<3 t Traag handgeklap Druk week-end voor A.C. Denderland Prachtuitslagen voor zwemclub Olympos Kadetten van Cabrita Zele regionaal kampioen WEL EN WE CABRITA - KAMPIOENENHULDE ATLETIEK Zwemmen S. Aalst - C. Brugge 84-101 3ÜS BASKET Schelde Gent - Panters 70-61 C.O.O.P. beker S. Aalst naar kwartfinal S. Aalst - Tissac Gent 97-61 Beker van België (dames) SIM AALST SPEELT FINA| 26.- 15-3-74- De Voorpost Adolf Heuninck Belgisch kam pioen bij de veteranen boven de 60 jaar, te Vilvoorde. Dirk Van den Bossche, schitte rende prestatie te Lebbeke. Christine Verbeke 6e te Waas munster. De Dendermondse atletiekclub A.C. Denderland mag fier zijn op de uitslagen die behaald werden tijdens het voorbije weekend. De prestatie die vorige zater dag, geleverd werd, is onge looflijk Adolf Heuninck be haalde de eerste plaats in de reeks veteranen boven de 60 jaar en werd BELGISCH KAM PIOEN. Vermeldenswaardig is ook de 2e plaats behaald door Arthur Van Damme. Door har de training worden zulke resul taten altijd geboekt. Michel De Saedeleer, was eveneens van de partij te Vil voorde en noteerde een 25e plaats in de reeks veteranen van 50-60 jaar. In de reeks van 40-50 jaar stre den en groot aantal deelnemers. Van Herreweghe Alf., ditmaal in betere conditie dan vorige zon dag, behaalde de 31e plaats. Van Ransbeeck Frans volgde zijn maat op met een flinke 35e plaats gevolgd door Roels Ph. 57e, Waterschoot Willy 75e en Waegeman H., 115e. Zondag, namen de atleten deel aan de jaarlijkse veldloop te Lebbeke. In de eerste reeks pupillen werd wel voor enige spanning gezorgd door een minder goe de start, moesten Vercammen Benny en Schelkens Franky naar voor komen zodat zij res pectievelijk de 5e en de 8e plaats behaalden. De Man Dirk kwam de 23e aan en Schelkens Patrick de 27e. In de 2e reeks pupillen behaal den Van Haute Luc en Ver cammen Eric beiden even schitterende resultaten, name lijk de 3e en de 5e plaats. De Smet Peter nam de 13e plaats. Van Den Bosche Dirk liep zeer sterk de reeks miniemen uit en kwam als 5e aan. Door een ongelukkige start bleef De Man Patrick eerst op de achtergrond maar nadien geraakte hij meer en meer bij de voorste gelede ren en kwam als 20e aan. De kleine Van Beveren Vicky volg de zijn clubgenoot op de 23e plaats. Van Den Berghe Mare liep ver standig de reeks kadetten uit. Hij behaalde de 3e plaats welke hij gedurende de gehele cross behield. De Maesschalk Hans kwam als 50e aan. Als enigste scholier liep Maes Eddy de veldloop. Gedurende de eerste helft van de cross ver keerde de atleet in een uiterst goede conditiede 2e helft zorgde er evenwel voor dat de inspanningen van de vorige avond (men vierde het jaarlijks bal van Denderland) hem te veel waren. Een 19e plaats is daarom een verdienstelijk re sultaat. Evenals zijn clubgenoot, kwa men bij junior Putteman Freddy dezelfde verschijnselen voor hij kreeg de 11e plaats. Van Rieté André (24e), hersteld van zijn ziekte, weerde zich flink. De reeks seniors gaf enige ont goocheling. Eric de Sadeleer, steeds vooraan in de eerste ronden, gaf op wegens kram pen. Het was dan de beurt aan Van Weyenberghe Freddy om de plaats van Eric in te ne men. Ondanks de krampen die hij ook kreeg in de laatste ron den, en waardoor hij enkele plaatsen verspeelde, behaalde hij de 26e plaats. De Mey An dré komt meer en meer naar voor en kreeg de 32e plaats. Vercammen Omer en De Witte Roger, die gedurende de ganse cross kat en hond speelden, kregen respectievelijk de 48e en de 49e plaats. Ook zondag 10 maart, waren de meisjes anwezig op de veld loop te Waasmunster. Voor de meesten was het een lastig parkoer, dus er moest hard gestreden worden. I.os Klara, die de jongste tijd in een goede conditie verkeert, kwam als 2e in de reeks minie men aan. Uytendaele Ingrid kreeg de 5e plaats voor haar clubgenote D'Hooms Jenny 11e. Door een ongelukkige val be reikte De Vriendt Karien toch neg de 12e plaats. Van De Moortel, nog steeds in form van de voorbije clubkam pioenschappen, kwam als enig ste kadette aan op de 5e plaats. De 2e reeks zorgde voor een tweestrijd tussen Verbeke C., en Cornelis A.M. Ze kwamen resp. de 6e en de 8e an. Van Rans beeck Magda (11e) weerde zich flink. Van Muylder M. en Van Muyl- der I. waren de 2 atleten voor de reeks scholieren. Zij noteer den de 18e en de 22e plaats. In de reeks seniors behaalde Eeckhoudt Maria een behoor lijke 2e plaats. Verbeke Linda 3e en Van Herreweghe Martin 9e weerden zich flink in de reeks juniors, na het voorbije bal van de vorige avond. Vermelden we tenslotte de prestaties die geleverd werden op zaterdag, 9 maart, op de scholencross te Lede. In de reeks A pupillen kwamen Vercammen Benny 2e en Schel kens Franky als 9e aan. In de reeks B pupillen noteerde men de volgende uitslag 2e Vercammen Eric, 9e Van Haute Luc en 5e De Smet Peter. Zondag 10 maart 1974 had te Oudenaarde een zwemmeeting plaats met als deelnemers de Nieuwpoortse zwemvereniging, de Waregemse zwemklub, zwemkiub Neptunus Aalst, Temse Scheldezwemmers, Zwemvereniging Wettra en de Dender mondse zwemvereniging Olympos. In een ongedwongen sfeer werden de juryleden en de deelne mers aan het publiek voorgesteld. Eerst werden enkele voor behouden wedstrijden afgehaspeld en even voor drie uur begon men aan de officiële wedstrijden, in de eerste reeks 100 m. streek benjamins meisjes gewonnen door Sergeant Rosita van Neptunus werd Olympos vertegenwoordigd door de Ruysscher Carol die een tijd van 1.50.6 liet afdrukken. 2e reeks 100 m. streek minie men meisjes 1e H. 'Bleyaert met 1.37.5, Tania Van den Brande 3e met 1.40.1 en Dominique Beeckman 4e met 1.42.9. 3e reeks 100 m vrije benjamins jorraens JM Raemdonok 4e met 1.28.4 en Peter Bleyaert 11e met 1.45.0. 4e reeks 100 m. vrije slag min. jongensY. Delplanque 9e met 1.33.1 en Raf De Ruysscher 12etnet 1.40.2. 5e reeks 100 m. streek kadetten ,i meisjes 1e werd Elise De Kiippel met de mooie tijd van 1.33.5, AM Frandkaert 4e met 1.42.7 en AM Bleyaert 5e met '1.56.7 7e reeks 100 rn vrije slag miniemen meis jes M. De Baere 1e met 1,24.2, O. Beeckman 5e met 1.32.2. Chan- tal Van de Voorde 6e met 1.34.3 8e reeks 100 m streek kadcetten jongens Wim Van de Voorde 3e met 1.28.5 Raf De Ruysscher 6e - met 1 36.0 10e reeks loom rug kadetten meisjes Wim Van de Voorde )e met 1.39.3, 7e AM Franckaert 2.00.5 12e reeks 100 m streek benj. jongens JM Raemdonck 2e met 1.37.5; 13e reeks Yvan Delplanque 7e met 1.51.8 14e reeks 100 m. vrije slag kadetten meisjes 2e Elise De Kiippel met 1.24.6. In de aflossing 4 x 50 meter wis selslag werd Olympos 2e gerang schikt na Neptunus Aalst. In to taal werden 6 medailles in de wacht gesleept. Misschien is dit ook te danken aan de luidruch tige aanmoedigingen van Patrick De Smedt, bankzitter wegens een verkoudheid. Diezelfde namiddag was Olympos ook vertegenwoordigd te Sint- 'Niklaas voor d kampioenschap pen van Vlaanderen. Chris De Rop zette zijn beste beentje voor en haalde een tijd van 1.01.8 over 100 m crawl en 1.12 over 100 m dolfijn. Zijn zuster Lucienne haalde 2.40 over 200 m crawl en Alfons Booz 1.19.9 over 100 m schoolslag. Aan deze wedstrijd nam ook Franpois Deley deel die onklopbaar als hij is, een nieuw Belgisch record over de 400 m haalde. Ook Carine Verbauwen won 2 reeksen. Olympos 'is Iklaar om deel te ne men aan de komende wedstrijden in Molenbeek, Gent.. GDP HEMOtUBJHIST tfX x*>. jHM» ut Bum Sunshine beleeft geen grootste dagen, en toch zit de stuwkracht er in. BASKETBALL - EERSTE KLASSE Kon Carad Brugge niet rekenen op zijn gegriepeerde spelver delers Hofman en Suski dan vormde dit geen beletsel om met 'n straat verschil van S. Aalst, dat al aan het seizoeneinde dacht, te winnen. Carad liet een koortsige Katherman slechts na tien minuten zijn trainingspak uittrekken, want toen leidde de thuis ploeg met 2920. Waar De Coster aan het probleem van de spelverdeling de gewenste oplossing gaf en op de koop toe slag op slinger scoorde, kon men de kloof die door Steveniers, Eaton en Van Keer op het bord werd gezet, dichten. Ook Van de Keere, Wittewron- gel en Delvinquiere droegen hiertoe hun steentje bij. Rust 4848. Na de rust deelde Ca rad haast doorlopend de lakens uit. Het liet daarbij een shot prestatie van 26 op 42 noteren terwijl Sunshine slechts aan een schamele 17 op 44 kwam. Vermits Steveniers gehinderd door een dijletsel nooit tot zijn gewoon rendement kwam men in verdediging praktisch ner gens was men werd zelfs door een twee bewegingen schaakmat gezet was het voor de bezoekers slechts een koud kunstje om voorsprong te nemen. Het ging van 7873 naar een beslissende 7895 omdat Katherman eenvoudig ongrijpbaar was en daarbij ook met afstandsworpen scoorde. Wat men te Aalst zelden of nooit meemaakte was het traag handgeklap die de Sunshine spelers die zonder enige kon- centratie noch inzet de wed strijd hadden aangepakt te beurt viel. Een handikap voor de thuisploeg was dat van Van Keer die er in verdediging nog iets van terecht bracht, al spoe dig vier fouten opliep, zodat coach Verhulst hem gedurende meerdere minuten op de bank moest houden. De doelpunten Eaton 810, Steveniers 1512, Van Keer 82, Van den Broeck 44, Van de Keer 134, Van der Haegen 04. Shotprestatie 39 op 87, 6 op 10 vrijworpen hert te kijken...» Want zowel en 12 fouten. Nu zaterdag reist Sunshine naar Racing White. Indien Aalst met niet meer over tuiging in de strijd zet als vo rige zaterdag het geval was, dan zal Racing White ongetwij feld zijn derde zege van het seizoen mogen inschrijven. J.V.H. 44190 De kadetten van Cabrita Zele - kampioen. Een degelijke jeugdpolitiek moet in de sport vroeg of laat vruchten afwerpen. Bij de hervorming van basketbalklub Cabrita was het vernieuwde bestuur de mening toegedaan, dat een groot gedeelte van de klubwerking moest toegespitst worden op het aanwerven van jeugdspelers. De meest ideale manier was het organiseren van een scholontornooi voor de jeugdcategorieén. Uit dit initiatief kwam de vaststelling dat er een kern bestond om een paar kom- petitierijpe ploegen in te schrijven. Het eerste seizoen waren dat kadetten en miniemen en het leergeld dat het eerste jaar betaald werd. droeg dit seizoen vruchten. De oprichting van een jeugd- comité werd noodzakelijk en het driemanschap G. Van Mie- groet - L. Verbruggen - L. Van Acker werd verantwoordelijk om drie jeugdploegen op de beste manier door de kompe titie te loodsen, namelijk twee kadetten en een miniemen- ploeg. De eerste bekommernis was de dertig spelers zoveel mogelijk spelgelegenheid te ge ven, want naast de officiële kompetitie, werd er onder vorm van tornooien en vriendenwed strijden zoveel mogelijk ge poogd basketbal te spelen. De kadetten I ploeg, was wel op een degelijke basis gevormd, want een viertal spelers, niet van kapaciteiten gespeend, haalden de 1,90 m en daarbij werden ze flink aangevuld door playmakers en vleugelspelers, zodat het van bij de aanvang van het kampioenschap duide lijk werd dat het een titelkan didaat zou zijn. En inderdaad gans de kompetitie vochten ze een nek aan nek race uit met Eksaarde en Bazel maar uitein delijk waren ze de sterkste, zo dat hun kadettentitel een aan sporing, de basis zal betekenen van de toekomst van Cabrita Zele. De ploeg is gevormd uit Filip Heirwegh, 17 j., 1,77 m,; Luc Famay, 15 j., 1,91 m.: Jan Jacobs 16 j., 1,90 m.; Eric Van de Velde 16 j., 1,78 m.; Roland Op het terrein van Schelde Gent heeft Panters zijn laatste oef wedstrijd van het seizoen gespeeld. Met een heel onvolled ploeg trouwens. Inderdaad, niet alleen is Boeykens nog ste< herstellend van een in december opgelopen kwetsuur, ook Zegbroèck. en Flórkin hadden in de loop van de week een enl letsel opgelopen. Daarbij kwam nog dat Hiel forfait gaf en Colpin in de laatste instantie ziek gevallen was. Zodoende sch er van de eigenlijke eerste ploeg niet zo veel meer over. Schelde had dat vlug begrepen en werd daarbij nog onret U streeks gesteund door een falende De Block (2 op 11 in de 1 helft), zodat de jonge Moens vrij eenzaam stond in de aanval, dan ook niet kon beletten dat Schelde, langs een 3020 sti naar een 3226 ruststand toe ging. Aanvankelijk diepte Schelde de kloof verder uit na de ri 4029. Toen de manverdediging van Panters echter efficië ging werken, gingen in aanval Borremans en vooral Van Broeck zwaar op de Gentse defensie drukken. Zo werd het 46- Ondertussen was Borremans echter met 5 fouten huiswaarts stuurd, terwijl De Block, van de 16e min. al, 4 kruisjes achter naam had, wat hem tot een voorzichtige verdediging verplicl s Daarbij bleef Karei falen in aanval terwijl Van Den Broeck, p toch duidelijk zijn shot had gevonden, te weinig werd bedi%r. Toch zagen we goed samenspel tussen Moens - Van Den Brouh zodat Panters, niettegenstaande zijn gering aantal manschap tot het einde in de wedstrijd bleef. Trouwens, als Simoens b bewaakt was geworden, zien we nog niet goed wie zou gewon 3e hebben. el Bij Panters speelde Van Den Broeck een sterke 2e helft, z< jt in aanval als in verdediging (neutralisatie van Van Doorsli Moens speelde aanvallend een van zijn beste wedstrijden verdediging echter hebben we hem al beter gezien. PANTERS De Block 9; Borremans 9; Moens 21; De Smet <j|d Van Den Broeck 16; Piron 2. Miniemen PANTERS 29 GENTSOf Flinke tegenstand van Par tegen een werkelijk te st en te grote tegenstander. t het eerst sedert zijn kwet zagen we en goede Wellel r in de anvallende rebound. PANTERS Verhulst M. 5 seldeurs 5; Wellekens 14; stappen M. 1Van Bossch 2; Van Bossche L.; De Bles Pupillen PANTERS 13 GENTSOfj Tegen de kandidaat-kamp nen vielen Panters' jongste licht uit. Slechts De Blese de 2e helft kon de scl enigszins beperken. )n PANTERS Meersman, De I Bt ker G. 2; De Decker P., Mo Verstappen M„ Verstappen Vermeersch R. 4; De Blese Franckaert, Peelman. Programma week-end Zat. 16 maartKad en Sch['j Panters - Sgolba Aalter 16 14.30 u. Pupillen Miniemen sac Gent - Vertrek 13.20 u Zondag 17 maart: Pante)rc Oostende 9.45 u. en 11.15 u^, Reserven SCHELDE 68 PANTERS 65 Ook Panters' reserven waren fel uitgedund. Zodoende deed Pan ters beroep op zijn jonge scho lierengarde Coeckelbergh - Stevens - Verhulst. Met sukses trouwens. De man-verdediging werd heel goed uitgevoerd en in aanval lukten Coeckelbergh- Stevens opmerkelijke doelen. Panters leidde dan ook tot de 6e min. in de 2e helft3644. Op dat ogenblik deed D'Hooghe zijn aarzelend heroptreden. De snelheid van de aanval ver dween hiermee en toen verder Borremans zijn laars ging va gen aan de man-verdediging, kon Schelde aan een remonte beginnen die het zelfs in een nipte zege kon omzetten. Bij Panters noteren we een heel goeie verichting van Coeckel bergh in de eerste helft en van Stevens in de tweede helft. PANTERS Borremans 10; Coe ckelbergh 12Moens 2; De Smet J. 6; Verhulst 2; Stevens 10; aVn den Broeck 11; D'Hoo ghe 10. Wi el DC Net als Prado Kortrijk vóór een paar weken, moest nu T. Gentbrugge op z'n beurt zware cijfers inkasseren. De Aalsti scholieren die in het kader van de C.O.O.P. beker naar de kv\ ht finale doorstoten moeten in de clinch met Brabo, die beslist niet te onderschatten tegenstander is. Terugkomend op de v strijd van zaterdagnamiddag dient te worden aangestipt dat sac niet te veel in de pap te brokken had. Aan een voor Sunsl gunstig resultaat kon bij de rust al niet meer getwijfeld wor 1 De stand luidde toen immers 49—22 en was op het bord gekof dank zij een voortreffelijke verdediging en een doeltreffende vii werking van vooral Van Cromphout, De Swaef en Corthals. de kampwisseling kon coach Van Parijs Van der Haegen, Swaef en Corthals naar de bank halen, de thuisploeg werd t wens nooit meer bedreigd. Doelpunten Van Cromphout 20; Van der Haegen 12; De S\ 21 Elias 10; Van der Borght 10; De Wolf 10; Corthals Meuleman, Rombout, Buys J. Van Driessche, 16 j., 1,70 m., Filip Van Hassel, 15 j., 1,91 m; Gilbert Van Hassel, 17 j., 1,80 m.; Guido Van Lysebettens 16 j. 1,85 m.; Antoine Van Mieghem 17 j., 1,85 m. Dit negental be schikt over de nodige inslag om volgend seizoen zijn man te staan in de scholierenkom petitie, rekening houdende dat Sylvain Deprez, 17 jaar en 1,90 m., de scholierenformatie zal versterken. Indien het Cabrita- bestuur, samen met het jeugd- comité op dezelfde weg kan verder werken, is de aflossing om een goede eerste ploeg te vormen een gunstige weg op gegaan. BENO S. AALST - ETOILE 78^-59 Zoals logisch kon worden verwacht spelen Sim Aalst en Ami Merelbeke wat een eer voor het Oostvlaams damesbaske de finale wedstrijd voor de «Beker van België. Beiden wor trouwens met lengten van hun tegenstanders die respektiev Etoile Destelbergen en Gembloers noemden. Wat de weds S, Aalst - Etoile betreft wist men reeds na tien minuten da thuisploeg het zou halen, al bedroeg het verschil op het scj' bord slechts vijf punten. Sim en inzonderheid A.M. De Schr die zich trouwens ook als spelverdeelster en afwerkster liet den, verdedigde immers zo goed dat Destelbergen moeilijk oi de ring kwam. Rust 3830. Na de kampwisseling probe Etoile alles om de Aalsterse aanvalsters het leven lastig te ken. Ringoir, De Schrijver, De Luyck en De Nul scoorden ec aan de lopende band en het ging naar 5945. Dank zij knappe verrichting van De Schrijver werden in de slotminuten meer afgetekende cijfers bereikt. Doelpunten Ringoir 18; De Li 13; De Nul 13; Stocks 10; De Schrijver 16; Van Wijnsberg Heiremans 0. J, Op zaterdag 16 maart, na de wedstrijd tegen Kangoeroes Hamme, die aanvangt om 16.30 u. in Sporthal De Zeven, worden de kadet ten van Cabrita gevierd om het behalen van de titel in de regio nale reeks C. Deze viering gaat door in het lokaal De Zeven om 18 uur. Er zal door het bestuur aan de spelers, ouders en enkele genodigden een receptie aangeboden worden. JEUGDWEDSTRIJDEN White Star St.-Amandsberg Cabrita Zele 3563. Rust 23—30. Heirwegh 8, Van de Velde 4, Van Hassel F. 9, Famay 8, Van Mieghem 12, Deprez 12, Van Lysebettens, Jacobs 10. ZEELSE BASKETBALVOORUITZICHTEN Zondag, 17 maart moet Cabrita Zele op verplaatsing naar Rei- naert Gent. Reserven te 14.15 u. en 1e ploeg te 15.45 u. Een ge vaarlijke uitwedstrijd. Op zater dag, 16 maart spelen alle Ca brita Jeugdploegen aan huis in Sporthal De Zeven. Kadetten II om 14.30 u. tegen Were Di. De kadetten I om 16,30 u. tegen Kangoeroes en de miniei ,rc 15.30 u. tegen Kangoe Hamme. De dames van Aurora mo naar De Pinte. Reserven t< u. 30 en 1e ploeg te 14.00 u ve Blauwwit is aan huis in derby gewikkeld tegen Gilr' bergen. De reserven spelei 14.15 u. en de Eerste Ploe(,ri 15.45 u. BE Kji d( rd rd

De Voorpost | 1974 | | pagina 26