Zestien kilo vermagerd en met een nieuw imago aan een nieuwe loopbaan beginnen PRAAT SAMANTHA NOOIT OVER SPANJE 18 - 22-3-74 - De Voorpost loos te vallen. "Ik ben nog steeds kwaad als ik eraan denk dat men toen schreef dat het wel eens een publici taire stunt was geweest'; want dat was het helemaal niet. Ik geloof enkel dat het de spanning was. Men verwachte daar immers zoveel van mij en ik was bang mijn omgeving te zullen ontgoochelen. Boven dien sukkelde ik in die tijd hard met een lage bloeddruk. Het was voor Samantha een eerste vingerwijzing dat ze wellicht één en ander moest gaan doen voor haar gezond heid. Het werd echter steeds uitgesteld en in 1971 zou er zeker geen tijd voor zijn want dat jaar werd voor Christiane Bervoets, dat is de echte naam van Samantha, erg be langrijk. "Toen we eind 1971 naar Leo Caerts gingen met de bedoeling enkele nummer tjes uit te kiezen voor Saman tha, waren we eigenlijk een beetje teleurgesteld, er zat namelijk niet erg veel tussen dat ons echt aantrok, vertelt manager Ingelberts. Net toen we weer weg gingen zegde Leo, nog wel iets te hebben, waar hij echter zelf niet erg veel in zag. Hij speelde toen op zijn piano de eerste noten van Eviva Espana" We waren onmiddellijk geweldig en thousiast. "Mijn platenfirma geloofde er ook niet erg in aanvankelijk, maar toen bleek dat het toch een sukses werd probeerde men er alles uit te halen. Men heeft mij toen een hak gezet die ik nog altijd niet volledig verteerd heb. Mijn plaatje was nog maar pas op de markt. Het liep fantastisch en plots kwam er in Nederland een versie uit van mijn liedje maar gezongen door Imca Marina. Al een eerste deel van de markt werd op die manier voor mijn voeten wegge- schuimd. Toen diezelfde zan geres van mijn platenfirma dan ook de toelating kreeg het nummer in Duitsland en in Frankrijk op te nemen en zelfs in Spanje, stortte voor mij een mooie droom in. Een andere had met mijn liedje een internationale hit ge scoord en er verschrikkelijk veel geld aa verdiend. Mis schien krijg ik nooit meer een dergelijke kans. De oorzaak van al die narigheid is waar schijnlijk dat ik in feite bij ge tersbezoek bij te pas driemaal per week inspuit gen, om de verbranding bevorderen". Met de feestmalen was li^e natuurlijk volledig gedaan.^g Morgens stond er geroost» sta brood op tafel met een pla magere kaas, en een afgeroomde melk. he. 's MiddiMi geroosterd rundsvlees, niet veel, met groenten, die zorgvuldig geselekte» moesten worden. Aardap len waren uit den bo Witloof, tomaten en sla wai echter toegelaten. Als avoi maal was het dan opnie een toastje. Enkele wel heb ik me daar zeer str» aan gehouden, dan heb ik wel even versoepeld. Na i maanden was het resultj. verbluffend. Thans weeg 51 kilo en ik kom van 67 "Geef toe dat het een prei' tie is, dames." ONHERKENBAAR Die vermageringskuur had tuurlijk ook voor gevolg men Samantha nog am|^_ herkende. Zelfs haar groot fans schrokken zich een toen zij hun idool tei zagen. Bij een optreden Waregem deed er zich z< nog een plezante anecd' voor. "Ik stond buiten enk handtekeningen uit te dei aan jongelui, toen er enk jonge snaken voorbijliep» Hé kijk zegde de ene, dl Samantha Dat kan, zeg de andere maar dat is d toch de echte niet want die veel dikker. Ge kunt u vo stellen dat ik even schrok. Dat de kuur helemaal aan haar temperament hei geschaad en ook haar mol volle stem intakt heeft laten wordt overvloedig wezen door het sukses d1 Samantha thans nog kent m haar nieuwste nummer! "Nachten van Parijs". H< ht Tekst Mare Heymast Foto's Miel Verm praat me niet over Spanje CROCHET Er wordt wel eens gelachen met de talrijke crochetwed- strijden die in Vlaanderen in allerlei parochie- en andere zalen worden ingericht en inderdaad, het gebeurt niet zo vaak dat er echt talent uit de bus komt, toch kunnen wij u zo voor de vuist vijf grote namen uit de Vlaamse show business opnoemen die alle maal ontdekt werden op dergelijke crochetwedstrijden. Samantha is één van hen. Toen de bakkersdochter uit Borgerhout haar hurpaniora- studies voltooide, kwam zij eerder toevallig op de idee «Het was inderdaad een erg zware tijd, het ging beslist niet vanzelf. In drie maanden tijd vermagerde ik zomaar kilootjes. Nu ben ik echter erg tevreden. Ik wil de oude Sa mantha begraven en ais nieuwe Samantha terug de top bereiken.» Dat zijn de woorden van een lief Antwerps zangeresje, dat eens een heel grote internationale hit scoorde met Eviva Espana, maar door allerlei strubbelin gen alle plezierige gevolgen van het sukses- nummer naar anderen moest laten gaan. Voor Samantha was haar grootste hit tegelij kertijd haar grootste ontgoocheling. Maan denlang zat zij in de put, maar nu is ze weer zichzelf. Haar image is veranderd, maar zij blijft het vriendelijke temperamentvolle meisje, dat kost wat kost de positie in de Vlaamse showbusiness wil bekomen, waar op zij met haar talent zeker recht heeft. «Nachten van Parijs», dat helemaal boven aan de Vlaamse hitladder stond, was een uitstekende start en het zal er zeker niet bij blijven. ook eens mee te doen aan een crochetwedstrijd. Het werd meteen al een overwinning, net zoals de tweede en de derde keer. Zij was nu niet langer meer een onbekende en werd gelukkig voor haar al onmiddellijk goed genoeg be vonden om deel te nemen aan Canzonnissima, een program ma dat iedereen zich wellicht nog wel herinnert "Canzo- nissima is voor mij enorm belangrijk geweest zegt Sa- US Navy uitgebracht- en dat was een schot in de roos. In 1970 ging Samantha ook naar het internationale liedjesfesti val te Sopot, met de bedoe ling daar wat internationale kontakten te leggen. Zij liet erg veel van zich spreken in de Poolse stad en dan nog niet in de eerste plaats met haar uitstekende prestatie maar vooral door tijdens de finale op de scène bewuste- met andere Vlaamse vedetten... een Nederlandse firma zat, ik ben daar dan ook onmiddel lijk vertrokken toen mijn kontrakt uit was. ÖEPRESSIE Het avontuur met haar suk- sesnummer hadden Samantha in 1972 werkelijk in een depressie gebracht. Het werd van kwaad erger en Samantha begon met haar gezondheid te sukkelen. Toen zij een dokter ging raadplegen zegde die haar dat ze best een doorge- Het hoeft u dan ook niet te verbazen dat ik het verschrik kelijk streng dieet dat ik zou moeten volgen aanzag als een ware ramp. Om mij te steu nen heeft mijn mama in het begin het regime samen met mij gevolgd. Het lieve mens is nu ook zeven kilos lichter geworden. Wij dachten dat wij aan onze vrouwelijke lezers zeker niet mochten onthouden wat Samantha in samen mei Cindy dreven vermageringskuuf zou volgen. Het was niet de eerste keer dat men haar dat aan raadde maar Samantha had het steeds uitgesteld. "Er bestond immers geen grotere lekkerbek dan ik, zegt zij, niet dat het altijd dure dingen moesten zijn hoor, zelfs een boterham met kaas kon voor mij werkelijk een festijn zijn. feite gedaan heeft om in een periode van drie maanden 16 kilos te vermageren. Het is immers een resultaat dat honderden vrouwen haar be nijden. "Het was echt niet makkelijk zegt Samantha. Niast een uiterst streng dieet kwam er immers ook regelmatig dok- Samantha 16kg. vermagerd men herkent mij niet meer mantha. Het spreekt vanzelf dat ik niet kon winnen als beginnelinge, dat wist ik op voorhand, maar het feit dat ik tienmaal na mekaar om de veertien dagen op het scherm kwam, maakte mijn naam overal in Vlaanderen bekend. Hoewel ik in die tijd nog praktisch geen serieuze platen had, mocht ik lang niet klagen wat de optredens be treft. Die waren er dan ook de oorzaak van dat ik in het voorlaatste jaar mijn huma niorastudies moest stopzet ten. Soms denk ik wel eens dat het misschien beter was geweest indien ik ze verder had gezet, maar ja je kan geen twee zaken goed doen tegelij kertijd. Samantha heeft eigenlijk wel veel steun gekregen in haar carrière. René Ingelberts die haar manager was is daar zeker niet vreemd aan. Bete kende Canzonnissima immers een eerste impuls dan kwam er ook vrij snel een selektie voor Knokkeen de Europa beker. België won niet, maar voor Samantha zat er toch wel heel wat promotie aan vast. Platensuksessen bleven echter uit. Daarop moest Samantha wachten tot eind 1970, toen werd Helicopter

De Voorpost | 1974 | | pagina 18