Schellebelle flijzegem i-UiMIh.MIW De Voorpost - 22-3-74 - 11 Schellebelle een nieuwe boot. De oude, ij zeren schuit die dit jaar achtien jaar de o- verzet verzekerde is totaal versleten, zodat naar een nieuwe diende uitgezien te wor den. Doch de veerdienst van Schellebelle kan terugblikken op een eeuwenoude geschie denis. Niemand weet juist waar het begon. Sommige spreken zelfs van een 300-tal ja ren terug. Wel weten we dat in 1891 reeds werd overgevaren. Het verliep dan ook niet zo vlot als nu want bij gebrek aan telefoon en verbindingsweg met Wetteren gebeurde het wel eens dat ook 's nachts diende te worden overgevaren. Nu staan hier ook echter een uurregeling op. Sedert 1951 kun nen we meer details achterhalen want de veerman uit die tijd kent iedereen, «Kaz- zen» (Casimir De Both) was zowat de fi guur van Schellebelle. ledereen kende hem en hij was met iedereen bevriend. Spijtig genoeg hebben wij sinds een achttal jaren afscheid genomen van deze man. Heden ten dage wordt de veerdienst voortgezet door zijn zoon André De Both. En een fa milielid Gilbert De Both. Beiden werken nu sinds een tiental jaren samen, en lossen elkaar af. De veerdienst wordt verpacht voor een tijd van 3-6-9 jaar. In ruil hiervoor krijgen zij een staats- vergoeding die als redelijk kan beschouwd worden. Daarbij komt dan nog dat zij die langs de centrumzijde van de gemeente, per overzet 1,5 fr dienen te betalen. De inwoners van den Aard, die we zowat als een familie kunnen beschouwen, wor den gratis overgezet. Tot voor een achttal jaren hadden we hier ook nog een pont, die diende voor het o- verbrengen van karren en paard. Deze is ook verdwenen, en zij wordt nog eens per jaar vervangen door een grote motorboot dit ter gelegenheid van de jaarlijkse Pot- jesmarkt. Hoe de toestand op heden is vroegen we aan onze veerman André De Both, die ons vertelde dat dagelijks gemiddeld 30 a 40 overvaarten worden gedaan. De uurregeling is als volgteen eerste ploeg van 5.30 u. tot 13.30 u., een tweede ploeg van 13.30 u. tot 23 u. Wanneer we nu weten dat de Schelde ongeveer 70 meter breed is kunnen we ons wel eens afvra gen waarom niet naar modernere metho des wordt uitgezien. Doch de veermannen zijn hiervoor niet zozeer te vinden Eerst en Vooral blijven zij in beweging door het roeien en daarbij komt dat een motorboot te geweldig zou lijden bij het meermalen opgangbrengen en afleggen. Op sommige ogenblikken zou het echter wel wenselijk zijn dat op de boot een motor zou kunnen geplaatst worden. Dit vooral op mooie zon dagen voor de wandelaars die dan regel matig komen opdagen en op winderige dag en bij snelle vloed. Bij het uitstappen wensten we alvast veel geluk aan de overzetmannen en spraken al vast af voor een volgende gelegenheid wan neer we eens een bezoekje willen brengen aan de Aard. Van De Velde R. TONEELAVOND. Zaterdagavond 23 maart te 20 u. in de zaal «Gildenhuis» treedt de chiroleiding (jon gens) op met de klucht «Het laatste Woord». Kaarten te bekomen bij de leiders. BAL VAN DE BURGEMEESTER. Het traditioneel jaarlijks bal van de burge meester gaat dit jaar door op zaterdag 23 maart te 21 u. in de zaal, Grootzand te Grembergen. De opbrengst van deze dans avond is volkomen ten voordele van de gemeentelijke feesten. BILJARTNIEUWS. In de biljartclub B.G. Gijzegem, gevestigd in het lokaal De Nieuwe Uil bij D'Hondt Louis viel het doek over het clubkampioen schap 73-74. Het was na een spannende zij- aan zij sprint dat drie spelers naar de finish gin gen. Uiteindelijk haalde Dauwe Paul uit Gij zegem de titel van clubkampioen 73-74 voor Nevens Robert. Nevens Robert beging in de wedstrijd te gen Dauwe enkele foutjes, waarvan laatst genoemde natuurlijk profiteerde, en Nevens schaak zette. Ook valt nog te vermelden dat bovenge noemde club het éérste jaar ingeschreven is in de golfbiljartfederatie Aalst, en een mooie derde plaats behaalde in de eind rangschikking. In de bekermatchen wisten zij zich even eens te kwalificeren tegen Biljartclub Moor- sel, en nu hoopvol uitziet naar de terug wedstrijd Krijt op tijd Aalst - Gijzegem. Einduitslag clubkampioenschap. 1. Dauwe Paul - 2. Nevens R. - 3. Van Swalm Maur. - 4. D'Hondt Louis - 5. Nevens Jozef - 6. Putteman Paul - 7. Goris Luc - 8. Dauwe Maur. BOND VAN GROTE EN JONGE GEZINNEN - GIJZEGEM Aan alle inwoners van onze gemeente. Langs deze weg willen we de bevolking inlichten dat vanaf volgende maand, dus vanaf 1 april, wij zinnens zijn van start te gaan met 1 de kinderoppasdienst met als doel het verzekeren van kinderoppas ten huize van de ouders, wanneer deze voor enkele uren van huis weggaan. 2. de babydagdienst deze dienst organi seert een meer bestendige kinderopvang die verzekerd wordt door een aantal ont- haalgezinnen die elk één, twee of drie kinderen opnemen gedurende de dag. Voor beide diensten wordt er een verze keringspolis afgesloten (gratis). Om deze diensten te kunnen starten gaat er een voorlichtingsvergadering door, op DONDERDAG 28 MAART 1974 te 19.30 u. in het Gemeentepark (ingang Schoorstraat) waarop ook een paar sprekers, afgevaar digd door de BGJG van Brussel, zullen aan wezig zijn. Eenieder boven 16 jaar die denkt te kun nen helpen en als babysitter in aanmerking wenst te komen, zowel jongens als meis jes, zijn hartelijk welkom. Ook ouders die denken de babydagdienst te kunnen doen worden zeker verwacht, alsmede alle gein- tresseerden. K.W.B. Dinsdag 26 maart a s gaat de tweede ge- spreksavond over «Ouders met vrijende jeugd» door ingericht door de KWB. R EEN NIEUWE FUSIE. ipreks- en debatavond op 29 maart '74 e Schuur, Torrestraat, 35 Dendermonde Gillis) met medewerking ondermeer van hh Verberckmoes (volksvertegenwoordi- - gemeenteraadslid Dendermonde) Veyt schepen Baasrode), Bosman (burge ster Lebbeke), Reyns (burgemeester mbergen), Saeys (burgemeester Dender- e) en Van den Hooff (burgemeester Mes- re) Gespreksleider is de h. Edward st. Toegang gratis - aanvang 20 uur. imse klub wil met dit initiatief graag mensen, van om het even welke strek- I uitnodigen. Zij die oprecht belang stel- in de gemeenschap waarin ze leven zijn ook hartelijk welkom. N ER NOG KWISSERS? kwistornooi Dendermonde 1974 vangt 19 april e.k. aan. De inschrijvingstermijn [gesloten en niet minder dan 27 teams ingeschreven. Vlaamse klub dankt igs deze weg reeds alle ploegen en ver- cht een massale opkomst aan belang- llenden. In een volgende bijdrage zal iwens de nodige aandacht besteed wor- aan dit tornooi en zullen alle details speelkalender worden bekend gemaakt, dertussen wordt er aan herinnerd dat er llicht ploegen zijn die nog één of twee nsen in hun ploeg kunnen opstellen, arom worden de eventuele belangstel den verzocht zich in verbinding te stel- met juryleider A. De Ridder, Baleunis- aat, 46 Dendermonde. Deze zal adressen jrspelen aan de kwisploegen. Dit aan- d geldt tot uiterlijk het einde van deze l and 1LFS *1 isioi STANDIGEN. isioenen - Kinderbijslag - Ziekte- en In- diteitsverzekering. Rijksinstituut voor de Sociale Verzeke- tr )en der Zelfstandigen brengt ter kennis de zelfstandigen, zowel aktieve als ge- isioneerde, dat er regelmatig zitdagen louden worden waar zij kosteloos alle wenste inlichtingen kunnen bekomen, eerstvolgende zitdag gaat door te Den- rmonde - lokaal Stadhuis - datum maan- 25 maart 1974 - van 10 tot 12 u. UBKAMPIOENSCHAP BIJ 'T ROS. clubkampioenschap bij de schaakkring los liep ten einde In de A reeks legde Van Damme beslag op de eerste plaats 12,5 uit 15 ontmoetingen. In zijn spoor •'fdigden Koen Goubert met 11,5, Verlin- n Willy met 10,5. Dierickx Jan met 9, Man- ert Erwm, Van Nuffel M. en Buydts Dirk it 8.5. In de B reeks zegevierde Piet Ver- lir met 9 uit 11 ontmoetingen. Willems J. ird tweede met 8,5, terwijl Ides De Troch Kris Aerts met 8 in het spoor van de nnaar eindigden. In de C reeks tenslot- 1 werd Hendrick Degrande winnaar met uit 6 voor André Hofman met 4. 'DAG C.M. op de Boonwijk. N.B. Boonwijk wil u er nogmaals van her ieren dat de mogelijkheid bestaat voor gdunge zieken en minder-validen hun andelijkse vergoeding op de 4e maan- 9 van de maand te komen innen in het tal «Ons Huis» 139 Gasthuisstraat, volstaat tijdig uw naam en adres me te delen aan Aimé Van Den Broeck, cl sthuisstraat 106 - tel. 24444. Met dTen stande nochtans dat ook in de volgen maanden de vergoedingen daar zullen irden geind. Afwijking hierop is slechts üjogeiijk mits tijdige verwittiging. verantwoordelijke L Van Rossem, 54, Jonwijkstraat - 9330 Dendermonde. CCESVOLLE TONEELAVOND BIJ 1 11 NGSOCIALISTEN. het Koninklijk Atheneum te Dendermon- v werd voor een nokvolle zaal (300 aan- ld tigen) de jaarlijkse toneelvoorstelling van J.S.-afdeling Dendermonde opgevoerd, is ook haast een traditie dat het Fak- .k theater uit Antwerpen deze avond ver- "gd maal werd het «Spring uit het raam, lat, wij gaan trouwen» van Dimitri Fren- Frank. armee zijn we meteen beland bij het 0 ma van dit stuk trouwen is uit het Iir m springen, je weet nooit waar je zal n anden. Deze grondidee is weer aanlei- g voor de schrijver tot een ogenschijn- zwierig en licht-frivool spel, waarin kwis- ideetjes, bedenkingen, theorietjes, en sofietjes en vooral ook glimlachjes over huwelijk, sex, vader- en moederschap, itestatie ook en ridicuul-zwaarwichtig hijnengagement worden uitgestrooid. Kjgo Danckaert en Ria Verschaeren brach- goed toneel. Vooral de aantrekkelijke Verschaeren - als Tilly, het meisje-van- Q straat - speelde los, ongekunsteld en ntaan. Beide akteurs mochten dan ook afloop een vrij langdurig applaus in ont- ïgst nemen plaatselijke voorzitter van de Jongso- listen, Ivan Verleyen, overhandigde, na n hartstochtelijke en kordate omhelzing, prachtige tuil bloemen aan Ria Ver- aeren. eindigde weer een succesvole avond de J.S., waar ondanks de nodige re de plaatselijke pers nogmaals ont- Norbert De Batselier. GE GEZINNENWERKING KWB-KAV. s deze weg nodigen wij ook alle jon- ezinnen van de Boonwijk uit op onze reksavond «Budget van het jonge ge- die wordt ingeleid door mevr. Knapen elsele, nu donderdag a.s. 28 maart om in de bovenzaal van «Ons Huis», thuisstraat 137. Bent u pas gehuwd of s een paar jaartjes. Hebt u moeilijk- n met het beheren van geld? Met geld check kunnen omgaan is geen gemak kelijke taak. Uitwisseling van ervaring op dit vlak is erg belangrijk. Doe mee aan deze gedachtenwisseling, het baat ons allen. U hoeft daarom geen lid te zijn. De tussen komst per gezin bedraagt 15 fr. Schrijf dus vandaag nog in bij één der kernleden nl. Louis en Judith Van Rossem, Boonwijkstr., 54 - tel. 245.18 - Franpois en Mathilde Meu- leman. Gasthuisstraat, 17 - tel. 257.50 - Wal ter en Erna De Batselier, Rob. Ramlotstraat 66 - tel. 236.92. Hartelijk welkom LANDELIJKE GILDEN. Feestprogramma zaterdag 23 maart te 19.30 u. H. Mis in St. Ludgeruskerk - te 20.30 u. familiebal in de Agra met studio Magister's Drive in Disco theek. zondag 24 maart te 13 u. middagmaal in de Agra. De ingeschreven leden worden verzocht hun bestek mee te brengen - te 14 u. voordracht door de Heer Paul Van Kerckhove «beroeps- en studiekansen na het lager onderwijs». LOURDES OP EEN DAG PER VLIEGTUIG - op Hemelvaartdag 23.5.74. Wegens toevoeging van 20 plaatsen zijn reeds nu 50 vaste inschrijvingen genoteerd. Nog slechts 5 plaatsen staan open. Wie mee wil, wacht niet voor inschrijving a.u.b. KURSUS voorbereiding op huwelijk en ge zinsleven. Donderdag 28 maart te 19.30 u. stipt - 5de lesavond. 1. Kerkelijk huwen door deken Van Dries- sche. 2. Paneelgesprek. HET ANTWERPS FAKKELTEATER TE DENDERMONDE. Na het denderende succes van de aloude rederijkerskamer «Rosiers» kent de zaal Ca sino te Dendermonde weer een buitenge wone toneelavond hedenavond 22 maart te 20 u. Alle toneelliefhebbers uit het Dendermond- se en omliggende worden die dag door de plaatselijke afdeling van het Willemfonds uitgenodigd tot het bijwonen van een sprankelende komedie van Alan Ayckbourn «Liefde half om half» gepresenteerd door het Antwerpse Fakkelteater. Wegens de ho ge financiële kosten is de inkomprijs op 70 fr. vastgesteld. Maar voor deze modeste som tankt men die avond drie uur zuivere humor. Het is een komedie met een eigen tijdse tematiek, een knappe dialoog en knotsgekke situaties. (Walter Groener, di recteur Fakkelteater). De regie is in handen van Willy Vandermeulen die in het stuk nog wat meer zag dan een brillante komedie. Er zal gelachen worden, zelfs voor over tuigde zuurdesems, zwaarmoedige zwartkij kers en halsstarrige probleemzoekers. Over de auteur kan men zeggen dat hij bo ven alle andere lichte auteurs uitsteekt. Alleen al op het gebied van vakkundigheid is hij een van de meest bekwame komische ingenieurs sinds Feydeau. Hij kreèrt echte mensen met al hun zwakheden zoals wij ze kennen in het dagelijkse leven. Het is een combinatie van sprankelende humor en ori ginele spelsituaties en anderzijds het aan tonen van menselijke zwakheden en kom- pleksen die Ayckbourn meer succes bezorgt dan de lichte auteurs. Het stuk liefde half om half heeft meer dan twee jaar succes gekend te Londen. De vertolkers zijn Simonne Peeters, Bob Stijnen, Sonia Gutwirt, Herman Smits, Nel ly Vangheel en Georges Ledez. Het decor is een uitvoering van het F.T.-atelier en de belichting berust bij Georges Ledez. Het Bevolking maand februari 1974. Geboorten binnen de gemeente Geen Geboorten in andere gemeenten Perreman Sophie, geboren te Dendermon de, op 6 februari 1974, dochter van Victor Perreman en van Lorette Vermeulen, wo nende te Schellebelle, Hoekstraat, 80. Roels Andy, zoon van Marcel Roels en van Rita Stroobant, geboren te Wetteren, op 6 februari 1974, wonende te Schellebelle, Dendermondse steenweg, 60. Maes Mieke, geboren te Wetteren, op 18 februari 1974, dochter van Noel Maes en van Linda Van den Abeele, wonende te Schellebelle. Hoogstraat. 55. De Coen Hilde, geboren te Zele, op 22 fe bruari 1974, dochter van Roland en van Patyn Rita, wonende te Schellebelle, Sta tionsstraat, 142. Melkebeek Natasja, geboren te Dendermon de op 25 februari 1974, dochter van An dreas Melkebeek en van Jeannine Van den Abbeel wonende te Schellebelle, Dender mondse steenweg, 122. Huwelijksafkondigingen De Canck Xavier, magazijnier, wonende te Schellebelle, Dorp, 3, en Ghys Linda, zon der beroep, wonende te Gent. Lavendel straat, 65. Huwelijken Dacus Franpois, asfalteerden wonende te Smetlede, Dorp, 80, met De Winter Rita, korsetmakstlr, wonende te Schellebelle, 27, Hekkergemstraat. Overlijdens Schatteman Aimé, echtgenoot Becqué Me- lania, wonende te Schellebelle, Stations straat, 118, overleden te Schellebelle, op 2 februari 1974. Van der Eecken Adolf, bediende, echtge noot Crombeen Anna, wonende te Schel lebelle, Wettersestraat, 60, overleden te Gent, op 17 januari 1974. Franpois Maria Alix, zonder beroep, wo nende te Schellebelle, Drabstraat, 24, we duwe Van Durme Albert, overleden te Gent, op 23 februari 1974. Aankomst Verhofstadt Frans, van Wetteren, Spoorweg laan. 75, naar Schellebelle, Ertbrugstraat, 14a (4 persdnen). De Brauwer Jacqueline, van Lokeren, H. De afgedankte veerboot van het Schellebelse Veer. (rvdv) Hartlaan, 96, naar Schellebelle, Hoogstraat, 14, (1 persoon). Lebceuf Fernand, van Balegem, Bierman, 23, naar Schellebelle, Dendermondse steenweg 48 (3 personen). Thoeye Katelyne, van Bavegem, Meulestr., 55, naar Schellebelle, Wettersestraat, 9a, (1 persoon). Persyn Dirk, van Uitbergen, Veerstraat, 18, naar Schellebelle, Hoogstraat, 14 (1 per soon) Dacus Franpois, van Smetlede, Dorp, 20, naar Schellebelle, Suikerstraat, 13 (1 per soon). De Raeve Delphine, van Wetteren, Wetter sestraat, 28, naar Schellebelle, Wetterse straat, 38 (1 persoon). Vertrek Bracke Maurits, naar Wetteren, Kwatrecht- se steenweg. 112, van Schellebelle, Hoog straat. 49 (3 personen). Colman Linda, naar Gent. Sportstraat, 49, van Schellebelle, Hekkergemstraat, 67 (1 persoon). Van Cannegem Willy, naar Aalst. Stefaan de Jongestraat, 36, van Schellebelle, Sta tionsstraat, 19a (2 personen). De Smedt Philippe, naar Nieuwerkerk, Res- tertstraat, 50, van Schellebelle, Hoogstr., 2 (3 personen). Flieberg Augusta, naar Wetteren, Wetter- straat, 27, van Schellebelle Dorp, 12 (1 per soon). K.S.A. SCHELLEBELLE OP KREKENROUTE Op zondag 24 maart gaat de KSA Schelle belle op krekenroute naar het Meetjesland. De start wordt gegeven aan het gemeente huis om 10 u. De route gaat in de richting Zelzate, waar na Boekhoute, Watervliet, Waterland-oude man, Sintjan in eremo, Kaprijke, Maldegem en nog vele andere schilderachtige plaats jes worden aangedaan. Op zondag 7 april om 17 u. start dan een expressieavond met Marcel Verhelst. VEERDIENST IN HET NIEUW TE SCHELLEBELLE. De veerdienst te Schellebelle is nu niet de enige in de streek maar zoveel zijn er nu ook niet meer. Bijgevolg blijft het een stukje oude traditie dat bewaard is gebleven. Vorige week kregen de Veermannen van Te Dendermonde werd door Rijbaan Piet een paardenrally georganizeerd. Hier één van de deelneemsters bij een moeilijke praktische proef, (jo) Tergelegenheid van het jaarlijks Desso-feest werd er gevoetbald tussen de bedienden en de arbeiders. Burgemeester Cool kwam de mensen voor de match nog even moed inspreken. De arbeiders wonnen met 4-2. Het KWB-volleybaltornooi werd ingezet met de match 't Kloksken A Overmere. Hurkend de spelers van 't Keur, staande de ploeg van Overmere met de bestuursleden, (jo) ziet er dus werkelijk naar uit dat de lief hebbers van toneel een aangename avond staat te wachten. E.D.M. HERHALING. Vrijdagavond 22 maart te 20.30 u. zeer stipt, algemene herhaling van de Koninklijke Har monie Grembergen in het lokaal «De Kroon» dit ter voorbereiding van het jaarlijks zaal concert dat in de maand mei doorgaat in de feestzaal van het Gildenhuis.

De Voorpost | 1974 | | pagina 11