WILLY GODDAERT. BELGISCH KAMPIOEN LIEFHEBBERS VOETBAL ATLETIEK UI 28 - 8-3-74 - De Voorpost Het atletiekweekend is voor de Vlierzele-atleten net als één week vroeger er weer een geworden van drie dagen. De indoor te Gent, aan de Gentse Universiteit zag inderdaad enkele ver tegenwoordigers van wit-blauw. Marc D'Haese won vlot zijn serie 50 yards in 5"8. Lastra werd vierde in de 800 m. waar Coppens van E. Aalst schitterend gewonnen had. Lastra won de tweede serie trouwens maar behaalde de vierde plaats in de tijdsorde. Even later deed Mare D'Haese in de halve finale van de sprint nog één tiende beter maar in de finale werd de eindtijd nog één tiende scherper gesteld tot 5"6, wat goed was voor een derde plaas, overigens met dezelfde tijd als de eerste twee. Kathy Baeten won de 800 m. dames en Myriam de Waele werd eerste Belgische in het hiogspringen. Zaterdag, op de damescriss van Ophasselt was er eveneens slechts een gedeeltelijke delgati. Bij de allerjongsten werd de Rijcke vijf de. Bij de jongste miniemen was van Delsin achtste terwijl Van de Walle verrassend vierde werd bij de oudere miniemen. Verras send. schrijven we want Lemeire- Poppe werden zevende en achtste en dat zegt genoeg. De oudere Van Oelsen weed hier Ifde. Bij de ikadetten werd achter Anne de Martelaer, zesde, Greta de Pauw negende. Over de prachtige wed strijd van Gerda de Palmenaer leest U meer bij Uitbergen, net ais over Erna van Gendt. twee de bij de juniores. De hoofdbrok van de naweek was natuurlijk het nationaal kampioen schap van de jongens. Reeds in de eerste wedstrijd van de lange maar oh zo boeiende namiddag werd er gejuicht doordat Willy Goddaert alle pronostieken eer aan deed, en dat is de eerste keer sedert jaren dat een kadet- tenfavoriet het inderdaad ook haalt. Maar niet allen de over winning van Goddaert was reden tot blijdschap. Ook en misschien vooral het feit dat Paul Pieters en Patrick Hinderdael hier met hun twaalfde en twintigste plaats de ruimste basis legden voor de interkluboverwinning. De som van deze drie, vermeerderd met de som van de jongere drie bepaal de immers dat Vlierzele Belgisch kampioen der kadetten werd. Bij de jongeren waren Robert de Pal menaer. zesde. Oirk de Wilde, vijfentwintigste, en Dirk de Neve de hoofdtroeven. De grote mise rie moest toen beginnen me de oudste scholieren waar Eddy Peynsaert na zijn heelkundige in greep helemaal niet van de partij kon zijn en op basis van zijn uit slagen in het voorseizoen vir tueel bij de eerste tien mocht gerekend worden, waar Roland de Spiegeleir de spikes inbond en alle kansen op een eervol klas sement, meteen ook zelfs het eindklassement verloren gingen. Dit doet evenwel niets af aan de de verdienstren van deze die wel van de partij waren Rudy van Albiom (76). Jan Roggeman (80) en Loc de Winne (99) Ronny Oosterlinck (30). Dany van Al- boom (46) en Patrick Mory (60), deze laatste drie dan bij de jon gere scholieren. De juniores leverden een zeer homogene ploegwedstrijd maar jammer genoeg een tiental plat te ver om het klassement te winnen. Luc van Heake was weer de beste (28) terwijl de plaatsen van de anderen - fn een massa cross wel te verstaan de homo geniteit bewijzen Etienne van Impe (34) Chris Ouysburgh (42), Paul Renders (47). Peter van der Eist (49) Hubert de Sutter (51)... De senoreswedstrijd hield één buitengewone voldoening fn met de uitslag van Gilbert Maes- schamck die dertiende qerd. Zijn kleine achterstand op Cris Gijse- linck (tiende) enerzijds en zijn grote voorsprong op Pierre de Freyne anderzijds (veertigste) be wijzen het uitzonderlijke van zijn prestatie. De afwezigheid van Haeck. Mare Gijselinck en het veteraan zijn van Van der Hoeven trok een streep door de pronos tieken ai was een derde plaats 'm de interklub. net als bij de juniores toch zer eervol Trou wens, de derde plaats in de inter klub van alle rangschikkingen te- samen bewees dat Vlierzele dit Jaar de sterkste Oostvlaamse crossers had JMV NATIONAAL VELDLOOPKAMPIOENSCHAP SUKSES VOOR DIRK VAN DEN BERGE (E. AALST) In de B reeks (scholieren 1958) werd Dirk Van den Berge tot nationaal kampioen gekroond en loste aldus de steile verwach tingen in van secretaris-trainer Eric Coppens en van de talrijke Aalsterse supporters. Dirk die beslist ophef maakte, was eerder voorzichtig gestart en hield vooral de koplopers in het vizier. Na de eerste ronde kwam er al een lichte afscheiding en Dirk maakte deel uit van het groepje van acht. Hij wachtte er zich wel voor aan de leiding te komen en het gebeurde dan op 800 m. van de eindmeet dat de Aalstenaar even verdap- perde en verdwenen de tegenstanders fluks uit zijn spoor zodat hij met 12 sec. boni de eindmeet bereikte. Bij de ka detten (a) bracht Dirk Vermeir het tot een 53e plaats terwijl H. Wellekens en D. Van Biesen respektfevelijk 75e en 112e werden. Bij de kadetten (1960) hoopte de Aalsterse kolonie op een goede start van Dany Kiekens, en dat hij door deze goede aanhef voor een verrassende uitslag zou kun nen zorgen. Dany faalde echter opnieuw bij de aanloopmoest zijn beste krachten aanspreken om bij de kopgroep aan te slui ten en schoot dan uiteraard te kort bij de finish. Hij werd nog twaalfde, terwijl H. Hulsbosch het voortreffelijk deed (35e), en Jos Coppens (59e). In het klubklasse- ment behaalde E. Aalst een ze vende plaats wat beslist niet slecht Is. Rudi Daeleman en Eric Vermeir. maakten er bij de scho lieren een achtervolgingsmatch van. Van respektievelijk 36e en 45e plaats bij de eerste ronde eindigden ze 16e en 20e. R. De Vuyst en R. Van Keymeulen kwa men in 36e en 70e positie over de meet. De vijfde man L. Corne lia werd 86e en dit op 190 deel nemers. Junior P. Cailebaut die tot voor veertien dagen in een ideale konditie verkeerde - hij won trouwens het provinciaal kampioenschap moest wegens griep meerdere dagen het bed houden en de prestatie (14e) was natuurlijk navenant. Pech dus voor Pierre die in normale om standigheden zeker in de eerste vijf zou geëindigd zijn. Bij de seniores waren met Jef Pollet en Herman Parmentier de verwach tingen hoog gespannen en de start was trouwens ook belofte vol. Pollet die In 22e positie liep werd echter door buikkram pen geplaagd en moest in de laatste ronde de wedstrijd ver laten. Parmentier die de laatste ronde als zestiende inging moest zich uiteindelijk met een acht tiende plaats tevreden stellen. A. Palmans en M. Corthals werden 49e en 51e. De vijfde man F. Neyriockx werd 13e. In het klub- klassement werd Aalst de achtste plaats toegewezen. Indien Jef Pollet niet noodgedwongen de wedstrijd had moeten verlaten dan was men beslist vijfde ge worden. DAMESVELDLOOP TE OPHASSELT. AALSTERSE S. VERHEIRSTRAETEN WINT. In de damesveldloop die te Op hasselt werd betwist hebben de Aalsterse meisjes het tot een glo baal goede prestatie gebracht. Het begon al bij de eerstejaars- kadetten met Laurie Verhei rstrae- ten die vrij lang aan de leiding liep en uiteindelijk vijfde werd. Karine Van der Meirsche schoof haar in de laatste rechte lijn nig voorbij en werd vierde. M. Carael (10e) hielp mee de tweede plaats in het ktubklassement verwerven. Lutgarde Coppens niet in een beste dag wegens griepale toe stand werd slechts tiende, ter wijl N. Rotteirs en N. Van Impe de 12e en 14e plaatsen opeisten. Bij de Juniores werd het dan een sukses voor Suzy Merheirstraeten. Ze dulde aanvankelijk nog het ge zelschap van de Vlierzele atlete Van Gendt, maar vluchtte dan op vallend gemakkelijk weg om on bedreigd haar eerste overwinning te boeken. H. Eemans kon een eervolle zesde plaats bemachti gen. Te Vittel deed A.M. Van Nuffel het niet zo best. Hoe' kon het anders met pas een reis van 450 km achter de rug. Eveneens te Vittel won Renno Roeland zijn reeks van de 400 m In 51 "8. J.V.H. Atletiekkern Overmere ONZE JONGENS TE WAREGEM Vier 'jongens van de Ov.ermeerse Atletiekkern waren geselekteerd om op de Gaverbeekrenbaan te Waregem mee te dingen naar de nationale titel. Ze hebben zich in dit erg opwindend nationaal veld loopkampioenschap op behoorlijke plaatsen kunnen rangschikken. In de reeks (kadetten B liep Dany Buyle geruime tijd in dertigste stelling op een 200-tal deelne mers. Het zware parcours en de lange afstand bekwam Dany blijk baar minder goed en naar het einde toe moest hij geleidelijk A.C. UITBERGEN te WAREGEM Robert en Patrick deden het flink Op de Belgische veldloopkam pioenschappen kregen wij drie Uitbergse jongens aan de start nummer vier, Mare De Coster moest noodgedwongen forfait ge ven wegens ziekte. Voor de eer ste maal werden de kadetten en scholieren in twee reëlksen ge scheiden volgens het geboorte jaar. Bij de kadetten 1959 hadden wij Patrick onder de deelnemers. Patrick had geen geluk in de start en zat wat ingesloten in de grote groep. Vooraan ging het ondertussen zeer vlug zodat wij spoedig twe man aan de leiding kregen Willy Goddaert van Vlier- steeds van de eerste plaats hield zele die deze winter Patrick steeds van de eerste plaats hield en Agtem die tweede werd. Pa trick deed ondertussen een prach tige remonte en kwam na een ronde door in 19de positie. Hij slaagde erin de laatste ronde nog zeven plaatsen in te winnen wat zeker niet gemakkelijk is als de besten vooraan zijn. Hij be reikte als twaalfde de eindstreep. Bij de kadetten 1960 deed Robert De Palmenaer nog beter. Van bij de start stred Rogert in de voor ste gelederen. Toen op een twee- hinderd meter voor de eindstreep vier man zij aan zij spurtten voor de titel had flobert nog slechts een achterstand van enkele me ters. Met wat meer durf had hij zich misschien in de titelstrijd kunnen mengen. Zign zesde plaats is evenwel een prachtresultaat. Onze jongens droegen meer dan hun steentje bij om Vlierezle te helpen het klubklassement ov.er de twee reeksen kadetten te win nen. Bij de scholieren liep Alain De Vrieze zo goed als hij kon. Pas hersteld van griep slaagde hij er in als 68ste aan te tikken Voor onze andere Jongens was •het spijtig dat ze er niet bij kon den zijn. De eerste vijf van het provinciaal kampioenschap wer den door de club aangeduid. Jan de Palmenaer steeds derde of vierde kon in Herzele niet deel nemen wegens ziekte en was er daardoor niet bij. Chris Van Eeck- hout schoot een weinig te kort im bij de vijf te zijn evenals Dirik van de Velde die dit sieizoen steeds met pech heeft af te re kenen. Bronchitis, griep en nu de laatste weken een verstuikte enkel plus daarbij de onvermij delijke examen waren dezZe win ter zijn deel. A.C. Uitbergen zal op he teinde van het crossei zoen andermaal een mooie ere lijst kunnen voorleggen. GERDA DE PALMENAER WINT TE OPHASSELT Vier van onze meisjes liepen za terdag te Ophasselt. Bij de mi niemen liep Berlinde Poppe In derde stelling toen ze ten val kwam. Ze werd naar de achtste plaats teruggeslagen. Bij de ka detten Ikregen wij een flinke wed strijd va Ann De Martelaer, ze eindigde als zesde. Een vlotte zege werd het voor Gerda De Palmenaer bij de scholieren. Voor Erna Van Ghendt bood zich de kans om eens zonder een van de 'De Palmenaer tweeling aan de start te komen maar nu stuit te ze op een in forme zijnde Verheirstraete v„n Eendracht Aalst vierde op -de kampioenschappen te Vilvoorde. Erna moest het meesterschap van Verheirstraete erkennen maar werd onbedreigd tweede. Volgende zaterdag lopen al onze Jongens en meisjes te Burst een propaganda veldloop voor leden van Vlierzele sportief en niet aangeslotenen. Zondag loopt Myriam De Palmenaer en Erna Van Ghendt te Waasmunster. Brigitte en Gerda De Palmenaer te Liedekerke. BIJ AC LEBBEKE LELON EN VADERTJE PECH De Lebbekenaars hebben noch een individuele noch een klub- rangschikking met goud kunnen bekronen. Zo hoog waren de ambities trouwens niet gespannen, alhoewel vooral op mannen als Lelon, Pierre Vermeir, Franpois Willems en enkele andere werd gerekend om Lebbeke te geven wat het toekwam. JM Lelon is daar zeer dicht bij geweest... het beste bewijs is de omstan digheid waarin hij er nog in slaagde een negende plaats te behalen. Een snelle start, opvliegende modder en klauwende spi kes... een alleweeks verschijnsel doch een haak van een vreem de spike trof de Lebbekenaar in de benen en daarmee kon hij zijn ambities opdoeken. Moedig is hij blijven verder strijden en kwam als negende over de streep met amper een 10-tal secon den na de vijfde geklasseerde. Normaal zat er dus een mooie vijfde plaats in... of misschien nog beter. Ook De Coster was niet zo min In die scholieren A reeks waar hij 23e werd. Van den Eede eindigde als 32e en wetend dat er 163 atleten de meet overschreden kan dat toch al «iets» genoemd worden. Willems, ook al zo'n naam waar men op wedde, heeft de ver wachtingen niet bedrogen. On danks de archislechte start, ze nuwen kwam hij naar het einde toe sterk terug om acht ste te eindigen. Dat was in de B-reeks waar we ook Van Dam me (51e), Moens (92e), Van Buggenhout (108e) en Wouters (119e) ontmoetten. In de inter klub ging de zege naar A.C. Toekomst (140 p.) voor Looise (164 p.) en... AC Lebbeke (215 P-). Terugkerend naar de kadetten A kunnen we niet van opvallen de uitslagen spreken. Noch tans waren verschillende atle ten wegens ziekte niet gestart zodat de sterke Lebbeekse kol- lektiviteit niet optrad. Boodts (69e) en Tilburgh (71e) verde digden zich kranig wat ook van Verhaven (30e), De Hau- were (62e), Vandenabbeele (117e) en V. Buggenhout (177e) kan gezegd worden. Pierre Vermeir werd 16e bij de juniors en de deed dit na een herstelperiode van veertien da gen wegens griep en dus zon der de minste training. Deze Belgische kampioenschappen waren voor hem een voorberei ding op de grote wedstrijden die zondag a.s. te Lebbeke wor den georganiseerd. Emmerechts werd 75e en Willy Pieters 175e. Slechts drie seniors namen de start. Deden het ook niet zo slechts, want dit verklaren de uitslagen van Rottiers die 33e werd. Poppe 39e en Philips, niet in zijn gewone doen, met de 59e plaats. Voor Poppe zit er grote kans in dat hij wordt uitgenodigd om deel te nemne aan de militaire kampioenschappen te Marokko. GDP INTERSCHOLENCROSS VAN A.C. OLYMPIA LEDE WORDT SUCCES Sport in de scholen is een sterke hefboom voor de algemene beoefening ervan. Een grote waaier van aktiviteiten leidde in ver scheidene onderwijsinstellingen van onze provincie tot de be stendige groei van stevige kernen. Van buitenuit volgden tevens initiatieven die onze schoolgaande jeugd toelieten zich in hun specialiteit verder te ontplooien en te onderscheiden. Dit was ondermeer het geval te Lede waar vorig jaar een grootse scholencross werd gehouden voo meisjes en jongens. De verantwoordelijken die er met hun sportbeoefenaars op af kwamen waren vol lof over de organisatie en de prijzen- tafel. Ruim duizend leerlingen na men er aan deel. Wie de aan- komstlijn bereikte hoefde niet met lege handen naar huis te rug te keren. Van belang was echter aan zui vere sport te doen. Vandaar dat de inspanningen van de atle tiekvereniging uit Lede en van de deelnemers door een talrijk publiek erg op prijs werden ge steld. A.C. Olympia zet zich helemaal in voor de jeugd en wenst het dit jaar opnieuw te doen voor de provinciale scholencross van zaterdag 9 maart. De belangstelling voor dit sport evenement is bijzonder groot totnogtoe liepen reeds meer dan 800 inschrijvingen binnen. De organisators zijn dus goed op weg om hun rekord van vo rig jaar te kloppen. Er werd een mooi parcours uit gestippeld langs de Keiberg- kerkweg waar om 14 u. 30 de eerste start gegeven wordt van de derde interscholencross, voor pupillen tot en met se niors. Prijzen zijn er opnieuw bij hon derdtallen maar de hoofdbrok- ken worden toch de wisselbe ker Bloso voor jongens (drie kategorieën), wisselbeker druk kerij Minnoodt voor meisjes (drie kategorieën) wisselbeker patisserie Gilbert voor legereen heden (want er staat opnieuw een legercross op het program ma waarvoor reeds heel wat meer inschrijvingen binnenlie pen dan vorig jaar) beker mi nister Calewaert (klass. pupil len plus miniemne), beker mi nister Chabert (klassement pu pillen en miniemen) schaal pro vincie Oost-Vlaanderen en ere- plaketten van Feest- en Sport- komitee Lede (klassement per kategorie). De naturaprijzen be reiken en waarde van om en bij de 50.000 F. De toegang tot het parcours is langs de Keibergkerkweg. MARCOLE BIJ A.C. BAASRODE EREPLAATSEN OP BELGISCHE KAMPIOENSCHAPPEN De Belgische veldloopkam pioenschappen voor heren, zijn weer eens achter de rug. Zes atleten werden in de verschei dene categories kampioen, an deren waren zeer tevreden met het behaalde resultaat of ont goocheld wanneer niet werd bereikt wat werd verwacht. De omloop lag op sommige plaat sen vrij modderig. Bij de ka detten A was Marc Van De Voorde niet mee bij het ver trek, zodat hij na 300 m in zo wat 50e positie liep. 300 m ver der liep hij echter al bij de eerste tien doch de inspanning die hij hiervoor moest opbren gen was echter te bruusk, wat Mare tijdens de laatste 500. m an den lijve zou ondervinden. Na zowat 1 km wedstrijd kwam Marc in 7e positie, 500 m. ver der in 8e positie, en tijdens de laatste kam diende hij nog een paar plaatsjes toe te geven, zo dat het alleen door zijn wils kracht was dat Mare zich nog op de 10e plaats kon blijven handhaven. Robert Veyt was het in de start al niet beter vergaan hij kwam wel wat minder bruusk naar voor, maar raakte niet uit een groepje dat streed voor de 14e plaats Half- wedstijd liep Robert in 16e po sitie, in de spurt diende Robert nog een paar plaatsjes toe te geven zodat hij 18e werd. Fran cois Peleman vertrok zonder am6itiés. Het doet trouwens heel wat als je voor het eerst in je leven met zo een 200 moet vertrekken. Frangois legde be slag op de 76e plaats. Bij de juniors was Roger De Vogel ook al niet te best mee in de start na 300 m. liep hij in 35e po sitie doch kwam dan stilaan naar voor om na 1 van de 7 af te leggen kilometers in 19e positie te lopen, 1 km verder was dat in 16e positie en daar zou Roger een tijdje blijven. Op anderhalve km van het einde was Roger dan toch opgerukt naar de 14e plaats om tijdens de laatste 5-600 m. Roger al zijn reserves op te gebruiken en beslag te leggen op de 11e plats. Roger zal zich nu stil aan gaan voorbereiden op het pisteseizoen alhoewel hij per 1 april het burgerpak met het legerplunje dient te verwisse len Hopelijk krijgt hij er de kans om regelmatig te trainen. Zondag nemen de heren deel aan de veldloop te Lebbeke en de dames te Waasmunster. GDP meer en meer plaatsen prijsge ven. Hij eindigde 73e. Wie zich aan de modder minder stoorde was Ronny Oosterlinck bij de scholieren B. Zijn mooie 30e plaats in de einduitslag op een totaal van meer dan 200 in geschrevenen onderstreept duide lijk zijn kwaliteiten. Bij de scholieren A kan Herwig Van de Velde terukblikken op een voor hem regelmatige wedstrijd en liet zich 122e optekenen. Junior Christiaan Van de Velde |:wam als 64e over de eindstreep op een -totaal van meer dan 250 deelnemers. GROTE NATIONALE VELDLOOP Zondagnamiddag te 15 uur start te Lebbeke de traditionele geworden veldloop voor alle kategorieën heren en dit op de terreinen van het jeugdcentrum De Mot, Leo Du Bos straat te Lebbeke. Uiteraard een interessante prijzentafel die er reeds in geslaagd is, ongeveer een week voor de grote dag, atleten als Grillaert (AC Hamme), Vaes (Booi- schot) en Van Holsbeek (Anderlecht) te lokken Daarnaast nemen er nog een twintigtal klubs deel aan dit veldloop spektakel dat de moeilijksten kan bevredigen. Hoe ziet het programma eruit Seniors 9000 m. Ereprijs Octaaf Van den Broeck. Juniors 6000 m Ereprijs Marga. Scholieren 3500 m Ereprijs Hol- brecht. Kadetten 2000 m. Ereprijs Bevisol. Miniemen 800 Ereprijs Jo Sport. Pupillen 500 m Ereprijs Nopri. Bgc VOETBALTORNOOI DER STAD AALST SETOKVERBOND NEGEN OP TIEN VOOR THUISPLOEGEN In de hoogste afdeling zijn de bezoekers niet aan hun trek gekomen. Met het gelijkspel van C Hofstade bij Den Broek overden ze een schamel puntje. Het meest opvallende resul werd door F.C. Hoek voor elkaar gebracht. F.C. hield doelt kermis in een eenrichtingswedstrijd met Amicale. In de weds met Manchester dat slechts met acht spelers in het veld kv heeft Blauw-wit er alles moeten uitpersen om met oneven d punt het pleit te winnen. Het was pas op de valreep dat thuisploeg zegezeker werd. Leeuwerik - O.C. Aalst gaf aanleiiiur tot een vrij spannend nummer, waarin niemand bepaald voordeel kon afdwingen. Corten oriënteerde de wedstrijd de thuisploeg en Welsh zorgde voor het eerreddend punt var gasten. In de tweede klasse waren het de bezoekers diejerei hoogste noten bliezen. Alleen Stylor was sant in eigen laiUrr Het nummer Stylor - M. Shoe waarbij de spanning scheringy^ inslag was, wentelde pas zes minuten voor tijd in het voor van de thuisploeg. Deze had voordien tweemaal tegen een punt achterstand moeten opkijken. De Man en Stichelmans ren er de auteurs van. De Smet en Troch zetten de situatie r voor Stylor dat door deze zege beslist een promoveringsl maakt. Sportiva maakte B.M.W op eigen veld in met cijfers aan duidelijkheid niet te wensen overlieten. Het was Slots rozen die zijn stempel op deze wedstrijd drukte. Voor B.V lukte Eric Wauters de doelpunten. In de derde klasse was er verrassende resultaat van de nieuweling D.N. Haaltert die Anna op eigen bodem klopte. Zoro's scoorde in de wedstrijd F.C. Safir driemaal, doch won slechts met 12. Debbaut do immers tegen eigen ploeg. Saelens legde de zege vast. Dp' door heeft ZQro's een beste kans op promotie. ive Voetbaltornooi der stad Aalst Setokverbond - Uitslagen Ereklasse F.C. Hoek - Amicale 71 Den Broek - C. Hofstade 22 Blauw wit - Manchester 32 Leeuwerik - O.C. Aalst 21 E. Welle - St.-Anna 4—2 Tweede klasse S.K. Denderl. - Mijlbeek 2—4 Stylor - M. Shoe 32 B.M.W. - Sportiva 2—4 Stabyl - Intercom 15 Derde klasse M.D.V. - V.K. D'Hondt 2—3 F.C. Safir - Zoro's 12 Groen wit - F.C. Moerstr. 07 F.C. Outer - Jaca 15 Ressegem - Voskes 30 St.-Anna (b) - D.N. Haaltert 0—2 J.V.H. Programme voor 9 maart Ereklasse Honda - J. Welle Blauw wit - St.-Anna E. Welle - Amicale C. Hofstade - Leeuwerik Manchester - R.D. Denderl. Tweede klasse M. Shoe - S.K. Denderleeuw Stylor - B.M.W. Sportiva - Blauw wit (b) Intercom - Snas Derde klasse St.-Anna (b) - F.C. Outer Zoro's - V.K. D'Hondt Voskes - Groen wit F.C. Moerstraat - Jaca Ressegem - F.C. Safir J.V.H. Liefhebbersvoetbal Mini-Tornooi der stad Aalst Zondagkompetitie Uitslagen van zondag 3 maart 1974 Drievelden - OC Aalst 11 Sint-Anna - Bonanza ff. 20 Sint Job - Residence 02 Inno - Arend 50 Sparta - Nieuwe Wijk 00 Oom kk Zaterdag Beker van FEB-EUROPE Uitslagen van zaterdag 2 maart 1974 Rimini - FEB Somati - Heipias Melckenbeeck - Leeuwerik Ög Hoeksken - Fregat Fregat zorgde voor de ver sing van de dag door vice-k pioen Hoeksken afgetekenc en, verslaan. Kampioen Melcl beeck, daarentegen, beha. een logische en uitgespro overwinning tegen gebuur LfIU werik. Ook Heipias en FEB blijven in de dans na een n zege op respektievelijk Sorikk en Rimini. VV SPARTA 73 FC NIEUWE WIJ Na een eerste helft w Nieuwe Wijk een licht over aan de dag legde zonder ter de Sparta-goalie werk te bedreigen, was het tweede periode al Blauw wat de klok sloeg. Deze match heeft de toeschouv van begin tot einde gebi gehouden. Tien minuten het einde lukte Sparta zelfi01-' doelpunt, maar de uitstek) leidende scheidsrechter D'Herde keurde het af wegieni voorafgaandelijk buitenspel ml Nieuwe Wijk mag zich al b(,c; gelukkig prijzen met het haalde gelijkspel, terwijl S ta een hartelijk proficiat dient. De nieuwelingen van, 1 MTSA zijn tevens de revef' van het seizoen geworden.enl FC MORTA - DV STAMPIA*n 0—2 (ff) op ej Morta - Stampia Real Familial vrij Algemene rangschikking ff. 0—2 1. Nieuwe Wijk 22-39 2. Drievelden 21-35 3. Inno 22-27 4. Sparta 22-27 5. Stampia 22-24 6. OC Aalst 22-23 7. Familial 21-21 8. Arend 22-21 9. Sint-Anna 22-19 10. Residence 23-18 11. Morta 21-11 12. Sint Job 21- 7 13. Bonanza 21- 7 NIEUWE WIJK ris de Was de uitslag van minder lang (Stampia kreeg de pui) toch toegewezen daar fo -A zou opgelegd worden aan Nth ta wegens het opstellen niet-ingeschreven spelers), heeft Morta zich toch zeer c verdedigd tegen een verz\ Stampia. Morta scoorde fv het openingsdoelpunt op schop, toen een schot van lp' Van den Bogaert op het van DV-verdediger Janssenfrb week. Net voor de rust kt iet Stampia terug toen de M< goalie zich misrekende op kanjer van De Vijlder. NaL rust was het dezelfde De Vij >c die zijn ploeg op voorspi 'r bracht nea en misverstane de Morta-verdediging. Ml verdiende echter een gelijkt en dit werd hen onvrijwillig gestaan door Stampia-veri ger Harry Verbruggen, die kele minuten vóór ht een handspel beging strafschopgebied. Strafscho 22 via Matthijs Michel Ji uitslag en prima leiding scheidsrechter Van de VelL, SK RIMINI - FEB EUROPE In een gelijkopgaande weds heeft FEB (nochtans num< a| in de minderheid), het uir delijk toch gehaald. Na vrijschop, keurig getrapt i|"l Jos Vinck, belandde de bap Luc Van de Velde, die binnen schoot (01). Rljjci drong sterk aan en het dank zij FEB-doelman Laii»c dat de stand ongewijzigd tot de rust. Na de pauze k| FEB zelfs op een 0—2 sprong via dezelfde Van de de, mooi bediend door Pol men. Rimini, dat nu alle I niets speelde, slaagde er slotte in het verdiende eei dende doelpunt te maken Van Cauwenbergh. VIRTUEEL KAMPIOEN Op twee speeldagen van het kompetitie-einde mag gesteld worden dat FC Nieuwe Wijk de titel nog moeilijk kan verspe len. De kampioenen van vóór twee jaar hadden het welis waar zeer lastig tegen een mo menteel erg sterk Sparta, en moesten zelfs een puntje prijs geven, maar gezien ook de gro te rivaal Drievelden niet verder kwam dan een gelijkspel tegen OC Aalst blijft het verschil tus sen beide kopploegen ongewij zigd. Bonanza en Morta brach ten het eveneens tot een drawn tegen respektievelijk Sint-Anna en Stampia, maar aan de groe ne tafel werden deze uitslagen omgezet in twee forfait-verlie zen. Residence kon slechts twee maal scoren tegen Sint- Job, maar heeft toch zijn twee puntjes binnengehaald. Inno, ten slotte, neemt een sterke op tie op de derde plaats na een overtuigende zege tegen Arend. KKSF-voetbal THOR MELDERT NOG NIET ZEKER De topwedstrijd THOR MELDERT-Voorde heeft nog geen ze heid gebracht omtrent de titel. Zoals het een topweds past luidde de uitslag evenals bij de heenwedstrijd 1-1. Na doelpuntenloze ruststand konden de bezoekers in de 47e de stand openen. Enkele minuten later bracht goalgetter de Winkel de bordjes in evenwicht en hierbij bleef het dan Voorde blijft dus op één punt van leider Meldert met nog speeldag voor de boeg. Zij ontvangen zondag het zwakke beek en Meldert moet op bezoek bij het gevaarlijke Zandberlu dat in de heenronde de leiders met 2-3 kwam inblikken. m hoewel wij een verlies van de titelkandidaat weinig waarself7 lijk achten, bestaat er toch nog geen zekerheid. De derby HERDERSEM-BAARDEGEM eindigde eveneens op 1-1 gelijkspel. Het was De Maeseneer die de stand opende 1 de bezoekers op strafschop en een tiental minuten voor Iji stelden de lokalen gelijk. EREMBODEGEM won met de klein t score bij Melle terwijl MIJLBEEK met 0-2 de duimen mo leggen voor het sterkere Denderleeuw. Om deze kompetitie te besluiten gaan Herdersem en Er bodegem respektievelijk op bezoek bij Denderleeuw en Bi ln Er zit voor beide Aalsterse ploegen toch wel een gelijkspel g' Baardegem ontvangt Melle en de Vlugge Jongeren krijgen al de kans om dit seizoen eervol te besluiten. In eerste klasse heeft SK KRUIS MOORSEL een nieuwe o\ winning geboekt te Zandbergen en dan nog met 2-4. 4 punten op 6 kunnen de Mooselaars het seizoen nog m besluiten en dit met de gewestelijke derby bij OCARINA AA f in het vooruitzicht. Ocarina haalde ook een punt bij Welle een wedstrijd die eveneens gekruid was met 6 doelpunteiEr

De Voorpost | 1974 | | pagina 28