Duel Schellebelle - Overmere naar ontknoping Tien punten voorsprong voor Herleving A Wieze Sportief Vlaams proefkonijn voor vaste kaatsensysteem Krijt op tijd geplaatst! Sumo-Kwai peel kampioenschap van Vlaanderen THOR MELDERT OPNIEUW KAMPIOEN MEUBELEN ST.-JOZEF VOETBAL 4ePB0VINCIALE Vernieuwing van kaatsreglement Vaandel drager Wieze met begroefde middelen TAFELTENNIS GOLFBILJART KKSF VOETBAL Colfbiljartfederati^ Aalst JUDO 24-15-3-74 - De V oorpost Voor OVERMERE was het doodjammer dat zondag te Merelbeke een kostbaar puntjfe verloren ging de afstand tussen de Boe- renkrijgers en Schellebelle is nu weer tot drie eenheden ge groeid want SCHELLEBELLE zelf had niet veel last met het zwakke Tenstar Melle. SOS liep zelfs tot 6-0 uit, doch deed toen zo nonchalant dat de Gentenaars nog drie keer tegenscoorden. In elk geval nadert het duel tussen de twee grote titelkandida ten in Vierde B de ontknoping op zondag 24 maart staan beide teams immers in de Schellëbelse Tramstraat tegenover elkaar. Een drawn lost voor Schellebelle heel veel problemen op, wat niet kan gezegd worden van trainer Veldemans poulains die moeten winnen om nog de eerste plaats te kunnen veroveren. Alles hangt natuurlijk af van de uitslagen die zondag op het scorebord komen de paarsjes moeten naar Azalea. Een niet ongevaarlijke trip, terwijl Overmere het normaal moet halen tegen Balegem. OUDEGEM is nu te Welle niet verder dan een drawn geraakt. De paarshemden zijn de jongste weken aan een indrukwekkende remonte begonnen, doch dat ze de «filosofen in hun vertwijfelde ren naar een plaatsje bij de eer ste twee zouden kunnen rem men, hadden we toch niet ver wacht. Sportkring had echter de omstandigheden tegen, inkasseer- dae een doelpunt uit strafschop en puurde slechts helemaal op het laatste de gelijkmaker uit een langdurig offensief. BERLARE deed het tegen Ede uit- Schroevers Moorse) beet flink van zich af tegen Gijzegem. stekend. Alfons De 'Grauwe zette de bezoekers met twee doelpun ten op hun nummer en achteraf straften William firacke en Luc Van Cauteren Ede nog verder af. WICHELEN iWIEZE draaide op een debacle voor de experimen terende zwartwitten uit. Homo geen is de iWichelse ploeg mo menteel allesbehalve, en het eni ge positieve dat kan gezegd wor den is dat men, mede door het inbrengen van beloftevolle jonge ren, aan een toekomstteam bouwt. Wieze hield doeltjesikermis en John Lissens en 'Fons Uyttersprot troffen twee keer de roos. Met een own-goal en een doelpunt van Fernand Van Medegael werd het half dozijn afgerond. Voor DE stunt zorgde MELDERT dat koploper Mere, op eigen veld da nog, ging kloppen. Dat voor spelt weinig goeds voor die an dere titelkandidaat, Sohroevers Moorsel, die zondag met geel- blauw in de clinch gaat. Meldert dat aan zijn veertiende wedstrijd zonder nederlaag toe was, lukte op de koop toe 'het' resultaat van de speeldag. Het klopte leider Mere, op eigen veld dan nog, en zonder pardon, en blies aldus de titelrace nog meer leven in. Alles bij elkaar geno men is het een vrij interessante en spannende wedstrijd gewor den. De bezoekers werden gelan ceerd door het openingspunt van Moorsel in de aanval. Jacobs en de thuisploeg was er meerdere minuten door aange slagen. Naderhand ondernam Mere toch lovenswaardige pogingen om gelijk te stellen, doch de Meldert- verdediging bewees baar dege lijkheid. in de 75e min. sloegen de gasten opnieuw verrassend toe en het was Jacobs die de voorsprong verdubbelde. De rest kon men eohter niet vergeten want in de slotminuten steeg de spanning toen Guns milderde. Meldert bleef eohter overeind. Dat het momenteel niet te best draait bij Gijzegem kan men af leiden uit de recente zware ne derlaag. Te Moorsel kwam Wils kracht. met een vertimmerde ploeg, moeilijk van de grond. De oijfers (6-5) spraken Immers voor zicbzerf. Bij de rus kon men de wedstrijd als gespeeld beschou wen toen luidde de stand 3-0, met doelpunten van Wijnant en Hiel. Eerstgenoemde zou trouwens tot topscorer van de voetbaldag promoveren met vier voltreffers. Wandrestein die vorige week her- optrad was eens te meer de steHke man in he middenveld. De nederlaag van Herdersem op eigen veld tegen Erondegem is •verrassend aangekomen. Herder- sem moest echter meerdcere ti tularissen missen en dit was Wel de hoofdoorzaak van de nederlaag. De thuisploeg luke het openings- punt maar Hendriokx, H. De Coen en Lievens sloegen gepast terug. OPSTAL is te APPELS bedrogen uitgekomen een drawn maakt de zaak van geelzwart, dat nog steeds brood ziet in deze kompe titie, in het geheel niet. De Zand- stuivers deden het bovendien met enkele invallers, zodat de pres tatie van de paarshemden nog beter uit de verf komt. EENDRACHT SINT-GILLIS was nret opgewassen tegen Ka Ho. Vo< die strafschop in de eerste ti5 was er te veel aan. De Sohf3 per zette die penalty om stond ook nog voor een twe goaltje in. Toen Janssens er de Ikoffre 3-0 van maakte, de 'matoh gespeeld. EENDRACHT GREMBERGEN dj00 te Eksaarde meer dan zich Nf33 dedigen groenwit liep zelfs 1-2 uit nadat een 1-0 achterst opgehaald werd. Nadie moest t dracht echter toch een pme' prijsgeven. Slechts heel even was er bij BOONWIJK hoop op een go uitslag Pierre Van de Meirss verkleinde de kloof nadat KH tot 0-2 uitliep, maar verder raakte de wijkploeg niet. Te 311 het einde van de wedstrijd de fut er bij 'Boonwijk een be<> uit, zodat de Waaslanders tot opdreven. W rk Dinsdag 12 maart 1974 kreeg Wieze Sportiefsecretarfs Oscar De Smedt wel een raar schrijven in de bus... een brief van kaats- klub Ottignies met het verzoek maar eens na te denken over een nieuw reglement dat de huidige kaatssport meer zou aanpassen aan de moderne levensstijl. Hoe het nu wel juist in elkaar zit zullen we straks even beter uit de doeken doen, interessant is het zeker de beweegredenen van de uitvinders van dit vastekaatsensysteem» even te vertellen omdat hun opninie niet ver afligt van de ideeën die verschillende kaatsprominenten uit onze gewesten er op na houden. POPULARITEIT Verliest de kaatssport aan po pulariteit, kan zeker in vraag worden gesteld. Redenen zijn er volgens de waalse kaatsex- perten genoeg. 1. Het afschaffen van de terrei nen door de grote invloed van de voertuigen. 2. Daar de kaatssport een zo mersport is wordt ze meer en meer het slachtoffer van de ruimere ontspanningsmo gelijkheden die de moderne mens (lees sportman) gebo den krijgt. 3. Te vele «dode momenten» veroorzaakt door de talrijke kampveranderingen geduren de een partij. Deze gedwon gen rustperiodes stemmen niet meer overeen met de gesteldheid van onze huidi ge wereld waar snelheid en ritme alles domineren. Ten opzichte van de eerste twee genoemde motieven heeft men praktisch geen verhaal zo dat de «uitvinders» zich vooral lieten leiden door het derde punt waardoor vooral gezocht werd om een methode of spel- aanpassing te vinden die deze dode momenten voor 60 70 t.h. zou verminderen. Vooral rekening werd gehouden met het strijdelement in de kaats sport «DE STRIJD OM DE KAATS OF CHASSE IS - WAS Om de leken even op de hoogte te stellen nog even dit... vol gens de huidige reglementen moeten de ploegen steeds leve ren en keren om twee (of één bij 40) kaats te leggen teneinde dan in de mogelijkheid te zijn deze «kaatsen» in strijd te leg gen om vijftienen te veroveren. Dat brengt inderdaad met zich mee dat elke maal er twee kaatsen door de kaatsenlegger getekend zijn, beide teams ge woon van kamp verwisselen en een „andere speler aan de op slag komt. Dat gedurig wandelen en ver wisselen is nu het hoofdtema van de revolutionaire regle mentswijziging, die, we willen er nog even op wijzen, nog NIET is goedgekeurd door de officiële bondsinstanties en in de eerstkomende maanden nog zal uitgeprobeerd worden «als proef» door enkele vooraan staande eerste nationalers waaronder onze streekploeg Wieze Sportief. Het principe van deze nieuwig heid is heel eenvoudig... in plaats van eerst twee (of één) kaats te leggen worden op het speelveld TWEE VASTE kaatsen getekend over de volledige breedte van het speelveld, een eerste evenwijdig met de mid dellijn op 7 meter van de mid dellijn of koordlijn en dit in de rechthoek. De tweede kaats wordt gete kend in het trapezium op 12 meter afstand van de basislijn. Voordelen heeft dit systeem al leszins... geen kaatsaanwijzers, geen opmetingen meer en na tuurlijk en. gemakkelijkere arbi trage. Bij elke opslag nu zal een «chasse» betwist worden. De kampverandering gebeurt op het ogenblik dat één der par tijen 40 behaald. Op dat ogen blik zal de livreur van de an dere partij het spel afmaken en onmiddellijk het volgende spel beginnen en voortleveren tot hij of de tegenpartij 40 be haald. Vervolgens weer kamp wisseling en.., we zijn weg. Dit brengt onder andere met zich me dat er elke maal au fond moet geleverd worden zo dat alle trukjes van steekser- vices min of meer moeten ver meden worden. Ook gemakkelijke kaatsen, bij voorbeeld helemaal achteraan in de rechthoek, die gemakke lijk gewonnen worden en aan het publiek weinig of geen spel bieden zijn nu uitgeschakeld en vervangen door een continu keihard spelen om kaatsen die steeds te winnen zijn. Deze methode doet natuurlijk heel wat tijd winnen. Bij een lutte met uitslag 1510 wor den er met deze nieuwe metho de een 50 (vijftig) kampwisse lingen uitgesloten en zullen er ook en 70 ballen minder geser veerd dienen te worden omdat er ook geen kaatsen meer moe ten gelegd worden. Deze inge wonnen tijd wil men te Ottignies kom penseren door een spel te laten spelen naar 25 spellen met rust op 13. WAAROM NIET Deze week komt het dagelijks bestuur van eerste nationaler Wieze Sportief over deze kwes tie in vergadering bijeen omdat moet beslist worden of de vriendenlutte Ottignies - Wieze Sp. van 15 april e.k. volgens het nieuw systeem zal worden ge speeld of niet. Secretaris De Smedt verklapte ons dat ook een voorstel, om op 24 maart e k. tijdens de wedstrijd Wieze- Meerbeek deze revolutionaire theoriën uit te proberen, op deze werkvergadering zal be sproken worden. Daarover hou den we U zeker op de hoogte. G. De Pauw Wie tijdens de transfertperiode dacht dat de neo-eerste na tionaler Wieze Sportief met ruchtbaarmakende overgangen zou uitpakken, heeft het mis gehad. Inderdaad, slechts Bos- teels verliet de ploeg om in Meerbeke zijn geluk te beproe ven doch voor de rest zijn het de reeds beproefde namen die weerkeren. Het bestuur van Wieze Sp. met ere-voorzitster Mej, Moens Va lentine, voorzitter A. Brutein, sekretaris O De Smedt, pen ningmeester Fr. Moens, onder voorzitter Jozef Putteman en 'n staf van 7 leden wil slechts pro paganda maken voor de kaats sport en kan dit inderdaad het beste doen door enkele mooie uitslagen. Of ze er zullen in slagen cracks ais Giliy... te kloppen blijft een grote vraag doch alle verwach tingen staan hoog gespannen zodat de talrijke toeschouwers zich elke verplaatsing naar het terrein voor de Oktoberhalle niet zullen beklagen. Volgende week Steven Immo- Sonck Moorsel. GDP Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft Herleving A zijn voorsprong tot 10 punten uitge bouwd. 1e Provinciale HERLEVING A 10 ARTEMIS 6 Spannende wedstrijd waarin de bezoekers lange tijd gelijke tred hielden. In de eerste twee ron den lieten Pieters en Cornelis- sen en paar steken vallen en daar ook Marcel De Bruyne, griep, niet in zijn beste doen bleek zag het er aanvankelijk niet zo schitterend uit voor de kampioenen. Cornelissen zou zich in de volgende ronden evenwel herpakken en daar Dany Vermeulen niets aan het toeval overliet, al mist hij zicht baar ook wel training wegens militieplicht, kwam Herleving A over 55 tot 75. Via Pieters werd het 85. Cornelissen en Vermeulen wonnen in een dave rende sfeer hun laatste partij en meten werd het ook 106. Met vier wedstrijden op vier werd Dany Vermeulen ander maal de held van de dag, ter wijl Pierre Cornelissen met drie wedstrijden eveneens een op vallende verrichting bracht. 2e Provinciale afdeling Herleving C 5 Melsele B 11 Zwakke wedstrijd van de C- jongens die er maar niet in ge slaagd zijn hun bezoekers aan banden te leggen. Weliswaar verloren Van Langenhove en Co liefst zeven wedstrijden in de belle, maar uiteindelijk heeft zulks weinig waarde. Luc Ver schelden met twee en Gustaaf De Proft met drie gewonnen wedstrijden waren de besten. Er gingen kostbare punten ver loren en het zal verduiveld moeilijk worden zich in tweede te handhaven. Tenware natuur lijk volgende week op Eikenlo gewonnen wordt. Dit zit er trou wens in wanneer met volle over gave wordt 4e Provinciale afdeling DRIVE D 2 HERLEVING 14 Herleving E, leider in vierde B heeft ook bij Drive D niets en het toeval overgelaten. De gebroeders Boudou zorgden voor acht wedstrijden en ook Frans Hermans liet zich gelden. Enkel Detlef Steiger bleef wat beneden de verwachtingen, maar met 214 op verplaat sing is er geen reden om pes simistisch te zijn. Nog een paar weken en Herleving mag zijn tweede kampioenstitel vieren. 1e Provinciale afdeling dames HERLEVING 8 DROP EEKLO 2 De zusjes Linda en "Gerda Van Langenhove hebben samen met Nadia Tecqmenne een knappe zoge afgedwongen tegen Drop Eeklo B. Linda won haar drie wedstrijden, terwijl Nadia Tecq menne en Gerda Van Langen hove elk twee partijen voor hun rekening namen, en in de di belwedstrijd Linda en Nadia gemakkelijk aan de winnetïZ' hand bleven. Een vlotte en h< versterkende zege voor d< pëpjonge Herlevingdamesplo1 BELANGRIJKE MATCHEN Krijgen we dit week-end slecN een beperkte kompetitie, in zitten er voor Herleving bijz dere belangen aan vast. In tv de afdeling komt Herleving tweemaal achter de tafels, 01 tegen Eikenlo C en EikenloP' telkens op verplaatsing. He }n ving B ontvangt Sleidinge Bfj2 ook deze wedstrijd mag i °f verloren worden. Herlevinger in derde krijgt leider Drive9" op bezoek, terwijl de dam9* ploeg de veplaatsing ma 'J naar Small Street Gent. fe nieuwe overwinning van w Dendermondse damesploeg slf eenvoudigweg fantastisch zi >v In ons nummer van vorige week hebt u waarschijnlijk vergeefs gezocht naar de uitslagen van de heenwedstrijden van de eer ste schiftingsreeks in de beker kompetitie gewest Aalst. We gens plaatsgebrek konden die echter niet gepubliceerd wor den, zoals in de tekst werd aangekondigd. U krijgt ze nu THOR KOKERIJ MELDERT heeft het dan toch waar ge maakt. Docr een 02 overwinning bij Zandbergen werden zij opnieuw kampioen en strandde konkurrent Voorde op 1 punt. In september 1972 startte Meldert voor het eerst in KKSF. Zij sloten hun eerste seizoen af zonder één enkele nederlaag. Dit seizoen deden zij het al evengoed in over gangsklasse met slechts twee (thuis)nederlagen tegen Den derleeuw (02) en Zandbergen (2—3) en een gelijkspel tegen Herdersem en tweemaal tegen hun rechtstreekse te genstrever Voorde. Slechts twee nederlagen in evenveel seizoenen en twee jaar na het ontstaan van de klub reeds uitkomen in de Nationale reeks. Van rekords gesproken Zowel HERDERSEM als BAARDEGEM hebben het seizoen eervol besloten met een 21 overwinning respektievelijk tegen Denderleeuw en Melle. EREMBODEGEM moest met 40 de duimen leggen bij Burst, terwijl MIJLBEEK slechts twee doelpunten moest toestaan an het sterke Voorde. De Aalstenaars mogen alleszins naar versterking uitzien voor het volgend seizoen. A'ls wij de balans opmaken in overgangsklasse, dan komt het Voorpostgebied er schitterend uit met een prachtige kampioenenploeg en alle ploegen van het gewest Aalst hebben zich kunnen handhaven, In eerste klasse stond de derby OCARINA AALST - SK KRUIS MOORSEL op het programma. De sterkere thuis ploeg kon haar overwicht uitdrukken met drie doelpunten. Ocarina gaat zondag op bezoek bij titelkandidaat Onker- zele en Moorsel ontvangt Kamigas Denderleeuw. Er zit zeker een puntje in voor S.K. Kruis. F.V.B. naast de nieuwe uitslagen tus sen haakjes. Wij vestigen er nogmaals de anadacht op dat zowel Fosques, Hand in Hand als Cosmos hun B-ploeg lieten inschrijven als A-ploeg en omgekeerd. In deze eerste schifting geen verrassingen, tenzij de over winning van Krijt op Tijd tegen Koszen B. Na twee gelijkop- aaande wedstrijden die beiden eindigden op een gelijkspel, plaatste Krijt op Tijd zich uit eindelijk langs een supplemen tair spel om. In de volgende ronde staan en kele wedstrijden op het pro gramma die beloven een span nend verloop te krijgen. Fos ques A (lees B) neemt het op tegen Onkreukbaren A, Cos- mes B (lees A) tegen Moorsel A en Hand In Hand A (lees B) tegen Scotching A. Deze wedstrijden, evenals Fos ques B (A) - Moorsel B, Hand in Hand B (A) - Zandstuivers en Krijt op Tijd - Gijzegem, gaat door op zaterdagavond 16 maart te 20 uur. UITSLAGEN Onkreukbaren A - Cosmos A 3—3 (5—1) Hand in Hand A - Kasseistamp. 4—2 (3—3) Koszen A - Moorsel A 1—5 (3—3) FREDDY VERLEVEN EREMBODEGEM STATIE HAALTERT 063-252.20 Royal Boys A - Fosques B 0—6 (0-6) Fosques A - Scotching B 5—1 (3—3) Scotching A - Johny Boys A 5—1 (5—1) Moorsel B - Onkreukbaren B 4—2 (4—2) Zandstuivers - Riva Lede 6—0 (6—0) Krijt op Tijd - Koszen B 4—3 (3—3) Gijzegem - Moorsel C 6—0 (fr—1) Royal Boys B - Hand in Hand B 0-6 (0-6) Cocmos B - Johny Boys B 5-1 (5-1) BEKERUITSLAGEN Reeks A Onkreukbaren A - Cosmos A la Kasseist, - Hand in hand Apin Moorsel A Koszen A Royal A - Posqeus B Fosqeus A - Scotscbing B Scotscbing A - Johny Boys A Reeks B Moorsel B Onkreukbaren Zandstuivers - Riva Koszen B Krijt op tijd Gijzegem - Moorsel Royal B - Hand in Hand Cosmos B - Johny Boys B Wedstriden voor 16-3-1974. Fosqeus B - Moorsel B Orikreukbaren A - Fosqeus Moorsel A - Cosmos B Hand in Hand B Zandstui<£n Krijt op tljd - Gijzegem Scotsing A - Hand in Hand Na de selektietraining van de Oostvlaamse ploeg zat er fi iq wat kans in dat prachtig zou worden gepresteerd op het k g< pioenschap der beide Vlaanderen De pas herstelde Verstrae irl werd echter in de halve finale tot opgave gedwongen weg ih een schouderletsel Niet beter verging het halfzwaar Leo S en die in de schiftingen werd uitgeschakeld doch in de open re' ac een verdiende 4e plaats behaalde. Met nog meer kompeti oi ervaring komen deze judoka's zeker npg op 'het hoogste s( nr votje. Pierre Van Damme en De Smet moesten zich bij oi gewicht en de kracht van hun tegenstanders neerleggen, re Voor de Lebbeekse judoka's ging het alleszins beter.. Henifor De Visscher bereikte de halve finale doch moest met neusletsel de strijd staken. Mohamed Oubad werd 2e in senior 70-80 kg. Op zaterdag 23 maart heeft er te Maldegem een driehoeksl ai nooi plaats tussen Oost, West en Zeeuwsvlaanderen. Voor en Oostvlaamse ploeg werden volgende streekgenoten gese in teerd2: Frangois Renders (Lebbeke), Pierre De Rop (1e dan ir Gillis-DerwL). Leo Send fDendermonde) Ik

De Voorpost | 1974 | | pagina 24