedigde, terwijl Hofman die de week te voren haar heroptreden maakte insgelijks haar aandeel in het sukses had. Dank zij de afwer king van Podevijn, Ysebaert en Maturo was het voor de thuis ploeg onmogelijk terug te ko men. Doelpunten Podevijn 1 4. Ysebaert 66. Van der Stock 8^-0, De Cremer 20, Naessens 22, Maturo 15, Callebaut en Naessens. J V.H Damesbasket Deze dameswedstrijd lag qua spelgehalte aan de maqere kant en het was de thuisploeg goed aan te zien, dat het e9n paar weken geleden was dat er nog eens serieus getraind werd. De slechte vrijdagavond weersomstandigheden lagen hier echter aan de basis Na 10 min. spel stond er een mi ni-score 4-5 op het bord Ge lukkig voor de Zandberqmeis- jes kwam Annet De Waele on der doom en scoorde vier kor ven die voor haar ploeg een 18-13 winst aan de rust be tekende In de tweede he'ft stonden op 10 min van het einde beide ploegen opnieuw gelijk 23-23. In de laatste mi nuten kon een nipte zege dan toch nog veilig gesteld wor den. Aurora Zele- Melsele 34-29 Technische uitslag De Grae- ve (7-14), Pletinck (2-0), De Lintdecker (1-0), De Waele A (8-0), Bontinok M (0-2), Inghels Onselaere Ediers. Reserven Aurora-Melsele 30-41 Van den Eeckhoudt 4, Bon tinok J. 4, De Graeve M. 2 Coppieters 5, Ediers, Onse laere, De Lintdecker 11. De Waele, Pletinok 2 HERENBASKET EINDJUMP TE LAAT Oostakker-Blauwwit Zele 43-40 Beide vijftallen bleven prak tisch de ganse wedstrijd zij- aan-zij. hetgeen zich aan de rust met een 25-24 verduide lijkte. In de tweede helft bleef die situatie ongewijzigd. Na 9 min. had Blauwwit één punt voorsprong (35-34) De thuis ploeg reageerde dan heftig en liep aan de 17e min. uit tot 43-36. De inspanningen van Baert 'droegen niet verder dan drie punten verschil in de eindstand. Het gedeeltelijk fa len van topshotter Eric Van Melderer* lag hier wel aan de basis. Technische uitslag Van de Cauter R. (4-2), Van Langen- hove (6-0), Van Malderen (10- 5) De iWn (2-3), Van de Cau- tere W. (2-0), Baert (0-6) Reserven Oostakker-Blauwwit 37-20 Van de Cauter W. 8. Vermeu len 6, De Block 4, De Win 2. De Clopper. Van Brempt, Wau- ters, D'Hollander, Heungens. Van de Cauter R. Beno

De Voorpost | 1974 | | pagina 25