E.V. AALST TIJDENS HET LAATSTE KWARTIER HANDBAL ZEELSE GEMEENTERAAD FIRMA P. SCH0LLAERT KINDERKARNAVAL OUDEGEM 28 -15-3-74 - De Voorpost Het derby tussen H.B.C. Ajax en E.V. Aalst is zeker niet uitge groeid tot een hoogstaand kijkspel. Deze wedstrijd, van het groot ste belang in verband met de strijd tegen de degradatie, werd uiteindelijk gewonnen door de Aalstenaars nadat H.B.C. Ajax gedurende drie vierde van de wedstrijd de indruk gaf het te zul len halen. Toen het laatste kwartier Ajax eens te meer verviel in een paniekerig gedoe, zou Eendracht, dat blijk gaf van meer handbalmaturiteit, nog een gouden zegen in de wacht slepen. Beide clubs staan nu op gelijke hoogte, met acht punten, en als wij hun nog te spelen wedstrijden overlopen, valt het ons op dat beiden hier nog puntenwinst kunnen uithalen. E.V. Aalst blijkt niettemin het best op weg te zijn om zijn behoud te verzekeren. Zaterdagavond in de Rozendreef krijgt het Unif Luik op bezoek. De Luikenaars ook nog niet helemaal zeker van het behoud, zullen zich beslist dienen te overtreffen om het op eigen terrein op dubbele waarde spelende Eendracht de nederlaag toe te dienen. Voor Eendracht kan deze wedstrijd de definitieve stap naar het behoud betekenen. Voor niet-insiders betekende de ruime nederlaag van Avanti Leb- beke te Seraing een verrassing. Voor ons echter bleek de neder laag beperkt aangezien wij reeds op voorhand wisten hoe sterk gehandicapt Avanti deze verplaatsing ondernam. Inderdaad, het reeds zo sterk uitgedunde spelerspotentieef werd er echt ramp zalig op nu Eddy De Smedt op doktersbevel een paar weken onbeschikbaar is en dat het duo Keppens - Dirk Verhofstadt af gereisd waren naar de finales van de Wereldkampioenschappen handbal in Duitsland. Dit betekende dat Avanti nu een beroep moest doen op een reserve van de reserven zoals onze kor- respondent het uitdrukte om over een basiszevental te kunnen beschikken. Met L. De Nil nog steeds in doel, bleven van de Avanti-basis slechts kapitein Moonen en Koen Verhofstadt over In deze omstandigheden kunnen wij de einduitslag nog een suc ces noemen, maar wel een succes met een bittere nasmaak. In tweede nationale puurde Brabo Denderbelle nog een gelijk spel uit een niet bijster goede wedstrijd. Met dit puntje wippen de Denderbellenaars niettemin over Sparta Aalst dat na een vrij incidentrijke wedstrijd verloor te Duffel. Of het eglementair is weten wij zo niet direkt maar in onze nu bijna twintigjarige «handballoopbaan» maakten wij het nog nooit mee dat een scheidsrechter een kompetitiewedstrijd vijf minuten stopt om de gemoederen te laten bedaren. Dit gebeurde te Duffel waar scheidsrechter De Schrijver blijkbaar de spelers niet meer baas was, In de bevorderingsreeks normale resultaten. Het derby tussen S.K. Grembergen en would-be kampioen Rosis Aalst, werd zonder te veel tegenstand gewonnen door de Aalstenaars en het in gestalte te sterk benadeelde Jochewoa Aalst kon een afgetekende nederlaag niet vermijden tegen Ganshoren. Bij de dames even eens normale resultaten. Avanti won van E.V. Aalst zonder ech ter de Aalsterse meisjes te overklassen. Ros Beiaard Dender- monde speelde gelijk te Evere, wat op zichzelf een vrij goed resultaat is voor de Dendermondse meisjes. De meisjes van H.B.C. Lebbeke leden de nederlaag tegen Ganshoren. In de dameskompetitie valt tijdens de eerstkomende weken de beslis sing in verband met de titel. Avanti Femina, de huidige leiders, spelen respektievelijk tegen Uilenspiegel Sport en tegen Ambiorix Femina. Zal Aalst Sportief hiervan profiteren maal en hiervan maakte Duffel gebruik om tot 1411 uit te lo pen zes minuten voor het ein de. Langs Verbestel en Bou- mon kwamen de Spartanen hun tegenstanders nog bedreigen, maar verder dan 1413 ge raakten zij niet meer. Dit alles neemt echter niet weg dat Spar ta gans de wedstrijd op ach tervolging aangewezen was. Na 15 min. spel leidde Duffel met 43 maar bij de rust stonden de ploegen opnieuw gelijk. Het begin van de tweede helft bleek fataal te worden voor Sparta. Duffel liep uit tot 96 na 40 min. spel. Toen het 117 geworden was deed Sparta een remonte maar de tussenkomst van de wed strijdleiding vertelden wij reeds. Doelpunten Ganzeman 1, Mens 7, Boumon 2, Verbestel 2, Cleemput 1. Bevordering Jochewoa Aalst 7 Ganshoren 38 Een sterk gehandicapt Joche woa (verschillende spelers lie ten zich verontschuldigen we gens ziekte) heeft een zware nederlaag niet kunnen ontlo pen. Nu is het wel zo dat het seizoen in de bevorderingsreeks ver ten einde is en vele spelers zich nogal handbalmoe tonen. De geestdrift is er wel wat uit bij de jongens van trainer Cloof maar het weekeinde in Duitsland, waar zij volgende zondag deelnemen aan een tor nooit voor jeugdploegen, zal hier vlug aan verhelpen. In elk geval was het zaterdag zo, dat de Aalstenaars van gestalte uit vielen tegen W. De Taey en Co. Ook het feit dat de aanwezige spelers eerder moedeloos aan deze wedstrijd begonnen (zie afwezigen) werkte de 319 ruststand in de hand. De jonge spelers van voorzitter H. De Groeve zouden tijdens het be gin van de tweede helft een korte periode meespelen maar Ganshoren bedreigen was echt niet mogelijk. Samenstelling Caudron, Persoons 2, De Boeck 1, Redant 2, Eckeman 1, Die- pendaele 1 Vlasschaert, Singe- lyn en Osselaer. S.K. Grembergen 15 Rosis Aalst 22 Tot onze spijt hoorden wij niets van onze Grembergse korres- pondent zodat wij ons dienen te beperken tot de Rosis kommen- taar die, zoals wij reeds onder- BANK LAMBERT vonden, erg objectief is. Hier uit bleek dat Grembergen een zeer goede start nam en vlug in de wedstrijd een 30 voor sprong bijeenwierp. Lang duur de het echter niet vooraleer Rosis onder stoom kwam en onder impuls van Meersman, Meert en Wilfried De Boeck had Rosis reeds bij de rust de lei ding stevig in handen genomen. Ruststand 610. Onmiddellijk na de rust zou Rosis dank zij het trio Willy De Boeck, Wilfried De Boeck en J. Meert die on der hun drieën voor drie doel punten zorgden, de definitieve kloof slagen. J.P. De Jaegher bracht door het sereen omzet ten van drie strafworpen zijn steentje bij tot het Rosis suc ces, De Aalsterse verdediging die zich de raadgevingen van trainer De Boeck goed herinner den, slaagde erin de Gremberg se topschutter Fr. Seghers prak tisch uit de wedstrijd te hou den, zodat deze laatste tot één doelpunt beperkt werd. Daar Rosis Aalst tijdens het laatste wedstrijdgedeelte de teugels wat vierde, slaagden de Grem- bergenaars erin de eindstand nog enigszins te beperken. Wat wel opviel bij Rosis, Fr. De Gendt bleek zeker niet in zijn beste dag. Eén schaduwzijde, R. De Smedt moest na tien minuten spel het terrein verla ten met een zware kniekwet suur. Doelpunten voor Rosis Willy De Boeck 2, J, Meert 5, J.P. De Jaegher 5, Wilfried De Boeck 6, Van Snick 1, Meers man 3. Dameshandbal E.V. Aalst 6 Avanti Femina 11 De Eendracht meisjes die in de loop van de week een gemak kelijke overwinning hadden be haald te Anderlecht speelden tegen leider Avanti Femina stukken beter. De Avanti meis jes die niet te spreken waren over de leiding van scheids rechter Poppe, speelden be paald zwak en E.V. Aalst, dit aanvoelende, ging tot het uiter ste. Dit nam echter niet weg dat bij de rust Avanti leidde met 25. Tijdens de tweede helft bleek Eendracht nog beter te spelen en het ontgoochelen de Avanti had nog meer moeite om het vlot spelende Eendracht van zich af te houden. Avanti behaalde een logische overwin ning maar het is duidelijk dat zij de eerstvolgende weken, respektievelijk tegen Uilenspie gel en Ambiorix uit een ander vaatje moeten tappen willen zij hun titel veilig stellen. Bij Een dracht waren Devinne (1), L. Wauters (3) en Simal (2) de scoorsters. H.C. Evere 7 Ros Beiaard Dendermonde 7 Deze wedstrijd met de vijfde plaats als inzet, eindigde op een logisch gelijkspel. De Den dermondse meisjes startten ver rassend goed. Langs het duo Doorns-Melis, leidden zij vlug ^on echter niet blijven duren en Evere slaagde erin van 3—5 tot 5—6 gelijk te maken. Van dan af bleken de ploegen sterk aan elkaar ge waagd. Opnieuw kwam Ros Beiaard op voorsprong (56) maar even voor het einde was het Evere dat met 7—6 leidde. Tijdens de ultieme minuten zou Y. Doorns, weer zeer wilskrach tig, een logisch gelijkspel op het scorebord werpen. Doorns scoorde vier maal en J Melis drie maal. H.B.C. Lebbeke 2 Ganshoren 4 Dit, op de einduitslag zich ba serende, degelijke resultaat vi> de Lebbeekse meisjes werd \j de hand gewerkt door het f< dat Ganshoren niet volled aantrad Dit neemt niet wi dat H.B.C. Lebbeke niet zond verdienste was en erin slaagi de score nog redelijk te bepö' ken. Bij de rust leidde Gar horen met 0—2 maar tijdens I tweede wedstrijdgedeelte zc den G. De Sitter en D. Sandr ervoor zorgen dat H.B.C. Le beke stand hield. Jeugdhandbal E.V. Aalst 7 Olse Merksem Tegen leider Merksem hebbi de jongere Aalstenaars er voortreffelijke prestatie gel verd. Tijdens een zeer gelijko gaande eerste helft deden zelfs meer dan zich verdedigd zodat bij de rust de stand 2—)"J aanwees. Na de rust zouden d schutters dan iets meer ai bod komen. Nys die 5 ma scoorde voor Aalst kon het i leen niet meer bolwerken Olse Merksem won tenslot verdiend van een zeer deg lijk Eendracht. Van Herrewegl en Bayens scoorden elk éqfl maal. Wedstrijden voor het weekeinde Zaterdag 16 maart 20.15 u. Avanti - Amay 19.45 u. E.V. Aalst - Unif Luik 18.30 u. Léon Lepage - i Grembergse 18.30 u. H.C. Herstal - Sparta Aalst Zondag 17 maart 15.00 u. Sasja - Ajax 15.00 u. Rosis Aalst-Tubanl 15.00 u. Duffel - Denderbelle 16.00 u. Uilenspiegel - Avi Femina El groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 De wedstrijden Eendracht blijft kalm... H.B.C. Ajax 14 Eendracht Vrij Aalst 16 Onze Aalsterse vrienden zullen wellicht met ons akkoord gaan als wij schrijven dat H.B.C. Ajax een zekere overwinning verspeelde. Hiermede bedoelen wij dat de Ajaxieden drie kwart van de wedstrijd in handen hiel den en dat Eendracht blijkbaar aangewezen bleef op een wils krachtige maar vrijwel hopeloze achtervolging. Dat Eendracht op het beslissende ogenblik dan toch kon toeslaan danken zij in de eerste plaats aan het panie kerige spel van Ajax eens de slotminuten in het zicht waren. Eendracht bleef gedurende deze periode zichzelf en zonder zich te storen aan het spel van de tegenstander, bleven zij naarstig voortwerken zodat een in deze omstandigheden nor male overwinning hen in de schoot viel. Misschien telt Een dracht minder klasse in de ploeg maar het is in elk geval een veel sterker geheel dan het etherogene Ajax. Voor Ajax is alles nu nog niet ver loren maar het is later dan het klassieke vijf voor twaalf. Een dracht nam reeds tijdens de eerste minuut voorsprong toen een oplettende Petrez de Ajax- verdediging verschalkte. Van Cauwenberghe stelde Ajax ge lijk en na drie minuten spel was het Bayens die Eendracht opnieuw op voorsprong bracht. Dit was niettemin de laatste maal dat Eendracht op voor sprong zou geraken, -tot op de 56e minuut. Inderdaad, Ajax bleek duidelijk sterker inzake afwerking en met een vrij goed aanvalsspel werd de Eendracht verdediging verplicht een paar maal penalty toe te staan Op „deze manier leidde Ajax na twintig minuten met 63. Wel- lekens milderde tot 64 doch moest even daarna naar de bank met vijf minuten straftijd. Hoe ongerijmd het ook klinkt, het was juist tijdens deze pe riode dat Eendracht terug aan pikte. Keeper D'Herde stopte twee schoten van de weinig meeval kennende De Meyer toen deze laatste vrijgespeeld alleen voor hem verscheen. Eens de ploegen opnieuw vol tallig, zou Ajax nog juist voor de rust twee maal scoren. Rust stand 86. Onmiddellijk na de pauze kregen wij in een tijd spanne van amper vier minu ien vijf doelpunten te noteren zodat de score toen 109 luid de. Ajax nam opnieuw een optie op de eindoverwinning dank zij doelpunten van de Duitser Dzial en Luc Van Cauwenberghe (12 9) en toen er nog dertien mi nuten te spelen waren, leidde Lebbeke terecht met 1310. Waar het spelbeeld tot dan toe een meesterschap van Ajax ver toonde, werd het nu plots an jers. Eendracht kwam terug opzetten (1312) en toen Wel- lekens op penalty de ploegen opnieuw gelijk stelde bleven er nog juist tien minuten te spe len. Ajax bleek tijdens deze laatste tien minuten zijn zenu wen niet meer meester te zijn en in plaats van zoals Aalst, gewoon verder te spelen, be zondigden zij zich aan over haasting die hen wel fataal moest worden. Toen vier minu ten voor het einde Rimbaut Eendracht op voorsprong bracht kon een weinig opvallende, doch degelijke Dzial nog even de Ajax hoop levendig houden. Maar ook dit bleek boter aan de galg. Ajax zag een penalty op de paal stranden en meteen werd er nog overhaastiger te werk gegaan. Dat het kalmere Eendracht hier van gebruik maakte, was nor maal en toen Van Goethem tijdens de laatste seconden de Eendracht overwinning vastleg de maakten wij ons de beden king dat Eendracht door het oog van een zeer kleine naald glipte maar wegens de tentoon gespreide maturiteit de over winning niet gestoien had. DOELPUNTEN E.V. AalstPe trez 3, Wellekens 5, Van Goe them P. 1, Van Goethem E. 1, Bayens 3, Rimbaut 3. AJAX Van Cauwenberghe 4. De Meyer 1, Vermeiren 2, De Sitter 2, Luc De Decker 2, Dzial 2, De Batselier 1. Reserven H.B.C. Ajax 13 E.V. Aalst 21 Het zee experimentele Ajax ploegje heeft tegen de dege lijke Aalsterse reserven slechts tijdens de tweede helft kunnen «meespelen». Bij de rust leidde Aalst inderdaad zeer gemakke lijk met 412. Vooral langs het trio De Doncker-Moens en Van Boxtael bleken de Aalstenaars superieur. Het tweede wed strijdgedeelte bleek Ajax echter meter op elkaar ingespeeld en het duo Merckx-Verheyden kreeg nu meier steun van Ha- let en De Jonghe zodat de tweede helft zeer evenwichtig verliep. H.C. Seraing 27 Avanti 16 Avanti te sterk gehandicapt.. De Belgische kampioenen start ten te Seraing met volgende basisploeg 1. De Nil in doel, veldspelers H. De Sitter, E. De Vlieger, Koen Verhofstadt, E. Moonen, L. De Lathouwer en A. De Meyerwisselspelers waren Arbyn en H. Laureys. Dat met deze ploeg Avanti bij de rust amper drie doelpunten achter stand telde tegen Seraing is dan ook verbazingwekkend. Er was zelfs meer, de Lebbeke- naars hielden gedurende een twaalftal minuten zelfs de teu gels in handen en leidden met 23 en 56 Dat in de hand balsport geen mirakels moge lijk zijn, werd even later bewe zen. Ondanks Koen Verhofstadt een briljante eerste helft speel de en tijdens deze dertig mi nuten acht maal scoorde, zou Seraing de wedstrijd in handen nemen naar gelang de wedstrijd vorderde. Wat te verwachten was gebeurde dan ook tijdens het begin van de tweede heift. Avanti, waarbij een paar spelers ook reeds de reserve wedstrijd in de benen hadden, moest fy sisch begeven. Koen Verhof stadt werd nu geen tikkeltje vrij heid meer gegund door de Wa len en toen het laatste kwartier moest beginnen, leidde Seraing met 1611. H. Laureys verving toen L. De Nil tussen lat en pa len maar uiteraard bracht dit geen baat meer. Ondanks de vrij afgetekende nederlaag toch nog enkele lichtpunten. E. De Vlieger blijkt ondanks zijn vrij jeugdige leeftijd bekwaam om heel binnenkort een vaste pion te worden in het Avanti team. Ook Koen Verhofstadt die tien doelpunten scoorde, bewees dat hij in staat is om ook in minder goede omstandigheden zijn mogelijkheden te benutten. Maar in alle ernst, welke ver rassingen gaat Avanti ons nog bezorgen tijdens het seizoen einde Doelpunten K. Ver hofstadt 10, De Vlieger 1, De Sitter 2, De Lathouwer 1, Moo nen 2. Tweede nationale Brabo Denderbelle 11 Schaarbeek 11 Tegen Cros. Schaarbeek, waar de «oudjes» Mommens en Me- daer nog steeds de plak zwaai en, speelde Brabo geen bijster goede wedstrijd. De spelers van trainer Van De Velde wa ren beslist te traag en het ont breken van «doelendiefJ. Van Hout was opvallend. Niettemin drukken wij erop dat Dender belle eens te meer bewees dat, zelfs als het niet goed gaat, rustig het eigen spel verder spelen, steeds tot resultaten leidt. Inderdaad, Brabo telde zes minuten voor het einde twee doelpunten achterstand maar dit bleek hen niet zenuw achtig te maken want rustig hun spel opbouwend scoorden zij drie minuten voor het einde langs de leninge Dirk Uytter- sprot en een goeie minuut la ter zorgde R. Van Der Veken voor de gelijkmaker. Zelfs een overwinning zat er nog dik in doch tijdens deze laatste mi nuten zagen de Brabo jongens een viertal schoten op de palen te pletter slaan. Het begon ech ter niet zo goed voor Dender belle. Brabo slaagde tijdens het wedstrijd beg in er maar niet in, de hard aanpakkende Cros sing verdediging te verschalken zodat bij het kwartier Crossing leidde met 13. Toen de rust aanbrak stond de mini-score 35 op het bord. Onmiddellijk na de hervatting werd het 3—6 doch Theo Beeckman gaf toen met en van zijn «onderarmse loeiers het sein tot een Brabo terugkeer. Het duurde niettemin tot de veertigste minuut voor aleer Brabo op gelijke hoogte kwam. Schaarbeek nam op nieuw voorsprong maar stoi- cijns kalm speelde Denderbelle rustig verder zodat met nog een paar minuten te spelen de ploegen opnieuw gelijk ston den (99). Even leek een goed leidende Van Vossole last te krijgen met de spelers maar ge lukkig verliep alles hard maar sportief. Hoe Brabo opnieuw op twee punten achterstand kwam maar toch nog gelijk stelde vertelden wij U reeds. De her- optredende keeper Heyvaert bleek zeer voortreffelijk. Doelpunten Beeckman 4, Van Kerckhoven 1, Van Der Veken 4, Dirk Uyttersprot 1, De Mol 1. Duffel 15 Sparta Aalst 13 Daar beide ploegen met gelijke punten gerangschikt stonden, is het logisch dat deze wedstrijd hardnekkig ging betwist worden. Daar scheidsrechter De Schrij ver zich een paar fantasietjes veroorloofde, werd deze wed strijd op de duur meer dan hardnekkig betwist. De Aalster se clubleiders leggen er wel de nadruk op dat zij niet graag een scheidsrechter als oorzaak van het verlies aanhalen maar in deze omstandigheden voelen zij zich toch wel enigszins be drogen. Aan de 45e minuut leidde Duffel met 117. Een plots doordrukkend Sparta kwam vijf minuten later op ge lijke hoogte (11—11) en het zag ernaar uit dat het op dat ogen blik overspeelde Duffel ging kraken. Toen gebeurde het in cident Een Duffelse speler schopte op de bal, iedereen had duidelijk de fout gezien en zowel de Duffelse spelers als de Spartanen reageerden niet meër. De bal rolde in het Aals- ters doel en tot algemene ver bazing kende de scheidsrech ter een doelpunt toe. De tafe relen die zich toen afspeelden, hoeven wij niet te beschrijven. Tot nog grotere verbazing van de aanwezigen, legde de scheidsrechter toen vijf minuten het spel stil om de gemoede ren te laten bedaren. Dat de veer bij Sparta daarna volledig gebroken was, lijkt ons nor- vervolg van blz. 1 Deze begroting werd met 9 stemmen tegen 8 onthoudingen (CVP) goedgekeurd, terwijl tij dens de voorlezing het punt betreffende het verlenen van een toelage van 340.000 fr. aan de R.M.S. een stemming uit lokte. Deze werd behouden met 9 stemmen tegen 8 (CVP). Op voorstel van de h. Van Acker werden de toelagen aan de openbare boekerijen ver hoogd, derwijze dat de fakul- tatieve subsidie van 0,50 fr. per inwoner op 1,50 fr. wordt gebracht of hetzelfde bedrag van de staatstussenkomst. ONVERWACHT INCIDENT Een vraag van de voetbalvere niging Heikant voor een specia le toelage gezien de sanitaire e.a. installaties van het voetbal veld totaal moeten vernieuwd worden, wat een uitgave van 306.000 fr. meebrengt werd in overweging genomen. Het voor stel van het schepenkollege om een subsidie van 75.000 fr. te verlenen werd algemeen bijge treden en het gemeentebestuur zal zelfs nog andere hulp bieden. De h. Walraeve zou daarna zijn spijt uitdrukken over het feit dat twee terreinen aan E. Zele worden ontnomen, wat hij als een ondermijning van de voet balvereniging betitelde. Het gaat hier niet om zich te verzetten tegen de sporthal en de sportakkomodaties van de RMS, maar wel dat deze worden opgericht op deze plaats, wat een wegnemen betekent om aan anderen te geven, daar beide hetzelfde doel nastreven, zegde hij. De burgemeester antwoordde dat niemand hem officieel op de hoogte had gebracht en hij de handelswijze betreurde, waarop de schepen Frangois het woord nam en mededeelde dat de aanvankelijk voorziene terrei nen in de De Beulelaan niet konden in aanmerking komen, daar ze in het Industriegebied zijn ingelijfd. Tijdens een ver gadering die hij bijwoonde in het gemeentehuis, met de di- rektie van de school en een afgevaardigde van het betrok ken departement, werden door deze laatste de aangevochten terreinen uitverkozen. De voor zitter zou verbolgen protesteren tegen de handelwijze van de eerste schepen, die een verga dering in het gemeentehuis belegde zonder de burgemees ter te kennen voor dergelijke beslissingen van bijzondere aard. Hij zegde dat de gronden van het vooroorlogse SK-terrein gemakkelijk een lotswijziging konden ondergaan en dat er zo een ideale oplossing voorhan den was. ELLENDIGE TOESTAND VAN DRIES- EN ELSTSTRAAT De h. Poppe had een interpel latie op de dagorde laten brengen voor de herstelling bij voorrang van de Dries- en Elststraat. Het raadslid klaagde de ellen dige toestand aan, die eenieder kent en meende dat zware schade aan huisgevel en wonin gen, waarvan de zolderingen scheurden komt door de slechte staat van het wegdek. Hij wees erop dat een aktiekomitee werd samengesteld en deed beroep op alle mandatarissen om een Zondag 17 maart zal de Ou- degemse jeugd terug zijn karnavalhoogdag beleven. Inderdaad wordt op die da tum het Prinsje en Prinses je 1974 verkozen. Voor die titel echter is er een kleine beperking daar de kandi- daatjes Oudegem moeten bewonen, minstens 6 jaar en maximum 12 jaar oud mogen zijn. Dat de uitverkorenen alle nodige eer zullen betuigd worden die deze titel met zich brengt hoeft geen be toog. Zij zullen waardig op- einde te stellen aan de^e onduldbare situatie. De voorzitter antwoordde dat begin maart 1970 door de vorige konstellatie waarin de h. Poppe als schepen fungeerde, beslist werd tot het herstel van voormeld wegdek, maar dat geen enkele maatregel werd genomen om dit raadsbesluit uit te werken. Door het huidige gemeentebestuur werd besloten de werken met staatstoelage uit te voeren en onmiddellijk werd het dossier aan de provincie en het betrokken departement doorgestuurd, alwaar het blijft liggen, zodat de inwoners met hun protesten zich tot deze diensten moeten wenden die beheerd worden door mandata rissen van de partij van de interpellant. De voorzitter is bereid een deskundige aan te stellen om te zien of voorlopige herstelling mogelijk is en mag de raad beslissen de totale hernieuwing met eigen midde len uit te voeren, maar als circa 15 miljoen frank uit de ge- genomen worden in de fes tiviteiten die ter gelegen heid van karnaval plaats zullen vinden. De prijzen aan deze titel verbonden zijn trouwens het meene men waard. Buiten de eer ste prijs, een draagbaar ra diotoestel, worden alle kin deren bij het binnenkomen van de zaal reeds bedacht met een aantal geschen ken. Bovendien zorgt het vrouwelijk komitee van «De Orde der Filosofen» voor een uitgebreide reeks ver- rassingsprijzen verdeeld meentekas wordt geput mt deze er dan ook de gevolg van dragen. Na de tussenkomst van v schillende leden wordt ge< teerd om de mogelijkheid n een deskundige te onderzoek voor een voorlopig herstel. VARIA Er werd besloten gemeenteli. magazijnen op te richten ree van de oprit van de staatsba ter hoogte van de firma V der Eecken. De gronden niet gebruikt worden zuil ingericht worden voor een f tal parkeerplaatsen. Voor 1 gebruik zal met voormei firma een huurovereenkori afgesloten worden. Daar alle rioleringen versto geraken werd besloten tot aankoop over te gaan van e spoelinrichting onder ho druk, die zelfs aan de kolke zuiger kan gekoppeld worden over verschillende kateg rieën waaronder de mooi verkleden, de grappigste de jongsten (minder dan jaar), de verstkomenden, mooiste koppels, enz... Zoals vorig jaar wordt h dé dag van en voor on jongsten, natuurlijk t< groot plezier en jolijt va hun families. Afspraak dus voor klein groot in zaal Ikaros vanc 15 uur, het eerste groc evenement voor de Oude gemse Halfvastenkarnaval.

De Voorpost | 1974 | | pagina 28