WIEZE POLITIEKE MALAISE SLEEPT AAN DENDERBELLE NIEUWE COO-SEKRETARIS HOFSTADE ONTDEKT STERREN AALST WEET VAN GEEN OPHOUDEN... KOOLSTRAAT NODIGT KARNAVALISTË UIT ROLAND DE WIT WINT OLYMPISCHE VOORKWIS VAN ARR. DENDERMONDE MELDERT NIEUWE GEMEENTESEKRETARIS 6 - 15-3-74 - De Voorpost BAASRODE TOELAGEN EN OPENBARE WERKEN Het Baaaroods schepencollege maakte zopas de verdeling van toelagen aan gemeentelijke verenigingen bekend voor het jaar 1974. Uit de analyse hiervan blijkt dat de sommen in vergelijking met vorige jaren nagenoeg ongewijzigd bleven. Blijkbaar heeft men dus geen rekening gehouden met de stijging van het indexcijfer. Evenmin werd het voorstel van de C.V.P.-oppositie in overweging genomen dat ertoe strekte een aantal verenigingen van de subsidiekoek te laten meeëten. De vardeling voor 1974 ziet eruit als volgt Karnavalkomi- tee 60.000; Vlugge Vissers 1.000; Sport en Vermaak Broekkant voor het organiseren van een beroepsrenners- koers 25.000; Supportersklub F.C. Baasrode voor het organiseren van een beroepsrennerswedstrijd 25.000; A.C. Baasrode 5.000; Baasroods Kaatsverbond 4.000;Meirgat kermis 7.500; Duivenmaatschappij "De snelle Vliegers" 500; Judoklub Van Den Eynde-Veyt 1.000; F.C. Baaarode 20.000; Panters Basket 10.000; Katholieke muziekmaatschappij 15.000; Liberale Muziekmaatschap pij 15.000; Socialistische Muziekmaatschappij 15.000; Kommunistische Muziekmaatschappij 15.000; Ornitologi-- sche Kring 3.000; Gezinshulp 5.000; Milieuwerkgroep 3.000; Gezinshulp Dendermonde 5.000; Grote Gezinnen 5.000; Gehandicapten 6.662; Geboortepremies 40.000; Voorhuwelijkssparen 50.000; Nationaal Werk voor Kin derwelzijn 6.000; Bloedgevers 8.000; Rode Kruis 8.000; Premies voor bouwen van woningen 45.000; Sociale Dienst gemeentepersoneel 3.816; Veebond 6.000; Vrije Universiteit Brussel 500; Receptiekosten 5.000; Bibliotheken verplichte toelagen 9.993 en niet verplichte toelagen 16.655; Vaderlandslievende Verenigin gen 5.000; Oudheidkundige Kring 175; Liefdadige Instellingen 2.000; Blindendrukkerij 5.000; Katholieke Bond voor gepensioneerden 5.000; Liberale bond voor gepensioneerden 5.000; socialistische bond voor gepensio neerden 5.000; kommunistische bond voor gepensioneer den 5.000; Werkingstoelage aan C.O.O. 3 miljoen 250.000. OPENBARE WERKEN Schepen voor Openbare Werken, de h. Goossens (Kom.) verstrekte aan ons blad volgende gegevens in verband met uit te voeren openbare werken voor 1974. Rioleringswekrken normale onderhoudswerken die nood zakelijk zijn (herstellen, rioolroosters, watergreppels, buizen); aanleg riolering op de Kouter; aanleg van riolering Bookmolen, gedeelte van Dendermondsesteenweg langsheen het kerkhof (dichten van bestaande gracht); reinigen van rioleringen onder hoge druk op Schippersdijk, gedeelte Kruisstraat, gedeelte Hof ten Rode. Wegeniswerken normale onderhoudswerken die noodzake lijk zijn (herstellen van wegenis, asfaltbekleding enz.); herstellen (opnieuw asfalteren) van wegenis Broekkouter en Kouter hetwelk opengebroken was naar aanleiding van de aanleg van een riolering; herasfalteren van 2 straten te bepalen door het gemeentebestuur. Parken aanleg van een park in de Nijverheidsstraat (passief rekreatieoord) Gebouwen herstellen en/of verbouwen van hangar in de Nijverheidsstraat tot brandweerarsenaal en gemeentemaga zijn; aanbrengen vna gebouwtjes in het park Nijverheids straat tot ontspanningslokaal voor bejaarden; bouwen van sporthal in Dorp- en Nijverheidsstraat. Robert Peeters De jongste gemeenteraadszitting te Denderbelle had niet veel om het lijf. In de Verbindingsstraat kwam het tussen het gemeentebestuur en de h. Van Den Bossche eindelijk tot een akkoord in verband met de ruiling van 8 vierkante meter grond. Vorig jaar had men bij de aanleg van een waterleidingsnet de buizen op de eigendom van de h. Van Den Bossche aangebracht en daarbij de eigendomsafpaling verwijderd. Tevens werd deze inwoner verzocht 62.000 fr verhaalbelasting te betalen. Volgens de h. Van Den Bossche beloofde het gemeentebestuur nu ook aan deze verhaal belasting een mouw te zullen passen. Met het oog op onteigeningen in deze straat gingen de raadsleden akkoord hiervoor een lening aan te gaan waarvan het bedrag later zal bepaald worden. De aanleg van een waterleidingsnet heeft meer gekost dan aanvankelijk voorzien. De werken hebben 9 miljoen 246.440 fr gekost, waarvan 3 miljoen 494.000 fr ten laste van de gemeente. De rest van het bedrag wordt betaald door Staat en Provincie onder vorm van toelagen. De gemeente had vroeger reeds een lening van 3 miljoen afgesloten. Om de meerkosten van de werken te kunnen betalen werd thans besloten een bijkomende lening van 500.000 fr aan te gaan. Deze meerkosten werden o.a. veroorzaakt door het feit dat er meer aansluitingen verricht zijn als aanvankelijk gepland (552 i.p.v. 417) alsook door de stijging van lonen, sociale lasten en erelonen op meeruitgave. De begroting van de C.O.O. werd goedgekeurd met zes stemmen voor bij vijf onthoudingen. Deze begroting voorziet 295.000 fr in ontvangsten en 239.000 in uitgaven. Er blijft dus een overschot van 56.000 fr. Als werkingstoelage van de gemeente aan de C.O.O. werd 40.000 fr voorzien. C.O.O.-voorzitter Henri Ringoot vreest echter dat het bedrag van de werkingstoelage door de provincie zal verlaagd worden. De rekening van de C.O.O. voor het dienstjaar 1973 werd afgesloten met een boni van 529 fr. In geheime zitting werd Karei Uyttersprot benoemd tot secretaris van de C.O.O. Hij kreeg de zes stemmen van de meerderheid, terwijl de oppositie zich onthield. Voor de C.O.O. eveneens werden de wedden van secretaris en ontvanger goedgekeurd. Hier noteerde men alleen de onthouding van B.S.P.-oppositielid Dierick. Na de raadszitting werd door het gemeentebestuur een receptie aangeboden aan E.H. Aerts die vorige week als nieuwe pastoor voor Denderbelle aangesteld werd. V.R.P. Nu voor de achtste maal gaat Hofstade op ontdekkings tocht, of beter op muziekroemee, om sterren te ontdekken. De plaatselijke scoutsgroep St.-Lutgardis kent jaar na jaar een stijgend sukses met de organisatie van deze talentenjacht. Alle genres kunnen er terecht, van de schuchtere solo-zanger of zangeres tot de luidruchtigste popgroep toe. ledereen zal zich de kandidaten van de jongste jaren wel herinneren. Steeds waren het er een twintigtal en voor enkelen betekende de Hofstaadse Ontdek de Ster, een springplank voor verdere optredens. Vooraleer hun kunnen prijs te geven aan het publiek kunnen de kandidaten zondag a.s. van 14 tot 18 uur hun optreden even instuderen samen met het begeleidend orkest Second Act, in zaal Ons Huis. De wedstrijd zelf, met medewerking van De Voorpost, vangt aan om 19 uur in zaal Ons Huis. Diverse waardevolle prijzen in natura zijn aan deze wedstrijd verbonden. Voor inschrijvingen en inlichtingen kan men nog steeds terecht bij Hendrik Van Dessel, Kammestraat 10 of André Eeckhout, Sint-Annastraat 39, beiden te Hofstade. (jv) De gemeenteraden te Wieze volgen elkaar op in een tempo dat het gemiddelde van onze streek sterk overtreft. De jongste vier weken werden de raadsleden tot tweemaal toe rond de diskussietafel geroepen. En toch worden er weinig of geen positieve beslissingen genomen. Vorige week zaterdag was het weer zover voor amper twee agendapunten werd een meerderheid gevonden. De andere punten werden ofwel niet behandeld de burgemeester moest noodgedwongen de zitting heffen ofwel verworpen, daar geen meerderheid bereikt werd. En zo duurt het nu al een paar maanden te Wieze. Ofwel daagt de ene groep niet op en de volgende week is het dan weer de ander. Waar het zal eindigen weet voorlopig niemand. De ene verwijt de andere zich de macht van het schepenkollege te willen toe- ëigenen, de andere replikeert dat de wil van de meerderheid moet geëerbiedigd worden, oppert dat genomen beslissin gen toch niet uitgevoerd wor den en plannen die reeds een paar jaartjes goedgekeurd werden, niet eens gerealiseerd worden, omdat ze ergens niet passen in het kraam van het kollege. MEERWERKEN EN REIS- EN VERBLIJFKOSTEN Bij afwezigheid van raadslid Bosmans verontschuldigd stonden de twee kampen in een 5-5- positie tegenover elkaar. Pikante bijzonderheid was het feit dat raadslid F. Janseghers tijdens de behan deling van het eerste agenda punt reeds opmerkte "princi pieel geen enkel agendapunt te zullen goekeuren, omdat alles wat door de meerderheid van de raadsleden goedge keurd wordt, toch niet uitge voerd wordt door het kol lege". Toch werden twee agenda punten met een 6-4 meerder heid goedgekeurd, nl.- de afrekeingn van ongeveer 1 miljoen aan meerwerken aan wegen 2, 12, 13 en 14 en de vaststelling van de reis- en verblijfkosten aan de leden van het kollege. Voortaan zal de burgemeester 1.000 km. mogen reizen in het belang van de gemeente en de twee schepenen ieder 500 km. De mogelijke verblijfkosten wer den vastgesteld op 5.000 F voor de burgemeester en schepenen elk. Beide voor noemde agendapunten kregen de steun van schepen J. Van Struythem. VERWORPEN OF VER SCHOVEN De zitting werd begonnen met de behandeling van het agendapunt i.v.m. de ruiming der waterlopen van de derde kategorie. Burgemeester Mer- tens verklaarde in dit verband de belofte te hebben van de gemeente Denderbelle deze ruiming verder te zetten. Naar de mening van raadslid Van Hecke zou het eerste initiatief van de gemeente Denderbelle moeten komen en niet an dersom. Zowel raadslid Janseghers als De Smedt menen dat het geen zin heeft iets goed te keuren gezien het toch niet uitge voerd wordt. Uiteindelijk werd dit agendapunt naar een volgende zitting verschoven. De werken aan de wegen 2, 12, 13 en 14 worden niet goedgekeurd vermits de uit slag van de stemming 5-5 aangeeft. Verworpen dus. Ook het probleem der fusies komt nog eens ter tafel. Na een diskussie die tamelijk lang aansleept verklaart iedereen zich in principe tegen elke vorm van fusie. De muur van de pastorij die door een hevige wind omver- gewaaid was, zal nog een tijdje in die toestand moeten blijven. Uitslag van de stem ming was immers 5-5. Het voorstel tot het plaatsen van een verkeersteken "plaatselijk verkeer met verbod van sta tioneren" in een smal zij straatje van de Schroverstraat wordt evenmin goedgekeurd. Raadslid De Smedt vraagt nog eens aan burgemeester Mer- tens of hij bereid is de beslissingen van de meerder heid der gemeenteraad uit te voeren, krijgt hierop geen positief antwoord en de zit ting gaat voort. Wat het reglement van inwen dige orde betreft, dat een paar zittingen terug werd voorgesteld door raadslid Jan seghers en op voorstel van de h. sekretaris toen niet goed gekeurd werd, omdat laatst genoemde er bepaalde zaken in vermeld zag die hem niet 100 procent klaar leken, werd evenmin een beslissing geno men. Het zal op voorstel van de indiener later behandeld worden. Hierna wordt een schrijven van de h. De Wolf Clement ter bespreking aan de raad voorgelegd. Schepen Van Strijthem drukt er zijn spijt over uit dat problemen tussen twee buren moeten beslecht worden op het ge meentehuis. Ook de andere leden wat een éénstemmig heid stemmen met deze zienswijze in. De h. Janse ghers oppert de idee in de Hanaerdestraat een degelijke straat aan te leggen en de weg door te trekken tot bvb. Bonteghem. Ook deze idee schijnt bij de meerderheid in goede aarde te vallen. Een lid van de partij van burgemees ter Mertens dringt zelfs aan niet bij de pakken te blijven zitten, feit waarvoor hij na tuurlijk de dankwoorden ont vangt van zijn tegenstanders. Raadslid De Smedt doet op nieuw een oproep tot samen werking tussen beide "kam pen". Laat ons de 10 miljoen waarover wij beschikken in de gemeentekas zinvol beste den", vraagt hij. Opnieuw echter ontstaat een woorden wisseling en de hh. Janse ghers, De Smedt, Van Heek, Mannaert en Van Strythem verlaten de zaal. Voor burge meester Mertens zit er niets anders mee op dan de zitting te heffen, gezien het vereiste aantal raadsleden niet meer aanwezig is. Einde van de zitting. Pierre Van Rossem Plant eens een verkeersbord De houten karnavalkoppen moeten nu min of meer Sn hun gewone plooi liggen. De Aalsterse storm met zijn prettige en minder aangename naweeën is dus gaan liggen en het spelleken herbegint alweer. Een buitenstaander horen we zo zeggen: die venten zijn zeker hier en daar wat verloren. Wie wat vertrouwder is met de gewoonten van de aller zotste stede kan wel volgen vooral als we er aan toevoe gen... die van de Koolstraat staan erachter. Voor de tweede keer nodigt de dekenij van de Koolstraat alle karnavalisten uit op een na- Voor de tweede maal werd door het Oost-Vlaams Olympisch komitee de school-kwis «Montreal» in gericht, die zich tot doel stelt tot en met 1976 een jongere aan te duiden, die op kosten van het Oost- Vlaams Olympisch komitee de Olympische Spelen in Montreal zal kunnen bijwo nen. Vorig jaar was het een jon gedame in de persoon van Tiny David uit Dendermon de. Dit jaar wordt het een jongen die zijn reisbiljet- verblijf aldaar naast de toe- gangstiketten enz. zal in de wacht slepen. De voorkwis per arrondis sement zit er intussen reeds op. Het arrondisse ment Dendermonde en St.- Niklaas organiseerden de voorkwis, samen in de kan tien van Niko. Voor het ar rondissement Dendermon de waren het de HH. Octaaf Van den Broeck en Con stant Vermeulen, respektie- velijk voorzitter en onder voorzitter die de kwis in goede banen leidden. Het mag hierbij wel worden gezegd dat de deelnemers aan de voorkwis vooraf reeds hun sportieve gaven hadden moeten tentoon spreiden. Zij dienden im mers het Olympisch mini mum te halen en een bron zen, zilveren of gouden me daille te veroveren om in aanmerking te komen. De voorkwis gebeurde schriftelijk en per arrondis sement volgens het «mul tiple choice»-systeem. De onderwerpen: taalkunde, aardrijkskunde, wiskunde, natuurwetenschappen, his- torisch-kultureel, aktuali- teit-algemeen, politieke ak- tualiteit en sport: de Olym pische Spelen van Mün- chen. Het werd een vrij moeilijke opdracht, waaruit Roland De Wit uit de Ko ning Albertstraat 29 te Den dermonde als laureaat is te voorschijn gekomen. In zijn spoor eindigde Dirk Catrijsse uit Hamme en werd Johan Vervaet uit Laarne derde. Dit trio is meteen geplaatst voor de halve finale van deze Olym pische kwis, waar de 15 kandidaten het tegen elkaar zullen dienen op te nemen, komende uit de arrondisse menten Aalst, Dendermon de, Gent-Eeklo, Oudenaar de en St.-Niklaas. Deze halve finale zal op woens dag 20 maart plaats vinden en in de jury krijgen we o.a.: Aster Berkhof, Paul Debaere, Dr. Van den Bos sche, Prof. Willy Laporte, André Van Landeghem en Tiny David, de laureate van vorig jaar. Kwismaster is niemand minder dan Nand Baert. De 5 besten uit deze halve finale komen dan in finale uit op zaterdag 23 maart. De halve finales en finale zullen worden opge nomen door de Vlaamse TV. De winnaar krijgt dus een reis naar Montreal aan geboden, terwijl de overige finalisten eveneens met een waardevolle prijs zullen worden verwacht. Voor on ze drie kandidaten uit het arrondissement Dender monde: Roland De Wit, Dirk Catrijsse en Johan Vervaet, duimen we dan graag omdat ze alvast in de finale zouden geraken. Het zou misschien te schoon zijn dat na Tiny David nu ook een Dendermondse zijn tiket voor Montreal zou op zak steken. Op 23 maart krijgen we op de Gentse Lentebeurs alvast het ant woord op de vraag. Hierbij willen we wel ver klappen dat het arrondisse ment Dendermonde-St.- Ni klaas het voor elkaar heeft gebracht dat nog een vijfde Montreal-rei^iger zal worden aangeduid. De h. Van den Broeck, voorzitter van het arrondis sement Dendermonde, ligt hier aan.de basis. Of het een jongen of een meisje zal worden, zal later wor den uitgemaakt. Feit is evenwel dat deze sportieve jongedame of heer uit onze streek zal ko men. Een prachtige realisatie vanwege de h. Van den Broeck en zijn medewer kers, als U het ons vraagt. VC karnaval rendez-vous. Dat de halfvastenstemming er nog in zit hoef je geen twee keer te zeggen. Vorig jaar waren de mensen van de Koolstraat verplicht een paar honderdtal len feestneuzen op een niet zo komfortabel staan-hangplaatsje te trakteren en reken maar dat er dit jaar nog wel wat meer volk op de been zal zijn. Geen problemen echter want de zaal die men uitkoos is zeer ruim. WERKERS Wij willen geen namen noe men, maar het bestuur en de leden van de dekenij Koolstraat verdienen toch stuk voor stuk een reuzepluim. Wat die men sen in een paar jaar tijd gepresteerd hebben grenst aan het ongelooflijke. Waar is de tijd van «toen de stoet bleef stille staan» in 1969 protes teerde het door Marcel Bom- beeck uit de grond gestampte jonge bestuur op die wijze. De Koolstraat was toen in kerst stemming omdat de stoet niet door de Chevalierstraat para deerde. Het begin van een periode waarin deze mensen zich ontpopten tot rasechte Aalstenaars, voorbeelden van karnavalisten. Er kwam zomerkarnaval en dat meteen een direkte aanlei tot de grote karnaval, laatste jaren schijnt het zeil te zijn dat wie Voiljeam van de Koolstraat werd ook prins zou verkozen wor Onthouden jongens samen heeft die intense dynamische aanpak de del een volledig nieuw ge: geven. We zien een Aals feestelijkheid niet zo d meer zitten zonder de ami ce deelname van de Koolst We breken zomaar ons w en vermelden toch de na van hen die dat klaarspeel Er is de deken Achiel B ninckx, de onvolprezen zitter en zomerzot M, Bombeeck, Hubert De Ml Roland Van Den Brei Frans Wauters, Paul K Prins Antoine, Kamiel Haute. Allemaal mannen van aanpakken en feesten e veel kaas gegeten hebben, loof maar vast dat ze lusten. Wij vermelden graag de noeste werkers R Galle, Johannes Van Eddy De Neve, Pierre G Marcel De Neve en Vermoezen. Laten we het nu maar maken en gewoon zeggen d het rendez-vous niet mag sen. Tenzij wie er niet houdt een Aalstenaar geno r te worden. Zaterdag 16 n| om 21 uur in de feestzaa het VTI, Vakschoolstraat. ANDRE HEYVAf r js De dagorde van de twee raadsvergaderingen van 1974 gehoi^ op maandag 4 maart, vermeldde slechts drie punten en vlug afgewikkeld. LEERLINGENVERKEER Het provinciaal bestuur wenst aantal kinderen die gebruik maken van de schoofZi onderverdeeld per school, te kennen. Het schoolhoofd gemeentelijke jongensschool zal maandelijks een lijst di a over te maken vermeldend hoeveel leerlingen van gemeentelijke en hoeveel van de vrije school de bus gebrul dit om de berekening van de kosten mogelijk te maken globale kosten, geraamd op circa 185 schooldagen, bedr J| ongeveer 145.000 fr wat een gemiddelde kostprijs van 7 fi dag en per leerling uitmaakt. De kosten voor de gemeenti ar school worden door de gemeentekas gedragen dochj/oor de school dient een andere oplossing gezocht. ALGEMEEN RIOLERRINGSPLAN Voorang voor de vej' dingsbaan Asse-Moorsel en daarna de andere straten. De k< voor deze realisatie die zal aanvangen in 1975 worden gerat op 25 miljoen fr. waarvan 17 miljoen staatstussenkomst heer Van de Sijpe zegt dat in de Achterstraat over een afs r(, van ca 100 m geen afvoer is voorzien. Hij vraagt ook dat J Essene en Hekelgem die te Meldert vuil water lozen, gedeelt de kosten zouden dragen. De werkgroep van prof. Vlerick 1 n een voorstel om het vuile water via buizen weg te voeren zuivere oppervlaktewater te behouden tot aan de vijver ii kader van het rekreatiegebied. Ook zal een zuivering geplaatst worden voor 6 miljoen waarvan 20procent ten van de gemeente. De heer Walter Van Brempt vraagt om de toegelaten tonnei in de Aalsterse Dreef te beperken. Dit zal dienen te gebeurt L overleg met Hekelgem. W BENOEMING GEMEENTESEKRETARIS Nadat de h. 1 0r schalck ontslag nam werd de h. Paul Beek als dienstdoe sekretaris aangesteld en men ging over tot de benoeming van definitieve gemeentesekretaris. De geheime stemming gaf als uitslag zes stemmen voor de Simoens uit Scheldewindeke en vijf stemmen voor de Albert Saeys van Meldert. De nieuwe gemeentesekretar geboren op 14 augustus 1945. Hij is gehuwd en vader van |fj kind. Aan het kollege te Ronse behaalde hij het diploma ,n Moderne Wetenschappelijke Humaniora en in 1968 behaald het einddiploma Bestuurlijke Wetenschappen in de provin leergangen. In 1972 behaalde hij bovendien het getuigschrift gemeenteontvanger. Sinds 1968 is hij werkzaam bij het gemeentebestuur te Led« als opsteller. ee

De Voorpost | 1974 | | pagina 6