HERLEVING KAMPIOEN! Meeting op losse schroeveri Slechtste wedstrijd TAFELTENNIS Minivoetbal in het Dendermondse MINISHOTTERS acht wedstrijden zonder nederlaag Knappe verrichting van FC. Moerstraat GOLFBILJART MEUBELEN ST.-J0ZEF BASKET VOLLEY 3e MAT. EVEN UW AANDACHT V.C. Atfec Sport Baasrode - V.D.K. Lovendegem Adec Baasrode weer eens opperbest 26 - 8-3*74 - De Voorpost De Lebbeekse Minishotters hebben nu ook Somy Zele ver slagen, wat meteen ook de achtste opeenvolgende wed strijd zonder nederlaag bete kent. Vooral in de tweede helft waren de Lebbekenaars onstuitbaar wat dan ook met vier doelpunten van De Ridder- De Smet en D'Hondt bekrach tigd. Moderna II langs zijn kan moest buigen over het Tegen derde geklasseerde Groen-Wit hebben de jongens van FC Moerstraat zich opnieuw van 'hun 'beste zijde laten zien. Met mooi, samenspel en vloeiende acties bouwden ze aanval na aanval op. Dit leverde vrij vlug een doelpunt op via De Kinder. FC Moerstraat speelde rustig de bal rond en liet de tegenstan der werkelijk niet in de wedstrijd komen. Na een geharrewar voor doel knalde O. Meysman beheerst nr. 2 tegen de touwen. Enkele minuten later werd Moernout voor de keeper afgezon derd en de stand was 3-0. Nog voor de rust kwam er een vierde doelpunt op het bord via De Kinder, die een verre in- worp benutte. De thuisspelers kwamen er werkelijk niet bij te pas. Na de rust trachtten ze de schade te beperken door het hanteren van de buitenspelval. Aanvankelijk lukte dit, doch na een kwartier glipte Moernout door de mazen van het net en scoorde een tweede maal (5-0). Amper enkele minuten lat^r bediende dezelfde speler op ideale wijze Michiels en- de stand was 6-0. Tien minuten voor het einde dan liet De Kinder Moernout toe een derde maal te scoren en de stand op 7-0 te brengen. Een flinke prestatie van FC Moerstraat, waarbij de ganse ploeg werkelijk als kampioenen gespeeld heeft. De bekerkompetitie is gestart. Hieronder volgen de uitslagen van de heenwedstrijden in de eerste schiftingsronde. Er dient rekening mee gehouden dat zowel Fosques als Hand in Hand en Cosmos hun B-ploeg als A-ploeg lieten inschrijven en omge keerd. De enige verrassende uitslag lijkt ons het gelijkspel van Moorsel A tegen Koszen A. De terugwedstrijden van zaterdag zullen beslissen welke ploegen zullen deelnemen aan de tweede schifting. Thunderballs Berlare speelde volleybal tegen Gilvoc. technische meesterschap de gebr. Heuvinck, terwijl d eerste ploeg van Moderna mi 31 doelpunten wel een rekorc skoor op het bord bracht t< nadele van Veco II. Een ev< opgemerkte skoor realiseert MVC I tegen Dribbling dai waar Philco-Ford het met vit man niet kon bolwerken tegt Maby. Uitslagen Veco l-Moderna 2 Minishotters-Somy Veco 2-Moderna I Optiek VDC-HBC Gloria-MVC 2 Philco-Ford-Maby Dribbling-MVC I Rangschikking 1 Veco Appels 2 Somy Zele 3 Moderna I 4 Minishotters 5 Moderna II 3 MVC I 7 Philco-Ford 8 Dribbling 9 Boetiek 10 Gloria 11 MVC II 12 HBC 13 Optiek VDC 14 Veeo II V.C. FREDDY VERLEYEN EREMBODEGÉM STATIE HAALTERT 063-252.20 Eerste prov. K. Hamme-Osiris Aalst 81-75 Het ziet er naar uit Osiris spanning rond de titeislf niet zo snel zal kunnen we nemen. De Aalsterse formai ver'oor nu immers verrasser bij K. Hamme, een ploeg d met degradatie wordt bedreit. Al in de aanvargsminuti werd de leider volkomen ve rast door de uitstekende aa pak van de thuisploeg die di ook snel de wedstrijd in ha voordeel orienteerde. Aalst d in de aanval de diensten mis van Heyvaert en in verdedig» verzwakt was door de afwezi heid van Elias stond bij rust reeds reddeloos verloi (49 33). Bij Osiris zorgden Troch en Van Keimeulen een doeltreffende replii maar het was in ver'dcdigto, da: de Aalsterse formatie of. na de kampwisseling enkcL sieken liet vallen die door f tegenstander afgestraft don. Osiris wekte nog wel el paar keer de indruk te zulk terugkomen, maar een thut ploeg die de zege in haf beieik voelde en vastberad kampte belette dit. Voor Oj ris werd de viering van kampioenstitel dan nog mi eens uitgesteld De doelpunten H. Troch Van Keymeulen 28, G. Tro( 11, Moeyersoen 11, De Si J.V.H Wat voor de jonge organisatoren van Boxing Club Zele een nieuwe parel aan hun organisatiekroon moest worden, is eerder op een sportieve flop uitgedraaid. De gedurfde inspanningen van manager Jos. Van Driessche en zijn staf werd door organi satiemoeilijkheden volledig buiten hun wil om in de war ge stuurd. Een mooi programma met drie internationale beroeps kampen en twee novicenkampen waarin de plaatselijke boksers in aantraden, werd volledig door elkaar gegooid. De jougoslaaf Maver, die de gekwetste italiaan Majo, verving, moes een nieuwe parel worden aan de kroon van de europese boksende De Kerpel. Maar in Jougoslavië schijnt de kalender nie syncroon te lopen met de Belgische, want De Kerpels te genstander was zinnens om op 22 maart naar België te komen. De westvlaming Eric Seys moest dan maar de spits afbijten. Het werd een heel ongewone kamp. Het zag er naar uit dat Seys niet het volle pond mocht krijgen, zodat de Wetteraar op een heel ongewone manier bokste, hetgeen hem zelfs een publieke vermaning kostte, maar een afgetekende puntenzege voor De Kerpel werd het alleszins. De Zeienaar Alois Carmeliet, die het moest opnemen tegen de fransman Taillez, had om 20.15 u. nog geen tegenstan der, daar de Zuiderbuur verbod tot boksen kreeg, van Dokter De Mets. Een ontstoken tand was hier de reden en inder daad het was duidelijk zicht baar dat deze bokser niet be kwaam was om een kemp te leveren. Na wat heen en weer gepalaber werd de, in de zaal aanwezige, Gentenaar Thys be reid gevonden om de hand schoen op te nemen tegen plaatselijke Wies. Carmeliet nam de zes ronden voor zijn rekening, maar een griepaan val had ook de dynamiet uit zijn vuisten gehaald, anders ware Thys zeker tegen het canvas gegaan. De derde en laatste beroepskamp, de enige die zou doorgaan volgens het programma, bracht de Brussel se Zaïrees Bandu tegen de Fransman Bouteliere. De chro no was maar pas ingesteld als de klasrijke Bandu een direkte plaatste, die de Fransman te gen het vilt spijkerde Hij kreeg de gelegenheid niet om recht te kruipen want zijn ma nager wierp de handdoek. De ze handelswijze viel niet in de smaak van de verantwoordelij ken van de KBBB. die de beurs van de Fransman blokkeerden. Deze beslissing .was de enig juiste, want dergelijke prajgt tijken moeten zoveel mogel k uit de bokszalen gewee-6 worden, wil men de boksspi t, vlot krijgen, ib< Bij de 'liefhebbers verloor t Zeienaar Gilbert Bayens z eerste bokskamp op puntt z De jonge van het Schuitj eel was heel verdienstelijk aed men rekening houdt dat Urv tegenover een tweevoudi we Belgische kampioen stond ikk mag als een eerste test aai d zien worden voor zijn verde |S loopbaan. |3j UITSLAGEN rer Beroepskampen 'en 8x3 min. De Kerpel Fred "9 79 kg. (Team Noë) wint <901 punten van Eric Seys 75 I (Roeselare). 6x3 min. Carmeliet Alois ndl kg (BC Zele) wint op punt<ste van Thys 67 kg. (BC Excelsio0r Bandy Phyllo 70 kg (Bruss<ne wint door opgave in rn 1 vi "3£ Bouteliere 70 kg (Fransmanns Liefhebberskampen 1 3x2 min. Strobbe (Izegei j* 51 kg en Ronny(Beveren kg boksen onbeslist. T De Meyer (Wimme Brugg 60 kg wint op punten v< Bayens (Zele) 62 kg. 3 x °rï min.: Dirk De Clerck (Izegenf1? 60 kg. wint door KO in eerste ronde van de Fransmi Nowak (60 kg.) De voorspellingen van clubsekretaris C. Vermeulen dat Herle ving A slechts één seizoen zou nodig hebben om de verloren plaats in derde nationale terug te winnen zijn bewaarheid. In een spannende wedstrijd hebben Marcel De Bruyne en co zich zaterdag in het kampioenenshirt gespeeld. St.-Niklaas A, opnieuw met De Boes was nochtans naar het Herlevinglokaal gekomen met de vaste overtuiging, de ongeslagen leidersploeg een voetje te lichten. Tot halfweg wedstrijd leek zich mogelijk. Toen kwam de Herlevingmotor volledig op toeren en meteen was het liedje uit voor de hoofdstedelingen uit het Zoete Waasland. 1ste Provinciale Herleving A-St. Niklaas A. 10-6 Het feit dat de uitslag van de wedstrijd Kuhlmann A-Ge- raardsbergen A reeds gekend was vóór de aanvang van het belangrijk treffen in de Casino zaal werkte stimulerend op de Denderzonen, die nu nog slechts één puntje nodig had den om op vier weken van het einde der kompetitie reeds kampioen te worden. Langs Lany Vermeulen, Marcel De Bruyne en Pierre Cornelissen liepen de Herlevïngers tot 3-0 uit. St.-Niklaas sloeg in de tweede ronde terug en het werd 3-3. Dany Vermeulen en Pierre Cornelissen zorgden hierop voor de beslissende slag. Over 6-4 ging het naar 9-5. In een daverende sfeer zou Dany Vermeulen dan ook zijn vierde wedstrijd van de avond winnen de eindstand 10-6 vastleggend. Kapitein Marcel De Bruyne en Pierre Cornelissen eveneens zeer verdienstelijk in dit treffen wonnen elk drie wedstrijden. v Herman Pieters in mindere feonditie slaagde er niet in een overwinning te veroveren. Met 9 punten voorsprong op Arte- mis Oosterzele dat a.s. zater dag bij Herleving op bezoek komt is het pleit nu reeds definitief beslecht. Herleving A is kampioen in de hoogste provinciale reeks. Nu wacht het fanion-team van Herleving nog één dubbele opdracht - ongeslagen 't kampioenschap afsluiten en een daverende prestatie in de nationale eind ronde. 2e Provinciale afdeling Small Street-Herleving B8-8 Herleving B heeft een reële kans laten verloren gaan om zich opnieuw 'in tweede stel ling te werken ten nadele van Small Street Gent D. Rudy Dossche en co zorgden er aanvankelijk voor de verras sing door tot 0-3 en 3-6 uit te lopen. Toen het 4-8 werd scheen de overwinning aan de Dendermondenaars niet meer te kunnen ontsnappen. Small Street D slaagde er niettemin in de laatste vier partijen te winnen, zodat Herleving B op twee punten blijft hangen, en wel zijn laatste kans op pro motie verloor. Rudy Dossche en Guido Ring wonnen elk drie wedstrijden. Jean Pierre Bral geraakte niet verder dan één overwinning en ook Ray mond Meyers moest met één overwinning vrede nemen. Op zichzelf een goede prestatie bij het sterke Small Street D maar in de gegeven omstan- Zaterdagnamiddag krijgt Adec Baasrode de ge legenheid een der smadelijkste nederlagen uit deze kompetitie uit te wissen. Inderdaad, Loven degem klopte tijdens de heenronde doorslagge vende 3-0 cijfers op het bord, dit na een minder waardige partij van de paars-witten. De overwin ning op Sifrano St.-Niklaas heeft het moreel peil op zenith gebracht bij de Baasrodenaars zodat het wel wat kan worden. Deze wedstrijd wordt geleid door de hr. Frans Massarteen zege zou de thuisspelers weer een stoot voorwaarts geven want op het programma staat nog een Spectrum Moerbeke - Hades Tem- se en een Springbokken Zele - Sifrano St.-Ni klaas. (Sporthall Adec Sport op zaterdag 9 maart te 16.30 u.) W.S. ST.-AMANDSBERG - AVANTI LEBBEKE 3—1 Het was onze slechtste wedstrijd van dit seizoen sakkerde Avantisekretaris Achiel Stallaert zondagnamiddag. Inderdaad, wei nig reden om te juichen want niet alleen ging de volle inzet ver loren doch waren slechts zeven spelers op het appel voor deze wedstrijd. Daarmee speelden de meesten de reservewedstrijd en kwamen - dus allesbehalve fris aan de start van de hoofdwedstrijd. Van Rijckegem, onstuitbaar aanvaller, en Staelens waren de grote boemannen voor de bezoekers die moeilijk vat kregen op de wedstrijd en tijdens de eerste set onmiddellijk op 82 achter stand kwamen. Slechte service en te vele geschenkjes maakte het voor de Gentenaars niet moeilijk om in dergelijke omstan digheden met 157 te winnen. Dezelfde stand in de tweede set (82 na een tiental minuten) en zelfde eindstand (157). De derde set was de spannendste omdat Lebbeke nu dapper ging meevechten en 18 uitliep. Op 813 dacht iedereen het broodje gebakken, doch niets was minder waar. De bezoekers kwamen terug tot 1414 en Louis Vafl Breedam moest zich rep pen om samen met Ronny Van den Broeck uit te maken met 14—16. Ontgoochelende laatste set die amper 13 minuutjes duurde en 158 als eindresultaat kreeg. De Lebbekenaars moeten hun supporters zaterdag reeds een re vanche bieden en kunnen dit door de thuiswedstrijd tegen Messi- dor Vorst te winnen... met doorslaggevende cijfers... als het even kan tenminste Lebbeke speelde met Van Den Broeck, Etienne Rogiers, De Dec ker, Van Praet, Huau, Horn en Van Breedam. GDP SIMIBA LOST DE ROL TE BAASRODE Wat verondersteld werd een echte cupmatch te worden is uitge groeid tot een eenzijdig spektakel omdat de Pletsers goed ge leid door Rudolf Goossens, weer oppermachtig waren en de schoolmeesters met zware 30 weer schoolwaarts stuurden. Set standen van deze door weinig toeschouwers bijgewoonde wed strijd waren 1512; 1512 en 159. Het klassement ziet er uit als volgt 1. Pletsers 5-4-1-14 - 6- 9 p. 2. KWB 5 - 4 - 1 - 13 - 7 - 9 p. 3. Simiba 5-3-2-11-11- 8 p. 4. Untouchables 5-2-3-9 -12-7 p. 5. Kasseistampers 5-2-3-8-12-7 p. 6. NCMV 5- 0-5-7 -15-5 p. De terugronde start maandag 11 maart te 19.30 u. met de vol gende wedstrijden Untouchables - NCMV en Kasseistampers - KWB. Voor de KWB-ers geen sinecure want dat het zo gemakke lijk zal gaan als in de heenronde zou ons zeker verbazen Scheidsrechter is de heer Ward Pieters. GDP EERSTE PROVINCIALE KANGOEROES AALST - MARGOS GENT 1—3 Bij Kangoeroes Aalst wil men de oscar van de wedstrijd toe kennen aan scheidsrechter Van den Bremt die zich weer in een fantasierijke dag bevond en samen met secondant Van Dievoort een prestatie weggaf die als onvoldoende wordt gekwoteerd. Nochtans zag het er niet onmiddellijk zo moeilijk uit want beide ploegen opteerden een aanvallend volley met de bezoekers steeds een tweetal punten aan de leiding (79) tot de Gentenaars zich even bogen en 105. Ondanks de zwakke service van de Kangoeroes waren het deze laatsten die doorlopend de betere waren in een tweede set (74) zich even lieten bijbenen (1010) doch uiteindelijk met 1411 voorkwamen om de setzege niet meer af te staan (1513). Even spannend volley in de volgende spelbelurt tot 1010 doch enkele dubieuze beslissingen in het nadeel van Van Renterghem brachten niet zo overtuigende bezoekers een zege met 1115 cijfers. De sfeer was door de opgewonden discussies reeds danig ver hit wat uiteindelijk uitdraaide tegen de thuisspelers die in de vierde set wel even aanklampten, doch tenslotte zouden ten on der gaan in de «parodie» die, volgens de aalsterse zegsmannen, door het scheidsrechtersduo werd opgevoerd. Spiitige nederlaag voor de Kangoeroes die hierdoor wel vastge- ankerd blijven op de rode lantaarn en in de wedstrijd tegen Mar- gos wel de kans hadden om twee puntjes rijker te worden. Dit is niet gebeurd en de klubleiders van de rood-witten wil de ver antwoordelijkheid van de nederlaag niet op de eigen spelers af wentelen. Men moet dan ook wel erg gekrenkt zijn om zulke harde woorden te gebruiken... en waar rook is, is er vuur... Zaterdagavond reizen de Kangoeroes naar Kuhlmann Zelzate waar wel uit een ander vaatje zal dienen getapt om iets te oog sten. De kanaaljongens staan nu eenmaal gekend als een ty pische thuisploeg... digheden mooht de halve in zet niet meer worden prijsge geven. 3e Provinciale Herleving D-Drive C 13-3 Herleving D is nog eens uit zijn krammen geschoten te gen Drive C dat werkelijk nooit de gepaste tegenzet heeft gevonden om DeVriendt en co in hun ren naar de overwinning te stuiten. Opval lende goede verrichting van de jonge Guy Van Malderen die drie wedstrijden won. De Vriendt en Freddy De Bruyne langs 'hun kan waren even eens reuze met elk vier wed strijden, terwijl Miel Van Bie- sen alvast zijn tevredenheid zal gevonden hebben in het feit dat hij er Boon wist onder te houden. 4e Provinciale Herleving F-Reinaert B 14-2 Herleving F heeft de kans niet laten ontglippen om te gen Reinaer B een zo hoog mogelijke score op het bord te krijgen. Jean en Robert Boudou lieten alvast niets aan het toeval over. Een ver heugend feit was alvast dat Freddy Van Damme eveneens zijn vier wedstrijden won. In deze jonge Herlevinger schuilt wel degelijk een tafeltennis- belofte. Ook Valeri Boudoncq deed zijn duit in het zakje en won twee wedstrijden. Met deze overwinning klimmen de F jongens naar de derde plaats in de algemene rang schikking. De Herlevingploeg is kampioen en stijgt naar Derde nationale. Van rechts naar links Marcel De Bruyne, Pierre Cornelissen, Herman Pieters en Dany Vermeulen. JVC) Trainer Jef Van Driessche staat zijn leerlingen bij tijdens iedere rustpauze. (R)

De Voorpost | 1974 | | pagina 26